Frans van Aarle I Brabant is een ideaal toeristenland Ha fijn...een borrel vanflorvn! UW FOTOHANDELAAR NATUURLIJK i N MERK toto-of mm CAMERA 12 N 971 - pagina 8 Donderdag 8 juli 1971 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER de antwoorden Wandeltochten iWltwnttftfii-- -;7.- a 15 :h”) u deling UIT DE GROTE DISTILLEERDERIJ VAN M. DIRKZWAGER-SCHIEDAM Natuurreservaten Fietstochten Autotochten Oisterwi. Boottochten voor een BETERE Vliegtochten naar irachtii ITJES p/l meter P96 Filiaal: TELEFOON 23350 DORPSSTRAAT 5 GOIRLE KORVELSEWEG 255 TELEFOON 04247-2171 Van Straten verzor 1 I FLORYN ANWB-autoroutes in Brabant JONGE EN VIEUX... RASECHTE SCHIEDAMMERTJES! XAGFA X KODAK X voigtlAnder X ZEISS-IKON X ROLLEI X EXAKTA l ILLFORD X POLAROID XENZ. dinsdag, 1.00 uur left hand- nde wan- - auto-route Langstraat en Loonse en Drunense Duinen, ongeveer vijfenzestig kilometer; lengte ongeveer dertic seert recreatiegebied E g kan men bij de VW niet aartverkoop geschiedt dan op i. Tal leden als in krijgen eens 9e' ijving lange jgbaar tele- i bijvoi i dag zijr as en ni< Lage Zwaluwe dient ook als start plaats voor een rondvaart door de Bies- bosch. Deze duurt twee en een half uur. Al deze tochten gaan door streken met ononderbroken prachtig natuurschoon en agrarisch gebied van historische bete kenis. langs de rijksweg Borden wijze dat men de waarheen de uren en vertrek- alingen. Uiteraard 'VV, De Lind 57. 2345, alle gewenste in- Inlichtinge strekken: 5660. iplettend- de proef Blesboschtours, Nieuwlandsedijk 44, tele foon 01684-647, kan alle gewenste in lichtingen geven. het ge ldige ka- sn tijdens de kantooruren kan men er een collectie Romeins en prehistorisch aardewerk gaan bezichtigen. Op zondag terecht: kaa de boot. jaren g er zijn: shuizen s grenzen", sr. Bijzon te verkrijgen gen kan de plaatselijke VW ver- i: Grote Markt, telefoon 01640- - auto-route Loonse en Drunense Dui nen en Udenhout, ongeveer vijfendertig kilometer. DepótGerlachusstraat 27 - Loon op Zand □mJ WENSEN U ALLEN EEN „PRETTIGE" en .ZONNIGE” VAKANTIE derd, vergen werk. Overij boekje i van een ondersteld. dorps den. En met de een van de fraaiste w» Kempische gothiek den. Deze toren is geb heeft een zeventiende-e open koepeltje, waarin een bespeeld) carillon. Het uitzicf toren is werkelijk wordt beweerd dat zelfs de Bossche k In juli en augustus kan men op dii woensdag en donderdag om 19.C de toren beklimmen. voeren, richting sluis en terug de camping van trektijden en 18.00 gevaren, geeft de zorgt: I Beneds - Fietstocht Tilburg, Oisterwijk, Boxtel, Oirschot, Hilvarenbeek, afstand circa zestig kilometer. Beginpunt: Tilburg, eind- .II I De VVV-Den Bosch, Markt, telefoon 04100-23071, heeft een uitermate hip boekje (,,Met open ogen door Den Bosch") uitgegeven, waarin een stads wandeling voor kinderen beschreven t Brabant is rijk aan natuurmonumenten. Ze staan onder speciale bescherming en zijn deels in particuliere-, deels in overheidshanden. Deze gebieden zijn toegankelijk voor publiek, op voorwaarde dat de bezoekers zich aan een aantal heel gewone fatsoensregels houden. Dat betekent: dat honden - als ze worden toegelaten - aangelijnd moeten blijven, dat door transistorradio's en andere ap paraten geproduceerd geluid ongewenst is, dat het geringste brandgevaar moet worden voorkomen en tenslotte, dat ver vuiling volstrekt moet worden vermeden. Wie zulke regels begrijpt en naleeft, is van