A^NORAD Nana Mouskouri op 17 mei in de Stadsschouwburg centrale verwarming tilburg tel. 31660 N.V. NORAD KOESTRAAT 18-20, TILBURG gaat betrekken l ’Jeugdparade’ belooft ook dit jaar weer een succes te worden Driessen N.V. TREVIRA ter) len 1Z. Perzische Tapijten Brieven J.P.S. Junioren van lezers jt I 20820 JANSSENS JANSSENS Nog plaatsen voor Ajax Op 15 mei 1971 is het dan zo ver, dat het nieuwe ruime pand Zowel Showroom, Magazijnen, Kantoren en Tekenkamer kunnen hier ruim gehuisvest worden, zodat wij onze klanten nog meer service kunnen verlenen. BEL vond Opera ’Aida’ enthousiast dooor Tilburgse amateurs opgevoerd Een fantastische organisatie Op Hemelvaarts dag samen op tocht lei 1971 - pagina 2 Donderdag 13 mei 1971 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER Wederom met ’n gloednieuwe collectie 12,50 en 15,— Kuiperstraat 2A MONSTERPRODUKTIE VAN VERDI’S HOOFDWERK DOKTERS S WEEKENDDIENST A Betrout ïbruikte r-hriftolii Groots spektakel 17, Goirle. Tel. Handenarbeid 1300 1961 1969-1970 1970 ws 17M 1968 1969 34. Tel. Wilhelminapark 143. Tel. Van den Brink. Tel. 1966 - HULP aten met MICHELIN KLEBER UNIROYAL GOODYEAR DUNLOP GOODRICH Nil »n AXI - HENDRIKS ELEFOON 20820 JACOBS-VAN WEES ROSMOLENPLEIN 2 Be.terdrlng - Hoek Molenstraat Veldhovenring 2 - Teleoon 04250-31532 KOM KIJKEN NAAR ONZE A-1 WAGENS! Tandartsen Prof. Gimbrèrelaan 53. Tel. x reekuurtijden: zat. en zond, van 12.00 - 12.30 en van 17.30 - 18.00 uur. Mannen in hun eigen tijd dragen eigentijdse mode, die lekker zit Nieuwe kleren met nieuwe materialen. Wij nemen graag de tijd u dat te laten zien. op tocht; sn symbol.- ce Kerken irg-Noord 1968 1967 1965 1968 1969 1968 1969 1969 1969 1970 Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. ■1648. in i pr ui g en grote 1 de Jacobs van Wees Rosmolenplein 2 HULP NODIG? Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie! Heeft U pech. en wij zijn reeds onderweg 1 H {gebruikte wagens5ES| i ten- Rasenberg, Tel. 04251-1 v.d. Boogaard, Goirleseweg 7a. Tel. 25251. Dierenkliniek 32867. i echtheid <e tapijten huls 1 the Twinkle The Kilima danseressen, Goirle Van zaterdag 8.00 uur tot maandag 8.00 uur. Bosch, Venneweg 04247-2134. ropa. aarden, kamelen en inaam hun mede- tngen uniek Boerhaave-ap. 23313. Mutsaers, 25315. Apothekers Tivolistraat bijm vinden zoh De zes Brat oergestel jtseweg 15, Moergestel. De belangstelling AJAX en op 2 j zo gr< lijks r V. Dooren, 73717. Sprc Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie! Elke A-1 auto is door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Speciale goedkope aanbiedingen Ford Transit Ford Taunus 12M 1300 cc Fiat 124 Opel Kapitan Hilvarenbeek Billet, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hil varenbeek. Tel. 04255-1355. voorwerpen der farao’s’, waarin het i afspeelt. Behalve mummie’s, amuletten en ge bruiksvoorwerpen zullen een tweetal aardewerk sfinxen tentoongesteld wor den, die nog nooit eerder voor het publiek zijn geexposeerd. Moe V. Delft, Oirschot. Tel. 04243-204. istig is van de lent, heeft de jografe Els Mulders het ilijstings-balletten en het waarvoor ook zo’n 90 iseresjes getraind moeten ■SPOORDIJK 72-74 TILBURG rochiehuis van g echter moest het ’Studio- geschiedenis van Nana beter bekend. Zij werd Zondag 16 mei Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Ford Cortina 1200, en 1600 cc 1967-1968 Ford Cortina 1600 1970 Ford Capri 1700 GTXLR 1969-1970 mbi 1968-1969 De Stichting Jeugdklubs Distrikt Tilburg organiseert komend weekend voor de zevende maal de ’Jeugdparade’. Begonnen in 1965 is dit jaarlijks terugkerende festijn, want zo mag je het best noemen, ‘angzamerhand een traditie aan het worden binnen het Tilburgse mgdwerk. Onderdelen van de jeugdparade