3 [Anistiqva Geboorteplanning is een gezamenlijke aangelegenheid van het mensdom Bevolkingsplanning moet met zorgvuldigheid worden toegelicht 98,- 98,- 169, >39,- o een Overbevolking te reguleren door grootse emigratie Een groot aantal bezwaren 'EN ,50 SPOORLAAN 33S TEL 3X220 lllfillfifi ’ER- Jacobs-v. Wees BEL en wij zijn reeds onderweg KEES v. ASTEN Stationsstraat 49 Tilburg - Tel. 26392 r Ilonbcrei f (Tapijten Woningpolitiek niet oorzaak van geboortebeperking I: US 4 86, f A-1 Opvoeding en ZEiS gezinsplanning 20820 Donderdag 26 november 1970 - pagina 3 r 1970 - pagiha 2 detilburgse koerier OFZUIGER irkt Tevreden kinderen Noodzaak Andere levensnormen 25 DOKTERS *8* Naschrift redactie Bezwaren 185. Tel. BADHANDDOEK Of TAFELLAKEN )HENKEN I 1968 1968 - Tandartsen 1969 N. Hoogers 1968 Naschrift redactie 1968 RAI - TNO gekeurd Brink. Tel. den Belt 00 Politie. O - HULP -fy IT. Heeft U pech. Gemiddelde grootte 2625 SCHENKEN Koestraat 78-Tel. 35173 169, I in een demokratie ïn. KRITISCH COMMENTAAR OP BEGINSELEN AXI - HENDRIKS ELEFOON 20820 een beperkt aantal uitspraken van het betreffende artikel. Voor een vrolijk en levendig Kado KOM KIJKEN NAAR ONZE A-1 WAGENS drs. R. Stolzenburg Kasteel Twikkelstraat 24 Tilburg in tijd- dat de moderne mens zal moeten maken met individuele moet zich 179,— 229,— 298,— 346,— 50,- srschot eel van t de 1968 1970 1968 -1969 1967-1969 g in: WEEKENDDIENST Zaterdag 28 november Hilvarenbeek Rogier v. Leefdaelstraat 23, >eek. Tel. 04255-1355. ken is f laarnaast ROSMOLENPLEIN 2 diverse merken, MATEN EN KLEUREN RUIM PARKEERTERREIN achter Harmonie-theater 1969 1968 1970 1969 1969 1969 1968 1969 en ten mooi verpakt ’n goed idee v.a. k 5,95 A provo stelijke ie vele maar an andere schijnt he tijd Schrader, T 04247-1251 Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, 74590. Dierenkliniek 32867. 13,95 30,75 smiddelde aantal ver- 4.4. In 1967 was was het gemiddeld woning 4,2, terwijl cwam. De Heer N. Hoogers uit Goirle zond ons hiernavolgend artikel ter opname, waaraan wij gaarne gevolg geven. In het artikel van de Tilburgse Koerier van donderdag 19 november over opvoeding en gezinsplanning mis ik de centrale stelling, de kern van de zaak, dat voor God alle mensen gelijk zijn, rijk en arm, geletterd en ongeletterd, beter en minder goed opgevoed. Bovendien, de ene mens heeft 5 talenten meegekregen, de ander 2 of slechts één. Het gaat er om wat van deGever gebruiken. Ook hebben intelligente ouders lang niet altijd even intelligente van de Gever gebruiken. Ook hebben intelli gente ouders alnag niet altijd intelligente kinderen. Selectie toepassen lijkt me onbegonnen werk. Tel. zond van 17.30-18.00 uur. Shlraz Darjassin Hamadan Zojuist binneng enorme pe GROTE Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. ■1648. Postelse Hoeflaan 43. Tel. HULP NODIG? 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Goirle Tilburgseweg 21, Goirle. Tel. 50. e abortus ple- van het men- jeslacht betekenen. Wellicht een iuig en overtuigend bewijs dat provocatus moord is, want, i dan in enkele decennia het jehele mensdom uitgeroeid hebben, deze niet beter n op welke :ioloog, ge- vrouws- v. Rhijn, Hilvarenbe 1966 -1968 I 1964 1966 1966 EN VELE ANDERE DAF55 Ford Transitbus Vauxhall Viva Flat 850 3 algemene de aantal- i het jaar een be- In 1969 >zen op een iring 99. 