PIET IERSEL van r Zf" F J Sffi KREIDLER Bromfietsen Belevenissen van een druggebruiker Helpt het Rode Kruis helpen Ij Aanvullende huursubsidie moet vóór 1 juli worden aangevraagd Jack van Poll als gast in De Heksenketel Festival voor Werkende Jeugd dit jaar voor de tiende maal ITEN VICE L95 Joh.v.Gijzen 5 tank elf-benzine e Ponyconcours Manege Van Mensvoort The Saloon NO AD op bezoek bij R.B.C. Monsterkorfbal- toernooi in Veldhoven I MET WIJS 19 Odulphus-Sigé Woensdag 19 mei 1971 - pagina 13 DETILBURGSE KOERIER n KREIDLER Florrett? ENSCHOTSESTRAAT 164 (’s-woensdags na 13.00 uur gesloten) Sleutel je nooit aan TELEFOON 20922 Aanvragen om uitbetalin: ïomen niet voor dit sübsidie in aanmei IT.V. Voor welke huurders? rlands DRIESSEN NV FA. H. DIELEMANS Heuvelstraat 41 - Tilburg KATOEN COLLECTE 24 MEI - 5 JUNI en dessins S 238 - ’RIJS KUIPERSTRAAT 2A if. G kind’ Q3332HEEI jstaat. 1 •n vlees. GEMEENTE TILBURG Dienst van f Cabaret Dancing Nightclub GEMEENTE-REINIGING EN VERVOER OPHALEN HUISVUIL elf-service-station: Tel. 04251-1919 BERKEL-ENSCHOT: Beukendreef 20 Qitnbrère laker s Tot. vrijdag? Aanvragen om toekenning Hoe wordt de bijdrage berekend 2,50 en 3,50 101 kleuren iet centrale ichting en voor uw premiekaart ZONDAGS GESLOTEN Op Hemelvaartsdag wordt geen huisvuil opgehaald. In plaats hiervan komen de wagens op ZATERDAG, 22 mei a.s. Emmers vroeg buitenzetten. JFFIE TAPP. IS LAAT EERSTE T1LBURGSE BEGRAFENIS-ONDERNEMING gramma is zeel sukses id 3t hera[ inhuizen. mote leze JACOBS-VAN WEES ROSMOLENPLEIN 2 I en met el. zal ge- DE BROMFIETSSPECIALIST FINANCIERING MOGELIJK EenHeinzelmann voor de vrouw die weet te kiezen. Jack een Enfin van Pc )MADO IIXER The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg JGE isgoed. Met P,50 1 De bijdr hand var men draagt f. 900,- Mannen in hun eigen tijctdragen eigentijdse mode, die lekker zit. Nieuwe kleren met nieuwe materialen. Wij nemen graag de tijd u dat te laten zien. prest in he gebr, Op t dit proj kernpun onder de de ene he - Kant, Rouwkar ïld in te zamelen om al zijn activiteiten ten behoeve van i moeilijke omstandigheden te kunnen blijven bekosti- gevraagd een offer te brengen voor het in jaar uit in nog steeds toenemende a.s. in de uitwedstrijd tegen de definitieve beslissing vallen. jporters- Vertrek ion N.S. U kunt zich voor /en tot uiterlijk zaterdag- 1 uur bij de heer M. 56, tel. 70316.. ry Witch’ in de Heksen- gastsolist Jack van Poll, Enkele weken geleden ig van loonbelastir kinderbijslag en ki i vijand door thuis op 1-1 Opgemerkt wordt, deze aangelegenheic delende invloed heeft aanvrager sidiebedr; jazzwereld be- In 1965 nam hij en werk, dat jnd komt. Medische irage an de en huurprijs. minimaal f. per jaar. aan de inhouding derworpen zijn, 1 toelage daarin niet begrepen. Voor de berekenir voor het tijdvak 1 1972 wordt in beide komen over 1970 met ge- meer het ieelnemers ik, maar uit. Daarna Revue van het decor wisse re hij op een “teeds Tilburg - de Tilbui plaats de barrière idalers gaat goed, di hiervan geti wedstrijdei een lichte stijgi JOAD’s volgend ting on- kinder- ge- de ms afmeert iere Rode aan Woensdag, 19 mei te 20.15 uur g' festival van start met de opvoeri de musical ’Hair’. Spec valdeelnemers is dit j deel gekontrakteerd, c ken met oud-deelnemers g dat deze opvoering voor de Door middel van de Beschikking aanvullende huursubsidie wil het rijk extra subsidie verstrekken aan hen, die, gelet op hun inkomen, een relatief hoge huur moeten betalen. Huurders, die blijvend periodieke bijstand in de dagelijkse