Nieuw Schouwburgseizoen gaat morgen van start r Zaterdag Schouw Brabantse Muzikale Tiendaagse Geef of neem eens zo’n couponboekje Heeft u eigenlijk wel eens nagedacht over een abonnement? Zui kon Maai Twee landelijke premières in september Rients Gratama brengt ’Knollentuin’ T. 5 Eerste volgei in Til Brabants Orkest presenteert tien keuze-concerten f J* Donderdag 3 september 1970 pag.g 3QE TILBURG DETILBURGSE KOERIER „Schouw”b zondag 6 sepi TÖP-ABONNEMENT VARA Drn RANG ZUIDELIJK brengt de lan f. 42,00 f. 33,00 „Kortsluitii Plaatsbespreken en garderobe f. 3,00 per abonnement. RANG van Peter Sh f. 24,00 f. 30,00 Plaatsbespreken en garderobe f. 3,00 per abonnement. ROYAL-ABONNEMENT Dimitri Frenkel van brengt de mi TONEELABONNEMENT RANG f. 42,00 f. 32,00 Plaatsbespreken en garderobe f. 3,00 per abonnement. COCKTAIL-ABONNEMENT De muzikale komedie RANG f. 32,00 f. 42,00 Plaatsbespreken en garderobe f. 3,00 per abonnement. PICCADILLY-ABONNEMENT 5. za. mei: RANG f. 30,00 f. 24,00 Plaatsbespreken en garderobe f 3,- per abonnement. Kortingen systeem vrije ;gint. van f.51,- t/m f. 70,- 25 pet. voor of meer dan f. 150,- 40 pet. girorekening S op girorekening Stadsschouwburg* n jl zal op de ’schouwTiurger- toptreden verzorgen. is het zover. Dan opent de Tilbur maanden van betrekkelijke rust. t op 4 re van om lan Kies uit de onderstaande 7 voorstellin gen er 6: Kies uit de onderstaande 7 voorstellin gen er 6: Bromsnor, Idrumband r het cen- Swiebert ’schouw’ en toneelwerkgroep corte één-akter, van 20 concerte 9 november 1970 ize-concert ramma keert de iste Silvia Marco- Rest ons nog u een aantal a veel luistergenot toe te wens muziek worden zaterdag 5 s 17.00 uur 7. ma. 8 maart: Zuic met ’De Twee voorstelling). met MODE-E ’POCO AND Toegang grat Opera Porgy ;s Philharmo- orkest o.l.v.: geven zullen latsmaskers Abonnementsprijs voor 6 voorst. f. 48,00 f. 41,00 Abonnementsprij s voor 6 voorst, f. 50,00 f. 42,00 vrijdag 4 sept ÏUENTS GR/ „Knollentu piano spelen. 203 igertjes in de ie N.C.R.V.- idelijk Toneel Globe Wezen’ (jubileum- op de Idrum- i3 een op- im. Zij ver- Spigt als Tavecimbel- Bach. eigen or- rnte voor Ook Folkgroep Heating zal met een volksdansgroep haar medewerking ver lenen aan de ’schouw’burgerdag. avonden van xsen! Normale prijs voor 6 voorst, f. 62,00 f. 52,00 Normale prijs voor 6 voorst. f. 54,00 f. 42,00 I augustus gelijks van ’s avonds maart: Zuidelijk Toneel met ’De Twee Wezen’. 28 mei: Rock-Musical ’Salvation’. loge zaal en le frontbalcon 2e frontbalcon; ronding le balcon links en rechts 1. vr. 25 sept.: ’Golden Girl’. 2. za. 17 okt.: Zuidt met ’De Kersentui: Vico Toriani in de ing, Boeing’. mei: Rock-Musical loge zaal en 1 e frontbalcon 2e frontbalcon; ronding le balcon links en rechts lugo Claus. Brokken ïarnix Kap- Cabaretier Rients Gratama brengt september de landelijke première zijn programma 'Knollentuin’ van f. 100,— t/m f. 150,— 35 pet. elijk Toneel Globe tin’. Operagezelschap loge zaal en le frontbalcon 2e frontbalcon; ronding le balcon links en rechts De Zuid-Amerikaanse show ’Brasiliana’ is één van de programma-onderdelen van de 'Brabantse Muzikale Tiendaag se’, die gehouden zal worden van 18 t/m 29 september achter de schennen hard toen. Direkteur Leo N. de een pro- grote namen als Zarah s is er ook nog ruimte >urg Totaal, itember-programma 1. vr. 4 sept.: Cabaretier Rients Grata ma met de landelijke première van ’Knollentuin’ 2. ma. 19 okt.: Marcel Marceau in een nieuw programma. 