Jm^weekblad voor het hart van KO E RI ER I 5. ROUND UP Safari-wagens zonder ramen invitatie voor agressieve leeuw Kursus Duvelhok Carnavalstoto is dit jaar veel breder van opzet ONZE BALANSOPRUIMING IS DEZE KEER GRANDIOOS WAAROM? 'O, m’n kleine Azaleagoed voor een hit! ’Huisvesting Bill Coolen |caiQinada[ Jungle-gebouw op palen en huisvestings- perikelen’ H. de Zeeuw Tilburgse karnavalsschlager wordt ook als landelijke hit gepresenteerd Nieuw restaurant moet niet voorgaan bij oude auto’s Gemeente demonstreert mogelijke speelplaatsen op Stokhasselt „Albertville” 1971 - pagina 22 Oplage 54.100 BETERE VOORZIENINGEN GEWENST GROTE PRIJZEN TE WINNEN Principiële zaak Actuele toestand HERBERG PUBLIEKE HEARING UITGESCHREVEN Tekst van het Tilburgse Carnavalslied 1971. Oh, m’n kleine Azalea... Refrein: DAMESJURKEN Sportafdeling littlnK Tekst en muziek van: Jan van Rijthoven. HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) PERZISCHE TAPIJTEN KORTINGEN van 10 tot 30% Gazonmaaimachines Laat uw gazonmaaier tijdig nazien en slijpen. Het adres hiervoor is MEGENS N.V. I/. ’Lest Best Koopjes’ Prinsenbal in de Stadsschouwburg Volop keus vanaf Molenstraat 20-22, OIRSCHOT Tel. 04997-1255-1673 zo rein, jn. ELEKTRONISCHE ORGELS Donderdag 21 januari 1971 14e jaargang - no. 699 it te ma- t zal ver- Uitaluitend verkrijgbaar op de Till Let op de rood-gel< DROGIST^ en min kan oren of UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) - Tilburg Tel. 04250-24754-31553 EEN OPVALLEND GOEIE SIGARET 25 voor 1 GULDEN De f volg' dooi produktie van de plaat in handen men. Zodoende was het mogelijl met de hofkapel ’De Kansassers’ er zang van.’De Kurketrekkers’ zijne van Rijthoven en Ad Ghering bant' De mgen, waar- opgeroepen de Stads- i geno- ijk om en met ide Jan ig, een ilburgse zaterdagmarkt ile vlagl I laar bij de ibaar zijn ’Inle- Oh, m 'n kleine Azalea, waarom loop want met dat hadde evengoed m de Stokhasselt tebestuur uitge- de publieke >p maandag 1 ''Ing over- rnsdag 3 et perso- rk moet aar vroeg ;beu- ook een angebo- platen- log zo rein, zijn. wij hebben de daarbij behorende toelichting voor de leden van uw raad in de leeskamer ter inzage gelegd.’ Wij hebben op het raadhuis verzocht deze toelichting te mogen inzien maar, vermoedelijk omdat wij geen raadslid zijn, werd ons gezegd, dat het stuk waaruit wij een en ander citeren, alles is, wat er aan toelichting ligt. Wij weten dus niet wat die verdere, binnen hetzelfde park nodig, c.q. wen selijk gebleken voorzieningen behelzen. Dat zal in de aanstaande raadszitting wel blijken. ipotte landrovers van Safari zuller is geen epareerd, al >n het in zich omdat wij nog stoeds ruimt# moeien vrijmaken voor de VERBOUWING VAN ONZE ZAAK Maar, nogal wordt misschi gen meer, dacht geschonken worden aan de staat van datgene wat er al is? De toestand van de landrovers, waarmee het neel zich door het leeuwenpark bewegen, is van die aard, dat daai of laat ongelukken mee moeten.gel ren. Oh, m ’n kleine Azalea, waarom loop ik jou steeds na, want met dat snuutje en oew zieltje ni hadde evengoed m ’n dochter kunnen i MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang L. KRIJNEN Alphensebaan 14 - Chaam Tel. 01619-586 Uniek gelegen in bosrijke omgeving Zeer geschikt voor het geven van diners, partijen enz. I ’De Kansasser irketrekkers’ en Ad Ghe idopname te maken, kant-en-klare band van kleine Azalea’, met aan de at rsoneelsleden van het r goed van vertrouwen op enkele ’nodig en lie zij wel -teld. Wel- ich daar- zo zeggen zij, als dan een tpch uitgebreid krediet beschikbaar gesteld voor dit restaurant, lien nog voor enkele voorzier kan dan niet ook eens aan- tegenstelling tot n’n kleine Azalea’ jurgse aangelegenheid is, een gewoon fijn lied, dat het --m kan worden en hoge ogen kan Het gemeentebestuur heeft de eerstkomende raads vergadering een begrotingsvoorstel voorgelegd tot wijziging van de voor 1970 vastgestelde besomming. ’De bij deze begrotingswijzigingen te verstrekken kredieten hebben voornamelijk betrekking op de bouw en inrichting van een restaurant binnen het Safaripark en het treffen van verdere binnen ditzelf de park nodig, c.q. wenselijk gebleken voorzienin gen.’ Het voorstel van B en W bevat tevens de zinsnede: Verder is het .onmogelijk deze wagens behoorlijk te verwarmen, een omstan digheid die het werken in de winter niet bepaald aangenaam maakt. Er zijn nog een aantal bezwaren van deze aard, ietwat te technisch om hier op in te gaan, maar zonder twijfel zullen belang stellende raadsleden deze te weten kun nen komen. Naar onze mening zijn deze afdoende om te illustreren, wat er naar onze mening aan de hand is. Bij aankoop één maand gratis privé-les. Hoefakkerstraat 62 Gildebroederstraat 19 Telefoon 23816 avonden moeten worden uitgetrokken. Het is de bedoeling, dat de aanwezigen zich uitspreken over de diverse mate rialen en ontwerpen, die zullen worden getoond en toegelicht door de wethou der, de heer Baggerman. Kennelijk is dit een belangrijke zaak en het zal dus goed zijn, als de bewoners van Tilburg Noord er blijk van geven dit in te zien. Er is in die wijk herhaaldelijk geklaagd over het tekort aan speelruim te voor de kinderen en met name de aktiegroep ’Huisvrouwen Stokhasselt’ heeft zich voor deze zaak terdege inge spannen. De groep is nu door het ge meentebestuur gehoord en verwacht De Stichting Karnaval Tilburg heeft, zoals elk jaar gebruikelijk is, ook dit jaar weer opdracht gegeven tot het maken van een eigen Tilburgse Karnavals-schlager. De presentatie van het lied geschiede tijdens het 11.11 bal in de Studio, en al gauw bleek dat ’O, m’n kleine Azalea’ de toets der Karnavalskritiek glansrijk kon doorstaan, want 500 karnavals- neuzen zongen het tot diep in de nacht. De schepper van het lied, Jan van Rijthoven, die tekst en muziek heeft gemaakt was zichtbaar tevreden en ook de Stichting K was verheugd over het resultaat. Temeer nog toen enkt bleek, dat diverse mensen uit de platenwereld interesse tooi ’CT Vlotin» A-znlon’ nm hipr ppn l'in'li' Misschien zijn de bezwaren van deze personeelsleden van Safari niet wereld schokkend, maar zij stellen niettemin een principiële kwestie aan de orde: Moet bij de exploitatie van een behoor lijk renderende instelling, als Safari is, op de eerste plaats gedacht worden aan de uitbreiding van de verkoopcapaciteit of moet, wanneer de zaak eenmaal be hoorlijk loopt, eerst worden gedacht aan het belang van de mensen, die er moeten werken? Het stichtingsbestuur moet niet alleen afgaan op de begroting en daarin kijken of de zaak rendeert of niet, het moet ook zijn benen opnemen en in het park zélf gaan kijken hoe het bedrijf loopt; een accountantsrapport en een vergelijken van banksaldi vertel- DROP PIUSPLEIN 6 \hOI« tMMAST«A*iy Karnaval Tilburg kele dagen daarna •t_onden voor ’O, m’n kleine Azalea’, met de bedoeling om hier een landelijke plaat van te maken. 7 ik jou steeds na, it snuutje en oew zieltje nog -m 'n dochter kunnen zijr ’O, m’n ichterkant De komende week start de Carnavals toto, en de medewerking van het colle ge van de Duveleers zal er voor instaan, dat de opbrengst dit,jaar veel groter zal worden dan verleden jaar. Er zijn ook veel meer inleveradressen. De toto zal elke week worden afgeslo ten, waarbij dan de prijswinnaars wor den bekend gemaakt. 