IERSEL van ID neerlandia PEUGEOT Bromfietsen PIET O' Actie ’Open Huis’ gaat jeugd over vakanties informeren Snip en Snap met Souvenirs in de Stadsschouwburg 1 5.90 iers if 0 Bloemenfestival te Keulen 3. Korvelsewegl74 Tel 04250-21697 Schoon water in Beekse Bergen Voordeliger naar het buitenland Uniek stilte- eiland voor kampeerders Beauraing- Bedevaart voor 25e keer Grote show in Tilburg Zomerexpositie Ned. Antillen traat ikbon ’n Grote verscheidenheid in klokken ANTS .95 ZATERDAG is het zover! enter DAROhoofdpijnpoeder Gezelschapsrit TMC ENTER ENTER CHEM.REINIGEN ENTER ZWEM BROEKEN 'n «Eindeloze» kollektie Joe Frazier op 15 mei in Tilburg Typeba# hamers van hooi I Vy T, pril 1971 - pagina 12 Donderdag 29 april 1971 DETILBURGSE KOERIER ('s-woensdags na 13.00 uur gesloten) ENSCHOTSESTRAAT 164 TELEFOON 20922 FINANCIERING MOGELIJK INFORMATIE IN OISTERWIJK pakjes vult u hier bezig met vrijwel alles :omer Vakantie en weekends: Het Nivon stelt zich ten doel: 'w, beige en wit 15 slechts begint 5 dagen vóór jpelijl snel Heuvelstr.50 (Hoek WillemUstr.) Informatie L FA. H. DIELEMANS 81-TILBURG de m< 17 ’Een trouwe bezoeker’ ï?CO Korvelseweg 102 Tilburg I SPORTAFDELING HISTORISCHE KAPSELS verenigit bij ’iTU >otste ruim en ;en 12 mei zal in de Tilbui i worden inap Souvt ANDEL lat 75 EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING ge zien iere als dYo in hs puzzel-sterrit. ing over wat u vervulling successen ijven in uw 1971, deel ijsuitreiking om 7 uur ca. ie plaats. g draagt voor de dansen en ensem- voor lm 31 2,50 s 2,- EXTRA STERK Eur van ge- iren- DENEN Dan worden onze voorraden uitverkocht met ENORME KORTINGEN Zie ook onze advertentie op pag. aat 75 COOP EEN t 75 jaar Inschrijf ke Mut ijkste uithoek van Denemar- zich in de invloedsfeer van iau-pact. De :ies vertellen Poolse en Oostduitse Liegen. Maar de kam- die u lezingen ganiseert aktivitei- ’Samen- :orgt ook ng in de /groepen, gtochten, .tersport- van uw schriji ;rdag 22 april 1 irgse gegeven van de /enirs’ met Willy er uit als een romantische ber_ Eén ding hebben heid op non-profi de hoge kwalitei prijzen. ;n, ook stelden g mee te maken, jvlegenheid om een g te maken, /aart van 28 t/i :n gele nu, in zelfde /rganisatie. Pinkster- zen (ook in de winter), organiseren het. zelf en maken van de facilitei- ;atie als bel? van ieders leven, heeft bij ons rui greep uit de mogelijkheden: vakanties. i van profiteren doordat het uitg van u< al de snelle Henk Core optimaal mo gelijk! Naast de als Floc _e in uw blad op met de meeste gaven versti via een g I maandbl Meer dan geconfronteer ’Blumenv 47.0( VERF met Brommers van autoklasse hm hhi Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. DE BROMFIETSSPECIALIST Verend zadel Verende zadelpen Verende achtertelescopen NIVON zorgt il. In deze doe- u verwachten: opgeven bij de sten, kenbaar op Juwelier-Horloger Schouwburgring 27 Kaps. rangementen zijn o.a. van ie kostuums van Anthony ^oor het merendeel van Jan met met een jt echter gei hebben maakt gebruik van de miniatuur-spoorweg en de Het Nivon, Nederlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk, is één der grot kulturele organisaties in Nederland en telt i 36.000 leden. Aktief op het gebied van vorming kultureel werk werpt het Nicon zich op als et ;.;..'ging waarbinnen men intensief betrokken is j aktuele vraagstukken, zoals 'milieu-hygiëne’, ’mens en maatschappij’, en vele andere onderwer pen Echter ook rekreatie als belangrijk bestanddeel uime aandacht. Een Voordeliger s Daar kunt u Nivon beschikt over maar liefst 14 vakantiehuizen, verspreid over het hele land en bovendien diverse fraaie kam peerterreinen. Ook heeft het Nivon akkomodatie in het buitenland. 