Niks hoor... V 1 Het Karrewiel opende op het Smidspad i Meesterlijke plaat van Paul van Vliet NOUD VAN LOON J 10 week in Stadsschouwburg l zondag in de Tiendschuur Zwembadtarieven zullen PARKET- VLOEREN I» T NV BROMFIETSEN RIJWIELEN ROLLEND SPEELGOED Kollekte voor geestelijk gehandicapten S.C. ’t Zand G.S.B.W. DE TILBURGSCHE SPAARBANK a ’Wereldkartoenale ’70’ tot ’Nee schat, nu niet’ deze komend seizoen stijgen ’s-werelds beste naairnecbilj^^^ R. K.T.V.V. naar Gastel 1970 - pagina 8 Donderdag 22 oktober 1970 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER 1 Besterdring 101 op-500- Stop ons daarom uw geld toe 4,8% 6-maands termijnrekening 6 12-maands termijnrekening 6,6% Ambtenarenspaarrekening 6,6% Jeugdspaarrekening Zilvervloot 6,6% I r (plus 10% premie over inleg en rente) I Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209 K I dat ir VRIJDAG I I ’RECHT VOOR ZIJN RAAP’ I I gDïSc INZENDINGEN UIT TAL VAN LANDEN speelt Til Erk. Hoofdbureau v. Politie A. Voor overdekte baden: voor personen 84,00 84,00 42,00 126,00 B. Voor de open baden: voor personen VAN TUIJN BERN! o.a. Skelters v.a. f 59,50 I I acce» In voorraad Wij handhaven onze rentevergoeding Wij vertegenwoordigen alleen de beste merken Piusplain Tilburg Leharstraat 104 Telefoon 31375 enstapelii iele dure ZUIDNEDERLANDS GROOTSTE GESPECIALISEERDE TWEEWIELERZAAK EL 25361 R. LOVEN) EERSTE TILBURGSE BBGRAFENIS-ONDERNEMING 24 oktober draait in de Tilbui blijspel ’Nee schat, nu niet’ (I o... i. leelser c i missel >and Smi een etabi Tel. lat per bad per tienbadenkaart per maandabonnement per maandleskaart per terraskaart per maandterraskaart van en van en beneden 16 jaar ren kan :woon lekker kelijk Inlicht Noord Lijst van week van oktober 1970. jen’ van .enamige jin in 1963 diale mani- waar ook jgt- eidskeuring dijk 72-74 on 22133 Koestraat 64 - 66 Tal. 26627 NOORDSTRAAT 125 TILBURG in de I lorgens per ischot, Ros- s Jac. Oppenheimstraat 19 Telefoon 71267 van trainer Christ Sn ook van de suppor- redstrijd De Sint en ik A reserveren voor l RIJWIELEN-BROM FIETSEN LAURAN VAN GUL» BREDASEWEG 264 TILBURG TEL26864 over met ingelui. eens .T ZE INDIE en er niet n verkocht 0,75 6,00 12,00 14,50 vrpn icht van een solopi I als voorman var. u I I I mrinnnnnnnnnnnn □[tgWONIWNinnnn m per bad per tienbadenkaart abonnementen genomen vóór 1 mei abonnementen genomen na 1 mei htingen rdhoekring Tilburg. lag een groot s jeugd met is koffie en t het in de laan om acht looft te wor- 16 jaar ouder gevonden voorwerpen in de 12 oktober tot en met 18 16 jaar ouder uur Noordstraat 125 Nimrod straat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leo-school) —Hieronymus houdt vrijdag rikconcours ten bate van de prachtige prijzen. Er is gratis uitstekende controle, zodat kantine aan de Jan Truyenl; uur vrijdag flink druk belo den. ZITTINGSUREN 19.00-20.00 DINSDAG DONDERDAG 2. Voor schoolzwemmen per gereser veerd klokuur: in zwembad Ringbaan-oost in zwembad Ringbaan-west grote bad in zwembad Ringbaan-west instructiebad in zwembad Ringbaan-west gehele inrichting beneden 16 jaar Alia onderdelen en eolree van VESPA In —Zaterdag Gymm haar 65-jarig worden geh< aan de Gastl ELEKTRISCHE onderdekens nog tegen oude prijs 99,—- nu min ƒ15,verbouwings- korting. Jan Stevens, Berkdijk- sestraat 98. FA. H. DIELEMANS ZN. Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekerlngen. fBCOrtt X Als het voorstel van B en W in de aan staande gemeenteraad wordt aange nomen zullen de tarieven voor de zwembaden als volgt worden verhoogd. 5 jmjcCToa» GEVRAAGD: nette, eerlijke werkster voor 2 morgens per week. Mevr. v. Brunsch„t, R„„ molenplein 217. Ij es betreft zitten er drie plaat, die al door daartoe roeppersoneel stc ‘Meisjes van lecht voor z’n raaj k ’Alie van der Zwan’, 1 naamregister van mant rs. Het Recht voor z’r e parodie op de >rdt voorafgegaan werkje van tien minute speelt dinsdt heater uit Wenen n.v. itiek cabaret. Deze ling is georganiseerd door het Theater Circuit. e week donderdag 1,00 9,00 12,00 14,50 1,25 11,00 15,00 30,00 0,40 6,00 0,85 7,25 11,00 24,00 0,40 6,00 CAST ALl JJJSiuewa®.] -Tel. 22034 -Tilburg j 14 november viert de Kon. "nastiekvereniging ’Olympia’ trig bestaan. De receptie zal ïhouden in de zaal Hoogardie □thuisring. Van donderdag tot en met zaterdag 24 oktober draait in de Tilburgse Stadsschouwburg het dolkomische blijspel ’Nee schat, nu niet’ (Not now darling) van de Amerikaanse schrijvers Ray Cooney en John Chapman. ’Nee schat, nu niet’ is een blijspel met een opeenstapeling van zotte situaties en verwikkelingen om het bezit van een hele dure bontmantel. Op de foto ziet u van links naar rechts John Lanting, Arnold Gelder- man, Ine Veen en de bontmantel waar alles om draait. Verder spelen in dit stuk mee Joeki Broeelet, Winifred Bosboom, Petra Verbeek, Martha Bergsma, Frans Kokshoorn en Hans Hoekman. Waarom is de Wereldkartoenale zo suc- ijk? toens hebben zeer zeker een funktie in het maatschappelijk leven. Is er niet het plezieriger ontwaken met een humoristische kartoen zoals Wibo in de Volkskrant, dan is er wel het ’denker tje’ van Opland in de Elsevier, of de zwarte humor van Yyrrah. De funktie van de kartoen, het tijd- kritische, blijkens de spotprenten al uit {Mn ni»nwe menbelen vtór Ik d« gntb Top-Form catalogus 1170/1171 heb galen. r... Ik vacht niet langer, Ik vul deze bon meteen In voor dat prachügu graU. meubelboek met honderden A.s. zondag krijgt S.C. ’t Zand het Goirlese G.S.B.W. op bezoek. De Zand- jongens, die de laatste weken wat stroef draaien, willen zondag voor eigen pu bliek laten zien dat zij niet voor niets in de kop van de Eerste klas Brabantse Bond meedraaien. Maar om die positie te handhaven zullen ze G.S.B.W. toch met lege handen naar huis moeten stu ren, wat een niet geringe opgave is. Daar G.S.B.W. onder leiding v (en oud keeper van Willem II) Feyt een zeer goed elftal heeft ei moet winnen om in die kop 1 afdeling te komén, kunnen de s ters op een zeer spannende we rekenen. Zodra door leden van één gezin in to taal vier abonnementen zijn aange schaft, wordt voor elk volgend gezinslid een abonnementstarief toegepa vóór 1 mei van f. 1,25 en na f. 1,75. Ook in België zelf gaat dit evenement activiteiten zoals het songfestival in Knokke overstemmen. Waarlijk, de ini tiatiefnemer, de heer Huib Gobert, ge- meente-secretaris van Heist-Duinbergen, kan met trots terug kijken naar de afge lopen 9 jaren. Het is, van een schuchter begin nu uitgegroeid tot een mondia