tw 1 i 9,95 Brabant is een ideaal toeristenland hooll hamers van Dames rokken ISPORTAFDEUNGI NS-Vakantie- dagtochten 4 I VAKANTIE TIPS JAPONSTOFFEN Diessenseweg 45 Hllvarenbeek Tientallen vakantietips voor de thuisblijvers verbouwings- opruiming i I f I FFELS Dames jurken va 15, ,rr.ei": V juli 1971 pagina 4 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 8 juli 1971 - pagina 5 VACANTIE AANBIEDING v.a. Heuvelstraat 50 (Hoek Willem ll-straat) - Algemeen Een duidelijkere Illustratie van een auto-vouwfletsroute is ondenkbaar iets of Volendam, Flevohof of ieuwe huurauto’s naar Zuld-Llmburg. Keuze uit 30 mogelijkheden Alle Informatie in de brochure VAKANTIEDAGTOCHTEN op de stations. - A.E.G. - Bau- ttie elefoon 33201 jelvljver. En voor is In van FABRIKANT naar CONSUMENT GULDENS GOEDKOPER per meter de nieuwe collectie is binnen ■NINGSKAS WIJ hebben een grote collectie SCHOENENHUIS elke vrijdagavond: van 19.00-21.00 uur G .00 tot 19.30 uur, (Lees verder op pagina 7) r aangeboden Korvèlseweg 102 Tilburg Een dagje naar Scheveningen of de Avifauna, naar Texel Wij combineren de seizoenopruimlng met onze eft u het al. j kunt kiezen schooljaar?! te bekijken van kerkeli der nogal wat kostbaar kan men het ’eel ook aan seizoen baar one -d van maandag tot I.30 tot 12.30 en van jen. Ze Haver- VAKANTIE-TASSEN KOFFERS ZWEMPUKKELS ENZ. ENZ. ’«zin? De rond- t >ot de ochten- dat men daar- iapraak maakt. ...ande de Inger jlaatst karren In i die heel Wie tier van Jrasalge MDONK 0, Tel. 23437 I aar- voor het p mlnlat en voc krulpe een. I< 's mldds jewande 14,05 5,95 16,95 3,50 7,95 12,95 2,95 14,95 golfbi klelnt i WARENHUIS WIJFFELS de tijden edree va Burge 04242 HEREN AUTOMOCASSINS HEREN KRUISBANDSLIPPERS HEREN SANDALEN met voetbed DAMES STRANDSLIPPER DAMES SPAGHETTI-SANDALEN DAMES KURKMUILEN MEISJES STRANDSLIPPERS JONGENS JUCHTSANDALEN 36/40 Zie ook onze speciale aanbiedingen buiten jen, Iegelijk van tillende stenen, helft van de n geduld jsgebled, wordt coveren of verzolen JLCANIA gbaan Noord 11 geopend v. 8-12 u. en het artje Is: telefoon Gedurende de hele zomer Is In het Helmondse kaeteel-raadhuls een tentoon stelling te bekijken ven kerkelijke kunst, waaronder nogal wat kostbaarheden. parelcolller, mooi ven tint (U wilt geen namaak meer) - 37,50 slotje In geel- en beschikt over verwarmd we‘* ’zwommen kan wo, weer. Er zijn er Is een speeuu een skelterban superlatieven houdt en Jker Is) het milieubeheer nden we dat het natuur- snhorloge, klassiek model wijzerplaat van 81,50 g wordt Igt aan kweg en voor inlichtingen zou men jortparkpavlljoen kunnen bellen: 4191. >n (telefoon 04242 2345) i /an het charmante theater gemeester Canterslaan 31, tel 42 - 2188. Het kesteel Is geopend en met vrljdeg van 8.30 14.00 tot 17.45 uur. NDTECHNISCH MORATORIUM S HELWES oirleseweg 108 IG - Telefoon 25614 eciaal voor alle eparaties aan JNSTGEBITTEN In een boerderijtje zorgt Cl haar 9IEUWE AUTO’S inige kilometers o-radiol ENS Autoverhuur eweg 225 Tel. 31904 in het htirt van Tilburg) estellingen voor .X?eCnha%^S De aanstaande vakantieweken zullen zonder twijfel velen de prachtige omstreken insturen van het Midden Brabantse landschap. Anderen zullen wellicht wat verder de provincie in willen trekken. Om aan dit verlangen tegemoet te komen geven wij deze en volgende week een aantal reis- en toertips, die wij kregen van de VVV-Brabants Centrum. Wij willen erop wijzen, dat de Streek-VVV een nog veel uitvoeriger overzicht geeft van de toeristische mogelijkheden. Het zomernummer ’Hart van Brabant’, een uitgave van de Stichting Streek-VVV Hart van Brabant, kan men apart kopen voor de prijs van f. 1.50, maar nog meer is aan te bevelen zich op het blad ’Hart van Brabant’ te abonneren. I.