s N.V. NORAD Centrale Verwarming Reisbureau Esto verzorgde voor lezers van Koerier leuk arrangement naar het zonnige Calella de la Costa SI adam E WEEK DROOMREIS NAAR COSTA DORADA VOOR f375,- Lekker wollig Berber-tapijt. Driessen N.V. is de zomer vooruit! Journalistiek commentaar ~80 :n ►per 7, Weerbericht: 27 XI OPHALEN HUISVUIL nlo. JANSSENS Brieven van lezers Collectanten gevraagd voor Asthmacollecte Jordaan stelt eisen BEL en wij zijn reeds onderweg ff A-1 V Kursus emailleren I I I I I I I I I I I I I I I I Expositie Oosterbos I $2 april 1971 - pagina 2 Donderdag 29 april 1971 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER GROOTHANDEL IN STOFFEN ESI lodig verd Spaans strand. AMBASSADE ’Hunkering naar liefde’ CHICAGO-THEATER HARMONIE ’Laat je niet in de boot nemen’ t Dal Shots uit hotel Atlantic. NOORDERLICHT-THEATER Geprolongeerd: Het bloed van Dracula. Toegang 18 jaar. 1968 1968-1969 1970 Taunus 15 MXL 1969 morgen, overmorgen en de dag daarna en daarna en daarna 1970 ius 17M Regen. 1968-1969 1969 relijl de span later Tilburg - Tel. 70187 1966 GEMEENTE TILBURG DIENST GEMEENTE-REINIGING EN VERVOER Op Koninginnedag, 30 april a.s., wordt geen huisvuil opgehaald. In plaats hiervan komen de wagens op ZATERDAG, 1 MEI. Emmer vroeg buiten zetten. de naam die valt als er wordt gesproken over Zij staat bekend om een goede calculatie, snelle levering en scherpe prijzen Wij staan altijd voor U klaar om U vrijblijvend deskundig advies te geven Alles op het gebied van CENTRALE VERWARMING TILBURG: 04250-31660 UDENHOUT: 04241 - 808 Naam; Adres: Plaats: «ii Voor meer informatie kunt U onderstaande bon op sturen naar KORVELSEWEG 33 - TILBURG iktie rrentie, dinsdt inderd AXI - HENDRIKS EUEFOON 20820 GEN □gen Een snelle Caravelle van Transavia met vlotte service Adam regenji 350 x 250 375 X 275 400 x 300 KOM KIJKEN NAAR ONZE A-1 WAGENS! 962,— 1135,— 1320, 1968 1966 1967 1965 1968 1969 1968 1968 1969 1969 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I De in Heeft U pech. de allernieuwste BADSTOFFEN en KATOENSTOFFEN nu reeds In de meest zomerse kleuren en prijzen Kuiperstraat 2A nabij Arbeldsburo open is lar mar )udere r ichtoffe kind schoenen voor darr HEUVEL (ooi bij mevr. Leyten, 70407. ïveer 8000 ingrijk toe, >ekers naar exposeert Generale Afgewisseld met nu en dan een bul. U leeft In Holland. t opnieuw srie email- bepalen Voor de drag van inlichtin- 330,— f 448,— f 660,— f 820,— PERZISCHE TAPIJTEN Besterdrlng - Hoek Molenstraat Veldhovenrlng 2. - Telefoon 31532 Heerlijk luieren op een AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inruil en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS /EL 35 TEL. 21673 _ok na kantoortijd) b.g.g. 26025 O.a. trenchcoats In sarge beige en zwart. U blijft al droog voor 99,50 Westermarkt 14 De door Esto geplande reizen liggen in het voor- en naseizoen en dat is een van de redenen, waarom men deze zeer speciale prijs kon maken. De voordelen van deze seizoenen zijn voordehand lig gend. De grote drukte moet nog komen of is al voorbij. In de praktijk betekent dat minder kans op vertragingen, meer persoonlijke aandacht in het hotel. Wie zijn eigen vakantietijd kan bepalen of wie - gezien de prijs zich wat extra’s wil permitteren - heeft met deze Esto- Koerierreis een prachtig arrangement, dat een overweging waard is. Nadere inlichtingen en boekingen worden uit sluitend verzorgd