Jeugdwedstrijd voor Dierendag Mensen en dieren moeten leren evenwichtig samen te leven Rattenvanger sloot vriendschap met vos Voor de liefhebber Longa-RKTW J.P.S.-H.N.C. I 1000 SR I GEEF BLINDELINGS ff FLORYN Vooral de jeugd moet het leren Heroprichting La Renaissance Verkoopdagen ’Tesselschade- Arbeid Adelt’ Old Time Movies Club goud voor twee Voigtlander: VITESSA UIT-OE-KUNST SCHAATSEN 128,- fiSVEBT ’tcamera^lhuis mulder Carl Zeiss Verstoring van de Natuur brengt altijd grote schade NU Zeiss-lkon- hamers van hooll Ha fijn... een borrel van floryn! Jonge zwemmers naar St. Gilles ’Wille mien’ voor televisie Tessar 1 Koor uit Canterbury te gast bij Tilb. Operettevereniging Donderdag 1 oktober 1970 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER er 1970 - pagina 2 Uw voordeel Tas Tivolistraat CENTR. MAGAZIJN ST. VINCENTIUSVERENIGING Mens en dier Wedstrijd voor kinderen gelegenh aandacht van 1969 Niet 19. Tel. 28. Tel. nbl Damesscnaatsen v.a. 29,95 tot 55,50 den Brink. Tel. van EN VELE ANDERC HULP NODIG? Heuvelstr.50 (Hoek WillemlEstr.) brillenmaker DOKTERS WEEKENDDIENST Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie I op zaterdag, 3 oktober!) Leg tijdig uw bijdrage klaar. >005 4250 ^BEGRAFENISSEN F ST.DIONYSIUS MROOMS LEVEN MODERNE AUTO'S ZEER VERZORGDE UITVOERING g 3 oktober morgens is uw eigen enkele vooi leid van de De i Verer KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! aan de STEDELIJKE INZAMELING VAN GOEDEREN EN GELD ten behoeve van uw minder bedeelde stadgenoten en onderontwikkelde Missielanden door het 22,50 [Juweliers Joosten, 26462. Kerssemakers, Wilhelminapark 26632. 4>tgeloc rettige aanpast, en ruime en ten wor« dreigde s Dit te p' voor de vos melk en groeide melk volwassen is I op kinderen met wie i. Aanvankelijk voerde zijn dier Apothekers euwlandstraat F DAC EN NACHT j f BEREIKBAAR j Verlovingsringen, één van de De juwelier met het carillon Heuvelstraat 86 Tilburg Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, 74590. Dierenkliniek 23867. Centraalsluiter met 1/15 t.m. 1/1000 sec. pelde afstandsmeter, de CdS-belichtingsmete aansluiting met midden, tijden B, I Gekop- Gekoppel- -?ter. Flits- mcontact. 4 oktober uur tot maandagoch- Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. ■1648. Postelse Hoeflaan 43. Tel. Van zondi tend 8.0( I v. Spae Tel. 73-rv II de Waal, Veldhovenring 99. Tel. 22722. III Ploem, Ringbaan Oost 232. Tel. 20595. IV Bruinsma, Korvelseweg 179. Tel. 30431. van de com- i speciale !t Wilhel- Hij heeft i de tijd dus rat- Sportafdeling 1 die een echte Zeiss Ikon-Voigt- lander camera wil hebben of cadeau wil doen! Hilvarenbeek v. Rhijn, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek. tel. 04255-1355. Goirle Hooft, Tilburgseweg 166c, Goirle. Tel. 04247-1765. Zondag zondag 8.00 t 00 uur: Jpaendonck, Lage Witsiebaan 101. 73467. negen jsie 'de ikie Schram. In deze show meer op de ’Zingende Kas- ':_“'jn, uit Dongen. Daar deze week een L.P. en een single- _t op haar naam kreeg uitgegeven zal i groot deel van het publiek wel be- zijn haar op het scherm te zien. het paard, de kameel, de lama, de os, de buffel of de karbouw, als trekkracht en lastdier. Het dier levert ons voedsel en kleding en de ene dierensoort beschermt ons tegen de schade, die andere diersoor ten kunnen aanbrengen. Het dier heeft dus nog altijd een zeer belangrijke plaats in het mensenle ven. Maar in onze beschaving wordt het dier toch ook vooral een voorwerp van studie, zowel voor de wetenschap als voor de individuele mens, die voor zichzelf iets van de natuur wil ervaren. 