5 formulieren zijn verkrijgbs Igende adressen, die kenl ior de bordjes met het opschrift veradres Carnavalstoto.’: Vroom en Dreesman, Café Restaurant ’Extas Café Van den Abeelen, 5; Sociëteit Harmonie, Sigarenmagazijn Van Ouc plein 4; Sigarenmagazijn neur, Heuvelstraat; Sigare v. Weegberg, magazijn W. de Kroi Sigarenmagazijn He! park 44; Kapsak II-straat 62; Kaj Nicolaas Pieckstr Schuurkens, Kc Heerkens, Prii l’Industrie, Heuvelrii Pelgrimsweg 57; Nouwens, Enschots Duveleers. ’Daar zakken we even door...’, lied van Jan van Rijthoven is aanj den aan N.V. Phonogram. Deze p. maatschappij was zo enthousiast, dat men besloot hiervan een plaat ken, die landelijk op de markt schijnen. Tevens heeft men Azalea’ ook nog uitge verzamel L.P. van Kaï Deze twee in de plater Een groo' ven en Fr Stichting mede de ook buiter Belangstellenden voor de aan te leggen kinderspeelplaatsen op i’ zijn door het gemeente nodigd om te komen op hearing, die belegd wordt oj februari, en als de belangstelling weldigend is, ook nog op woen februari, in Café Het Wit Paardje aan het Lijnsheike. Men verzoekt ons erop te wijzen, dat weliswaar iedereen deze hearing k bezoeken, maar alleen als hij/zij tevoi zich sdhriftelijk heeft opgegeven, heeft opgebeld, bij de directeur van Publieke Werken, Noordhoekring 188, tel. 34050. Deze aanmeldingen zijn nodig omdat de organisatoren tevoren moeten weten op hoeveel mensen zij hebben te rekenen, en of er één of twee ikheden bie- intwikkelen. An, die op itst niet meer iton, waarmee ook ooglijker len niet alles wat er in een bedrijf omgaat, als men het ene controleert moet men het andere ook controleren. En de arbeidsomstandigheden zijn doorgaans dingen, die,, als het niet héél erg is, niet in een accountantsrapport figureren. Wij vinden, zoals gezegd, de bezwaren van het personeel van Safari niet we reldschokkend, maar wij y/illen ze wel aanvoeren als een voorbeeld, waaraan andere bedrijven zich kunnen spiegelen. Er zou bij een groot bedrijf eigenlijk geen accountantsrapport de deur uit moeten gaan zonder vergezeld te zijn van een rapport van de ondernemings raad, of van de gesprekgroep van werk nemers, of hoe men het noemen wil, waarin even grondig wordt uitgewijd over de arbeidsomstandigheden in het bedrijf als over het rendabiliteitspro- bleem. En aandeelhouders, of stich tingsbestuur; of overheid zou zulk een jaaroverzicht niet moeten mogen laten passeren zonder even veel aandacht te schenken aan het werknemersrapport als aan het accountantsrapport. Intussen zijn pers Safaripark minder en zij hebben ons gewezen zaken, die naar hun mening wenselijk’ zouden zijn en die graag aan de orde hadden geste licht dat enkele raadsleden zie voor interesseren. Couplet: Dat meisje met de donkerblauwe kieltje, wat is ze toch ontzettend hip! Ze heeft twee ogen als een voetbalveld, 1 en d’r pupillen liggen op de aftrapstip! Wat is ze weer hip - wat is ze weer hip - wat is ze wéér hip - hip - hip - hip - hip - hip! De kapotte landrovers van Safari zullen, daar is geen twijfel aan, wel worden gerepareerd, als de daarmee belaste per soon het in zich krijgt om dat te doen, maar onderwijl heeft het personeel in tussen een paar maanden gezeten met half materiaal en lang niet tot zijn genoegen. Waarbij dan maar gehoopt wordt, dat leeuwen inderdaad zo’n af keer hebben van rubber en benzine als wordt verondersteld. Mocht dit niet het geval blijken dan zal,, afgezien van de ramp voor de betrokkenen, Tilburg voor de zoveelste keer op een hoogst nare manier in de publiciteit komen. Het is beter dit te voorkomen. De Tilburgse Carnaval begint langza merhand op toeren te komen. Op