ft Een weekendje Zierikzee Wat zie je in Marokko dat je hier niet ziet l&ebws DE HAAR Grootste Aqua-camping van Nederland verrijst te Lemmer Dat de mode ’LOGISCH’ is BEHANG LEDEREN en ENORME SORTERING SUEDE KLEDING Verkoop aan particulieren MEUBELBOETIEK burg LEN \TEisbüro\ Madurodam op 31 maart Gladde weg pompend Look modebrillen Voorlichtings bijeenkomst Benelux Merkenwet 8ste Keuze Concert Brab. Orkest Van HERWAARDEN’S WSj /z/xs’/z11 Martinair brengt vliegtuig maaltijden aan de grond remmen weer open 1971 - pagina 4 Donderdag 11 maart 1971 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER ZEEHENGELEN MET CULINAIRE GENEUGTEN wegdek een jk We omen erva- nu 9 it op- en afritten bewijst de grote vraag naar Maakt uw huis gezelliger VOOR IEDERS SMAAK VOOR ELK VERTREK IN ALLE PRIJSKLASSEN ELKE VRIJDAG van 6-9 uur Kantine Gasthuisstraat 22 KAATSHEUVEL Everjachtstraat 39 (’t Zand) ïTI CS Tilburg - Tel. 04250-71385 In onze tijdens de .koop ze bij: CONSTANT et ge- indel, intakt op te slefoon 34295 «70292 levraagd [ongeboden jterij >2 - Tilburg igruil de deur Boekenweek van 1 t.m. 10 april ;r een andere wereld uit een iet rijkst aan oude cultuur èn irtmiddelen zorgen er ichtbij komen, oorden gemaakt met de massaproduktie van >are maaltijden, zowel warm als koud, in Nederlandse Horecabedrijven. Vermijd bruusk sterk remmen of scl jiKeien, hele- jou en cat het indèrdaad al tegen de loopt’ NA DE •el’? produktie ~?n gebruik 't dit a jen wil i. Een m als dans een i en house men en de Delta- vindt u een prachtige collectie Spaans houtsnijwerk Leuk om te geven Fijn om te krijgen Woninginrichting N.V. Korvelplein 46 - TILBURG - Tel. 21216 JR sling de jden soptocht ien gemaakt Jamegroep onder wagenj R16 g< self-dr imer, dat de Irekken naar de andere Friese Ijsselmeer. ns gereed te zijn, in R.A.I. zal een grootte worden 'al aan de hand “~s een duidelijk verkregen kunnen worden. "jekteerd: edienings- recreatie- ?e leefti ningen t ind houden. midden op de westermarkt R tilburg tel.0-4250-7225B Q Oud zijn ook tal van huizen aan de niet meer zo nieuw zijnde Nieuwe Haven in Zierikzee en een zeer hoge leeftijd heb ben ook tientallen woningen bereikt, die zich her en der overeir opende ’LOOK’ mode- ivelstraat 3b. en bossen ook in de werken in Brouwer Het weekendje alles even in og zeer snel voor Hing Mu- «ositie bevat irons en zil- rpen, die Thailand erde banden ANIA Noord 11 I v. 8-12 u. leid te prachti- i ruimte ui monu- geheim- loenlijke het afloop traditie siering van het Congrescentrum, een aspect waaraan jaarlijks op het Boeken feest grote aandacht wordt besteed, wordt ontworpen door de bekende Amsterdamse graficus. Metten Koorn- stra. De camping is geheel door water omge ven en lijkt vanuit de lucht gezien op een reusachtig meer met schiereilanden. Deze hébben wegen en insteekhavens, zodat iedere caravaneigenaar (het park is uitsluitend bedoeld voor stacaravans) met de boot of auto tot zijn eigen deur kan varen of rijden. Pas uw snelheid aan bij o en op en onder viaducten. van de perc 276 (12x2: meter en Inhalen op tweebaanswegen blijft bij de huidige weersomstandigheden gevaar lijk. euwste auto bij oudste speciaal- s Autoverhuur, 19A. stellen, avond k Kom kijken bij ;s branden, r tadje wande jden zijn van 9.30-22.00 .ENS autover- de luxe 1300- tomatic, V.W.