in El fifflERAS Niks hoor... Seth Gaaikema met G Ziektekostenverzekering vaak voor een deel: eigen risico nieuwe show in Tilburg r Vmeubelen s? NU v.a. 95,- n BEL Terra Nova n actief FLORYN ES3131S i Jubilea bij drukkerij H. Gianotten Eigen geld blijft belangrijk DE TILBURGSCHE SPAARBANK 20820 rting Ha fijn... een borrel van floryn! Carnavalsclub bij Theo van Broekhoven Reactie van verzekeringsman gaat enigszins naar de zaak Oekumenische diskussie Een aap j e als hoofdprijs 24,50 ihamers van hooi l DE TILBURGSE KOERIER 1970 - pagina 2 Donderdag 8 oktober 1970 - pagina 3 HUISARTSEN EN ZIEKENHUIZEN LADE KASTEN eiken en noten Niuun: I M W M «II Joch, Ziektekosten geen ctekos FA. H. DIELEMANS N aanme een bank De Verwijskaart Heeft U pech. omdat mij Noot Van de redactie DOKTERS WEEKENDDIENST KURSUS ENGELSE CONVERSATIE N G 24 Stop ons daarom uw geld toe 1969 Gewone spaarrekening 4,8% 6-maands termijnrekening 6 12-maands termijnrekening 6,6% Ambtenarenspaarrekening 6,6% i0, Estate Jeugdspaarrekening Zilvervloot 6,6% (plus 10% premie over inleg en rente) EN VELE ANDERE iniek Van den Brink. Tel. Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209 VRIJDAG V4 Wij handhaven onze rentevergoeding en wij zijn reeds onderweg Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantieI motor ils de <5, 55, 11 oktober tot maandagochtend Piusplein Tilburg I 10 oktober morgens is uw eigen IDIG? I BRANDWEER, kunnen wachter maal noodzake EERSTE TILBURGSE BEGRAFENISONDERNEMING vernemen, als daar al direkt aan vaak de Hen die om niet dinsdaj zullen in het e onder dt TAFELTENNISKLUB TERRA NOVA (T.N.T.’68) ande jaren staat 1 rm ’Terra Nova’ ee KOM KIJKEN NAAR ONZEA-1 WAGENS! N EN Alla onderdelen an accaa- aolraa van VESPA In voorraad vierde srecep- sctie en ICC ICC Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. 1-1648. 1, Postelse Hoeflaan 43. Tel. NOORDSTRAAT 125 TILBURG Niet oj Ec rzijde n; Ja- zwart /an een RIJWIELEN-BROMFIETSEf LAURAN VAN 6UUI BREDASEWEG 264 TILBURG TEL26864 beige merk blauwe zwarte 1 van der Ht houd; der inl schrijfster jk, omdat t bezoek engt op jke pre- Tand- JAXI - HENDRIKS EUEFOON 20820 uur Noordstraat 125 Nimrodstraat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo XIII-straat (Leo-school) ringswezer nauwelijl meen ik mede ook de particul u dat de implica te het verzeke- r ingewikkeld en zijn, en hieruit iken dat u hier- Rasenberg, Tel. 04251- v. Riel, 74590. Dierenklir 32867. had over; na 50 ji begonnen. Maar kerstmis de volge een zeldzaam bel Hoogachtend P. van Geel Hoofd-inspecteur Leyparkweg 123 Tilburg Tel. 04250-21471 ZN. Tal. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekerlngen. HULP NOI BELT 0011 VOOR G.G.D. EN POLITIE. ^O-hulp, o Veldhovenring 98, Tilburg ie prncner, zwarte nona t jonge Duitse herders on oud, klein bruin-zwt witte Schotse collie. ZITTINGSUREN 19.00-20.00 DINSDAG DONDERDAG m en spelen de songs vat u weet - zelf meer een spreker is. In uw artikel schrijft i ties met betrekking t zen, bijzonder jks te begrijpen i te mogen opmal geen zienfonds bedoelt, maar iliere verzekeraars. nog drin- kollektan- op de 160, Gen. Ik moge in het kort het probleem van de verwijskaart uiteenzetten Elke A-1 ons grom teerd en neerd, ©n worui oviuuw- lijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: LYESTER 3NS xlel, pijp, w en grijs iaar. 1969 '68-'69 '68-’69 1968 1968 '68-'69 1969 1968 1967 Riet Heni :ema, Jan >lthers. auto is door jrondlg geinspec- gerecondltio- en wordt schrifte- Zaterdag Tot 10.00 uur ’si_.D_„ huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: I Palmen, Goirkestraat 43. Tel. 20383. II Bavink, Massenetlaan 1. Tel. 24516. III Albregts, Nwe. Bosscheweg 24. Tel. 23662. IV v. Zutphen, Spoorlaan 402. Tel. 20283. Ford Capri 2000 GTXL 10.000 km Ford Escort Ford Cortina 1300, Ford Cortina 1600i Ford Cortina GT Ford Zephyr-6 Ford 12M Combi Ford 17M 4-drs. Ford 17M Combi Audi Super 90 Goedkope aanbiedingen: Ford Cortina '67-’68 Ford Cortina Estate 1966 De heer Theo van Broekhoven heeft in zijn zaak aan de Spoorlaan 380 een kamavalsvereniging opgericht. Gelet op de gezellige sfeer die er tijdens vorige kamavals aan het Smidspad heerste, zal het ook in zijn nieuwe zaak ongetwij feld een succes worden. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden aan bovengenoemd adres en bij het voorlopig sekretariaat: Th. van Gc Mascagnistraat 136. ig van uw artikel over de door u genoemde misstand, in 24 september j.l., wil ik hierover als verzekeringsdes- kundige, enkele opmerkingen maken gez’ bedoelingen, toch niet geheel juist is ei door u gesignaleerde welke voor kunnen zijn. G. te TLv. en 24 Schenkels van de Bredasev 25 jaar bij de drukkerij dienst. De heer Schenke 1945 als leerli nadat zijn oor srgehaald. Janus-Verhoeven is nu jaar werken aan zijn pensioen zijn neef Adrie zet na jende 25 jaar in. Hij is skwaam machinezetter. Diverse sleutels en sleutelbossen. Gevonden honden: klein zwart hondje, bruine pincher, zwarte hond gladharig, twee jonge Duitse herders ongeveer 6 maanden oud, klein bruin-zwart hond je, zwart-wi Apothekers Cloosterhuis, Heuvel 26. Tel. 26352. Sleddens, Korvelseweg 127. Tel. 26834. Wandelbos-apotheek, Zwartvenseweg 2. Zondag Van zondag 8.00 8.00 uur: I Lansink, Westerpark 156. Tel. 73442. II v. Haaren, Hoefstraat 214. Tel. 22401. III v.d. Vaart, Tuinstraat 85. Tel. 23225. IV Erlings, St. Annaplein 4. Tel. 20505. i dat uw Koerier, die ik graag toogacht een bijdrage heb moge om misverstanden over dit op te helderen maar ook zeer i deze omtrent een en ander te tgeren even wel- inen elke dinsdag- grote zaal van Terra cis) van 7.30 tot 10.00 uur. de administratie of bij de ie tafeltennisklub. AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inruil en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL. 21673 Tel. 21673 (ook na kantoortijd) b.g.g. 26025 nieuwe meubelen róór ik 4e gratis ÏO-Form eatalogu 1W0/W71 heb gexitt. r« De leiding van de klub is in goede han den: Mevr. Delmer en de heer Klaassen, beide enthousiaste tafeltennissers leiden deze klub op plezierige wijze. A-1 V {ottRUIKTl WACIHS) zeer onprettig, en m.i. onverdiend zijn, dat zij van de vele duizenden gevallen waar zij dag en nacht voor klaar hebben gestaan niets vernemen, maar dat enkele klachten, i een reden voor geweest is, de kaak worden gesteld. 6. Uw advies om f. 100,- op te reserveren is zeer verstandig, al is het dan niet voor de door u genoem de redenen. Monsterproduktie Donderdag 15 oktober brengt het ïuw Rotterdams Toneel de groots opgezette produktie ’Het leven van id ward II van Engeland’ van Bertolt Brecht naar Christopher Marlowe. Ge dwarsboomd in zijn liefde voor de sla- gerszoon Gaveston verandert de slappe, zachtmoedige Edward in een bloedige tijger, die zijn land brengt tot een bur geroorlog waarin hij zelf ten onder gaat. De regie van deze produktie is in han den van John van de Rest en in de hoofdrollen spelen o.a. Annet Nieuwen- huyzen, Ramses Shaffy, Eric Schneider en Henk van Ulsen. 