J^NORAD centrale verwarming tilburg tel. 31660 89 n B fl De ’nood’ van Pater ren Tussentijdse balans niet ongunstig voor de actie ’Tilburg Totaal’ feil Jac. van Helden er! 3EE! ,95 DAMES... UW stoffen hal is DRIESSEN -ff Zondag 20 juni a.s. AUTOZEGENING Oirschotse kazerne houdt op zaterdag 19 juni open dag Trekkingslijst Stichting Jeugdbelangen Juridische EHBO houdt speciale spreekuren Tot vrijdag? The Saloon Sjef Smulders- toemooi 1 - G.DIELEMANS TEN 9,95 Een handige verrekijker - voor op vakantie meteen al! The Blue Note ...24,50 hamers van hooi Bijverdiensten Perschef zet enkele trage onnauwkeurigheden recht Stichting Carnaval zoekt muzikanten STER-reclame is duur en van weinig waarde Donderdag 17 juni 1971 - pagina 3 uni 1971 - pagina 2 DETILBURGSE KOERIER BRIEVEN VAN LEZERS Aantrekkelijker r 57 JTO Veel duurder Telefoon 22893 Nightclub Cabaret Dancing Joe Frazier Noot van de redactie Het is natuurlijk nooit leuk over een Alstublieft Pap, voor uw hobby Kuiperstraat 2A DOKTERS WEEKENDDIENST 1968 1970 1968 II ll Moergestel. 34. Tel. Wilhelminapark 143. Tel. den Brink. Tel. van lags 5 uur ST. CHRISTOFFEL I van 13.00 tot 14.30 uur op het Lourdespleln - Par. Koningshoeve HUURSUBSIDIE DE IDEALE VAKANTIEDRACHT nemen, Totaal ïerd en voor de opmer- En dat alles toch wel erg gevarieerd is: belcanto-, operette-, harmonie- en jazz- richting. Anton van Oirschot ZONDAGS GESLOTEN der en zaadgoed en meer ma- ieuwe wegen. Kantoor: Jan Aartestraat 104 Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematieverzekeringen KOM KIJKEN NAAR ONZE A-1 WAGENS 1969 1969 1968 1969 1968 1969 1969 1969 1970 1969 1970 v. Delf Tel. af is moet iting is we Jen. 1969 1970 Diessen Julianastraat 2, Diessen. Tel. -333. Tilburgseweg 21, Goirle. Tel. 150. Begrafenis-onderneming el 21666 jubelen dellen VSSINS ideale isschoen ds vanaf J/45 flamv/ AA Veemarfctetraat 36-38 - Tilburg jurg mde in, die toch om een reactie vragen. eerste plaats moet gezegd worden, dat de 1039 8585 3607 1662 7348 7522 9117 9273 0589 9934 7330 8920 6798 4039 8031 3192 4720 1114 9702 8053 6802 5862 1594 3656 8224 ikt voor de dien. het inpak- Goirle Van zaterdag 8.00 uur tot maandag 8.00 uur Schrader, 04247-121 ngelegd smbidollc jpels i en boe kan vei breng"* kunst». Wat leen wer, ap< legger is kliniek, ren, terias Apothekers Tivolistraat De pers Oirscho de heer Krol, die wij hieronder .^zelfde waarde, andere de firma Mathijsen en >urg. MARTIN HUYBREGTS Speciaalzaak voor Bont en Reparaties Noordstraal 65 Telefoon 26794 Reparaties tot eind augustus Bij spoe weekenc EIGEN huisai Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, 74590. Dierenkliniek 32867. voorlich- journalistiek de heer Krol cht) Toch t bedrag ge- imt. Er moet gehouden rRO, die er "namen te ^clijkheids- Dit zijn reactie o. als aanvul merkingen, maken, Tilburg spre dagavor in het en het een aanvraagformulier ingediend worden. Deze formulieren Z’ krijgbaar bij de Gemeentelijke Woningdienst die ook alle inlicl over deze regeling kan geven. HULP NODIG? BELT 0011 VOOR BRANDWEER, G.G.D. EN POLITIE! Speciale goedkope aanbiedingen Ford Cortina 1967-1968 Ford Transit 1966 Ford Taunus 12M 1965-1968 1967 1965 1967 1300 cc Fiat 124 Opel Kapitan VW 1600 TL Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. -1648. 1, Postelse Hoeflaan 43. Tel. Zaterdag 19 ju jedeisende gevallen id wende men irts! Juten, 04254-- Mommers 24734. Spree van 12.00 - 12.31 18.00 uur. 15e 16e 17e 18e 19e 20e 21e 22e 23e 24e prijs: 25e prijs: 26e prijs: prijs: Moergestel, >elft, Oirschotseweg 15, 04243-204. Kindertrainlngspakken Helanca, effen, maat 104-152 I Sportafdeling I Boerhaave-ap. 23313. Mutsaers, 25315. In de Tilburgse Koerier van 3 juni j.l. stond het ingezonden stuk van de heer J. L. P. M. Krol, die ingaat op de zogenaamde ’tussentijdse balans’ van Tilburg Totaal en die met tal van positieve aspecten over