3. za. 28 nov.: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet. Zuidel ieuw stul Griek Iannis Xenakis onder leiding van Jo 'g Contact Brabantse Cultu- ingen, waarbij alle schouw burgen en concertzalen in Noord- Brabant zijn aangesloten, organiseert van 18 t/m 29 september a.s. een muzikale manifestatie onder de naam ’Brabantse Muzikale Tiendaa Doel van de manifestatie Normale prijs voor 6 voorst, f. 54,00 f. 42,00 Kies uit de onderstaande 7 voorstellin gen er 6: 1. zo. 13 sept.: met ’Kortslui 2. vr. 16 okt.: Zuiucu met ’De Kersentui 3. do. 29 okt.: Toneelgroep Theater met ’Feeksje Temmen’ van Shakes peare. 4. ma. 23 nov.: Nederlandse Comedie. Donderdag, 4 februari 1971 zesde keuze-concert In een verzoek-progra jonge Roemeense ciplis van f. 71,- t/m f. 100,- 30 pet. r lag, 12 januari 1971 keuze-concert lelijk Toneel Globe lin’. Martine Bijl dag het sloto '“tember staan in het teken van de Brabantse Muzikale lang worden in tien schouwburgen, en ook in de Tilburgse icetten van de muziek uitvoerig belicht. En dat betekent - nan maar een uitvoering medewerking van het Philips imma wordt ge- Preist. Suite uit auré, Piano-, ide Frank iSi.> loge zaal en le frontbalcon 2e frontbalcon; ronding le balcon links en rechts Weinig ton als het Zu Gijzelaar’ e duizenden werden all Stadsschou komende die er in h nu zes beki Wim van H van Peter 1 John Ardei en Jules F< niet least ’I Na zijn succ< de Pap’ bren tetier in Tilb van zijn nieu hierm bijges Mady Misset ding van Jooj |,De Auditi an Sean Vin Open dag i Bromsnor, je eindse Jager: loog’, operag mine-theater, ’Klank en B groep ’Heatü ding van Bt dams Dans C 'enz. Toegang grati en, oi0 ;mber a.s. ander de r aagse’. is het cultu- mjjn arm’ Frank. 5. ma. 8 febr.: Afscheidstoumee Don Kozakkenkoor. 6. vr. 5 maart: Landelijke première van ’De Twee Wezen’ door het Zuidelijk Toneel Globe. 7. do. 27 mei: Rock-Musical ’Salva tion’. Dan is uw korting van f. 30,- t/m f. 50,- 20 pet. vrijdag 11 t< tember 20.15 Maandag, derde keus Programma rondom ARTHUR GRUMIAUX, die het 5e vioolconcert KV 219 van Mozart en het le p:~ concert van BEETHOVEN zal spel Openingswerk: Serenade nr. 3 KV 2 van Mozart. Evenals bij het begin van het vorige theater-seizoen wordt ook dit jaar de ’schouw’burgerdag, de open dag van de Tilburgse Stadsschouwburg gehouden. Deze dag zal worden ingeleid door een optocht met Swiebertje en Bromsnor, voorafgegaan door de jeugdd ’De Groeseindse Jagers’ door trum van Tilburg. Dinsdag, 16 maart 1971 achtste keuze-concert Dit romantische prograr dirigeerd door James de 1 Pellêas en Melisande van Faux concert van Schumann, Clauck de solist, Symfonie no. 7 van Dvorak. Morgen, vrijdag 4 september, wordt de landelijke première gegeven van ’Knollen tuin’, de nieuwe show van de jonge cabaretier Rients Gratama. Een week later, op 11 september, de tweede landelijke première. Dan brengt het Zuidelijk Toneel Globe het programma 'Kortsluiting’, waarvan ook nog voorstellingen gegeven zullen worden op 12 en 13 september. Daartussen nog een belangrijke gebeurtenis, en wel de ’schouw’burgerdag op a.s. zaterdag, 5 september. Op die dag is de schouwburg weer open huis