- s,~ van vlieg- -’oeg die and Opna- I van 90,— tot iiepvriezers. Het vrieshuis, Breda- uze uit 25 ver- iellen. ’evraagd: open js 162, Tilburg. uitgereikt. Deze laats onder auspic appij der Nederlar n de commissie van de Collec- jpaganda van het Nederlandse ’NB). ^ENS autover- >r Opel Rekord, Vlak bij huis liggen de vrij toegankelijke landgoederen Mon Plaisir’. en ’Weel- zicht’ en ook de wijde zandstranden. Schouwen-Duiveland is verder wijd en zijd bekend om de Domaniale duir i (elfhonderd hectaren) ’Toppertjes genoemde rouwershavense Gat. J:e Zierikzee moet dus, dit i ogenschouw genomen, wel irbijgaan. Zierikzee smaakt naar meer’. Notoire lekkerbekken, die er al eens een tarbot in witte wijnsaus of de Oosterschelde-cocktail met krab, kreeft en garnalen op de tong hebben laten smelten, zijn de eersten om u dat te vertellen. Zierikzee smaakt óverigens niet alleen naar meer, dank zij die meer dan voortreffelijke keuken, maar ook door het sfeertje dat er in het oude stadje voor het grijpen ligt en door de onverbeterlijke zee, die luidruchtig tegen de kade stompt. Matthey Hovestadt, secretaresse bij de Provinciale V.V.V. in Middel burg en Zeeuwse in hart en nieren, heeft een stukje van haar hart aan dit heerlijke Zierikzee verpand. Tk ben gek op vis en vooral visgerech ten maken ze daar in Zierikzee subliem.' r is het zo aantrek- im ’s avonds te be- bij daglicht be- i het restaurant jaarna, als de >maals door -w Juwelier-Horloger Schouwbergring 27 nkel/woonhuis Wil ruilen te huis. Brieven ENS. Het mo ist uitgebreide ter stede. Tel. straat 35. i lager langs de iden met een sablanca, weer □re-Sahari- uvaifi hotel- ratuur die altijd C ligt en drie- :r jaar. Nog 240 iblanca ligt land de höofdstadjsda- :uw, omzoomd )0 palmbomen, uit gesc lar ir sent. >71 is de keuze getiteld ’Protc >ppen tegen heilige h ve werd samengesteld Couvée, Hoofd Een eerste proef - de levering tuigmaaltijden aan een filmploe gedurende 50 dagen in Nederland men maakte - bleek een groot succes. De invoering van de wegwerpverpak king, waardoor afwaskosten worden bespaard, was eveneens een belangrijke factor bij de verwezenlijking van de Ande speeld - de lijk - De optrekken, evenals :herp sturen. Artistiek ziKest zich enten voor iet Rotter- James de lerika zijn smaakt. Onmid- enodigd en het Brabant te schenk van de boekhandel in het teken staan van het Gedurende de Boeken ballen op een per prent’ uisjes). Deze de heer ENS huurauto’s d fabrieksnieuw 3, Galjoenstraat Realistischer is het om over het uitno digende wegennet - in een halve eeuw ontstond zo’n 40.000 km egaal het land te gaan ’veroveren’. Tussen haakjes, aankoop van benzinebonnen (bij de Amto bank in Nederland) geeft dertig procent reductie. Een groene kaart en een normaal paspoort zijn verder als entreebewijzen voldoende. Wel is vaccinatie tegen pokken een ver eiste. Ieder reisbureau zal voorts graag inlich tingen verstrekken over het scala aan vliegvakanties annex hotels, annex bus tochten en annex... huurauto’s die voor Marokko mogelijk zijn. Om honkvast heid tegen te gaan en te stimuleren dat de bezoeker de schoonheden des lands ogen krijgt staat namelijk een ipark aan Renaults R4, R8 en gereed voor een serie uitgekiende Irive rondreizen, waarbij voor iedere avond een ander hotel is gereser veerd. Wat maakt dat trekken zo aan trekkelijk? De liefhebbers beweren dat er geen grootser natuurschoon bestaat dan in dit aan de Middellandse Zee en de Atlantische Oceaan grenzende land. Eugene Delacroix, indertijd een der hartstochtelijkste Marokkofielen, schreef: ’Soms sta ik er zo versteld van... ik ben me ervan bewust slechts een schaduw van de werkelijkhe kunnen weergeven’. Het zijn de pr ge zeestranden waar nog volop i is, de keizerlijke steden met hun r mentale cultuurschatten, hun zinnige steegjes en hun aandc straattoneeltjes, daartegenover in zuiden en oosten de bergmassieven waar skiliften een pendeldienst met de met eeuwige