het zich sterk moderniserende Tilbui dag komt. Maar er staan ook verschillen^ kingen -- Op de juni i gedurende het zich tot zjjn Trekking 8 juni 19 2929 le Prijs: goede raad feestelijk verpakt ruilen mag Kijk voor vaders hobby in de etalages van ’tcameraifhuis mulder WESTERMARKT 10 TIVOLISTRAAT 81 waar U fijn parkeren kunt voor de deur prijs: prijs: Fles Vermouth - fles prijs: Fles Muskaatwijn prijs: Waardebon van de s: Sierkleedje. Doos zakdoekjes. Twee paar sokken. Twee paar sokken, slippers. rvaste schaal. en bestel- n zodat ze worden op jerd. Als u tot pons- zergadering van de Duvelèrs werd ’gestie gedaan om te trachten een ir-camavals-orkest te vormen Raad in de moei- zal kunnen verle- apel wordt assistentie ongeveer f. 200,00 per jaar, die het ge middelde inkomen van een Ethiopiër is. De gevolgen van de bijzonder ongezon de situatie in ’Ado’ is, dat de helft van de kinderen sterft in het eerste levens jaar en dat de mensen er gemiddeld niet ouder dan 37 jaar worden. Tandartsen Wilhelminapark 139. Tel. sekuurtijden: zat. en zond. 10 uur en van 17.30 - HEUVEL (ook Zondag 20 juni Bij spoedeisende gevallen gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inrull en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS fEL 35 TEL. 21673 k na kantoortijd) b.g.g. 26025 Ford Cortina 1200, 1300 en 1600 cc 1967-1968-1969 Ford Capri 1700 GTXLR 1969-1970 Ford Taunus 12M Combi 1300 cc 1969 Ford Taunus 15M 2-deurs 1969-1970 Ford 15M RS Coupé Ford Taunus 17M 2-deurs Ford Taunus 17M Hard Top Ford Taunus 17M 4-deurs Ford 17M 1800 cc Ford Taunus 20M 2-deurs Austin Balanza Fiat 850 Fiat 850 S Fiat 124 Fiat 125 Fiat 128 NSU TT Opel Rekord Opel Rekord 3 stuks 1969 Vauxhall Viva Vauxhall Victor e grote sortering e nieuwste mode e deskundig advies Alléén op vrijdag en zaterdag 20% korting op BEDRUKTE TREVIRA 2000 BEDRUKTE DACRON ACRIUERSEY 30 verschillende dessins! Heuvelstraat 139 Tilburg (achter Schouwburgring) Het aantrekkelijke wordt daarnaast Dan kan men denken aan het init van Tilburg een ’Iglonium’, ning, in het ha hypermodern bouwsel, dat het opzien functioneel zal zijn, een der kopstukken groep hogelijk werd toe Het wordt bovendien gest de initiatieven, die uit komen, o.a. via de wijkr tuinen, bloemen en plant gaan voeren in de enigs wijken, financieel te onde Het moet ons van het hart, dat deze informele manier van opening van za ken geven, ons bijzonder vruchtbaar toeschijnt. Het ware te wensen, dat andere stichtingen zich eveneens op deze manier zouden uiten. Maar mis schien moeten ze daar eerst een pers chef voor hebben. eer maken van Tilburg zeker niet vergeten, aken aan het initiatief Totaal om te komen tot de blijvende voorzie- rart van de stad, een ‘et nodige zal baren en bovendien nog en dat zelfs door van de anti-actie- legejuicht. gestimuleerd door t de bevolking traden, die met aten campagnes ’szins eentonige ierstrepen. Het zal minder bekend zijn, dat de totale kosten voor een Ster-reclame, alleen nog via de televisie omstreeks 20 uur op Nederland I, per spotje van 30 seconden, dat om enig effect te berei ken 6 x herhaald zou moeten worden, moet worden geschat op f. 150.000,00. Het rendement daarvan werd overigens zeer twijfelachtig geacht o.a. door een reclame-adviésbureau, een tingsdeskundige en een medewerker. Er is door ook gesproken over het aantal activi teiten, dat een ’zeer exclusief karakter’ zou dragen. Hierbij moet dan toch nog vooropgesteld^worden, dat die ’exclu siviteit’ wel zeever gaat dat er per keer duizenden toeschouwers waren. Op zondag 20 juni wordt op ’t van oudsher bekende GUDOK-terrein aan de v. Vollenhovenstraat (voorheen Hei- kantsebaan) weer het jaarlijks Pupillen- toernooi georganiseerd om de ’Sjef Smulders-wisselbeker’. Het is steeds weer leuk deze knapen van 10-12 jaar aan ’t werk te zien. De inzet van deze komende talentjes, de sfeer rond het nog landelijk terrein kan voor u misschien de aanleiding zijn eens een kijkje te komen nemen; u bent van harte welkom! 