22722. Oost 232. Tel. gemoe- legenheid )m uit te ngsgroep’ _t. Het zal larop te zijner )at in ons land ingsgroep’ ge lijkt ons aan- het oordeel voor T veel in ziet zich ussie, omdat it. De thuis- ïzingen behoren toe. Dat wil niet geen mening zouden en - alweer vermoede- i nog wel iets rin hebben zij ben die ook En verei gewoonte van een catc abortus prove wen hun leve moeten toet geen twee heren dienen. Ten eerste wordt gesteld, dat de gemiddelde gezins grootte in de jaren dertig 7 a 8 personen bedroeg en dat de huidige gezinsgrootte 4 a 5 personen zou bedragen. In werkelijkheid was het gemiddelde aan tal personen per huishouden in 1930 4,4 en in 1960 3,8. Het gemiddeld aantal kinderen per huishouden bedroeg in 1930 2,2 en in 1960 1,8 1 In het artikel staat ook, de lange duur onze bevolkir willen houden, we moeten be. een gemiddelde gezinsgro personen, dus 2 a 3 kinds 3,10 Apothekers Cloosterhuis, Heuvel 26. Tel. 26352. Sleddens, Korvelseweg 127. Tel. 26834. Wandelbos-apotheek, Zwartvenseweg 2. Tel. 71489. zijn, opvoe gen. mogei gen. X len vrage len wat een uit opvoed! deskundigen vertellen in slecht opvc ook zullen dergelijke mensen voor Nederland r' verantwoords tende huisartsei gen en een ree zich gewetens- de bestem- irslaggevende Kerkelijk oordeel De Amerikaanse senaat of welke andere volksvertegenwoordiging ook, kunnen nog zoveel wetsvoorstellen aannemen als zij willen, aan één zaak kunnen zij niets veranderen, aan het feit dat abor tus provocatus moord is, doodgewone ordinaire moord en niets anders. De Amerikaanse bisschoppen hebben van de week nog pas eenstemmig daarop ge wezen. De Kerk heeft abortus provoca tus altijd moord genoemd. Vaticanum II eveneens en alle pausen van de laatste tijd in het bijzonder. Paus Paulus VI niet uitgesloten. Abortus provocatus breekt een mensenleven af. Zouden voortaan alle vrouwen over de gehele wereld na iedere conceptie gen dan zou dat het einde v selijk ges! eenvoüdij abortus men zou gehele mensdom uitgerc Kunnen we in zaken als d afgaan op Gods geboden dan medicus, rechtsgeleerde, soek zinsplanner of losgeslagen persoon ook? Wat dus niet wegneemt, dat men de eigen overtuiging zo maar onder stoelen of banken zou moeten steken. Vooral dit laatste is voor ons aanleiding om op zulke kwesties wat dieper in te gaan en ze te belichten van een zijde, die niet zo gemakkelijk in de publiciteit pleegt te komen. 1) Alle gegevens uit deze reaktie zijn leend aan ’zeventiger jaren statistiek in reeksen’, uitgave van het ebs 1970. ’n Perzisch tapijt voor St.-Nicolaas 'n Waardevoller geschenk is nauwelijks denkbaar. U kunt natuurlijk kopen waar u wilt, maar vergeet niet ook onze collectie te komen inzien. Wij hebben 'n zeldzaam mooie collectie, en onze prijzen zijn verrassend laag. ENKELE VOORBEELDEN: Kleine Afshar kleedjes v.a. 19, 130x76 129,— 70x40 45,— 115x70 149,50 igekomen enorme partij GROTE SHIRAZ TAFELKLEDEN Deze gaan zeer goedkoop de deur uit. Kom u overtuigen. We wonen tegenover het Postkantoor. Door drs. R. Stolzenburg werd ons verzocht bij gaand schrijven op te nemen, wat wij met genoegen doen. Het hoofdartikel uit de Tilburgse koerier van 19 november 1970 is gewijd aan een aantal problemen die in verband staan met de geboorteregeling. Ge zien de vele onjuistheden en een aantal tenden tieuze uitspraken is het noodzakelijk, dat op dit hoofdartikel een reaktie komt. Gezien de aard van een ingezonden stuk, kunnen wij slechts ingaan op {cïSSUIKTt WAGEMSJ 1968 SPECIALE GOEDKOPE AANBIEDINGEN Ford Cortina combi 4-deurs Ford Corsair -1967 Ford Taunus combi 1700 Slmca 1000 12M Een Poels en een Ariëns in het verleden en een Jan Mertens in het heden zijn namelijk ook tot deze sociaal bewoge- nen te rekenen. In dit verband zou men als nationale figuur ook een Willem Drees mogen noemen. Van deze voor trekkers zal men echter nooit de stel ling horen, dat wij de Nederlandse ge zinnen daadwerkelijk moeten gaan scheiden in goede en slechte. Het is meer in hun geest om te stellen, dat wij de samenleving zo moeten inrichten, dat iedereen die ontplooiingskansen krijgt waarop hij of zij recht heeft. Ten derde beweert de redakteur van het artikel: ’indien in de dertiger