|^weezkbzlad vo°Rz het hart van BRABANTJKk^^^ E RIE R VAN DAL 1 1 itaiMP w Kijk - Kijk, Meubelshow la Reorganisatie van Beekse Bergen aangepast aan zeer snelle groei CAMINADA Gemeentelijke schadeloosstelling bij gedwongen verhuizingen I I Komt U echter kijken, Betere beveiliging nodig van kinderspeelplaatsen Poporatorium ’Salvation’ BADPAKKEN BIKINI’S Aug. Hessels megensnv. Prijswinnaars NU 135.- Plaatselijke bevolking moet er zonder grote kosten in kunnen Kunstenaars voor Vietnam’ organiseren veiling en amusement mei 1971 - pagina 18 Oplage 54.675 ENERVERENDE BESPREKING MET RAADSLEDEN Geen boerenkermis dat goede en JONGETJE VIEL LELIJK VAN KLIMREK Niet geheel bevredigend Foto van Aarle Tilburgs Studentenkoor D.“ in Hilvarenbeek voor plaatselijke publiek per r (in alk en het is weer Voor exclusieve KLEINMEUBELEN Sportafdeling llKlhlSj MICHELIN KLEBER UNIROYAL GOODYEAR DUNLOP GOODRICH gras-en bladveegmachine ’n ’Eindeloze’ nieuwe kollektie Medewerkenden aan de Mr. Albert Show. I Ier in Woensdag 19 mei 1971 15e jaargang - no. 716 seSo, die het vertrouwen naaste toekomst een voor dat de maatregel kunnen EERSTE KLAS BANDEN 1 INTERESSANTE KORTING en worden slechts toege- luurders die de rechtma- van de te ontruimen dient tevens te wor- iracht moet w< 1 van len die na 1 ontruimd Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel.Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek Lovensestraat 41 Tel. 24339 en dat de ing van dan f Molenstraat 20-22 Oirachot Tel.04997-1255-1673 mobiele service diens» Stads- ing van ’Salva- int werd door het be grote nadruk onder- itie-oord is ook, en hoger costen- uit te leggen ren, die alle jan.’70 of nog In de loop van volgende week zullen de prijswinnaars van de ballon-teken- wedstrijd een brief ontvangen wijze zij in het bezit van d. zullen worden gesteld. Als U door dit kleine gaatje onze meubelcollectie zou kunnen zien, was Uw bezoek overbodig. SCHOONHEIDSSALON M.E.A. van BAEST REDEMPTORISTENSTR. 153 1 Tel. afspraak tussen 10-12 uur TILBURG - TEL. 72599 n op welke de prijzen wijk 1 het onmid- itels van doen uitkeren. aanvullende ver- ongeveer 2 a 2 1/2 ng van de onkosten- plaatsvinden. igen kan men zich Volkshuisvesting en Gemeente-secretarie, Stad- bij Koestr. 113 Tilburg ZWAAR BERBERTAPIJT Volzuivere scheerwol 3 kleuren, van 195,— Garantie wereldwolmerk TAPIJTGROOTHANDEL Enschotsestraat 27 Telefoon 04250-21904 TILBURG PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tijdelijk Tel. 25525 b.g.g. 33370 irichting van de slechts wor- voorzover zij niet hieronder volgende k< ies ontstonden, die te laat werden le ontwikkeling zich in een verkeerde richting ing bleek bijvoorbeeld uit de laakt tot over de acht ton in gulden op de dat dit onver- wantwoord was en nadere onderzoekingen achteraf wezen dit dan ook wel uit. kinderen, die van rexKen arvieien, lelijk gewo 1 ten. Door betrekkenen wordt geschreven aan het feit, dat de onder- Directie in verschillende takken gesplitst Zo zijn er tal van kwesties gerezen, die door de toenmalige directeur, de heer Onstenk, niet allemaal even gelukkig werden opgelost, aldus de wethouder. Over een paar gevallen was onprettige publiciteit ontstaan, het ongeluk met de kabelbaan, bijvoorbeeld, en de kwes tie van de zelfmoorden naar aanleiding van verkeerd personeelsbeleid. De wet houder verklaarde, dat bij elke opzet van deze afmetingen gerekend moet worden met menselijke fouten. en te trachten een nieuwe organisatie vorm te vinden, waar op het ogenblik de laatste hand aan werd gelegd, om in de toekomst deze fouten te vermijden. laf schoot deze plaat nabij idschool in het westelijk jongedame zich bij l zij een tientje van een waardebon van f. 10,- ie