J usiri LBVIS VAN DAL l- ’Knollentuin’ ’Mensen die wonen onverschillig’ voor nationaal woningprobleem’ Met Koninginnedag en weekend Pasar Malam in Pellikaanhal U STAAT VERBAASD caiQinada I Pasar Malam Tilburg Vraag naar een samenvattende brochure Urgentie-eisen op korte termijn onmogelijk te beantwoorden megensnx Expositie- areaal weer uitgebreid Uiteraard zullen er weer veel nieuwe machines worden getoond, zoals een slotenreiniger, onmisbaar in het water rijke Nederlan sneldraaiende vruchtbarebag brengt. Een pr het mogelijk, door touw verbonc gezet door de touwwever uit Werktuigendag-1 diverse l H. DE ZEEUW NU 135,- b b WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT KOERIER Landbouwdag van Liempde zal enorm veel aanloop trekken SiWS jril 1971 pagina 16 Oplage 54.575 WETHOUDER BAGGERMAN’HET IS ECHT MOEILIJK’ SS Traag Inventaris 30 april VRIJDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG IS ONS KANTOOR Niet alleen de overheid Pellikaan IJshal ichtinj 20.45-21.30 uur 30 april - 15-23 uur o.a. Kilima Hawaiians 1 mei - 12-02.00 uur 24.00-2.00 uur Betere voorlichting o.a. Linda Christine 2 mei - 12-24.00 uur o.a. The Mr. Albert Show Grootste antiekmarkt Kon. onderscheiding te Berkel-Enschot X. Besterdplein 37 - Tel. 23306 gras-en Madveegmachine DE GEHELE DAG GESLOTEN |c M uwe jr oneerd en er zijn mi zijn van Rients tals zijn ■r op 4 rijzen. Wat i zondigde pol zien zieh niet geroepen jij te springen. ramma van deze 1 ziet er als volgt aag de portaal- aan het werk iteres- ckelin- Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 i 90 niet evolg van en na de UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon óp Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek maar ze er ver ’roept Dit is alleen mogelijk door EIGEN INKOOP op de| beste PERZISCHE MARKTEN ïmakke- treinen specia- iH en Jweg lotte Molenstraat 20-22 Oirachot Tef.04997-1255-1673 mobiele service dienst De toega geven er genoeg r seerd zij gen op Liempde van het financieel voordeel bij aankoop van onze PERZISCHE TAPIJTEN Daarom kunnen- wij dan ook 20 TOT 30% LAGER Toegangsprijzen 2,50 p p. Kinderen tot 12 jaar 1p.p. 30 april: Kinderen tot 12 jaar onder geleide van 2 volwassenen GRATIS. procent, dan blemen op urgent wor ming. verantv met dit p kiezers zc nen, in de Donderdag 29 april 1 15e jaargang - no. 71 MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250^3484 Vrij toegang wes- st Trumble- zijn, o.a. t, die ge- met oos- AUTORADIO met 5 keuzeknoppen, twee golflengten ƒ115 compl. met speaker 1 stereo installaties, losse speaker- boxen, elektronische orgels. Vrijblijvende demonstratie. BILL COOLEN Hoefakkerstraat 62 Gildebroederstraat 19 Tel. 23816 e en brede ribbroef vanaf 2 jaar in leuke pastelkleuren v.a. 19,95 t/m 38,95 aanleidir het pub die niet behuisd king Nieuwstraat 172 Tel. 24754 en 31553 Grote sortering in schemerlampen tin en koper voor moederdag a op veler verzoek nogmaal theaterseizoen vorig jaar isdag 12 en donderdt pde weer het tradi trefpunt zijn, ;euw, algemeen dirr itwikkelinj irogramma ’Je i om lachen’; 20.15-20.30 uur modeshow 21.00-21.15 uur Indonesische dansen 21.30- 22.00 uur Kilima Hawaiians 22.30- 22.45 uur Indonesische dansen waarbij alle binnen de i geïnventari- jrzieningen, met sten om zonodig te brengen, vergt jaren. onder- en avondprogramma samengesteld, waaraan o.a. Linda Christine, de Kilima Hawaiians en het orkest ’Mr. Albert Show’ meewerken. Het amusementsprogra Tilburgse Pasar Malam 30 april: 17.00-19.00 uur kinderpr- kunt er ZWAAR BERBERTAPIJT Volzuivere scheerwol 4 mtr breed EERST 195,— Garantie wereldwolmerk TAPIJTGROOTHANDEL Enschotsestraat 27 Telefoon 04250-21904 TILBURG ’Er is te vroeg geliberaliseerd met de woningdistri butie in Tilburg,’ aldus verklaarde wethouder Bag german ons tijdens een gesprek over de woningpro- blemen, die de laatste tijd in onze stad aan de orde komen. ’Deze maatregel zal moeilijk meer ongedaan te maken zijn, maar ten aanzien van de woningen met een huurprijs van, zeg, beneden de honderd gulden is de ontwikkeling bepaald ongunstig te noemen. Speciaal in deze prijsklasse is nog altijd sprake van een te weinig