jaren de bouwnormen waren aangehoudn, die thans gelden er toen al woningnood zou zijn geweest’. In feite, gaat het artikel dan verder, was er een woningover- schot. Voorts betoogt het artikel dan: dat de huidige overbevolking, mis schien niet zozeer een werkelijke over bevolking is, als wel zich zo manifes teert doordat er te weinig woningen zouden zijn, waarin een groter aantal mensen gehuisvest kunnen worden’. Uit de cijfers van het ebs blijkt ten eerste, dat als we op dng op peil jesluiten tot rootte van 4 a 5 Ieren. Gezinnen jeugdigen bezig houden. Ook op dit punt kunnen wij meer genezen en voor komen dan een eeuw geleden. Het be palen van overheidswege welk gezin wél en welk gezin niet meer dan een nader vast te stellen aantal kinderen mag krij gen is in feite de ergste vorm van diskri- minatie die men zich kan indenken. Het leidt binnen zeer korte tijd tot een situatie zoals wij die in de jaren dertig in nazi-Duitsland hebben gezien en momenteel op een wat andere wijze in Zuid-Afrika. Er zou een situatie ont staan die volledig in strijd is met alle waarden, welke wij willen verwezenlijker Ten vijfde wordt er betoogd, stuit het van overheidswege regelen van het aan tal kinderen, dat per echtpaar geboren zou mogen worden (in de Verenigde Staten zou men op dit gebied maat regelen willen nemen) op het volgende bezwaar. Men geeft zodoende het op voedkundige goede en minder goede ge zin gelijke kansen. Volgens de redaktie zouden de zogenaamde goede gezinnen meer kinderen moeten kunnen krijgen dan de slechte gezinnen. Aangezien er in het artikel verondersteld wordt, dat er meer slechte dan goede opvoeders zx>u de bevolking met een slechte ceding uiteindelijk de overhand krij- Konklusie: de goede gezinnen en (of moeten) meer kinderen krij- Wij zouden de redakteur eens wil- jen of hij in staat is vast te stel- i goed of een slecht gezin is ikundig oogpunt. Terzake kunnen ons misschien wel welke gezinnen een heel /oedingsklimaat bestaat. Maar a ze ons dan vertellen, dat uit gezinnen vaak heel goede oortkomen. Immers er zijn in l nog wel goede scholen met ordelijke onderwijzers, oplet- sen, bekwame psycholo- seks van instellingen die met opvoedingsprocessen van J. Sprochel, Prof. Dondersstr. 69 36554. Spreekuurtijden: zat. en van 12.00-12.30 en va** 1 n Gezichtschermen en valhelmen Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: I Boormans, Baden Powell-laan 56, (hoek Indigolaan). Tel. 72639. II Pijman, Massenetlaan 1. Tel. 24516. III Ebeling, St. Josephstraat 12. Tel. 20474. IV Wieggers, Kwaadeindstraat 2. Tel. 20646. Ten tweede schrijft men, dat de huidige bouwsituatie zodanig is, dat veruit het grootste deel van de woningen bere kend is op een klein gezin, dit in tegen stelling met de jaren dertig. Toen zou een arbeidershuis voldoende ruimte hebben verschaft aan een groot gezin of aan een gezin plus een beginnend gezin. Laten we eens kijken wat de harde cijfers ons hierover te vertellen hebben. In 1930 was het ger trekken per woning 4 dat 5,3. In 1930 was aantal inwoners per dat in 1967 op 3.5 ki Zondag 29 november Van zondag 8.00 uur tot maandag ochtend 8.00 uur: I Boelaars, Goirkestraat 25346. II De Waal, Veldhoven! III Ploem, Ringbaan 20595. IV Bruinsma, Korvelseweg 179. Tel. 30431 Patiënten van de doktoren: Bruisten, Loeber, Schaapveld, Cottaar, Vernooy, v. Putten, Woudenberg, Bozon, Esbach, v. Horssen. Gelieven hun EIGEN huis arts te bellen! het idee, dat de voortplanting van het mensenras een zaak wordt van mense lijke controle. Bij deze inzichten kan men zich niet alleen laten leiden door opvattingen, maar men tevens schikken naar alge meen overeengekomen richtlijnen. Het kriterium voor deze richtlijnen is niet de religieuze overtuiging van bepaalde mensen, want