s Mobil meent’t goed metu. Al zélf uw tank gevuld bij ons MobiTSelf Service Station? tt. WEEK Tilburgse communes sneuvelden aan innerlijk gebrek aan orde IS DE Publiciteit geeft vaak een vals beeld van de situatie Stadgenoten waren zeker 1 WEN m 1 1 ST NV Onderscheiding voor chauffeurs m ■RWTI— Zilveren feest St. Jan Baptistgroep niet afwijzend If 1970 pagina 10 Donderdag 17 december 1970 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER EXPERIMENTEN MET GEPASTE RESERVE CHICAGO THEATER CAMERA THEATER The Beatles in ’Let it be’ Het beest moet sterven ilfdoeners NOORDERLICHT ’Gerardus Majella’ HARMONIE THEATER M.A.S.H. AMBASSADE THEATER Mondo Erotica MIDI THEATER Tora Tora Tora I Panelen 677 UWVOORDEEL: Benzine 2 ct/l. 5ct./l Mobil Mix RG eiger st bij iuropees Kerstviering in ’De Goede Herder’ en voelen zich met deze experimenten in te laten. Daar zijn dan wel enkele bedenkingen. Dat moet u doen. Het spaart tijd en geld. te ide EL 25361 R. LOVEN) 5 expe :htzame W/e ons bezoekt wordt door een charmante hostess met een surprise verwend. Zelf de pomp bedienen is even gemakkelijk als het starten van uw auto. Fooien overbodig. Bovendien bij elk bezoek een fleurige Lu ran mok kado. Verzamel er meer. er uit ziet. Maar st beest zal ster ken Hoofdbureau van Politie, ïkring, Tilburg. n in de ïcember Mobil Station Ringbaan Oost 116 Tilburg telefoon 04250-30033 ■•’elijk <isme, toch cente- Ook hulp gewc besta De eisen, waaraan een chauffeur in het beroepsgoederenvervoer over de weg moet voldoen, om in aanmerking kunnen komen voor de bovengenoemc onderscheiding, zijn zeker niet licht te noemen: jaren werkzaam zijn t internationaal trans waarbij men momenteel niet zeggen, dat zingen en pro- meteen over- in produktie te zijn g zijn voor jectaculaire film t Tilburgse Midi Inlichtinger Noordhoek Wie zich wijdt aan experimenten op het gebied van maatschappijvernieuwing, of het nu leven in com- muneverband is, dan wel beoefening van vrije sex, of organisatie van ludieke happenings van proteste rende aard, mag zich tevoren er wel goed reken schap van geven, wat hij/zij zal doen als de zaak misloopt. Dit is de voornaamste moraal, die naar onze mening getrokken kan worden uit het experi ment in onze stad met de communes. Zonder twij fel zullen in de naaste toekomst andere vormen van sociale experimenten worden gelanceerd door de grote publiciteitsmedia, en zonder twijfel zullen speciaal jongeren zich door de voorstelling van za ken van deze publiciteitsmedia ertoe aangetrokken geweest orbereid 3. Geen overtredii aanzien van c gen, welke douane en landen. icding hebben begaan ten i de wetten en bepalin- gelden ten aanzien van verkeer in de Europese gid- Baptist- 25-jarig 4. Niet door eigen schuld betrokken zijn geweest bij enig verkeersongeval in een Europees land. Het behoort tot de aard van de publiciteitsvormen, dat zij ook de meest extreme probeersels voorstel len als aanvaarde zaken, waarbij dan degenen, die zich ertegen verzetten, de rol krijgen toebedeeld van achterlijke personen, die de grote ontwikkeling niet hebben kunnen bijbenen, een rol, waarmee een jon gere zich niet graag zal vereenzelvigen. Maar als de jeugd zich dan blijmoedig in zo’n avontuur heeft gestort en met de stukken zit, is de publiciteit alweer ergens anders bezig, en dan mag ieder indivi dueel maar zien dat hij/zij zich uit de slag trekt. jzer is het t op aan te alle maat- die hoe ge weren als zij ;aans twee ge- dan zij aan de Geprolongeerd de eerste Amerikaanse sex-film ’Het Porno-schip’ Toegang 18 jaar. gevonden voorwerpen 7 december t/m 13 dec <*s, aldus is ons gesprekken met iveld dijk, het is de Beatles. songs van Road omstreeks •uaan en opgeno- Voor de tiende en laatste week wordt in het Harmonie Theater de film M.A.S.H. vertoond. Een film de moeite van het zien waard, met in het alge meen zeer gunstige reacties van het publiek. Bewijst ook het feit dat hij deze week voor de tiende maal draait. 