Laat, een tegoedbon voor t.w.v. f. 7,50 van Slagerij Sumatrastraat en f. 5,-- van Boetiek TOTALE VERGOEDING KAN f4.000,- BEDRAGEN SPOORDIJK 72-74 TILBURG^ S perio- 1970 hun Eén belangrijk pun. stuur gelukkig met streept: het recreat misschien wel op de eerste plaats be stemd voor de plaatselijke bevolking. Tilburgse en Hilvarenbeekse huismoe ders moeten naar het strand in de Beek se Bergen hun kinderen kunnen mee nemen, zonder dat dit haar meer kost dan een middag in een gewoon zwem bad. Het bestuur zei toe, dat hier grote aandacht aan zou worden geschonken en dat zelfs in overweging was om de entree-prijs voor plaatselijke bevolking helemaal af te schaffen. Het dient daar bij dan aan de moeders te worden overgelaten om de kinderen het verschil n tussen ’plaatselijke’ kinde- leen maar voor het strand komen en ’toeristen’-kinderen, die van wege de vakantie eerder ’overal in zul len mogen’. Als dit verschil het publiek duidelijk te maken is, zal aan een goed koop bezoek van de plaatselijke bevol king van het recreatie-oord niet te veel in de weg staan. Onze fotograaf eeii* huishouds stadsdeel. Als deze ons meldt ontvangt de Koerier, van Broer de vleeswaren i Arno de Kort in de een waardebon van f Le Hibou. De zonnebadende dame uit onze vorige editie was mej. C. van Roosmalen, Koestraat 129C te Tilburg. Verleden week speelde de vijf-jarige Ernst van den Hout, Thomas van Aquinostraat 43, op de kinderspeelplaats in de omgeving van de ouderlijke woning op een klimrek. Op een gegeven moment viel het ventje eraf en kwam zo ongelukkig terecht, dat hij meteen moest worden opgenomen in het ziekenhuis, waar enkele dagen voor zijn leven werd gevreesd. Hij liep zWare inwendige kwetsuren op, waarvan de aard nog niet geheel bekend is, maar het is in elk geval wel zeker, dat hij gedurende lange tijd zal moeten worden behandeld. selte daarvan, met toestemming maar c.q. de gemeente 1971 in gebruik genom Geen vergoeding wordt t' of bij de ingebrui te. ontruimen woi te of door de eigens sgeven dat bij ontruiming gf lak op vergoeding kan woi Het bestuur van het recreatie-oord ’De Beekse Bergen’ heeft maandag avond opening van zaken gegeven ten overstaan van de leden van de Tilburgse en Hilvarenbeekse gemeenteraden, en deze opening van zaken bleek verhelderend te werken. Er waren, aldus de voornaamste woordvoerder van het bestuur, de Tilburgse wethouder, de heer Ed. de Grood, allerlei geruchten in omloop geraakt, waardoor het recreatie oord in de publieke opinie gediscrediteerd werd en daardoor het vertrouwen in de leiding grondig was geschokt. Geheel ten onrechte was dit overigens niet, aldus de wethouder. De explosieve ontwikkeling van dit project veroorzaakte dat er problemen van administratieve aard en op hef gebied van personeelskwestif onderkend, waardoor de ontwikkeling zi begon te begeven. Die verkeerde richtii restaurants, waar omzetten werden genu 1969, maar waarbij toch een tekort van achtduizend balans kwam te staan. Horecadeskundigen meenden, Ig naai in gebouw de Gasstraat. Het thema is den met God. Voor- dr. Lescrauwaet. De om half elf en i defeen is grond bij de klimrekken bestaat uit beton of uit tegels. Het is wel gebleken dat dit bijzonder onveilig is. Het is nu eenmaal een feit, dat kinderen moeten leren door vallen en opstaan en dan hebben ouders en opvoeders erop toe te zien, dat dit vallen geen schadelijke gevolgen kan hebben. Een kind dat vanuit een ingewikkelde kijkpositie recht naar beneden op zijn hoofd valt, zal daarvan, wanneer het op een onder grond terecht komt, die meegeeft, niet al te veel schade ondervinden, maar beton en tegels geven nu eenmaal niet mee, waardoor kleine kinderen gevaar lijk kunnen vallen. De