RTil Hart- en vaatziekten zijn Volksvijand nummer I 5 Hoe koopt u een tweedehands auto I5pm! In de holte van je arm’ en K Nieuwe single o, Het is zo ver... I ff Pelterijen Martin Huijbregts EN Fietsen verkoop ongekend hoog Yoga-kursus bij Terra Nova van Adje Truin Halfvasten-bal voor bejaarden ’Indoor Brabant’ in Den Bosch met sterke bezetting Jonbcrei ppqtedK (tapijten Handboogsport bij Boerke Mutsaers >0 SPOOflLAAN 33S Baby- en Kleuterspeciaalhuis ’RIANNE’ TILBURG 9.- Krijgt Noad aansluiting na twee thuiswedstrijden p.m. I „Rianne” 12% JAAR Dia-avond met Jan Kleyn ..24,50 S.V.G.-Tac hamers van hooll 971 - pagina 12 Donderdag 11 maart 1971 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER LEIDINGGEVENDE MENSEN HEBBEN 'T MOEILIJK 9 pet (66 pc :lang haar :euken, rs met te voor-, DONGEN Nationale wedstrijden •jt Quadrilledemonstratie p.m. TELEFOON 31795 BESTERDRING 61 1 ZONDAGS GEOPEND u wel.’ JT p.m. DE ZN. Tel. 22893 DE I HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) j u in üuii:i< smvici egel kopen. Eventueel maar u weet niet Eerste Tilburgse Begrafenis-onderneming FA. H. DIELEMANS i hun indse ijfeld door een rimitri Frenkel De nieuwe voorjaarscollectie is reeds binnen. SPECIAALZAAK BONT - NERTS - PERZIANEN enz. Noordstraat 65 - Telefoon 26794 hun win- pen onze stadj maars van dit met 11 I recordc TEL. 3X220 TILBLFG TROPICANE-BAR 'De bar met sfeer' Hoek Besterdring-Leon v. Veghelstr. naast Cafetaria Joop Eikhout. De i Meet mevr. :ft haar m at i jes die in >men, zijn reeds weg istrijd va Vrouwen vinden dat want ze binnen 1 veert igjar in een alsnog de bewonde- van de mi Hoewel... zoga be- kunnen jn (over- jn plaats zijn), om bij voldoende id seizoen door te Kantoor: Jan Aartestraat 104 Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematieverzekeringen. Ie cijfers van het Centraal Bu de Statistiek heeft de fietsen- in 1970 een lereikt. In het met vermelding t bedrag is voldoe i in onze zaak ïtgeen er ge- kindermode. :t gemeen ds toegang. Het is ongelofelijk zo’n uitge breide en aparte collectie vindt U nergens. U vindt er alles voor Uw kind van 0 tot en met 6 jaar. sboren om elke ontdekken en lirie te galopperen, sn ze huiselijk als vertrouwde arm- Loop nu even binnen i en overtuig U van het bracht wordt in de P 18 tot en met zaterdag in de Tilburgse schouw- opvoeringen worden dolkomische blijspel in je arm’. ige lachsucces van Dimitri spelen Ton van Duin- Faassen, Guus Hermus op 15 juni sn woont in jwel al z’n ;r organist- rouwen aan ‘dg hebben ieciale aan kiekten in was en op de Nederlar schutte- dag in i door Uiteraard bevat het programma van Tndoor Brabant’ naast acht internatio- lag is het de laatste maanden beproefde Apeldoornse ronder Duitsland, Engeland en komen met zeer sterke daarnaast landen als Italië en Zweden met ters verte Zo zullen de zich al aan en duizen- zich over kleurrijke regelmatig in hun gestopt. Onder hen vaderlands Nightclub Cabaret Danoing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg moten. De om- zij zich aan ons ide geschenken: rier, een waardebon een ïs van i van een Le p.m.2 Het is mede uw belang dat de Neder landse Hartstichting haar preventieve en voorlichtende taak in alle lagen van de bevolking kan voortzetten en uitbrei