harte welkom. punt St. Josephstraat bij kruising Ring- baan-Oost. Een prachtige tocht door lan delijk gebied met voortreffelijke fiets paden. - Fietstocht door Loonse eh Drunense Duinen, lengte ongeveer vijfendertig kilo meter. Vertrek: centrum Tilburg. - Fietstocht Hilvarenbeek en omstreken, tig kilometer. Pas- Beekse Bergen. koop verzorgt Grotestraat 226, Ontspannen borrel... zo’n rasecht Schiedammertje uit de grote distilleerderij van Dirkzwager. Er is zonnige vieux en zuivere jonge van Floryn. Extra zorgvuldig gedistilleerd en mild van smaak. Fijn om puur te drinken. Pittig in longdrinks. Of u hem kort drinkt of lang, u houdt met Floryn een heel goed glas in de hand. Dat proeft u wel. Eersel, ook wel de „Parel van de Acht Zaligheden” genoemd, is mede door het historische dorpsplein een zeer aantrek kelijk dorp. Het merkwaardigste gebouw dat er te yinden is, vormt ongetwijfeld de kapel die in 1464 door de toenmalige kasteelheer van Duizel is gesticht. Dit bouwwerk is herhaaldelijk gerestaureerd en zelfs een tijd als gemeentehuis in gebruik geweest, maar nu weer voor het oorspronkelijke doel ingericht. Op de ge brandschilderde ramen (van Daan Wild schut) staan gebeurtenissen uit de plaat selijke historie afgebeeld. Antoon Coolen heeft Heeswijk „de lustwaranda van de Meierij" noemd en dat belooft genoeg voor Heeswijk nog niet kent. Het kasteel, dat waarschijnlijk dateert uit de veertiende eeuw, is ingericht als museum. Er is een collectie wapens, ikonen, glas, porse lein, munten en meubels te bekijken en, voor liefhebbers van het wat meer grie zelige werk, een folterkamer. Rondleidin gen na telefonische of schriftelijke af spraak van 1 mei tot 1 oktober op woens dag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur. Kinderen beneden tien jaar hebben geen toegang. Rederij Van Straten verzorgt ook van uit Waalwijk tochten door de Brabantse Biesbosch: die duren van hieruit onge veer vier en een half uur. Twee keer per dag vertrekt de boot vanuit de Nieuwe Haven: om 9.30 en om 15.00 uur. Inlich tingen bij de rederij, telefoon 01833- 1212 en T5T0: Reservering en kadrtver- „Waar de molenwieken draaien" heten de twee autoroutes, uitgegeven door de Streek-WV Noord-Oost-Bra- bant. Tochten die, zoals de titel reeds aangeeft, langs een aantal magnifieke molens voeren. Prijs f 0,50 per stuk. Van de volgende routes zijn bij de ANWB-kantoren bijzonderheden en be schrijvingen te krijgen. Deze tochten lei den allen langs schitterend natuurschoon. - Kempenroute, hondervijftig kilometer; - Maaslandroute, tachtig kilometer; - Peel- en Maasroute, hondervijf kilo meter; - Taxandriaroute, gaat gedeeltelijk via Nederland, gedeeltelijk via België, hon- derdtweeënnenentig kilometer; - Westbrabantroute, honderdvijfentwintig kilometer; - Autoroute „Voor buren geen honderdvijfenzeventig kilometer derheden en beschrijving te verkrijgen bij de VW-kantoren Tilburg, Bergen op Zoom, Breda en Antwerpen. In Nuenen staat het monument voor Vincent van Gogh, die hier een aantal jaren gewoond en geschilderd heeft. Zijn woonhuis met daarachter het atelier zijn behouden gebleven. Het huis is de voor malige predikantswoning (Van Goghs vader was dominee) en dateert uit 1764. Het is hersteld in de toestand van 1884, toen Vincent er woonde. Het monument staat onder een lindeboom uit 1650, vlak bij het hervormde kerkje. (Vervolg van pagina 7) oude gebruiksvoorwerpen, die gratis te