zater dagavond 30 januari worden alle be langstellende Tilburgers door Prins Joep uitgenodigd aanwezig te zijn op de Prinsenavond in de Stadsschouwburg. Hierbij zullen alle presidenten van de Tilburgse carnavalsverenigingen aanwe zig zijn. Op verschillende plaatsen in de stad zijn affiches neergehai door de Tilburgers worden in Kruikenkostuum naar schouwburg te komen. De avond zal worden verzorgd door Jan van Ostade en Jan van Rijthoven, de ’sauweleers’ met de ’kleine azalea’. Bauk Martens zal optreden als confe rencier, voorts zijn er de Kansassers, de Hofkapel, de Alpenecho’s en de Dans mariekes, die een speciale show zullen geven. ’O, m’n kleine ’ekozen voor een arnavals-schlagers. e platen zullen medio januari mzaken te koop zijn. >ot sukses voor Jan van Rijtho- Frank Sauter, maar ook voor de Karnaval Tilburg, die hier- openbare Stedelijke Karnaval en Tilburg een stuk verder in de goede richting hebben geduwd. Belangstellenden kunnen op hét stadhuis de brochure ’Huisvesting en huisvestigingsperikelen’ afhalen. De brochure, die tijdens de begro- tingsdebatten in de gemeenteraad door Burgemeester en Wethouders in het vooruitzicht werd gesteld, geeft inlichtingen over de wijze waarop u aan huisvesting kunt komen en wat u moet doen bij huuropzegging. Vooral ten aanzien van dit laatste punt wil deze brochure aan de huurders die in deze noodsituatie zijn komen té verkeren, zo duidelijk mogelijke voorlichting verschaffen. ’Huisvesting en huisvestigingsperi kelen’ is niet alleen verkrijgbaar op het stadhuis (Afd. Volkshuisves ting en Stedebouw), maar ook bij de Gemeentelijke Woningdienst, Stationsstraat 45, en bij de ver schillende woningbouwverenigin gen. Heuvelstraat; ise’, Heuvelring;, Willem II-straat I Stationsstraat; idheusden, Pius- i Grand Seig- renmagazijn P. Westermarkt 22; Sigaren- rom, St. Jozefstraat; lettema, Wilhelmina- lon F. van Erve, Willem ipsalon G. v.d. Broek, traat 10; Kapsalon L. Korvelseweg 20; Kapsalon insenhoeven, Hotel de Iring 20; H. van Dijk, Bloemenhuis René tsestraat 157 en bij de De wagens hebben voor een groot deel geen ruiten meer en er kan een dag komen, waarop een leeuw agressief wordt en met één haal van zijn klauw een bestuurder achter zijn stuur uit haalt. Die dag is misschien nog ver, en misschien komt hij wel nooit, leeuwen denken vermoedelijk dat een landrover en zijn inhoud naar benzine en rubber smaken, gerechten die niet op de spijs kaarten van leeuwen plegen voor te komen, maar er hoeft maar één leeuw van slag te raken, of naar een verande ring van spijs te verlangen, en dan is het te laat. Voor zover ons duidelijk geworden is, wordt het restaurant dat aan het Safari park wordt toegevoegd een nogal spec taculair geval. Het komt te liggen vlak bij de afscheiding van de leeuwen met de bewoonde wereld, het wordt een gebouw van een paar verdiepingen dat op palen komt te staan en het is be doeld als een soort imitatie van een wereldbefaamd restaurant, naar wij menen in de buurt van Nairobi, dat in een enorme boom is gebouwd en waar omheen de grote dieren van de jungle zich plegen te verzamelen. Dit idee is natuurlijk uitstekend. De loop in dit restaurant zal zonder twijfel heel bevre digend zijn en bovendien zullen zeker maatregelen worden getroffen om te zorgen dat de fauna van Safari zich rond dit restaurant op haar best zal voordoen. Daar gaat het dan ook niet om bij de personeelsleden. Wil kunnen momenteel niet voldoende etaleren maar onze kollektie is zo geweldig mooi dat U beslist eens moet komen kijken Op dinsdag 26 januari zal het Nederlands Dans Theater in de Tilburgse Stadsschouwburg een programma brengen met een vier