I 1 Vijver in het Wandelbos zal worden gereconstrueerd Elke bewoner van de streek moet meewerken aan toeristen-image Rode Kruis weer op talrijke punten actief Gemeente organiseert hearing op 4 juni I Ica^nadal doorgaan Inhakend VVV-organisatie wordt helemaal opnieuw opgezet Oproep aan H.H. kappers De dorpen mogen wel meer bijdragen Bouwplan De Reit kan Vertikale tuinen in het Wandelbos? Joe Frazier en Tilburg en ’Paris Match’ Oecumenische Dienst Nieuw telefoonnummer Gemeentehuis megensnv. molenstraat 20-22 oirschot tel.04997-1255-1673 ^B^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANtJ^^^^^ ’tcamera^ïhuis mulder H. DE ZEEUW U zult verbaasd staan PERZISCHE Storyville Jazz Club viert succesvol tweejarig bestaan Sidewalk-orkest uit Duitsland TAPIJTEN Keuze uit meer dan 5000 stuks UITZOEKEN Parkeerruimte bij de Pellikaanhal 1971 - pagina 20 Oplage 54.675 1) NU HET SEIZOEN OP VOLLE TOEREN LOOPT NOG TOT 5 JUNI COLLECTE Ook de bewoners Elastieken Kousen zal het Het aanzien garen en Lectuur, Palet- Volledige reconstructie t Ie Grootste antiekmarkt van Noord-Brabant Ook al heeft iemand persoonlijk niets met toerisme te maken, toch zal hij zich hebben te realiseren, dat hij het ALARM 0011 belar om 1 hun Streel dor de een na- egrepen om waterpartij van. van lat niet valt af te el öf vroom ge in het van 'n naast klantenservice ;mene dienst te bewij- 6 juni de Iers in teer dat deze water- iek als recreatief Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 met gazonmaaimacMnes en tuingereedschappen van telen raite- UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek PIUSPLEIN 6 N HOEK EMMASTKAAT Is hij zijn die niet of als hij t Veemarktstraat rkt 10 Al dat werk kost bijzc kunt dat steunen tij< weken van het Rode juni. j zonder vet tijdens de 5 Kruis tot en met 5 spoor van de Barrelhouse Jazz Band uit Frankfurt, die in j veel succes voor d( intrad. In de soli net klaar stilistisch je hoek Veemarktstraat MEENEMEN MAG in de zij-etalagt OP PROEF I worging en m die ter TEBRITZ DARDJAZIN KARADJA SIRAZ BEL- BAE KARADJA lopers Deze prijzen liggen 20 tot 30% lager dan overal elders Ook in grote tapijten zeer voordelige aanbiedingen. Nieuwstraat 172 - Tel. 24754 en 31553 Vrijdagavond tot 9 uur geopend :el geld. U collecte- nzende nieuwe runnen zich op itsen door het m het publiek PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tijdelijk Tel. 25525 b.g.g. 33370 een woord, waar we zo g zeker is, wie eigenlijk pro> bewerkte materiaal is. Bet wat sympt industrie t< groter belang gaat worden. van het financieel voordeel bij aankoop van onze Ook na de recente aardbeving in Oost- Turkije is het Nederlandsche Roode Kruis onmiddellijk voor de slachtoffers in de bres gesprongen. van het Tilburgse i warm hart toe- Donderdag 3 juni 1971 15e jaargang no. 718 SCHOONHEIDSSALON M.E.A. van BAEST REDEMPTORISTENSTR 153 Tel. afspraak tunen 10-12 uur TILBURG - TEL. 72599 MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484'- Vrij toegang Bij ’n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zorgen, betreffende de be grafenis of eventueel crematie van u over. R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 25525 b.g.g. 33370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 Het zakken van het waterj waarschiji van het j zaakt wo van grote de riolen- wijken, u de minder zeer intensi rpeil is hoogst- ijnlijk te wijten aan de verlaging grondwater wat weer veroor- /ordt door kunstmatige afvoer grote hoeveelheden