bezichtigen zijn. Aan de overkant van de Vrijthof ligt 1 gemeentehuis waar in het seizoen c merkelijke tentoonstellingen worden c houden. Eveneens in het gemeenteni is de Geschied- en Oudheidkunde mer ondergebracht: op werkdager „De kleine speurneus" heet de route beschrijving van een autotocht door de mooiste delen van de Baronie van Breda, waarin spelletjes en opgaven voor kin deren zijn verwerkt. Om hun of heid onderweg niet al te zeer op i te stellen, zou men ze de vragen kunnen laten oplossen vóór men de tocht gaat rijden. De kinderen kunnen dan met hun oplossing de weg wijzen. De beschrijv van de honderdvijftien kilometer la rit kost twee kwartjes en is verkrijg bij de VW-Breda, Willemstraat 17, foon 01600-32150. Halsteren bezit het uit 1628 stam mende Fort de Roovere, dat er mede toe heeft bijgedragen dat Bergen op Zoom zóveel belegeringen doorstond. Goed voor een wandelingetje vanuit het charmante dorpscentrum met het raad huisje (gedeeltelijk uit 1633) en het oude kerkje ernaast. Halsteren heeft trouwens ook een uitzonderlijk mooie stenen berg- of beltmolen (zo een die op een heuvel- tje is geplaatst om beter wind te kunnen vangen), die zelfs een naam heeft: St. Antonius. De molen is in 1813 gebouwd. En dan is er nog de boerderij Het Slot aan de Waterstraat, de plaats waar Eras mus op, vijfentwintig-jarige leeftijd, een poosje heeft gewoond i van zijn eerste boeken'1 Willemstad is een van de bestbewaar- de vestingstadjes van Nederland. De wal len rondom de stad, in de vorm van een gave zevenster, zijn met bomen beplant en wie er overheen wandelt heeft een prachtig uitzicht op Willemstad, het om ringende polderland en het Hollands Diep. Wil men het voor dit uitzicht nog wat hogerop zoeken, dan biedt de koepel van de N.-H. kerk daartoe een fraaie gelegenheid. Op werkdagen, van 14.00 tot 17.00 uur, kan men die beklimmen na melding bij de koster. Die trouwens ook over het interieur van de bijzondere koepelkerk kan vertellen: het is de eerste kerk die in ons land speciaal voor de protestantse eredienst werd ge bouwd. Prins Maurits verzocht nadruk kelijk om de achtkantige vorm van het bouwwerk. Er is in Willemstad nog veel meer te vinden dat aan prins Maurits herinnert: het raadhuis uit 1587 met onder andere zijn wapen, het Mauritshuis of Prinsenhof dat hij er in 1623 liet bouwen. De Stichting „Fiets!" geeft een aantal routebeschrijvingen voor fietsers uit. De diverse tochten lopen onder andere door het Maasland, het vennengebied van Valkenswaard, het Kempenland van Hel mond, de Meierij van Den Bosch en de Baronie van Breda. De prijs per route bedraagt f 0,30/ Ook deze folders zijn verkrijgbaar bij Streek-VVV Brabants Centrum en alle andere Brabantse VW- kantoren. In principe echter zijn de mogelijkheden onbeperkt. Op alle tochten wordt voor explicatie gezorgd. Ook vanuit Woudri- chem zijn ieder uur tussen 9.20 en 17.20 uur tochten naar Slot Loevestein te maken, waar men wordt rondgeleid. Het meest bekende punt van het sfeer volle Hilvarenbeek is wel de Vrijthof: een Frankisch dorpsplein, omzoomd met lin- hoogoprijzende toren, die aiste voorbeelden van de genoemd mag wor- gebouwd in 1443 en uc-eeuwse spits met (regelmatig :ht vanaf de onbetaalbaar en er it bij héél helder weer kathedraal te zien is. ook de VVV-Waalwijk, telefoon 04160-34282. „Deze autötrip door de van Zoete Lieve Gerrtw“ even roef-roef af te de inleiding gesel over zijn werkelij