M J^NORAD KLEDING LEENAARTS' centrale verwarming tilburg tel. 31660 ng Ondanks sterk oplopend toerisme Brabants hotelwezen gaat steeds meer de verkeerde weg op NU 19,95 Shell ’Zelf Tank’ station in Tilburg Dagjes uit met De Mounties in Tilburg BIKINI’S J Ij kosten minder! DAMESMODESCHOENEN TTEN< 20820 ALS U KLEDING KOOPT VERLANGT U: JANSSENS Tf I Particuliere ondernemers kunnen vernieuwingen niet zelf financieren Teenagerband naar Hamburg Dit alles, ja nog meer, mag U verlangen bij: SPCCRLAAN 33S lit. 3X22D TILBLFG BEL en wij zijn reeds onderweg Bijverdienste BADPAKKEN Ponbrrèi yernsdw Sapijtcn 'hamers van hooi I ff A-1 V Speciale aanbieding geldig tot en met zaterdag 22 mei Wie zijn deze agenten detilburgse koerier Woensdag 19 mei 1971 - pagina 3 erMacfce tapijten IRADO. een) OOK GROTERE MATEN DOKTERS WEEKENDDIENST Sportafdellng I Suggesties 98.- I HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-»tr.) I LET OP I ALLÉÉN NIEUWLANDSTRAAT 57 Brink. Tel. den van (lijke 1969 1969-1970 1970 1968 rwarming 1969 21.00 uur Molenbochtstraat 27. Tel. vij Brink. Tel. den 1966 ndel rde HElh Persoonlijke bediening’ Goede kwaliteiten Keus uit internationale collectie Gratis veranderingen Zo groot mogelijke keus Moderne dessins Jul. van Stolbergstraat 14 - Tilburg Zo laag mogelijke prijzen M N.V. 5 Goede afwerking in rose, beige en blauw suède met open geleng in 2 hakhoogten Normale prijs 25,95 AXI HENDRIKS ELEFOON 20820 Snelle veranderingen (liefst dezelfde dag) 'n ’Eindeloze’ nieuwe kollektie KOM KIJKEN NAAR ONZE A-1 WAGENS! (straat 234 in 26384 Bakkenes, Alice Williams en Mitzy Tieland. Onvergelijkbaar In exclualvltelt, kwaliteit en.prijs. Tot ziens Hoek Molenstraat Ing 2 - Tel. 31532 1968 1967 1965 1968 1969 1968 1969 1969 1969 1969 1969 1970 Bij wee verder: ’Is alen en zc Moergestel Oirschotseweg 15, Moergestel. 243-204. Heeft U pech. ieisende gevallen wende men s misarts. prot de over 21673 1) Dondert j spoedeiser jekend wende men EIGEN huisarts. t op ■joretten reden op Apothekers Vanaf donderdag 8.00 uur tot vrijdag morgen 8.00 uur Klijsen Hodes, Schouwburgring 158. Tel. 25333. Klijsen-Mauritsz, Beethovenlaan 338. Tel. 32082. Kevenaar, Tilburgseweg 116a, Goirie. Tel. 04247-1390. MIDI-THEATE1 Met de muziek i In de 1 Funès rige leidt Het station is t/m zaterdag zondag van 1 Kom onze prachtige collecties eens bewonderen en verwonder u dan tevens over onze lage prijzen. Speciale koopjes hebben we altijd. Kleine kleedjes reeds vanaf 29, We wonen recht tegenover het postkantoor en werd g“" Stijn Streuvv., sisoleerde dor opstand tege. zier een brr Besterdring - I Veldhovenrlr Gevraagd: ENKELE BEZORGERS voor 't Zand en Korenbloemstraat. Liefst woonachtig In de omgeving. Aanmelden: aan ons kantoor N.S.-plein 14 of telefonisch onder nr. 30783. Tandartsen Witte, Bredaseweg 300. Tel. 22604. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Ford Transit Ford Taunus 12M 1300 cc Flat 124 Opal Kapltün Loonen, Tel. 042' De Stichting Tilburg Totaal heeft hier aan haar medewerking verleend om ook andere groepen dan de liefhebbers van jazz, pop en opera in Tilburg aan bod te laten komen. Goirie Van donderdag 8.00 uur tot vrijdag 8.00 uur. Schrader, Tilburgseweg 21, Goirie. Tel. 04247-1250. rpsen mee lusikkorps 3 (o.a. de F Men treedt sn optocht alsc en Dierenartsen Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek 32867. suggesties _inda voor weekeinden irijsar’-’"»»- rdag 20 mei Hemelvaart lende gevallen gedurende het zich tot zijn >rgens wel de plaatsen :ake; daarna is idrit te maken HULP NODIG? Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie! Tandartsen jrs, Schouwburgring 122. Tel. reekuurtijden: donderdag van J0 uur en van 17.30-18.00 AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inrull en financiering mogelljk AFD. OCCASIONS JVEL 35 TEL. (ook na kantoortijd) b.g.g. 26025 mei 1971j- pagina 2 - er geen de ontwikke toeristenge quentie is allee: vruchten van king of een geopend van maandag van 7.30 tot 22 uur en op 10 tot 17 uur. ÏR mee hoofdrol treffen we o.a. Louis de i aan en dit garandeert een plezie- ~~e film. Monsieur Evan Evens is de ■eider van een ballet dat uitsluitend uit meisjes bestaat en geen van hen kan hij missen. Daarom probeert hij huwelijken te voorkomen en moet daartoe bij tijd en wijlen nogal wat organiseren. Het zijn vooral verenigingen en bonden, zoals personeelsorganisaties, vrouwen clubs, bejaardenverenigingen, die met bussen naar Tilburg komen om daar met de Mounties een dagje uit te gaan. Zaterdag 22 mei en zondag 23 mei Bij spoedeisende gevallen gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN hi Raser Tel. G„. v. Riel, 74590. Dierenkliniek van 32867. met minder dan dertig bedden nemen ongeveer 75 pct. van het totaal aantal hotelbedden voor hun rekening, terwijl het landelijk percentage op 50 pet. ligt. Niettemin, aldus vervolgt het artikel, is de bezettingsgraad van de kleine hotels in Brabant nog 10 pet. lager dan van de middelgrote en grote hotels. Onvermijdelijk Dit besef is nog lang niet doorgedron gen onder het publiek, en eerlijk ge zegd, er wordt bijzonder weinig aan gedaan om het te laten doordringen. Laat er geen misverstand over bestaan: ■«.keling van Brabant als een gebied met een zeer hoge fre- is onvermijdelijk; het gaat er jn maar om wie daar uiteindelijk de plukt de Brabantse bevol- of andere, misschien wel Apothekers v. Nunen, Ringbaan West 273. Tel. 72076. Heijdens, 26244. Louis de Funes als taxi-chauffeur De overbekende Louis de Funès krijgt nu zijn komische woede aanvallen als hij met zijn eigen gebouwde taxi op vacantie gaat. Het wel en wee geduren de de rit, zowel als op zijn vacantie- adres werken zeer beslist op uw lach spieren. Alle leeftijden. In het jaaroverzicht wordt een artikel gewijd aan de hotelaccommodatie in de jvincie. Er wordt geconstateerd, dat capaciteit van de Brabantse hotels er het algemeen klein is: hotelletjes Speciale goedkope eenbledlngen Pluijmaekers, 25242. Sprev 12.00-12.30 uur. Hilvarenbeek Ruhe, Vrijthof 28, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1335. HARMONIE THEATER Mira Deze nieuwe speelfilm van Fond Rade- makers kwam tot stand met o.a. Wille- ke van Ammelrooy en werd gemaakt naar de roman van Stijn Streuvels. De inwoners van het geïsoleerde dorp de Waterhoek komen in opstand tegen het plan om over de rivier een brug te bouwen.. Andere exploitatie Er zal in onze provincie gekozen moe ten worden of men het hele hotelwezen in handen moet laten raken van grote maatschappijen, die elders gevestigd zijn en die alleen Brabant gaan exploite ren, dan wel of men de sanering van het hotelwezen als geheel moet gaan be schouwen als een grootscheeps project Goirie Van zaterdag 8.00 uur tot maandag 8.00 uur Hooft, Tilburgseweg 116c, Goirie. Tel. 04247-1765. controleert. Voor dit doel is het station voorzien van een appart service-eiland. Op dit Zelf Tank Station staan zes pompen, waarvan vier voor super- benzine, één voor normale benzine en één voor mengsmering. Alle pompen zijn voorzien van een duidelijke ge bruiksaanwijzing. Via een luidspreker- installatie kunnen de klanten zonodig aanwijzingen worden gegeven. In de goed geoutilleerde zelfbedienings winkel bevindt zich de centrale kassa waar de automobilist betaalt. René Frijters Variété heeft in het kader van de campagne Tilburg Totaal van 7 tot en met 18 juni ’dagjes uit met de Mounties’ in Tilburg georganiseerd. Er hebben zich hiervoor reeds meer dan 3000 mensen gemeld uit alle delen van het land. In totaal zijn er voor dit volledige dagprogramma, waarin de stad Tilburg een hoofrol speelt, 8000 plaat sen beschikbaar. Piet Bambergen die ook door hu kijk-dichtheid hebben gen er wel voor, dat di uit’ met de Mounties bijzor zal worden. i en René van Vooren, lun t.v.