voor iedereen die belangstelling heeft voor wat er leeft in de wereld van het theater. En dat is meer dan in een paar regels is samen te vatten. De laatste weken van septe Tiendaagse. Tien dagen lang worden in tien schouwburgen, en oo Stadsschouwburg, alle facetten van de muziek uitvoerig belicht. o.a. de nieuwe show van Gert en Hermien Timmermar van ’Porgy and Bess’ door het Brabants Orkest met r„. Philharmonisch Koor. Abonnementsprijs voor 6 voorst. f. 50,00 f. 42,00 Dinsdag, 13 oktober 1970 tweede keuze-concert Jubileumconcert van Pierre Jetteur, in 2e vioolconcert van Prokofieff Russisch programma met Symfonie d’instruments a vent’ van Strawinsky en ’Vijfde Symfonie’ van Tsjaikowsky. rtje en Bromsnor zullen c vlxurgerdag met de jeugdc band ’De Groeseindse Jagers’ eei tocht maken door het centrur trekken zaterdag om 11.00 uur bij garage Van Knegtel op de Heuvel. - als couponhouder heeft u verschillen de mogelijkheden om toegangsbe wijzen te bestellen vóórdat de vrije verkoop van een voorstelling begint. rele en in eerste instantie het muzikale leven in Noord-Brabant te stimuleren en de vele mogelijkheden op dit gebied onder brede lagen van de Brabantse be volking bekend te maken. Tijdens de ’Tiendaagse’ zal in de deel nemende schouwburgen een program ma rouleren, dat vrijwel alle facetten De Stichting i rele Instelling -gen en xbant zijn 18 t/m Dinsdag vijfde k Bach-programma met Jaap clavecimbel-solist in het Cl concert no. 12 D-Dur van J. S. Na de pauze vier solisten uit kest in de Sinfonia concertant fluit, hobo, viool en cello van J. Chr. Bach. Het concert wordt geopend met: Alte Tanzweisen nach Themen um 1600 für Blasorchester van Farina en het Concerto voor Strijkinstrumenten van Hellendaal. Besloten wordt met het le Brandenburgsconcert van J. S. Bach. van de klassieke en hedendaagse zal omvatten. Zo zal aandacht besteed aan symphoniemuziek, kamer muziek, jazz, chansons, populaire muziek, musical en Zuid-Amerikaanse muziek, waarbij vele bekende artiesten zullen optreden. Voor het programma verwijzen wij u naar de maandagenda. Abonnementsprijs voor 6 voorst. f. 43,00 f. 33,00 Abonnementsprijs voor 6 voorst, f. 43,00 f. 33,00 Nadere inlichtingen over het kortingen systeem kunt u krijgen aan de kassa van de Stadsschouwburg en vanaf heden kunnen plaatsen schriftelijk worden be steld via de Stadsschouwburg, Louis Bouwmeesterplein 1, Tilburg. Betaling Maandag, 21 september 1970 eerste keuze concert Openingsconcert in het kader van de Brabantse Muzikale Tiendaagse. Concertuitvoering van de Opera Porgy and Bess door het Philips nisch Koor, solisten en ox Hein Jordans. Normale prijs voor 6 voorst, f. 60,00 f. 52,00 Het is nog steeds een betrekkelijk klei ne groep mensen die tot nu toe de voordelen van een abonnement in de gaten hebben. En die bijna elk jaar weer zo’n abonnement nemen. Niet alleen omdat zij weten dat ze per voorstelling veel minder betalen, maar ook omdat er nog veel meer pluspunten te noemen zijn. O.a. dat de voorstellingen in een abonnement speciaal geselecteerd zijn uit de beste programma-onderdelen van het komende seizoen en dat de houder van een abonnement niet voor elke voorstelling naar de kassa moet om plaatsbewijzen af te halen. Ook omdat u dan weet dat de voorstelling die u zo graag wilt zien voor u niet uitverkocht