zijn ook dit jaar weer een mdenarbeidmiddag op zaterdag 15 mei, een wandeloriêntatietocht op igmiddag en, als groot sluitstuk, op zondagavond in de grote zaal e Stadsschouwburg de eigenlijke ’Jeugdparade’, een afwisselende -j HET NIEUWSTE KNOOPJE met alles voor uw naai werk. Wij maken 3 maten ringen en drukkers met vele stofknopen en -gespen. Tilburg is klaar om op 21 en 23 mei zo’n 6000 bezoekers te ontvar voor een twee-tal opera-uitvoeringen van Verdi’s ’Aida’, die ui genoemd mogen worden voor geheel Noord-Europa. Uniek, want behalve meer dan 500 koorleden en figuranten, paar oliefanten zullen ook een zestal solisten van wereldi werking verlenen. Dit zijn Ljiljana, Molnar-Talajic, door verscheidenen Amerikaanse bladen tot de grootste zangeres na Callas uitgeroepen; Viorica Cortez, nu al tot en met 1973 gekontrakteerd door de Metropolitan in New York; de tenor Flaviano Labo; Enrico Fissore; Silvano Pagliuca en Cesare Bardelli. Bijrollen worden vertolkt door de Nederlandse solisten Antoinette Tiemessen en Marius Kemler. 281 Ford Taunus 12M Comt 1300 cc SE Ford Taunus 15M 2-deurs Ford Taunus 17M yTu 2-deurs 'Md Ford Tauni Hard Top Kg Ford Taunus 17M JOJ 4-deurs 'jHH Ford Taunus 20M jjyj 2-deurs Wj Austin Balanza O BMW 1800 fe Fiat 850 S S Fiat 124 K Opel Rekord E Bedford bestel naar Frankrijk gehaa haar eerste Griekse Duitsland volgde de nummer ’Rosi opnam. In korte tijd i plaat meer dan één mil verkocht. In die jaren r per vliegtuig vijftien maal nam zij haar eerste album Verenigde Staten, waar Quincj op stond haar producer te zijn. HEUVEL (ook b.g.g. Zaterdag 15 mei Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Voor de begeleiding draagt zorg Het Brabants Orkest in zijn volledige bezet ting, versterkt met de banda van de Philips Harmonie. De algehele muzikale leiding heeft Jan Jansen, terwijl de regie van dit grootse spektakelstuk in handen is van dr. Walter Eichner, hoofdregis seur van de Koninklijke Vlaamse Opera in Antwerpen. Gezien het feit dat de ’Aida’ honderd jaar ge werd uitgevoerd De Reisorganisatie Spantour, Leender- weg 98 in Eindhoven, tel. 040-114871 maakt er ons op attent, dat thans de mogelijkheid bestaat via Brussel te rei zen. Voor Zuid-Nederland maakt dat nauwelijks iets uit. Gevlogen wordt met een Belgisch verkeerstoestel. Het pro gramma van de dag ziet er als volgt uit: i ..^stalgia’, gt overigens leven. Zij is ‘-ouwste De vrouw met ’the voice of nost de stem der weemoed, zwijgt in alle talen over haar privéle getrouwd met een van haar trouv begeleiders, George Petsilas, en zij wonen in Parijs. AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inruil en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS IEL 35 TEL. 21673 k na kantoortijd) j. 26025 ild, BREDA, gens. Schiermon- theater’ van de Stadsschouwburg enkele jaren geleden zelfs naar de gr< zaal. Maar vóór daar zondagavond eigenlijke ’Jeugdparade’ plaatsvindt, staan er zoals gezegd, nog andere aktivi- teiten op het programma. EERSTE KLAS BANDEN INTERESSANTE KORTING Alle j onderc ben deelgenomen nog een vaantje als prettig en interes Haar zangleraar keling op de stuurde haar het Coijsen Nana haalder hun orkest. In een Grieks café, waar het orkest speelde, werd Nana ontdekt door Manos Hadjidakis. Hij schreef voor haar tientallen chansons die zij ondermeer zong tijdens het Grieks Song Festival in 1960, waar zij de eerste prijs won. De verdere Mouskouri is Er worden in onze dagen veel tochten gehouden: tochten in de steden om te protesteren tegen het onrecht en voor de goede zaak; tochten op het platte land om samen te praten en te discus siëren; (we denken aan de tochten van de Pax Christi-beweging) tochten om te genieten van de natuur; tochten om te trimmen. De mens is