FLORYN I 1 si Myrna zingt in The Blue Note i HOFFOTOGRAAF FRANS van AARLE Ha fijn...een borrel vanfloryn! k S DÉZE WEEK J. WEIJTERS DEAU Fa. STEGERMAN - 1 Toneel deze week Australische zaakgelastigde bezocht bibliotheek IJSHOCKEY SCHAATSEN Muziekhuis ROSSMEISL Broekpakken Midi-jurken en Midi-rokken Pantalons mers r - Snelle groei actie ’Moeders voor moeders’ hamers van hooll Het nieuwe geluid van Hammond valt te prijzen. Vijf topless Philippijnse meisjes in The Forest Club Pullovers Kleurenkanaries tentoongesteld Geen aparte begraafplaats voor protestanten Schaakver. De Wolstad ber 1970 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 5 november 1970 - pagin 350,— JONGE EN VIEUX... RASECHTE SCHIEDAMMERTJESH Eerdewijk Nil! UIT DE GROTE DISTILLEERDERIJ VAN M. DIRKZWAGER-SCHIEDAM Grote sortering M HAMMOND CAMERA THEATER CHICAGO THEATER De jacht op Willy Boy ’Midnight cowboy’ NOORDERLICHT Jerry Lewis in Mesjokke is troef Heuvelstr. 50 (Hoek WillemHsti:) van St Nicolaas natuurlijk da’s en binderij UW FOTOGRAAF SPECIALITEIT KLEUREN MINIATUURTJES Voor al uw Korvelseweg 255 TILBURG EXCLUSIEVE VERLICHTING Gasinstallateur - Sanitair Telefoon 23356 rep. bedrijf Dorpsstraat 5 GOIRLE Jan Aartestraat 25 - Tilburg - Tel. 22174 Reparatie van Kolen- en Oliehaarden Koestraat 31 Telefoon 22509 Service en Verkoop van gasapparaten Bespreekt U s.v.p. tijdig voor de a.s. St-Nicolaas Telefoon 04247-2171 Depót: Loon op Zand Inlichtingen Hoofdbureau v. Politie, Noordhoekring, Tilburg n over de lm 1 no- is geen cowboy- il van een genegen- sn. We sn zond. 106,50 oeringen In hout: rood en groen, de stoel, npen. Jul. v. Stolbergstraat 7 Tilburg Tel. 04250-20986 (Tussen Heuvel en Piusplein) U 175,— sn 165,— HAMERS-VAN HOOFF Heuvelstraat 50-52 HAMERS-VAN HOOFF Heuvelstraat 50-52 maten 33 t/m 35 f34,50 maten 36 t/m 46 f38,50 Sportafdeling I ff tegen POPULAIRE PRIJZEN Grote sortering In alle moderne kleuren HAMERS-VAN HOOFF Heuvelstraat 50 - 52 - Tel. 25288 Donderde spet het 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 afg. 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 dat nu al enkele maanden in e optrad in ïerste maal krijgt met sing. Hij zi volgd door tragisch en offerrol, i dianen is De stand aan de kop is nu: Menting F. v. Daelen A. v.d. Ven Scheffers v.d. Velden Hornman 7 en 8 novem- L.K.V. haar jaar- in haar 340 pt. 306 pt. 293 pt. 278 pt. 251 pt. 248 pt. De eerder aangekondigde voorstellingen van 7 en 12 november door het Zuide lijk Toneel Globe van het stuk ’Varkens’ zullen geen doorgang vinden. Wegens een ongeval tijdens de repetities is de première hiervan twee weken ver schoven. De voorstelling van zaterdag 21 november zal gewoon doorgang vin den. doorgeklonken is tot de landen in het nabije oosten en Zuid-Amerika. Zij waren ook in Ghana en Nigeria. Wel- grootste verdienste de tclub-style waarop zij hun sn. Sfeervol en zonder avonden zijn langer ge- The Blue Note zijn ze deze Na de recente uitbreiding (in de Zaan streek, Apeldoorn en de IJsselsteden Zutphen en Deventer) gaat de actie ’Moeders voor Moeders’ zich nu ook richten tot de aanstaande moeders in Etten, Roosendaal, Nispen, Bergen op Zoom, Halsteren, De Bilt, Bilthoven, Maarssen, IJsselstein, Jupthaas, Vleu ten, De Meem en Zeist. Lijst van gevonden voorwerpen week van 26 oktober 1970 t/n vember 1970. Bril in blauw et tube Poly Col babysitter; f