1. Allereerst wil u erop wijzen, dat het geen waarmee u spreekt geen ziekte verzekering is, maar ziektekostenver zekering. 1Het verhaal van uw briefscl lijkt mij zeer onwaarschijnlijk, de betreffende dokter na het van haar man, beslist wel direkt deze vrouw zou hebben bezocht, en in dien hij daartoe niet in staat was, wel meteen een verwijskaart voor het ziekenhuis zou hebben meegegeven. 3. Het gesignaleerde geval van de tand arts lijkt mij ook onjuist, even buiten beschouwing latend welk bedrag zijn/haar verzekering zal vergoeden heeft hij/zij recht op een kwitantie waarop het bedrag is vermeld, dat betaald moet worden, en het ligt ver der geheel aan de gezinsomstandig heden, of wel de inkomsten van het betreffende gezin met mogelijke ver dere buitengewone lasten, of het door u genoemde tientje voor belas tingaftrek in aanmerking komt. (Onze zegslieden houden staande, dat de gevallen wèl juist zijn - Red.) 4. Uw voorbeeld dat als er in de wacht kamer van een tandarts die zondags dienst heeft, zo’n 20 patiënten zitten EN 10jaar ieksprijs. 1,90 NU ƒ8,90 1,50 NU ƒ10,90 NU ƒ6,20 ks op De Tilburgse Stadsschouwburg brengt deze week een programma met niet alleen twee dagen de nieuwe show van Seth Gaaikema, maar verder het Brabants Orkest, Het Nederlands Danstheater en het Nieuw Rotterdams Toneel. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober geeft Seth Gaaikema twee voor stellingen van zijn nieuwe show, die ’Tien Miljoen Geboden’ heet. Na een serie suksesvolle voorstellingen van zijn vorige show ’Wat een spreker is die man’ gaat Seth Gaaikema met ’Tien Miljoen Geboden’ een tournee maken langs alle grote schouwburgen van Nederland, met o.a. als hoogtepunt in de kersttijd een serie voorstellingen in Carré. De regie is in handen van de Amerikaan Paul Melton en Henk van Dijk heeft de muzikale leiding. Sylvia Alberts (’Textpierement’ en ’Shaffy- Chantate’), Riet Henius (Jaap van der Merwe) en de Blue Diamonds I zingen en spelen de songs van deze nieuwe show samen met Seth, die - zoals Evenals voorgaande jaren staat bij het cultureel centrum ’Terra Nova’ een kur- sus ’engelse conversatie’ op het pro gramma. De kursus start zeer binnen kort: dinsdag 13 oktober a.s. Vijftien igavonden van 19.30 - 20.30 uur i de deelnemers en deelneemsters engels van gedachten wisselen ie deskundige leiding van mevr. Van Wulfften-Palthe. Het doel van de kursus is de deelnemers via de gevoerde gesprekken (uiteraard met hulp) te brengen tot een redelijke spreekvaardig heid in de engelse taal. Enige onder grond is wel vereist. De kursus - die f. 30,00 in totaal kost - wordt gegeven in Terra Nova, Nieuwlandstraat 44. Op gaven voor deze aktiviteit voor 12 okto ber bij de administratie (tel. 26269). Onder het motto ’train u fit met tafel tennis’ is enkele weken geleden de tafel tennisklub van Terra Nova van start ge gaan met een klein, maar enthousiast aantal leden, die best nog enige aanvul ling kunnen gebruiken. Ontspanning en beweging hebben wij allemaal nodig zeker in onze ’gemechaniseerde’ tijd - en de tafeltennissport leent zich daar uitstekend voor. De trainingsavonden worden gekenmerkt door een gezellige sfeer, zeker ook in de pauzes. Om de kosten hoeft niemand het te laten: f. 6,00 per kwartaal. Tandartsen Sprockel, Prof. Dondersstraat 69. Tel. 36554. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Belangstellenden Gons kom als ouderen) kum avond terecht in de Nova (3 tafels Opgaven bij leiding van de Gezelschap Cabaret Seth Gaaikema ’Tien Miljoen Geboden’ v.l.n.r. Ruud de Wolff, Sylvia Alberts, Riet Henius, Rien de Wolff, Seth Gaaikema, Jan IJpema, Henk van Dijk. Ad Wol Op ons artikel over huisartsen en ziekteverzekering, waarin wij ingin gen op het probleem van de kostenvergoeding van gevallen, waarin mensen op eigen initiatief naar het ziekenhuis gingen heeft de heer P. van Geel, hoofdinspecteur van de verzekeringen, Leyparkweg 123 ons het navolgende commentaar toegezonden. Wij hebben het stuk enigs zins ingekort, maar wij menen datgene waar het om gaat toch wel te hebben laten staan. Op vrijdag 2 oktober j.l. vierde de heer G. Druyts uit de Olivier van Noortstraat te Tilburg het feit dat hij 40 jaar gele den bij drukkerij Gianotten in dienst trad. Vanaf 1930 is de heer Druyts on afgebroken als zetter en binder werk zaam geweest. Hij heeft gewerkt met drie generaties Gianotten. Hij zijn jubileum met een feestelijke tie waar hij door collega’s en direc afgevaardigde van de Bond werd gefeli citeerd en hem fraaie geschenken wer den aangeboden door collega’s en direc tie. Naast dit 40-jarig jubileum worden er bij drukkerij H. Gianotten nog 2 andere jubilea gevierd in dit najaar. i maandag 2 november a.s. is de heer Sparridans uit de Korveldwarsstraat Tilburg 25 jaar als drukker werkzaam december a.s. is de heer A. :eweg te Tilburg ij Gianotten in ucels kwam in ling zetter naar Gianotten >m Janus Verhoeven hem met dezelfde klachten, dit dan links en rechts aardig oploopt vind ik dub belzinnig, omdat dat de inkdruk kan wekken dat die tandarts de belasting wil ontduiken. Bovendien lijkt mij, dal als er bij een tandarts die zon dagsdienst heeft 20 patiënten in de wachtkamer zitten, er toch de mees ten ervan wel tot maandag zouden tem, omdat als het alle- celijke gevallen zouden betreffen, men wel van een epidemie spreken. (Dit lijkt ons itistisch gezien erg onverantwoord led.) opmerking dat het bij de tegen- irdige bevolkingsintensiteit on dat iedere particulier ;n dat er ergens een f haar zit te wachten uit te rijden, als te zijn is gedeel- willen hieraan een kort commentaar /oegen. De klachten, waarvan in het □emde artikel sprake was bereikten van verschillende zijden en lang niet altijd van mensen, die vrijwillig ver zekerd waren. Hoe leerzaam de verhan deling ook is, wij menen, dat zij enigs zins naast de zaak gaat. Wij stelden, dat medische gewetensdwang en hevige, maar op zich onschadelijke, pijn mis schien buiten het verzekeringswezen vallen, en of de mondeme humanitaire samenleving er niet naar toe moet om ook in deze aangelegenheden te voor zien. Daar gaat de schrijver aan voorbij, omdat hij meent het huidige verzeke ringssysteem te moeten verdedigen. Eigenlijk was dat niet zozeer het punt van discussie. Het ging er om of de verzekeringsidee niet moet worden uit gebreid. Overigens zijn wij de heer Van Geel zeer erkentelijk voor zijn reactie. Ontduiking Indien een verzekerde n.l. zonder ver wijskaart naar een