festatie van kartoentekenaars, onbekend talent een kans krijg A.s. zondag gaat R.K.T.V.V. naar Gas tel om de strijd aan te binden tegen de S. C. Gastel. Deze wedstrijd zal voor on ze club geen gemakkelijke worden al zijn we allerminst pessimistisch, zeker niet na het goede spel van afgelopen zondag tegen Bavel. Onze voorhoede zal er tegen aan moeten maar dat is hun wel toevertrouwd. Supporters ga zoveel mogelijk mee om uw favorieten aan te moedigen want ze kunnen de puntjes best gebruiken. We laten ’ons’ R.K.T.V.V. niet in de steek. U mag mee voor slechts f. 2,-, niet- leden voor f. 4,-. Omdat bij het schrij ven van de copy nog geen vertrektijd bekend was, verzoeken wij u om uiter lijk 13.00 uur bij Café de C, Wilhelmi- napark 40 te zijn, dan bent u in ieder geval op tijd. Opgeven vóór vrijdag avond 22.00 uur bij: Groenewoud, Pattonstraat 4, Tel. 24244; Marcelis, Deken Bothstraat 15, Tel. 34411 en Venema, Zuringhof 69, Tel. 76812. illiirK De taak van de jury, bestaande uit o.a. de prijswinnaars van vorig jaar, wordt er niet minder door: een 1200 kartoens uit o.a. Brazilië, Bulgarije, Duitsland, Engeland, Finland, Griekenland, Hon garije, Italië, Japan, Nederland, Thai land, U.S.A., Zuid-Afrika en België werden beoordeeld. Uit een selectie van ruim 230 kartoens zijn dit jaar de vol gende winnaars gekomen: in de catego rie A ’gewone kartoen’ Jos Lambregs (België), de categorie B ’Tijdkritische tekening’ Adolf Oehlen (B.R.D.), de categorie C ’Sportspotprent’ Luk Te- genbos (België), en de categorie D ’humoristische gebruiksgrafiek’ Harald Kretzschmar (D.D.R.). De prijs voor de beste Vlaamse inzending ging ook naar Jos Lambregs, en de prijs van het 7 publiek werd toegekend aan Pol de et rood- Valck‘ Maatschappelijke functie zonderheid is, dat ;ze Nationale Kol- ;’c Gehandicapten Kollekte voor het Kind) voor on elk rayon waar gehouden ten behoe- e voorzieningen (er mgeveer 100 rayons), helft gebruikt wordt landelijke voorzieningen. De n gehouden door jsten, kollektebus- periode van 1970. keren dat Haagse Bram door Carmiggelt is opgeschreven. Maar nee, het is hele maal voor honderd procent Paul van Vliet. Een mooi voorbeeld van Pauls Par- landostijl is de ijzersterke lacher ’Snack- en fritesgeluiden’, een smakelijk klank- beeldje van het onappetijtelijke flessen- en machineritueel vóór het bestelde ge nuttigd mag worden. Voor Paul is de oplossing eenvoudig: ’Blijft alleen de vraag over - neem ik ’t méé of gooi ik ’t hier weg? Wat de nieuwe LP van Edisonwinnaar Paul van Vliet betreft: neem ’m gerust mee, dat is nooit weg gegooid. B.b. van f. 10,-; 2 b.b. van f. 2 b.b. van f. 10,-; damesbril met iwu- achtige bovenkant; kleine zwarte bril met een onderkant van doublé; zwarte kater; koperen machine-onderdeel merk Micro-air; zwarte aansteker merk KW; Waar<: pomp merk Silenta; fotocamera merk cesrij 1 Rollrecord in een bruin etui; flesje met ^arto doorzichtige vloeistof Erythrocine; zwarte dameshandschoen er staat in Jaqueline, zwart leren handschoen ge voerd met bont; gele rechter oliehand- schoen; dameshorloge merk Kelek; herenhorloge merk Bitunia; 2 lepels en 2 vorken; zwart vistram jack; heren- en damesjas en drie groene lapjes; zwarte koffer vermoedelijk van een vrouw; bruine