Werkende jongeren beginnen met wekelijkse enquête Carnavalsmolen begint op volle toeren te draaien ROUNDUP Tentoon- 111 kiepen op het kielenbal Voonichtings- BALANSOPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN Woensdagavond PERZISCHE TAPIJTEN JANSSENS bijeenkomst BTW België Belang van goede vorming nog niet goed doorgedrongen ’De Rare Schutters’ in het zilver Niet om het geld, om de kennis Goed werk verricht door de Duveleers Fraaie kalender over Tilburg Kerstboom verbranding Spaanse Meubelboetiek JlTWEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT caffinada| Belangstelling voor Toto dient financiële positie Nieuwe voorzitter bij het S.C.O.T. H. de Zeeuw Nleuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) - Tilburg Tel. 04250-24754-31553 stellingen Oplage 53.700 TOP-POP INZAKE ARBEIDSVOORWAARDEN Het is van belang, dat ook de ouderen en voorts Overgangstijd BEZOEKT onze Salarisverhoging aar weten van een flinke veestapel. Arbeidsverbod BBA-service IVOOR BETERE DROM PIUSPLÊIN 6. \HOtK IMMASTtAAT^/ In verband met de die donderdag 14 januari begint zal DE KOERIER volgende week worden verspreid op Advertenties hiervoor moeten uiterlijk op irkt dinsdagmorgen om 10 uur in ons bezit zijn!! tijdig nazien en slijpen. Het adres hiervoor is MEGENS N.V. Wij ontvingen een verzoek van de organisatie voor de Katholieke Werkende Jongeren om wekelijks de Pop Top te publiceren, en de Pop Top houdt dan in de tien punten, die luidens vrije enquête onder de jongeren als het meest urgent worden beschouwd in het kader van de verbetering van arbeids- en levens voorwaarden van deze bevolkingsgroep. Molenstraat 20-22, OIRSCHOT Tel. 04997-1255-1673 KORVEPLEIN 46 nen met alleen maar 1 aanvullend onderwijs. Donderdag 7 januari 1971 14e jaargang - no. 697 Gazonmaain^chines Laat uw gazonmaaier Uitsluitend verkrijgbaar op de Tilburgse za Let qg de rood-gele vlagl I I 13 januari a.s. ist worden ge- als oud: een a de lig- Jongenstruien en broeken iniseren met iiging van h< familie ten- zal moeten TAFELLOPERS 120x80 129,— °ooi- v we- het meer Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek 79,- 50,— 98,— EEN OPVALLEND GOEIE SIGARET 25 voor 1 GULDEN i ar- serd, hun >t van Te beginnen op donderdag 14 jan. a.s. houden wij onze BALANSOPRUIMING stigd aan ontvin- s kalen- jzonder voor deze week bevat de punten: p betaalde vorming voor 1 18-jarigen. licht, krege de vi willen meer meer’ begrip niet gr< TAFELKLEDEN 160x105 198,- c betaald tien jaar 'Z van de t is, zijn de .slijk gebaat iets voor te SHIRAZ TAFELKLEDEN afm. 125x80 uitzoeken 127,— gereserveerd i’s. Ook taxi- passagiers vlak lalen. HANS KROL, hoofd studleultlening en inlichtingendienst Openbare Bibliotheek Tilburg, wenst alle lezers nog meer boeken In 1971 In de centrale bibliotheek, Willem II- straat 21-23, werden In 1968: 154.644; 1969: 211.136; en 1970: 249.503 boe ken uitgeleend. Vanwege zijn benoeming tot voorzitter van de fakulteit der sociale wetenschaj pen van de Katholieke Hogeschool t Tilburg heeft prof. dr. J.A. Stalp van voorzitter van de Sti MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang ten en zorgen. Ook itiebalie. Hier bezoekers die komen informatie ver- :arnavalsfestiviteiten die plaats vinden. Men fte doen van vermis- tgenoot of echtgenote ter- larte hoek is ingericht voor «villen uithuilen. meentebestuur. Op diverse plaatsen zul len formulieren verkrijgbaar zijn, in duplo en genummerd, zodat elke deel nemer zichzelf zal kunnen controleren. Van de optochtcommissie is nog te mel den, dat de reclame-afdeling vooraf zal gaan aan de carnavalsoptocht; de prij zen voor deelname liggen tussen f. 25,— en f. 