ID Korvelbewoners hebben genoeg van eindeloze woningellende BON sins De Tilburgse Koerier presenteert: ’...’n avondje uit met Corry... 1 ENQUÊTE ONTHULT SCHOKKENDE TOESTAND jrs 35 ,95 15 NTER aam Stadsgewesten Tilburg en Waalwijk werken samen -X Toto Carnavals- stichting Tilburg raat ibon nter NTER at 75 NTER I ^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT^ caiQinada| Veel huizen hebben nog steeds geen behoorlijke riolering Bill Coolen „Albertville” Huurders gaan eigenaren met eisen te lijf ’n Avondje uit met Corry Rode Kruis gaf in 1970 ruim fl. 7 miljoen WWAi^leLÉn rf-: 1971 - pagina 12 Oplage 54.575 ÏS '5 zaterdag >0 EN IER :en Besterdplein 37 - Tel. 23306 Spoor- in het IAT81 Slechte vooruitzichten OP EEN Fatale misrekening HERBERG Des ter d plein 37 ELEKTRONISCHE ORGELS 4DEL 175 Donderdag 4 februari 1971 14e jaargang no. 701 s van hun ischap, dat ij nu pro- te resultaat van het ;g tussen beide be- die :unst Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Donggn-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hitvarenbeek modellen ien filbt lijks burg om P« lir f DROP f PIUSPLEIN 6 k»OU «MMASTIAATy Dat laatste g 21 maal per 8 maal p 3 maal 1 bereiken, lingen voor ir zij om: éénvierde van de betreffende huizen verkeert in zeer slechte staat en kan niet meer geacht worden overeen te komen met de eisen, die in onze tijd aan behoorlijk wonen kunnen worden gesteld. We heb ben een paar eigenaren, waaronder enkele woning bouwverenigingen, naar hun mening gevraagd en vernamen van hen, dat de situatie wel ongeveer zo ligt als de enquête uitwijst, al vinden zij, dat de zaak niet al te dramatisch moet worden aangehaald. ’Maar’, zo was over het geheel hun commentaar, ’bijwerken van die huizen tot een staat van bewoon baarheid naar actuele eisen zou per huis een bedrag vergen van f. 20.000,-. En waar moet dat vandaan komen bij een huurprijs van f. 75,50 in de maand? aange- »elmatig zal jijeenkomst tgesteld. >urg, s pestuur van de Stads udrg en Waalwijk zullen om ten aanzien van hun pelijke vraagstukken voor, linge standpuntbepali deze uit te dragc Dit is het T eerste for, stuurscolk Waalwijk 1 ,:;,chede- GROOTSTE ANTIEKMARKT van Noord-Brabant in de sporthal van Haaren (bij Oisterwijk) zaterdag en zondag 6 en 7 februari telkens van 1 tot 5 uur. 'ten vertoonden snUe plaatsen de Icstraat in ruïneu- vergaan. De alge- buurt is er een van roblematisch wonen en 1 ook haveloos en be- sntijdse eisen be lden, en nu zitten tukken. Ze zullen ting namen 1097 perso- totale inleg kwam op Jongenstruien en brot ken vanaf 3 jaar genoemdhet op /an de stadsgeweste- gezamen- totstand- ing Tilburg- MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang Het ligt in de bedoeling, dat het vangen overleg voortaan rege’ plaatsvinden. De volgende bi. is reeds op korte termijn vastge In samenwerking met de Tilburgse Stadsschouwburg presenteert de Tilburgse Koerier de nieuwe theater show van ’Neerland’s First Lady of Song’, Corry Brokken. Zij brengt haar avondvullende showprogramma in de schouwburg op vrijdag 5 en zaterdag 6 februari. Voor de voorstelling van a.s. vrijdag 5 februari kunnen onze lezers bij inlevering van bijgaande reduktiebon op alle rangen een korting krijgen van maar liefst 50 procent. Dus voor de helft van de prijs! Als gasten ontvangt Corry Brokken op vrijdag, dus op de Koerier- avond de jonge cabaretier Marnix Kappers en ex-wereldkampioen goochelen Fred Kaps. Een buurtbewoners-comité in de omgeving van Kor- vel is een enquête aan het houden over de toestand van 600 woningen in het betreffende rayon. De