leren portemonnee; zwarte damesbeurs met 2 knips; zwart klap- beursje; bruine portemonnee met twee knoopjes; groene pukkel inhoud voet- baluitrusting; linker kinderschoentje, kleur d.beige lak met bandje; rechter bruine halfhoge kinderschoen; gouden rind met ovale violetkleurige steen linker herenschaatst met in de schoen een blauwe kous met gele streep; grijze leren bal; donker bruine boekentas in houd gereedschap om vloerbedekking mee te leggen. Diverse sleutels en sleutelbossen. Verezekeringsplaatjes van bromfietsen: SVG 042 - HJH 698. Zwarte halfslag poedel, reu, getrimd; bruine tekkel, reu, goed verzorgd; zwar te poedel, aan het linkeroog blind; zwarte hond met witte en bruine vlek ken; bastaard hond van ongeveer 2 maanden oud, wit met gelige oren. Tot en met zondag, dagelijks van 10-5 en van 7-10 uur, is in de Tiendschuur Tilburg te zien de Wereldkartoenale ’70 uit Heist-Duinber- Was de tentoonstelling vorig jaar het begin van het socio-culturele werk van de Tiendschuur, nu heeft men besloten wegens het enorme succes de Wereldkartoenale weer naar Nederland te halen. '...en welkom tenslotte namens de gemeente Den Haag, die de ver makelijkheidsbelasting heft, en die mij de gróte eer heeft aangedaan, in ieder geval twintig procent van dit programma als vermakelijk te beschouwen! Aldus een van de volzinnen, waarmee Paul van (spraak water) Vliet zijn zomerprogramma 1970 ’Een avond aan Zee’ opende - een pracht van een soloprestatie, waarmee Paul van Vliet zich over tuigend als voorman van de nieuwe Nederlandse cabaretgeneratie heeft waargemaakt. De toekenning van een Edison voor deze eerste solo-LP is hiervan het beste bewijs. De serie voorstellingen vond plaats in het Kurhaus te Scheveningen (’eens eens koningin van een badplaats, thans een keizerin van een petatplaats’), waar Phonogram op vrijdag 31 juli j.l. aanwezig was om het vermakelijke gebeuren te registreren. Geen zes weken na die datum kwam de LP al in fikse eerste oplage de Neder- lanse lachspieren losmaken, goed gehoesd in een klapalbum vol mo mentopnamen uit het rijke creatieve leven van de gentleman onder de taalvirtuoze satirici. Gewone spaarrekening Evenals Kan, Sonneveld en Hermans, evenals zoveel kollega’s van eigen gene ratie, heeft Paul van Vliet de fakulteit om behalve een voortreffelijke con férence, ook op meeslepende wijze een lied te kunnen brengen. Maar hij maakt zijn teksten helemaal zélf. Muzikaal wordt Van Vliet ondersteund door de niet genoeg te prijzen Rob van Kree- veld, een accompagneur van het niveau Ru van Veen of Boudewijn Leeuwen berg. In Pauls PePijnige aanvangs stadium bouwde hij zijn muzikale huis op Rob van Kreeveld solo; de middelen zijn intussen in zoverre toereikend ge worden, dat Van Kreeveld solo nu een Van Kreeveld Combo geworden is. Voor de ’Avond Aan Zee’-voorstellin- gen kwamen erbij Joop Scholten (gi taar), Koos Serierse (el. bas) en slag werker Peter Ypma. Dit betekende vooral méér speelruimte, die Van Vliet dan ook goed heeft benut in klankef- fekten en sfeervolle begeleiding. Hier door werd ook een goed programma- evenwicht mogelijk, opgebouwd uit drie onderdelen: 1) Paul van Vliet solo- conférence zonder begeleiding, 2) Paul van Vliet in ’parlando’ begeleid door Rob