Bejaardenprobleem lijdt nog aan totaal averechtse formulering 5 uvi's IMSlB 15 prijswinnaars genoten van groot jeugdcircus grand-gala I NEIV /MSN IBM/ 0N ’IK BEN JE OP A NIET!’ treedt af k H. de Zeeuw JANSSENS 1.- Wijkraad Stokhasselt Bestuurs verkiezing Welzijn Heikant Met 65 jaar is een mens nog lang niet bejaard caffinada filmpost jjS WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT KOERIER Bejaarde dame liet goed gevulde portefeuille op toonbank achter Het begon met hulpbehoevenden mber 1970 - pag. 16 Oplage 52.680 4 20922 sid Nieuwstraat 172 - Tilburg Tel. 04250-24754 -31553 Foto Van Aarle FMTilUIIKDRUVBl dat deze 'OKKiePMKT j VRIJDAG EN ZATERDAG SPECIALE AANBIEDINGEN JANSSENS ML 31532 - v. Meterenitraat 20 - Tilburg Tilbi foto Van Aarle. X Wij geven de hoogste Aan al de leveranciers van Sint Nicolaas. prijzen voor lood, geel koper en roodkoper, voor zink, accu’s en aluminium. te bevragen DIEPENSTRAAT 58 .Besterdplein 37 - Tel. 23306 Perzische tapijten V. Elke vrijdag 4 Kroketten iLevisi Donderdag 10 september 1970 14e jaargang - no. 680 ons redaktie-kantoor: Rob, Dora, Leo, Peter, Hennie, John I en John Petra, die je allemaal op de hierbij afgedrukte Het is verwonde nooit de vraag i= cozen, wordt deze tegenwoordiging var van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8.00 uur Tel. 34235 jers voor- Kom langs en overtuig u Keuze uit meer dan 1000en Alle voorkomende maten en tegen lage prijzen jotste j mgeduiu lane mens :t als een net als een ai ie te krijgen jn Alleen het is II Grigio jhrapt wor- te veel over jestuur als leze avond st via huis- l worden DROGIST^ PaletpleinS Tal. 35698 Korvalsewag 202a - Tal. 34016 Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle—dongen-Loon op Zand-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek n.l. H. --;tein, >ewo- T rimwieltje 9,75 PIUSPLEIN 6 HOtM IMMASHAAty EL Shiraz Hamadan Shiraz baby Karadja Beloudsistan Hamadan Darjassin Bokhara Shiraz Mini Darjassin Shiraz ïhad zich „steding vc sou zich d nvasjas )r maar PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING lijdelijk tel. 25525 b.g.g. 33370 Deskundige voorlichting Met certlficBat van echtheil ïptember zal deze lijst bezorging bekend Grootste ANTIEKMARKT van Noord-Brabant In de Sporthal van Haaren (bij Oisterwljk). Zaterdag september 1 tot 5.00 i ontvangt entje van Lokkie Patat, van de firma Tecklenburg, tvrijstalen vleesschotel van de J. v.d. Kuip en een waardebon $er)ifc&e tapijten J OVERTUIG U r een campag- ,.wJ0,— kostte en liting vond in de ja niet. Geef me i niet herkiesbaar. Tijdens deze ring is een verkiezingscomité esteld bestaande uit de heren ïy, Th. Kensis en P. A. C. van derlijk, dat in die tijd is gerezen, hoe hulpbe- MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang ~rken, lijk i gewerkt kerei ital jaren rr Originele Zweedse ARMY-COATS". Zo’n heerlijk ruige Canva- met vacht gevoerd voor 92,50 dé Fotozaak Schouwburgring 10 Tilburg Corduroy broeken en jacks vanaf 2 jaar in 24 kleuren w.o. paars, lila, aubergine, bordeau etc. -b en brede ribbroeken vanaf 2 jaar in leuke pastelkleuren v.a. 19,95 t/m 38,95 TABRITZ 60x40 37,50 KARADJA 80 x 50 55,00 SHIRAZ 120x80 120,00 Grote Tapijten Extra Voordeel Koopt vertrouwd en prijsbewust Zeer mooie collect! hoevend een èchtpaar van veertig zou zijn, als het op zo’n karig inkomen moest rondkomen. Dat zou natuurlijk precies hetzelfde geweest zijn. Daarmee is het hele complex van de bejaarden zorg in een verkeerde richting geraakt, en het kost heel veel moeite daaruit te komen. Recht op vrijheid Panhuijsen nv Jules Verneweg 20 - Tilburg Tel. 04250-23330-33018 f 39,- 160x50 ƒ165,- 75x75 75,- Grote kollektie lopers i Uw familie, overdag; belt ij nemen al de zor*- nde de begrafenis Rond half vier arriveerde de ’Kinder- koerier-ploeg’ in Haaren, waar toen nog druk gewerkt werd aan de voorberei dingen van ’Alleh Hop’. Wat er daarna allemaal gebeurde hebben jullie voor een groot deel thuis kunnen zien. In een snel tempo kinderen van 15 cussen een gevai dat gepresenteer postbode uit ’Oebele’. jammer dat Paulus zelf was. Omdat hij t' ergens anders mot