dameshandscl schoenen; rencolbert; zwarte paraplui bruine t.n.v. n parelring; met sten mus) die steun zoekt ida (Bep Dekker) de is het nog mogelijk om een nieuw leven Donderdag en vrijdag 5 en 6 november speelt in de Tilburgse Stadsschouwburg het nieuwe blijspel van Dimitri Frenkel Frank ’In de holte van stuk wordt gespeeld Duinhoven, Faassen en Bep Aan het begin heer van Buitenlandse Zaken orgebDot zich van alle andere elelc- serie, hebben echter nog meervoor- eenevolledigVEuropee" HaraTen Een ontvang van 5 oltlaof. Want twee 4-oktoafs klavieren liggen vol oktaaf t.o.v. elkaar verschoven. Elk klavier bestaat uit 49 toetsen. Daardoor kunt u met twee handen Geef toe aan uw speelse gedachte nieuwe Hammond serie binnenk^^j^® licht is hun typische nightc muziek brenger lende clubs en begon pretenties. De worden, bij The maand zeer kort. Als Jerry speelt, ka: ’lachwaar’ voor Lewis in Mesjokl vandaag haalt op de man die zijn eigen eentje Hitl eerst in de invasie gekomen te zijn, de nodige kruizen’ uitgedeeld te hebben Het is een heerlijke ontspar geworden waar de hele far uitkomt. Toegang alle leeftijder dagen 2.30 en 8.15 zat. er 2.30-6.45-9.00 Zaterdag 11.45 nachtfilm De l’amour. Toegang 18 jaar. !e Stadsschouwburg /an Dimitri Fren^oi i je arm’. In dit door Ton van Guus Hermus, Ina van Dekker. van het stuk Dat klinkt goed... zo’n rasecht Schiedammertje uit de grote distilleerderij van Dirkzwager. Er is zonnige vieux en zuivere jonge van Floryn. Extra zorgvuldig gedistilleerd en mild van smaak. Fijn om puur te drinken. Pittig in longdrinks. Of u hem kort drinkt of lang, u houdt met Floryn een heel goed glas in de hand. Dat proeft u wel. The Forest Club aan de Spoorlaan heeft in de maand november drie programma-onderdelen, die alle drie beslist de moeite waard zijn. Het orkest heeft een moeilijke naam ’Wislanie’. Dat zij het vergeven, want ze komen uit Polen. Niets aan de muziek doet dat overigens vermoe den, want zij zijn in hun prestatie hypermodern. Niet voor niets trad dit orkest enkele maanden op het in mondaine Cannes. De techniek van de musici is geweldig. Zij doorlopen allen het conservatorium, maar verwisselden hun klassieke opleiding voor de moderne toer. Manilla, Nederland is en onder andere Zandvoort. Het is pas de eej dat dit ballet in Europa is, maar in het verre oosten geniet het grote bekend heid. In de huidige samenstelling werkt het ballet ruim een jaar samen. Iedere avond presenteren zij vijf verschillende nummers en het is vanzelfsprekend dat zij met hun oosterse charme opmerke lijke gasten vormen. Hun nummers brengen zij met gracieuze discipline. De actie, die zich beijvert om urine van zwangere vrouwen in de eerste maan den van de zwangerschap in te zamelen, waaruit een geneesmiddel wordt ver vaardigd, dat onontbeerlijk is bij de be handeling van bepaalde vormen van on- -Zondag 8 november wordt de 25ste naoorlogse bedevaart naar de Kaarsken- sprocessie te Scherpenheuvel gehouden. De heer A. J. H. Jole zal deze bedevaart voor de 25ste maal als voorzitter leiden. Onder zijn leiding is vanaf het einde van de oorlog tot op heden een kleine groep van pelgrims uitgegroeid tot de grote stichting met haar massale deelname. Op dinsdag 10 november zal een uitvoe ring gegeven worden van het blijspel ’Je weet ’t nooit’ door de Haagse Comedie. In dit stuk van André Roussin spelen o.a. Eli Blom, Ko