door Reisbureau Esto, Shop-Center, Heuvelstraat 75 in Tilburg. Telefoon 04250-32174. n ook. Vandaar al die njassen. JT7| just for you gedeelte begint daar waar de grote ver keersweg van Gerona naar Barcelona de Midellandse Zeekust nadert. Slechts op enkele plaatsen reikt het gebergte tot aan de zee; op de meeste plaatsen is een betrekkelijk smalle lage landstrook tussen de bergen en de kust, aldus schrijft W. D. Laarhuis in een van de Kosmos Reisgidsen. Calella maakt in dit opzicht dus een duidelijke uitzonde ring. Hier is een breed zandstrand, ter wijl buiten de plaats nog tal van kleine rotsstranden zijn. of van die lekkere sangria. De reislei- ding staat klaar om u te adviseren wat u het beste kunt gaan zien en welke excursies het interessantste zijn. Maar het hoeft niet. Wie er geen zin in heeft blijft in het hotel, loopt wat rond in de stad of gaat naar het strand. Heerlijk dik en zacht Is zo’n handgeknoopt, Jaspé-gemêleerde (of effen witte) Berber. Je hoeft er niet voorzichtig op te leven, want Ijzersterk zijn ze ook. Althans de echte originele Berbers uit Noord-Afrika, die Janssens in zijn zaak in de Besterdring heeft liggen. Wie er een wil kopen, hoeft zich niet uit te kleden, want Janssens heeft ze al vanaf 110,— per m’. Vele maten zijn direct leverbaar, zoals: 200 x 150 cm 240 x 170 cm 300 x 200 om 325 x 230 cm Speciale goedkope aanbiedingen Ford Transit Ford Taunus 12M 1300 cc Fiat 1300 Fiat 124 Opel Kapitan Ford Taunus 12M 1300 cc Ford Taunus 12M Combi 1300 cc Ford Taunus 15M 2-deurs Ford Coupé Ford Taunus 17M 2-deurs Ford Taunt Hard Top Ford Taunus 17M 4-deurs Ford Taunus 20M 2-deurs Audi 100S BMW 1800 FIAT 850 Fiat 850 S Fiat 124 Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie! Elke A-1 auto is door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Ford Cortina 1200, 1300 en 1600 cc 1967-1968 Ford Capri 1700 GTXLR 1969-1970 (GIBRUIKTI WAGINSj Denkt U dat U voetklachten kunt wegspoelen? Neen Er is geen voetbad dat U van Uw voetklachten kan bevrijden. Als U deze klachten hebt, door moei lijke voeten of door een te kleine of te grote maat, dan biedt de Fa. Van Bommel U een uitkomst, U vindt hier echte modeschoenen en moderne gemakschoenen voor dames maat 32 t/m 46 en voor heren maat 38 t/m 54. Van Bommel voetexperts goede raad en Juiste maat. VAN BOMf'-' Wlllemstraat 39 - <S| WlLHELMINAPl i het buurtcomité Jordaan: Wijk Hasselt: mevr. Damen, traat 16. De collecte die het Asthmafonds van 3 tot 9 mei zal houden, schijnt bij het publiek in goede aarde te zullen vallen, aldus de verwachtingen van het Tilburg- se comité zijn hooggespannen. Het ziet er naar uit, dat er meer collectanten nodig zullen zijn, dan oorspronkelijk werd geraamd en daarom worden zij, die begrip hebben voor de noden van de asthmaljjders, en van bronchitis en longemfyseemlijders, gevraagd zich aan te melden als collectant in de binnen stad in de Sacramentswijk en op de Heikant. Zij kunnen zich opgeven voor inlichtingen en aanmelding bij mevr. Van Luyk, Burgemeester Janssenstraat 48, tel. 71374 en Kraaiendreef 12, tel. irdigen e eisen wege bezwaren gemaakt en dat die bezwaren niet lelijk hoeven te zijn. En actie of geen actie, er geen denken aan is, op stel en sprong zal ezet. Dat kan doorgaans Iet is gevaarlijk, wanneer oostvat, dat dit wel zou er maar geen sprake was ‘ring. De Costra Dorado ligt gedeeltelijk in de provincie