kan zijn. En dat zij~< dan nog maar een paar van de voordelen. Eigenlijk zijn er redenen genoeg o direkt zo’n abonnement te nemen. Ac de kassa van de Stadsschouwburg wil men u graag helpen. foto: Arthur Grumiaux behalve als violist ook als pianist in het derde keuze-concert van het Brabants Orkest'. Zuidelijk Toneel Globe xiting’ van Peter Shaffer ’uidelijke Toneel Globe xin’ van Tsjechow. kan geschieden 1127993 t.n.v. Tüburg. srge- >pen als een verjaar- Jaas, Kerst- Een program Comedy’, di< ker, terwijl 1 aan is, voort ’Private Ear jongeman o een meisje vc Met onder t Pleuni Touw jnaandag 14 i DE HAAGSE 4. do. 14 jan.: Zuidelijk Toneel Globe met een nieuw stuk van Ht 6 febr.: De Corry Theatershow met o.a. Ma pers. 6. vr. 26 Globe In het seizoen 1970/1971 biedt het Brabants Orkest het publiek de gelegen heid zelf uit tien keuze-abonnements- concerten een keuze-abonnement sa men te stellen. Er is dus niet meer, zoals in vorige seizoenen, sprake van de abonnementenserie’s A en B. Tevens is overgegaan tot vereenvoudi ging van de rangindeling. Er zullen al leen plaatsen zijn van f. 8,— en f. 6,— (exclusief kosten voor plaatsbespreken en garderobe). De keuze-abonnements- concerten zijn de volgende: En u verdient: tenminste f. 6,- korting ten hoogste f. 10,- korting tenminste f. 14,- korting ten hoogste f. 18,- korting tenminste f. 22,- korting ten hoogste f. 30,- korting tenminste f. 36,- korting ten hoogste f. 54,- korting tenminste f. 62,- korting en verder onbeperkt. Na de suksesvolle voorstellingen, van het programma ‘Vingertjes in de pap’, dat ruim twee jaar in alle steden van Nederland is opgevoerd, brengt Rients Gratama morgen, 4 september, in de Stadsschouwburg de landelijke pre mière van een geheel nieuw programma, getiteld ’Knollentuin’ 8. vr. 23 april: Zuidelijk Toneel Globe met ’De Twee Wezen’. 9. zo. 4 okt.: Wiener Operette Theater met ’Der Zarewitsch’. 10. Toon Hermans One Man Show. 11. vr. 30 april: musical ’Boeit 12. za. 29 i ’Salvation’. Op 11 septei dag, brengt G in de Tilbur; landelijke per zullen dan hu over het prog ook gespeeld en zondag 13 sluiting’? zu! thuis op kla; loge ?aal en 1 e frontbalcon 2e frontbalcon; ronding le balcon links en rechts vuwmees- ‘:ge lei- lji ook de sn moeten 5, want onder de 14 jaar egang onder geleide. al belooft het een bijzonder lige, maar drukke dag te worden iedereen, die in een klein bestek xurgse n lang U kunt in aanmerking komen voor een korting van 20 pet. tot 40 pet. als u uit de tien concerten tenminste vijf concer ten kiest óf als u bij tenminste drie keuze-concerten minimaal tien plaatsen bestelt. Bedraagt uw bestelling: Henk Molenberg Proloog met een korte één-akter, Natuurlijk is er in de Louis Bouwn terzaal een crèche met deskundige ding voor de kleintjes, terwijl ooi wat groteren hun ouders zullen mo meenemen, slechts toeg: Al met gezellige voor iedereen, uie in een xiem oc wil zien en beleven wat de Tilbv Stadsschouwburg weer een seizoen te bieden zal hebben. 3. zo. 22 nov.: Hoofdstad Operette met ’In einer kleinen Konditorei’. 4. ma. 28 dec.: Blijspel ’Vlinders zijn vrij’. 5. vr. 22 jan.: De nieuwe Wim Sonne- veld Show. 6. di. 9 maart: Zuidelijk Toneel Globe met ’De Twee Wezen’. 