moraal van deze gebeurtenis isdan ook, dat bij alle klimrekken, die in de nieuwe wijken zijn aangebracht op de kinderspeel plaatsen, moet worden gezorgd voor een ondergrond van rubbertegels of gras, of desnoods maar zand. Door ver schillende figuren in de stad is over dit punt al bezwaar gemaakt. Het is te hopen, dat de overheid er nu eens oren naar zal hebben, voordat er werkelijk een dodelijk ongeval van komt. In de kerk van St Petrus Banden in Hilvarenbeek wordt op zaterdag 22 mei om acht uur ’s avonds een uitvoering verzorgd door het Tilburgs Studenten koor onder leiding van Jan Staudt. Uit gevoerd zullen worden werken van Palestrina, Roselli, Hindemith, Orlando di Lasso, Jannequin en Orff. Tijdens de pauze bespeelt Jan Staudt het grote orgel en zal werken van Clérambault, Stanley, Haydn, Bach en Marius Mon nikendam ten gehore brengen. Het koor bestaat uit ongeveer vijf en twintig le den, allen studerend te Tilburg. De toegang is vrij; het concert zal ongeveer een uur duren. -vloerbedekking (beneden-woonkamer, gang/hal en trap naar de eerste verdie ping) f 30,- per m2 beschermende on derlaag f 5,50 per m2 -vloerbedekking (slaapvertrekken, over loop en eventueel keuken) f 15,- per m2 beschermende onderlaag f 5,- per m2 -overgordijnen (woonkamer) f 16,- per m2 -overgordijnen (slaapvertrekken en keu ken) f 8,- per m2 -vitrage (in alle vertrekken) f 5,50 per m2 Het was mogelijk, dat verkeerd perso neelsbeleid de schijnbare aanleiding was tot het ongelukkige lot van de betrok kenen, maar de oorzaken moeten op persoonlijk terrein worden gezocht. Het was meer van belang te onderkennen, wat er verkeerd was gegaan en waarom In het gebouw van de BKS aan de xSpoorlaan wordt van 21 tot en met 26 mei een verkooptentoonstelling gehou den ten bate van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Op vrijdagavond is de tentoonstelling geopend tot half ne gen. Op de laatste dag, woensdag 26 mei, wordt van het dan nog onverkoch te werk een veiling gehouden, die om acht uur begint. Kaarten kunnen o.a. worden gekocht bij Dankers Disco, bij DoReMi, bij Fiësta en het Atsotrefcentrum. Nog een ander punt, dat speciaal in de belangstelling ligt van de lezerskring van ’De Koerier’, kwam met nadruk ter sprake: het recreatie-oord mag niet ver worden tot een soort van superkermis, met het doel uit de toeristen zoveel mogelijk geld te kloppen. Het natuur- karakter van het oord moet blijven overwegen. De attracties moeten onmis bare toevoegingen blijven en geen hoofdzaak worden. Ook dit bleek het bestuur duidelijk voor de geest te staan. Bij 'n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zorgen, betreffende de be grafenis of eventueel crematie van u over. R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 25525 b.g.g. 33370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK t27 Speciaal voor de bewoners van de v ’Groeseind’ wordt ernaar gestreefd minimum bedrag van f 2.250,- dellijk na inlevering van de sleut de ontruimde woning te De uitbetaling van de aa goeding zal als regel week na overlegging rekeningen kunnen p Voor nadere inlichting wenden tot de afd. V< Stedebouw, huis, Tilburg Het komt regelmatig voor dat de gemeente, wil zij een bepaalde stedebouwkundige maatregel kunnen uitvoeren, zich genoodzaakt ziet woningen te ontruimen. De gemeente acht het niet meer dan billijk, dat de gedupeerde huurders en eventuele onderhuurders, -voorzover zij althans legaal gebruiker zijn van het te ontruimen pand- voor de kosten ‘len zoveel mogelijk Bijzondere regeling voor bewoners ’Groeseind’ De bewoners van de wijk ’Groeseind’ en met name degenen, die ook thans nog in deze wijk wonen ziet de ^gemeente meer gedupeerd dan normaal