zeer veel anderen hébben geen religieuze overtuiging en verlaten zich op wetenschappen als maatschap pijleer en statistiek. Tussen deze diverse groepen moet overeenstemming ont staan en daarom moet men redeneren volgens uitgangspunten die door de be trokken partijen gezamenlijk worden onderschreven. Ten vierde wordt niet in het hoofd artikel uitgelegd waarom er in een hoog ontwikkelde samenleving geboorte beperking moet worden toegepast. Niet alleen om onnozele meisjes te bescher men, noch omdat onze woningen te klein zouden zijn. Het is in eerste aan leg louter een biologische noodzaak. Door de ontwikkeling van de weten schap is het de mens gelul groot aantal ziekten en kwal dringen. In de middeleeuwen beeld was de sterfte zo hoog e middelde leeftijd dermate laa« een hoog ge, het voortbes te waarborge lingensterfte vallen per 10 1969 was dat 1 1000 levendge 1910/1920 w mannen bij de geboorte 55,1 jaar. periode 1961/1965 wasdat 71,1 jaar; Voor vrouwen liggen deze getallen hoger. Bleven ’vroeger’ dus in een gezin maar een paar kinderen van een grote reeks geboorten in leven, momenteel betekent iedere geboorte een zeer grote kans op een blijvende gezinsuitbreiding. Om de omvang van de bevolking op peil te houden behoeven er dus per echtpaar minder kinderen geboren te worden. Zouden wij een middeleeuws geboorte- peil hebben, dan zouden wij in ons land binnen een eeuw geen plekje grond meer over hebben om op te staan. Ge boortebeperking is dus in wezen een natuurlijke zaak. Er is alle reden om de bovenstaande regels met aandacht te lezen, want zij zijn uitdrukking van een overtuiging, die in veel wijder kring wordt gedeeld dan uit de huidige publiciteit kan wor den afgeleid. Niettemin moeten zij, evenzeer als de uitingen de andere kant in ook kritisch gelezen worden. Het is iedereen bij enig nadenken duidelijk, dat door verbetering van geboorte- en kinderhygiëne de kindersterfte in de wereld sterk is gedaald en nog veel ster ker dalen zal, waardoor de wereldbevol king op onevenredige manier toeneemt. De mensheid kan zich niet permitteren deze ontwikkeling vrijuit maar door te laten gaan en alles te laten aankomen op de natuurlijke selectie, want die is onvoldoende. Het is daarom, zich vertrouwd Tal van landen en zelfs werelddelen zijn nog sterk onderbevolkt. Volgens des kundige geleerden kan de aarde nog vele malen meer dan de huidige wereld bevolking voeden en huisvesten in een alleszins leefbaar klimaat. Ook in de U.S.A, hoeft men geen vrees te hebben voor overbevolking. Wat we nodig heb- i is, dat we de barrières verwijderen emigratie tegenhouden. We moeten niet op een kluitje blijven zitten, sist de veranderende levens- tegorie vrouwen vocatus dan zullen die vrou- vensgecyoonte aan de moraal stsen. Ook een vrouw kan lelijk is patroon wel een zijnde kunnen de Noord zich ver- zigheid van een zeer joetiek, waar zij op /orden geholpen. AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inruil en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL. 21673 (ook na kantoortijd) b.g.g. 26025 dat dit niet het geval is. Maar wat be langrijke! is en door de redakteur niet wordt vermeld, is het feit dat in de ja ren dertig er een woningoverschot was, omdat een zeer groot deel van het Nederlandse volk vanwege de krisis niet de middelen had om een zelfstandige woning te bewonen. Het toen der tijd bestaande woningoverschot was dus een schijnoverschot. De woningnood was toen schrijnender dan thans. De situatie op het gebied van de huisvesting in jaren zestig was ook voor de mine draagkrachtigen veel beter dan in de dertig. Ter herinnering aan de ellende in die tijd zullen wij c len werklozen vermelden in 1935. Dat waren er 430.000 op volking van ruim 8 miljoen. Ir hadden wij 80.000 