250,-. Inschrijvingsformulieren zijn te verkrijgen bij de heer C. Henpe- man, secretariaat Carnavalsstichting Til burg, Zwartvenseweg 38, tel. 76268. Dezer dagen zijn de sp< met de verkoop van de zen begonnen. De entreepri 5,00, waarvan f 1,25 direl komt aan de sportvereniginge van de consumpties op het is f 1,00 gebleven. grote zorg en toewijding richt van de programma- van de Carnavalsstichting >oek vervaardigd, waarin de ïn worden geboekstaafd, ie Stadsschouwburg het Prinsenbal gehouden. Alle carnavalsverenigingen kunnen een afvaardi ging sturen, zodat het er wel druk zal worden. Op deze avond zullen twee onderscheidingen worden uitgereikt. Het geheel zal worden gepresenteerd door de conferencier Bouk Mar tens, voorts zullen optreden de Sauweleer, Jan van Ostade en Jan van Rijthoven. De muziek zal worden verzorgd door de Alpenecho’s, de Kansassers en de Hofkapel, terwijl de dansmariekes blijk zullen geven van haar goede stemming. degenen, die niet bij deze groep behoren, weten, wat de verlangens op het betreffende terrein zijn, en daarom zullen wij graag voldoen aan dit verzoek, zolang wij de indruk krijgen, dat de werkende jon geren zelf voldoend in deze enquête geïnteresseerd zijn. Blijkt dit lijstje na enige tijd gedurig hetzelfde te blijven, dan vinden wij regelmatige publicatie niet nodig. Er is al met al toch wel aanleiding tot een inleidende beschouwing. >ortverenigingen toegangsbewij- eprijs bedraagt f ekt ten goede jen. De prijs I ’Kielenbal’ DROGIST v.&W* EXCLUSIEVE COLLECTIE GROTE TAPIJTEN SHIRAZ 80 x 80 KARATJA 80 x 50 BELOUDJ 100x45 Besterdring - Hoek Molenstraat Veldhovenring 2 ons vorige cirkeltje was de Brommastraat 6 te Til- inmiddels de prijzen in foto Van Aarle KONINKLIJKE LIEDERTAFEL Amsterdams Kamermuziek Ensemble vrijdag 8 januari 1971 20.15 uur Aula Hogeschool Tilburg (Prokofieff, Ravel, Bartók en Chausson). echtgenoot, als consument, als ouder, als stemgerechtigde, vereist een alge mene ontwikkeling, waar drie, vier jaar volledige dagstudie bepaald geen luxe voor is. Juist diegenen behoren tot de werkende jongeren, die, hetzij doordat de ouders, hetzij doordat zijzelf niet inzien .van welke waarde zulk een vor ming is, het hardste zulk een vorming nodig hebben, al is het alleen maar om daar de waarde van te léren inzien. Prins Joep den Irste zal om 11 minuten over 11 bekend maken, wie de gelukki ge bezitter zal zijn van 111 kippen. Hij kan het pluimvee terstond mee naar huis nemen, maar voor eventuele flatbe woners is er een andere regeling. Zij die niet over voldoende erf beschikken kunnen de prijs ontvangen in 111 waar- Vergroting van dit inzicht is namelijk de enige manier om de inderdaad be staande, en ten onrechte bestaande, discriminatie op te heffen. Dat de scholing tot het bereiken van zulk een inzicht afgestemd moet zijn op jongeren is intussen voor de hand gend genoeg. Er is alle reden om met he streven van de werkende jongeren te sympathiseren en dat zouden ouders wier kinderen nog wel onder de leer plicht vallen, zich goed in de oren moe ten knopen, want zij zijn de eersten, die er werkelijk concreet iets aan kunnen doen. maandagmiddag is er voor hen een speciaal feest ontworpen, waarvan de bijzonderheden nog nader zullen wor den bekendgemaakt. Het kindercarna val zal op dinsdag nog grootser worden opgezet als vorige jaren. De Stads schouwburg verschaft hierbij ruime medewerking. De Stichting Carnaval zal om in de no dige financiën te voorzien de komende weken een toto organiseren met goed keuring en aanmoediging van het ge- De Top Pop volgende tien 1. Recht op 16-, 17-en 2. Scholen dicht, wij willen betaald verlof tijdens deze vakanties. 