medewerking van de betreffende bewoners is bij zonder groot: 575 bewoners hebben de vragenlijs ten ingevuld en 505 hebben hun handtekening gezet onder een hele litanie van verlangens, die niet ongegrond lijken. Wij hebben naar aanleiding van dezé enquête enkele steekproeven genomen in de Gerard van Spaen- donckstraat, de Ferdinand Bolstraat en de Ruys- daelstraat en we zien geen aanleiding de resultaten van de enquête in sterke mate in twijfel te trekken. De gegevens, die voor de dag komen liegen er niet dompt. Kennelijk missen de mensen het vertrouwen om iets aardigs huizen te maken in de wetens er niets van te maken is. g, dat het blad dit jaar 20 Dit jubileum is terug te opmaak en een nog ïbreide redactionele toeristi- Bij aankoop één maand gratis privé-les. Hoefakkerstraat 62 Gildebroederstraat 19 Telefoon 23816 L. KRONEN Alphensebaan 14 - Chaam Tel. 01619-586 Uniek gelegen in bosrijke omgeving Zeer geschikt voor het geven van diners, partijen enz. Een aantal grieven: van de 575 huizen hebben er 82 slechte riolering; in heel wat gevallen betekent dat: geen aanslui ting op de straatriolering; de mensen moeten met vier of vijf een beerput delen en zien gedaan te krijgen, dat die op gezette tijden wordt geleegd. 85 woningen hebben een WC zonder door trek, men moet daar doorspoelen met emmers water. Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van de Stadsschouwburg ontvangt u naar keuze voor één of twee plaatsen een reduktie van 50% voor alle rangen voor De nieuwe Theatershow van Corry Brokken met Marnix Kappers en Fred Kaps OP VRIJDAG 5 FEBRUARI OM 20.15 UUR Normale prijzen der plaatsen f 3,t/m f 9, Bij telefonische reservering vermelden dat men ge bruik wenst te maken van deze reduktie-bon. jetten in even- eerd gerekend: in de hoop, deze woningen zij dus hun tijd ;n heeft zich niet Het Nederlandsche Roode Kruis heeft het afgelopen jaar voor een recordwaar- de aan hulp geboden aan slachtoffers van natuurrampen en conflicten in twintig verschillende landen. In totaal kostte deze hulpverlening in 1970 f. 7.325.454,88. In twintig gevallen werd een geldelijke bijdragen (met een totaal van f. 1.449.882,48) geleverd via het Inter nationale Comité van het Rode Kruis of de Liga van Rode Kruisverenigingen of rechtstreeks aan de zustervereniging in een getroffen land68 maal werden uit Nederland zendingen hulpgoederen ver stuurd (met een totale waarde van 28 jan. De Colleges van Dage- - Isgewesten Til- zich beijveren n gemeenschap- srtaan in onder- samenspraak een gezamenlijke intbepaling te formuleren en t belangrijkste rormele overleg leges, welke op het stadhuis te Waalwijk bijeen kwamen om de móge lijkheden voor nauwere samenwerking tussen beide stadsgewesten te onderzoe ken. Tijdens deze bespreking, welke plaats vond onder voorzitterschap van de heer J. Teijssen, Voorzitter van het Stads gewest Waalwijk, is voorts overeenstem ming bereikt over een aantal zaken die in de nabije toekomst onderwerp van gezamenlijk overleg zullen vorinen. Als zodanig zjjn o.m. elkaar afstemmen vt lijke structuurplannen en het lijk bepleiten van de spoedige koming van de wegverbinding Waalwijk-Gorcum. Het periodiek ’Hart van Brabant’ is vanaf 1 februari 1971 ook verkrijgbaar in de hal van het Postkantoor, Spoor- laan, Tilburg, aan het loket van het Reisbureau Groten. Het blad ’Hart van Brabant’ is een uitgave van de Streek - VVV Hart van Brabant. Het geeft per maand een uitge breide lijst van recreatieve evenemen ten, welke in de provincie Brabant plaatsvinden. Gemeld is nog, jaar bestaat. D vinden in een frisse fneer uitget sche