725 vakantiehuizen in België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland staan voor u open. dan starten wij met onze grandiose verbouwings uitverkoop met elkaar deze huizen. Sommige groot hotel, ande: srghutjes. zij gemeen, gastvrij- 'p non-profit basis. Dit verklaart >ge kwaliteit tegen absurd lage van de nationaal uitgezonden naar de schappen, die dit jaar worden gehouden. trijden met sterke rropese deelname, om de 'Grote Prijs n Nederland’, om de ’Oscar d’Elegan- ce’ en een toupetwedstrijd. Zowel de show als de wedstrijden zijn opengcsteld voor het publiek, dat de kappers nu eens van een geheel andere kant kan leren kennen. 7 tot en met woensdag jurg een serie voorstellingen i Revue: ’Snip en Si lar. publiek, schouw- Piet Muyselaar in hun grootste Het is thans zeker, dat de wereldkam pioen boksen Joe Frazier met zijn pop groep ’The Knockouts’ een tournee door Europa zal maken. Het eerste concert van deze tournee vindt - onder auspiciën van de Stichting Tilburg To taal - op zaterdag, 15 mei a.s. plaats in de Pellikaanhal te Tilburg. Het zal het enige concert in Nederland zijn. Het optreden van Joe Frazier en ’The Knockouts’ wordt onderstreept door de Joe Frazier Dancers. jmoedigd door het succes van de eleden verschenen langspeelplaten zendingen, die ondervonden, wens voor een ;ns zal men kunnen ken- het klimaat, de planten- c.eld, landbouw en mijnbouw. ii de eilanden steeds eerste uur vli In het noordelijke deel van het terrein ligt het jeugdpark met springplanken, minigolf, tafeltennis, speelterreinen en een jeugdhuis. Als nieuwigheden ont staan een speelweg, een golfterrein in het gras en een speelheuvel. Het beken de dansterrein bij het Muziekpaviljoen is uitgebreid en ten dele overdekt met schermen. Met een half miljoen tulpen zal de Lente het festival verrijken. Voor de tentoonstellingshal bestaat de moge lijkheid zich met wijn of bier te verfris sen. In de hal zelf worden speciale tentoonstellingen georganiseerd. De Riehler Aue, het tentoonstellings terrein aan de linkeroever van de Rijn bevindt zich aan het einde van de Rijn- oeverpromenade langs de binnenstad. Prachtig uitzicht biedt een 13 m vrije, oranjekleurige hal, waarin de bezoekers met de problemen en de taken van de tuiniers worden geconfronteerd. Het middelpunt zal de ’Blumenwiese’ (Bloe menweide) met haar 47.000 heesters, met tulpen en gedurende de zomer met wisselende soorten bloemen zijn. Op 19 verschillende plaatsen ontwerpen tien tuinarchitecten tuinen met woon gelegenheid. Aan de zuidelijke ingang Ruim 15 km. ten oosten van het Deen se Oostzee-eiland Bomholm liggen 20 kleine eilanden, de Ertholmene. Daar van zijn er slechts drie bewoond: Chris- tianso en Frederikso door mensen en Graesholmen door honderdduizenden meeuwen en andere vogels. Dat is een vogelreservaat. Postboten en andere scheepjes leveren ’s zomers honderden mensen af voor een bezoek van een paar uur op Christianso, een rots van 710 meter