bestaanskosten krachtens de Algemene Bij standswet genieten, komen niet voor dit sübsidie in aanmerking. Nog drie ontmoetir van het competiti reizen meer, want i voor deze ontmoetinger bantse tour’ aangeziei R.B.C., EINDHOF - ook Het hele jaar door gratis punten voor prachtige geschenken. ”t het dit de derde tuigen, en echter jging in de nde tegen- ZN. Tel. 22893 jntoor: Jan Aartestraat 104. reamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekeringen. Snel naar het elf -station daan doof toezending van een afschrift van de beschikking van de minister. itief festival ;f gebeuren, lam tot stand gebracht en niet abrupt, zoals I was. uw brillenmi een g tijd waarna het fes met het optrede; man van Veen met zijn cav?r ma ’HERMAN VAN VEEN.’ ing van het subsidie 1 april 1971-1 april gevallen het in- 5 pet. verhoogd. Op tweede Pinksterdag 31 mei a.s. wordt in de Brabantse gemeente Veld hoven, die dit jaar vijftig jaar bestaat, een monsterkorfbaltournooi georgani seerd, waaraan maar liefst drieduizend dames en meisjes deelnemen. Op dertig velden van het uitgebreide sportpark ’De Korze’ aan de Knegselseweg zullen de 224 deelnemende teams de sportieve strijd aanbinden. De leeftijd van de deelneemsters varieert van acht tot der tig jaar. Op de laatste festivaldag, zondag, 23 mei wordt een speciale Eucumenische bijeenkomst gehouden in het Studio theater. De beslotenheid van deze zaal is gekozen omdat het de dringende wens van de deelnemers is, de meeste aktiviteiten in een besloten sfeer te houden. Na deze Eucumenische bijeen komst volgt weer een gezamenlijke broodmaaltijd waarna het festival geslo ten wordt met het optreden van Her- sabaretprogram- FN maandagavond Toen in mei 1962 voor de eerste maal in en rond irgse Stadsschouwburg het ’Festival voor de Werkende Jeugd’ werd georganiseerd, hebben de organisatoren niet kunnen bevroeden, dat het Festival zo’n lang leven zou hebben. Dat dit Tilburgse Festival, dat door de gespreidheid van de deelnemers een nationaal karakter heeft, een van de weinige Festivals is, dat nog georganiseerd wordt, vindt zijn oorzaak vooral in het feit, dat in de loop der jaren het programma aangepast is aan de veranderde omstan digheden. Het Festival startte in 1962 als een louter recept en is in de loop van de jaren omgebouwd tot een kreatiel Deze evolutie is heel langzai bij andere festivals het geval ingeleger e rol vervult en geen op de behande en en de va iragen. Hij hiel kwam Sleeswi len. schee echte contact Drie jaar ge delen over Sindsdien he behulp sterdam te ontwenne definitief res De dokumentaire ’Belevenissen van een druggebruiker’ is het levensverhaal van Rudy Berkhout, die bijzondet open hartig zijn manier van leven beschrijft, presenteren. Dit discussieprogi u. net afgelopen seizoen met ve jebracht. 5 verzoek van de festivalleiding zal in ogramma ’Vrijheid’ een aantal inten van de musical ’Hair’ nader de loep worden genomen. Terwijl helft van de deelnemers zich bezig houdt met dit discussie-program- ma, wordt de andere helft van de deel nemers in gesprekken met akteurs en aktrices voorbereid op de avondvoor stelling. ’s Avonds gaat namelijk in het Studio-theater een speciale voorstelling van ’Variaties op een Oidipus Complex’ door de Nieuwe Komedie. De akteurs en aktrices die in het stuk spelen, praten overdag met de deel nemers over dit stuk in het bijzonder en toneel en beweging in het algemeen. Er zal zeker ook tijdens deze gesprekken aan dramatische expressie worden ge daan. werk van de talloze bezigheidstherapeu ten voor patiënten