-AUTORIJSCHOOL verhuur) J. Melissant lenkort met de Toyota totnatique-rijlessen. d. Mortelstraat 4, Til- 04250-70600. - Elseridór'p:G'e een klnderpi ouders zeke, kleinsten Is een sr gericht, waar ze ve kunnen Recreatieoord Staalbergven In Oister- wijk (Vennenlaan, telefoon 04242-2196) is dagelijks geopend van 9.00 tot 19.30 uur. Attracties vormen: het speciale kleu- terbad, trapboten, waterfietsen, roeiboten, tal van speeltuigen, trampolines, plck- nlcksets. Het Staalbergven ligt temidden van fraaie dennebossen en heeft een groot zandstrand. Voor de toegang be talen volwassenen ƒ1,25 en kinderen In de klokkengieterij van Petit en Fritsen is men erg gastvrij, want daar kunnen dagelijks belangstellenden gratis worden rondgeleid.‘En dan niet eflléen'in Wie geluk heeft (en geduld genoeg) kan wild zien In het bosgebied, dat met de naam De Stlppelberg- wordt aange duld en valt onder de gemeente Bakel, te vinden tussen Milheeze en De Rips. iw vakantie-huurauto speciaalzaak met de typen wagens. J. Me- Autoverhuur, Burg. v. :lstr. 4, Tilburg, tel. 600. I. die naar het den, want 1. Er kun- 3port beoe- oeeltuin en restaurant. Inlichtingen: telefoon rima nieuwe aardap- >U. Dorë 3 kg ƒ1. aat 70. De Staatsbossen van St. Anthonls zijn duizend hectaren groot. Toch hoeven wandelaars niet bang te zijn dat ze zullen verdwalen, want er zijn vijf bijzonder mooie routes In kaart gebracht. Dat zijn stuk voor stuk mooie en afwisselende tochten. In de zomermaanden worden er Iedere woensdagmiddag bij voldoende deelneme ook wandelingen onder des kundige leiding gemaakt. Daarvoor zorgt de heer 1. Bellemakers, Hoefetraat 13, St, Anthonls, telefoon 08858-1305. i zijn er ook: een jemplacement in mi- een motor-skeltetbaan, een mld- >aan, zwembaden en natuurlijk de «heden tot roeien en waterfietsen, persoon per dag ƒ1,25. Er Is een restaurant. Het Natuurbad De Ijzeren Man In Vught ligt In een bosrijke omgeving, uitnodigt tot wandeltochten. Uit we richting men ook komt, de weg r natuurbad Is gemakkelijk te vinde In Vught wijzen bordjes erheen. nen diverse takken van watersp fend worden en er Is een spe een 04100 - 30340 en 41067. Recreatiecentrum Hoefsven in Waal wijk heeft bezoekers behalve een zwem bad ook een speeltuin, een roelvljver, een hertenkamp en een restaurant te bieden. Het Is geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 19.30 uur. loge met tcabloc 59,50 - Joublé KORVELSEWEG 108C TILBURG - TEL. 26194 *1 HUIS ’Ceramo’ biedt gotiekp zadelkist, be- bestoken halbank, Oosterse zetel, diver- 9 meubels, klokken, i enz. enz. Korvelse- 'ilburg, tel. 36681. „Varen en Vissen” heet het boekje, dat de WV Brabants Centrum (Spoor- laan 440, telefoon 04250-36131, 36132 of 36133, Tilburg) evenals haar collega's voor 1,verkoopt. Alles over varen en vissen In heel Brabant staat erin: hoe, waar en wat. Evenmin ontbreken alle denkbare gegevens over nodige vergun ningen, waar die te krijgen zijn en zelfs over de vereiste mlnlmum-maten van de bult. De brochure Is een duidelijk werkje, dat niet In het (vlssers)latljn geschreven 504, ’71; Peugeot 304, ds 17M, ’71; Fords '1; Opeis, ’71; Opel U; Volkswagens 1302, cedes, ’71. s Autoverhuurbedrijf, r. 219A, tel. 20896. een bloemenhof en een restaurant. Er kan gezwommen worden in een groot openluchtbad en voor kano's en roei boten bestaat er een aparte vijver. De omgeving van De Bergen Is fraai en bosrijk. Telefoon 08859-8900. De toe gangsprijs Is 1,50 en voor kinderen betaalt men ƒ1,Groepen krijgen een reductie. In Olsterwljk - dat een stad lel - zijn gedurende het seizoen rondritten te ma ken met mlniatuurtrelntjes, die onder andere door het fraaie bos- en vennen- gebled voeren. Inlichtingen geeft de VVV op De Llnd, telefoon 04242 - 2345, die ook de dienstregeling kan verschaffen. gebied van De de (Brabantse) ar dan