sneeuw bedekte toppen onderhouden. Veilig Verkeer Nederland adviseert de weggebruikers zolang de wegen glad en nat zijn om pompend en in cadans te remmen. De wielen worden hierdoor niet geblokkeerd, waardoor de kans op doorglijden wordt tegengegaan. Ook het zal dit jas engageme week 1971 is de keuze geva boekje getiteld ’Protest (schoppen tegen heilige huisje» uitgave werd samengesteld door D. H. Couvée, Hoofd van de afdeling Nederlandse Geschiedenis van het Rijksmuseum en wordt op de gebruike lijke wijze gratis verstrekt aan ieder die gedurende de Boekenweek 1971 voor f. 7,50 of meer in de boekenwinkel be steedt. Tenslotte zal in het kader van de Boe- kenweek-aktiviteiten op 2 april in het Muiderslot de prijs der Literaire Kritiek worden uitgereikt. Deze bijeenkomst vindt plaats onder auspiciën van de Maatschappij der Nederlandse Letter kunde en tieve Proj Boek (CP1 Basis voor de nieuwe ontwikkel vormde, aldus de heer Hazenkamp, grote produktie vliegtuigmaaltijc voor eigen gebruik bij Martinair: voor 1971 wordt dit aantal geschat op 750.000. ontmoeten. Zo’n 380 km 1 Atlantische kust (verbom nagenoeg rechte weg) Casablanc5 540 km lager Agadir, met pre-; sche panorama’s èn het beste comfort, met een tempera tussen 16 en 27 graden honderd dagen zon per km zuidelijker van Casat inwaarts Marrakech, terend uit de elfde eeu\ door meer dan 100.00C gesierd met prachtige architectuur de tijd van Almoravides en Alhomades, schoonheid minnende heersers, die moskeeën nalieten met een spel van mozaïek, marmer en houtsnijwerk die een noordelijke flatbewoner nooit voor mogelijk had gehouden. Op woensdag 31 maart zal in het Con grescentrum van de RAI te Asterdam het 25ste openingsfeest van de Boeken week plaatsvinden. De Boekenweek 1971 wordt gehouden van 1 tot en met 10 april. De openingsavond zal bestaan uit een literair songfestival, waarbij een tiental, speciaal voor deze gelegenheid geselecteerde en getoonzette protest gedichten voor het merendeel uit de Nederlandse poëzie van de 15e eeuw tot heden, ten gehore zullen worden gebracht door evenzovele bekende vocalisten. Voorts zal tijdens deze avond de wereldberoemde Franse pro testzanger, Leo Ferré optreden. Na o van dit programma vindt het ionele Boekenfeest plaats. De ver- van het Congrescentrum, waaraan jaarlijks op het Boel °rote aandacht wordt bests ontworpen door de beker lijks meer een j zeer grote betel Immers door de snelwegen polders is uur autorijden derd (95 km.). Den Haag ligt op 150 km. van de aqua-camping, Utrecht op 110 en Rot terdam op 160 km. maximaal dus twee uur rijden vanuit de Randstad. Het park ligt westelijk van lemi direct langs het Stroomkanaal, verbinding vormt tussen Grote Br - de vaarweg meren - en het Over vakantiespreiding gesproken. De transpot voor dat de meeste verre oorden razendsnel die waar in januari de zon al mild op de schedel brandt, zodat de verkleumde Nederlander al tegen kerstmis bij de haard zijn vakantie plan zit te smeden. Noord-Afrika, vroeger boekje, is tastbaar geworden. Marokko is he het meest modern-gecultiveerd. Tegenwoordig is Marokko gemakkelijk met de auto bereikbaar. De nu vrije autoroute van Lille naar Marseille levert geen enkele hinderpaal, de tocht dwars door Spanje via Madrid of langs de kust is zonder meer een ’streling voor het oog’, en op dat zuidelijke puntje Algeciras, waar je ’s avonds de lichtjes van Tanger ziet, kost de oversteek van dertien km voor de wagen niet meer dan een gulden of zestig. Men kan natuurlijk zijn familie, schoonfamilie en nog wat vrolijke aanverwanten in een kampeerbusje stouwen en bij het eerste het beste stukje Marokkaanse