regenwater via olering in de aangrens ;n. De steile oevers ku begroeide plaat sieve gebruik var reker niet vermoord mog oor exploitanten, die hun aiiian- i opstellen, dat zij hoe dan ook in geheel gaan storen ligt voor de j; dat zou het slachten betekenen de kip met de gouden eieren. Hearing Omdat een groot deel publiek dit park een JF DROGIST^ na rampen in het buiten- jaar een record heeft be- werd voor meer dan f. 7 hulp geboden na aardbevin- verstromingen en andere calamiteiten; - dat intussen al het andere, vertrouw de Rode Kruis-werk onverminderd voortgang vond. ’emerkt te worden aatsen de helling spiegelglad is telijk tot on- profiteren van deskundig advies plus onze unieke 24-uur-service! dat is uw gazon waard! ook geopend vrijdagavond van 17.CO-2100uur zaterdags van 1000-16XX)uur De Storyville Jazz Club, die gevestigd is in Kasteel de Nemerlaer te Haaren (N.-B.) zal trachten deze activiteiten in de toekomst voort te zetten, zich ge sterkt wetend, door een goede opkomst van liefhebbers van de klassieke Jazz uit de twintiger jaren. Luidens een mededeling.’ aan de gemeenteraad is gedaan inzake het gesc gemeente en de N.V. Mas Stads Begin februari 1970 werd door het Bedrijf der Publieke Werken aan het gemeentebestuur een reconstructieplan voor het park Het Wandel bos aangeboden. De reden hiertoe was, dat het bosbestand van grove dennen in ernstige mate te lijden had aan ouderdomsverschijnselen en dat de aanwezige recreatieve voorzieningen niet meer beantwoordden aan de eisen van vandaag. In het afgelopen winterseizoen zijn de motorzaag en de bijl daarom naarstig gehanteerd om ca. 8000 zieke en dode bomen te vellen. Als compensatie voor deze noodzakelijke sanering zijn er inmiddels 6000 jonge dennen in diverse soorten en 15000 jonge loofhoutbomen en struiken geplant. Deze keer schoot onze fotograaf het gezellige bovenstaande plaatje. De om cirkelde persoon kan de volgende prij zen komen afhalen: f. 10,— van De Koerier, een waardebon van f. 10,— van Broer de Laat, een waardebon van f. 10,— van de Tropicane Bar, een waar debon van f. 7,50 voor vlees of vlees waren bij Slagerij Arno de Kort in de Sumatrastraat. De winnares van verle den week was mevr. Janssen, Maasland- straat 12, Tilburg, die haar prijzen al gekregen heeft. 1751 NEEM DAT VOORDEEL! vanaf vrijdag a.s. etaleren wij een keur van nog prima 2e hands camera’s Inhakend op de grootscheepse actie die momenteel wordt gehouden voor het ALARMNUMMER 0011 en waarover de Tilburgse Koerier een groot artikel publiceerde heeft Makelaarskantoor Marcel Panis in Berkel-Enschot, idee geopperd om voor telefoonhoude van deze gemeenten een telefoon- ’raadpleegplaatje’ te laten maken, zoals hierbij afgedrukt. Geen gek idee om ook nog een algen: zen. Zondag 6 juni om half elf zal er in gebouw Immanuel aan de Gasstraat 30 weer een Oecumenische dienst zijn. Dit is de laatste dienst van dit seizoen en daarom krijgt deze een wat ander karakter dan de voorgaande, die het gesprek met elkaar als kern hadden. Het thema van deze dienst zal zich bewegen rond het lijden. Dit is in ieder geval een onderwerp dat doen met öf rationeel Iedere regelmatige parkbezoeker zal ook hebben ervaren dat de vijver, die het centrum van het park vormt, ernstig vervallen is. Het waterpeil is de laatste 5 jaar ongeveer 1 meter gedaald en de steile begroeide oevers zijn plaatselijk zodanig vernield, dat herstel niet meer mogelijk is. Het heldere water van vroe ger is troebel geworden en