Wamberg-route. L geboortestreek rritje gelieve u niet werken", zo begint schreven door Jan Bruens slijk uitstekend verzorgde Een autotrip van vijfen- De VVV Brabants Centrum geel leidingen uit voor acht verschillenc deltochten langs de mooiste plekjes rondom de vennen en de bezienswaar digheden van Oisterwijk. Voor deze toch ten kan men zowel in Oisterwijk a Tilburg bij de WV beschrijvingen kr voor f 1,50. Rederij Reitsma, Van Hogendorpplan- soen 26, Dordrecht, telefoon 01850-31964 of 33523, verzorgt Deltatochten vanuit Willemstad. Tot en met 8 augustus wordt er dagelijks van de Buitenhaven uitge varen om 11.45 uur, behalve op zaterdag. Inlichtingen kan de rederij verschaffen, ook over de mogelijkheden voor gezel schappen voor het maken van bijvoor beeld avondtochten. Voor groepen wordt er tot en met oktober gevaren. Vanuit Woudrichem zijn rondvaarten over de Maas te maken in verschillende richtirtgen. Rederij Van Straten, die ze verzorgt, kan daar meer over vertellen (telefoon 01833-1212 en 1510) en de VW-Woudrichem, Kerkstraat 52, telefoon 01833 - 1719, eveneens. De tochten duren drie en een half tot vier uur en voor groepen heeft de rederij nog een aantal aardige suggesties: een rivierentöcht, een Lingetocht en tochten rond het eiland Dordrecht en rond de Bommelerwaard. Voor diverse fietstochten, samen in één boekje met een vijftal autotochten, kan men handleiding en routebeschrijvin gen verkrijgen bij de WV-Tilburg, Spoor- laan 440, telefoon 04250-36131, 36132 of 36133. Deze combinatie is dus ideaal voor automobilisten die ook wel eens fietsen óf de fiets in de auto meenemen. Het grootste wielerevenement in ons land is de Acht van Chaam, dat ver reden wordt op woensdag 21 juli, van binnen- en buitenlandse groothe op wielergebied nemen hieraan deel. Omdat het de eerste wielerwedstrijd na de Ronde van Frankrijk is, vormt de Acht van Chaam een grandioze gelegenheid voor elke wielerliefhebber alle vedetten met eigen ogen te aanschouwen. zeventig kilometer door de Meierij. Dit boekje ziet er zo aardig uit en is zo prettig leesbaar, dat men het best iemand cadeau zou kunnen doen. En de tocht is prachtig! Al dit goeds geldt trouwens ook voor de Kienehoefroute (tachtig kilo meter). Deze boekjes kosten ƒ1,50 per stuk. De Streek-WV in Den Bosch kan eventuele inlichtingen geven, (Markt, Den Bosch, telefoon 04100 - 23071) en be halve hier worden de routes ook bij andere VWs verkocht. De ronde witte korenmolen in de Achter straat (die ook van binnen te bezichtigen is) heet d'Orangemolen en dateert uit 1734 Het is niet uitsluitend historie wat Willemstad te bieden heeft: behalve het oude haventje heeft de stad ook een moderne jachthaven, waar een enorme bedrijvigheid heerst, die men daar vanaf een terrasje op zijn gemak eens uitvoerig kan gadeslaan. Het landgoed De Utrecht, ten zuiden van Hilvarenbeek, is op een enkele uit zondering na vrij toegankelijk. Men kan er door bossen dwalen, langs weiden, vennen en moerassen en men vindt er naast ongerepte natuur ook moderne ontginningen. Zeer fraaie gedeelten zijn: het beekbos De Hertgang en de vennen Het Flaes en De Goor, waarvan vooral het laatste bijzonder rijk is aan water vogels. In Goirle ligt het landgoed Goro en Rovert met het Bankven. Het is twee duizend hectaren groot. Men kan wan- delkaarten aanvragen bij de firma H. van Puijenbroek, Brugstraat 28, Goirle, tele foon 04247 -2152. Kosten ƒ5,per jaar