2? irsJ cii TENNIS Daar zijn wij,,St(?fk in! CHT I ff FLORYN hamers van hooll FILMS DEZE WEEK f Geen eendagskuikens met Pasen Straks een Renault 17 sportcoupé Waldo de los Rios geeft klassieken een nieuw ritme W.P. Baars en Zn. in nieuw bedrijf in Tilburg AR Zweedse hotels boeken in Amsterdam Groot HALF-VASTENBAL POSTELSE HOEVE Stadsnieuws in het kort ISPORTAFDELINGI »U tennist er wel bij« Beveiliging- en Politie- tentoonstelling in Den Haag Camera fotografeert zeldzaam dier op zeebodem S" Ha fijn... een borrel van floryn! Donderdag 18 maart 1971 - pagina 11 DETILBURGSE KOERIER r1 - pagina 10 HARMONIE THEATER CHICAGO Frankenstein leeft De terugkeer van de zeven NOORDERLICHT AMBASSADE THEATER Liefdes-orgiën van Hendrik VIII Met blanke borsten en spitse degen TILBURG ■YJAMA’S CAMERA THEATER Charlie Brown en het kleine grut De nieuwe fabriek, die opgetrokken is t Zn. >n 26098 ZATERDAG 20 MAART in de totels, pen leden in 75 ,85 ,50 Foto Van Aarle. Al meer dan veertig jarenü! Welkom op onze Houvotstraat 50-52 - Tlfcurg (hoek WINem ILstraat) IISCHE IGING wie zou daar aan twi; ;rs van een enerverenc ''-’rafische a.e onder- met een lydroiden, ose, fordt Basilica een dan andere is ontwc :t W. van toenemend mist is meer dieren. tegen aantal bero- heeft aangBtoond en is voorzien van de van de 16 TS. ongeveer t van wie meever- de ten- ir te be- In zuil ,50 ,90 ,30 ,95 20 ,45 >om I acht ft Deze nieuwe Renault 17 heeft voor- wielaandrijving 1600 cc motor 1 ^styreen, )p de vervaar- FR, een hard inging van alen, waar- irdubbeld. ve' fabriek zijftien studenten van idemie een deze unie- iat bestand is gr. C. Dit wonderheid Laat ieder die zo een kuiken aange boden krijgt, het diertje weigeren en zijn misnoegen uiten, dat de desbetref fende leverancier gebruik maakt van izichten ’goedkope’ lier kan voor een verrijkit mikenmaj de pro schuim; digit poly ;nd door de heer N. 1 de exotische naam lijkt weggelegd te los Rios, een nog >ij de oceanogr speciale jolype de hj De Umbellula is een prin dat door middel van de fot< oceaanbodem wordt beste jrimitief diertje otografie op de tudeerd. vrij jonge, begaafde comj geur, die de sensatie va te worden. Zijn lost al een gedeelt De pure klassi ven, zag h” waarou daagse dat na lp in Spanje Nederland d« In de Sacramentskerk aan de Ring baan Oost wordt zondag om half twaalf een byzantijnse mis opgedragen met medewerking van het Tilburgs Byzan tijns Koor. misnoegen uiten le leverancier g„ deze in meerdere opzi reclame. Een huisdit kind een wérkelijke verrijking beteke nen, maar deze ’kuikenmanie’ heeft hier niets mee te maken en is in tegen deel een ieder jaar toenemend misbruik ten koste van steeds Met de opening deze week dinsda° Zn. N.V. aan de Orionstraat op wordt een aanzienlijke uitbreiding maar ook wat betreft de produktie. W. P. Baars Zn., thans de grootste fabriek van isolatiemateriaal in Nederland, is in 1923 begonnen als houtzagerij in Rotterdam en schakelde in 1952 over op de produktie van isolatiemateriaal, waarvoor aanvankelijk uitsluitend kurk werd gebruikt. tajaar van jring voor is niet te ver- van 1972. lag van de nieuwe fabriek W. P. Baars >p het industrieterrein-Oost in Tilburg bereikt, niet alleen van de ruimte. Deze week het vervolg van de 7 mannen zonder vrees die onder hun leider Yul Brynner de afrekening meT de bandie ten ’uitschiet’, omdat deze de mannelij ke bevolking van het dorp dwingt voor hun leider te werken. Voor 14 jaar en ouder die van een avontuurlijke western houden. Vele winkels, supermarkten, benzinepomphouders geven in de week voor Pasen levende zgn. eendagskuikens cadeau aan kinderen. Deze dieren zijn in grote getale beschikbaar