mi?t trum. Recreatieoord Limbra Zonneweide in 'Gëmêrt Is In He eerste “plaats arparadijs. Dat zal zorgzame <er Interesseren. Voor de aller- speclaal kleuterbad in- veilig en naar hartelust spelen, zonder dat het gevaar bestaat dat ze In een onbewaakt ogen blik ergens helemaal alleen op avontuur gaan. Behalve een speeltuin compleet spoorwegt nlatuur, een motor-sl getgolfbae mogelijkh, Per Ook recreatieoord De Bergen Wanroy biedt een keur van mogelijk heden voor een dagje uit. Daarvoor zorgen een dierenpark, een mldgetgolf- baan, de grote speeltuin, de volières, LEDER-, struisvo- en schildpadhandtas- tne sortering. G. de s, Molenstraat 128. In Made bestaat nog een touwelagerlj, die helaas niet meer In bedrijf Is, maar waar op speciaal verzoek wel demon straties van het uitstervende beroep wórden gegeven. Het gaat om het bedrijf van de gebroeders Thijssen (Nleuw- straat 6, telefoon 01626-2492), dat al noordzijde blnnengaaij, maar honderdvljftlg jaar bestaat. Volgens de men wel het bezoekerscentra heér'Thljssen, die' de démónétra ties ver zorgt (en die het vak al langer dan vijftig jaar beoefent) is deië touwslager!) waar- schijnlljk de op één na laatste in Neder land. Een berichtje vóór men erheen gaat is wel noodzakelijk, omdat er nogal wat attributen te voorschijn gehaald moeten worden (waaronder spullen die even oud zijn als de zeak zelf). Dot betekent een hoop moeite, die de heer Thijssen zeker niet teveel Is, maar die wel het verzoek begrijpelijk maakt om met een groepje te komen. De touwslager Is een erg dlge man met een enorme liefde zijn vak. AKPRIJZEN voor wandtegels 15 x 15. dat eens kijken, dat nooit meer, ook tegel- ■ut, Board en Triplex Is, Kortp Hoefstraat 2 Hoefstraat). In het hart van Olsterwljk verzorgt Cia van Boort al heel erg lan^ haar beroemde voorstel lingen van poppentheater De Schellen boom. In de zomer zijn er vaste voor stellingen en de rest van het jaar speelt ze alleen voor besloten kring. De WV- Oisterwljk kan inlichtingen geven over Nleuwkuljk heeft een molen en die kan beklommen worden. Het Is de stenen stellingmolen Emma, een korenmolen die in 1886 is gebouwd en pas gerestaureerd. De molenaar of zijn vrouw lelden rond, voor twee kwartjes. Wie van tevoren zeker wil weten of hij de molen op een bepaalde dag ook In werking kan zien, doet er goed aan de molenaar even te raadplegen: de heer Rombouts, St. Joris- straat 16, Nleuwkuljk (gemeente Vlijmen), telefoon 04108-2296. groepsverband, maar ook Individueel. Misschien Iets voor het gezlr leidingen zijn wel beperkt tot den en het Is wenselijk de voor eerst even een afsf Even Informeren of men ook het aan trekkelijkste schouwspel, het gieten ven een klok (wat echt niet voortdurend ge beurt), mag zien, Is misschien wel aan te bevelen. Er worden overigens ook carillons en torenuurwerken gemaakt. Adres: Klokkengietersstraat 1, telefoon 04928 - 287. Uden bezit een modern sport- en recreatiepark met onder meer een open luchtbad met zonneweiden, sportvelden, tenniscourt, mldgetgolfbean en een wan del- en dierenpark en een eendenvijver Het park Is vrij toegankelijk, doch voor het zwembad en een aantal andere mo gelijkheden tot ectieve ontspenning wel entree gevraagd. Het park lig de Parkweg en voor inllchtlnger het spe 04132-- geopend, dagelijks van 8.00 uur tot zons ondergang. Telefonische afspraken voor groepsreizen: 04902-4855. De toegangs prijs is 1,50 en voor kinderen tot en met 9 jaar ƒ0,75. Voor huifkartochten hoeft men echt niet speciaal naar Drente of zelfs Ierland. Zo'n romantisch vervoermiddel kan men ook huren bij A. van der Velden, Peg- broekenweg 10, Veldhoven, telefoon 040- 532515. De huifkarren zijn Ingericht als caravan en bieden slaapplaatsen voor zes personen, Er zijn ook karren In een kleinere uitvoering