lengte en 430 meter breedte. In de oudheid was het een vesting- eilandje, dat de machthebbers van toen de heerschappij gaf in de Botnische Golf en de Oostzee. Keulen, de tweeduizend jaar oude Domstad en tevens een rnodérn jaarbeurs- en kunstcentrum, zal dit jaar ter gelegenheid van de Westduitse tuinbouwtentoonstelling een bijzondere attractie bieden. Op een zeventig hektaren groot parkeerterrein aan beide kanten van de Rijn wordt van de 29ste april tot de 24ste oktober een kleurig bloemenfestival gehouden. Vier motorboten, die telkens 250 bezoekers van de tentoonstelling kunnen opnemen, zullen tussen de beide oevers heen en weer varen. Het Rijnpark aan de oostelijke oever werd reeds veertien jaar geleden voor een tuinbouwtentoonstelling aangelegd. Hier liggen de Grosse i Rosengarten (Rozentuin) met 4000 rozenstruiken, de waterterrassen met schaduwrijke pergola’s en het glazen huis voor cactussen, de bronnentuin met lelies en irissen, Japanse bloemen en heesters, heidetuinen en een dahliatuin. Een wegennet met een lengte van 20 kilometer loopt door het terrein. Wie het echter gemakkelijker wil le stoeltjeslift. FTEN en ZN. Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematfeverzekerlngen. Op 1 en 2 mei a.s. houdt het Nivon open huis. Dit betekent dat 14 Nederlandse Natuurvrienden huizen gedurende 2 dagen gastvrij openstaan voor: - iedereen die over vakantie ’71-’72 nog niet is uitgedacht, - voor iedereen die wel eens iets meer zou willen weten over onze unieke internationale organisa tie, - voor iedereen die, maar in wat u wilt, want het Nivon houdt zich wat u kan interesseren. van het tentoonstellingsgebied komt de feesthal met ruimte voor 2500*gasten. De ’Bundesgartenschau’ zal dagelijks van 9 uur af geopend zijn. De toegangs prijs bedraagt 3 DMark en vóór vrou wen boven de 60 en voor mannen boven de 65 jaar slechts 1,50 DMark. Voor enkele tentoonstellingen zal een speciale toegangsprijs worden berekend. De entreekaarten voor de Olympiade München 1972 zijn voor Nederlanders vanaf 1 april 1971 verkrijgbaar bij: Reisburo American Express Comp., Plaats 14, Postbus 112, DEN HAAG, tel. 070-18 51 10 Ook dit jaar zullen op Koninginnedag, wanneer Tilburg op waardige wijze feest viert, weer diverse reclame-vlieg- tuigen in de lucht hangen om hun ’boodschap’ door te geven. Verfhandel Willy Pijnenborg doet hieraan ook weer mee en maakt melding over Teolin ver ven. Traditiegetrouw, wordt door de Tilb. Motorclub T.m.c. op vrijdag 30 april a.s. een oriëntatiégezelschapsrit verre den, waarin diverse aardige attracties zijn verwerkt. Deze rit staat open voor: auto’s, scoo ters, motoren en bromfietsen. Gelijke kansen voor bestuurders en passagiers. Kom tijdig inschrijven, want vorig jaar was er een geweldige deelname, ferwijl dit jaar een mooi parcours is uitgezet. ijving vanaf 12 uur in ’Café Boer- itsaers’ in ’t Zand. Start aldaar vanaf 2 uur. Prijs zelfde dag zelfde Geeft informatie over dingen, bezighouden. In de vorm van le; en discussie-avonden. Orgs kursussen. Eén van dit soort al ten is b.v. het diskussie-projekt scholing’. Maar het NIVON zor voor ontspanning. Ontspanning vorm van studie- en hobbygs ekskursies, reizen, speciale dagti watersportkampen en winte reizen. Voor jongeren is er binnen het NIVON Deze plannen bestonden al enige jaren, maar steeds weer