bij kuikenbroeders, daar onge veer de helft van alle uit het ei gekomen kuikens haantjes zijn, die voor de verdere produktie niet in aanmerking komen. De bovenvermelde propagandastunt kost dus weinig geld. Er bestaat veel te weinig weerstand tegen juist het feit, dat een kind met een kuikentje op het eerste gezicht een vertederende indruk maakt en allerminst iets lijkt, waarover de- Dierenbescherming zich zorgen zou moeten maken. Ieder die echter even doordenkt, kan zich met praktisch feilloze zekerheid het verdere lot van deze kuikens indenken. - Op vrijdag 26 maart wordt in de Telefoonstraat op no. 33 een Turks steeds meer oceanografen een steeds intensiever gebruik zullen gaan maken van de mogelijkheden die de fotografie hen biedt. - Het zesde koffieconcert in de foyers van de Stadsschouwburg wordt gehou den zondag 21 maart van half een tot half twee. Kleine kinderen kunnen on dergebracht worden in de crèche. De uitvoerenden zijn Willy Goudswaard slagwerk en Jan Goudswaard gitaar. In het kader van de extra koffie-conCerten zal op zondag 4 april het Nederlands Harp trio optreden. Dacht men bij NEGRAM de plaat slechts te kunnen importeren, spoedig moest men echter overgaan tot een eigen persing door de sterk toenemende vraag naar deze elpee. Radio en teevee hebben daarbij bovendien de aandacht op deze plaat gevestigd door hem regel matig te draaien. Wie is dan wel deze succesvolle komponist en arrangeur? Natuurlijk, wie zou daar aan twijfelen? Liefhebbers van een enerverende grie zelfilm moeten deze week naar het Harmonie Theater, waar zij op het wit te doek deze duivelse kunstenaar de meest lugubere handelingen zien ver richten. Liefde en dood, fanatisme in dienst van onbegrijpelijke zaken leveren stof in overvloed tot uitgebreid grieze len. uit B2 blokken, is ontworpen door de Haagse architekt W. van Driel in Den Haag en gebouwd door het aannemers bedrijf Winters Van Dijk te Breda. De bouw is zodanig dat in alle fabrieks- en kantoorruimten zoveel mogelijk een vertikale lichtval mogelijk is. Baars Zn. heeft in Tilburg c vijftig man personeel in dienst enkelen uit Rotterdam zijn huisd. mponist en arran- ran 1971 belooft laatste LP: ’Sinfonias’ Ite van deze beloftes in. pure klassieke muziek van Beetho- i, Mendelssohn. Tschaikowsky voor- hij op deze plaat van een fijn ritme, irdoor deze muziek op het heden- publiek werd afgestemd, zo zelfs een succesrijke verkoop van deze en Zuid-Amerika ook in le victorie is begonnen. irige dochtertje van ac ontsnapt aan een >nder haar familie aange- ertog de Toulouse. Dit jegin van een verhaal opgegroeide Isabel- de moordenaar van Charlie hoopt als compensatie voor zijn mislukte pogingen een vlieger op te laten, dat het honkbalteam waar hij aanvoerder van is zal overwinnen. Het wordt het 99ste verlies in successie. Hij wendt zich daarom tot Lucy. Als Char lie wil uittrappen trapt Lucy de bal weg en hij valt op zijn snufferd. Dat is het begin van het verhaal en uiteindelijk ook het einde... dient, daar maar al te vaak blijkt dat dit onvoldoende verzorgd is, waardoor nodeloos risico’s ontstaan. Ook voor particulieren is op toonstelling goede apparatuui zichtigen waaronder schilderij-beveili- ging, stil-alarm etc. Het schrikbarend geste vingen en overvallen h dat een goede beveiliging geen overbo dige luxe; is. In het laatste kwartaal van 1970 is in Nederland voor miljoenen guldens gestolen waarbij tevens veel schade werd aangericht. De beurs is geopend van maandag 22 t/m donderdag 25 maart 1971 dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 23 maart zal de beurs ook ’s avonds zijn geopend van 19.30 tot 22.00 uur. Men hoeft dan nog helemaal