2e prijs: 3e prijs: 4e prijs: 5e prijs: 6e prijs: 7e prijs: 8e prijs: 9e I...... 10e r~- 1 le prijs: 12e prijs: 13e prijs: 14e prijs: prijs: prijs: Paar prijs: Vuurvaste schaal. prijs: Bril-etui voor de auto. prijs: Stuurhoes voor auto. prijs: Bloempot. prijs: Set steeksleutels. prijs: Horlogeband (metaal). prijs: Boterdoos - een peper-en-zout-stel. prijs: Doos reparatiepasta. r-.,s: Schroevedraaierset. 7~;s: Paar trappers. 9777 27e prijs: Fles badschuim. De prijzen zijn af te halen tussen 18.00 en 19.00 uur op Eksterdreef 13 te Tilburg. rschef van Tilburg Totaal, de heer Anton van tot, zond ons een reactie op het schrijven van afdrukken. juridische studenten ook in deze hulp verlenen. Men kan over deze regeling gratis inlichtingen verkrijgen op hun wekelijkse spreekuur donderdags van half 6 tot half 7 in de studentenkerk Maranatha. Hier kan ook het formulier ingevuld worden. Men moet dan wel een loonopgave over 1970 bij zich heb ben, of als men een aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting ingediend heeft moet men het belastbaar inkomen over 1970 weten. Daar voor Tilburg het merendeel van de huizen die voor deze regeling in aan merking komen in Tilburg-Noord liggen worden in samenwerking met de wijk raad en het aktie-comité Stokhasselt twee extra spreekuren gehouden. Deze reekuren zijn op woensdag- en vrij end 23 en 25 juni van 7 tot 9 uur t gebouw van het Wit-Gele Kruis et Maatschappelijk werk aan de Corellistraat 273. Ook kunt u bij de juridische EHBO de benodigde formulieren verkrijgen, het geen u de gang naar het stadhuis kan besparen. Voor de wijken: ENSCHOTSESTRAAT VILLAPARK en GOIRLE vragen wij een BEZORGER Liefst woonachtig in de omgeving van de wijk. *1 Aanmelden aan ons kantoor N.S.-plein 14 campagne Tilburg Totaal in elk geval aan de image- verbetering het hare heeft bijgedragen door een stroom van nieuwe publikaties over Tilburg: 5000 nieuwe plattegronden; 5000 folders over vergader mogelijkheden; 10.000 visa voor Tilburg en nog eens 90.000 kleurenfolders over de stad. Tilburg werd ook de eerste stad, die gepresenteerd werd in het perscentrum ’Nieuwspoort’ in Den Haag; er volgden persexcursies van de Vereniging Nederlands Fabrikaat en het Contactcentrum op Voorlichtings- gebied, waarbij velen een andere - en betere - kijk op het nieuwe Tilburg kregen. 1 zo enkele punten, die ik als op de brief van de heer Krol en ivulling op de wel positieve op- 1, die uw redactie heeft willen naar voren zou willen brengen. is in elk geval aan het verande ren, en in de goede Wie zijn dat, cp die boot? is dat ónze camping, daarginds? Een sperwer, boven die duiven! Wat gebeurt déérrrnou, op het voetbalveld Onze fijne vader is gelukkig met zijn verre kijker, meteen al op vakantie kan je, wat ver af is, onder je neus hebben! B.v. deze lichtsterke 7x50, met lensdoppen, kijkerriem, tas, tasriem De in Oirschot gelegerde brigade is een van de zes parate brigades die het Ne derlandse leger telt. Het corps bestaat uit ongeveer 5.000 man, onderverdeeld in drie infanterie bataljons, die zijn uitgerust met gepantserde rups- en wiel voertuigen, een tankbataljon met Leopard-tanks, een afdeling artillerie met 155 m geschut, een anti-tank- batterij, een verkenningseskadron, een geniecompagnie en een treinenbataljon met technische en specialistische dien sten. Verviervoudigd Uit een tussentijds onderzoek - aan de hand van knipsels en vraaggesprekken - is gebleken, dat de positieve publiciteit over deze stad ongeveer verviervoudigd is in een jaar tijd; dat het aantal infor maties over één maand bij de V.V.V. over Tilburg in twee jaar tijd meer dan verdubbeld is. En dan mogen die uit- Fstoffen/ TILBURG-BREDA 4. DORDRECHT In de vooravond van vrijdag 18 juni zendt de KRO-televisie onder