moesten ze terzijde worden geschoven om plaats te maken voor een nieuwe Snip en Snap Revue. Gezien ook het succes van de 32ste revue, ’Van Toen tót Thans’, die ruim 400 voorstellingen haalde, zou het in de lijn der verwachtingen liggen dat de formule niet veranderd zou worden en als gebruikelijk een 33ste revue zou volgen. Van vrijdag 7 Stadsschouwbi nieuwe Snip en Snap Walden en Piet Muyselat Met deze revue is een vaak uitgesproken wens van p burgdirekties en zeker ook van Willy Walden en Pi i»"" gegaan: ’de opvoering van een programma met uit een rijke carrière in een fleurige omlijsting’. Voor het voorprogramma is gekontrak- teerd The Bobby Boyd Congress (even eens voor het eerst buiten Europa op tredend). In deze groep speelt o.a. Carl Wayne, voorheen behorende tot The Move. Ook deze popgroep heeft een eigen dansgroep namelijk The Congress Girl Dancers. In totaal zullen aan dit door Paul Acket en Leo N. de Brabander geproduceerde popconcert 30 artiesten meewerken. De kaartverkoop zal verzorgd worden door alle V.V.V.-theaterbespreekbureaus in Nederland en door de V.V.V.-Tilburg, de Pellikaanhal en de Stadsschouwburg- Tilburg. Naar aanleiding blad van donder ik u het volgende mede: Daar ik een trouwe bezoeker ben van het recreatieoord ’Beekse Bergen’ ben ik het niet eens met uw artikel, want ik heb de afgelopen week een wandeling gemaakt langs het water. Wat ik daar allemaal in het water heb zien liggen, nou dan kreeg je af en toe de rillingen over je lichaam. Buiten het hout en papier en plastic (misschien allemaal nog van het afge lopen seizoen) lagen er o.a. een dode vogel en een dood konijn met een schotwond allebei in verre staat van ontbinding. Nu als u dat veilig zwem water noemt dan weet ik het niet meer. Ik veronderstel dat die beesten en rom mel nog voor het hoogseizoen (Pink sterdagen) weg zal zijn. Maar dan is het water toch nog niet zuiver te noemen. Als u nagaat dat er nu ook al waaghal zen zijn die een duik in het (vuile) water nemen. Hopende dat u dit stukje zult nemen teken ik mi dank. Aanger kortgel en de beide televisie-uitze zeer veel waardering werd toch besloten de programma vol souvenirs uit te voeren. Zo zal ’SNIP SNAP SOUVENIRS’ op een bijzondere wijze gepresenteerd wor den. Willy Walden en Piet Muyselaar spelen een groot aantal sketches met de hoogtepunten uit 32 jaar Nederlandse Revue en trekken zelfs voor één keer de jurken van de ’dames Snip en Snap’ weer aan. De omlijsting zal meer eigentijds zijn: de jonge Nederlandse choreograaf Jan Arntz zal met zijn eigen dansgroep de kern vormen van de intermezzi en het revue-huisorkest is vervangen door een tgebreid combo onder leiding van Co n der Heide Wijma. Hoewel de revue reputatie genoot van tempo en decorwisselingen, heeft ditmaal rdüfyener gezorgd voor een 1 gebruik van de technische cheden. ao. Je kern van ’vaste’ medewerkers Aase Rasmussen, Lily Kok, Diana sodgate, Donald Jones, Louis Dusee en Bert Buitenhuis werd als extra attraktie aangetrokken ons vaderlands goochelfenomeen Ffed De orkestarra Bert Paige, de Holland en een aparte ór Festival, jeugdreize Soos-werk. Zij c~ kunnen gebruik ten van de ’grote’ NIVON-broer. In de aktie ’Open Huis’ kunt u kennis maken met ons NIVON, Natuurvrien- denhüizen. Maar vooral kennismaken met nieuwe mogelijkheden voor uw ge zin of voor