I I Nederlandershet vernielendste volk van heel West Europa Vrijwilligsters huishoudelijke hulp nemen steeds meer af in aantal 2e HANDS |caiQinada| ON BELTAX CITROËN Publiek laat alles maar over aan Overheid Hulpcentrale Jkwam aantal van problemen tegemoet Een leerzaam jaarverslag Occ. Dienst Maranatha Wijken haken in op ’Tilburg Totaal’ 75500 U zult verbaasd staan van het financieel voordeel bij aankoop van onze PERZISCHE H. DE ZEEUW l^^^BWEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANtJ^^^^ f CAMERA’S f y megensnv Kleuterschool ’Rendierhof 35! i bestaat twintig jaar TAPIJTEN Keuze uit meer dan 5000 stuks UITZOEKEN Giro betaal kaarten ook in Oostenrijk inwisselbaar Het ei I en Janny I I I I I I I I I I I Gina, Amro-kantoor aan het Verdi-plein I I I uni 1971 - pagina 14 Oplage 54.675 Zó duur mogelijk CONFLICTERENDE ONTWIKKELINGSLIJNEN strijc huis De Zwitsers niet Totaal overzicht Subsidieproblemen Elastieken Kousen ïur: leid van dt HONDERDEN MILJOENEN SCHADE EEN CITROÈN KOPEN IS BIJ VAN DER SCHOOT BINNEN LOPEN verbazen over niet meemaakte. Hoe de eigenschap zich te bestaan en kleuters. Donderdag 10 juni 1971 15e jaargang - no. 719 met lagen nten- inten >rmale r niets buurt te methode dus. ■tocht snnen dat dan min- ïtaald zou zijn. ven als alle ande- aard. Het wordt ■maakt wordt zijn bij de al van 1.000 .den opge- DROGIST het 6e aan Noord. Ter c-' tot i: NIEUW ADRES KAMILLEHOF 47-48 HOEK LAGE WITSIEBAAN-KRUIDENLAAN De en Centrale Verwarming? C.V.Z. N.V. JAC. v. CAMPENSTRAAT 25 TELEFOON 24654 Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 PIUSPLEIN 6 \hOEK EMMASTNAATy NIEUW TEL.NUMMER gras-en bladveegmachine wijk een klei waarmee de 1 West Tilbr— Het ting heeft tieven gedaan lie en de rlopen ingrijl Veemarktstraat kt 10 jvallen terwijl 5 behandel- ;ed om een Ook in grote tapijten zeer voordelige aanbiedingen. Nleuwstraat 172 - Tel. 24754 en 31553 MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang dat in 61 gev con worden, te rrage st dee van huishoudelijk werk, derwaardig, want niet bet ƒ32,-, ƒ39,- 40 x 30 24,— 64 x 40 39,— 80x50 59,— 90 x 32 65,— 90x52 69,— 130 x 80 125, 150x44 ƒ125,— ogenblik niet anders dan een lig karakter kan dragen. ;d geleden is in ons blad een discussie actie Bolbl utatie van jen juweel itatie is iwijken st mee- AUTOMOBIELBEDRIJF ANT. v.d. SCHOOT VELDHOVENRING 69 TILBURG TELEFOON 23030 zijn, gedaan s moe- krijgen een e in het ge- De overheid stelt zeer veel in het werk om te voldoen aan de druk van de publieke opinie, en alles wat vernield en vuil gemaakt is weer in orde te maken, maar meer dan die druk uitoefenen doet het publiek niet: de mensen zijn zelf slordig en onbesuisd en ze zien het ook helemaal niet als hun taak erop toe te zien, dat hun medemensen wat voor zichtiger worden met het algemeen be zit. NEEM DAT VOORDEEL I In onze zaak Tlvolistraat 81 (hoek Veemarirtötraat) hebben wij een etalage vol goede 2e hands camera's en nog gebruikte oude modellen. Op proef meenemen magl 'tcamera^thuis mulder op Rijk bespreki moeizaam, het ook is, Het jaarverslag van de Hulpcentrale kenmerkt zich door dezelfde voorzich- tigheid om toch maar vooral van een anders terrein af te blijve re publicaties van dien a tijd, dat eens bekend gema welke resultaten geboekt zij jaar en dag gaande zijnde pogingen tot centralisatie en coördinatie van alle mo gelijke instanties in de stad. een woedende tijger komt dan ineens een of andere Peppone aanstormen om te vragen wat dat te betekenen heeft; men heeft dan geweld gepleegd aan een plantsoenhek, dat de man zelf heeft opgeschilderd, en dat hij opnieuw zal moeten schilderen. Ook dit is geen dure methode. De Nuts Montessorischool ’Rendierhof, thans reeds drie jaar gevestigd il'in Hp MpprVnIHrppf viprt dozar het twintig-jarig 1 voor de lukkig prijzen dat zij twee dooiers kreeg voor de prijs van één en voorts adviseren In het BKS-‘ wordt tot 5 j van werken (litho’s) en Guiliaui den en etsen). rijkssubsidieregeling Openingstijden van zaterdag van twee tot vjjf tot vijf uur. Molenstraat 20 22 Otrschot Tel.04997 1255 1673 mobiele service dienst Met ingang van 1 zich voegen 1" betaalkaarten nen worden valuta. Per girokaart kan een bedrag va Oostenrijkse Schillingen worde nomen. De postkantoren, welke in de z.g. ’Zollausschluszgebiete’ gelegen zijn, zjjn hier van uitgesloten. Oostenrijk is als negende land tot deze regeling toegetreden. De andere landen zijn Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Noorwegen, Finland, Zweden, Verenigd Koninkrijk en Luxemburg. Dit is alleen mogelijk door eigen inkoop op de beste PERZISCHE MARKTEN ANATOL (alle maten) 17,—25,— TEBRITZ DARDJAZIN KARADJA SIRAZ BELOUDSISTAN BABY SIRAZ KARADJA lopers Deze prijzen liggen 20 tOt 30% lager dan overal Ofschoon de Stichting in onze stad nog maar een paar jaar werkt en dus niet alom bekend is, wordt er dus toch veel beroep op gedaan, en dat zal nu het werk bekender wordt zeker nog grote lijks toenemen. Nederlanders in het buitenland, name in Zwitserland, waar dezer da_ een brochure over dit onderwerp ver scheen, houden op straat huis op een manier, waar Zwitsers, die anders zijn opgevoed, van ijzen. Op een invasie van Nederlanders is het Zwitserse oprui- mingsapparaat niet berekend; daar gaat lang niet zoveel geld tegenaan als in ons land, toch is Zwitserland een schoner land dan Nederland. Als in Zwitserland kinderen snoep- papier op straat weggooien, zal de eerst- beste voorbijganger zo’n kind staande van de nala- ien om op hun i. De Franse het moet bij de huidige eier- i a produktie nogal eens het ge- I val zijn. Jannie mag zich ge- c van één en voorts adviseren I wij haar zich niet altijd te verbazen over dingen die zij nog niet meemaakte. Hoe- wel, de eigenschap zich te I kunnen verbazen behoort j ongetwijfeld tot de meest J aantrekkelijke van de mens. 1 juli a.s. zal Oostenrijk n bij de landen waar de giro- ten op de postkantoren kun- ingewisseld voor vreemde UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG EFOON 04250-30783 POSTGIRO 11267^5 'jnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Za'id-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek I Leon, van Veghelstraat 9. I TEKENWEDSTRIJD VOOR DE JEUGD Nederland is een bedrijf, dat in ons nationale budget omgerekend zowat 55 miljoen duurder kost dan in een vergelijkbaar gemiddeld ander land: zowat 22 pet. meer. Dit grote bedrag vindt zijn oorzaak in een innerlijke tegenstelling in de gemid delde Nederlander: hij ergert zich bovenmatig bij het constateren van rommel en vernieling in treinen, ^parken, postkantoren etc., maar tegelijkertijd kan hij zelf, terwijl hij staat te mopperen, heel goed een koffer met scherpe uitsteeksels op de treinzitting zetten waardoor de bekleding wordt beschadigd, een bloeiende tak sierkers afsnijden in een plant soen of een oude krant laten slingeren op de balustrade van het postkantoor. Verschillende wijkt op de campagne ’1 met eigen evenement komen. Zo heeft Tilburg-Noord, zij het initiatief van Harmonie Hei zijn eerste grote muziekfestijn gekre met harmonie- en fanfareconcerten, drum-show festival, een festival voor harmonie, fanfare en brassband en een festival voor kapellen, terwijl daar rond om heen nog van alles is georganiseerd. De wijkraad Zuid-West Tilburg is met een grote tuin-, bloemen- en plant actie gekomen om de wijk door plan