-shows een grote opgebouwd, zor- iit ’Tilburgs dagje mder gezellig Dierenartsen voorruit wast, enberg, ^Bosschewcs 10’ EnSch0t' bandenspanning, Postelse Hoeflaan 43. Tel. van ’onrendabele investeringen’ waar men niet de particuliere exploitant al leen voor kan laten opdraaien. Een groot en goed geoutilleerd hotel in een dorp als Oisterwijk, of Hilvarenbeek, betekent een machtige trekpleister, en de omzet die zulk een hotel maakt wordt in de betreffende gemeente met een veelvoud vermenigvuldigd. 'Gimumn WACiHsJ ALS U IN EINDHOVEN WILT GAAN AFREKENEN MET UW VOETKLACHTEN; knip dan onderstaand plattegrondje uit, waardoor U gemakkelijk de weg zult vinden naar het gemakschoenen- centrum van Van Bommel in de Wll- lemstraat no. 39, dat slechts 5 minuten van het station verwijderd is. Van Bommel voetexperts weten wat Uw voeten, klein of groot, toekomen: een paar modieuze schoenen waar door voetklachten onherroepelijk tot het verleden behoren I Damesmaten 33-46. Herenmaten 38-54. 't Is het reisje naar Eindhoven waardl En U bent er zo! wie langer blijft relatief minder betaalt, en grotere variëteit op het gebied van de service. Verder wordt gezegd, dat de capaciteit moet worden uitgebreid om dat zoals het nu is groepsreizen aan onze provincie voorbijgaan: er is niet genoeg hotelruimte om ze te herbergen. Dan wordt gewezen op het mogelijke vliegveld voor de burgerluchtvaart in Brabant, het vermaarde tweede Schip hol, waarmee lang niet alle ingezetenen gelukkig zijn. Ook daarvoor zal de ho- telcapaciteit rigoureus moeten worden uitgebreid. Geconcludeerd wordt, dat vestiging van nieuwe hotels met een gewenst minimumpakket aan voorzie ningen en met minimaal 150 slaapplaat sen van groot belang moet worden ge acht voor de opvang van een mogelijk bezoek aan Noord-Brabant. Het artikel somt een aantal s op ter verbetering: propagar verblijf in hotels, tijdens de we buiten het seizoen, pensionprijsarrange- menten met een aflopend tarief, zodat AMBASSADE-THEATER Nana...nu Deze film is een moderne en zeer vrije opvatting van de beroemde roman van Emile Zola. Nana treedt met groot succes op in een nachtclub en maakt kennis met talrijke interessante en in vloedrijke personnages, waarvan zij ge bruik maakt zolang het haar uitkomt. Uiteindelijk heeft zij maar één doel voor ogen en dat is: zoveel bewonde raars. Voor haar minnaars heeft deze houding rampzalige gevolgen. campings bij elkaar ruim zeven en een half miljoen bedroeg, en we realiseren ons daarbij, dat dit een beweging betekent, die nog maar goed op gang aan het komen is, dan kunnen we gerust spreken van een zeer belangrijke bron van inkomsten voor onze provincie. Nog altijd wordt ten onzent door het gewone publiek, en blijkbaar helaas ook door de hogere organen, veel te weinig ingezien, wat het begrip natuurrecreatie voor de Randstad Holland, voor het dichtbij de grens gelegen Duitsland en voor België en Noord Frankrijk betekent en welk een rol de provincie Noord-Brabant door haar natuurlijke ligging daarin onvermijdelijk heeft te spelen. De bezoekers worden ’s mor kom geheten op verschillende in de stad met koffie en cs er gelegenheid om een ronc door het sterk gemoderniseerde deel van de stad; ook kan men gaan winke len in de winkelcentra, waarna in de schouwburg de koffietafel klaar staat, ’s Middags begint dan de grote Mounties- show ’Everybody Happy’, waaraan be halve de twee Mounties medewerken: Frans Vrolijk, Ronny Tober, Tonny Bij het artikel over de firma J. Tecklen- burg, die vijftig jaar bestaat en die thans beheerd wordt door de heer Theo Tecklenburg, kwam een foto voor met drie agenten, die hadden postgevat vóór de winkel. De heer H. de Leeuw, Krui- denlaan 232 te Tilburg, schreef ons een brief omdat hij meent op de foto zyn vader te herkennen. Volgens hem zijn de agenten op de foto van links naar rechts H. de Leeuw, Aubroek en Jan Mast. De heer De Leeuw schrijft het mogelijk dit te achterhalen en zo ja kunt u dan deze namen bekend maken in een van uw bladen. Dit zou een mooie herinnering zijn voor mij en mijn kinderen. Ik ben ervan overtuigd dat hij het is, maar door uw oordeel zou ik zeker kunnen zijn.’ Graag verwachten wjj schriftelijke reakties bij onze redak- tie. NOORDERLICHT De zwerftochten van Odysseus. Na 10 jaar oorlog tussen Grieken en Trojanen lukt het Odysseus door een groot houten paard de stad binnen te smokkelen, een legereenheid binnen de muren van de stad te krijgen en zodoen de de stad te veroveren. Tijdens de terugreis lijdt Odysseus schipbreuk en wordt gevonden door de Koningsdochter. Odysseus beantwoordt de liefde die de Koningsdochter voor hem voelt. Weinig resultaat Dit alles klinkt zeer stichtelijk, maar het zal weinig helpen. De provinciale VVV, in samenwerking met de plaatse lijke en streek-VVV’s steekt veel geld in campagnes om Brabant als toeristen- land te verkopen, maar zolang deze organisaties niet véél meer dan ze doen gaan steken in campagnes om het Bra bantse publiek ervan op de hoogte te brengen, hoe de ontwikkeling verloopt en welke enorme mogelijkheden er zijn, zullen veel toeristen zich bij voort during teleurgesteld zien en met spijt constateren: ’Ja, Brabant is een prach tig land en de mensen zjjn er prettig ook, maar de voorzieningen zijn, als het er op aan komt, beneden de maat.’ Het is niet moeilijk vast te stellen, wat er eigenlijk aan de hand is: het op peil brengen van goede hotelaccommodatie wordt van overheidswege beschouwd als geheel te behoren op het terrein van particulier initiatief. Wellicht is het wat overdreven, maar als voorbeeld kan toch het volgende wel dienst doen: als iemand een dorpshotel heeft in een mooi stuk terrein, dan verlangt de over heid toch ook niet, dat deze man zélf zorgt dat er een behoorlijke verkeers weg komt lopen naar zijn gelegenheid; dat wordt terecht gezien als een over heidstaak, die deze ’onrendabele inves tering’ voor haar rekening neemt. Er moeten haalbare financieringsmo- gelijkheden worden geschapen om de hotelaccommodatie op peil te brengen, en een deel van deze mogelijkheden zal geboekt moeten worden onder het hoofd ’onrendabele investeringen’. Ge beurt dat niet dan kómt er eenvoudig geen Brabants hotelwezen, dat op de stroom toeristen berekend is; dat is nu onderhand wel gebleken. ’Dit is’, aldus het artikel in het VW-jaarverslag, ’wel een punt, waarover wij wakker liggen.’ Dat is heel aardig, maar het is toch te hopen, dat het niet bij alleen maar wakker liggen blijft! OOp zaterdag 19 en zondag 20 juni zal de Teenagerband ’Prins Bernhard’ met de daarbij behorende majoretten- korpsen haar medewerking verlenen aan de Zweedse week te Stade bij Hamburg. Nu de drumband gedeeltelijk vernieuw de uniformen heeft en de Texasgiris gekleed zijn in de moderne hotpants en bovendien het ledenbestand geheel is verjongd, zijn er nieuwe contracten ge sloten voor het buitenland. Aan de Zweedse week werken diverse gerenom meerde korpsen mee uit Duitsland (o.a. Heeresmusikkorps 3 uit Liinebrug) en Zweden (o.a. de Fineknwarder Speel- deel). Men treedt op zowel in de te houden optocht alsook op het drijvend toneel. De drumband treedt op in samenwerking met de kleine major ’De Mascotjes’. De Texasgiris tred op zuidamerikaanse muziek. Naast dit uitstapje van 2 dagen staat èn drumband èn majoretten nog meer te wachten o.a. een optreden van de ’Texasgiris’ op 23 mei a.s. te Lokeren waar een internationaal majoretten- fèstival wordt gehouden. - Ruim laat in het seizoen ontvingen wij het jaar verslag over 1970 van de Provinciale VVV, waarin een aantal statistische gegevens en algemene bemer kingen worden vermeld