in ziekenhuizen. En zoals de ontspanningsavonden die door het prinses Irene Fonds van het Rode Kruis in bejaardentehuizen en inrichtin gen worden verzorgd. Dat zijn een aantal nationale taken van het Nederlandsche Roode Kruis. Maar daarnaast wordt in de meer dan 450 plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis nog veel meer verricht: niet over al hetzelfde, maar juist dat waaraan in de eigen plaats of streek de meeste behoefte bestaat. Mogelijk hebt u wel gehoord van auto- en bustochten voor bejaarden, kerstpakketten en Sinter- klaasattenties voor langdurig zieken, fruitacties voor behoeftigen, zwemoch- tenden voor gehandicapten, koop avonden voor mensen die zelf niet woon kunnen winkelen. En als Henry Dunant ’s avonds ergen is er telkens weer een andc Kruis-afdeling die de recreatie boord verzorgt. Sommige afdelinge zondere activiteitc werden in verschillende behoeve van de plasn schudmachines ontwc Op de zaterdag hebben alle deelnemers een halve vrije dag. Er zullen dan tal van kleine aktiviteiten worden uitge wisseld waarbij gedacht wordt aan mode-tekenen, fotograferen etc. Verder zijn een aantal deelnemers bezig met het afmaken van de versiering van het Studio-theater, waar ’s avonds een krea- tief festivalfeest wordt georganiseerd, waarvoor het programma in de loop van de festivaldagen zal moeten groeien. Er is gekontrakteerd voor het dansen tij dens dit feest het dansorkest ’De Wavo’s.’ De KRO-televisie zendt zondagavond 23 mei een 75 minuten durend programma uit, gewijd aan de belevenissen van een druggebruiker, met de bedoeling de kijkers te laten kennismaken met een ingewikkeld probleem, dat de laatste tijd van alle mogelijke kanten werd belicht, maar niet vanuit de druggebruiker zelf. In dit programma vertelt de 24-jarige Rudy Berkhout zijn geenszins opgewekte verhaal, hoe hij het gebruik van hard drugs (o.a. opium) ondergaat, hoe hij tot dit gebruik gekomen is en wat hij tot nu toe heeft gedaan om van het hard drugs-gebruik af te komen. Rudy Berkhout heeft ondanks zijn nog jeugdige leeftijd al een veelbewogen leven achter de rug. Als jongen van 15 jaar verliet hij de Technische school voor electrotechniek, omdat hij tijdens een excursie van deze school te laat met een vriend bij het gezelschap terugkeerde. digd. Elders wordt jaarlijks een pony- safari voor gehandicapte kinderen ge houden. En in weer een andere plaats werd bemiddeld bjj de opsporing van vermiste familieleden in Indonesië en bij de terugzending van de ring van een iin de oorlog overledene. Veel van dat werk is ingebed in de plaatselijke activi teiten van Rode-Kruis-colonnes, de vrij willige welfare en het Jeugd Rode Kruis, dat bijvoorbeeld ook ehbo-ople- idingen voor verkeersbrigadiertjes ver zorgt. En een groot aantal afdelingen is ingeschakeld bij de verspreiding van het tijdschrift Beter met Max voor patiën ten in ziekenhuizen en inrichtingen. Al dat werk is Rode Kruiswerk en met, het meeste van dat werk is geld ge moeid. Veel geld. Vandaar deze oproep ;om de jaarlijkse inzamelingscampagne van het Nederlandsche Roode Kruis van 24 mei tot en met. 5 juni met een zo groot mogelijke bijdrage te steunen. Op vrijdag 28 mei ontvangt Jazzclub ’The Jazzy ketel te Udenhout The South Jazzband met als ga nu eens niet op piano maar op tenor-sax. Li speelde The South Jazz Band en het trio van Jack van Poll in Dinslaken in Duitsland op een scholierenconcert. Hier is men op het idee gekomen om een dergelijke combinatie Oude Stijl-Modern ook eens in The Jazzy Witch te presenteren. Het commentaar van Jack was: ’Ik vind het hardstikke tof om eens lekker ’oud’ te kunnen toeteren, ik blaas jullie er allemaal uit.’ Door de overwinning op N.S.H., zater dag j.l., heeft Odulphus zijn theoreti sche kans op promotie naar de eredi visie weten te behouden. De twee reste rende wedstrijden n.l. tegen Sigi en U.S. moeten in winst omgezet worden om Tilburg haar tweede eredivisieploeg te schenken. Op Hemelvaartsdag speelt Odulphus iii hal tegen het Delftse eerste wedstrijd met De Odulphianen zijii van plan steund door een groot aantal ters, revanche te nemen voor di laag. Zaterdag U.S. zal c Het tournooi wordt voor de twaalfde maal georganiseerd door de Dameskorf- balbond. Met name in het zuiden van Nederland zijn in vrijwel alle kleinere plaatsen en dorpen dameskorfbal- verenigingen aangesloten bij deze bond. Aanvankelijk bedoeld als tegenhanger voor het mannelijke voetbal, is deze sport in enkele jaren een geheel eigen leven gaan leiden. Met name in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Gelderland telt de Dameskorfbalbond vele duizenden leden. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat de meeste teams die aan dit tournooi deelnemen, voor namelijk uit deze drie provincies ko men. Het tournooi begint ’s morgens om 9.30 uur. Om 12.30 uur zal Mr. Dr. G. L. Eisen, burgemeester van de gemeente Veld hoven, het tournooi officieel voor ge opend verklaren. Er zal doorlopend ge speeld worden, en omstreeks 18.30 uur zal de Veldhovense wethouder voor sportzaken, de heer W. C. M. van Nuenen de officiële einduitslag bekend maken en de prijzen uitreiken. Op donderdagmorgen en donder dagmiddag, 20 mei komt de Toneel- werkgroep ’Proloog’ uit Eindhoven naar Tilburg om telkens voor de helft van de deelnemers het programma ’Vrijheid’ te Van 24 mei tot en met 5 juni gaat het Nederlandsche Roode Kruis de straat op om gel’ medemensen in gen. Ook aan u wordt dan weer vele Rode Kruiswerk, dat jaar mate wordt verricht. Iedere Nederlander kent een aantal facetten van dat werk: de bloed transfusiedienst, de vakantieprojecten met o.a. het hospitaalschip Henry Dunant, de hulpverlening langs de wegen, de lectuurvoorziening voor verpleegden in inrichtingen en thuisliggende zieken. En zeer goed is bekend dat het Rode Kruis na rampen in het buitenland altijd zo snel mogelijk die hulpgoederen zendt die het eerste nodig zijn. Er is echter meer, veel meer wc niet altijd zo op de voorgrot Zoals dat van de Radio Dienst, die per jaar honderden adviezen geeft voor schepelingen die ziek zijn of een ongeluk hebben gekregen. Zoals de hulp van de Trombosediensten en de Moedermelkcentrale en de duizend-en- één goede diensten van het Jeugd Rode Kruis en de Jongeren Hulpdiensten. Zo als het stimulerende en activerende Een van de hoogtepunten van de laatste festivals is telkenjare de eigen kreativi- teit in het Studio-theater. Gezien het sukses heeft de festivalleiding daarom besloten om op vrijdag, 21 mei het dagprogramma voor dit doel te bestem men. Als wisselprogramma is gekozen de bewegings-expressie. Zeer lang heeft de programma-commis- sie geaarzeld over de vraag of wel of niet de opera ’Aïda’ in het programma zou moeten worden opgenomen. Toen dit probleem werd voorgelegd aan de oud-deelnemers werd met algemene in stemming besloten om deze grootse Aida-opvoering in de Stadssporthal op het repertoire te nemen. j werkte korte tijd bij een ban! sld het daar niet lang hij terecht bij de rijk als helper bij het Vervolgens werkte hij op ïepswerf in Amsterdam. St< ter liep hij stuk op een