het rijke waterleven van goudkarpers en goudvis sen is verdwenen. De oorzaken van het ontstaan van deze allerminst aantrek kelijke situatie komen uit diverse om standigheden voort en het is nood zakelijk, dat snel wordt ingej deze eens zo aantrekkelijke v te behouden. Dit is alleen mogelijk door eigen inkoop op de beste PERZISCHE MARKTEN ANATOL (alle maten) 17,—, 25,—32,—39,— 40x30 f 24,— 64x40 f 39,— 80x50 f 59,— 90 x 32 f 65,— ELOUDSISTAN 90x52 f 69,— ^BY SIRAZ 130x80 ƒ125,— 150 x 44 ƒ125,— Voor wie het nog niet weet: het tele foonnummer van het gemeentehuis is verartóerd. In plaats van het nog in het telefoonboek staande nummer moet voortaan gedraaid worden nummer 28911waarna men de telefoniste krijgt die doorverbindt naar de verlangde af deling. Tivolistraat 81 - hoek Westermark Getroffen door blindheid voelt één van uw collega’s zich een beetje triest en uitgesloten omdat hij zich niet produc tief kan maken in het vak dat hij zo’n 40 jaren uitoefende! Heel begrijpelijk. Toch ziet hij een vleugje hoop, want het onderdeel van het kappersvak I ’messen-aanzetten’, is altijd een van zijn grote hobby’s geweest. Nu komt hem deze specialiteit bijzonder goed van pas. Hij zou o zo graag (om de tijd te doden) tegen een minimale vergoeding uw kappersmessen willen aanzetten. Hij weet dat dit gereedschap tegenwoordig niet bijzonder veel gebruikt wordt maar... al is het werk nog zo weinig... voor hem is het een prachtige en nutti ge tijdpassering. Wil even contact met hem opnemen. Telefoon 04250-75563. Geïnteresseerden in toerisme hebben de indruk, dat het besef van het belang van die zuiver persoonlijke bijdragen nog lang niet sterk genoeg gevestigd is in de streek. Midden Brabant heeft een van de mooiste landschapcomplexen van ons land, maar ze zouden nog belang rijk beter uitkomen, als iedereen zijn best deed ervan te maken wat ervan te maken is. Dat sfeer, landschap en stem ming zeker niet vermoord mogen wor den, door exploitanten, die hun attrak- ties zo het i hand; van Deze ontwikkeling weerspiegelt zich in de diverse VW-organisaties. In 1968 werd op instigatie van de regering opge richt het Nationaal Bureau voor Toeris me (N.T.B.), dat door het ministerie van economische zaken belangrijk wordt gesteund. Het N.T.B. heeft ons land ingedeeld in 20 toeristenregio’s en streeft ernaar te zorgen voor een VW-apparaat met een voldoende capa citeit en een toereikende bezetting. - Juist zoals elders begint het toeristenseizoen in midden Brabant op volle toeren te lopen: diverse gemeenten leggen de laatste hand aan de verbetering van de verkeerswegen, waar sommige wel een beetje laat mee zijn en de particulieren, die zich toeleggen op toeristenservice op een of andere manier, haasten zich hun inrichtingen helemaal klaar te krijgen. Wie de ontwikkeling van de laatste jaren heeft gevolgd zal inzien, dat de voorspellingen, die een tiental jaren werden gedaan en die toen in wijde kring min of meer belachelijk werden gevonden, veel meer dan verwezenlijkt werden: het toerisme in midden Brabant, met name het dagtoerisme, is van grote betekenis geworden voor de economie van dit gewest. Er wordt gesproken van ’toeristenindustrie’, gauw mogelijk af moeten, omdat daarbij niet roducent en wie consument, laat staan wie het .eter lijkt: toeristendienst, dat doet in elk geval jathieker aan. Maar in elk geval geeft het woord toeristen te kennen, dat het hier gaat om een bedrijfstak, die van steeds Het betreft hier een betrekkelijk jong