de titel ’Mensen in nood’ een korte film van Piet Out uit, die het werk van pater Jac. van Helden in het zuiden van Ethiopië ten voorbeeld stelt om steun te krijgen voor de stichting ’Mensen in Nood’. Deze stichting is werkzaam voor de ont- wikkelingslande Pater Jac. van Helden, afkomstig uit Susteren, is 12 jaar als Lazarist werk zaam in een uithoek van Ethiopië, tegen de grens met Soedan. Zijn missie post ’Ado’ omvat een gebied, waar 3500 mensen wonen, verspreid over en kele tientallen vierkante kilometers heuvelland, tot nu toe practisch alleen bereikbaar via ezelspaadjes. Het streven van de 42-jarige pater is ’zijn’ mensen, die chronisch honger lijden, omdat de landbouw, de veeteelt en de watervoor ziening bijzonder slecht genoemd mo gen worden, een wat menswaardiger be staan te bieden dan de f. 60,00 per jaar, die zij op dit moment verdienen en die wel bijzonder schril afsteken tegen de Wel met de verschillende evenementen, die in het kader van Tilburg r werden (en worden) georganisee die ook voor veel publiciteit over Til burg hebben gezorgd en bovendien nog duizenden mensen van buiten naar Til burg hebben getrokken. Bij Count Basie en Ella Fitzgerald en ook bij de Aïda was bijvoorbeeld meer dan de helft van het aantal bezoekers speciaal naar Til burg gekomen. En van ver! liefhebbers kwamen aan hun trekken; opera-genieters kregen iets uitzonder lijks, en zelfs de lichte muze - de Mounties c.s. - werd gesteund; de sport is ook niet vergeten (internationaal bil- jarttoernooi; ijshockey, bridge-toer- nooi; ruiterdagen en straks internatio nale tenniswedstrijden en de Olof- wegraces. Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie! Elke A-1 auto is> door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd. en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Jac. van Helden heeft zijn mensen in middels putten laten uitgraven voor een constante en goede watervoorziening, heeft met hen samen een weg van 8 km aangelegd naar het naburige stadje Dembidollo, heeft hen geleerd aard appels te telen en maïs, graan, tomaten Loontjes te verbouwen. De oogst verhandeld worden en met de op- igst ervan kan nieuw zaadgoed en stmest worden aangeschaft. pater Jac. van Helden, die niet al- missionaris, maar tevens landbou- ■potheker, dokter en wegenaan- is, nodig heeft is: een kleine twee of drie landbouwtracto- kunstmest, aal voor niet ander, minder succesvol onderdeel te moeten spreken. Al moet ik wel voor opstellen, dat wanneer het optreden van Joe Frazier had aangeslagen (wat experts op dit gebied hadden verwacht) er geen haan naar had gekraaid. Tov» heeft dit concert niet dat bedra» kost, dat de heer Krol opsom: namelijk rekening worden met: de betaling van de AVI wat voor over had om opna mogen maken; de vermakfeli. belasting, die de gemeente terugkrijgt, en de niet te schatten waarde aan pu bliciteit. Zo werd in Amerikaanse, Duit se en Franse bladen (met uitzondering dan van Paris Match) en via de Duitse en Franse T.V. meer over het Brabantse Tilburg geschreven en gesproken, waar Frazier zijn (zeker niet geslaagde) toèr- nee door Europa begon. Kritiek achter- vrij simpel te léveren. Maar men dan toch ook weten, dat-Amster dam er veel voor over had gehad om Frazier’s première in de hoofdstad te hebben, en dat belangrijke Duitse en Franse steden tevoren jaloers waren op de Tilburgse primeur. Het is geen kwes tie van ’verdoezelen’ wanneer de posi tieve publiciteit over Tilburg nu eens naar voren wordt gehaald en onder kend. Laar het bij de Juridische EHBO geble ken is dat veel mensen moeite hebben met het invullen van het tamelijk inge wikkelde formulier wil deze groep De kazemeterreinen zijn vrij toeganke lijk tussen tien uur ’s morgens en drie uur ’s middags. De bezoeker kan keuze maken uit vele demonstraties, die door lopend worden gegeven. Het wordt de bezoekers zo aantrekkelijk