gebrek aan met zijn collega’s. jeleden ging hij via pepmid- op het gebruik van opium, heeft hij enkele malen met p van de Jellinekkliniek in Am- im getracht het gebruik van opium len, maar tot nu toe zonder ssultaat. De Ponj zondag cours op Mensvoort Het zal een s—- de bekers, mtu< ken tussen de van de poi WASPIK, HEUVEL kan de zien vanaf 11 uur, tallen en individuele Om 13 uur vindt de officiële opening plaats door de voorzitter van N.P.C. Zuid, gevolgd door de prijsuitreiking voor 8 en 4 tallen. Daarna de parade. Na de parade kómt het springen aan de beurt van kleine en iets grotere ruiter tjes en amazones. Ook het rijden met eenspannen Shet landers, tuigponys en kruislingen. Alle kinderen komen aan hun trekken, want piet de vlaggenrace mag ieder kind meedoen, die op een ander terrein niet is uitgekomen. Om ongeveer 5 uur vindt de officiële trekking van de verloting plaats voor de pony en diverse andere prijzen. Hiervoor zijn loten verkrijgbaar op het terrein. zijn teleurstellingen, zijn contacten met zijn ouders, met zijn vrienden, zijn be zoeken aan de Jellinek-kliniek enz. Samensteller van deze dokumentaire, Ad Zonneveld, heeft voor dit program ma gebruik gemaakt van de deskundige adviezen van de leider van de Jellinek kliniek, dr. P. Geer lings. Gedurende drie weken heeft de camera, die in handen was van Peter Bos, het leven van Rudy Berkhout gevolgd. Het programma werd gemonteerd door Bert Visser. ingen scheiden NOAD tie-einde. Geen verre de geelblauwen gaan ■~t-en ’op de Bra- aangezien nog tegen )VEN en de BARONIE in die volgorde - aangetreden moet worden. Om NOAD’s einddoel, een misschien op promotie rechtgevende vijfde plaats, te bereiken echter geen tour zonder hindernissen. In de allereerste R.B.C. De Roosenc seizoen niet bijster plaats van onder moge We zien de laatste wi een heropleving, i prestaties van N( stander. Werd eerst thuis A.G.O.V.V. met 2-0 overwonnen, een week later verrasten de Roosendalers vriencT en de Zwolse koploper P.E.C. 1 te laten staan. NOAD deed eveneens van zich spreken door promotiegegadigde HERMES D.V.S. met 3-1 terug te wijzen. Een knappe prestatie van de geelblauwen. Met enerzijds een hogere klassering en anderzijds de 5-0 overwinning in Tilburg op R.B.C. in gedachten moeten we onze stadgenoten wel tippen voor de overwinning. Het is en blijft echter een Brabantse derby waarin van alles mogelijk is én waar een verrassing dus geenszins uitge sloten is. Ook deze maal begeleidt de supj reisvereniging haar favorieten. vanaf het Static deze reis opgeve middag 15.00 uur bij Wittens, Kartuizerstraat 6( De bijdrage wordt aan de huurder per kwartaal uitbetaald. Telkens na afloop van een kwartaal zal aan de huurder een formulier voor het aanvragen van uit betaling worden gezonden. Nadat het formulier ingevuld is terugontvangen zal - na accoord - de uitbetaling circa 2 maanden later van rijkswege plaats vinden. s wordt berekend aan de ie verhouding tussen inko- Deze bijdrage be- 120,- en maximaal Jack van Poll is in de paald geen onbekende. Ii in Berlijn deel aan de Philharmonie Jazz Saloon, in 1966 won hij in Com- blain la Tour de eerste prijs op het jazzfestival. Hij trad op in de grootste jazzclubs van New York, had een eigen radio-programma in Zuid-Afrika en heeft ook een eigen big band. De regeling geldt voor huurders die een inkomen hebben van minder dan f. 17.000,- per jaar. Als inkomen wordt aangemerkt: Het voor de inkomstenbelasting belast bare inkomen over 1970, verminderd met f. 600,- voor elk van het aantal kinderen, waarvoor