aangaande het toerisme in ons gewest. Vergeleken bij de propagandalectuur van de streek-VVV’s maakt het provinciaal over zicht een nogal amateuristische indruk. Voor de zoveelste keer krijgen wij het idee, dat in hogere bestuurlijke regionen nog niet wordt ingezien van welk een sociaal-economisch belang het toerisme in onze provincie is en nog minder van welk belang het kan zijn. Als we zien, dat het aantal overnachtingen in onze provincie, in hotels, pensions, bungalows en Betrouwbare gebruikte wagens met schrlftelljke garantlel Elke A-1 auto is'door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Ford Cortina 1200, 1300 en 1600 cc 1967-196f Ford Cortina 1600 1970 Ford Caprl 1700 GTXLR 1969-1970 Ford Taunus 12M Combi 1300 cc Ford Taunus 15M 2-deurs Ford Taunus 17M 2-deurs Ford Taunus 17M Hard Top Ford Taunus 17M 4-deurs Ford Taunus 20M 2-deurs Austin Balanza BMW 1800 Flat 850 S Flat 124 Flat 125 Opel Rekord Opel Kadett CP Bedford bestel Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V. opende op 15 mei haar eerste Zelf Tank Station in Tilburg. Het station is gelegen aan de Elgarstraat 50, hoek Vlashoflaan en wordt geëxploiteerd door de heer F. J. Aarts. Meer van dit soort verkooppunten werden reeds eer der dit jaar in Nederland geopend. Aan dit station zal de weggebruiker de werkzaamheden van de pompbediende zelf uitvoeren, waardoor de benzine - super en normaal - 2 cent en de meng smering 5 cent per liter goedkoper ge leverd kunnen worden. Het ’Zelf Tan ken’ houdt ook in dat men zelf de voorruit wast, motorolie bijvult en koelwater en accu ’De Slakkegang’ Sociëteit voor homofiele jongeren Vanaf maandag 24 mei bezit Tilburg een tweede sociëteit voor homofiele jongeren, gevestigd in jeugdcafé ’De Slakkegang’ in de Noordstraat. ’De Slakkegang’ wil een plaats zijn, waar jonge mensen zich op hun eigen manier kunnen ontspannen, en het is goed dat de leiding van ’De Slakkegang’ (Terra Nova) heeft ingezien dat ook homofiele jongeren op die ontspanning recht heb ben. In de praktjjk komt hier meestal weinig van terecht, daar de mogelijk heden voor hen uiterst beperkt zijn. Door één avond per week (’s maandags) het jeugdcafé speciaal voor deze groep open te stellen, hoopt men vooral jonge mensen van ongeveer 16 jaar en ouder te bereiken, de leeftijdsgroep die ook op de overige dagen ’De Slakkegang’ bevolkt. Het initiatief voor deze wekelijkse ont- moetingsavond is van de Tilburgse Jongeren Werkgroep Homofielie, die er zich bijzonder voor inzet, het leef klimaat van de homofiele jongeren te verbeteren. Naast deze nieuwe vestiging beschikt men nog over de sociëteit ’Zjantiel’, die nu bijna twee jaar elke vrijdag in de kelder van het ATSO- trefcentrum draait. ’Zjantiel’ is evenals de maandagavond in ’De Slakkegang’ bedoeld als een ontmoetingsplaats, een mogelijkheid voor jonge mensen om contacten te leggen met gevoelsgenoten van ongeveer dezelfde leeftijd, een voorbeeld te vinden voor een weg in hét leven en bindingen met de maatschappij te ervaren. buitenlandse, maatschappij, die er voor eigen rekening aan gaat staan. Verma ningen en aanbevelingen aan particulie ren in de provincie zijn nu al jaren en jaren aan één stuk gelanceerd, het enige gevolg is geweest, dat het aantal hotel bedden totaal gezien blijft teruglopen. Er zullen dus andere dingen moeten gebeuren, die noch door de particulie ren zelf, noch door een horecaverband kunnen worden bewerkstelligd. In gewone taal betekent dit, dat er erg veel kleine hotels zijn in Brabant, véél en véél meer dan grote of middelgrote maar dat ook die kleine hotels door het jaar heen nog niet worden volgeboekt. Het is niet te verwonderen, dat een aantal hotels in de provincie heeft moe ten sluiten, welk aantal zich in de naas te toekomst nog wel zal uitbreiden. - hulp-o/4.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 3