en bloemen meer leefbaar te maken in de Reit, Zorgvlied en de Schildersbuurt. Ook de wijkraad Het Wandelbos heeft er op ingehaakt met zijn campagne ’verticale tuin’ om op die manier de overwegend toch saaie flatgevels in de ’ïuriger aanzien te geven, en bewoners, evenals in Zuid- i uburg, prijzen kunnen winnen. zijn ook deze acties, die de Stich- ’Tilburg Totaal’ financieel mogelijk gemaakt, maar waarvan de initia- i uit de wijken zelf zijn gekomen. Tivolistraat 81 - hoek Westermarkt CS-gebouw aan de Spoorlaan 5 juli een expositie gehouden van Metten Koornstra lillaume Leroy (houtsne- Bij aankopen zal de ~~*ling van toepassing zijn. dinsdag tot en met negen tot half een en van uur; op zondag van twee Het verslag vermeldt, geen hulp geboden kc de telefonist, die de aanvra de toch urenlang zijn best oplossing bij elkaar te bellen; die aan vragen lagen op het terrein van huishou delijke hulp en verzorgen of bezorgen van warme maaltijden. Zelfs in één jaar tijd was een duidelijke achteruitgang te constateren in de beschikbaarheid van vrijwilligsters. Daar traden voornamelijk twee factoren bij op: steeds minder vrijwilligsters ambiëren het doen van zuiver huishoudelijk werk, en velen weten, dat zij ditzelfde werk ook kun nen doen tegen betaling, b.v. via de bejaardenhulp. Het is te verwachten dat deze dalende ambitie nog verder omlaag zal lopen; de hele paedagogie en voor lichting in onze samenleving is er op gericht de vrouwen te ambiëren voor betaalde beroepen, voornamelijk om de geldcirculatie te vergroten. Onwille keurig gaat dit gepaard met denigratie De houding van het publiek tegenover openbare gebouwen, wegen, kunstwerken, plantsoenen en andere voorzieningen is in ons land spreekwoorde lijk slecht: in het buitenland valt vaak het oordeel, dat men in ons land maar raak vernielt. Daartegen over geldt evenzeer de buitenlandse opvatting, dat Nederland toch zo’n goed onderhouden, schoon en keurig georganiseerd land is. Hoe is deze tegenstel ling te verklaren? De oplossing is heel eenvoudig: de tijd die in ons land wordt besteed aan het repareren van vernielingen, en het geld dat dat allemaal kost, lopen ver uit boven de posten die daarvoor in andere vergelijkbare landen worden uitgetrokken. Het schoon en netjes houden van houden en het gelasten dat papier naar de afvalkorf te dragen aan het einde van de straat; en dat kind zal dat doen. Geen enkele andere voorbijganger, zelfs de ouders niet, zal tussenbeide komen en vragen waar die meneer zich wel mee moeit. Wie in Nederland zo’n kind te rede wil stellen, krijgt meteen een grote mond, terwijl het kind onmiddellijk wordt bijgevallen door de ouders, die - zoals Godfried Bomans ooit schreef - na het relletje vol vergenoegde voldoening over hun geslaagde strijd om zelfbe schikkingsrecht naar huis tijgen en daar een ingezonden brief schrijven omdat de gemeente een al vier weken geleden uitgegooide lantaarn niet heeft gerepa reerd. Dit kost de Nederlandse samen leving per jaar honderden miljoenen waar geen mens iets aan heeft. Voor de hulpzoekenden zou het ook veel gemakkelijker zijn, als zij direct wisten waar zij zich melden kunnen en vooral als zij voor zij hulpzoekend zijn met enig vertrouwen kunnen weten waar ze moeten zijn, als het onverhoopt zo ver komt. Wie duidelijk inziet, dat hem, als de nood aan de man komt, hulp geboden zal worden, zal zich veel gemakkelijker als vrijwilliger inzetten om aan een ander hulp te kunnen bie den. Voorbereiding Wij willen niet beweren, dat de gemelde aanvragen om huishoudelijke hulp ko men van gezinnen, waar de moeder overdag buitenshuis werkt; het kan best zijn dat de kwestie op het ogenblik in onze stad nog zo sterk