den. Wordt daarom lid van de Vrienden van de Nederlandse Hartstichting tegen een minimum contributie van f. 5,— per jaar. Een briefkaartje naar het Secretariaat, Jan van Nassaustraat 87. Den Haag met vermelding van naam, adres en het bedrag is voldoende. nale wedstrijden ook een aantal natio nale nummers waarin ruiters en paarden die niet voor de internationale concour sen zijn uitgenodigd, zullen uitkomen. Het wedstrijdgedeelte van Tndoor Bra bant’ wordt vrijdagmiddag geopend met een nationaal springconcours M.A. Zaterdagmiddag is er opnieuw een na tionaal springconcours en zaterdag avond kunnen de ’nationalen’ een jacht- springconcours rijden. Amazones en ruiters van liefst elf nationaliteiten zullen luister bijzet ten aan het vijfde internationaal concours hippique Tndoor Brabant’, dat op 12, 13 en 14 maart a.s. in de Brabanthallen te ’s-Hertogenbosch zal worden gehouden. Behalve aan de kwantiteit heeft het bestuur van ’Indoor Brabant’ ook voor een kwalitatief sterke bezetting gezorgd met als resultaat dat tijdens dit eerste lustrum concours combinaties van wereld- en Olympi sche klasse in de Brabanthallen in de ring zullen verschijnen. perfekt in orde, geloven in een Nieuwe Wer.eld handbereik. Maar gelukkig: jarige mannen storten zich soms i laatste, heldhaftige poging om de tros los te gooien. Men moet .dering hebben voor die Lenin’s middelbare leeftijd. Enfin, dat ziet i jaardenwerk van de Stokhasselt organi- :n gekostu- jaarden uit ’De Kem- Op de Spoorlaan maakte onze foto graaf bovenstaande opname van een paar wachtende stadger cirkelde dame krijgt als bureau meldt de volgent f. 10,— van De Koerier, van f. 10,— van Broer de Laat, waardebon voor 10 comsumpties i Tropicane Bar, een waardebon i f. 10,— van Lunchroom ’Le Cadet’, waardebon van f. 5,— van Boetiek Hibou in de Antoniusstraat, een waar debon voor een Disco Foto 13x18 ter waarde van f. 30,— van HIP Foto. De winnares van verleden week, Haans uit de Tafelbergstraat heef geschenken reeds ontvangen. MOOI, EN TOCH NIET DUUR DAT KAN Komt u onze collecties maar eens bewonderen. Enkele voorbeelden: SHIRAS 90 x 32 89,— HAMADAN 86 x 57 79,50 DARJASSIN 70 x 40 45,— KARADJA 116 x 64 129,— HAMADAN 217 x 136 495,— MAHALLAT 300 x 215 1695,— en vele andere koopjes We wonen recht tegenover het postkantoor. Laat uw dia’s eens bekijken met andere ogen. Ontdek hoe leuk uw beste plaat jes zijn geslaagd op 25 maart in de Lindeboom op de Heuvel. Foto Mulder organiseert daar een speciale Dia-avond voor iedereen, ja, de dames zijn van harte welkom. Neem drie van uw beste dia’s mee, of geef die tijdig af aan onze zaak. Jan Kleyn, schrijver van boeken over kleurendia’s, fotografie -en smalfilm, vertelt tijdens het projecteren, iets over uw eigen dia’s. Belangstellenden kun nen terecht om kaarten te verkrijgen bij ’t Camerahuis Foto Mulder, Tivolistraat 81. Van donderdag 20 maart zullen burg een drietal gegeven van het Tn de holte var In dit geweldige Frenkel Frank hoven, Ina van en Bep Dekker. ’Het huwelijk is ongetwijfi vrouw verzonnen’, zegt Dir Frank in het voorwoord van zijn stuk. ’Mannen zijn tenslotte gel dag opnieuw Amerika te eenzaam over de prairi In plaats daarvan ligger getemde leeuwen in de holte en spinnen. jaar verkochte fietsen was i Nederlands fabrikaat; de geïmporteerd. 