7. za. 8 mei: Snip en Snap ’Souvenirs’. - een aanzienlijke reduktie; - het is het gehele theaterjaar geldig voor praktisch alle voorstellingen; - het is niet persoonlijk, dus gemakke lijk samen met familie, vrienden of kennissen te gebruiken; - het is een geschenk dat door iedereen altijd bijzonder op prijs wordt ge steld; Kies uit de eerste 8 voorstellingen 4 voorstellingen en uit de voorstellingen 9 t/m 12 twee voorstellingen. 1. di. 15 sept.: Nieuw Rotterdams Toneel. 2. vr. 9 okt.: De nieuwe show van cabaretier Seth Gaaikema. 3. di. 20 okt.: Nederlandse Comedie. 4. vr. 23 okt.: Blijspel ’Nee schat, nu niet’. 5. vr. 12 nov.: Zuidelij met ’De Kersentui,. 6. zo. 31 jan.: Forum. 7. vr. 19 maart: Blijspel Tn de holte van mijn arm’. Normale prijs voor 6 voorst, f. 62,00 f. 52,00 vici terug in de Symphonie Espagnole van Lalo. Programma wordt geopend met Fonta- na di Roma van Respighi en besloten met Petroesjka van Strawinsky. Zaterdag, 27 februari 1971 zevende keuze-concert Op verzoek van de directie van de Til-; burgse Stadsschouwburg is dit concert’ verplaatst naar de zaterdagavond. Aan Moldau en Donau, speelt John!. Sekreve het altvioolconcert van Bartók, dat wordt voorafgegaan door Die Moldau van Smetana. Na de pauze worden Hongaarse dansen van Brahms gespeeld, voorafgegaan door ’Verklarte Nacht van Schonberg’.^ Het concert wordt besloten met ’An der schónen blauen Donau’ van Joh. Strauss. De route hiervoor is als volgt samenge steld: de stoet vertrekt op de Heuvel voor de garage Knegtel, gaat dan via het Piusplein en de Juliana van Stolberg- straat door de Heuvelstraat en dan via de Oude Markt naar de hoofdingang van de Stadsschouwburg. Swiebertje wordt daar door Bromsnor ’het cachot ingeslingerd’ waarna de festiviteiten kunnen beginnen. En dat zijn er nog al wat. Zowel in de Grote zaal van de schouw burg als in de Studio, wordt er bijna de gehele dag een doorlopend programma gegeven, dat voor iedereen gratis toe gankelijk zal zijn. Daarnaast zal het in alle foyer’s van de schouwburg gonzen van de aktiviteit. Diverse beeldende kunstenaars geven daar blijk van hun kunnen, er zullen grimeurs en makers van gelaatsmaskers bezig zijn, er zijn diverse demonstraties van verschillende weefgetouwen en er zal volop gelegenheid zijn om zich te informeren over de keur van program ma’s, die het komende seizoen te zien en te beluisteren zijn. In de Grote zaal draait onder meer een programma met het Ballet van de Til burgse Muziekschool, een floorshow van de ’Groeseindse Jagers’, Swiebertje en Bromsnor, de imitator André van Duyn, het operagezelschap Forum, het mime-theater Caroussel, het Rotter dams Danscentrum, een theaterkwis en een optreden van Martine Bijl. Ook in het Studio-theater wordt grote belangstelling verwacht. Want daar zal men mee kunnen luisteren en kijken naar Folkgroup ’Heating’ met hun eigen volksdansgroep, Improvisatie o.l.v. Berend Boudewijn met Silvia de Leur, Ann Hazekamp, Jeroen Krabbé en Het couponboekje mag wel een van de meest suksesvolle uitvindingen voor de schouwburgbezoeker genoemd worden. Zo’n couponboekje kost maar f. 33,00 en het bevat coupons van f1,00 en f 2,00 tot een waarde van f. 40,00. Met een couponboekje kunt u per voorstel ling twee plaatsen bespreken welke rang dan ook. Een couponboekje geeft de volgende voordelen: Maandag, 14 december 1970 vierde keuze-concert Friedrich Gerha dirigeert een program ma rondom de Nederlandse première van Madema’s vioolconcert, opgedragen aan en gespeeld door Theo Olof. Verder op het programma: Passacagla, opus 1 van Webem, Intégrales van Varèse, Three places in New England van Ives. 5. di. 8 dec.: Toneelgroep ’Theater’ met ’Het Proces’ van Franz Kafka. 