niet te denken aan kwellerijen van kuikens met een touwtje aan hun poot e.d. Wel kan men tot in de wijde omtrek van zo een bedrijf op straat kuikens aantreffen, die op bevel van de respectievelijke moe ders ’losgelaten’ zijn. Maar ook als zo een diertje mee naar huis genomen wordt, zijn de overlevingskansen prak tisch nihil. Op een enkele toevallige uitzondering na sterven ze allemaal door het (dikwijls goedbedoelde) gesol, door gebrek aan warmte etc. Ook die toevallige uitzondering betreft altijd nog een ha’an, die zijn jeugd door brengt op een flat tot ellende van hem zelf en zijn huisgenoten en in ieder geval het leven laat zo gauw hij om vier uur ’s morgens zijn eerste kraaioefe- ningen begint. Gaarne vraagt de Dieren bescherming aandacht hiervoor. tot 172 SAE pk opgevoerde versie van deze motor. De Renault 17 zal ook verkrijgbaar zijn met een afneembare hardtop. De prijs is nog niet definitief vastgesteld doch zal in de buurt van de f. 18.000,00 komen. De Renault 17 gaat in het nt ’71 in produktie maar de lever export, zoals Nederland, is wachten voor het voorjaar v De officiële hotelcentrale van de Stock- holmse VVV (- Stockholms Turist- trafikförbund) heeft met Bureau Zwe den N.V. in Amsterdam een overeen komst gesloten inzake een voor Neder land en België centrale boekingsmoge- lijkheid voor hotels, pensions en andere logies-gelegenheden in de Zweedse hoofdstad. Door deze overeenkomst is het moge- l(jK geworden, dat alle erkende reis- bureau’s voortaan hun aanvragen voor hotels e.d. in Stockholm kunnen indie nen bij Bureau Zweden N.V. in Amster dam, waarna in normale gevallen de boekingen desnoods kunnen worden bevestigd aan het reisbureau binnen één a twee dagen. Na bevestiging van de reservering wordt de gehele verdere af handeling van de boeking verzorgd door het boekende reisbureau. De geringe hieraan verbonden kosten zijn praktisch dezelfde als die welke door de Stock- holmse hotelcentrale ter plaatse in Stockholm worden berekend. Het spreekt vanzelf, dat door deze ver gemakkelijking van de boekingsproce- dure veel tijd - en dus ook kosten - worden bespaard door de reisbureau’s en dat dit op zich zal kunnen leiden tot een nog grotere frequentering van de Stockholmse hotels en pensions door Nederlandse zakenlieden en vakantie gangers. Van 22 t/m 25 maart 1971 zal in het Ned. Congresgebouw te Den Haag de 2e internationale Beveiliging- en Politieten- toonstelling de Safety Fair ’71 worden gehouden. Deze vakbeurs geeft een uitgebreid beeld van beveiliging tegen Inbraak, Overval, Brand alsmede Bankinrichting, Geldtransport en andere Bewakings- methoden met vele soorten apparatuur, waaronder ook Video-recorders met ge sloten TV-circuit. De bankbeveiliging zal op de beurs een grote plaats innemen. Fabrikanten uit binnen- en buitenland hebben hun antwoord klaar op de steeds toenemende reeks overvallen. Daarnaast krijgt ook geldtransport- beveiliging de aandacht die het ver- De camera, welke uitgerust was met een electronenflitser en geladen met Tri-X en Ektachrome high-speed film van KODAK maakte de foto’s zodra het onder aan de camera bevestigde gewicht de zeebodem raakte. Het bestaan van de Umbellula, die ge vonden wordt op ruim 5000 meter diepte in de Atlantische Oceaan, onge veer 500 kilometer ten westen van de Afrikaanse kust, is sedert 1870 bekend, toen Engelse wetenschapsmensen dit diertje met netten naar de oppervlakte haalden. Het diertje overleefde echter de reis niet vanwege het enorme ver schil in druk op de zeebodem en aan de oppervlakte. Ook latere pogingen mis lukten om dezelfde redenen. De heer Jahn gelooft dan ook dat In 1940 verhuisde het bedrijf naar de