werkloz bevolking van bijna 13 miljoen. Ten zesde zegt de opsteller van het hoofdartikel, dat de ’zwijgende bevol kingsgroep’ gemiddeld meer tevreden kinderen voortbrengt dan de bevol kingsgroep, die in sterke mate politiek geëngageerd is. Wij zouden wederom om het bewijs willen vragen, nadat ons eerst wordt uitgelegd wat nu precies de ’zwijgende bevolkingsgroep’ is. Zijn dit bijvoorbeeld gedwongen of vrijwillige zwijgers? In de voorlaatste alinea wordt ten overvloede nog gesteld: ’het zal in elke kuituur en in elke samen leving wel zo zijn, dat er een groep op treedt, die zoals dat heet ’sociaal be- wogen’ is en een andere grote groep, die zijn belangstelling meer richt op de da gelijkse gang van zaken in de eigen om geving en die er weinig behoefte aan heeft zich politiek te uiten’. Hoewel ondergetekende niet tot het katholieke deel van de natie behoort, zou hij willen stellen, dat dit een regel rechte belediging en miskenning be tekent van al diegenen die zich hebben ingespannen om de Nederlandse katho lieke arbeiders te helpen emanciperen zowel geestelijk als maatschappelijk. Zou men afgaan op de vaak opgewon den kreten dan is abortus provocatus een uitgemaakte zaak en ons land en ook de veranderende functie van vrouw in de samenleving. Maar is een land te dicht bevolkt ons land en ook de ver anderde functie van vrouw in de samen leving. Maar is een land te dicht bevolkt en komt daardoor het leefmilieu in het gedrang dan is er altijd nog de regule rende functie van de emigratie. jelukt om een v««alen terug te ti bijvoor- en de ge- leeftijd dermate laag, dat er geboortecijfer nodig was, om lestaan van de gemeenschap jen. In 1900 lag de zuige- 3 nog op ruim 155 sterfge- 1000 levendgeborenen. In at bijna 14 sterfgevallen per -■geborenen. In de periode was de levenskans voor In de met 2 a 3 kinderen kunnen de bevol king niet op peil houden. Niet alle kin deren trouwen, zij houden dus niets in stand. Van de huwelijken is plm. 15 procent kinderloos en daarnaast zijn er ook nog vele anderen met slechts één kind. Zij kunnen ook niet veel bijdra gen tot de stabilisering van de bevol king. Om de bevolking op peil te hou den zijn per gezin gemiddeld vier kinde ren nodig. Dat betekent dat er ook altijd gezinnen met meer dan vier kinderen moeten zijn om dat gemiddel de te kunnen halen. Het is de taak van de Overheid om de mogelijkheden daar toe te scheppen o.a. door verandering in de woningbouw. Het is tegenwoordig al milieuveront reiniging wat de klok slaat omdat men de natuur geweld aandoet en met teger natuurlijke middelen aantast. Gaat me het morele leven van de mens met im morele middelen geweld aandoen, zoals door anticonceptiva en abortus p catus, dan komt men tot een geest vervuiling van de bevolking, die malen erger is dan de vervuiling van land, water en lucht. In Engeland en andere landen waar abortus bij de wet is toegestaan, begint zich dat duidelijk af te tekenen door een sterke stijging van het aantal abor tusgevallen en geslachtsziekten. Wat wij nodig hebben is een juiste en volle voorlichting waarbij ming van de mens van dooi betekenis moet zijn. De cijfers, die de geachte inzender mee deelt zijn zonder twijfel interessant. Zij tonen vooral aan, hoeveel ellende er is geleden in de dertiger jaren. Zij bewij zen echter niet, dat de huidige koers in de bevolkingspolitiek juist is en dat de Amerikaanse middelen, die worden voorgesteld om de geboorteregeling in een progressieve samenleving-afdoende te plannen, inderdaad geschikt zijn. In de woningbouw is in elk geval een be weging te signaleren, die het mensen die voelen voor een groot gezin veel moeilijker maakt om aan een huis te komen dan mensen, die het willen doen met een gemiddeld gezin. Dat is een vorm van