tal balletten. Gestart wordt met de voorpremière van het ballet Concerto Grosso van Charles Czarny op muziek van Handel. Daarnaast voor Tilburg een twee tal nieuwe balletten: het ballet ’Ricercare’ in een choreografie van Glen Tetley en het ballet ’Twince’ van Hans van Manen. Besloten wordt met het ballet ’Symphony in three movements’, eveneens van Hans van Manen op muziek van Igor Strawinsky. dat veel bezoekers adhesie betuigen door op de hearing aanwezig te zijn. De te vertonen ontwerpen wijken van de traditionele in verschillende opzich ten af. Er bestonden bezwaren tegen de gebruikelijke zandbakken, omdat de kinderen er te weinig armslag kregen; zij worden nu vervangen door zand- plateaus, die meer mogelijk den om de creativiteit te oi Verder zijn de speeltoesteller grasvelden worden geplaat van polyester maar van bet ze duurzamer zijn en zich aandienen. De wat oudere kinderen moeten gele genheid hebben om op straat te spelen zonder gevaar te lopen van de zijde van het verkeer. Dit wordt ondervangen door een speelstraatje, waar de jeugd met eigen toestellen en wagens kan spelen. Tijdens de hearing zal het publiek ge legenheid krijgen zich uit te spreken over ruim een dozijn projecten. Er is dus keus genoeg, en bovendien kan iedereen er nog eigen ideeën aan toe voegen. Het is dan ook niet anders te verwachten of er zal veel belangstelling zijn. Van februari t/m mei wordt in het Tilburgse werkcentrum voor beeldende ekspressie ’Duvelhok’ een korte kursus 2- en 3-dimensionaal werken gehouden. Deze kursus (op 15 maandagavonden van 19.00-22.00 uur) staat onder lei ding van Henri Ubink, beeldend kunste naar. Er wordt gewerkt met materialen als klei, hout, gips, e.d. De prijs is f. 60,-, daarbij komen kleine materiaalkosten. Aanmeldingen bij: ’Duvelhok’, St. Josephstraat 133 of bij Soc. Cult. Centrum ’Terra Nova’, N ieuwlandstraat 44, Tilburg. Dit komt omdat in t voorgaande jaren ’O, m’ geen echte Tilbi maar gehele jaar gezongen ook buiten Tilburg gooien. Dit is ook de opzet geweest van de komponist en hij heeft een tweeledig doel nagestreefd: le om via een lande lijke hit het lied in Tilburg tijdens de Karnaval zo bekend mogelijk te maken, 2e. Om de openbare Karnaval hiermede buiten de grenzen van de Stad te bren gen. Tevens kan dit lied een klein steen tje bijdragen voor de image van Tilburg naar buiten, in het kader van de aktivi- teiten van Tilburg Totaal. Om dit alles te verwezenlijken hebben Jan van Rijthoven en Frank Sauter, een goede bekende in de platenwereld, die hij hiervoor heeft aangezocht, zelf de Aan het reglement van de toto ontlenen wij: de eerste prijs bedraagt 25 pct. van de inzet in de betreffende week, en wordt gewonnen door degene, die het behaalde bedrag het meest weet te be naderen. De tweede prijs bedraagt 10 pct. van de inzet. Bij meerdere goede inzenders worden de prijzen verdeeld. Voor één gulden kan men een formulier krijgen, waarop vijf bedragen kunnen worden ingevuld, voor één kwartje kan men één bedrag invullen. De netto-opbrengst van de toto gaat uiteraard naar het Carnavalscomité. Dit heeft dit jaar een begroting van f. 30.000,-, die gewijd zullen worden aan die onderdelen, die op zichzelf geen sluitende begroting kunnen hebben. Zo moet er in elk geval nog geld zijn voor het jeugdcarnaval op maandag 22 februari voor 12-16-jarigen en voor het kindercarnaval op dinsdag 23 februari voor 6-12-jarigen. Laat dus iedereen een totoformulier gaan halen en niet alleen zijn kansen proberen voor een grote prijs, maar tevens het Carnavalscomité naar best vermogen steunen. Elke gul den is er één.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1