grond het bivak opslaan. Dan een kaart met Marokkaans stempel sturen naar de achtergebleven onwetenden, aldus suggererend dat een missie vol avontuurlijke gevaren is voltooid. Zierikzee ligt op Schouwen-Duiveland, dat door de Haringvlietbrug en de Grevelingendam vaste voet aan wal heeft gekregen. Het is aan Noord- Beveland vastgeklit door de Zeeland- brug. De omgeving van het stadje is gevarieerd genoeg om er heel wat meer dan één weekend rond te kijken. De nieuwe wet brengt nog meer veran deringen met zich mee, o.a.: - merkbescherming kan niet alleen verkregen worden voor produkten, maar ook voor vormen en verpakkin gen (b.v. cola-flesjes) - de nieuwe wet kent ook ’kollektieve merken’ (b.v. ’zuiver scheerwol’) - de inschrijving verloopt na 10 jaar. Voor ondernemers, die reeds een merk voeren of dat binnenkort gaan doen is een goede voorlichting over zowel de eisen als de mogelijkheden van de nieuwe wet onmisbaar. Voorlichting, niet in de vorm van een theoretische verhandeling, maar duidelijk op de praktijk afgestemd. De Directeur van het Benelux-Merken- bureau, Dr. L. J. H. van Bauwel, is be reid gevonden voor het geven van voor lichting op 15 maart a.s. naar Tilburg te komen. De bijeenkomst vindt plaats in het ge bouw van de Kamer van Koophandel, Reitseplein 1, Tilburg (zaal 1-2). Aanvang 14.00 uur. De kosten bedragen f. 5, - per deel nemer. Houdt bij nat en glad weer rekening met verandering van wegdek. Juist bij een lichte opvriezing kan keibestrating spiegelglad worden. Toen in 1969 de Werkgroep A Beleid van Het Brabants Orkc beraadde over de gastdingen 1970/71, had in 1968 met he dams Philharmonisch Orkest, Preist, een dirigent uit Amt debuut in Nederland gemi dellijk werd hij weer uitgei besluit viel hem ook naar vragen. De piano-solist Claude Frank, ofschoon geboren in Duitsland, woont in Ameri ka en komt het komende concertsei- zoen naar Europa. Voor het Brabants Orkest is hij geen onbekende, al speelde hij nog niet in Brabant. Hij maakte n.l. in Duitsland in maart 1969 de concertreis van Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans mee. Toen is in principe al afgesproken dat hij ook in de vier grootste Brabant se gemeenten zou komen. Martinair zal zelf niet voor de gehele produktie zorgen, maar het zogenaam de franchise systeem toepassen. Volgens de heer Hazenkamp biedt het kant-en-klaar-maaltijd systeem ook goe de mogelijkheden voor gerenommeerde bedrijven met een eigen keuken. Op 1 januari j.l. is de Benelux-Merken wet in werking getreden. Wie op dit moment een merk voert dient dit vóór 1 januari 1972 te laten inschrijven bij het Benelux-Merkenbureau in Den Haag. Doet hij januari 1972, kracht tot 1 j- Tot nu toe wa» n niet noodzakelijl van het merk wa scherming, maar volger worden alleen in het 1 register schermd. Het ligt niet in de bedoeling van Marti nair een aanval te lanceren op de luxe tafel. Het nieuwe systeem kan als aan vulling dienen op de bestaande serveer- systemen, daar waar pieken en bijzon dere situaties de ondernemingen voor problemen kunnen stellen. Bij de aqua-camping komt nog i aparte jachthaven voor bezoekers speciale aanlegsteigers voor boats, varende woonschepen. Het ontwerp is van het architecten bureau Hartman en Eylers uit Hilver sum. Met het totale projekt is een bedrag van vier miljoen gld. gemoeid. In het voorjaar dient de eerste bouw fase voor 300 stacaravans a Op de komende Caravan model-perceel op ware g™ ingericht. Bovendien zal van uitgebreide maquettes overzicht verkregen kunner Tijdig en geleidelijk remmen, niet te dicht achter een voorrijder kruipen, ge leidelijk naar links gaan bij