mogelijk ge maakt. Op verschillende plaatsen is gratis erwtensoep verkrijgbaar, in de filmzaal zal continu een filmprogramma worden vertoond, tussen het station en de legerplaats wordt een pendeldienst door,middel van bussen onderhouden, de kantines en bars zijn de gehele dag geopend. Op geregelde tijden houdt de Stichting Carnaval Tilburg met de Duvelèrs verga deringen. Op papier zit het Carnaval 1972 dan ook al weer rond. Papier is echter geduldig en zo zal er veel werk moeten verricht worden voor het weer zover is. een sugge amateur-i welk de Prins en zijn lijke dagen bijstand nen. Het werk van de Hofkaj erg zwaar en daarom is enige a wel gewenst. De Stichting Carnaval wil nu onderzoe ken of de suggestie uit het college Duvelèrs levensvatbaarheid heeft vraagt nu een ieder die er de lol van inziet deel uit te maken van een hof kapel en natuurlijk een instrument kan bespelen, zich te melden bij de muziek- commissie van de Stichting Carnaval, de heer J. v. Rijthoven, Korenbloemstraat 103, tel. 21919. Er schuilen onder de vele Tilburgers die vroeger lid waren van een harmonie- gezelschap nog goede carnavalsmuzi- kanten, daarom dit initiatief om deze te bundelen. Huurders van woningen die na 31 maart 1960 gebouwd zijn kunnen in bepaalde gevallen in aanmerking komen voor huursubsidie. Ze moeten dan wonen in een met Rijkssteun gebouwde woning. Dat zijn voorna melijk de woningen die in bezit zijn van gemeenten of woningbouw corporaties. Een bijdrage in de huur wordt verleend indien het inkomen kleiner is dan f. 17.000.00 en indien méér dan 15 a 17 procent van het inkomen aan huur betaald wordt. Deze bijdragen variëren van f. 120,00 tot f. 900,00. Om voor deze regeling in aanmerking te komen moet voor 1 juli 1971 .ichJtingen En Tilburg Totaal kwam met het maan delijkse bulletin ’Tilburg Totaliteiten’, dat naar allerlei instanties, die op eni gerlei gebied iets met Tilburg te maken hebben, en naar de pers wordt gezon den en waarvan een gretig informatief gebruik wordt gemaakt. Maar dat zijn misschien zaken, waarmee je niet zo opvallend aan de weg timmert. zonderingen, de ’diverse publiciteits media’, die de heer Krol op het oog heeft, wel even met name worden ge noemd: de Volkskrant (of beter ge zegd: Rudi Koopmans) en de V.P.R.O., die over het algemeen zo graag ’loss’ wil zijn. En zelfs daarover moet men niet al te gauw kwaad worden. Het is namelijk een feit, dat negativisme een van de kenmerken is van sommigen in deze tijd. De suggestie, die de heer Krol doet, voor wat betreft een spot over het dynamische en leefbare Tilburg via Ster-reclame over radio en televisie, is al geruime tijd geleden door Tilburg To taal bekeken. Dat hiermee eenzelfde bedrag zou zijn gemoeid als dat, waar mee Tilburg Totaal de opera Aida heeft gesubsidieerd, is dan toch wel een stevi ge vergissing. Het is wel bekend, dat de Aida-organisatie f. 35.000,00 garantie- subsidie van Tilburg Totaal hebben ge kregen. 1ten overstaan van Notans C. von Bergh i: T.V. (Zwart-wit) of naar keuze voor deze elektrische apparaten, te besteden bij Van Santen, St. Ceciliastraat 34 te Tilbt Platenspeler. Transistor Radio. s: Kleuter-driewieler. 5e prijs: Theelichtje. Kaptafelset. Kussen. Waardebon van de firma Heijdens van f. 15,00 Wijn Cognac - fles Landwijn. 1 - fles Vermouth - kruikje Sherry, le firma De Haar van f. 10,00. In de Generaal-Majoor De Ruyter van Steveninck-kazerne in Oirschot, bij het publiek beter bekend onder de naam legerplaats Oirschot, wordt op zaterdag 19 juni een open dag gehouden. Hiermee wil men het publiek eens gelegenheid geven van nabij kennis te maken met de vele aspecten van de militaire samenleving. Er zijn doorlopend demon straties en de in te richten tentoonstelling wil een beeld geven van het materieel en de werkwijze en taak van de verschillende eenheden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 3