Waalhaven, waar het korte tijd later door bombardementen werd verwoest. Na de oorlog herrees het bedrijf aan de Waalhaven, maar de steeds nijpender wordende ruimte-nood, bewoog de di- rektie naar een andere plaats te vertrek ken. Dat werd Tilburg, waar op een 17.500 m2 groot terrein een geheel nieuwe fabriek met een vloeroppervlak te van 4.000 m2 verrees en vanwaar goede verbindingen zijn met Rotter dam, Antwerpen en het Roergebied. Naast kurk ging Baars zich toeleggen op moduktie van Polystyreen, het uunplastik, en later 0[ ing van Polykon polyurethaanschuim ter verval de traditionele isolatiematerial van de produktie nu wordt vei Bij de opening van de nieuwe werd een geheel nieuw produkt geïntro duceerd genaamd Basilica dat b tegen temperaturen tot 700 g’ calciumsilicaat heeft als bijzoi dat het zonder asbest wordt vervaar digd, een novum bij isolatiemateriaal dat zo’n goede warmt egeleidings- koëfficiënt heeft. Het ontbreken van asbest is belangrijk voor de verwerker omdat hiermee de zogenaamde asbes tose, een aantasting aan de longen, wordt uitgebannen. Bovendien heeft i bij hetzelfde soortelijk gewicht aanzienlijk grotere drukvastheid caliumsilicaten. Met veel deskundigheid werd deze week dinsdag bij de nieuwbouw van de Hoge school een niet gering karwei geklaard. Een Amerikaanse koelmachine van 7.600 kg moest naar de twaalfde verdie ping gehesen worden en daar was een kraan van forse afmetingen voor nodig. De hoogste verdieping krijgt in het nieuwe gebouw een uitgesproken tech nische funktie. Er worden in onderge bracht de cv-installaties, een gecompli ceerd netwerk van technische leidingen tige koelmachine die funktie heeft bij de zenste binnentempe- le verdieping ligt op en voor het gevaarte - in Rotterdam arriveer- eciale staalconstructie De beruchte koning Hendrik de VIII een ’lichaamsdolle’ koning van licha men en levens leeft zich uit in Sex en Orgiën achter hoge slotmuren. Toegang 18 jaar. en ook de reusachtij een overheersende f regeling van de gewe raturen. De twaalfde 53 meter hoogte dat kant en klaar de - mo worden Isabella, het tweejar de Hertog de Frissac slachtpartij, oi richt door de Herto thema is het beo.. waarin de inmiddels la op zoek gaat naar haar familie. Zij weet hem te vinden en zijn gezicht onherkenbaar te vermin ken. Uiteindelijk wordt hij ter dood veroordeeld, maar het blijkt dat de beul zijn werk slecht heeft gedaan. De ver keerde is onder de guillotine terecht gekomen. Isabella wil van geen rusten weten. Zij zél haar familiewreken. - Het jaarlijkse halfvastenbal in Het Tramstation wordt gehouden op zater dag 20 maart om acht uur. De muziek wordt verzorgd door het ensemble ’Les huit Chanteurs’. De Alpina-Renaults, welke de 3 eerste plaatsen bezetten in de recente Monte- Carlo Rally, waren uitgerust met een galerie ’in-art’ in Sint Oedenrode Hen tot en met 25 april leerlingen van de akademie voor kunst en industrie uit Enschede, A.K.I., alle mogelijke, soms traditionele, soms eksperimentele ont werpen eksposeren. De leerlingen van de afdeling architektonische vormge ving van deze akademie zijn met zeer uiteenlopende voorwerpen naar deze tentoonstelling gekomen, zoals blok kendozen, stoelen, tafels, bed, kleer hanger, telefoonmeubel, wandobjekten, sigarettendoosjes, lamo, textielontwer- pen, etc. In totaal nemen vi de Enschedese akac ke ekspositie deel. In verband met halfvasten organiseert WIEK op zondag 21 maart van een tot zes uur een fancy fair in het parochie huis aan de Sint Annastraat. Het is een fancy fair door de jeugd en voor de jeugd, zodat bezoek op zeer hoge prijs gesteld wordt. De entree bedraagt slechts vijftien cent. In alle tijden zijn