L Grove en Het is zelfs te verwachten, groep de grootste gaat worden van wat nu wordt aangeduid als 65 Zij zijn geen afgedane mensen, maar gewoon mensen net als een ander, en ze beho ren dan ook, net als een ander een zinnige functie te krijgen Jn de maat schappij. UITZOEKEN 155x110 ƒ236,- 120x71 ƒ147,- 128x73 ƒ127,- 115x62 98,- 85x60 57,- 80x55 69,- 60x40 39,- 69x47 79,- 30x30 hebben gehad zich op een leven van vrijetijdsbesteding voor te bereiden. De stichting zou zich daar naar onze me ning veel nadrukkelijker moeten bera den over dit aspect van ’wat oudere mensen’ - deze uitdrukking lijkt ons duidelijker uit te beelden waar net om gaat - en er zal wel niet aan te ontko men zijn, dat deze voorbereiding al moet beginnen bij de mensen, die nog aan het werk zijn. En wat de stichting in elk geval zou moeten doen is zich ervoor inspannen dat het idee van de' hulpbehoevende bejaarde zo vlug moge lijk uit de algemene gedachtengang ver dwijnt, anders zal onze samenleving spoedig zitten te houden met een ver geten groep van ’al wat oudere mensen’, die zich niet bejaard voelen en die zich ook nog te veel mans voelen om met gezelschapsspelletjes te worden bezigge houden, terwijl zij anderzijds geen emplooi kunnen vinden. Bij 'n overlijden in zowel nachts als U eerst ons, wij gen, betreffend» van U over R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 25525 b.g.g. 33370 LET OP HET. JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 Het lijkt er veel op, of de vrijwillige en beroepskrachten zich toch voc namelijk richten op de hulpbehoevende bejaarden. Deze op zich uitstekende hulp houdt het gevaar in, dat aan het meest essentiële punt wordt voorbij gezien: het scheppen van levens mogelijkheden voor gepensioneerden, die tijdens hun arbeidsjaren noch de scholing, noch doorgaans ook de tijd Sinds een aantal jaren wordt geregeld de belangstel ling gevraagd voor het probleem van de bejaarden. En in de loop van die tijd is het probleem gedurig verschoven. Het begon met het ideaal, in de tijd van Willem Drees als ministerpresident, dat mensen van 65 jaar recht hadden op pensioen, en dat ze dan ook moesten kunnen ophouden met werken om nog iets aan hun levensavond te hebben. Dat had tot gevolg, dat de bedrijven pensioengerechtigden probeerden kwijt te raken, want het produktie- apparaat was toe aan nieuwe methoden en het had geen zin meer oude werknemers deze nog te leren. Het Jeugdcircus-grand-gala van afgelopen zaterdag, dat onder de naam ’Alleh Hop’ door de KRO-televisie werd uitgezonden, is voor de 15 prijswinnaartjes van onze vakantiepuzzel een complete feestmiddag geworden. Om half drie waren ze allemaal op Ingrid, Johan I en Johan II, Judith, 1 II, Birgit, Ilona, Jan en P~*-~ J- foto ziet staan. Voorzien van een kleine versnapering ’voor onder Weg’ vertrok de kinderkaravaan riching Haaren, waar om vier uur het tele visieprogramma zou beginnen. Alleen in Oisterwijk werd de rit nog even onderbroken voor een verfrissinkje op het terras van ’Groot Speyk’. Het is van belang dat weer eens vooraan wordt begonnen met de gedachtengang: iemand van 65 jaar wordt niet gepen sioneerd omdat hij te oud en te onbe kwaam is geworden om nog te werker maar omdat hij/zij lang genoeg j heeft en recht heeft op een aant van leven in vrijetijdsbesteding. Dit houdt dus geen hulpbehoevendheid in, integendeel; die hulpbehoevendheid ontstaat pas als men de uitkering te laag maakt. Toen dit aspect echter min of meer geregeld was, waren er intussen instanties gegroeid, die zich bezig hiel den met bejaardenzorg en die er niette min op ingesteld waren tegemoet te ko meaan hulpbehoevendheid. Het blijkt voor de bejaarden zeer moeilijk te zijn door deze opvatting heen te breken. We hebben in onze stad een bejaardenpartij zien ontstaan en het feit, dat deze met drie zetels in de Raad zit toont wel aan, dat het belang van tegenactie in wijde kring wordt gevoeld. Het woord ’bejaarden’ bestaat nu een maal, en daarom zal het wel moeilijk 1970 belooft weer een goed pakjesjaar te worden Voor originele en exclusieve verpakkingen kunt U zich op de hoogte stellen in onze: Sint Nicolaas- en Kerstshow 14 t/m 18 september 1970 van 10.00 tot 22.00 uur In onze zaak, Jules Verneweg 20, Tilburg SPECIALE AANBIEDINGEN. oneerlijke bedoelingen sprake is. De dame doet er verstandig aan opnieuw naar Bakker De Kok te gaan om te vragen waar de klant woont, die zo vriendelijk was haar portefeuille tijde lijk mee te nemen. grove ribjeans Diverse kleuren: „Fabriqué en France” ook in kindermaten v.a. 26,95. Coltrulen-Vesten In mldl-maxi. Rib Truien met veters Mini truien v.a. 18,75. Ontdek hoe gezellig het Is in de CANADIAN STOCKS Het bestuur van de Stichting Welzijn Heikant te Tilburg heeft tijdens haar onlangs gehouden vergadering bekend gemaakt dat ingevolge art. 5 van haar statuten, wegens het verplicht periodiek aftreden.van drie bestuursleden, r van Nuland, P. Vromans en Kapite gegadigden uit de meerderjarige be\ ners van de Heikant zich voor de vakante funkties kunnen opgeven. Genoemde heren vervulden de funkties van: vice voorzitter en lid Kommissie Kuituur; bestuurslid en lid Komissie Kuituur; bestuurslid en lid Komissie Kuituur. Zij zijn vergadering samengesct H. G. Ey, Hest. Het comité heeft de opdracht gekregen de verkiezing van de nieuwe bestuurs leden te regelen en de verdere proce dure af te wikkelen,. Gegadigden voor deze bestuursfunkties kunnen zich vóór 12 september a.s. opgeven bij de heer k. C. van Hest, Sibeliusstraat 386 te >urg. Tel. 32870. De kiesckommissie zal de gegadigden bezoeken om een kandidatenlijst te kunnen samenstellen. Op 17 sej aan-huis gemaakt. In het parochiehuis aan de Schans worden maandag 28 september de Heikantbewoners verwacht om hun voorkeur over de gegadigden kenbaar te maken. Zij maken hun voorkeur bekend door middel van stembiljetten, welke na invulling aan genoemde kommissie worden afgedragen. Na telling van de binnengekomen stemmen zal het bestuur de nieuwgekozenen bekend maken. Tevens zal het Stichtingsbe gastheer optreden en van de gebruik maken om een gezellig samen rijn te organiseren. Door deze ontwikkeling is aan het ’be jaardenprobleem’ een draai meege geven, die de figuur mistekent, en die er nog altijd niet uit is. Eerlijk gezegd kregen in de jaren vijftig de 65-jarigen het odium mee, dat ze in behoeftige omstandigheden verkeerden, dat ze niet voor zichzelf konden zorgen, dat ze zichzelf en hun kinderen tot last waren en dat er allerlei maatregelen 'moesten worden genomen om hen in hun hulp behoevendheid tegemoet te komen. Opgewekte kinderen voor het kantoor van de Koerier op het NS-plein, klaar voor het vertrek naar Haaren. Het ver voer werd helemaal gratis verzorgd door de firma Gebr. Mallens, Stevezandse- straat 9 in Tilburg, die daarmee onze zomerpuzzel voor de kinderen mede tot een succes maakte. Geheel rechts onze Kinderkoerier-redakteur Hans van Dijk. en zondag 12 en 13 »r telkens van uur. Wat er gebeurde was dus, dat men allerwege het recht erkende, dat mensen boven de 65 jaar een vrije levensavond zouden hebben, maar dat er in feite geen pensioenuitkering bestond. Zoals ieder een weet, trachtte de Noodwet Drees daarin te voorzien, maar dat ging uit een krappe beurs. Met de AOW-regeling werd een verzekeringssysteem ge schapen, dat gepensioneerden althans iets ruimer in hun jniddelen bracht, maar nog altijd is de uitkering beneden die, welke een student krijgt die op een beurs studeert. werd - bijna een half uur uit. Maar dat vond natuurlijk niemand erg. paardennummer van circus moest jammer genoeg gesel den, omdat men anders veel t tijd raakte. Toch viel het programma bij iedereen in de smaak; niet in het minst bij de 15 prijswinnaars, die er na afloop - tussen de frites en het ijs - genoeg over te vertellen hadden. Rond kwart voor zeven was iedereen weer terug in Til burg. Daar kregen zij, namens de KRO, nog een fraaie langspeelplaat van ’Oebele’ aangeboden, en dat betekende een leuke afsluiting van een fijne mid dag. En nu maar uitkijken naar de Volgende ’Kinderkoerier’-puzzel Het bestuur van de stichting wijkraad Stokhasselt zal tijdens een openbare vergadering op vrijdag 11 september a.s. en bloc aftreden. Dit naar aanleiding van de kritiek die het