65 pct. van de uit, gevolgd sisjesfietsen (17,5 en kinderfietsen (5 ;n (5 pet.), de vouw- i de overige fietsmo- Twee achtereenvolgende thuiswed strijden, resp. tegen A.G.O.V.V. en Limburgia, kunnen Noad de gelegen heid geven aansluiting te krijgen bij de hoofdmacht van de tweede divisie. In ieder geval zal er dan twee maal gewonnen dienen te worden waarvoor o.i. de mogelijkheden ruimschoots aan wezig zijn. A.s. zonda zwaar De lente kondigt den mensen buigen vakantiegidsen, die brievenbus worden gestopt, zijn achthonderdduizend vaderlanders, die zich per tweede-hands auto naar het vakantiedoel van hun keuze willen spoeden. Daar is natuurlijk niets tegen, maar wel is het zaak om goed uit te kijken voordat de zorgvuldig gespaarde duiten van eigenaar verwisselen. Het Beste raadt u aan om vooraf goed te overdenken welk model u wenst te ko pen. Gaat het om een twee- of een vierdeurs wagen, een sportwagen, of een combi, zo vraagt het blad dat een speciaal artikel aan de toekomstige koper van een tweedehands automobiel voorlegt. Tal van nuttige wenken kun nen de basis vormen van een welover wogen aanschaf, waar men geen spijt van behoeft te hebben. Wanneer u uw keus wat model en merk betreft zoveel mogelijk heeft bepaald, rijst al spoedig de vraag waar u uw voertuig zult gaan 1 op de automarkt, wat u daar koopt en stadger thuisrecc positie t maken. Of T.A»C. nog de kracht zal hebben om terug te komen bij de kopgroep zal moeten blijken, temeer daar bij S.V.G. de ongelukkige nederlaag in de uitwed strijd, die pas in de laatste vier minuten een feit werd, nog zwaar op de maag ligt. Aanvang half drie. Sportpark Kraaiven- sestraat. Kindertrainingspakken Helanca, effen, maat 104-152 Sportafdeling I De kommissie bejr Stichting Wijkraad seert op vrijdag 12 maart een meerd half vastenbal voor beja: de wijk Stokhasselt m.m.v. T pener Blaaskapel’ uit Tilburg. Aanvang 20.30 uur in het schapshuis ’De Ypelaer’. Gratis lagers. In Neder- thans doodsoorzaak 16 pct. van alle sterf- neemt het ieraan bij de pen het snelste toe. leze sterfte bij man- gegei jdsgrc Tijdens dit lustrum concours zullen de bekende Duitse dressuurruiter dr. Rei ner en Klimke, zijn echtgenote Ruth, Hans Jürgen Meyer en mevr. Grete Kemper quadrille-dressuurdemonstra- ties geven. Voor bijzonderheden verwij zen wij naar het aparte communiqué dat hierbij wordt uitgegeven. Onder de vele jonge zangertje ons land van een carrière dron er maar weinigen uitverkoren om op jeugdige leeftijd hun plaatdebuut te maken. Na Heintje is het trouwens hele maal moeilijk geworden toch nog op een originele manier de aandacht op te eisen. De 12-jarige Adje Trum uit ’s-Hertogenbosch mag zich echter tot de gelukkige uitzonderingen rekenen. Hij bezit de mogelijkheden en de stem- kwaliteiten die hem tot een succes zou den kunnen maken, en heeft daarvan dan ook dankbaar gebruik gemaakt bij de opname van zijn eerste single: ’Als Ik Rijk Was’ en ’Als Wilma Zingt’ (CBS 7004). zijn van ’versleten’ mans land vormen zij 1 Nr. 1 met plm. 4( gevallen en percentsgewijs aantal overlijdensgevallen hie jongere leeftijdsgroepe Bij vergelijking van de: nen van 1967, met de gegevens van 1950 kan in enkele leeftijdsgroepen de volgende toename worden