niet speelt. Maar zij zal gaan spelen, en het is van belang dat een instantie als de Hulpcentrale zich daarop voorbereidt. Wie thuis huis- delijk werk te min vindt, zal er op ander niet veel anders over denken, gemakkelijk in te zien, dat i het gezin van een werkende gebeurt buiten de normale wordt een kind ziek, er zijn ce problemen, er komt iets in de voor, waar gezinsleden van de bij betrokken zijn, er p zal moeten worden ge judelijke hulp, want de kan het niet opvangen. worden gecoördineerd en van welke algemene beginselen daarbij wordt uit gegaan. Dit zou dan moeten gelden zowel voor gemeentelijk als particulier sociaal werk, zowel voor beroepskrach ten als vrijwilligers of andere toevallige particulieren, die zich maatschappelijk bewogen voelen. De Stichting heeft een beroep c en Gemeente om subsidi ringen daaromtrent verlc Q"i, althans traag. Hoe belangrijk net ook is, dat de Hulpcentrale over de fondsen beschikt om haar werk te kun nen doen en haar programma naar rato van de aanvraag te kunnen uitbreiden, het is begrijpelijk, dat de overheid zich het hoofd breekt over de hier gesigna leerde problematiek die op komst is en dat zij zich eerst in het algeméén wel eens wil bezinnen op de hele kwestie. Het is zeker, dat een subsidietoewijzing op het voorlopig Een tijd uitvoerige discussie gevoerd, in verband met de actie Bolbliksem, waaraan ook de Hulpcentrale meewerkte, waarin dui delijk naar voren kwam, dat de hele situatie in het maatschappelijk werk onduidelijk is. Het publiek houdt zich al even gereserveerd als de overheid, dat is wel gebleken. Het is niet meer dan te verwachten dat dezelfde figuur zich bij de vrijwilligers gaat voordoen. Eigenlijk zou de stad het meest gediend zijn met een grondig overzicht van datgene wat in Tilburg op het gebied van maatschap pelijk werk in de ruimste zin te doen is, hoe al deze werkzaamheden onderling Het aardige is, dat hieraan niet alleen de kleuters van de eigen school mee kun nen doen, maar ook alle andere kleuters van de buurt. De kinderen die niet op de ’Rendierhof’ zitten, moeten hun te kening indienen voor dinsdagmiddag 15 juni, vier uur. Woensdag, de feestdag, worden alle tekeningen tentoongesteld en zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. De winnaar krijgt een mooie prijs; er is een eerste prijs voor leerlingen van de school, èn een eerste prijs voor andere kinderen, die met hun ouders de tentoonstelling kun nen komen bekjjkeri. Er wordt door de kleuters een optc gehouden met mutsen en ballon waarna tenslotte de ballonnen zullen worden losgelaten voor een wedstrijd. De tentoonstelling is voor publiek ge opend van 11.30 tot 14.30 uur. Het is interessant te constateren, dat de bevol king van een stadswijk een duidelijke leeftijdsverschuiving vertoont. Drie jaar geleden zat de ’Rendierschool’ vol, het komende schooljaar is er ruim plaats. gezinnen van de wijk worden ouder, de kinderen dus ook. Misschien is Het publiek weet daar, dat het de toe stand van het milieu waarin het leeft aan zichzelf te wijten heeft. Het is een goedkope en tamelijk effectieve metho de. In Italië worden buurtverfraaiingen door de buurtbewoners zelf uitgevoerd, die dan van overheidswege subsidie krij gen. Het resultaat is te merken; wan neer een toerist daar iets vernielt: als aan scholen als de ’Rendierhof’ wel beschoren door de jaren heen een zwer vend bestaan te leiden. Op het ogenblik is op de Stokhasselt een overgroot aan bod aan kleuters voor kleuterscholen. Dan zou verwacht kunnen worden, dat over enkele jaren de ’Rendierhof weer naar die noordelijke oorden verhuist. Hoe dit zij, voor het moment is daar nog geen sprake van, dus wie een kleu ter bij