Barcelona en de provincie Tarragona, met als centrum de miljoe nenstad Barcelona. Het noordelijkste Tilburg dinsdagavond - Vijftig kilometer noordelijk van Barcelona, ruim honderd kilometer van de Franse grens ligt het pittoreske stadje Calella de la Costa, dat in de stille wintermaanden ongeve inwoners heeft. Al in de maand mei neemt dit aantal belanj want uit de noordelijke landen reizen dan duizenden zonzoe. de Spaanse kusten om te genieten van het prachtige weer en zeker ook van de naar onze begrippen lage prijzen. Calella is gebouwd op een uitloper en ’kijkt’ naar het zuiden. Met bossen begroeide berghellingen zorgen ervoor dat een noordewind er geen toegang heeft. Het is vooral deze omstandigheid, die Calella zo aantrekkelijk maakt. Een typisch Spaans kuststadje met veel mogelijkheden, maar niet met die overwel digende drukte, zoals sommige andere toeristenplaatsen. Speciaal voor lezers van De Tilburgse Koerier heeft Reisbureau Esto, dat in Tilburg gevestigd is in het Shop-Center in de Heuvelstraat, een arrangement verzorgd naar dit stadje. Een zeer volledig arrangement, voor een prijs die zeer ver beneden de gebruikelijke ligt. Een film over een jeugdbende, die meisjes aanzet om met oudere mannen te vrijen, waarna de ’slachtoffers’ dan gechanteerd worden. Eén kind maakt daartegen bezwaar, waardoor de bende uiteindelijk wordt opgerold en de ware liefde haar gang kan gaan. gj geven U XiMa' - Eindhoven i gasten zullen worden ondergebracht het vriendelijke Atlantic Hotel, dat in het centrum van Calella staat op nog geen 250 meter van een heerlijk strand. Alle kamers hebben de beschikking over een douche en het hotel heeft een gezellige bar en lounge. De keuken, die ter plaatse hoog genoteerd staat, is in ternationaal. De reis wordt gemaakt met een Caravelle van Transavia, die vertrekt vanuit Rotterdam. Esto heeft de volgende vertrekdata kunnen reser veren, op de maandagen 24 mei, 7 juni, 21 juni, 16 en 30 augustus. Bij de prijs van deze vijftiendaagse reis, die per persoon f. 375,- kost is alles inbe grepen. En met alles bedoelen we de heen- en terugreis, het vervoer per bus naar de luchthaven in Rotterdam en per taxi van het vliegveld Barcelona naar Calella en terug, de luchthavenbelasting in Rotterdam en Barcelona en vol pen sion in Hotel Atlantic. De drankjes in de bar, de wijn bij het diner etc. dient men vanzelfsprekend zelf te betalen. Maar dat is dan ook het enige... Van de buurtbewoners van de Jordaan, Nieuwe Wijk Hasselt, ontvingen wij het verzoek het volgende schrijven op te nemen: ’Al jaren zitten de bewoners van deze buurt met woningproblemen, tot de buurtbewoners besloten hebben er zelf iets aan te doen. Op 5 april werd door het buurtcomité aangesloten bij de Bond van Huurders en Woningzoeken den, een grote buurtvergadering belegd. Hierop werden de klachten omgezet in eisen aan B en W der gemeente Tilburg. Deze eisen waren: aanleg van douche, doortrek-WC, goede riolering, deugde lijke elektriciteitsvoorziening, goede deursloten en klerenkasten. Voor deze eisen werden meer dan 130 handteke ningen opgehaald. Van de gemeente werd binnen 10 dagen antwoord geëist. Tegelijkertijd werd een brief aan de gemeenteraad verzon den, waarin een uitspraak werd geëist dat voor 1 juli zou worden begonnen met het verhelpen van de klachten. Inmiddels zijn er al drie weken verstre ken. Géén antwoord! Daarom werd zaterdag 