1968-69 '68-'69 ’68-'69 1968 1968 1968-'69 1969 1968 1967-'68 1967 1967 Goedkope Ford Cortina Ford Cortina Estate 81 - Westermarkt 10 Tilburg aanbiedingen: 1967 1966 Zondag 4 oktober is het Werelddierendag. Oor spronkelijk was deze dag de kerkelijke feestdag van Franciscus van Assisië, een heilige, die reeds in de elfde eeuw de liefde van de mens voor de dieren predikte. Door de hele wereld is deze dag overge nomen als een dag van bezinning op de betekenis, die het dier voor de mens heeft. Sinds de invoering van de techniek raakte het dier steeds meer uitge schakeld als werkkracht, ofschoon veruit de meeste mensen op de wereld nog altijd zijn aangewezen op len generaties tijd >estijnen veran- TILBURG'S OUDSTE KATHOLIEKE BEGRAFENIS -ONDERNEMING 1 spelen. Dit mde ingezien. Als wij nemen Met het oog op Werelddierendag is het wel aardig iets te vermelden over de heer Fr. van Gestel, die ruim een half jaar geleden een jonge vos van drie we ken ving en het dier opvoedde. De vos is nu bijna volwassen en loopt vrij in huis rond bij de familie Van Gestel. Zaterdag Tot 10.00 uUr ’s n huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: I Boormans, Baden Powell-laan 56 (hoek Indigolaan). Tel. 72639. II v. Slobbe, Oude Lind 32. Tel. 25949. III Ebeling, St. Josephstraat 12. Tel. 20474. IV Wieggers, Kwaadeindstraat 2. Tel. 20646. auto Is door jrondig geinspec- gereconditio- en wordt schrifte ed. Elke A-1 ons grom teerd en neerd, en worm lijk gegarandeer Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: jaar geleden werd a Renaissance’ dat verschillende triomfen gevierd leropgericht, maar veel mensen nog niet. Ons is verzocht te dat gegadigden voor dit koor ;ede en vierde vormt in de buurt van de Twentestraat een hele bezienswaardigheid voor de voorbijgangers. De heer van Gestel kreeg missaris van de koningin een wapenvergunning om langs het minakanaal op ratten te jagen. I er dan ook in de loop van 65.00Q gevangen. Ofschoon hij ten doodt omdat het schadelijke dieren zijn, is hij niettemin een groot dieren vriend en daarom met Werelddierendag een goed voorbeeld van hoe iemand met kennis en toewijding zelfs een moeilijk tam te maken dier als een vos tot een prettige en betrouwbare huisge- noot heeft weten te krijgen. Op zondi Belgisch s de jumel zwemweds d’Europe lage-stedei strijden, plaatsvinc De Tilbui tien van c onze stad, is gesel de zwemvereniging T.Z.V. T.R.B.-R.E.S. De namen van deze gens, die zullen pr Gilles een woordje zijn: Harry v.d. Eerd den, Hans van Heme Guus Mannaerts, Hein Mannaerts Emile Ruimbeke, Laus Sigmans, An Sweegers en Arthur v.d. Valk. Zaterdagavond om tien voor half n< op Nederland II voor de televisie show van Sjal treedt onder r teleinse’ Willemier zij deze plaat on een groc nieuwd objectief 28/42 mm. Ingebouwde zelfontspanner; Optisch signaal voor controle filmtransport; Knopje voor batterijcontrole Compacte bouw en natuurlijk prachtige afwerking! Gemakkelijke bediening! Normale prijs BIJ Foto Mulder 'GtléUIKTt WACIHSJ vullen wordt 3 en 4 oktober in het stamcafé een barakconcours gehouden, want de vereniging krijgt pas subsidie als zij twee jaar bestaat. Er zijn prachti ge prijzen te winnen onder meer waar debonnen van f. 50,-, f. 25,- en f. 15,-. Het concours loopt zaterdag van 4-6 en 9-1 uur en zondag van 12-2 en van 7-10 uur. A.s Zaterdag, aanvang 16.00 uur, zal op het J.P.S. terrein de bijzonder belang rijke wedstrijd tussen J.P.S. en H.N.C. gespeeld worden. De hoogstgeplaatsten op de ranglijst zullen dan namelijk tegen elkaar uitkomen. Dat betekent dap tevens, dat er een regelrechte con- frohtatie tussen de beide ongeslagen ploegen in de le kl. Afd. Nrd.