componisten en arran geurs bezig geweest om de ’klassieke muziek’ in te passen in de diverse nieu we muziekstijlen. Bij vele pogingen was de mislukking bij voorbaat al verzekerd, bij andere pogingen trok men de schou ders op en zei men: Voor mij hoeft dat niet en slechts voor enkelen was het weggelegd de top van de ’waarderings- ladder’ te bereiken. Een dergelijk succes zijn voor Waldo de Ook in de wetenschap gaat de fotografie een steeds belangrijker rol spelen. De fotografie biedt vooral daar goede mogelijkheden waar het voor de mens onmogelijk of zeer moeilijk is zelf te komen. Zo’n terrein is bijvoorbeeld de onderwaterfotografie op zeer grote diepte in de oceanen die de continenten omringen. Wakter Jahn, een geoloog, die werkzaam is bij afdeling van de Amerikaanse marine, heeft met een watercamera foto's gemaakt van de Umbellulaeen p< lange steel of een veelcellig dier dat verwant is aan d< zee-anemonen en levend koraal. Renault zal op de Parijse Autosalon in oktober a.s. de Renault 17, een fraaie vierpersoons-tweedeurs sportcoupé, presenteren. Waldo de los Rios werd in Buenos Aires, Argentinië, geboren als zoon van eer musicus en Martha de los Rios, toendertijd ongetwijfeld de belang rijkste vertolkster van de Argentijnse volksmuziek. Reeds op jeugdige leeftijd moest Waldo mee op tournee door Zuid- en Centraal Amerika om zijn moeder te begeleiden op de piano. Van haar kreeg hij dan ook de liefde voor de volksmuziek overgedragen, maar zijn muzikale vorming kreeg toch meer ge stalte toen hij op 14-jarige leeftijd werd toegelaten tot het ’Carlos Lopez Buchardo’ conservatorium, alwaar hij slaagde voor de leraarsbevoegdheid. In zijn studietijd speelde’ hij vaak met microfoons en andere electronische op namesystemen omdat de grammofoon plaat hem mateloos fascineerde. Tijdens zijn diensttijd kreeg hij de gelegenheid om de folklore van het land intens te beleven en zette hij deze muziek op de plaat, hetgeen zijn eerste succes werd. Spoedig kreeg hij opdrachten tot het componeren van filmmuziek bij speci fieke Zuid-Amerikaanse films en kon hij daarvoor dankbaar gebruik maken van de folklore- en volksmuziek van geheel Zuid-Amerika. In 1962 verliet hij Argentinië en vestigde hij zich te Madrid, alwaar hij veel arrangeerde in het populaire genre voor Raphaël, An geles, Mari Trini, Pekemkes, Maria Ostiz en Karina, de vertegenwoordigster voor Spanje tijdens het Eurovisiesongfestival te Dublin. En wie kent nog niet ’Song of Joy’ van Miguel Rios, waarvan de muziek werd gecomponeerd door Waldo de los Rios. Van deze compo- nist-arrangeur zullen wij ongetwijfeld nog veel te horen krijgen in de komen de jaren. restaurant geopei Kortan. Het zal ’Katibim’ krijgen. - De 97ste zomerbedevaart van Tilburg en omstreken naar Scherpenheuvel wordt gehouden op zondag 2 mei. De bedevaart zal onder leiding staan van Pater van Dijk. Om acht uur in de morgen wordt vertrokken vanuit Til burg; om tien uur wordt in de basiliek van Scherpenheuvel een plechtige mis opgedragen. - Een gekostumeerd bal masqué wordt zaterdagavond om tien uur gehouden in de zalen van het Studio 'Theater van de Stadsschouwburg. Het demasqué vindt plaats om 00.41 uur. Muzikale mede werking wordt verleend door de Ober- bayernkapel, de Alpenecho’s uit Oos- terhout en de Kempener Blaaskapel uit Tilburg. - Op de vrijdagen 19 en 26 maart en 2 april wordt in de kantine van Hiero nymus een rikconcours gehouden. In schrijvingen vanaf half acht. Het con cours begint om acht uur. Het eerste kopje koffie is natuurlijk gratis. SCHOUWBURGRING 1 TILBURG PASSAGE 42 - ROOSENDAAL U proeft het voorjaar bij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 11