per gezin. Ook Bergen op Zoom heeft een door de WV georganiseerde stadsrondwan deling. Onder leiding van VW-gidsen ontmoet men dan het vele fraaie uit de zeer rijke historie van de stad. Tussen 15 juni en 10 augustus wordt er iedere dinsdag gewandeld, vanaf het Verkeers bureau, Grote Markt, telefoon 01640- 5660. Vertrek steeds om 14.00 uur. Vol wassenen betalen 1kinderen 0,50 en groepen per persoon ƒ0,80. Daarbij is de entreeprijs van het Markiezenhof inbegrepen. Groepen kunnen ook voor andere tijden een afspraak maken. Wie een wandeling door Heusden wil maken, kan zich bij de plaatselijke VVV een wandelroute plus beschrijving aan schaffen voor een kwartje. Het adres: Nieuwstraat 7, telefoon 04162-169. De stadswallen en ravelijnen van dit sfeer volle, zeer oude vestingstadje dateren uit 1581. Ze worden helemaal in de oor spronkelijke staat hersteld, een werk dat al voor driekwart klaar is. En dit is dan nog maar een deel van een ambitieus en aantrekkelijk restauratieplan, waarmee Heusden al jaren doende is. Het resul taat mag er zijn: gevels van partriciërs- en gildehuizen stralen weer hun vroe gere glorie uit, overal zijn gevelstenen en oude uithangborden en zelfs de straat lantaarns zijn weer zo ouderwets als ze hier behoren te zijn. Van de burcht, waar eens Jacoba van Beieren (onvrijwillig) woonde, is niets meer over dan alleen de muurfundamenten: de paden van het wandelpark met hertenkamp lopen daar precies overheen. Bezienswaardig zijn speciaal de Visbank (1796) en de geres taureerde Grote Catharijnekerk, waarvan de toren nog uit 1328 dateert. Na mel ding bij dè koster kan men (behalve op zondag) het kerkinterieur met onder an dere een praalgraf gaan bekijken. Voor groepen is rondleiding door de stad onder leiding van een VW-gids moge lijk: elke zondagmiddag om 13.30 uur, doch alleen in juni en oktober. Na af spraak kan het eventueel ook op zater dag en door de week zou men eens op het gemeentehuis (telefoon 04162-235) kunnen informeren of er iemand kan rondleiden. Lukt dat niet, dan moet men daar wel begrip v or hebben: de VVV- mensen zijn vrijwilligers, die daarnaast nog een normale dagtaak hebben. De Heusdense WV kan inlichtingen verstrekken over diverse boottochten die in de omgeving van het vestingstadje en naar Nederhemert met zijn kasteel- ruïne, bossen en speeltuin worden geor ganiseerd. Voor Biesboschtochten met als vertrekpunt de Waalwijkse haven kan men hier ook kaarten kopen. De VVV- Heusden is gevestigd in Nieuwstraat 7, telefoon 04162 -169. Breda is bijzonder rijk aan historische bezienswaardigheden. De prachtige go- thische Grote Kerk, het Kasteel van Breda, het Begijnhof, om er maar een paar te noemen. De „Historische Kilo meter" is een gezellige en interessante wandeling door oud-Breda, die tot en met 5 augustus alle zaterdagen start om 10.30 uur bij het VW-kantoor, Willemstraat 17. En tussen 12 juli en 7 augustus zelfs dagelijks (niet op zondag). Men wandelt onder leiding van een VW-hostess en krijgt ook de kans het interieur van een aantal bezienswaardigheden te bekijken. Voor groepen vanaf twintig personen bedragen de kosten ƒ0,80 per persoon, maar er wordt wel van groepen verwacht dat die eerst een afspraak maken (tele foon VW-Breda 01600 - 32150 of 35993). Doet men individueel mee, of komt men met een kleiner gezelschap, dan kost de wandeling per persoon 1Kinderen tot veertien jaar betalen ƒ0,50. Eveneens in Heeswijk, in