vastgesteld: mannen 35-39: toename 447 pet. mannen 40-44 jaar: toename 379 pet Mannen zijn in de meerderheid (66 pet. in 1967), maar in dat jaar overleden nog altijd minstens 6.200 vre Hart- en Vaatziekten. Gelukkii enkele medici ingezien dat speci dacht voor de Hart- en Vaatzie Nederland hard nodig initiatief werd in 1964 Hartstichting opgericht. In ons geheel nieuw kindermode- centrum kunt U nu voortaan te recht voor kinderen t.m. zes jaar. te rubriceren onder Hart- en Vaatziek ten. In Nederland heeft iedere burger recht op een deel van de gezondheidszorg welke op initiatief van overheid en par ticuliere organisaties tot stand is geko men. Maar omdat iedereen de roof bouw - om even bij deze term te blijven - bij de leidinggevenden zo vanzelf sprekend vindt, of dit althans niet als zodanig aanvoelt, komt er bij hen van dit recht al heel weinig terecht. Ja, aan de gezondheidsproblemen van de lei dinggevenden werd tot voor kort maar nauwelijks aandacht besteed. Maar hoe kon dat ook anders zolang de ernst en de omvang van de Hart- en Vaatziekten zelf nog niet werden erkend? Denkt u na dit alles niet dat Hart- en Vaatziekten uitsluitend beroepsziekten De spanning in de 4e klasse E is nog altijd even groot als aan het begin van het seizoen, met dien verstande dat zich op dit moment echter enkele serieuze kandidaten voor zowel de bovenste als voor de minder begeerlijke onderste plaats hebben aangemeld. S.V.G. zal a.s. zondag in een ongetwij feld spannende Tilburgse derby tegen moot T.A.C. zijn ongeslagen cord, maar meer nog de huidige bij de kanshebbers willen waar- Deze groep van leidinggevenden en zelf standigen staat in het bijzonder bloot aan geestelijke spanningen welke men wel eens aanduidt met ’mentale stress’. Hieronder vallen b.v. lange, onregel matige werktijden, het nemen van snel le en moeilijke beslissingen alsmede het dragen van risico’s, snelle verplaatsing van lichaam en geest in ruimte en tijd, dikwijls ongezonde leefgewoonten (’rijke’ zakenlunches, haastige hapjes, recepties, veel roken...) het zich niet los kunnen maken van zakelijke proble men gedurende de vrije tijd, opeensta peling van nevenfuncties enz. Voor waar, dit betekent een zware belasting, zelfs voor degene die zich bewust in acht neemt en tijd vrijmaakt voor regel matige ontspanning. Maar talent is nu eenmaal schaars en daarom maakt men er veelal maximaal gebruik van (zeg maar: misbruik). Zelf standigen zijn niet te vervangen en kun nen zich doorgaans geen assistentie van adequaat niveau veroorloven. Geen wonder dus dat de ’managersziekte’ al om opgeld deed: mensen raakten over spannen en maagzweren of hartaanval len waren het gevolg. Zij moesten plot seling op ziekteverlof, werden zelfs ver vroegd gepensioneerd. En alhoewel de term managersziekte terecht is achter haald, zijn genoemde verschijnselen nog aan de orde van de dag. Primair zijn ze Blijkens de reau voor d verkoop in 1970 een ongekend hoog niveau bereikt. In het totaal werden 843.000 fietsen in Nederland verkocht. Dit is een toeneming met 11 pet. t.o.v. het ook in 1969 al recordcijfer van 760.000. Van de vorig j 71,5 pct. van overige fietsen werden De sportfietsen maakten Nederlandse produktie door de jongens- en mei pet.), de kleuter- i pet.), de