3. Betere voorwaarden voor winkel meisjes. 4. Wij willen geen goedkoop arbeids volk zijn. 5. Opleiding en vorming moet af ge stemd zijn op de jongeren. 6. Discriminatie arbeiders en hogere kringen. 7. Medezeggingsschap in de bedrijven. 8. Betere voorwaarden huishoud- personeel; ook zij hebben recht op vorming. 9. Betere begeleiding in de bedrijven. 10. Wij zijn Jan Boezeroen en werken niet alleen voor de poen. Onze verbouwing noodzaakt ons bovendien een partij grote kleden op te ruimen met kortingen van 10 tot 30%. Ruim 130 ondernemers bezochten op 18 december j.l. de voorlichtingsbijeen komst in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Reitseplein 1, Tilburg. Op veler verzoek zal op 1 opnieuw zo’n bijeenkoms organiseerd. Belangstellenden kunnen zich tot 8 januari a.s. schriftelijk of telefonisch bij genoemde Kamer van Koophandel en Fabrieken aanmelden (04250-78000, toestel 237). De kosten bedragen f. 7,50 per per soon. debonnen, die tot 1 februari 1972 elk recht geven op een panklare kip. Dat wordt voor de gelukkige winnaar dus ’n jaar, waarin hij met zijn minste 2 kippen per week consumeren. Speciale versiering Behalve de versiering van de twintig bars, werd voor de Stadssporthal ook nog een geheel nieuwe versiering ont worpen. Meer dan 200 tempexplate zullen voor een enorm bewegend e kleurrijk dak in de hal z geheel nieuw is de informal wordt aan de honderden niet uit Tilburg strekt over alle cs in Tilburg zullen i kan hier ook aangifte sing van echtg<* wijl er een aparl degenen die will Onze fotograaf maakte deze foto bij het BBA-station aan de Spoorlaan. We hopen voor deze jongedame dat ze niet te lang op de bus heeft behoeven te wachten, maar haar wachten in ieder geval wat aardige attenties. Zij ontvangt een tientje van De Koerier, een waarde bon van f. 10,- van Broer de Laat, een waardebon voor een schaaltje vlees waren t.w.v. f. 5,— van Slagerij Arno de Kort, een waardebon voor een kruiden- rekje van de firma M. J. van der Kuip en een waardebon voor een discofoto afm. 13 x 18 cm van Hip Foto aan de Bredaseweg. De heer uit c heer A. Buster, burg. Hij heeft ontvangst genomen. Wij missen een paar punten in de ’tien geboden’. Om het eerste punt te ne men: het vewondert ons, dat het pro bleem van de vorming voor 16-, 17- en 18-jarigen niet veel stringenter gesteld wordt. Naar onze mening is een wette lijk arbeidsverbod voor deze leeftijd groepen een veel concreter ideaal, en daar gaat het op den duur toch naar toe; het lijkt dus meer in de rede te liggen alle gewicht in de schaal te go< en om dat proces te versnellen. De w reld van de naaste toekomst zal op gebied van de ontwikkeling veel ro van de mensen vragen dan ze aankun- lagere school met _s. Niet alleen de voorbereiding op het bedrijfsleven, maar ook, en vooral de voorbereiding op het gewone burgerlijke leven, als Voor jonge tieners Dit jaar komen de 12-16 jarigen beter aan hun trekken dan vroeger, want In het gebouw van de Brabantse Kunst stichting aan de Spoorlaan wordt van 16 januari tot 7 februari een expositie gehouden van olieverven, gouaches, aquarellen en tekeningen van Jan Groenestein en Anton Tovers. De rijks- subsidieregeling zal van toepassing zijn. Nog tot en met 10 februari wordt in Galerie ’De Gouden Ploeg’ aan het Vloeiend 15 te Lage Mierde een ten toonstelling gehouden van schilderijen van Hermanus Antonius van Daalhoff, een kunstenaar die in 1953 in Den Haag overleed. Toch moet dan wel duidelijk blijken, dat het inderdaad te doen is om vor ming en scholing en niet op de eerste plaats om een soort salarisverhoging, die men kan bijverdienen door dan in vredes naam toch maar op de school