orkest, in 1965 geformeerd, die als stijl de ’Hot Jazz’ verkozen boven de o.a. in Nederland zo populaire Dixieland- muziek. Onder hot-jazz bands verstaat men die orkesten die op negroïde wijze de muziek uit de 20er jaren ten gehore brengen. Deze orkesten hebben zich altijd van de ’mode-dixieland’ gedistan tieerd. Hierbij treden zij in het voet- Zaterdag 5 juni gedenkt de Storyville Jazz Club het feit, dat zij gedurende 2 jaar elke maand een educatieve avond over oude jazz heeft georganiseerd. Ter gelegenheid hiervan is het haar ge lukt een uniek 10 mans orkest uit Duitsland te contracteren n.l. ’The Sidewalk Hot Jazz Orchestra’ uit Solingen. worden toegevoegd van 15 ct. per woner, waarmee Tilburg wel veel me geeft dan de andere gemeenten, terwijl het zeker niet de stad zal zijd, die er het meest van profiteert. Het is dus van ing, dat de bewoners van de dorpen Tilburg gaan inzien, dat het per slot eigen zaak is, dat de Stichting ;k VVV goed functioneert. niet handhaven en worden tot diep in de vijver weggetrapt. Dit heeft geleid tot verregaande verzanding van de vij ver. Onder de brug is inmiddels geen water meer te bekennen en in het oostelijk gedeelte kan men het eiland al wadend bereiken. Tevens dient nog opgei dat op sommige plas door mos- en algengroei sf geworden, hetgeen gemakkt gelukken kan leiden. januari 1970 met zo- ie Storyville Jazz Club optrad. In de soli spelen deze musici het klaar stilistisch volmaakt te spel zonder een bepaalde musicus te imi ren. Op het 14 dagen geleden in Breda gehouden Jazz Festival was dit orkest ons inziens een van de hoogtepunten. Deze bigband, die veel aan Flecher Hen derson doet denken, vindt zijn kunde'in zeer goede arrangementen en het tracht te kopiëren van de stijl van de eerste big-bands aan het einde der 20er jaren zonder daarbij de eigen oorspronkelijk heid uit het oog te verliezen. van B. en W. i er uitspraak sschil tussen de .aatschappij voor isontwikkeling te Den Haag, welke maatschappij zou zorgen voor de bouw van woningen, winljpls en garages ten zuiden van de Prof. Cobbenhagenlaan. Dit isJiesloten in 1961, maar in de loop der jaren begonnen de werkzaamheden van de maatschappij te stagneren en hielden uiteindelijk geheel op. Daarmee bleef de voltooiing van dat gedeelte van de Reit hangen, zulks tot bevreemding van niet weinig stadgenoten. Een arbi tragecommissie heeft nu uitspraak ge daan en, niet zonder dat de gemeente daar veren bij laat, de overeenkomst ontbonden. B. en W. vermelden, dat zich reeds heel wat gegadigden hebben gemeld om te kunnen beschikken over de nu weer vrijkomende percelen. Wij geven dit bericht om ook andere even tuele gegadigden erop te wijzen, dat deze mogelijkheid dus nu weer bestaat. In midden Brabant is de coördinatie van de diverse VVV’s, 25 gemeenten, nog niet geheel voltooid, maar een to tale structurele verandering is thans niet meer te vermijden. Dit wordt dan ook ingezien, en zo hebben de besturen van de Streek WV Brabants Centrum en de VW-Tilburg besloten tot een nieu we organisatie, die zal heten Stichting Streek VVV Hart van Brabant onder algemeen bestuur van vertegenwoor digers van de deelnemende gemeenten en de voorzitters van de Kamers van Koophandel en nog een aantal andere figuren, die geacht kunnen worden in de betreffende sector representatief te zijn. De gemeente Tilburg gaat de nieu we Stichting subsidiëren met f. 150.000, per jaar, waaraan door de andere gemeenten nog een bedrag zal zullen inzetten voor