toerfietser fietsen (4 pet.) en dellen (3,5 pet.). In het bijze Frankrijk komen equipes, terwijl' d; Brazilië, Ierland, enkele topruiters vertegenwoordigd zullen zijn. Zo zullen de toeschouwers in de Brabanthallen onder meer getuige kunnen zijn van de strijd tussen de nieuwe wereldkampioene der amazo nes, de Franijaise Janou Lefèvre en de Britse Anneli Drummond-Hay, de vroe gere titelhoudster die in 1970 in Kopenhagen met de tweede plaats ge noegen moest nemen. RIJWIELEN-BROMFIETSEN I LAURANVAN GULIK BREDASEWEG 264 TILBURG -TEL.26864 Alle onderdelen en acces soires van Vespa in voorraad nu ook met voor- en achter- vering. f 627,80 LEERZAME DIA-AVOND JAN KLEUN 25 maart a.s. 8 uur in Hotel De Lindeboor Heuvelring 126 Kaarten verkrijgbaar bij ’tcamera^ïhuis mulder Tivolistraat (hoek Veemarktstraat) Westermarkt 10 Zaterdag zal op de banen van Boerke Mutsaers de returnwedstrijd plaats heb ben van de beste schutters van de Dis tricten Tilburg IV en Asten van de Ne derlandse Bond van handboogscl rijen. De wedstrijd j.l. zaterds District 17 werd gewonnen District 17 met 24 punten. De Tilbur- gers hopen deze achterstand op eigen banen weg te werken en te nen. De wedstrijd vangt aan om 16 uur. volgende schutters komen aan de ït: Ine Wiersma, M. v.d. Wouw, J. Sweens, R. v. Hasselt, H. Siewert, van Moed en Strijd. C. Floris, van St. Sebas- tiaan. Jac Wayers, Ad. Mutsaars, van De Vriendschap. Jo Raaymakers, van NAO. W. Smolders, Ad v. Hest, A. v. Geel, Kapel Doelen. W. v. Dongen, NAO. Fr. Oomen, Ch. Oomen, van EMM. C. v. Hoek, C. v. Dorst, C. v. Engelen, van De Romeinen, reserve Jac v. Pijenbroek en P. Hendriks van St. Sebastiaan. Het Sociaal Cultureel Centrum ’Terra Nova’ organiseert in de maanden april en mei een nieuwe aktiviteit, te weten een yoga-kursus. Deze kursus wordt gehouden op acht vrijdagavonden van 20.00-21.00 uur in de grote zaal van het Centrum. De start van de kursus is bepaald op vrijdag 2 april a.s. Terra Nova organiseert deze kursus met medewerking van de stich ting Yoga-Nederland. Leidster van deze serie yoga-avonden is mevrouw Schee- lings, yoga-lerares van de stichting Yoga-Nederland. De kosten van deze serie bedragen voor scholieren/studerenden f. 17,50, voor anderen f. 30,-. A.s. deelnemers wordt verzocht een yoga-mat of dikke deken mee te nemen, waarop de yog: oefend kan worden. Om te kv deelnemen moet men gezond zijn leg met de arts kan op zijn plaats Het is de bedoeling i belangstelling volgenc gaan met deze aktiviteit. Opgaven voor deze yoga-kursus kunnen geschieden bij de administratie van het Centrum: Nieuwlandstraat 44, tel. 26269. Mensen, die leiding geven en zodoende een grote hoeveelheid gebundel de verantwoordelijkheid moeten dragen, zijn relatief gezien niet talrijk. Enerzijds komt dit omdat het grootste gedeelte van onze werkende bevolking geen zelfstandig beroep uitoefent maar in loondienst is, wat dus betekent dat er superieuren zijn die deze verantwoordelijkheid (mede) dragen. Anderzijds is het kader onder de loontrekkenden per definitie een geselecteerde groep. Zondagmiddag volgt dan de eerste manche van een springconcours met hindernissen tot. 1.40 m. en zondag avond, voor de aanvang van het inter nationaal concours om de Grote Prijs van de Stad ’s-Hertogenbosch, volgt