banken te gaan zitten. De gevallen niet te na gesproken, waarin door gezins omstandigheden kinderen wel móéten gaan werken om thuis in de huishoud- kosten bij te dragen, zijn er vermoede lijk ook heel wat gevallen waarin een kind eerst zegt: ’Ik heb geen zin om nog naar school te gaan; laat mij maar gaan werken, dan krijg ik tenminste geld in m’n hand’, en vervolgens, als het dan werk heeft, zich beklaagt omdat het geen voldoende scholing heeft ge kregen. Er zijn er maar al te veel, die op de vraag: ’Waarom zou je eigenlijk nog gaan leren? antwoorden: ’Als je geleerd hebt, verdien je later Zolang dat vooropstaat is het voor de waarde van scholing nog groot. Het lijstje van deze week besluit met de aanmaning: ’Weten jullie in welke rot zooi dat jullie zitten, wil je daar over praten en iets aan doen, dan kan dat op dinsdag 19 januari om 8 uur m de Kor te Tuinstraat 7 bij de Katholieke Wer kende Jongeren.’ De bedoeling is, dat werkende jongeren zoveel mogelijk wekelijks een lijstje insturen met tien punten erop; uit het gezamenlijk resul taat wordt dan de Top Pop samenge steld. De carnavalsviering van dit jaar wordt met j voorbereid, aldus blijkt wel uit een overzi punten, die tijdens de laatste vergadering Tilburg werden opgesteld. Er is een draaibc activiteiten van de diverse carnavalsverenigingei Op 30 januari wordt in de Studiozaal van de Dit overziende, en daar komen diverse andere punten uit voort betreffende discriminatie, betreffende ’Jan Boeze- roen’-zijn, betreffende ’goedkoop beidsvolk’, mag worden geconcludee dat de werkende jongeren met 1 grieven in veel gevallen overschot gelijk hebben: het ontwikkelingspeil ligt te laag en moet omhoog, wil een nog altijd zeer grote groep aanstaande volwassenen niet aanwijsbaar achterblij ven bij de evolutie van de samenleving. Maar dan behoren de werkende jonge ren ook in te zien, dat ontwikkeling niet alleen betekent politieke ontwik keling of sociaal economische ontwik keling, maar algeméne ontwikkeling: leren verstaan van de geschiedenis, van de taal, van de natuurprocessen, van de verschillen in cultuur en godsdienst tus sen de volkeren op aarde, leren begrij pen waarom die verschillen er moeten zijn en waarom het een verlies voor de mensheid zou betekenen, als zij werden opgeheven. Het inzicht, dat het de moeite waard is deze dingen te weten en te verstaan, en dat het plezierig is, zomaar daarmee bezig te zijn, is iets dat door de werkende jongenren zelf zal worden gepropageerd, in eigen kring. De prijzen verbonden aan de Kerst boomverbrandingen van j.l. zaterdag zijn gevallen op de volgende nummers. Dc 3 prijzen van f. 100,00, 3103; 8114; 14113. De 6 prijzen van f. 50,00,8479; 4682; 19602; 11010;95414668. De 8 prijzen van f. 25,00, 3182; 8054; 93; 6612;10076;9167;627;6721. De prijzen kunnen zaterdag 9 januari ’s middags om 2 uur worden afgehaald in het KWJ gebouw, Korte Tuinstraat 7. Voor deze bijeenkomst nodigen wij ook alle vrijwilligers uit. (voor een klein feestje) Komitee Kerstboomverbrandin gen, Telefoonstraat 10, Tilburg. Op vrijdag 19 januari start het officiële carnaval met het Kielenbal. Daags daar na vindt de officiële intocht van Prins Joep plaats, die een bezoek zal afleggen bij het gemeentehuis en het beeld van de Grote Kruik op de Heuvel zal ont hullen. Groot blijkt zowel van de zijde van reclamemakers als van die der verenigingen de belangstelling voor de optocht op zondagmiddag. Prins Carnaval zal het druk krijgen want tijdens de feestdagen moet hij ruim 60 bezoeken afleggen aan diverse instellin gen voor kinderverzorging, bejaarden huizen, ziekenhuizen, verenigingen etc. Dit alles werd tot stand gebracht door het