te huur, die heel ge schikt zijn voor dagtrips. Voor toerisme In de laagste versnelling kan men eveneens terecht bij manege 't Hoefke, Noordkant 13, St. Anthonls, telefoon 08858- 1690, waar ook huif- warren voor dagtrips te bespreken zijn. Asten bezit een van de oudste mo lens van Nederland, een standerdmolen die In 1506 Is gebóuwd aan de Molen straat. Deze wordt op het ogenblik ge restaureerd: wie een glimp van deze activiteit opvangt, ziet iets unieks. Niet dat de werkzaamheden zo spectaculair zijn, maar In heel Nederland zijn er maar vier molenrestaurateurs te vinden. Ze schijnen een heel moeilijk, specialistisch vak te hebben. gehuurd worden. Zeilboten sok en er Is een Zéffébhool gevestigd die zich met een eventuele i -opleiding bezighoudt: Voor wie zeker niet het water op wil, zijn er een tweetal restaurants en een wandelboulevard langs de Amer. Kinderen kunnen zich verma ken in een grote speeltuin met onder andere mlnl-skelters. Voor wie van e" (wat veel belangrijke ter harte gaat, melde bad In recreatieoord ,,'t Wolfsven" in Mlerlo volgens het meest recente onder zoek van de Consumentenbond over het zuiverste zwemwater van ons land be schikt. En dat is niet gering. ,,'t Wolfsven” heeft een café-restaurant met zonneterrassen, die uitzicht bieden over een vier en een halve hectare grote speelvijver met Robinson Crusoë-elland. De vijver Is veilig, want hij Is maar zeventig centimeter diep. Men kan er roeien, kanoën en zeilen. Er zijn speel weiden en een mldgetgolfbaan. BIJ het twee hectare grote natuurbad zijn gras- en zandatranden. Het recreatieoord ligt aan de weg Geldrop-Helmond. V In Nleuw-Vossemeer staat een acht kante stellingmolen, die dateert uit 1899 en Aseumburg heet. Het bouwwerk Is fraai gerestaureerd en dient als molen museum. Men kan er terecht op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Groe pen zijn dagelijks welkomf mits er eerst een afspraak gemaakt wordt met de heer Overveld. Hij Is bereikbaar op het ge meentehuis, telefoon 01676-350. Overi gens: Brabant telt In totaal maar liefst honderd en elf molens. dat „Mijl op Zeven" heet, herbergt voor historische en andere voorwerpen die In dit gebied gevonden zijn, turfstekers- gereedschap en diorama's waarin veel wetenswaardigs over flora en fauna te bekijken is. Achter de boedérlj (die ook een bijenhel heeft) ligt een waterput, die van binnen helemaal met turven Is be kleed. Natuurlijk Groote Pe Breda heeft gedurende de zomer elke zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur een grote kunstmarkt, waar de standhouders kunst, antiek en curiosa verkope zijn te vinden op de sfeervolle markt. Eveneens nogal wat speciale voor zieningen voor kinderen vindt men In recreatieoord De Messemaker in Cuyk, aan de weg naar Oeffelt. De kleintjes kunnen uitbundig sporten en spelen In een daarvoor gereserveerd gedeelte, er is een grote speeltuin, een klimtoren, een kleuterbad met kleutertuin, een groot kinderbad met zonneweide, een sport veld, een vogelvijver. En dan nog een mldgetgolfbaan en een restaurant met terrassen. Het correspondentle-adres Is: HaagsedIJk 8, Cuyk, terwijl het telefo nisch bereikbaar Ie onder nummer 08850- 3551. De entree bedraagt ƒ0,75 en voor kinderen ƒ0,50. O Natuurbad en recreatieoord De Wa rande in Oosterhout, dat al erg lang bestaat, heeft behalve een mooie bos rijke omgeving, een strand en een roei en kanovijver, ook een speeltuin, een mldgetgolfbaan, speel- en ligweiden en een voetbalveld te bieden. Ook is er een restaurant. De Warande is geopend tot 9 Om het bezoekerscentrum van De Groote Peel te bereiken, kan men het best - komend van de richting Neder- weert - via de Meljelsedijk rijden. Vanuit Meljel voert de Nederweerterdijk erheen en vanuit Helmond of Eindhoven is het