24 april in deze wijk een pro testactie gehouden, en er werden doeken enz. opgehangen, die er door de politie en brandweer werden afgehaald. Maandagavond 26 april werd de gemeenteraadsvergadering met een verzoek vereerd. Wat toen gebeurde trof de stoutmoedigste verwachtingen. Er gebeurde niks! B en W hadden de brief van de buurtbewoners onder de tafel geveegd. Becht kwam met het smoesje, dat de brief niet ondertekend zou zijn. Zo worden de belangen van de Tilburgse buurtbewoners behartigd. Van B en W valt niks te verwachten. Indien zij van ons stemmen mochten verwachten, welnu, deze hoop is ook voorgoed de bodem ingeslagen. Wij zul len doorgaan met onze strijd tot onze rechtvaardige belangen worden ingewil ligd.’ Namens Nieuwe Ruwerstr cking Om ichtmakende gevallen te noe- krakersactie in de omgeving wtjesstraat, de actie ewoners in de omgeving /an Spaendonckstraat ter e in verval verkerende een soortgelijke actie in de ’Nieuwe Wijk’, door de be- 1 genoemd 'De Jordaan’, ig in de Banninxstraat, ‘trleg met per advertentie te in het onbestemde lat de huurders bij verkoop ien moeten verlaten of l hogere huurprijs zouden alen. Deze korte, maar rige reeks zou met een :ngd kunnen worden door gevallen die niet it komen, maar die toch met evenveel sid worden erva- De laatste tijd hebben wij in ons blad een aantal problemen aan de orde ge steld in verband met wat met een glo baal woord kan worden aangeduid als de ’woonruimte-distributie’. Het heeft er de schijn van, dat op tal van plaatsen in de stad particulieren en groepen om zo te zeggen wakker beginnen te wor den en steeds luider constateren, dat op woninggebied in Tilburg een groot aan tal misstanden bestaan, die dringend moeten worden hersteld. Deze bewust wording is zeker voor een groot deel tot stand gekomen door de activiteit van sterk links-georiënteerde jongeren, die het als hun taak kiezen misstanden van allerlei aard op te sporen en in het enbaar te brengen. Deze taakstelling lang niet zonder verdienste: op deze mier komen er dingen aan het licht, die anders maar zouden blijven door zieken en hoe langer hoe meer naar een impasse zouden drijven. Door tijdige openbaarmaking is er vaak nog iets aan te doen. Zo ook met betrekking tot de ’woon ruimte-distributie’. Om enkele van de meer gerut men: de 1 van de Pastoor Schi van de buurtbei van de Gerard va verbetering van de woningen, r Hasseltse ’1 woners ook wel de verontrusting toen huiseigenaren zonder overk de bewoners huizen - koop aanboden met verschiet, da het huis zoude anders een veel 1 krijgen te betal nogal rumoerige veelvoud verler.o het opsommen van zozeer in de aandacht in bescheidener kring to, verdriet en ongerusthei ren. Het is niet verkeerd, als door deze publiciteit ook degenen, die wel ge zegend zijn met een behoorlijk en be taalbaar huis, eens een beetje aandeel gaan nemen in die verontrusting en niet de hele kwestie hoofdschuddend af schuiven op een verkeerd overheids beleid of op protesterende groeperin gen, die elke aangelegenheid aangrijpen om herrie te kunnen maken. Zolang de gezeten gezinnen géén aandeel nemen in de medeverantwoordelijkheid voor het hele woningprobleem in onze stad, zal dit probleem nooit worden opge lost. Anderzijds bevat deze publiciteit, die overigens gevoerd móét worden, ook gevaren. Er moet tegen gewaakt wor den, dat de mening postvat, dat deze problemen op te lossen zijn