van Dijk, Do van Stek en Gijsbert Tersteeg. Van Roussin zijn in ons land een groot aantal blijspelen opgevoerd. In ’Je weet ’t nooit’ speelt Roussin met de jalouzie, een beproefd blijspelthema. Deze auteur laat zich nergens tot gemakkelijke klucht-effec- ten verleiden, het stuk blijft steeds een fijnzinnig blijspel met een melancholieke ondertoon. stapt een (Ton van Duinhoven) een volmaakt lege Haagse flat binnen met een matras, een deken en een koffer. Hij heeft zijn vrouw (Ina van Faassen) verlaten en zoekt de een zaamheid. Helaas, een sekonde later rinkelt de telefoon al en twee sekonden later verschijnt voor het raam een wanhopige wandelaar in tweedehands banden (Guus Hermi om zijn vrouw Pint ontvlieden. Maar, voor veertigjarigen te beginnen met lange mouw v.a. 17,95 HAMERS-VAN HOOFF Heuvelstraat 50 - 52 Tilburgs eerste nachtclub The Blue Note heeft deze maand een verras send goed programma, dat kwalitatief op een hoog peil staat. Hoogte punten zijn zonder twijfel de songs van de charmante Myma, die afkomstig is uit Jamaica en het optreden van het Spaanse duo Los Brujos. Ook het Italiaanse orkest van Eugenio (met veel Hiltonerva- ring) mag er zijn. Verder deze maand de Hongaarse jongleur Polgar en zijn partner Marianne, die drie strips voor haar rekening neemt. Op zaterdag en zondag ber organiseert de E.T.K. lijkse onderlinge tentoonstelling clublokaal ’Boerke Mutsaers’. De 80 leden van deze oudste kleur- kanarievereniging van Tilburg hebben 450 vogels ingezonden, welke woensdag door 5 keurmeesters zijn beoordeeld. Vooral in haar specialiteit ’de kleur- kanaries’ biedt deze wedstrijd veel moois. Zowel de klassieke als de moder ne kleuren (pastel-ivoor-opaal) zijn goed vertegenwoordigd. Daarnaast wor den ook een mooie collectie postuur kanaries, bastaarden en tropen geëxposeerd. Voor het publiek is deze tentoonstel ling geopend op zaterdag van twee tot tien uur en op zondag van tien tot vijf uur. —In de zaal van Boerke Mutsaers, bij het Wandelbos, zal zondagavond half acht een dansavond worden gegeven door de Club ’Las Vegas’. pamaaaaaaaaam OEÉSEKOffiffiSanaa OJUlJLJUuLiUULjLjLIDU etui; 3 zwanen; 2 bokken; )lor; pakje van Wehkamp; fototoestel; spade; paar riioenen; paar herenhand- dameshorloge ’Action’; he- iert; leren jas; blauwe knirps; herenparapluie; 2 beige dames- jies; zilverkleurig knipbeursje; ne portemonnee; militaire pukkel i. Mathijssen; parelsnoer; gouden goudkleurige schakelarmband □uenen (deze is gevonden in de herfstvakantie); gouden kettinkje met tientje; pennenzakje geruit; trainings broek; plastic zak, inhoud sportspuilen; zwarte leren damestas; witte plastic tas; rood kindertasje. Diverse sleutels en sleutelbossen. Verzekeringsplaatjes van bromfietsen QSG521 -FMH 131. Dwergpoedeltje teefje, rood halsbandje met lijn; bruine teckel; bruin-zwarte Duitse herder, teef; grote zwarte poe del, teef; 3 bastaards plm. 8 weken oud; Duitse herder, zwart dek, rode hals band; terriër, met zwarte vlekken. redikanten van Tilburg sn ons: enkele opmerkingen ding van het artikel in ctober over de Centra- Vrijdag 30 oktober heeft de zaakge lastigde van Australië in Nederland, d< heer E. C. MacDonald, een werkbezoel gebracht aan de Katholieke Openbari Bibliotheek in de Willem Il-straat. D< Australische gast toonde zich bijzonde geïnteresseerd in de ontwikkelingen oj bibliotheekgebied in Tilburg, met