de verzr recreatie van gehandicapter plaatse met vakantie zijn; - dat het werk van de Radio-Medische Dienst van het Nederlandsche Roode Kruis zo sterk groeit dat verwacht wordt dat dit jaar liefst 500 gevallen zullen worden behandeld; - dat het Prinses Irene Fonds, dat op 1 januari j.l. door het Nederlandsche Rode Kruis werd overgenomen, in het eerste kwartaal van 1971 meer dan tweehonderd ontspanningsavon den voor zieken en bejaarden heeft verzorgd; - dat de hulp 1 land vorig ji reikt; er we miljoen t gen, o vei o, calamiteiten; Het Nederlandsche Roode Kruis heeft op zijn jaarlijkse persconferentie de vol gende nieuwsfeiten bekend gemaakt: - dat het een vrijwillig automobilisten korps heeft gevormd, dat kan wor den ingeschakeld voor het vervoer van nieren of typeringsmateriaal ten behoeve van niertransplantaties; - dat het ih het najaar een inlichtin- gengids zal uitgeven met de namen van ongeveer 500 instellingen, die werkzaamheden verrichten op het gebied van drugs en druggebruik; - dat het de beschikking krijgt over Huize IJsselvliedt in Wezep, waar met ingang van volgend jaar weke lijks dertig chronisch zieken en inva liden onder verzorging van Rode Kruis- vrijwillig!st)ers van een vakan tie zullen kunnen genieten; - dat het nieuwe hospitaalschip waar schijnlijk in juni zal kunnen worden aanbesteed - dat dit jaar de tiende post ambulance-snelwegen-project het Rode Kruis zal worden ingesteld; - dat het Jeugd Rode Kruis ter gele genheid van zijn 25-jarig bestaan een internationaal werkkamp organiseert waar vrijwilligers uit zes landen zich in de Sporthal van Haaren (3 km van Oisterwijk) op zaterdag en zondag 5 en telkens van 13.00 tot 17.00 Maar daar komt nog iets bij. Nog al te veel wordt gedacht, dat toerisme eigen lijk een zaak is van daaraan geïnteres seerde particulieren of hooguit dan ook nog van de overheid. Dit is niet verant woord; om het in zakelijke termen uit te drukken: bij toerisme verkoopt gewest in zekere zin zich zelf, het tuurschoon, de rustieke sfeer, de attrak- ties die aanwezig zijn, de interessante oude plaatsen, maar ook en vooral de aard van de bevolking. Het Brabantse volk heeft altijd bekend gestaan om zijn gemoedelijkheid en om de plezierige manier van met vreemden om te gaan en deze image is een enorme trekpleis ter voor de toeristen. Het is, zoals iedereen begrijpt, niet alleen een zaak van een aantal particulieren en van de overheid, om deze image in stand te houden, daar moet iedereen aan mee werken. Wie toeristen onbehulpzaam of onvriendelijk bejegent schaadt het toe risme in ons gewest veel meer dan hij zich realiseert. Toeristen krijgen maar enkele indrukken van de bevolking van een gewest en doorgaans blijft de slechtste indruk het langste hangen. Ook de andere aspecten van de image van ons gewest, de landelijkheid, het historische cachet, het natuurschoon zijn aangelegenheden van iedere bewo ner. De flatbewoners van het Wandel bos hebben of zullen een folder in hun bus krijgen over een aktie die )or een comité wordt gevoerd om kale balkons een wat fleuriger aanzien te geven. De aktie heeft de naam ’Vertikale tuin’ gekregen en wil vrijblijvend de bewoners stimu leren iets te gaan doen aan de overwegend saaie voorgevels van de flats. De folder: Het is een vreem de zaak dat wij Nederlanders daar maar zo bar weinig aan doen, ter wijl we wel in het buitenland ervan genieten, hoe zélfs de meest een voudige mensen daar weten te toveren met bloemen aan vensters en