u zelf - mogelijkheden die u tot nog toe misschien nauwelijks kon vermoeden. U maakt de mini-trip, voor een gastvrij onthaal mee-aktie mag Demonstraties van diverse aktiviteiten (stenen slijpen, fotografie, volksdan sen). Deelname aan b.v. een wandeltocht in de natuurrijke omgeving, Informatie en voorlichtir zoal las. Arntz, die ook zorg choreografie van alle d bles. Snip en Snap Souvenirs zal een echte Snip en Snap Revue zijn vol met pretti ge herinneringen en nieuwe kennis makingen. De vrije verkoop 1 iedere voorstelling. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur precies. Er wonen op Christianso nu 162 men sen. Het is via een kippebruggetje ver bonden met Frederikso, het andere bewoonde mini-eiland (440 x 157 meter). Christianso is een uniek vakantieland voor kampeerders, die de rust zoeken. Krijsende meeuwen zijn in feite de eni ge rustverstoorders op dit eilandje zon der televisie, auto’s, motoren en bromfietsen. Achter de oude verde- digingsmuren ligt de enige camping van het eiland verborgen, waar alleen de rustzoekers hun tentje neerprikken. Er is hier en daar subtropische planten groei, want dit mini-eiland profiteert nog meer dan Bomholm van de gunsti ge effecten van de warme golfstroom uit Mexico. Deze oostelijl ken bevindt z de landen van het Warschai vuurtorenwachter kan precit wélke Russische, 1' vliegtuigen overvlk. peerders willen er geen weet van heb ben, want ze genieten er van zon en stilte. Het Deens verkeersbureau verstrekt nadere informaties over deze aantrekke lijke en nog weinig bekende mini-eilan- den. Het Nederlands Beauraing Comité Pró Maria viert dit jaar haar 25-jarig be staan. Doel van dit comité is de bood schap van O.L. Vrouw van Beauraing te verspreiden. In de periode van nov. 1932 tot januari 1933 verscheen Maria daar 32 maal aan vijf kinderen. Na vele jaren van onderzoek naar de echtheid van de verschijning waarna de kerkelijke goedkeuring, werd in 1946 het comité Pro Maria opgericht en van af die tijd gingen georganiseerde bede vaarten naar Beauraing. Ook nu nog gaan jaarlijks duizenden mensen mee. Gezonden welke voor één dag gaan en zieken die de reis maken en vier dagen gaan. Vooral voor zieken is dit een belevenis, de prachtige reis door de Belgische Ardennen en dan in Beau raing zelf de plechtigheden met als hoogtepunt voor hen, de ziekenzegen. De verzorging van de zieken is in han den van het Rode Kruis. Namens de zieken en het Comité Pro Maria hartelijk dank aan de leden -van het Rode Kruis en speciaal dr. v.d. Sande voor de prima verzorging gedu rende al deze bedevaarten, aan de zieke medemensen gegeven. Dank ook aan allen die hetzij door giften, collectes of het kopen van donateurskaarten, ook onvermogende zieken in staat stelden een reis naar Beauraing Ook dit jaar is er gelegi reis naar Beauraing U zieken is deze bedevaart augustus. Inlichtingen hierover aan onderstaand adres. Voor gezonden is de datum zon dag 29 augustus prijs voor volwassenen f. 15,-, kinderen f. 12,- Men kan zich hiervoor plaatselijke propagandist de raambiljetten of bij M. Buster de Jong Pater Ruttenstraat Tilburg Tel. 25796. jne Tilburg Totaal. il hier o.m. de Griekse, Egypti- isels kunnen be- e Middeleeuwen, van de Lodewijken, de Napoleon.periode, maar nkapsel’ van 1971 en van haarmode, zoals die zou i in het jaar 2000. len in