bij de uitvoering van een stedebouwkundig plan het geval is. Teneinde deze huur ders en eventuele onderhuurders spe ciaal tegemoet te komen is voor hen m.i.v. 28 januari 1971 een bijzondere regeling getroffen. Deze bijzondere regeling houdt in dat zij, boven het bedrag van f 2.250,- nog voor een extra uitkering in aanmerking kunnen komen van ten hoogste f 1.750,-. De totale vergoeding kan dus f 4.000,- bedragen. Om voor een extra uitkering boven het bedrag van f 2.250,- in aanmerking te komen zijn echter de volgende voorwaarden ge steld: 1. De betrokken huurders dienen aan de hand van rekeningen, afgegeven door erkende leveranciers, stoffeerders woninginrichters aan te tonen, d kosten van verhuizing en inrichtir de vervangende woning meer 2.250,- hebben bedragen. 2. De uitgaven voor de inr vervangende woning zullen sl den vergoed, Izijn dan de hi bedragen: Er is geen sprake van, blijkbaar verantwoorde voornemens voor de toekomst het hele verleden meteen met de mantel der liefde kun nen bedekken. Maar in het publiek nakaarten heeft weinig zin, zolang vast staat, wat tijdens de vergadering wel is komen vast te staan, dat met alle toe wijding zal worden getracht de gemaak te fouten te herstellen en waar nodig te zorgen voor schadeloosstelling. Ver wacht mag worden, dat de reorganisatie in het seizoen van volgend jaar al hele maal haar beslag zal hebben gekregen. De oekumenische groep Immanuel VpTVJl KI PI Tl ff V2T1 houdt aanstaande zondag weer haar v w B de SLi betonnen-vloeren deze maal: Spelen met God. Voor- Dit ongeval staat niet alleen; er zijn ganger is prof. dr. Lescrauwaet. De meer gevallen waarbij kinderen, die van dienst begint om half elf en i dereen is klimrekken afvielen, lelijk gewond raak- welkora. 1 ten. Door betrekkenen wordt dit toe- - In de vakature die was ontstaan door het overlijden van dokter H. M. van Lotringen als direkteur geneesheer van de Stichting Johannes XXIII is door het bestuur benoemd dokter W. E. de Haes te Berkel Enschot. 3. Vergoedinger kend aan de ht tige gebruikers zijn woning. Daaronder den verstaan, dat de woning of een gedeelte daarvan, met toestemming van de eigenaar c.q. de gemeente vóór 28 januari 1971 in gebruik genomen moet zijn. Geen vergoeding wordt toegekend indien vóór of bij de ingebruikneming van de te. ontruimen woning door de gemeente of door de eigenaar te kennen is gegeven dat bij ontruiming geen aan spraak op vergoeding kan worden ge maakt. 4. In geval van onteigening wordt even tueel bij het onteigeningsvonnis aan de huurder toegewezen schadeloosstelling in mindering gebracht op de vergoeding die door de gemeente zal worden nit- gekeerd. De gemeente zal in het algemeen voor een spoedige uitbetaling van de verhuis kostenvergoeding zorgdragen. gebruiker zijn van het te ontruimen pai die aan hun noodzakelijke verhuizing zijn verbonde worden schadeloosgesteld. In de vergadering van de Raad van de gemeente Tilburg van 29 maart 1971 is nu een voorstel goedgekeurd dat een belangrijke verbetering van de tot dan tóe bestaande regeling betekent. De vergoeding van. de verhuiskosten is nu als volgt vastgesteld: f 1.500,- voor diegenen die in de de 1 jan.’7O t/m 30 juni woning hebben ontruimd. f 1.750,- voor diegenen die in de perio de 1 juli t/m 30 dec. hun woning hebben ontruimd. f 2.250,- voor diegene hun woning hebben zullen ontruimen. Voor de bepaling van het tijdstip v$n ontruiming is de datum van inlevering der sleutels maatstafgevend. Van donderdag 27 mei tot en met dinsdag 1 juni in de Tilburgse schouwburg de tweede bewerkir de Amerikaanse rock-musical tion’ (Terug naar Genesis). Paul Aaron regisseerde Salvation zowel in New York, Los Angeles als in Neder land. De