verkrijgbaar vitaal artikel en dat zou daarom onder de distributie wetgeving moeten blijven vallen.' De wethouder voegde er meteen aan toe, dat de huiseigenaren in Tilburg Zo grc gendaj perscor worden uitgesl nog zoveel aanmeldii mee dat de tentoonst liggen, dan overal elders! Koop NU voor moeder een PERZISCH TAPIJT Grove en brede ribbroeken I van Noord-Brabant in de sporthal van Haaren (3 km van Oisterwijk) op zaterdag en zondag 1 en 2 mei telkens van 13.00-17.00 uur Op Koninginnedag, 30 april, en op zaterdag 1 mei en zondag 2 mei zal in de Pellikaanhal te Tilburg een grote 'Pasar Malam' worden gehouden met tal van attracties. Er zal dan in de ijshockeyhal nu eens de tropische sfeer van een oosterse markt hangen, met oosterse muziek, dans, handel en nijverheid. Deze Pasar Malam 1971, die op geopend zal worden door de cultureel attaché van Indonesië, drs. M. Sotiadi, wordt gehouden in het kader van de campagne Tilburg Totaal. 2 mei: 15.00-15.15 uur modeshow 16.15-16.45 uur one-woman-show van Tante Pim 19.00-19.30 uur one-woman-show van Tante Pim 20.00-20.15 uur dansgroep Exotique 20.45-24.00 uur orkest ’The Mr. Albert Show’. noen exorbitante huureisen heb- wvralisatie, maar het verschijnsel, ;n ingrijpende bevoegdheid meer huurder-huiseigenaar, geeft tal gevoel van grote onveiligheid :e leiden tot een prijsverlagen- Op onze vraag of het niet op de weg van de gemeente Tilburg kon liggen, misschien in het kader van de Totaal- actie, gaf de wethouder een bedacht- zorgvuldig in het ittend werden we sprek niet zo erg veel, maar its wijzer: de gemeente is wel rid om in het kader van de jolitiek voor woningver iwbouw liefst voor te 1< geval bij te blijven. tbliek vindt het vanzelfspreker overheid maar zorgt da mt, maar het realist het bereid moet zijn voor een bestrijding op nationale scwuu. over het algemeen geei ben gesteld na de libera dat de overheid geei heeft in de relatie van huurders toch een en heeft, inplaats van te de concurrentie, onwillekeurig geleid tot een oplo pende tendens bij de huurprijzen. Wat nog zeer wordt versterkt door de aangekondigde politiek van het Plan-Schut, dat over tien jaar de huren jaarlijks wil optrekken tot iedereen tussen de zestien-en-een- half en twintig procent van zijn inkomen verwoont. root is de belangstelling van inzenders voor de komende Werktui- igen te Liempde dat, zoals voorzitter Dobbelsteen tijdens de onferentie onthulde, de druk van de voorlopige catalogus moest iteld omdat er na de sluiting van de inschrijvingstermijn ,Jingen binnenkwamen. Een en ander brengt ook stellingsruimte moest worden uitgebreid en dat de demonstraties weer meer terreinen in beslag zullen nemen dan voor gaande jaren. Aansluitend op de diverse acties, die op dit terrein onlangs in onze stad waren gevoerd zei de wethouder: ’We moeten eerst en vooral vaststellen, dat bij het woonprobleem diegenen die goed wonen, en dat betekent in Tilburg procent van de bevolking, zich r betrokken voelen. Dat is een gev< de fatale laksheid, die in de jarei oorlog is aangekweekt. Onze fotograaf knipte bovenstaand plaatje deze week tijdens een druk moment in de Heuvelstraat. De omcir kelde jongedame, die een beetje be drukt kijkt, willen wij wat opvrolijken; zij kan aan ons bureau de volgende prijzen komen halen: f. 10,— van De Koerier, een waardebon van f. 10,— van Broer de Laat, een waardebon van f. 10,— van lunchroom ’Le Cadet’, een waardebon van f. 7,50 voor vlees of vleeswaren bij Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat, een waardebon voor 10 consumpties aan de Tropicanebar en een waardebon van f. 5,— van Boetiek ’Le Hibou’. getoond, onmisbaar in tnd, die met behulp van opvoerkettingen de igger tot ver over het land precisiezaaimachine maakt bonen, te zaaien bij de iden steunen, in elkaar splinternieuwe bonen- Amerika, die vóór de ligendagen al enkele dagen op bedrijven zal proefdraaien. Modernisering Nu de markt voor landbouwmachines steeds dichter bij het verzadigingspunt komt, zullen de verfijningen en de nieu we gebruiks- en de aanbouwmogelijk- heden de aandacht vragen. De belang stelling van de agrarische wereld blijkt uit de stijgende