de Abdij van Berne (waarvan het oudste gedeelte ook van respectabele ouderdom is: dertiende eeuw) wonen de Norbertijnen, die we gens hun witte pij ook wel Witheren worden genoemd. Er is een niet zo heel °..m er...aan een grote, maar wel aantrekkelijke kunst-„en. te werken antiekverzameling te zien. Die wordt, na voorafgaand bericht, getoond op don derdag om 15.00 uur. Ook is het de moeite waard eens te informeren naar de data waarop de zondagse orgelcon certen in de abdijkerk worden gegeven (alleen in de zomermaanden). Automobilisten die willen genieten van rijden langs wegen met fraai natuur schoon, hier en daar onderbroken met een rustplekje op een góed punt, kunnen zich vervoegen bij de Streek-WV, Spoor- laan 440, Tilburg. Tegen betaling van 2,50 wordt daar een handleiding ver strekt, waar diverse routes met beschrij ving in staan aangegeven, onder andere: - auto-route zuid, ongeveer honderd kilometer, gaat door het Kempenland; - auto-route noord, ongeveer honderd en tien kilometer, gaat speciaal door bossen en duinstrèken; - auto-route dorpen, bossen, akkers en weilanden, ongeveer vijfenzeventig kilo- Door de afsluiting van het Haringvliet is het mogelijk geworden de Biesbosch ook bij laag water te bevaren. Dit heeft het voordeel, dat er nu voor de rond vaarten vaste vertrektijden kunnen wor den aangehouden. De Biesboschrond- vaart vanuit Drimmelen duurt twee en een half uur en is van begin juli tot half september dagelijks te maken. De „Zil vermeeuw" van L. Schuller verzorgt van hier uit ook tochten naar de Deltawer ken, maar die moeten van tevoren afge sproken worden. Inlichtingen: L. Schuller, Weitjes 3, Drimmelen, telefoon 01626- 2600 en 2133. De rondvaarten beginnen allemaal naast de jachthaven (de groot ste van Europa) in Drimmelen. In samenwerking met de Provinciale WV Noord-Brabant geeft de ANWB twee prachtig verzorgde fietsroutes dit, te weten: „Vijftien fietstochten in Oost- Brabant" en „Vijftien fietstochten in West-Brabant". De prijs per boekje be draagt ƒ2,50. Ze zijn verkrijgbaar bij elke WV en bevatten tal van historische en toeristische bezienswaardigheden. Door de VW-Oisterwijk worden ge durende de zomermaanden enkele keren per week wandelingen door Oisterwijks natuurschoon (bossen en vennen) geor ganiseerd. Dat gebeurt zowel 's middags als 's avonds. De Natuurgidsen hebben steeds de leiding. In verschillende hotels, pensions en vakantieverblijven hangen affiches met de dagen, i plaatsen van de wandel kan men ook bij de VV\ telefoon 04242 - 21: lichtingen krijgen. Vanaf het Veerhuis in Maasbommel worden iedere dag (tot 1 oktober) boot tochten gemaakt, die van de Oude Maas over een stuk van de Nieuwe Maas ting Macharen tot aan de jg langs de jachthaven en iping van Maasbommel. De ver en zijn iedere dag om 14.00, 16.00 0 uur. Op maandag wordt er niet 1, tenzij na afspraak. Inlichtingen de „MABO”, die de tochten ver- L. van den Burgt, Marijkestraat 2, Jen-Leeuwen, telefoon 08879- 1504. De Loonse en Drunense Duinen lig gen ten zuiden van Drunen en ten noor den van Loon op Zand. Dit is een woest gebied van stuifzand en dennebossen, dat ongeveer veertienhonderd hectaren groot is, met aansluitend daarop nog honderden hectaren particuliere en ge meentelijke bossen, ontginningen en res tanten woeste grond. Het natuurreservaat is het best toegankelijk vanuit Udenhout en Drunen. Aan de zuidkant van de Loonse Duinen ligt het