de Op zondag 2 mei a.s. zal er in de Stadssporthal te Tilburg een grote historische show worden gegeven van de coiffures van de Grieken tot aan het jaar 2000. Het zal de eerste presentatie van de kapsels door de eeuwen heen zijn, die op een dergelijke wijze worden gebracht. De organisatie van deze unieke show is in handen van de T.A.S. Nederland, de Technisch Artistieke Sectie, die nu 20 jaar bestaat en die tot dit evenement heeft besloten in het kader van de campagn Men zal sche en Romeinse kapsi wonderen, en die uit de de Pruikentijd kapsels uit de ook het ’maankaf 1972, en de haai kunnen zijn in het jaar 2000. Vooraf zullen in de Stadssporthal van Tilburg verschillende wedstrijden wor den gehouden om het Nederlandse Kampioenschap van de kappers; de finalisten van dit nationaal kapconcours zullen worden v“ wereldkampioenscl in Luxemburg won Er komen ook wedstr sse deelname, oi het welzijn te bevorderen door de mens ten dienste te staan in het streven om natuur techniek en kuituren tot een evenwichtig geheel in ieders leven in de maatschappij te verwerken. ’Het wil in sociaal en kultureel opzicht bijdragen tot de ontplooiing van de mens: ook in de zin dat hij zich mede verantwoordelijk voelt voor de samen leving.’ Bovenstaande regels werden jarei den geformuleerd. Maar vooral de zeventiger jaren, blijken deze regels ineens hoogst aktueel te zijn. Waarom? In ons dichtst bevolkte land ter wereld tellen wij dagelijks meer inwoners. Maatschappelijke veranderingen volgen elkaar in snel tempo op. De vrije tijd neemt toe. Enzovoort.- Het Nivon meent aan de behoeften, die in deze dynamische tijd wel moeten ontstaan, tegemoet te kunnen komen. De zomer-expositie in het Natuurhisto risch Museum te Tilburg heeft dit jaar als onderwerp ’de Nederlandse Antillen, zoals een bioloog deze zag’. De conservator van het Natuurhisto risch Museum, de heer W. van Boextel, bezocht namelijk in 1970 zowel de Beneden- als Bovenwindse eilanden. Deze reis werd de directe aanleiding tot het organiseren van deze tentoonstel ling. Achtereenvolger nis nemen met 1 groei, de dierenwerel veeteelt, bodem en mijl Toeristisch worden de belangrijker, in de eerste plaats voor de Amerikaan. In 2-3 uur vliegen kan men ’s winters het koude New York verwis selen met de warme Antillen. Vooral op St. Maarten bezitten vele van hen een bungalow, die gebruikt wordt als twee de woning. De tentoonstelling in het Natuurhisto risch Museum biedt een unieke gelegen heid om eens kennis te maken met deze zes zonnige eilanden in de blauwe Cari bische zee. Tot 1 augustus is de zomer-expositie ’Nederlandse Antillen’ dagelijks te be zichtigen van 2-6 uur in het museum gebouw aan de Kloosterstraat. Op regelde tijden worded films en kleur dia’s vertoond. Een NIVON-centrum is gevestigd in ’Morgenrood’, Scheibaan 15, Oister- wijk, tel. 04242-2035. ’Doe met uw lente-kriebelig-gevoel iets waar anderer» nooit spijt van kregen’. Zaterdag 1 mei van 10 uur tot 17.00 uur Zondag 2 mei van 10 uur tot 16.30 uur Dat u over deze vvakantie- en weekend mogelijkheden voorlichting en service op velerlei gebied ontvangt (bijv, uit- <’«v»n van sociaal toeristische gidsen, trekking kampeerdocumenten en gratis abonnement op het Nivon blad) spreekt voor zich. 300.000 vrienden beheren

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13