door publi citeit alléén; een zaak, die aan de orde gesteld is, is daarmee niet tot genoegen van de betrokken afgewerkt. Wat in vijfentwintig jaar lakse Nederlandse po litiek op het gebied van de woningbouw is verwaarloosd, is niet in een handom draai recht te zetten, zelfs al wordt er morgen meteen op grote schaal aan begonnen. Als woordvoerders van ver- mtruste buurtbewoners eisen formu leren aan het gemeentebestuur, dienen zij de groep die zij vertegenwoor duidelijk te maken, dat tegen die van overheidswege zullen worden en da allemaal onredelij1- in elk geval, dat, av, in zeer veel gevallen dat een en ander worden rechtgea gewoon niet. He de indruk pc kunnen, als e van kwaadwillige tegenwerk! - HULP - O, 20820 Het zat erin, dat de bestseller-roman The secret of Santa Vittoria (het ge heim van Santa Vittoria) zou worden verfilmd. Niemand minder dan pro- ducer-regisseur Stanley Kramer maakte deze verrukkelijke film. De beste acteurs uit de filmwereld werkten aan deze film mee, zoals: 'Anthony Quinn’ als de burgemeester en Anna Magnani als zijn opvliegende vrouw Rosa. Santa Vittoria is een wijndorp in Italië waar tegen het einde van de oorlog een Duits peloton de geweldige wijnvoor- raad ’’wil meenemen. Dan heb je de poppen aan het dansen. Uitbundigheid op het doek en... in de zaal. Doch de slag van list en bedrog gaat door, waar om u heus wel zult kunnen lachen. Calella beschikt over een prachtig breed zandstrand, waar men de verkwikking van de zon ten volle kan genieten. Het stadje zelf heeft honderden winkeltjes en bars, zodat zij die eens uit willen gaan zich geen moment behoeven te vervelen. Wie wil genieten van een flamenco-show met een bruisend glas champagne in de hand moet uiteraard wat meer betalen dan degene die in de schaduw, zomaar ergens op een teter- rasje, wil genieten van een koel glas bier Dat men door verf te morsen op een knap meisje indruk op haar kan maken is een bekend verschijnsel. In deze ver makelijke film wordt bovendien gede monstreerd, dat zulk een indruk, alles zins na tal van verwikkelingen, kan leiden tot een band voor het leven. Een jongeman met twee linkerhanden ont maskert een bende juwelendieven en verovert tegelijkertijd zijn aangebedene. Op 6 mei start Aafke de Groot r met de verzorging van een serr leerlessen, die op een nader te plaats zullen worden gegeven, 1 volledige kursus is een bedr f. 30,— verschuldigd. Nadere i> gen en aanmelding bij Boetiek Le Hibou, Antoniusstraat 38 in Tilburg, tel. 04250-25252. Van 27 april t/m 19 mei a.s. exposeert in het kader van Studium Generale Peter Oosterbos etsen en tekeningen in f het hogeschoolgebouw. i Op dinsdag 27 april om 16.00 uur wordt de expositie geopend door mid- del van een sonologisch experiment ge- titeld: ’Four Transparant Pages’ (varia- bele grafische partituren) uitgevoerd door: Daan Manneken (slagwerk), An toine Beuger (fluit), Claudia Broeders (viool) en Joep Dorren (piano). Namens Studium Generale nodigen wij u uit deze opening bij te wonen. Peter Oosterbos die in 1947 te Roosen daal werd geboren, studeerde aan de Academie St. Joost te Breda (vrije afde ling) en aan de Academie te Antwerpen (grafiek). In 1969 kreeg hij van het Ministerie van C.R.M. een studiebeurs voor de Academie te Brussel (grafi Hij exposeerde o.a. in Terneuzen, Haag, Den Bosch en Parijs. ?en n, voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 3