raadzaam de Zuld-Willemsvaart te vol gen, om even voorbij Someren-Eind linksaf te slaan over de brug In Neder- weert: na twee kilometer begint dan links de weg in de richting Ospel. Na de kerk rechts ongeveer drie kilometer rij den, daarna linksaf de Moostdijk op. Daar is het ontvangstgebouw, een Peel- boerderlj in oude stijl. Rlchtingborden wijzen de weg. Het bezoekerscentrum, Europa's grootste jachthaven Is te vinden In Drimmelen, die heeft twaalf honderd ligplaatsen. Toch Is Drimmelen niet alleen aantrekkelijk als reisdoel voor bootbezltters, want er kunnen roei- en motorboten St. Oedenrode bereikthrêrf ster een trouwens oc prachtig stelsel van landwegen ,en daar -wijst een kleurig.bord naar Oe Kierrehoef aan de Zwembadweg. Er is een ver warmd openluchtbad, een restaurant met terras, midgetgolf- en mlnl-bowlingbaan, een speeltuin, trampolines en een roei- vljver. De Kienehoef is open tot en met september van 10.00 tot 20.00 uur, de entree Is vrij (wat niet geldt voor een aantal attracties en het zwembad). Inlich tingen: telefoon 04138-3059 en 3116. de eerste zondag In september, Iedere dag van 9.00 tot 19.00 uur. Voor de toe gang betaalt men 1,25 en voor kinderen ƒ0,75. Groepen krijgen reductie. Het correspondentle-adres van De Warande is: Bredaseweg 127, Oosterhout en het telefoonnummer is 01620 - 3800. Den Bosch heeft twee strandbaden: de Oosterplas en de Zuiderplas, namen die al aandulden In welke gedeelten van de stad ze te vinden zijn. Er bevinden zich sportvelden, paviljoens en boten havens. De Oosterplas beschikt over twee speeltuinen en bij de Zuiderplas Is een bijzondere trekpleister in de vorm van een kinderboerderij, die gedurende de zomer elk weekend en elke woensdag van 14.00 tot 16.30 uur geopend Is. Er lopen schapen, geiten, krielkippen, een ezel en konijnen rond en de toegang is gratis. Inlichtingen: telefoon 04100 - 40012 en 31626. 9 Om de sfeer van een écht Brabants dorp op te snuiven kan men eena naar Bakel gaan. Er zijn aardige dorpscafee- tjes. Dé Willibrorduskerk heeft een zes tiende eeuws schip en een toren uit dezelfde tijd. De omgeving biedt heel fijne wandelmogelijkheden: de lage we gen langs de Bakelse Aa, de hoger ge legen akkers ten zuiden van het dorp en de bossen. Recreatieoord Het Boekels Ven In Boekel (telefoon 04922 -1941) ligt In een bosrijke omgeving. Voor In- en ontspan ning kan men er gebruik maken van de roei- en zwemvijver, zonneweide, mlnl- cars, autorald, waterfietsen, hal met speelapparaten, cafetaria en speeltuin. Europa's grootste reizende modelspoor baan Is hier ook te bekijken. Voor kinde ren Is er een veilig klnderbadje. Het recreatieoord Is het hele Jaar geopend. Volwassenen betalen ƒ1,en kinderen tot twaalf jaar ƒ0,50, waarbij de toegang tot een groot aantal attracties Is Inbe grepen. IR slijpen met bijle- an nieuwe zuiger, H. v. Riet-Spijkers, kestraat 29. Een bijzonder goede mldgetgolfbaan bezit het recreatieoord/strandbad Oost- appen In Asten. En behalve dat, uitge strekte ligweiden en stranden, een speel tuin en een dertig hectaren groot natuur bad. Personen tot zestien jaar betalen ƒ0,75 entree, die boven zestien jaar 1Voor gezelschappen geldt een speciaal tarief, evenals voor het midget- golfen. Oostappen ligt vlak aan de E3- weg en het adres is: Kranenvenweg 25 Asten/Ommel. Voor telefonische inlich tingen kan men 04936-2398 bellen of 04936-1341 (secretariaat). De toren van wat waarschijnlijk Neder lands beroemdste kathedraal Is. de St. Jan in Den Bosch, kan een paar keer per dag beklommen worden. Per persoon betaalt men 0,50 om van een (zeker bij mooi weer) adembenemend uitzicht te genieten. Van 1 juli -tot 45- augustus kan enen iedere dag de toren, in. om lifciOOi, I Ï4.