omzetcijfers; meer dan ooit is ieder manuur er één en Liempde biedt traditioneel een unieke gelegen heid tot kijken en vergelijken, zo be langrijk als men op het punt staat, een grote aanschaffing te doen. Ook de groeiende veredelingslandbouw krijgt de aandacht. Volgens de heer Wilbers, directeur van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw telt óns land nu al evenveel varkens als fietsen! De met de varkenshouderij samenhangende mestgeuren worden nu bestreden met deodoranten en ook die zullen op Liempde worden gedemon streerd. De tuinbouwers zullen gras trekker van het I.T.T. as zien, die met ventilatoren luchtstromen opwekt, bestemd om bessen te oog- Donderdag 29 april. De burgemeester van Berkel-Enschot drs. H. J. B. Aarts heeft vanmorgen om 11.00 uur de Kon. Onderscheiding uitgereikt aan de heer drs. L. van den Ham officier in de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding vond plaats ten huize van drs. Van den Ham, Pieter Breughellaan 36 te Berkel- Enschot. Drs. Van den Ham is directeur van de academie voor opleiding tot leraren in tekenen en handvaardigheid. Burgemeester Aarts liet in zijn speech duidelijk uitkomen de uitzonderlijke eigenschappen en kwaliteiten die de heer Van den Ham kenmerken in zijn opleiding van leraren aan de Kath. Leer gangen te Tilburg. zijn alle investeringspro- >pgelost en dan kan meteen jrden gewerkt aan krotoprui- Maar welke partij, die regerings- twoordelijkheid wil dragen, durft programmapunt te komen? De zouden er voor bedanken. Dege- die wonen, zien zich niet geroepen leze materie bij te springen. realiseert, dat het bouwen van een douche-kamertje soms wel f. 2000,00 kan kosten, mag men daar meteen bij bedenken, dat de huur dan ook een flink eind omhoog gaat. Ik wil maar zeggen, aldus ging de wet houder verder, dat het niet fair is, dat actiegroepen altijd weer tegen de over heid aantrappen, als er iets niet blijkt te kloppen. De gemeente kan van oude huizen evenmin nieuwe maken als een huiseigenaar dat kan, als er geen fond sen zijn. Intussen hebben wij bij de gemeente vaak genoeg gemerkt, dat be woners, gevraagd zijnde of zij woning verbetering verlangden op voorwaarde dat de huur dan naar rato omhoog zou gaan, verklaren met de huidige stand van zaken tevreden te zijn, als ze maar hetzelfde mogen blijven betalen. Dit zijn geen uitzonderingen. Als men zich 1 mei: 15.00-15.45 uur krontj ong-orkest Suranala met optre den pentjakgroep 19.00-19.15 uur Balinese dansen 20.00-20.15 uur Balinese dansen Linda Christine met ’the Ovations’ 21.30-21.45 uur modeshow 22.15- 23.00 uur Linda Christine met ’the Ovations’ 23.15- 24.00 uur krontjongorkest met pentjakgroep country- and ternorkest weeds Op zondag 2 mei om 20.15 uur zal Rients Gratama programma ’Knollentuin’ brengen, waarmee dit t. september officieel werd geopend. Rients Gratama zal in dit programma weer worden bijgestaan door de cabaretière Mady Misset en een combo onder leiding van Joop Verbeke (piano en marimba), Harry Hartmans (trompet en slagwerk), Karst de Groot (gitaar) en Jacques Lambrink (bas). Harry Bannink heeft voor deze show enkele liedjes gekompor muziek- en tekstbijdragen van Jelle de Vries. Verdere teksten Gratama en op muziek gezet door Joop Verbeke. Sinds Wim Sonneveld Rients Gratama de raad gaf van een zuiver Fries programma af te stappen en zijn nieuwe programma’s in het Nederlands te brengen, trad Rients Gratama in geheel Nederland met overweldigend succes op. Pers en publiek waren unaniem van mening dat hij zich te lang in het Friese taalgebied had verstopt. Woensdag 12 en donderdag 13 mei zal Liempde weer het traditionele agrari sche trefpunt zijn, nadat Ir. A. de Zeeuw, algemeen directeur van Bedrijfs ontwikkeling Landbouw de officiële opening heeft verricht. Het wordt de bezoekers weer gemakk lijk gemaakt: honderdveertig tr~;“- zullen stoppen bij de tweedaagse spec, le halte bij de ingang van het terrein e zonder twijfel zal de nieuwe rondwe om ’s-Hertogenbosch dit jaar de v1g„, doorstroming van het verkeer ten goede komen. Het publiek vindt het vanzelfsprekend, dat de overheid maar zorgt dat alles in orde komt, maar het realiseert