graag op tocht; misschien omdat het zijn leven symboli seert. We vinden het daarom ook niet gek als gezamenlijke Kerken van Tilbi Noord, van elders, Hemelvaartsdag een maken naar Loon op tenen van verschillend we dan al j ons samen waar te maken. optreden plaats van het ’Showkabinet’ (wat dat ook wezen moge) met een musical en een sketch, hobbyklub Hoefstraat, de Heikant en meisjesklub Loven komt met toneel en er wordt gevolksdanst door tienerklub ’Het Zand’, Loven, de Hasselt en De Molen. Voor de zang tenslotte wordt gezorgd door het Groeseind en tienerklub Het Zand. Wat het allemaal gaat worden weet nog niemand. Dat zal zondag avond pas blijken. De diverse jeugdklubs hebben zich wel ingeschreven onder ’toneel’, ’zang’ of ’volksdans’, maar dat zegt natuurlijk nog maar erg weinig. Volgens mej. Koeken, secretaresse van de Stichting Jeugdklubs echter, is het resultaat altijd groots. En aangezien zij één van de mensen is van het eerste uur en dus al zes jaar ervaring heeft met de ’Jeugdparade’ kunnen we ons, wat dat betreft, gerust op haar verlaten. Natuurlijk zjjn er ook nog prijzen te verdienen. Deze worden zondagavond, na afloop van het programma uitgereikt om ongeveer half 11. Naast een belo ning voor de beste handenarbeiders, ontvangen dan ook de medewerkers aan de avondvoorstelling een leuke attentie. jeugdklubs die aan één of meer irdelen van de ’Jeugdparade’ heb- krijgen bovendien herinnering aan een ïssant weekend. precies ’eleden voor het eerst l ter gelegenheid van de De Reisorganisatie Spantour biedt dit volledige arrangement aan voor een be drag van f. 180,—. Lezers die in deze aanbieding zijn geïnteresseerd raden wij aan zeer snel kontakt op te nemen onder telefoonnummer 040-114871. lat jei_ handenarbeidmiddag op zaterdag 15 mei, een wandeloriêntatietocht zondagmiddag en, als groot sluitstuk, op zondagavond in de grote van de Stadsschouwburg de eigenlijke ’Jeugdparade’, een afwisselende revue, verzorgd door een aantal jeugdklubs uit onze stad. Iedereen die belangstelling heeft is op deze avond van harte welkom. De toegang is gratis en het programma ziet er, evenals voorgaande jaren, weer bijzonder aantrekkelijk uit. Zeer exclusieve collectie Garantiecertificaat van kwaliteit en Exclusieve collectie oude en antieke Desgewenst kleden op zicht bij U aan Eerlijke service Deskundige voorlichting om tamenlijke Kerken van Tilburg- samen met alle belangstellenden op de vroege morgen van tsdag een wandeltocht te p Zand. Als chris- ide Kerken kunen pratend elkaar ontmoeten en 1 afvragen hoe onze zending -»kcn. Want het gaat Pinkste- ren worden. Het aanzien van onze wijk moet vernieuwd worden en ook het aanzien van de wereld. Het vinden van elkaar tijdens deze tocht kan al een beginpunt zijn. Start van de tocht: Vlashofschool (aan de Vlashoflaan) om 6.30 uur. We mij den de hoofdweg. We lopen de ’Oude Loonse Baan’ en zo door de bossen naar Loon op Zand, waar we op een nog te bepalen plaats wat rusten, om ervaringen uit te wisselen en waarschijn lijk een korte dienst te houden. Langs een andere weg keren we daarna weer naar Tilburg terug. Iedereen nodigen we uit. Jong en oud. Kinderen kunnen samen lopen onder begeleiding van enkele dames en heren. Tot ziens op 20 mei. (Afstand Tilburg- Loon op Zand bijna 6 km) De gezamenlijks van Tilbui De bedoeling van de hele ’Jeugdparade’ is, om ook de jeugdklubs die anders nooit in de gelegenheid zijn om hun kunnen te tonen, nu eens aan het werk te laten. Voor sportklubs ligt het, wat dat betreft, heel wat makkelijker dan voor hobby, toneel en volkdansgroe- pen. Dank zij de ’Jeugdparade’ kunnen nu ook deze laatste eens laten zien wat ze waard zijn, en daarom is voor een aantal jongens en meisjes dit weekend een hoogtepunt