2. Minstens tien geweest in het portbedrijf, in dienst is. hun hebben laatschaj, gaat over de aanvaard- s als abortus, wordt dit tiek. Het kap zekere dag abortus een is in onze samenleving, Deze film maakt veel duidel een kijkje in de keuken van c Je kan b.v. vaststellen dat de ’Let it be’ en Abbey Rc dezelfde tijd zijn ontstaa men. Zondag 20 december a.s. vieren de sen en kabouters van de St .-Jan groep, parochie St.-Anna hun bestaansfeest. Deze feestelijke dag wordt begonnen met een H. Mis waarna een receptie volgt van 12.00 tot 13.00 uur voor alle belangstellenden in het parochiehuis St.-Annastraat. ’s Middags gaan ze op tocht die eindigt met een heerlijke koffietafel, waarna de dag besloten wordt met een gezellig samenzijn van alle gidsen, kabouters, leidsters en oud-leidsters. Deze film maakt een rondreis door West-Europa en maakt er reportages van vele vreemde zaken. Een uitzend bureau voor eenzame mannen in Frank rijk, een uitzendbureau voor eenzame vrouwen in Stockholm, zwarte magie in Londen, communes in Berlijn, de Parij- se stripschool, ’nude-in’ in het Amster damse Paradiso, een huwelijk tussen twee homofielen, de sexexpress in Duitsland etc. etc. Onderschrift van Mondo Erotica: Re portages van een hete wereld. De Tilburgse communes, gebleken uit een aantal ge: betrokkenen, zijn gesneuveld aan een totaal gebrek aan inzicht in de con sequenties van zulk een staat van leven. Er is geen sprake van, dat het verzet of de afzijdigheid van het Tilburgs publiek het einde van deze communes verhaast heeft; integendeel, de medewerking van particulieren was vaak opmerkelijk. Til burg heeft altijd bekend gestaan om zijn assimilatievermogen en om zijn to lerante instelling ten aanzien van nieuwigheden. micelli meer te missen had, maar uit sluitend, doordat de interne organisatie niet toekwam aan het op uur en tijd verzorgen van maaltijden. Opmerkelijk is, dat de veel besproken sexuele gemeenschappelijkheid door gaans van tamelijk korte duur placht te zijn. Sexualiteit schijnt toch wel bij uit stek individueel en in een uiterst intie me sfeer te moeten plaats vinden, wil het niet al heel vlug gaan vervelen. In elk geval beschouwden onze zegslieden dit aspect als van zeer ondergeschikt belang. Het is er ons niet om te doen een ver handeling te houden over communes; het is nog veel te vroeg om daar iets beslissends over te zeggen. Het gaat hier alleen om de gedachte, dat jonge men sen, die in problematische levens omstandigheden verkeren er gemakke lijk toe komen zich te spiegelen aan de vernieuwingen, die de grote publiciteit als aanvaarde zaken voorstelt, en zich daar met grote toewijding voor inzet ten, niet beseffend, dat deze dingen s lang zo aanvaard niet zijn. Het is dan aan het meer behoudende deel van de samenleving om deze geval len weer op te vangen, die dan gepaard gaan van ervaringen, waar dat behou dende deel inderdaad weinig weet van heeft. Wie daar mee te maken krijgt, en ook wie er niet direct mee te maken krijgt, doet er goed aan te beseffen, dat zulke experimenten doorgaans worden ondernomen door personen, die aller minst dwaas zijn, en vaak wel degel bezield van een respectabel idealisn zodat zij na hun mislukking to minstens recht hebben op de erken lijkheid van de maatschappij. Speciaal als het g baarheid van iets probleem bijzonder kriti best zijn, dat op ze aanvaarde zaak is bij de voorstanders zal zij weinig krijgen, en daarom zal zij heel gewoon weer te maken krijgen met de bestaande instanties voor ongehuwde moeders. Daarbij zal zij er dan uiteraard wijs aan doen de meest vooruitstreven de uit te kiezen. En nog wijt natuurlijk het er gewoon