inhalen, het niet te snel naderen en ingaan van* bochten zijn alle punten, die het slip gevaar reduceren. contacten en Oostem Bewust den, en van onder de veertig maakte en haute-cou^ prijzen van f. 1 Zeer uitgebrei waaronder alle Ban’, ’Zeiss’’Sc hele collectie kort ziet u dc modebrillen bij genwoordigd. Kortom wij geloven wel, dat deze vesti ging van ’LOOK’ naast de zaken: ’Eeke- laar-Brillen’ Heuvelstraat 59 en ’Eeke- laar-Brillen’ Bredaseweg 102, en ook ’Contactlens aanpassing’ Ch. Eekelaar Bredaseweg 100, bewijst dat de brillen volop in de mode staan. men. iere punten die een voorname rol «'eelden: - ue produktie is niet langer afhanke- ,;jk van de tijd van de consumptie. - ue ondernemer kent de vaste in- en verkoopprijs van het produkt en dus zijn winst. - De maaltijd heeft een superieure hygiëne. om de hele sfeer aan boord van zo’n kotter. Dat begint al wanneer de kust van je wegloopt en je even later op een plek voor anker gaat, waar niets anders is dan een wereld van zee en lucht. Geen telefoon die kan gaan rinkelen, geen onverwachts bezoek, niets, hele maal niets dat er nu nog tussen jou en je rust kan komen’. Dat vissen moet uiteraard met een ech te zeehengel gebeuren, maar ik heb het ook wel eens gedaan met een touwtje waaraan drie haken zaten en dan vang je óók paling, bot, tong of makreel’! ’Zo’n dagje op het water vliegt om’, vertelt ze. ’Je eet wat, je drinkt een lekkere bak soep of alwéér een kop koffie, je laat de wind door je haren wapperen, je maakt je zoveelste kennis op één en dezelfde dag, je lacht wat af en dan opeens zegt de schipper: ’Jon gens, we gaan naar huis’. ’Nu al’ zeggen de mensen, om vervolgens droef vast te Martinair Holland serveert zijn maaltijden niet alleen meer in de lucht. voorverpakte, langdurig houdbt wegwerpverpakking, bestemd voor de Nederlandse Horecabedrijven. Onder de naam ’Ready Tray Meal System' hebben deze maaltijden reeds grote belangstelling getrokken van diverse hotels en restaurants. Het idee om de vliegtuigmaaltijd ook op de begane grond te serveren werd ontwikkeld door de afdeling Vliegtuigbevoorrading van Martinair onder leiding van de heer B. Hazenkamp. Uitgangspunt was de betrekkelijk lage prijs waarvoor een dergelijke maaltijd kan worden geproduceerd. In de gemeente Lemmer, direct bij de Friese meren en het IJsselmeer, verrijst momenteel een projekt, dat zijn weerga in Nederland en wellicht in Europa niet kent. Het gaat hier om een zg. ’aqua-camping’ een caravanpark voor boten en caravans. De realisatie van deze aqua-camping is op initiatief van Frans de Witte in nauwe samenwerking met de gemeente Lemmer en de provinciale overheden tot stand gekomen. Het terrein beslaat een oppervlakte van ruim 42 ha. en biedt ruimte aan 600 stacaravans en meer dan 1000 boten. Het park biedt unieke mogelijkheden voor varen, vissen, zeilen, zwemmen, waterskiën en alle andere vormen van ontspanning. In Tilburg speelt hij in de Stadsschouw burg op dinsdag 16 maart 1971 om 20.15 uur. Het totale programma draagt een Romantisch karakter: 1. Fauré, Suite voor orkest uit Pelléas et Mélisande, opus 80 2. Schumann, Pianoconcert a-moll opus 54 Pauze 3. Dvorak, Symfonie no 7 d-moll opus 70 Dit concert wordt ook gegeven op: donderdag 18 maart 1971 in de Stads schouwburg Casino te Den Bosch, vrij dag 19 maart 1971 in Het Turfschip te Breda en zaterdag 20 maart 1971 in de Stadsschouwburg te Eindhoven. dat niet dan verliest hij per 1 met terugwerkende januari 1971 zijn rechten. vas in Nederland registratie jk, het eerste gebruik zas voldoende voor be- ens de nieuwe wet Benelux Merken- ingeschreven merken be- Zij heeft niet