informatie. DROGIST^ deze huizen wonen, een peil waarop die behoorlijke wónir hen in het redelijke betaalbaar Stringente eisen Het gaat niet aan mensen met minimuminkomen te laten opdraaien voor de rekenblunders van instanties, die geacht moeten worden te weten wat er met financiën aan de hand is, maar dat is toch wat hier in feite gebeurt. Dit begint de mensen te verdrieten. Zij hebben nu de huiseigenaren een schrij ven gestuurd, waarin wordt geëist, dat voor 15 februari schriftelijke toezegging wordt gedaan' tot aanbrengen van een doortrek op de WC, een douche en van i goede riolering in alle betreffende nden, dat de makelaars deze eisen -enover hun cliënten bekrachtigen en gemeente middels bouw- en woning- ïzicht de huiseigenaren dwingt a deze eisen tegemoet te komen. Dit een ernstige vordering en op donderd 18 februari zal de buurtvereniging binnengekomen antwoorden bespreken. Wij hebben geconstateerd, dat de buurt bewoners met grote toewijding en enga gement aan deze enquête hebben ge werkt en het zou ons dan ook bijzonder ergerlijk voorkomen, als de betreffende instanties er niet alle aandacht aan schonken. Per slot is gezien de woning- bouw-ontwikkeling er geen enkele re den voor welke regulerende instantie dan ook om met trots terug te zien op de resultaten. Méér service is wel het eerste wat de door deze politiek gedu peerden mogen verwachten. In 35 woningen hebben de huurders de doortrek zelf aangebracht. In 110 wo ningen is geen douche, in 46 woningen hebben de huurders zelf een douche aangelegd, nogal eens met nare gevol gen, zoals we zullen zien. In 68 huizen lekt het dak. In 128 huizen tochten de ramen, van 152 huizen is het verfwerk slecht tot zeer slecht. In 80 woningen zijn de muren, met name van de keu kens, vochtig en in 77 woningen verke ren de perceelafscheidingen in slechte staat. Wijzelf hebben in het voorbijgaan vastgesteld, dat de voordeuren verve loos waren en vaak spleten J en dat op verschillende f voortuinhekken aan destraat ze toestand lagen te v mene indruk van de bi moeizaam en pre de sfeer is dan We hebben hier niet te maken met krepeergevallen, maar met een groot aantal woningen, die gewoon ver onder de maat zijn, en met bewoners, die niet van woning kunnen ruilen, eerstens om dat er niet genoeg nieuwe woningen zijn en tweedens omdat ze als die er zijn ze niet kunnen betalen. Konden zij ze wel betalen dan zouden ze niet hoeven te verhuizen, want dan konden hun huizen naar de eisen worden opge knapt. Dit is een afschuwelijke impasse, die aanleiding geeft tot bespiegeling over de rechten en plichten van eige naars. Deze huizen worden gebouwd in het begin van de twintiger jaren, vooral door de gemeente of door coöperatieve bouwverenigingen die dus niet werken uit winstbejag, maar die alleen dienen te zorgen dat hun budge wicht zijn. Daar is verkee men heeft zich gespiegeld aar dat nieuwbouw tijdig zou vervangen en dat wel zouden duren. Mer tijdig bezonnen op maatregelen, die ge- Deze wereldvermaarde Nederlander, het goochelen tot een vorm van ku maakte, ontving voor zijn geweldige prestaties al drie maal de ’Grand Prix International’ en de ’Mago d’Oro Inter national’. Na ontelbare optredens en televisie.-shows van New-York tot Tokio en van Stockholm tot Djakarta is hij een zeer gewaardeerde gast in het p gramma bij Corry Brokken. De cabaretier Marnix Kappers begon zijn karrière met het winnen van het studentenfestival en het concours voor Als ihen met klachten bij de huiseige naar komt wordt men vaak met een kluitje in het riet gestuurd, er wordt een en ander gedaan, maar wat er nu echt nodig is, gebeurt niet, aldus de bewoners. Waar de enquête zich uit strekt over 500 huizen - degenen, die niet meegedaan hebben zullen we dan maar beschouwen als wonende als prin sen - zijn deze cijfers verontrustend. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat het in andere stadswijken beter gesteld is en we vrezen dus hier te maken te hebben met een vrij adequate inventarisering van de verouderde wo ningvoorraad, bewoond door mensen, die niet bijzonder draagkrachtig zijn. Dat ziet er dan mooi uit! f. 5.875.572,40). Dat laatste gebeuren 34 maal per schip, 21 maal per KLM en haar I.A.T.A.-partners, 8 maal per Rode Krais-chartervliegtuig, 3 maal per trein en 2 maal per vliegtuig van de Konink lijke Luchtmacht. De meeste hulp ging naar Oost-Pakistan (vloedgolf), Peru (aardbeving), Nigeria/ Biafra (burgeroorlog), Turkije (aard beving), Roemenië (overstromingen), Jordanjë (burgeroorlog) en Jemen (hongersnood). De andere dertien lan den, waaraan wegens calamiteiten hulp werd geboden, waren Marokko, Togo, Tunesië, India, Libanon, Brazilië, Grie kenland, Joegoslavië, Cambodja, Nepal, Kameroen, de Filippijnen en Zambia. gitaar), Joop Scholten (basgitaar en te vens arrangeur van alle nummers die Corry gaat zingen) en tenslotte Jan van Twuyver (piano). MM******************************** Een opname van de toestand waarin de in ons artikel geënquêteerde huizen zich bevinden. Op de bovenste foto wordt aangetoond hoe de planken van de zolder erbij liggen, in een huis in de Gerard van Spaendonckstraat en op de onderste foto, is te zien wat er gebeurt, als de bewoners zelf in arre moede proberen een douche aan te leggen. De balklaag werkt onder het gewicht van de douchekuip, die vervolgens gaat scheuren. Waar het water dan blijft laat de foto duidelijk zien. troffen moesten worden om deze hui zen in een naar eiger woonbare staat te houder de bewoners met de stu^ nog twintig jaar met de stukken zitten. Alle verklaringen van de regering ten spijt zal de woningproduktie nog in lengte van jaren niet in staat zijn het kwantum huizen op te leveren, dat nodig is om deze gevallen te vervangen. En zo dat al in orde zou komen dan zal er nog bijzonder veel over uit moeten gaan wil het inkomen van de mensen met een minimumloon, zoals er veel in Het muzikale gedeelte van de show wordt geheel verzorgd door het kwintet Cees Schrama. Dit kwintet heeft naast massa’s platenopnamen een vast pro gramma bij de radio. Cees Schrama zelf is een piano- en orgelvirtuoos die inter nationaal zijn sporen al verdiend heeft als pianist in allerlei jazzformaties. De overige leden van het combo zijn Louis Debij (slagwerk), Piet Hein Veening beroepscabaretiers in 1968. Daarna volgde een jaar bij Wim Kan en een periode bij Seth Gaaikema. Zijn televi- sie-werk bestond uit een rol in de serie ’zo goed als nieuw’ en als uiticus in ’Rust noch duur’. Nog steeds bouwend aan een eigen programma is hij nu te gast in Corry’s Theatershow. In de 2e ronde van de Toto voor de Carnavalsstichtii nen deel. De f. 958,05. De le prijs werd gewonnen door de heer J. Boeren, Deken Sandersstraat 1, die f. 958,09 op zijn formulier had ingevuld. De prijs bedroeg f. 239,51 Voor de 2e prijs kwam in aanmerking de heer L. Groei Zeelsterstraat 207 Eindhoven die op het formulier f. 958,00 had geraden. Deze prijs lever de f. 95,80 op. Ook deze week weer kans op een mooie prijs. U kunt uw toto invullen bij diverse o.a. kappers- en sigarenzaken. Voorts ook de cantines van het St. Elisabethzieken- huis en het Maria ziekenhuis. I WW 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1