niet laten komen. Dit geldt voor i schappelijke vernieuwingen, wenst ook, pas gaan functior aanvaard zijn, wat doorgas neraties later het geval is d orde worden gesteld. Het koor van de onder leiding var Bragt. Als soliste verleent haar medewerking mevrouw Lène van Oss-Krammer. De organist is Jan van Baest, als tekstlezer zal ook deze keer Jan Jaspers zijn me dewerking verlenen. Celebrant in ’De Goede Herder’ is de Weleerw. Heer Kees Koppers MSC, kapelaan van genoemde parochie, ter wijl in de Trouwlaan de Zeer Eerw. Heer Pastoor Eymard als celebrant zal fungeren. De Teksten voor deze thema-Mis zijn samengesteld door Kapelaan K. Kop pers en Jan Jaspers. De Weinachts- cantate van Vincent Lübeck, die een intregrerend deel van genoemde dienst uitmaakt is voor 4 stemmig koor en harmonie, bewerkt door Jan van der Peet. Een parafrase op het Onze Vader wordt ingesproken en gezongen op de melodie van ’MIJN GEBED’ van de komponist J. Stokkermans. De cornetsolo hierbij wordt gespeeld door Frans Kremers. Op deze wijze zullen ca. 100 personen daadwerkelijk hun medewerking geven aan deze bezinning voorafgaande aan Kerstmis li70. Meer dan twintig jaren werkzaam zijn geweest in het internationale be roepsgoederenvervoer over de weg en in die tijd regelmatig iedere week transporten naar en uit het buiten land hebben uitgevoerd. Lijst van week van 1970. Parker vulpen; zakmes waaraan een ket tinkje met sleutels; kachel van een Renault merk ’Stelcyl Huiles’; fles met gas; beige kettingbeschermer van een bromfiets; pakje Scotchast van de PTT; haspel (rol draad); geel dekzijl; tas van Termeer met 2 paar schoenen; paar zwarte dameshandschoenen; bruine linker herenhandschoen tussen de vin gers gebreid; paar dameshandschoenen; zwarte motorhandschoen; bruine leren herenhandschoen tussen de vingers ge breid; herenhorloge merk ’Bifora’dou blé dameshorloge merk ’Prisma’; blauw groen geruite shawl; paar zwarte glacé handschoenen; grijze geruite jas (colbert); bruine herenportemonnee; donkerblauwe damesportemonnee; zwarte damesportemonnee met knip; grijs plastic etuitje; damesportemonnee; rode knijpbeurs; 2 zwarte knijpbeursjes; rijbewijs t.n.v. v. Dalderop; lange kralen snoer; gouden kinderring met bloed koralen steentje; gouden armband met balletje eraan; 3 technische school boeken; witte volleybal; bruine leren tas inhoud: pocketboek-blaadjes van type-cursus. Diverse sleutels en sleutelbossen. Gevonden verzekeringsplaatje van de bromfiets: NNP-025. Gevonden honden: zwarte jonge poe del, reu; zwarte poedel; zwart/wit ge vlekt hondje, reu; St.-Bernard met gele halsband; boxer, reu; klein hondje met groene halsband, reu; jonge herder; bruine spaniel, teef met een bruine hals band om; bruine bastaard spaniel, reu met een groene band; duitse staander, donker bruin, reu, nen in het algemene beginsel van orde. En de communes die thans elders nog bestaan, haasten zich dit inzicht te ver groten en maken daarmee een redelijke kans het inderdaad te brengen tot zoiets als een nieuwe maatschappij- vorm. Het is alleen de vraag of met invoering van dit beginsel niet het aan trekkelijkste stuk van het ideaal van de commune verloren gaat. Volkomen in dividuele vrijheid ook in de medemenselijke relaties is een vooral voor jongeren aantrekkelijke gedachte, maar zij blijkt niet te verwezenlijken. Bij de communes was dit niet, zoals wel gezegd wordt, een verschijnsel van vol slagen egoïsme. In veel gevallen zijn er blijken geweest, dat communeleden bij zonder veel voor elkander over hadden en elkaar in veel opzichten ontzagen, iets wat trouwens ook wel moet, wil men het er ook maar twee dagen in uithouden. Maar dit was niet genoeg. Er ontbrak een algemene levensplanning, terwijl de meeste communeleden er met geen mogelijkheid toe te krijgen waren in te