rolbezetting bestaat uit: Cisca Beaudoux, Mies de Heer, Sumire, Elsje de Wijn, Hugo van Riet, Bill van Dijk, Rob de Nijs, Chapman Roberts, Patrick Theunisse en Nelly Vogler. Jules Hamel is tekstregisseur en de algehele muzikale leiding berust bij Harry Bannink. Gezien een aantal reakties in de pers heeft het feit dat Salvation in de Neder landse taal wordt gebracht kritiek uitge lokt. In de musical is echter de muziek het uitgangspunt en hoe controversieel de reakties van de persmedia ook ge weest mogen zijn, het muzikale en vo- kale aandeel (dat ongeveer 9/10 gedeel te van de voorstelling beslaat) acht men algemeen van hoog niveau. De overige kosten, zoals arbeidsloon voor stoffering en inrichting van de woning, gordijnrails en -roeden, af- en aansluitkosten voor gas, water, elektri citeit en t.v., behang- en schilderwerk, Sleutelgeld en eventueel dubbele huur betaling in de overhuisperiode, zullen tot geen hoger bedrag dan in totaal f 850,- worden vergoed. Opgemerkt dient te worden dat de huurder verplicht is toegang tot de ver vangende woning te verlenen aan dege nen, die door burgemeester en wethou ders zijn aangewezen controle op de woninginrichting uit te oefenen. In het Atsotrefcentrum aan de Academielaan in Tilburg wordt in het kader van de aktie Kunstenaars voor Vietnam veelsoortig amusement gebracht, dat de organisatoren graag open houden voor een zo breed mogelijk publiek. Dat houdt in dat iedereen die bereid is per dan een entree te betalen van f. 5,— in de gelegenheid is het gehele programma bij te wonen. Zaterdagmiddag 22 mei om twee uur wordt geopend met een harmonie-optreden. In de loop van de middag worden verwacht John the Relevator en een poppentheater. In de voorzaal wordt een tentoonstelling ingericht, die gedurende de gehele verdere dag geopend zal blijven. In de kruitkelder worden films vertoond. ’s Avonds staan op het programma o.a. Harry Mulisch, Coby Screyer, Bram de Swaan, Musica Da Camera, Hetty Blok, Jules de Corte, het Werktheater van Shireen Strooker, de Mr. Albert Show. Op zondagmiddag wordt verwacht het Nederlands Hobokwartet, Polo de Haas, Folkmuziek van Wijnand van Asperen en zijn trio, Louis Toebosch en l’Estro Armónico. Zondagavond zullen er zijn Miel Cools, Conny van Bergen, Sarah Lizzy May, Quadro Hotteterre, Jan Asselbergs, Hernlef, een cabaretgroep etc. etc. Het klonk allemaal redelijk genoeg, maar de raadsleden lieten zich meren deels toch niet gemakkelijk van de problematiek afbrengen, en zo werden er tal van vragen gesteld, die dieper op de gebeurtenissen ingingen, waarop de woordvoerders van het bestuur zo goed mogelijk trachtten te antwoorden. Die antwoorden waren intussen niet alle maal bevredigend. De vergadering duur de lang en was uiteindelijk bijzonder vermoeiend. Resumerend kan worden vastgesteld, dat er een nieuwe directie- vorm is ontworpen en in werking ge steld, waarbij een directeur, een admi nistrerend secretaris en diverse dienst hoofden ieder een eigen werkterrein krijgen toegewezen, zodat de praktische alledaagse leiding niet meer in één hand berust. Dit betekent in feite een perso neelsuitbreiding, geeft, dat in de beter en meer efficiënt beleid wordt gevoerd. Het recreatie-oord wint lande lijk en in het buitenland aan reputatie, het laat zich aanzien, dat het bezoekers- tal de komende jaren nog zeer zal stij gen, zodat er nu op korte termijn or ganisatorisch maatregelen moeten' worden genomen om de te verwachten stroom op te vangen. De uiteenzetting van het bestuur wekt de indruk, dat deze maatregelen nu in gang zijn en dat met redelijk vertrouwen kan worden afgewacht hoe ze in de praktijk zullen uitpakken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1