deze school aangeeft, is er zeker van dat hij/zij ook wordt aangenomen. Het onderwijs van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft door de geschiedenis heen een hoogstaande re putatie, dus dat is eveneens een aanbe veling voor de ’Rendierhof’. <en hebben ingehaakt ’Tilburg Totaal’ door nten of acties te dank sikant, regen 1, een De Cirkelfoto van deze week is gewijd aan de grote zieken- en bejaardendag, die zondag 1.1. in het parochiehuis van de Trouwlaan werd gehouden. De om cirkelde persoon kan de volgende prij zen komen afhalen: f. 10,- van de Koe rier, waardebon van f. 10,- van Broer de Laat, waardebon van f. 5,- van Boetiek ’Le Hibou’, waardebon voor 10 consumpties t.w.v. f. 10,- van de ’Tropi- cane Bar’, waardebon voor vlees en vleeswaren t.w.v. f. 7,50 van Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat. De win naar van verleden week, de heer Spij kers uit de Hobbemastraat heeft zijn prijzen inmiddels ontvangen. Foto Van Aerle Het Jaarverslag Stichting Hulpcentrale Tilburg, dat wij dezer dagen toegezonden kregen, is om meerde re redenen vermeldenswaard. Vooreerst om de doel stelling, die bij de stichting voorop staat: coördine ren van sociale dienstenverlening door vrijwilligers. De Stichting, die in 1970 een nieuwe vorm heeft gekregen, blijkt in een behoefte te voldoen: de cijfers van het jaarverslag vermelden, dat in het verslagjaar vanuit de stad 1155 maal een beroep op de centrale is gedaan, en dat in 1094 gevallen hulp kon worden geboden. In 336 gevallen kon die hulp worden gegeven door te verwijzen, naar een andere, houdeli een a»» En het is wanneer in moeder iets g routine: er wc echtelijke familie v werkende vrouw een beroep om huishou der zelf ’Een grauwe stad’ Tilburg had vroeger de reput ’een grauwe stad gelegen in ee van een landschap’. Deze reput zeker ten aanzien van de buitenwi niet meer waar, ofschoon het niet valt de landgenoten daarvan te door dringen. De vernieuwingen in de bin nenstad laten verwachten, dat ook hier binnen afzienbare tijd de stad een wat kleuriger en fleuriger aanzien krijgt. Maar daar staat tegenover, dat Tilburg onder de Nederlandse gemeenten niet bepaald uitblinkt in particuliere zorg voor het stadsschoon. De vernielingen, die men soms in plantsoenen kan con stateren zjjn schokkend, zo schokkend, dat men soms geneigd zou zjjn de al geciteerde Godfried Bomans gelijk te geven, hij schreef, dat het enige wat de gemeente in zo’n geval te doen heeft, is zich zorgvuldig te onthouden van repa ratie; de toestand waarin de buurt dan binnen korte tijd zal komen te verkeren is rechtstreeks een gevolg tigheid van de omwonende eigen buurt te passen, methe ’Woorden, die vrij maken’. Over dit thema wordt op zondag 13 juni weer de maandelijkse oecumenische dienst ge houden in de kerk van de Maranatha (prof. Cobbenhagenlaan, de Reit). In afwijking van de tot nog toe gehouden diensten begint deze dienst niet om 5 uur, maar om 7 uur ’s avonds. Voor gangers zijn ditmaal pater J. Driessen O.F.M., studentenpastor en ds. K. Snoey, gereformeerd predikant te Til burg. In de maanden juli en augustus zullen deze diensten niet gehouden worden; in september krijgen zij weer een nieuwe start. De Raad van Kerken heeft een commissie van 6 personen uit verschillende kerken in het leven ge roepen, die in nauw overleg met de deelnemers aan deze diensten, zal gaan zorgen voor de voortzetting van deze diensten; daarmee o vernemend, wat in september 1970 door een particulier initiatief van enkelen is opgezet. opluistering hiervan zal van 10.00 13.00 uur een ’Open Hof’ gehouden worden, waarbij iedereen welkom is. In de afgelopen week zijn kinderen uit 5.200 gezinnen in Tilburg