balkons. Het comité adviseert vervolgens de bewoners de bloe metjes maar eens buiten te zetten. Dank zij de steun van Tilburg To taal is de wijkraad in staat een aantal prijzen ter beschikking te stellen. De aktie wordt gevoerd in twee gedeelten. Aan het eerste wordt nu begonnen; het tweede kan juli-augustus zijn. Het secreta riaat van het actiecomité is geves tigd Paletplein 102 in Tilburg, tele foon 73962. draagt, zal het gemeentebestuur en Publieke Werken bij voldoende belang stelling een hearing organiseren op vrij dag 4 juni a.s. ’s avonds om 8 uur in de kleine zaal van café-restaurant ’t Wan delbos, Zwartvenseweg 25. Voor deel name aan deze bijeenkomst kan men vanaf dinsdag 1 juni 12.00 uur, kaarten verkrijgen bij Chem. Reiniging ’De Komeet’, Thomas van Aquinostraat 41 Het Nieuwe Centrum, Westermarkt 9 en 11 Bekker Sige plein 3: en bij de receptioniste in het Stad huis. voor het gewest bederft, als gevel ontsiert met decoraties, passen in het algemeen beeld, zijn erf vol laat liggen met schroot of andere afval, waardoor soms van op verre afstand hèt aanzicht van een ver der heel aantrekkelijke weg of van een beemdperceel, zoals dat in de reclame folders zo poëtisch heet, totaal wordt te niet gedaan. Het gemeentebestuur, partij voor het publie element wil behouden en tevens alle gevaarlijke situaties wil uitbannen, zal aan de gemeenteraad in haar vergade ring van 7 juni a.s. een plan voorleggen om de vijver met behoud van haar vorm en begroeiing zodanig te reconstrueren dat het publiek van alle zijden de water kant zonder gevaar kan bereiken. Hiertoe zullen de steile taluds tot zacht glooiende hellingen worden vergraven en als lig- en oeverweiden worden inge zaaid. Op deze oeverweide zullen boom- en struikgroepen op natuurlijke wijze worden ingeplant. De oeverlijn zal over de totale lengte worden voorzien van een beschoeiing, zodat schomme lingen in het waterpeil het wateropper vlak niet nadelig zullen beïnvloeden. Indien geen financieringsmoeilijkheden zullen optreden, zal deze reconstructie in 2 fasen worden uitgevoerd. Daarna zal de vijver in zijn oude luister zijn hersteld met een rijke bevolking aan vissen en watervogels. Dat publiciteitsacties wel eens teleur stellend kunnen uitpakken blijkt uit het volgende bericht in ’Paris Match’, onder onze aandacht gebracht door de heer J. R. A. Wikaart, Herman Heiermans- weg. Onder een foto van Joe Frazier, staande voor een microfoon, schrijft het Franse blad: ’Superman van de ring, vernietiger van Mohammed Ali, doet een aanval op de toneelplanken. Na zijn aankomst in Europa met zijn orkest ’The Knock outs’ trad hij voor het eerst ■5»als zanger op in Amsterdam’. Vermoedelijk kon de redactie van ’Paris Match’ haar ogen niet geloven toen zij ’Tilburg’ zag staan en maakte er daarom veiligheidshalve maar ’Amsterdam’ i Op gepaste manier is ’Paris Match’ deze misstelling op de hoogte gesteld, maar of zo’n duur blad met een rectifi catie zal komen is verre van zeker. Er komen drie niéuwe parkeerterreinen in de omgeving van de Pellikaanhal, wat dan ook hard nodig is. Er komt een strook langs de Minckelerstraat, hoek Schaepmanstraat voor ruim tachtig auto’s, langs de Lange Nieuwstraat, oostelijk van de Buitenstraat, voor 250 auto’s en 100 rijwielen en dan westelijk van de Buitenstraat nog een stuk voor zowat zeventig auto’s. De aanleg van een en ander gaat ruim f. 450.000,- kosten. verzekeringen 1 financgiringenw

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1