Ó0, 15.00 en 16.00 uur. Eeninteressante rondleiding door de kerk zelf, verzorgd door een VW-hos- tess, la alleen voor groepen bestemd en aan te vragen bij de WV op de Markt (gevestigd in het oudste stenen huis van Den Bosch: de Moriaan), telefoon 04100- 23071. De kosten voor zo’n groeprond- leiding bedragen ƒ1,per persoon. De grootste veemarkt van Nederland (overdekt) Is die van Den Bosch. In de Brabanthallen worden iedere woensdag zo'n 7000 stuks vee aangevoerd en wie de handel eens van nabij wil meemaken, heeft er - als vreemdeling - gratis toe gang. Tussen 7.00 uur 's morgens en 1.00 uur 's middags. Er Is een restaurant. In de bossen van Dorat ligt het water sport- en ontspanningscentrum „Surae”. Een natuurbad met roeivljvers, stranden, speelweiden en -tuin, waterfietsen, vis vijvers, mldgetgolfbaan, restaurant en wandelbos. Het recreatieoord „Surae” Is geopend tot 1 oktober, dagelijks van 9.30 tot 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,25. Voor Inlichtingen kan men 01601 -264 bellen. O Het bosbad Hoeven (geopend tot 20 oktober) beschikt over vier ruime basins met verwarmd water, waardoor er ook gezwommen kan worden bij min der mooi weer. Er zijn uitgestrekte zon neweiden, er is een speeltuin met tram polinepark, een skelterbaan, een mldget golfbaan en een tennisbaan. Waterfietsen en boten completeren de actieve ont spanningsmogelijkheden en dan Is er natuurlijk ook nog een restaurant. In de bosrijke omgeving kan gewandeld wor den. Het adres Is: Oude Antwerpse- postbaan 81a, Hoeven (tussen Breda en Roosendaal), telefoon 01659-366. Vol wassenen betalen 1,25, kinderen 1, terwijl groepen van meer dan vijf en twintig personen een reductie krijgen. In Kaatsheuvel staat molen en daarin Is 't Cur tlgd: een curloslty-shop i trekkelljke dingen en ding. Is geheel gerestaureerd. Zuldhollandse Dijk 185, 3742. 't Curlosahuys 13.00 tot 18.00 uur geopend, alleen voor de zondag moet een afspraak gemaakt worden. Aan de rand van het uitgestrekte Ulvenhoutse boe Is het Bredase recrea- tlebad Wolfslaar te vinden. Er zijn ver warmde zwembaelna, grote speel- en llg- welden, een mldgetgolfbaan en in de directe nabijheid Is een kinderboerderij. Het bad Is geopend tot midden septem ber en de toegang kost 1,50, voor kin deren tot 13 jaar 1,Groepen krijgen korting en voor inlichtingen kan men 01600-53710 bellen. Het adres luidt: Wolfslaardreef 105, Breda. Dus extra voordeel voor U. Velen profiteerden reeds van onze koopjes. Ook voor U hebben wij zeker iets. 14 krt. gouden hanger, volgezet met granaat van 125,voor 69,50 14 krt. gouden hanger met granaat van 88,50 voor 44, 14 krt. gouden broche met granaat, antieke zetting van 129,50 voor 77,50 Grote verscheidenheid In 14 krt. gouden hangertjes met verschlller steensoorten voor de helft van winkelprijs, b.v. 14 krt. gouden hangertje met cultlvé parel van 28,50 voor 14,50 enz. enz. 14 krt. gouden boogcolller van 127,50 voor 97,50 Echt cultlvé f" en grootte (U will voor slechts 37,! 14 krt. gouden el. witgoud 9,50 Grote collectie gouden rlnge allemaal modern en degelijk uitvoering met verschil' grotendeels voor de ht normale waarde. 14 krt. gouden ringen met echt cultlvé parel reeds vanaf 16,50 Leuke 14 krt. gouden tlenerrlng met loshangende gouden bal van 27,50 voor 16,50 Zilveren broches, gerodineerd. worden niet dof en kunnen voor witgoud gedragen worden. Chique modellen met parel en imitatie^ brlllant van 37,50 voor 22,50 14 krt. gouden oorhanger met ajour gouden bal waarin op sierlijke wijze een tijgeroog opgesloten van 59,50 voor 28,50 14 krt. gouden dameshorloge met stevig s gouden band, 17-ateens uurwerk Incabloc 197,50 14 krt. gouden dameahork leren bandje 17-steens Ine Doublé dameshorloge met doublé band 59,50 Prachtig modern doublé herenhorloge met datum - zeer chique - van 105, voor 78,50 Doublé