bestuur in de afgelopen maanden heeft ondervonden. Om de wijkbevolking meer inspraak te verlenen in de werkzaamheden van de nieuwe te formeren wijkraad zal door het oude bestuur eerst een wetgevende vergadering in het leven worden geroe pen, waarna het aftreden een feit is geworden. Deze wetgevende vergadering zal be staan uit mensen woonachtig in de wijk Stokhasselt en in principe kan iedere wijkbewoner die de leeftijd van 18 ja ren heeft bereikt, hiervoor kandidaat gesteld worden. Wanneer de wet gevende vergadering door de aanwe zigen is gekozen, wordt deze geacht te zijn de vertegenwoordiging van de wijk bewoners. Hierna zal de wetgevende vergadering uit de naar voren gebrachte kandidaten voor de wijkraad een nieuw bestuur kie zen. De afgetreden leden van het bestuur zijn m.u.v. de secretaris herkiesbaar. Kandidaten voor de nieuwe wijkraad kunnen tot en met de dag van de verga dering worden ingediend. Het bestuur van de stichting wijkraad Stokhasselt doet dan ook een dringend beroep op de bewoners van de wijk deze vergadering bij te wonen. De vergadering begint om 20.30 uur in het gemeenschapshuis ’De Ypelaer’, Componistenlaan 1. E.e.a. is de be woners van de wijk reeds kenbaar ge maakt via het wijkorgaan van de stich ting wijkraad Stokhasselt. brachten ruim 100 Nederlandse jeugdcir- zarieerd circusprogramma, erd werd door Paulus, de Het was alleen If niét aanwezig tijdens dit programma oest optreden, was zijn zijn met iets anders te komen. De Stichting ’Ideële Reclame’ lanceerde in de loop van verleden jaar ne, die meer dan f. 170.00C die zijn sprekendste uitir» slagzin: ’Ik ben je Opa liever wat om handen.’ Het jaarverslag 1969 van'de Stichting Bejaardenwerk Tilburg, een orgaan, waarin tal van instanties samenwerken om aan deproblemen van de bejaarden tegemoet te komen, beschrijft een groot aantal activiteiten, die in diverse wijkhuizen worden ondernomen, en die ieder op hun terrein zeker aan de be hoefte van velen tegemoet komen, anders zou er niet zo druk gebruik van gemaakt worden. Maar wat wij in dit jaarverslag missen is een beschrijving van de algemene problematiek. Tot welke bejaarden richt de stichting zich? Zijn dat bejaarden, die al werke- i:;1- in de hulpbehoevende leeftijd ver deren, of is hier sprake van gepensio neerden, die bezig gehouden willen worden, iets%, waarop ze overigens alle recht hebben? Tilburg dinsdagavond - Vanmorgen bracht een oude dame een bezoek bij bakker J. de Kok, Hoefstraat 221 te Tilburg om enkele inkopen te doen. Kort na haar vertrek kwam een andere klant die opmerkte, dat er een porte feuille op de toonbank lag. ’Dat zal wel van die oude dame zijn., dje hier net de deur uitgaat’, zei mevrouw de Kok, waarop de nieuwgekomen klant aan- kondigde de portefeuille - die zeer be hoorlijk gevuld is - dan maar mee te zullen nemen. ’Ze kan ze dan bij mij komen halen’. Mevrouw De Kok verzette zich aanvan kelijk niet tegen dit voorstel, maar ach teraf vond zij de geschiedenis kennelijk toch maar raar. Zij belde daarom de politie op en deed mededeling van het verhaal. Welke maatregelen deze geno men heeft is niet bekend. De situatie is dus thans zo dat er in Tilburg een oude dame is die haar por tefeuille kwijt is en dat deze niet meer op de plaats is waar zij hem liet liggen. Het adres van de klant is echter bekend en overigens staat geenszins vast dat van stem alleen via een band te. horen. Overigens liep het programma - on danks de vaart waarmee hef gebracht Vlijtig wordt er in Goirle gewerkt aan de bouw van een nieuw clubhuis voor VOAB. Hoe fraai het worden zal is op de foto al te zien. Vermeldenswaardig is dat het werk wordt uitgevoerd door vrijwilligers, die er een flink stuk van hun vrije tijd in steken. Allemaal in het cirkeltje gaat helaas niet, maar als deze man zich bij ons meldt, ontvangt hij een waardebon van een tientje van De Koerier, een ijstaart van K< een haantje een roestv" firma M. J. van f. 10,— van Broer de Laat. De dame uit ons vorige cirkeltje was mevrouw J. van Herreveld Elshove, Vivaldistraat 310 in Tilburg. kleuren "’«S

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1