alleen diepe bewondering voor de manier waarop al die vis wordt toebereid, maar ook voor de wijze waarop het wordt opgediend. ’Het is allemaal even fijn en verzorgd. Het is een compleet feest, dat is het’. De vele mensen die voor het pleidooi van Matthey Hovestadt inmiddels door de knieën zijn gegaan, en nu óók wel eens zo’n onvervalst visbuffet willen proberen, zijn in Zierikzee elk weekend welkom. Er is een arrangement samen gesteld in één van de vele ’Trippertjes van het Nationaal Bureau voor Toeris me, dat onder meer voorziet in een visbuffet op vrijdag, en een hele dag sportvissen op de Oosterschelde of - voor wie niet van vissen houdt - een rondwandeling door het oude Zierik zee, plus in de middag een bustocht over Schouwen-Duiveland. 's Zondags kan het strand worden bezocht of één van de landgoederen in de omgeving. Keuze genoeg in Zeeland. Dat sportvissen is een ander verkoop argument van Zierikzee. Mannen vinden het vaak een sport van jewelste, maar ook vrouwen doen mee. Matthey Hovestadt: ’Ja natuurlijk doen ook de vrouwen mee. Kijk, sportvissen is na tuurlijk méér dan vissen alleen. Het gaat De opp. van de percelen bedraagt 198 (11x18), 276 (12x23) of 252 (12x21) vierkante meter en de huurprijzen lo pen van f.850,— tot f. 1.250,- per jaar. De dag is daarmee overigens nog niet om. Zierikzee is een intiem, klein stad je, waar veel vakantiegangers ook na het diner nog graag wat rondlopen. De ’parel van de Oosterschelde’, zoals het door vleiers ook wel wordt ge noemd, schittert al vele eeuwen en aan die goede oude tijd herinnert onder meer de kleine vierkante Vischmarkt, waar hoge lindebomen en twee kleine huisjes samen een intiem wereldje in kapselen, dat nu, nadat het zeer lang als hofje en later als vischmarkt dienst deed, op z’n lauweren mag rusten. De Vischmarkt is dus in feite met pen sioen en datzelfde geldt nu min of meer voor de Oude Haven, waar het vroege vroeger onder meer wordt belichaamd door een pracht van een klapbruggétje, twee stadspoorten en vele patriciërs woningen. Van grote waarde is ook het raadhuis in Zierikzee, dat de geest van de vijftiende en zestiende eeuw heeft vast gehouden. De stad is ook een toren rijk: de zes en vijftig meter hoge Sint Monstertoren, die in de vijftiende eeuw werd ontwor pen. Dat gebeurde door de Mechelse bouwmeester Anthonie Keldermans, die overigens geen toren van zes en vijftig maar van tweehonderd acht meter in gedachten had. Zover en voor al zo hoog is het nooit gekomen. Het verval van Zierikzee zette zich in en van de slijtageslag tegen de epidemieën, oor logen en dichtslibbing van de vaar wegen, werden onder meer de hoogge spannen verwachtingen van de heer Kel dermans de dupe. plaatsje te krijgen is, een ïkenis. openstelling van de door de nieuwe IJsselmeer- Lemmer nu nog slechts één ::Jen van Amsterd m verwij- In het noorden Tanger, een stad die niet voor niets op de verbeelding werk te van talrijke filmproducenten, volgens een Griekse legende ’de tuin der Hes- perieden’ wat in het westen ongeveer ’het paradijs’ betekent. Stad met hellen de straatjes, met kleine Moorse herber gen, met de kasbah (vesting) waar aller lei musea historie uitademen, met op de plaats van het forum van het oude Tingia de markt waar de landbouwers uit de streek elkaar op marktdagen Het stadje telt vele bochtige straatjes, vele geveltjes, drie toegangspoorten en nogal wat monumenten, zoals het Gra vensteen in de Mol, die tussen 1524 en 1526 werd gebouwd als een hechte kille bewaarplaats voor de gevangenen. Ook monumentaal zijn onder meer de Lutherse Kerk en niet te vergeten het Burgerweeshuis, waarin onder meer