herer met crème voor 59,50 14 krt. gouden dasspeld met echt cultlvé parel slechts 11,50 enz. enz. Nog enige wit gouden dameshorloges, rondom bezet met brillantjes. Ware juweeltjes en voor deze gelegenheid honderden guldens goedkoper vanaf 445,—tot 1750,— De verkoop start 15 juli en gedurende de opruimingsperlode geven wij op k alle niet afgeprijsde artikelen ^10% KORTING Een restaurant en terrassen ontbreken tuurlijk niet, evenmin als de midget- Ifbaan en de sportvelden. Voor de entjes zijn er speelweiden met allerlei toestellen, een eigen zwembad en pony- karretjes waarin ze onder geleide een tochtje kunnen maken. Vanuit de manege worden bosritten georganiseerd. Family Land ligt in de gemeente Hoogerheide. Het Is ook gedurende het voor- en na- i geopend en telefonisch bereik- ider nummer 01646 - 517. De Strabrechtse hei zien bij volle maan of In de prille ochtendschemering? Dat kan. Wie een groepje van minstens tien mensen bij elkaar weet te tromme len kan onder deskundige leiding op elk gewenst uur door een van Brabants mooiste heidegebieden gaan zwerven. Afspraken zijn te maken met de heer Bussers (telefoon 04937 - 2344) en de heer Van Uffelen (telefoon 04937 -1820). Het fijne van deze wandelingen Is, dat er rekening wordt gehouden met de voorkeur van de bezoekers. Wil lemend alleen maar plantjes-kijken en daarvoor over de grond krulpen, dan kan dat bij wijze van spreken. Iedere eerste zater dag van de maand, 's middags om twee uur, wordt er ook gewandeld onder lei ding van gidsen: dan hoeven er géén afspraken te worden gemaakt. Het begin punt Is vanuit Heeze niet moeilijk te vin den, borden wijzen de weg. Honden mo gen niet mee en omdat kleine kinderen weinig aan zo'n wandeling hebben, wor den die ook eigenlijk liever niet mee genomen. Nog altijd Is De Efteling In Kaatsheu vel het ontspanningsoord waar sprookjes werkelijk zijn, Eu wie er ééns geweest Is komt zeker terug, want niet alleen raakt men er nauwelijks uitgekeken, maar ook komen er ieder jaar weer nieuwe attracties bij. Het entreekaartje kost 2,50 en daarvoor hebben groot en klein behalve toegang tot het park, ook toegang tot alle attracties die er te vin den zijn: de speeltuin, de ponymanege, poppentheater? ~dë sportvelden, de atuurtreln, de unieke stoomcarrousel i nog zo ontzettend veel meer. Alleen >or het zwembad moet apart betaald worden: volwassenen 1en kinderen ƒ0,60. Kinderen tot en met drie jaar heb ben helemaal gratis toegang. Er zijn In validenwagentjes aanwezig en een mee gebrachte viervoeter kan men stallen In de hondenkennel. Wandelwagentjes zijn te huur. Er Is een café-restaurant en een theepaviljoen. De Efteling Is ook per bus bereikbaar: vanaf de stètlona van Den Boach en Tilburg vertrekt leder half uur een bua naar Kaatsheuvel. Bij Valkenswaard ligt onder Wester- hoven het schitterende Eurostrand, dat de meest uiteenlopende recreatiemoge lijkheden te bieden heeft. Er zijn afzon derlijke baains voor roeien en zwemmen en een heel ondiep basin voor de aller kleinsten, plus een grote plas voor zeil boten, kano's en waterfietsen. Op de zonneweide tussen de twee famlllestran- den Is een trampollnepark en een volley- balveld, er zijn minl-cars en een stoom- trelntje, midgetgolf- en bowlingbanen. Ook kan men er zijn tentje voor één dag opslaan. Tot 1 oktober Is het Eurostrand In Borneren zijn In twee verschillende gebieden zeven wandelroutes aangege ven, die door een zeer afwisselende om geving voeren. Plcknlckplaats 't Jasper aan de Recreatle- weg ia het beginpunt van vier wandelin gen door een prachtig gebied met ven nen, loof- en naaldbossen, hel en een zandverstuiving. Men kan kiezen uit vier tochten (respectievelijk twee van één van 1j4 en één van 1/2 uur), waarvoor duidelijk, met verschillende gekleurde