specialist zou kun nen gaan, dan schakelt hij of zij v huisarts geheel uit voor gevalle normaal bij de huisarts thuis horen, dat door hem of haar deze rubriek meeverzekerd is. Wordt hiereen dus niet strikt de hand gehouden dan zou elke particuliere ver zekerde zjjn huisarts kunnen passeren, en de vergoeding kunnen claimen waar hij niet voor verzekerd is, en dus ook geen recht op heeft. Om er nog niet van te spreken dat dan het beperkt aantal specialisten het nog drukken dan een huisarts zouden krijgen, met alle gevol gen van dien. Gezien er door de meeste maatschap pijenvoor de hiervoor genoemde rubrie ken een eigen risico wordt gesteld, zou het inderdaad verstandig zijn daarvoor een bedrag te reserveren maar, zoals gezegd, kan men ook stellen, dat de premie die wordt uitgespaard door het opgelegde eigen risico, kan worden g- ereserveerd. Ik hoop lees en h< leveren, vraagstuk zeker om voorkomen. Goirle Leeuwenberg, Kerkstraat 10, Goirle. Tel. 04247-1213. A.s. zondag 11 oktober wordt weer be gonnen met de oekumenische diskussie- diensten in de Immanuëlkerk, Gasstraat 30 (Besterd). Om half elf wordt een ieder verwacht om met elkaar te diskus- siëren over het thema: ’Oekumene, was is haar plaats in de wereld? De groep wil deze dienst vieren en beleven vanuit een eigentijd Christelijk verantwoorde lijkheidsbesef. Mede daardoor zal deze dienst bepalend zijn voor het gericht van de diensten, m.a.w. hoe kan de groep naar buiten optreden dit seizoen. Tijdens de diskussie is er gelegenheid tot het dringen van een beker koffie. Iedereen is van harte welkom vanaf 10.15 uur. In het vorige nummer van de Tilburgse Koerier hebben wij bij het artikel over werelddierendag een tekening afge drukt, die door kinderen gekleurd kan worden en ingezonden aan de redaktie.' Deze aktie is door de Vereniging tot bescherming van dieren georganiseerd in samenwerking met de Koerier. De direktie van Tilburgs Dierenpark heeft als hoofdprijs een Java-aapje ter be schikking gesteld compleet met kooi. Verder mogen vijftien kinderen op een woensdagmiddag naar het dierenpark waar zij door een deskundige zullen worden rondgeleid. Ook het Safari- kamp van de Beekse Bergen heeft vijf tien entreebiljetten beschikbaar gesteld. De Tilburgse afdeling van de Vereniging tot bescherming van dieren heeft in samenwerking met de winkeliers vereniging van de Heuvelstraat ook nog voor een aantal prijzen gezorgd. Dat zijn er maar liefst ongeveer tachtig. Daarbij zijn 5 paar prachtige rolschaat sen, twee paar stelten, twee leren bal len, een kangoeroebal etc. etc. De gekleurde tekening moet uiterlijk op zondag 11 oktober in het bezit van De Koerier zijn, waarna een deskundige jury de prijswinnaars zal uitzoeken. In ons volgende nummer worden de na men bekend gemaakt. aOTONMHmaa bd DIERENDAG 1970 Voor de jaarlijkse kollekte is f™ gend behoefte aan een aantal koi« ten. Deze kunnen zich melden volgende adressen: Bosscheweg tel. 35209, Fomibusstraat 11, Créjartstraat 18 en Papaverhof 11. De kollekte zal gehouden worden in de week van 11 tot 18 oktober. uit uw artikel blijkt, dat u niet bekend bent met de voorwaarden en de samen stelling van een ziektekostenpolis, of wel er verkeerd over ingelicht bent. Een ziektekostenverzekering, die overi gens door de meeste maatschappijen ’een klasse verplegingsverzekering’ wordt genoemd, kan naar keuze van