in het jaar. Het zou Voor alle deelnemers dan ook geweldig leuk zijn natuurlijk als de grote zaal van de Stadsschouwburg zondagavond a.s. om half acht tot de nok toe is gevuld. Je weet het nu: de toegang is gratis en het programma ziet er veelbelovend uit. Ook als toeschouwer kun je de ’Jeugd parade 1971’ tot een succes maken. Met enkele onderbrekingen (zij werkte als kelnerin en was gedwongen rust te nemen voor haar stem) stond zij na een jaar of acht voor haar eindexamen. Er deed zich echter een wonderlijk kon- flikt voor. Via radio en platen had Nana kennis met de jazz-muziek gemaakt. Voor haar was het geen enkel probleem Blues-nummers te kombineren met lie deren van Schubert en aria’s van Verdi. ir, die van deze ontwik- hoogte werd gebracht, daarop onmiddellijk van srvatorium. Vrienden van .en haar toen als zangeres in ADVERTENTIE De wereld gaat aan vlijt ten onder!! Dat U dit mee zult maken wanneer U bij ons een paar schoenen koopt geloven wij inderdaad niet. Dankzij onze vlijt, zult U onze weer snel verlaten, wanneer U minste zoekt naar de betere kv teitsschoenen. Ook dames en heren met zeer grote of zeer kleine maten zullen bij ons zeer snel een keuze kunnen maken. Wij zijn n.l. gespecialiseerd in deze zgn. uitmaten. U zult een ervaring rijker worden wanneer U komt passen bij Van Bommel Schoenhandel, Willemstraat Zaterdagmiddag van 2 uur tot half vijf wordt er in de foyer van de Stads schouwburg handenarbeid gedaan. Hier voor hebben zich een aantal hobby- klubs opgegeven; die elk tien leden mogen sturen om zich, onder de des kundige leiding van de heren Hoogen- doorn en Klaassen, op de opdrachten te storten, die pas op het laatste moment worden bekendgemaakt. Het staat nog niet vast of de werkstukken zondag avond in de foyer te zien zijn. Dit was vorige jaren wél gebruikelijk maar toen vielen handenarbeidmiddag en revue- avond op dezelfde dag. Dit jaar wordt de schouwburg op zaterdagavond voor andere doeleinden gebruikt en het is dus nog de vraag of de knutselproduk- ten mogen blijven staan. Op zondagmiddag vervolgens, start de wandel-oriëntatietocht tussen 1 en 2 uur vanaf de Stefanus Mavo aan de Wandelboslaan. Ook hiervoor is het aantal inschrijvingen erg groot. Waar schijnlijk niet alleen omdat trimmen ’in’ is op het ogenblik, maar vooral ook omdat de tocht voorgaande jaren een succes is gebleken. Bij de start worden de opdrachten uitgereikt en het is de bedoeling dat die door de deelnemers, groepjes van vijf, zo goed mogelijk irden uitgevoerd. Op maandag 17 mei zal de wereldberoemde chansonnière Nana Mouskouri, begeleid door haar orkest ’The Athenians’, een eenmalig concert verzorgen in de Tilburgse Stadsschouwburg. Nana Mouskouri werd in 1936 in Athene geboren, in de wijk Ghouva, een gedeelte van de Griekse hoofdstad dat tijdens de Tweede Wereld oorlog een ware haard van verzet was. De vroegste herinneringen van Nana zijn dan ook die van geweld, dood en honger. Na de oorlog werd Nana, evenals haar drie jaar oudere zuster Jenny, door een bevriende relatie in staat gesteld zanglessen te nemen. Er was in die periode zelfs sprake van een Mouskouri-duo, maar Nana’s zuster verkoos na enige tijd het rustige leven van huisvrouw boven het jachtige leven van artieste. Op advies van haar muziek-leraar kwam Nana in 1951 op het Conservatorium van Athene voor een klassieke zangopleiding hoewel zij vaak gehinderd werd door een stembandaandoening, veroorzaakt door het forceren van haar stem. i die afkomstizijn uit ’de tijd dus uit dezelfde periode libretto van de opera zich Vertrek vanaf het station in Tilburg om kwart over negen. Het inchecken op de Brusselse luchthaven begint om elf uur; het toestel vertrekt om twaalf uur. Aan boord wordt een koude maaltijd