van Kreeveld aan de vleugel en 3) liedjes door Paul van Vliet begeleid door de Van Kreeveld Combo. Dit stramien zit zo goed in elkaar, dat men geen sekonde de indruk krijgt dat de onafgebroken achter de mikrofoon staande Paul zichzelf forceert. Het klopt als een bus en staat als een huis! Wat de liedje ’Hits’ in de p bevoegd omroeppersoneel stevig ge plugd zijn: ‘Meisjes van dertien’, ’WHAM! Recht voor z’n raap’ en na tuurlijk ’Alie van der Zwan’, kompleet met naamregister van mannelijke Scheveningers. Het Recht voor z’n raap- lied, een fraaie parodie op de song- knutselarij, wordt voorafgegaan door een absoluut meesterwerkje van eigen tijdse type-casting, de tien minuten du rende solo-sketch ’Bram uit de com mune’. Paul zet die outgedropte, omge turnde en hippe vogel zo trefzeker neer, dat men in de mening zou kunnen ver- Ook de operaliefhebbers komen deze week weer goed aan hun trekken. Want zondag 25 oktober zal door de Com- pagnia d’Opera Italiana een eenmalige opvoering worden gegeven van de opera ’La Bohème’ van Giacomo Puccini. Be halve een keur van solisten verlenen ook het Madrigal-koor en het Postas Symfonieorkest, beiden uit Boedapest hun medewerking. Op dinsdag 27 oktober speelt Toneel groep Centrum ’Kees de Jonge: Gerben Hellinga naar het gelijkr boek van Theo Thijssen. ’Kees de Jongen’, dat nu al de topper van dit toneelseizoen wordt genoemd, is zowel door pers als publiek met ge weldige geestdrift ontvangen. Niet ver wonderlijk, want vele generaties, die net als Kees hun toekomstdromen had den, bewaren een dierbare herinnering aan deze case-story van de kleine middenstand, die zozeer afwijkt van wat indertijd als literatuur werd be schouwd. In het Studio-theater avond Das Café Thea‘~ een satirisch politic voorstellir Mickery T Volgende verder het symbool - een karrewiel - op verschillende plaatsen zal aantreffen. Achter de bar bijvoorbeeld, maar ook als fraaie lampen. De wand achter de bar werd vernieuwd en gedecoreerd met enkele fraaie biertonnen. Door het ver lies van de grote zaal hebben een aantal verenigingen noodgedwongen moeten uitkijken naar andere gelegenheden om hun activiteiten te houden. Het Karre wiel beschikt echter over een zaaltje met een capaciteit van ongeveer 50 per sonen en dat wordt nog enigszins uit gebreid. De Görkese Turken - sinds jaar en dag in deze zaak thuis - hebben inmiddels al besloten hun vergaderingen weer in hun oude huis te gaan houden. Mogelijk zal er een karnavalsvereniging worden opgericht en ook de oprichting van een biljartclub wordt overwogen. Iets geheel nieuws willen de heer en mevrouw Michielse presenteren met hun snacks. De zaak gaat ’s morgens om half twaalf open en de klanten kunnen dan eventueel een biefstukje, een uit smijter’ 3f een andere snack komen eten. Op deze wijze hopen de jonge eigenaren het publiek weer naar de zaak te trekken dat er noodgedwongen een half jaar weg moest blijven. Wij wensen Het Karrewiel veel succes. Dagverblijven voor ouderen en kinde ren, gezin-vervangende-tehuizen, short- stay-homes, observatiecentra, interna ten, sociaal pedagogische diensten, vakantie-tehuizen etc. etc. Dit blies is nodig voor 2 a 3 pct. van de Neder landse bevolking, die van licht tot zeer zwaar geestelijk