merkwaardige moerasgebied De Brand en in het noor den zijn de gedeelten Plantloon en de Achterste Hoeven te vinden. Voor het hele gebied geldt de goede raad: let op de bewijzering, want de kans op ver dwalen is niet denkbeeldig. Het is over dag al vaak moeilijk de terugweg te her kennen en daarom doet men er goed aan het reservaat vóór het invallen van het donker te verlaten. Vanuit Bergen op Zoom is het moge lijk met het schip „Schouwen-Duive- land" boottochten te maken met als eind doel het oude en schilderachtige Zierik- zee. Tochten naar het befaamde strand van Schouwen-Duiveland of de Delta werken behoren tot de mogelijkheden. Brabant is ook te bewonderen vanuit hoger sferen, want men kan dagelijks met King Air Services rondvluchten ma ken vanaf het vliegveld Seppe. Dat is te vinden halverwege Etten en Roosendaal, langs de rijksweg Breda-Roosendaal. Borden wijzen erheen. Het plezierige is, Jesgewenst zelf kan bepalen de vlucht gaat: een kwartier vliegen (lang genoeg om Breda vanuit de lucht te bekijken bijvoorbeeld) kost 20,per persoon. Het minimum-aantal passagiers is twee: het Is dus niet nood zakelijk met een groep te gaan. Er be staat ook een speciale Deltavlucht, die voert over het eiland Tholen, lerseke, de Oosterscheldebrug, Zierikzee, de Greve- lingendam, het sluizencomplex bij Wil lemstad en, Oudenbosch. Dat betekent een uur vliegen en de kosten bedragen in dit geval 75,per persoon. Wil men zich helemaal alleen laten rondvliegen, dan kan dat ook: in dat geval wordt het lestarief berekend. Voor afspraken met King Air Services: telefoon 01652-3377. (Zweef)vliegen kan men niet alleen bekijken, maar ook zelf doen op het vliegveld Zegge in Hoeven, tussen Breda en Oudenbosch. De wegwijzers staan er al om de weg te wijzen door de vele fraaie bossen in De Baronie van Breda. Uitgestippelde wandelroutes van vijfenveertig of zestig minuten. Speciale „voetspoorkaarten" van het Mastbos, het Ulvenhoutsebos en de bossen bij Dorst zijn a 1ver krijgbaar bij de WV. In het zomerseizoen kan men wandelingen maken onder lei ding van Staatsbosbeheer. Verspreid in het bos de fraaie dagrecreatieterreinen van Staatsbosbeheer, waaronder de rian te „Groote Weide" bij Chaam. De VW- Breda vertelt u graag waar u dit alles kunt vinden. staat. Met zestien vragen, die beant woord moeten worden als men zijn ken nis van wat Den Bosch zoal te bieden heeft, eens wil testen. Eigenlijk zijn de boekjes bestemd voor (jeugdige) groe pen, want er wordt een minimum-afname van tien stuks verwacht (ze kosten 0,50 per stuk) en voor de leider van zo'n groep zijn de antwoorden op alle zestien gestelde vragen beschikbaar. De totaal prijs van ƒ5,is niet zo onoverkome lijk, zeker niet voor wie bijvoorbeeld op een minder zonnige dag zijn spruiten, plus eventuele neefjes en nichtjes, bezig moet houden. Misschien een tip? Prijzen uitloven voor wie de meeste vragen goed heeft en dan zou het weleens een dolle middag of morgen kunnen worden. Het feit, dat Den Bosch sinds kort bijna hele maal tot voetgangersdomein is bevor- “rnemakkelijkt het speur- en kijk- rverigens komen er vragen in het voor, waarvoor wel de kennis 1 tien- tot twaalfjarige wordt ver- if" M f». Mannen in hun eigen tijd dragen eigentijdse mode, die lekker zit Nieuwe kleren met nieuwe materialen. Wij nemen graag de tijd u dat te laten zien. JACOBS-VAN WEES ROSMOLENPLEIN 2

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 9