zien, dat zoiets nodig was. Het gevolg was in zeer veel gevallen, dat het ervaren van allerlei belevenissen veel te sterk ging overwegen boven het doen. Dat had op de duur een ontoe laatbare uitwerking op de gewone hui selijke orde en toen dit een rol ging spelen op het gebied van de dagelijkse gezondheidszorg, werd de hele zaak on leefbaar. Er zijn gevallen gesignaleerd van uitgesproken ondervoeding; niet omdat er helemaal geen geld meer ge weest zou zijn om eten te kopen, ook niet omdat een of andere belangstellen de buurvrouw of vriendin geen pak ver- Het gemengd koor van de parochie ’De Goede Herder’ zal in samenwerking met het Tilburgs Politie Muziekcorps de kerstvieringen ter voorbereiding op het naderend Kerstfeest muzikaal en met lezingen tot uiting brengen in twee Eucharistievieringen in beide kerken. Op 19 december 1970 te 17.30 uur vindt deze viering plaats in de parochie kerk van ’De Goede Herder’ aan de Postelse Hoeflaan; op 20 december a.s. zal deze plaats vinden in de parochie kerk van de Trouwlaan, aanvangende 11.00 uur. Het Tilbu ook vorig j de mocht Na drie jaar en vele jaren meer te komt deze week de spe Tora Tora Tora in het Theater. De film is de reconstructie van de gebeurtenissen die leidden tot de Japanse aanval op Pearl Harbour. De film vertelt de geschiedenis van beide zijden en belicht de feiten zoals zij op diplomatiek, politiek en militair niveau plaatsvonden. De film werd in Japan, op Hawaii en in Washington opgeno men. De scènes van de aanval duren veertig minuten en zijn een tour de force van reconstructie. De negenjarige Martin Thénier wordt overreden en de automobilist rijdt door. De vader had niets meer in het leven te verliezen dan zijn enige zoon tje. De politie deelt hem mede, dat alle pogingen tot het opsporen van de roe keloze rijder zijn mislukt. Dan besluit hij zelf een poging te doen. Hij legt zijn bevindingen vast in een dagboek, be stemd voor publikatie in een krant. Hij begint met het plaatsen van een adver tentie. met de tekst: Ik wil iemand do den. Zijn naam en adres ken ik niet. Ik weet zelfs niet hoe hij e ik zal hem vinden. Het van. jurgs Politie Muziekcorps, dat g jaar deze voorbereidingen me- ae mocnt verzorgen, staat onder direc tie van Jan van der Peet. ’Goede Herder’ staat in directeur Dé van Het hoofdbestuur van de NOB Weg transport heeft in een schrijven mede gedeeld dat het Presidium van de Inter national Road Transport Union te Ge nève aan een aantal Tilburgse chauffeurs, allen in dienst van de Wed. A. Verhoeven en Zonen’s Expeditie- en Veembedrijf N.V., het erediploma en de gouden erespeld heet toegekend. De onderscheidingen zijn toegekend aan de heren A, P. van Engelen, M. P. van Engelen, C. van Gils, P. Koyen, W. C. M. Schellekens en L. F. J. C. Spijkers. en misschien is dat wel gewenst ook. Maar hoe vanzelfsprekend de voorstan ders van deze vorm van geboorte regeling die aanvaardbaarheid ook schijnen te vinden, abortus is nog geen aanvaarde zaak, en een meisje, dat het erop laat aankomen in het vertrouwen, dat de samenleving wel op een andere manier zal bijspringen, zal zich deerlijk teleurgesteld zien. Maar dat wil natuurlijk de stad al die verniem beersels dan ook maar neemt. Zo is ook de houding geweest ten aanzien van de communes, en zo zal ook de houding zijn ten aanzien van toekomstige experimenten, die wat meer bedachtzame mensen natuurlijk evengoed kennen zullen uit de publici teit als de meer ondernemende. Wan neer nu de fabel wordt verkondigd, dat het experiment van de communes in onze stad mislukt is, doordat het dood liep in de onwil van de ’reactie’, dan is dit een falikant verkeerde voorstelling van zaken. De communes zijn gesneuveld aan een veel te gering inzicht van de betrokke-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 11