gehandicapt is. Hoewel de verschillende takken van ar beid van de zwakzinnigenzorg voor een belangrijk deel worden gesubsidieerd (60 tot 80 pet), blijft steun uit partiku- liere bron een gebiedende eis. Uit de Nationale Kollekte voor Geeste lijk Gehandicapten, welke van 26 okto ber tot L november 1970 wordt gehou den en waarin de prot. Christelijke, R.K. en algemene organisaties samen werken, worden de grote tekorten in de zwakzinnigenzorg gedekt. Een kollekte door en voor alle gezindten. Binnen enkele jaren dienen 150 dagver blijven voor ouderen, 300 kinderdagver blijven, 90 gezins-vervangende tehuizen en 6 short-stay-homes naast de bestaan de tehuizen te worden gesticht. Op het ogenblik zijn er in Nederland 35 dagver blijven voor ouderen, 50 kinderdagver blijven, 80 gezinvervangende tehuizen en 8 short-stay-homes. Een interessante bijze de opbrengst van dez lekte voor Geestelijk (voorheen Nationale Kol Geestelijk Gehandicapte geveer de helft blijft in de kollekte wordt g ve van plaatselijke zijn in Nederland ong terwijl de andere hel voor de kollekte zal worden middel van intekenlijsten, i sen en kollektezakjes in de 26 oktober tot 1 november Dezer dagen werd het pand Smidspad 42, waarin eerder reeds een etabilisse- ment gevestigd was, onder de naam Het Karrewiel heropend. Eigenaars van de zaak zijn de heer en mevrouw Michiel se, die beiden in de Tilburgse Horeca- wereld reeds bekendheid genieten en die laatstelijk optraden als beheerders van De Spoel aan de Fabrieksstraat. Ruim een half jaar heeft het betrokken pand leeg gestaan, nadat het hevig te lijden had gehad van een grote brand. Veel van het oorspronkelijke interieur kon worden gehandhaafd, maar de heer en mevrouw Michielse zijn er toch in 1 een ander karakter te geven, ichting van de bar werd aanzien lijk stemmiger, terwijl ook ifi de zaak de Middeleeuwen met haar grote per centage analfabeten, de ironische, bij tende prenten van Daumier, komt sterk naar voren op de Wereldkartoenale. Ook wordt evident de kracht getoond: met één tekening is meer te zeggen dan met een lang betoog. Zoals de winnaar Jos Lambregs zegt: ’Ik probeer met zo weinig mogelijk lij nen zoveel mogelijk te zeggen. Voor mij is het tijd-kritische het belangrijkst, een tekenaar kan en mag een boodschap hebben; het gewone mopjes tekenen vind ik te vrijblijvend. Daarom verwon dert het mij, dat mijn prijs is gekomen in de categorie gewone kartoens. Enfin, u kunt ze allemaal zien, het hon gerende Biafra-kind, dat zijn voedsel niet bereiken kan omdat het in een kooi zit van vlaggestokken van de V.N. van de Engelse kartoenist George Gale, de progressieve priester die de wereld wil hervormen, maar door de Kerk wordt tegengehouden van Adolf Oehlen, en vele anderen in de Tiend schuur. Toneelgroep Theater een van de meest gespeelde stukken van Shakespeare ’De Getemde Feeks’. Dit stuk bergt in zich de beproefde elementen van uitbundig plezier, liefdesperikelen en een serieuze ondertoon. Theater heeft het geheel daarbij nog wat speelser opgevat dan Shakespeare indertijd misschien bedoel de. In ’De Getemde Feeks’ spelen o.a. Sigrid Koetse, Mia Goossen en Hans Tiemeyer. gezi zijn d gez sast: 1 mei van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 9