nanu in de nieuwbouw, het aantal lezers ei het internationale euvel van boeken- diefstal. In een in de Engelse taal uitge geven bulletin werd hem gewezen O] kontakten met Australische bibliothe ken. Tijdens een geanimeerd gèsprek met d voorzitter van het bestuur, de direktric en enkele stafleden kwamen verschillen de onderwerpen ter sprake, zoals de emigratie (Australië telt ruim 150.00C Nederlanders; jaarlijks vertrekken er cir ca 3.000 en komen 200 Nederlanders terug), het onderwijs (in Australië stu deren meer dan 150.000 studenten aan 20 universiteiten) en het bibliotheek wezen (de hypermoderne Nationale Bibliotheek in Canberra is driemaal zo groot als het Parlement). De heer MacDonald overhandigde mejuffrouw J. Meuwese een tiental boe ken uit zijn land, over economische vraagstukken, de fauna enz. Deze wer ken zullen zo spoedig mogelijk in de uitlening worden opgenomen. Het verhaal van een indiaan, die op een ranch werkt, en die moeilijkheden met je gjjgjiff, door een vergis- ziet zich met zijn bruid achter- >r een hele streek. De afloop is geeft blijk van de slacht- die tientallen jaren lang de in- opgedrongen. vruchtbaarheid, wordt daarmee thans gevoerd in de meeste belangrijke woon gebieden van ons land (met uitzonde ring van de noordelijke provincies en Twente). In de verschillende plaatsen hebben zich dames belast met het zoeken naar contact met aanstaande moeders, die willen deelnemen. Naar schatting zullen in 1970 35.000 aanstaande moeders aan de oproep gehoor geven. Om de dag worden bij haar de vermelde hoeveelheden aan huis opgehaald om naar Oss te worden vervoerd ter verwer king door het farmaceutisch bedrijf N.V. Organon, dat een der weinige zo niet de enige producent in de wereld van het desbetreffende geneesmiddel is. Voor de 7e ronde van de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: H. v. Gorp -Wynheymer Menting - F. v. Daalen v.d. Ven - Schoofs de Leyer - Hornman B. v. Kuyk - Legdeur Antonius Coomans v. Leeuwenkamp - v. v.d. Wiel -Claesen Westen - T. v. Opstal H. v. Daelen - B. Strik v. Rooy mej. v.d. Aa A. Schreppers - M. Strik Krugers - v. lerlant Dalderop - v.d. Velden Wynheymer - Baeten H. v. Gorp - F. Schreppers -In Café Jeruzalem geeft de PTT-har- monie in samenwerking met de zang vereniging ’Artis Amore’ zaterdag a.s. om acht uur een concert o.l.v. de heer S. J. van der Wiel. O.m. zullen worden uitgevoerd ’Brasil’’El Gato Montes’ en ’American Folk Suite’. Gratis toeganke lijk voor belangstellenden.’ Dustin Hoffman - die schuchtere stu dent uit ’The Graduate’ weet u wel - en debutant John Voigt met beste rollen in een beste film. ’Midnight cowboy’ i film, het is een verhaal heid en een vriendschap tussen twee uitersten, de vreemdste, niettemin een ontroerende vriendschap die op het wit te doel gesloten wordt. Fijne film deze ’Midnight Cowboy’, stevig eigentijds verhaal, boeiend ver teld met veel gevoel voor de sfeer van de grote wereldstad. Elke dag 2.30 en 8.00 uur. Toegang 18 jaar. De hervormde pre en Goirle schrijver uaarne zouden wij en' maken naar aanleiding uw blad van 29 okt^o le Begraafplaats West. Wij lazen daarin n.l. met verbazing dat op genoemde begraafplaats nog geen protestantse begrafenissen hebben plaatsgevonden. Dat is in strijd met de feiten. Sinds de ingebruikneming heb ben wij aldaar tientallen begrafenissen van hervormde overledenen geleid. Deze