geser veerd. Voor het vervoer van het Vlieg veld Southend naar het station is ge zorgd evenals voor een entreebiljet (zit plaats). De terugvlucht is onmiddellijk na de match en in Brussel staat de bus voor Tilburg weer te wachten. opening van het Suezkanaal, is er van Egyptische zijde veel belangstelling voor deze uitvoeringen. De Egyptische ambassadeur bracht al een bezoek aan Tilburg om zich uitvoerig te informeren over de organisatie van de opera, waar van hij de uitvoering op 21 mei - even als de Joegoslavische ambassadeur - zal bijwonen. Ook dekorontwerper Leen Wessels ondervond veel steun van de Egyptische ambassade, die hem met tekeningen e.d. van dienst was. Tijdens de opera wordt in de Tilburgse Stadsschouwburg in samenwerking met het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden een expositie gehouden van laid en maakte daar en Franse platen, e waar Nana het beken- isés blanches de Corfu’ werden van deze dljoen exemplaren reisde zij alleen al een totaallengte af van de aardomtrek. In 1962 op in de :y Jones er De repetities, die al bijna een jaar aan de gang zijn, vinden zolangzamerhand hun afronding. De zes Brabantse koren die medewerking verlenen en die onder verschillende repotitors apart hebben gerepeteerd, houden nu massale zang en beweginfsrepetitie’s repetitors apart hebben gerepeteerd, houden nu massale zang- en bewegingsrepetitie’s waarvoor als het ware een ’schmink-fabriek’ is gecreëerd. Hoewel het ballet afkomstij Koninklijke Opera uit Ge... Tilburgse choree druk met de oml negertjesballet, dansers en dans worden. Anderen houden zich weer bezig met het ombouwen van de Tilburgse sport hal, waar de uitvoeringen plaats zullen hebben - tot een levensecht theater, waar een podium komt van zo’n 800 m2 en waar een komplete lichtinstalla tie aangebracht wordt. De Stichting Jeugdklubs Distrikt Til burg is het overkoepelende orgaan van alle vrije klubs in Tilburg, Goirle en Berkel-Enschot en organiseert als zoda nig jaarlijks verschillende manifestaties. De belangrijkste hiervan is ongetwijfeld de ’Jeugdparade’, die in de loop der jaren is uitgegroeid tot een groots spek takel. Dat kan men alleen al merken aan het aantal inschrijvingen, dat elk jaar toeneemt. In 1965, toen de eerste ’Jeugdparade’ plaatsvond, had men vol doende ruimte in het pare de Vredeskerk. Al spoedig men ’verhuizen’ naar 1 Donderdag 20 mei a.s. (Hemelvaarts dag) zal op de J.P.S. terreinen en op één der B.V.B. terreinen aan de Van Vollenhovenstraat het jaarlijkse J.P.S. toernooi voor A-, B- en C-junioren ge houden worden. Als de voortekenen niet bedriegen, belooft dit toernooi - nog sterker dan in voorgaande jaren het geval was - een geweldig festijn te wor den, waaraan niet minder dan 24 elftal len om de hoogste eer zullen strijden en daarbij de verenigingen R.K.S.S.S., Was pik, Longa, Jong Brabant, Uno Animo, Hilvaria, Gudok, Nemelaer, Ons Vios, Were Di en het organiserende J.P.S. zullen vertegenwoordigen. De eerste wedstrijden vangen aan om 9.00 uur, terwijl de finale-wedstrijden om circa 18.00 uur zullen aanvangen. Vmtrekkelijk programma Tenslotte rest dan nog het belangrijkste onderdeel van de ’Jeugdparade’, n.l. de avond in de grote zaal van de Stads schouwburg, waar een gevarieerde revue zal worden verzorgd door een tiental jeugdklubs uit het distrikt Tilburg. Het programma ziet er aantrekkelijk genoeg lit. De avond wordt geopend en beslo ten door het Hasseltse jeugdensemble ’Con Amore’ dat onder leiding staat van de heer Van der Aa. Verder vindt er een -ing voor de match tussen zijn Griekse tegenstander, die juni in Londen wordt gespeeld is root, dat er in Nederland nauwe- nog boekingsmogelijkheden zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 3