zich niet, dat het bereid moet zijn offers te brengen voor een bestrijding van het- kwaad op nationale schaal. Er is een onfeilbaar middel om binnen drie jaar volledig uit de woningmisère te helpen: - laat iedere Nederlander, hoofd voor hoofd, en desnoods nog verschillend naar inkomen, f. 100,00 per jaar lenen aan de regering tegen een rente van vier Corduroy broeken en jacks vanaf 2 jaar in 24 kleuren w.o. paars, lila, aubergine, bordeau etc. Het gevolg is, dat de overheid, die na de oorlog vrijwel alleen aan nieuwbouw heeft gewerkt, niet dan uiterst traag kan gaan beginnen aan het probleem van de krotopruiming. De oude huizen zijn niet of veel te weinig onderhouden en bijgewerkt om te passen bij de hui zen, die nu worden gebouwd. Zij be tekenen woonruimte en worden daar om door de huurders aanvaard omdat er veelal niets anders is, maar zij bete kenen geen eigentijdse woonruimte. Dat verschil wordt pas gemerkt, als de bewoners hun bezit vergelijken met dat van bewoners van nieuwe huizen. Maar als iedere Nederlander, ook degene, die in een goed huis zit, zich het nationale woningbouwprobleem tot het zijne maakt, is het gauw genoeg afgelopen. jangswegen zijn duidelijk aange- en de parkeerterreinen bieden ruimte voor allen, die geïnt rijn in de nieuwste ontwikk p land- en tuinbouw, die in e zichtbaar worden. De wethouder ziet zeer goed in, dat er ling is tot verontrusting onder ibliek en vooral onder degenen, 4 naar genoegen, of helemaal niet zijn. De psychologische wer- vaak nog het ergste, aldus de Baggerman. Het is hard nodig, dat er eens een samenvattende brochure, goed leesbaar, wordt gemaakt, waarin de verontruste huurder precies kan vin den wat hem te doen staat. Als een huiseigenaar de huur opzegt, kan de huurder de zaak nog twee jaar minstens tegenhouden; bij huurverhoging kan hij nog altijd een beroep doen op de huur adviescommissie; bij bouwplannen kan hij op allerlei manieren premies aan vragen. De mensen weten dat niet. Bovendien zou zo’n brochure eens een eerlijk overzicht moeten geven, hoe het er met het woningbestand landelijk, resp. plaatselijk, bijstaat. Er zullen alle mogelijke stands 2 met zeer exclusieve artikelen, maakt zijn door leprozerieën; n terse kunstvoorwerpen en Aziatische kunstnijverheid, mét Indische en Chinese hapjes, een KNIL-stand met alle mogelijke attributen, een batik- boetiek, zilver, tin, houtsnijwerk, half’ edelstenen, enz. In totaal onge eer vijf tig stands. Er is bovendien een uitgebreid middag- zaam antwoord, dat z< midden bleef. Samenvat uit dit gesp toch wel iet degelijk berei landelijke politiek voor woningverbete ring en nieuwbouw liefst voor te lopen, maar in elk geval bij te blijven. Tot uitzonderlijke aktiviteiten op eigen initiatief is de gemeente niet erg gezind; dit is ook niet mogelijk. ’Er staat in Tilburg niemand op straat,’ aldus de wethouder, ’en we zullen er in dit geval voor zorgen dat het niet gebeurt.’ Er is een plan in ontwerp, huizen, leegstaand of niet, ringbanen zullen worden seerd op interieurvpor berekening van de kost de situatie op vereist peil De uitvoering van dat plan We zijn nu begonnen aan een zoek van de huizen in de wijk Korvel en daar hebben we vier ambtenaren voor beschikbaar. Dat is ook een kwestie van maanden. En als we met Korvel klaar zijn beginnen we aan een andere wijk. In verband hiermee is het tamelijk naïef om te veronderstellen, dat de gemeente binnen twee-en-een-halve maand zou kunnen beginnen aan de sanering van een andere stadswijk. Hoe kras ook de termen zijn, waarin een beroep in die zin op de gemeente wordt gedaan, we gaan daar niet op in, omdat aangeno men mag worden, dat men inziet, dat dat niet kan. Daar dan toch op aan dringen is onredelijk. Wat in Tilburg hard nodig is, is een Bond van Huurders en Woningzoekenden, die geacht kan worden representatief te zijn. Er is in onze stad geen enkel overkoepelend comité in die richting en zodoende is er ook geen orgaan om de mensen in het redelijke voor te lichten desnoods dan mét pressie op de overheid. Ook hier weer onverschilligheid van degenen, die een huis hebben.’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1