zijn begraven op het algemene ge deelte. Wat ons betreft komt het z.g. protestantse gedeelte nooit in gebruik. Aan een dergelijk onderscheid bestaat in onze kring geen enkele behoefte. Wel bestaat er behoefte aan een echte aula, waarin men voorafgaande aan de ter aarde bestelling behoorlijk kan sa menkomen (voldoende zitplaatsen i.p.v. staan- en hangplaatsen) en waar na af loop de mogelijkheid bestaat een kop koffie aan de condolerenden aan te bie den. Die aula is er nog steeds niet, on danks (vage) toezeggingen destijds ge daan. Het gebouwtje, dat er nu staat is hoogstens als wachtkamer te betitelen. Tenslotte vragen wij ons af waarom de officiële volgauto’s niet evenals de wa gen met de kist tot aan de voetpaden mogen doorrijden. Met slecht weer en voor met name oudere mensen is de wandeling van het toegangshek tot de voetpaden een overbodige martelgang. De Hervormde predikanten van Tilburg en Goirle: W. J. Foumier P. B. W. Polvliet. Myrna begon haar carrière in haar ge boortestad Londen als fotomodel en maakte later kennis met het cabaret. Het artistieke leven trok haar zeer en zij ging zanglessen nemen om het natuur lijk talent dat zij bezit te cultiveren. Zij trad op in verschilk haar zangcarrière pas goed ongeveer acht jaar geleden. Van Londen trok zij naar het vaste land. Zij werkte verschil lende jaren in Italië, onder andere in Florence 'en Palermo. Aan deze Siciliaanse stad bewaart zij vele mooie herinneringen. ’Het klimaat is er ge weldig! De songs die Myrna brengt zijn modem, doch hebben alle een zeer eigen karak ter. ’Hoe ik aan mijn teksten kom? Dat is zo eenvoudig als wat. Als ik op de radio een melodie hoor die mij persoon lijk wat doet, zorg ik dat ik er een arrangement van krijg en zo slaag ik er steeds in iets eigens te krijgen, dat mij maar kennelijk ook het publiek erg aan spreekt. Het duo Los Brujos werkt al vijftien jaar samen. Als man en vrouw reizen zij vele landen af om de mensen kennis te laten maken met het Spaanse muziek- ritme. De flamenco speelt daarbij na- - tuurlijk een grote rol, maar ook de meer commerciële dansen brengen zij met veel plezier. De jongleur Polgar (Boedapest is mijn - stad) heeft een zestienjarige ervaring achter de rug bij circus em variété, maar ook in vele nachtclubs is hij een graag geziene gast. Zijn partner is Marianne, de stripattractie van deze maand. Veel waardering deze maand voor het uitstekende orkest van de Italiaan Eugenio. Dit uit vier man bestaande orkest werkt al ongeveer tien jaar sa men en heeft een vermaardheid, die Twee uiterst charmante heren vormen het Italiaanse duo The Bizzarro Brothers. Zij zijn afkomstig uit Genua, spreken vloeiend Engels en kunnen zich aardig behelpen met nog een stuk of wat talen. Bijzonder trots zijn zij er op, dat zij behoren tot de vierde generatie van uitgesproken circusartiesten, die een internationale vermaardheid genie ten. Bijzonder opvallend is bij The Forest Club deze maand een topless ballet uit y Lewis in een film de hoofdrol can men overtuigd zijn dat men zijn geld krijgt. Jerry cke is Troef draait vanaf in NOORDERLICHT en ver- doldwaze wijze het verhaal van afgekeurd voor alle diensten leger formeert, en op hun litler willen vermoorden, na bij Anzio terecht de nodige ’ijzeren enz. enz. innende film imilie vrolijk "/eek- alle leefti 8.15 zat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 7