u over 1970 aan spraak op kinderaftrek maakte, of De inkomsten van u en uw echtgenc over 1970, uitsluitend voorzover dc Commentaar South: Als het om hard blazen gaat dan geloven wij wel dat een redelijke kans maakt’. i op 28 mei om 9.00 uur zal Jack ’oil tesamen met The South Jazz Band deze uitspraak waar moeten ma ken. Bij goed weer wordt buiten op het gezellige terras gespeeld. Het bestuur hoopt dat Jack van Poll een even grote belangstelling zal krijgen als op de eer ste avond van de jazzclub, waar Jack van Poll optrad met zijn ’JACKPOT QUARTET’. De belangstelling voor The South Jazz Band zal zonder meer wel groot zijn, want het is een hele tijd geleden dat dit orkest, dat zeer veel in het buitenland werkt, in Tilburg opge treden is. gaat het ;ring van eciaal voor de festi- programma-onder- omdat uit gesprek- gebleken is, e deelnemers Voor welke woningen De regeling geldt in de eerste plaats voor woningwetwoningen en particu liere huurwoningen, die na 31 maart 1960 gereedgekomen èn door het rijk gesubsidieerd zijn. Verder voorziet de regeling in de mogelijkheid dat andere groepen van woningen worden aange wezen, waarvoor de regeling eveneens toepassing kan vinden. sdag om 17.00 uur in de Studentensport- Sigi, waarvan in de 3-0 werd verloren. i om, ge- 1 suppor- iie neder- dat de gemeente in id slechts een bemid- n werkelijke leling van de /aststelling van de sub- >en hebben zeer bij ten ontwikkeld. Zo plaatsen ten sma-avonden bloed- ivorpen en vervaar- De huurder moet om voor aanvullende huursubsidie in aanmerking te komen vóór 1 juli 1971 daartoe een aanvrage bij de gemeentelijke woningdienst (Stationsstraat 45) indienen, met ge bruikmaking van formulieren, die bij deze dienst ’s morgens tussen 9 en 12 uur afgehaald of telefonisch opgevraagd kunnen worden. Ook degenen, die voor 1970 reeds huursubsidie hebben aan gevraagd, dienen op deze wijze te han delen. Geschiedt de inzending van het aanvraagformulier per post, dan dient voor voldoende frankering te worden zorggedragen. Indien de huur pas na 1 april 1971 is ingegaan dient de aanvrage te worden ingediend binnen drie maan den na de datum waarop de huur is ingegaan. Van de toekenning van een bijdrage aan de huurder mededeling worden een aantrekkelijk openingsprogramma zou zijn. Voor het eerst zal dit jaar geen openingszitting worden gehouden, der halve geen toespraken door officiële woordvoerders, geen welkomstwoord etc., doch de deelnemers worden gelijk in het festival ondergedompeld. Vooraf wordt, om het groepskontakt te bevor deren, in de pauze-foyer van dé Stads schouwburg een gezamenlijke koffie tafel gehouden. De eerste kreatieve aktiviteit vindt in de late avonduren plaats. De deelnemers, die allen gehuisvest zijn in jeugdcentra rond Tilburg, verblijven daar ruim 4 dagen. De festivalleiding is van mening, dat het centrum, waar gegeten, geslapen en gedronken wordt, een eigen ’thuis’ moet zijn en daarom wordt op de eerste avond, nadat de kamers zijn ingedeeld,' de conversatiezaal of eetzaal, van een kreatieve versiering voorzien. Dit programma-onderdeel is tevens kozen, omdat daardoor nog eerste kontakt tussen de dc wordt bevorderd. lyclub SPONA organiseert a.s. 23 mei een groot Pony Con de terreinen van Manege v. t aan de Stokhasseltlaan. sportieve strijd worden om ne dailies, en kleurrijke strik - ruitertjes en amazones myclubs: HET HOEKSKE, WAALWIJK, KAATS- en SPONA TILBURG. Men s paardevriendjes aan het werk inaf 11 uur, met 4 tallen en 8 dressuur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13