de tweede manche en de barrage van dit nationale springconcours. Vermeldens waard is voorts nog, dat tijdens het nationaal jeugdspringconcours op zon dagmiddag 14 maart, de voltallige Nederlandse ploeg die in St. Moritz heeft deelgenomen aan de Europese Jeugdkampioenschappen, in de Bra banthallen in de ring zal verschijnen. Adje, die zijn verjaardag viert, zit nog op school ei Den Bosch. Hij besteedt vrijt tijd aan muziek en wil later pianist worden. Het talentvolle zanger tje werd reeds op lagere school toen hij nog zong in het ’Bartjes’ kerkkoor ont dekt door de musicus Ad Kraamer. Adje is sindsdien opgeleid door Ad Kraamer, die ook samen met Fred van Dam, tekst en muziek voor zijn eerste plaatje heeft geschreven. Naast zijn drukke muzikale bezigheden en zijn studie voor school probeert Adje nog tijd te vinden voor zijn meest geliefde hobbies: voetballen, zwemmen en schaatsen. van wie. Koop bij voorkeur ook niet van particulieren, hoe verleidelijk het aanbod ook mag zijn. De beste taktiek is de volgende. Ga naar enkele dealers, die nieuwe auto’s verkopen. Zij houden slechts de allerbeste exemplaren van de door hen ingeruilde wagens in hun occasioncentra en dat zijn wagens van hun eigen merk. Deze worden grondig gereviseerd en doorgaans tegen een aan trekkelijke prijs weer doorverkocht om dat de voorraad niet te groot mag wor: den. Bijna altijd krijgt u volledige garan tie op de af te leveren wagen. Informeer nauwkeurig hoeveel BTW u moet beta len. Rij voordat u uw handtekening zet of zelfs maar handgeld te betalen naar een ANWB-Technostation en laat de wagen daar grondig controleren. Wordt u dit geweigerd, dan kunt u meteen uw conclusies trekken.' Let ook op het bouwjaar en bedenk dat kilometerstanden niets zeggen; er kan handig mee geknoeid worden. Bonafide bedrijven doen dat vrijwel zeker niet en wie bij een dergelijk bedrijf zijn tweede hands auto koopt kan zonder zorgen de zomer tegemoet rijden. A.G.O.V.V. te gast bij de geelblauwen. De interne moeilijkheden - diverse trainerswisselingen en zelfs aanvraag van surséance van betaling - hadden na tuurlijk hun doorwerking in de resulta ten van het semi-prof-team. De zeer goed gestarte Apeldoorners - men verwachtte hun promotie naar de eerste divisie - behaalden uit de laatste acht wedstrijden slechts het schamele aantal van twee punten. Eenmaal komt echter de ommekeer, laat Noad daar a.s. zondag op bedacht zijn. We tippen onze stadgenoten echter als overwinnaars van dit duel. De mannen van trainer Alleman moeten zeker in staat geacht worden A.G.O.V.V. met flinke cijfers te kunnen pakken. Naar alle waarschijnlijkheid zal Paul Merkx - de pijler waarop het Noad-team groten deels rust - wederom de achterhoede kunnen organiseren, wat zeker epn ge ruststelling is. We hopen dat een snel verkregen ver diende voorsprong door op balbezit te spelen nu eens geconsolideerd zal wor den en dat niet door krampachtig ver dedigen, zoals in voorgaande ontmoe tingen nogal eens het geval was, de tegenpartij nog een punt weg kan sle pen. Uw luide aanmoedigingen zullen a.s. zondag in het Gemeentelijk Sportpark aan de Goirleseweg door de Noad- jongens ten zeerste op prijs gesteld wor den. ~~a| - 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13