-Br. van het zaterdagvoetbal zal plaats hebben. Tot nu toe speelde H.N.C. vier wedstrij den, waarvan er drie in winst werden omgezet en één in een gelijk spel eindig de. De Tilburgers speelden drie wed strijden en behaalden daaruit het maxi mum aantal punten. De goede positie van H.N.C. is zonder meer een verras sing, vooral gezien de povere resultaten van het vorige seizoen. J.P.S., dat ook dit jaar hoge ogen wil gooien, zal onge twijfeld zijn handen vol krijgen aan deze strijdlustige tegenstander. Geen wonder dus, dat het aan de Van Vollenhovenstraat flink zal gaan span nen. Ford Caprl 2000 GTXL 10.000 km Ford Escort 1 Ford Cortina 1300 cc Ford Cortina 1600 cc Ford Cortina GT Ford Zaphyr-6 Ford 12M Combi 1 Ford 17M 4-drs Ford 17M Combi Slmca 1501 1 Audi Super 90 Peugeot 204 --I TUINSTR 65 - TEL. 23542 - 25783 - 33387 I B.G.G EN SNACHTS: TELEFOON 33286 I ROUWKAMERS Centrum: Tuinstraat’65 - t-Zand: Dr. Ahausstraat 2 Hij is zeer gesteld hij lief kan spelen, de heer Van Gestel brood, naarmate het met kalfsvlees. Nu het krijgt het voornamelijk runderhart met kalfsvlees met vitaminen. De vos loopt aan de lijn goed mee over straat en Dit zijn enkele voorbeelden van de be langrijkheid van de' dierenwereld voor het leven van de mens. Het is duidelijk, dat hier problemen aan de orde zijn, die iedereen aangaan en het is dan ook niet meer dan voor de hand liggend, dat wij onze jeugd van vroegst af aan leren dat zij de dieren moet sparen en waarderen als schakels in de grote levenskeien. De kinderen moeten leren, dat het hun taak is dieren te beschermen tegen leed en slechte verzorging en om, als ze zelf dieren houden, dit met zorg te doen en zo, dat de verzorging overeenkomt met de geaardheid van het dier. Dieren zijn er voor het plezier van de mens, maar de mens is dan ook verantwoordelijk voor het welzijn van de dieren. Over de hele wereld zijn er tal van die rensoorten, die gevaar lopen uit te ster ven door het opdringen van de menselij- ke beschaving. Het is nodig, dat er tijdig en goed uitgeruste dierenreserva- >rden geschapen, waarin de be- soorten kunnen voortbestaan. propageren is eveneens een taak ie jeugd. bepaalde vogelsoorten uitroeien, schadelijke insecten in aantal toe. Als wij een diersoort invoeren in streken, waar deze soort nooit inheems is geweest, kunnen er katastrofale ver anderingen optreden, zoals in Australië gebeurd is, toen de mens daar konijnen invoerde, die in enkele generaties tijd enorme gebieden in woe derden. Hebben zulke verahderir plaats gegrepen dan zijn niet meer ongedaan te maken, voorbeeld dat ons Nederlanders t„_ der moet aanspreken is de vervui van de Waddenzee. Dit van belang bepaalde vis vulling dreigen zeer in aantal belangrijke tak van AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEL N.V. Inruil en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL. 21673 Tel. 21673 (ook na kantoortijd) b.g.g. 26025 af het Wilhelminapark naar de Postelse Hoeve, alsmede door een groot diner. De hierboven geplaatste foto