Noord, in de gelegenheid gesteld mee te doen aan een in-kleur-wedstrijd, waaraan diverse geldprijzen zijn verbonden. De kleurplaten moeten vóór 3 juli zijn ingeleverd. De jury, bestaande uit de heren A. H. J,M. Builens en F. M. Verhoeven, onderwijzers aan de Montfortschool aan de Scarlattistraat, en mevrouw A. M. P. E. van Beurden, onderwijzeres aan de Gemengde school aan de Pasto- riestraat, zal op 20 juli de uitslag be kend maken. De winnende tekeningen k plaats in de cliëntenruimte bouw. In het nieuwe kantoor kan men alle geldzaken doen. De beheerder is de heer M. A. J. van Beurden, 27 jaar, thans nog beheerder van het kantoor Tartinistraat. Dit kantoor zal voorlopig geopend blijven. Het ’Open Hof’ zal worden opgeluisterd door de aanwezigheid van de drumband ’Prins Johan Friso’. Aan enige marktkraampjes zullen kleine cadeautjes worden uitgereikt. De Amro-Bank opent zaterdag 12 juni bijkantoor te Tilburg, gelegen het Verdiplein 109 in Tilburg Gina Moesker, Willy Palm, I Janny Gall en Joop Pronk schrijven ons een brief waar- in zij verhalen, dat Jannie Gall in een naburige levens- I middelenzaak een ei kocht van normale afmetingen. Nietsvermoedend begaf zij I zich met dit ei naar huis om het in de pan te slaan. Zij dat het ei twee dooiers I J,‘ S - Meerkold^ef, viert dezer dagen bet twin Ja, inderdaad! Hoeveel I organiseert bij deze gelegenheid een tekenwedstrijd malen weten wij niet, maar Het is zeker, dat het schoonhouden van de eigen omgeving en het erop toezien, dat ook anderen dat doen, het eerste en meest effectieve middel is om de stad op peil te houden. En het bespaart, zoals gezegd, miljoenen. meer gespecialiseerde instantie, in 758 gevallen werd hulp verleend door aangesloten vrijwil- ligers/sters, in totaal 430 in getal. De aanvragen waarin door eigen mensen werd voorzien betroffen: bejaardenbezoek, voor iemand de was gaan doen, op de kinderen passen, een kind tijdelijk opnemen, voor iemand verstelwerk verrichten, huishoudelijke hulp geven (in 81 gevallen), vervoer verzorgen, voor iemand gaan koken, hulp bieden bij studie, voor iemand boodschappen doen en nog tal van andere hulpverleningen, waarvoor geen specificatie gegeven kan worden. Verschillende aanpak In elk land wordt dit probleem verschil lend aangepakt. In Engeland krijgt wie een stuk papier in een park weggooit vijf pond boete, zonder dat er verder over gepraat wordt. Dat is veer»— *- den. Op die manier gaat de aar er gauw af! In Frankrijk Staat één keer de voorzieni” in orde, doorgaans met ijzer riaal. Hoe ze er dan in de 1 jaren bij komen 1 het publiek; afgez onderhoud trekt van aan. In ons land wordt dit probleem op de duurst denkbare manier opgelost: men laat de vernieler ongemoeid en men haast zich de aangebrachte schade zo vlug mogelijk te herstellen. Vanmiddag werd door de Tilburgse plantsoenendienst een' persconferentie gehouden over de vele vernielingen, waaraan de Tilburgse plantsoenen bloot staan. Daar ons blad ’s woensdags wordt gedrukt en donderdags verspreid, zijn wij niet in de gelegenheid onze lezers te vertellen, wat tijdens dit ge sprek werd meegedeeld, en daarom ge ven wij onze over wegingen maar op eigen gezag. ertig gul- irdigheid i maakt de üngen keurig ersterk mate loop van de liggen is een zaak van ezien van het nor de Staat zich er kwam, aldus onze brief schrijvers, toen echter tot de wonderbaarlijke ontdekking vatte en omdat zij dit nog nooit had meegemaakt, ver baasde haar dit zeer. C Willy, Jannie en Joop vra zich af of wij dit geschikt achten voor een stukje in de t en of dit verschijnsel i reeds eerder gesignaleerd is. Ja, inderdaad! Hoeveel I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1