discriminatie. Progressief politiek engagement is niet een garantie voor een bruikbare politiek het is alleen de aanduiding van een be paalde politieke richting, die alleszins recht van bestaan heeft, maar die toch niet meer waard is dan andere politieke richtingen, ook al schijnt het publici- teitswezen van onze tijd dat anders te willen suggereren. Wij hebben NIET beweerd, dat de ’zwij gende bevolkingsgroep’ gemiddeld meer tevreden kinderen voortbrengt, dan de bevolkingsgroep, die in sterke mate pro gressief politiek geëngageerd is, wij heb ben alleen gezegd, dat het nuttig zou zijn als daarover eens een statistiek werd opgesteld. Zolang die statistiek er niet is hebben wij recht op ons vermoe den, dat de ’zwijgende bevolkingsgroep’ tevreden kinderén voortbrengt. Het zal ons een genoegen zijn daarop te zijner tijd nog eens in te gaan. Dat in ons land de ’zwijgende bevolkü dwongen zou zwijgen vechtbaar. Eerder ligt h de hand, dat zij er niet Te begeven in politieke discus zij er niet Veel van verwacht blijvers bij de verkies daar naar onze mening t zeggen, dat zij g hébben; ze vindei lijk! - dat er in het leven anders te doen valt en daari bepaald geen ongelijk. Een sociaal bewogen mens kan een zegen zijn voor de samenleving, maar daarmee heeft hij/zij nog geen kwali teiten om kinderen tot tevreden men- sen op te voeden. Er zijn heel wat so- ciaal bewogen, zeer ontwikkelde en zeer idealistische vaders en moeders, die weinig voelen voor huiselijke routine en voor aandacht voor kinderedetails en dit/ bij alle prijzenswaardige sociale werk toch geen goede opvoeders zijn. En omgekeerd. Het zijn doodgewoon verschillende begaafdheden, die allebei op het geëigende terrein moeten wor den aangewend. —Een aardige aanwinst voor de nieuwe wijk Heikant-Stokhasselt is de ’Wijn boetiek’ van René van Dijk, die met een origineel interieur een uitgezóchte keur van wijnen ten toon spreidt. ’Het is op merkelijk’, aldus de heer Van Dijk, ’dat zoveel mensen tegenwoordig de smaak van wijn te pakken beginnen te krijgen. Wijn is niet meer een drank, die alleen bij feestelijke gelegenheden wordt ge dronken, veel mensen stellen er prijs op om, als er een keer wat bijzonders wordt gegeten, daar ook een bijbeho rend glas wijn bij te schenken.’ In de vooralsnog wat grauwe wijk met al die hoge gebouwen is de nieuwe Wijnboetiek inderdaad een prettige noot. De inrichting is geheel ontworpen door René van Dijk; er staan een aantal distillatieketels en andere oude ge bruiksartikelen die bij de slijterij te pas komen, de decoratie is fleurig en aan trekkelijk, zodat de boetiek een delijke indruk maakt en de gele; is voor iedereen gemakkelijk ot zoeken wat van zijn gading is. Naar René van Dijk heeft vastgesteld kennen de nieuwe bewoners van de om geving zeer goed de verschillende wijn soorten uit elkaar en weten dan ook naar gelang de omstandigheden hun keus snel en duidelijk te bepalen. AL is er vraag naar de hele collectie, de be langstelling voor de Rijnwijnen is wel groeiende. Het is intussen c dat in alie prijsklassen naar vw..- heid wijn wordt gekocht. Kenne' de verschuiving van het smaakpai van het publiek op dit terrein we voldongen feit. Dit zo bewoners van Tilburg heugen in de aanwezig! goed geoutilleerde boc een plezierige manier wc Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie! Elke A-1 auto is door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: Ford Taunus 1300 cc 2-deurs Ford Taunus 1300 cc combi 1S Ford Taunus 15M 4-deurs Ford Taunus 1700 4-deurs Ford Taunus 1700 HT 2-deurs Ford Cortina 1300 2-deurs Ford Cortina 1600 4-deurs Ford Zephyr 6 4-deurs Ford Capri 1700 GTXL Ford Capri 2000 GTXL Renault R16 V.W. bestelwagen met ruiten I 1 -A»*»

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3