die zeer mooie Regentenkamer te pronk staat. Het vertrek ademt de stijl van Lodewijk XV en is uitgerust met goud leren behang. Het huis wordt nu be woond door het kunstenaarsechtpaar Braat, dat u zijn werk graag laat zien. Zij is ceramiste, hij is beeldhouwer. Op 31 maart a.s. zal de officiële ope ning van de miniatuurstad voor het sei zoen 1971 geschieden door de heer F. O. Kielman, Gebiedsleider voor de Verenigde Staten van Noord Amerika voor de KLM, door het plaatsen van een miniatuur Koninklijke Standaard op de prachtige nieuwe aanwinst van Madurodam, het Koninklijk Paleis te Amsterdam. Dit model van het Konink lijk Paléis heeft, met het model van de Nieuwe Kerk (beide modellen werden door eigen timmerlieden in het afgelo pen jaar vervaardigd), in de Kersttijd in het KLM-kantoor te New York als on derdeel van een Christmas-display ge staan. Deze bijzonder mooie modellen alleen al zijn de moeite waard om Madurodam weer eens te bezoeken. Gedurende het gehele seizoen worden interessante exposities in het expositie gebouw gehouden te beginnen op 7 april met een boeiende tentoonstelling van een collectie uit het Nationaal seum te Bangkok. Deze expos behalve beelden van hout, bre ver, vele folkloristische voorwerp een uitstekende indruk van Tl zullen geven. Juist in het voorjaar kelijk om Madurodan zoeken: men kan het t. zichtigen, vervolgens in he wat eten of drinken en'dt 46.000 lampjes branden, nogm het feeërieke stadje wandelen. De opéningstijc Afgelopen week o brillen in de Heuve Een bekroning van méér dan 40 jaar ’Eekelaar-brillen’ in Tilburg, die deze boutique gecreëerd heeft. Het idee van de winkelinrichting is van de zeer mode-bewuste O. Schuurman die ook in ’Look’ modebrillen advies gaat geven bij aankoop van een modieuze bril of zonnebril. De modebrillen die gebracht worden, zijn alle top-modellen en worden be trokken van de belangrijkste brillen centra in Europa. Hiervoor zijn speciale i gelegd in Frankrijk en Italië, irijk. zijn de brillen betaalbaar gehou- i u vindt er al zeer aparte brillen ':ig gulden. Handge- juture modellen in 100,- tot f. 300,-. side collectie zonnebrillen, topmerken, zoals ’Ray- lol-Amor-Paris’ en de ge- ’polaroid’ 1971. Binnen- de collectie van ’LOOK’ veel modeshows verte- Wel eens de geur geroken van komijn in zo’n peuterig kruidenierswinkeltje, of zo’n boven houtskool wentelend vlees- spitje? Wel eens het geluid van tiental len koperslagers gehoord, de felle tinten gezien van de in de zon drogende stren gen wol, of de blauwe mannen’ van de woestijn op hun schommelende kame len, of de vrouwen met hun oger smeulende eierkolen hun rituele i de Aouch zien uitvoeren? Wel eens couscous gegeten uit zo’n geglazuurd aardewerken schaal - die Marokkaanse gerechten verdienen een verhaal apart - in een typisch Moors restaurant, of muntthee gedronken op een terrasje van de ’geestelijke hoofdstad’ Fez (met de oudste universiteit ter wereld) of de zilveren sieraden bewonderd op de souk (markt) van Meknes, de vroegere resi dentie van sultan Moulay Ismaël? Drie dagen rijden of drie uur vliegen is genoeg. En het mag wel raar lope men er zijn buurman ontmoeten, overweging waard. Daarbij is de ligplaats voor de boot inbegrepen. 1 Op ieder perceel is aansluitingsmogelijk- heid voor elektriciteit, water, riolering en telefoon. In het park zijn voorts geprojt douche-ruimtes en zelfbed winkels, alsmede ruime stroken. De aqua-camping Lemmer heeft vooral voor de recreanten uit de Randstad, waar op de overvolle campings nauwe- .ENS, huurwa- risk verzekerd. .000.000. Tel. straat 35, Til-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 5