voorbereidende college van de Du veleers, die daarvoor de erkentelijkheid verdienen van de stad. Men kan daaraan niet beter uitdrukking geven dan door in grote getale mee te doen aan de uitgeschreven toto. Op het Kielenbal Stadssporthal, dit jaar voor de 3e maal en wel op 19 februari a.s., wordt op de nummers van de toe gangsbewijzen, jaarlijks een grote en carnavaleske prijs verloot. Dit jaar zal één van de ruim zesduizend aanwezigen pen van de Katholieke Hogeschool Te’ Tilburg heeft prof. dr. J.A. Stalpers de *ar funktie van voorzitter van de Stichting Sociale en Culturele Opbouw Tilburg per 1 december 1970 neergelegd. In zijn plaats hebben B W op voorstel van het S.C.O.T.-bestuur benoemd prof. J.E.A.M. van Dijck. Deze heeft zijn benoeming aanvaard. Prof. Stalpers blijft bestuurslid van de Stichting. De B.B.A. heeft voor het Kielenbal weer een speciale busdienstregeling ont worpen, waardoor het voor niemand bezwaarlijk hoeft te zijn met de bus te komen. Ook dit jaar zal onder het motto ’Glaasje Op Laat Je Rijden’ actie gevoerd worden zoveel mogelijk bezoe kers van het Kielenbal te bewegen met bus en taxi te komen. Tot ’s nachts 3.00 uur zullen voldoende bussen naar alle punten van de stad rijden om de carnavalvierders naar huis te brengen. Het nieuwe parkeerterrein vóór de Stadssporthal zal geheel g worden voor bussen en taxi’ chauffeurs zullen hun voor de hal op kunnen hs Men kan redeneren: goed, vroeg of laat zal de leerplichtige leeftijd wel worden opgetrokken en dan zullen er in de be treffende leeftijdsklasse geen werkende jongeren meer zijn, maar daar hebben degenen, die nu in het bedrijfsleven zit ten niets aan; die moeten zonder vol doende vorming het leven in. Zij moe ten, willen zij dit voorkomen, zelf zor gen voor bij-studie in de vrije tijd. Waar scholieren zo ongeveer een ’achturen werkdag’ hebben, wordt deze bijstudie voor werkende jongeren dus een soort overwerk, en dat moet eigenlijk worden. En waar het nog wel t: duren kan voordat de verhoging vi leerplichtige leeftijd een feit is, zi werkende jongeren wel degel.,.. o. bij die bijbetaling. Daar is iets vo zeggen. Op 10 januari is het 25 jaar geleden dat in Tilburg de Handboog Sportvereni ging ’De Rare Schutters’ werd opge richt. Op die dag zal van half een tot twee uur in het clublokaal Ad v.d. Brekel, Korvelplein 44 een receptie worden gehouden. Een vijftal leden die rnede-oprichter zijn vieren op die dag óok hun zilveren jubileum. Dat zijn de heren J. Tuerlings, die 25 jaar voorzit ter is, J. Engel, 25 jaar penningmeester, A. Vriens, 25 jaar Commissaris, J. Schuurkes, 25 jaar lid en A. Simons, 25 jaar lid en keizer van de Rare Schutters. Van de Drukkerij Groels, gevest de Valkenjachtstraat in Tilburg, c gen wij een subliem uitgevoerde der voor 1971, waarin naast bijz fraai drukwerk twaalf unieke foto- opnamen zijn opgenomen van aspecten van onze stad. Er zijn foto’s van een balletopvoering in de Stadsschouwburg, van het Kruikenbeeldje van de Carna valsstichting, van de Tilburg Trappers in de Pellikaanhal, van de drukkerij Groels, van de Koninklijke Aa Be Wol- lenstoffenfabrieken, van de IJzer- en metaalgieterij en Machinefabriek Melis N.V., van het Safaripark Beekse Bergen, van de Bierbrouwerij De Schaapskooi, van de Economische Hogeschool, van de Heuvelstraat, van de Machinefabriek P. van der Wegen en Zonen N.V. en van de Wijnhandel André Kerstens. Het ge heel is, zoals gezegd, bijzonder keurig en minutieus verzorgd en geeft een goed voorbeeld van de resultaten die in een modern drukkerijbedrijf te berei ken zijn. vanaf Besterdplein 37 - Tel. 233061

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 1