toont di verse Tilburgers, die de lezers wel be kend zullen zijn tijdens een ontvangst door de burgemeester van Canterbury. Zonder twijfel zullen vele muzieklief hebbers in onze stad belangstellend zijn naar het cofncert op zaterdagavond. De Vereniging tot Bescherming van Die ren heeft om ter gelegënheid van We relddierendag de aandacht nog eens op die taken te richten een wedstrijd uitge schreven voor alle kinderen beneden de veertien jaar. Bijgaande tekening moet door de kinderen worden ingekleurd, en wie het mooiste kleurt en ervoor zorgt, dat de tekening er'het fraaiste uitziet krijgt een van de mooie prijzen. Als hoofdprijs is door de directie van het Tilburgse Dierenpark een Java-aap met kooi uitgeloofd. Dit is een schran dere en prettige huisgenoot, die zich makkelijk aanpast, goed zindelijk te maken is en geen lastige verzorging vergt. Het is dus wel de moeite waard te proberen deze aap te winnen. Verdere prijzen zijn: vijftien entreebiljetten voor het Tilburgs Dierenpark; de win naars zullen speciaal worden rondgeleid door iemand, die alles van dieren af weet. Ook het Safari-kamp van de Beekse Bergen stelt vijftien entreekaar tjes beschikbaar. Er zijn nog verschillen de andere prijzen, uitgeloofd door de Tilburgse Vereniging vöor de Dierenbe scherming. De wetenschap heeft ons de laatste tientallen jaren geleerd, dat het leven op aarde een zeer gecompliceerde zaak is, en dat vrijwel alle diersoorten daarin een bijna onmisbare rol wordt nog lang niet voldoet Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie. Een schaat-ster uit onze Intersport kollektie:’Irene’, fa een vorstelijke kunst- Jlll schaats voor dames UI >UU Ongeveer anderhalf j- het mannenkoor ’La vroeger heeft he weten dit melden, elke tweede en vierde zondag van de maand zich kunnen vervoegen in Café van den Berkel aan de Hoefstraat, al waar zij kennis kunnen maken met de directeur de heer Harry Tuerlings en met degenen die al lid zijn. Op het ogenblik is in studie ’La Rosignol’, ’Die Nacht’ van Schuebert en enkele negro- spiritusales waaronder My Old Kentucky Home. Om de kas wat aan te De beide hoogstgeklasseerde clubs van het amateurvoetbal in Tilburg, Longa en R.K.T.V.V. ontmoeten elkaar a.s. zondag aan de Spoordijk. Indien de voortekenen niet bedriegen belooft het een wedstrijd te worden waar als het ware ’de vonken afsprin gen’. De lichte Longaploeg bleef tot op heden ongeslagen en behaalde uit 4 wedstrijden 6 punten. R.K.T.V.V. heeft na een zeer slechte start (de beide eer ste wedstrijden werden even zovele nederlagen) aan vriend en vijand mid dels twee duidelijke opeenvolgende overwinningen laten zien dat het nog steeds hoge aspiraties heeft en dat het niet voornemens is het pad der overwin ning op korte termijn te verlaten. Longa zal daarentegen zeker niet zon der slag of stoot opzij gaan en graag ongeslagen willen blijven. Tandartsen Mommers, Wilhelminapark 139. Tel. 24734. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Reeds enige weken draait in Old Time Movies Club De Hoeve een geweldig projectiealtaar, dat met zijn verschei denheid aan kleir mogelijkheden een at tractie blijft voor het publiek. Een fijn lichtspel, opgevuld met oude films en dia’s, een compleet lichtorgel, dat ge zien mag worden. Jim Mc Quince, D. J. van de Interstate Road Show, zorgt met zijn sound en show voor een toffe avond. Aanvang 19.30 uur. of worden zjj door het onbruikbaar worden van hun overwinteringsgebied gedwongen naar elders uit te wijken, dan zijn de gevolgen voor heel noorde lijk Europa niet te overzien. Algemeen Nederlandse Vrouwen ïniging ’Tesselschade - Arbeid Adelt’ afdeling Tilburg houdt weer haar jaarlijkse verkoopdagen in de Tilburgse stadsschouwburg op dinsdag 6 oktober van 11.00-18.00 uur en woensdagmor gen 7 oktober van 9.30-12.30 uur. Men zal hier een groot aantal artikelen aantreffen die geschikt zijn om cadeau gegeven te worden op de komende feestdagen - bij verloving - huwelijk en geboorten. Daarnaast zijn er ook een groot aantal praktische gebruiksartikelen. Alles is handwerk en met grote zorgvuldigheid uitgevoerd - gemaakt door dames die een noodzakelijke aanvulling van haar inkomen behoeven. Mocht men verhinderd zijn persoonlijk de verkoopdagen te bezoeken, dan be staat de mogelijkheid een gift te storten op giro no. 1132805 t.n.v. Tesselschade - Arbeid Adelt. Mevrouw Van Dieren, v. Limburgstirumlaan 107, tel.: 71882. lag 4 oktober a.s. zullen in de stad St. Gilles in het kader van lelage-activiteiten de jaarlijkse ïdstrijden om de Coupe worden gehouden. Alle jume- sn zullen aan deze zwemwed- die in 1971 inTilburg zullen idcjn, deelnemen. argse afvaardiging, bestaande uit de sterkste jeugdzwemmers van geselecteerd uit leden van zwemvereniging T.Z.V. en jon- oroberen Tilburg in St. je te laten meespreken, rden, Jeroen v.d. Eer- nert, Gerard de Kort, Hein Mannaerts, Laus Sigmans, Arie --•J Valk De gekleurde platen moeten bij de re dactie vaix ’De Tilburgse Koerier’ wor den ingeleverd, waarna een deskundige jury zal uitmaken welke plaat de moois te is. De winnaars worden in de winkel- etalages van de Heuvelstraat tentoon gesteld in de week van 18 tot 24 okto ber, waar iedereen ze dan kan bewon deren. De deelnemers moeten er wel voor zorgen dat ze hun naam en adres duidelijk vermelden, anders kunnen ze uiteraard niet meedingen naar de prij zen. Inzendingen binnen voor 11 okto ber. Enige tijd geleden berichtten wij de komst naar Tilburg van het Engelse amateurkoor ’The Canterbury Amateur Operatic Society’, dat deze week een bezoek brengt aan de Tilburgse Operet te Vereniging, met wie het reeds gerui me tijd geregelde contacten onder houdt. Wij willen nog eens de aandacht vesti gen op het grote concert, dat beide koren op zaterdag a.s. geven in de Stadsschouwburg. Door het Tilburgse koor zal onder leiding van Kees Schal ken een selectie gezonden worden uit ’Les Saltimbanques’, uit ’Eine Nacht in Venedig’ en uit ’Der fidele Bauer’. De Engelse gasten zullen selecties brengen uit ’Die Fledermaus’, uit ’Isolanthe’ van Gilbert en Sullivan en een potpourri van Engelse liederen. Ook gezamenlijk zullen de koren een aantal Engelse lie deren ten gehore brengen. Het verblijf van de Engelsen zal worden veraangenaamd door een grote fakkel optocht om half acht vrijdagavond van- ingen eenmaal i zij doorgaans 1. Een bijzon- rvuiling gebied is vooral voor de voortplanting van issoorten, die door de ver uit te sterven of althans verminderen, zodat een -1 nijverheid, de vis vangst, in ons land daar de hoogst schadelijke gevolgen van ondervinden zal. Ook is de Waddenzee Van groot belang voor het overwinteren van een groot aantal vogels, die tot midden in Rusland een regelende functie hebben bij het onder controle houden van de insectenwereld. Sterven deze vogels uit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3