pijltjes, de weg wordt gewezen. Wie zondagmorgen om 8.00 uur op de plck- nlckpleete aanwezig is, kan meedoen met de wendellngen onder deskundige leiding. Op de parkeerplaats De Vloeten (hoek Lleropsedljk - VlerkenaedIJk) beginnen drie wendeltochten (van 1'/2 en 1% uur), die allemeal door zwaar terrein gaan. Ook dit gebied, met onder endere het natuurreeervaet De Oetert (een moe rasbos), Ie erg mooi en gevarieerd, er gaat wandelen heeft veel plezl schoeleel dat het hier en daar dr terrein goed verdraagt. Het gebied van De Beekse Bergen, aan de weg tussen Tilburg en Hilvaren beek, Ie niet alleen aantrekkelijk voor watersportliefhebbers. Men kan er be halve zwemmen, varen met motor- of roeiboot, waterfietsen en -skiën, ook zon nen, vissen (forel en karper ia speciaal uitgezet in de visvijvers), luieren op een van de terrassen of een rondvaart maken, pannekoeken eten, picknicken of bar becuen en zweven in Europa’s langste kabelbaan. Een greep uit de voorzienin gen die er speciaal voor de kinderen zijn: ean speeltuin met meer dan hon derd toestellen, een speelwel met een echt vliegtuig waar In- en opgeklauterd kan worden, trampolines en een pony- farm, een hertenkamp en een troetel dierenhoek met jonge dlertjee, mlnl- autootjea, een verkeersland, treintjes en een doolhof. BIJ elecht weer kan men zich vermaken In de amusementshal. Men kan in De Beekse Bergen terecht van 8.00 tot 21.00 uur voor ƒ1,en kinderen ƒ0,75. Voor besprekingen en Informatie kan men 04250-21032 bellen. Het ont- spannlngspark Is het hele jaar geopend. In het bosgebied De Groene Pape gaai tussen Bergen op Zoom en Roosen daal ligt recreatieoord Family L,and, waar ook een verwarmd, overdekt zwembad Is. Nog altijd zijn grote gedeelten van de Peel zo woest en onherbergzaam als het gebied vroeger helemaal was. Niet vriendelijk en Idyllisch, maar ruig. En fascinerend. In het Staatsnatuurreservaat De Groote Peel kan men vrij ronddwa len: een belevenis voor wie de luidruch tige kolonies kokmeeuwen wil zien en horen, de futen, blauwe reigers, rans uilen en noem maar op. Er leven nog vossen, bunzings en wezels en wie er kijk op heeft kan er het vleesetende plantje, de zonnedauw, vinden. Omdat de sponzige veenbodem nooit helemaal betrouwbaar Is, moet men er wel de uitgezette wandelroute aanhouden. Die voert some over honderden metere lange knuppelwegen en -bruggen, gemaakt van dwarsliggende boomstammetjes dus. Wan delschoenen veraangenamen niet alleen de Peelzwerftocht, maar zijn zelfs nood zakelijk. Een veldkijker komt heel goed van pas en natuurlijk zijn er’fraa'iëTzelts unieke foto's te maken. Het reservaat ligt tussen het Brabantse Asten en het Limburgse Ospel, de provinciegrens loopt er dwars doorheen. In het zuid-zuidwestelljke gedeelte van het gebied, de gemeentebossen, zitten ontzettend veel konijntjes en er zijn ook wel reeën, maar die zijn uiteraard schuw. Hoewel wild natuurlijk nooit een toeris tische attractie kan zijn, zullen echte natuurliefhebbers misschien Iets aan deze tip hebben. Voor sportvissers, die wel eens wat langer van huls willen blijven, heeft de Streek-WV Noordoost-Brabant (Lleve- kamplaan, Osa, telefoon 04120 - 24695) een speciaal hengelarrangement. Het voorziet In de genoegens van een dagje vissen met volledig pension (ook voor de vissen, want het aas Is ook bij de prijs Inbegrepen), logies, visvergunning en daarbij in sommige gevallen ook nog de gezellige toebereiding van de gevan gen vis. Men kan de dag naar keuze doorbrengen In Oeffelt, Ravensteln, Llth of Grave. De Streek-VW Noordoost- Brabant geeft Inlichtingen. t de Oude Koren- jrlosahuys gevea- met allerlei aan- igetjes. De molen d. Het adres is: telefoon 04167- Is elke middag van openc afspr

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 5