de verzekeringsnemer in diverse vormen voorkomen, dus door hem of haar kun nen de gewenste risico’s worden verze kerd. Gezien de premie voor een volledige verzekering, zoals hierboven opgesomd vrij hoog is, en om die niet nog hoger te moeten stellen, wordt door de meeste maatschappijen aan de verzekerde voor een aantal rubrieken een eigen risico gesteld, per persoon, of per gezin per kalenderjaar. Omdat de premie voor de rubriek, wel ke in de volksmond gewoonlijk ge noemd wordt ’vergoeding voor huisarts en apotheek’ vrij hoog is en i.v.m. het daarbij gestelde eigen risico, wordt deze rubriek door de verzekerde meestal niet meeverzekerd. Temeer ook al omdat, als het een geval van enige betekenis betreft de patiënt naar een specialist wordt verwezen, en hij of zij dus ook de medicijnen (dus apothekerkosten) vergoed krijgt. Wordt de rubriek behandeling door de huisarts niet meeverzekerd, dan gaat voor de verzekeringsmaatschappij de verwijskaart een grote rol spelen. Bb. van f. 100,00; damesbril bovenz; grijs; jongensbril; 3 witte konjjnen; pans gestreept eekhoorntje; paard; weekkaart NS; zwengel va vrachtauto; rode lap stof; rol lood van plm. 80 kg; metalen rek voor melkfles sen; paar contactlenzen in bruin etui; bruine doos, inhoud klossen garen; blauwe kinderwandelwagenzak; paar dameshandschoenen beige gebreid en leer; herenhorloge; herenhorloge Kienzle; kentekenplaat 94-94-FX; jasschort; witte spijkeijack; herenparaplu; paspoort t.n.v. A leijden; groene pukkel met inJ bruine herenportemonnaie zon- ihoud; bruine suède kinderschoen, merk Jimmy Joy; blauw kindersandaal- tje; gladde gouden slavenarmband; naamplaatje met opschrift ’Frans’; zwarte gouden zegelring; bruin potlo denzakje met inhoud; schoenenzak van Termeer met inhoud; grijze fietstas in houd, handschoenen; rode schoudertas t.n.v. Jolanda Janssen; dichte wieldop, waarschijnlijk van Renault. Op dinsdag 13 oktober presenteert het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans een russisch programma met als solist de violist Pierre Jetteur. Het programma vermeldt o.a. werken van Strawinsky, Prokofieff en Tsjaikowsky. Het Nederlands Danstheater breng* woensdag 14 oktober de zuidelijke mière van de geruchtmakende Holk Festival balletten ’Mutations’ en ’Imagi nary Film’. Indertijd ontstond enige op schudding rond dit ballet vanwege het feit dat gedurende geruime tijd geheel naakt wordt gedanst. Wie flier aanstoot aan neemt kan dus woensdag beter thuis blijven. De choreografie van de balletten is in handen van Hans van Manen en Glen Tetley. Er zal niet alleen op het toneel maar ook op een langwerpig plankier in de zaal gedanst worden. De muziek bij de balletten is van Karlheinz Stockhau sen en Arnold Schonberg. Naar aanleiding uw blad van enkele igen, toe ingen maken gezien uw artikel met alle goede t geheel juist is en het bij het publiek over de ignaleerde misstand, veel misverstand kunnen verwekken, het gehele verzekeringswezen onverdiend schadelijk zou zou kunnen stat - Rt 5. Uw cf woördi,,- .denkbaar is, niet kan verlanger dokter op hem of 1 om op eerste uitroep hij of zij denkt ziek 1 telijk goed opgemerkt. Het moet voor de doktoren dan ook >evolkii Met strepen v.a. 29,50 I Sportafdeling I Heuvelstr.50 (Hoek WillemUstE) Kindertrainingspakken Helanca effen, maat 104-152

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3