6. do. 25 febr.. Nieuw Rotterdams Toneel. Kies uit de onderstaande 7 voorstellin gen er 6: 1. zo. 27 sept.: Brasiliana met o.a. ’Camaval in Rio’. 2. di. 6 okt.: Zarah Leander. 3. zo. 25 okt.: Compagnia d’Opera Italiana met ’La Bohème’. 4. do. 5 nov.: Guus Hermus en Ton van Duinhoven in Tn de holte van Maandag, 19 april 1971 negende keuze-concert De pianist Malcolm Frager is solist in het derde pianoconcert van Bartók. Dit 20-eeuwse programma wordt weer gedirigeerd door Hein Jordans. Gespeeld worden werken uit Polen, Hongarije, Griekenland, Frankrijk en Engeland. Atrées van de wordt gebracht van den Boorden. Aan dit programma werkt wederom zijn reeds vele malen geprezen combo mee, bestaande uit: Joop Verbeke (piano en marimba), Harry Hartmans (trompet en slagwerk), Karst de Groot (gitaar) en Jacques Santbrink (bas). Daar Rients Gratama zijn programma letterlijk en figuurlijk een nieuwe vorm wil geven, zult u kennis kunnen maken met de cabaretière Mady Misset, die bekendheid heeft verworven door diver se T.V.-uitzendingen. Harry Bannink heeft voor Rients Gratama’s nieuwe programma enkele liedjes gekompo- neerd. Tevens zijn er muziek- en tekst bijdragen van Jelle de Vries. Verdere teksten zijn van Rients Gratama en op muziek gezet door Joop Verbeke. Sinds Wim Sonneveld Rients Gratama de raad gaf van een zuiver Fries pro gramma af te stappen en zijn nieuwe programma’s in het Nederlands te pre senteren trad Rients Gratama in geheel Nederland met overweldigend succes op. Publiek en pers waren unaniem van mening dat hij zich te lang in het Friese taalgebied had verstopt. Het oude programma ’Vinj pap’ is inmiddels door de televisie uitgezonden. Donderdag, 6 mei 1971 tiende keuze-concert Het Overijssels Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Brassen, m.m.v. Jacques Klein, piano, brengt: Ouverture Coriolan van Beethoven, tweede pianoconcert van Brahms, Adagio for Strings van Barber, Suite uit ballet ’De vuurvogel’ van Strawinsky. Tilburg. - Morgen is het zover. Dan opent de Tilburgse Stadsschouwburg weer haar deuren na enkele maanden van betrekkelijke rust. Inderdaad betrekkelijke rust, want hoewel het theaterseizoen in de meeste Nederlandse schouwburgen al in het begin van mei ten einde loopt, werden er in Tilburg gedurenden de maanden mei, juni en juli nog vele voorstellingen gegeven. In mei draaide drie weken lang bijna onafgebroken de Snip en Snap Revue, terwijl in de beide zomermaanden o.a. ’Hair’, de One Man Show van Toon Hermans en het Kermisprogramma vele duizenden bezoekers naar de schouwburg brachten. In de maand augustus is er in de Stadsschouwburg i gewerkt aan de voorbereidingen voor het nieuwe seize Brabander en zijn medewerkers kunnen nu dan ook met enige trots gramma presenteren dat klinkt als een klok. Behalve voor Leander, Vico Toriani, Marcel Marceau en Toon Hermans opengelaten voor eventuele voorstellingen in het kader van Tilbi Het schouwburg-seizoen gaat van start met een druk bezet sept De couponboekjes zijn vanaf 1 a verkrijgbaar aan de kassa, dagel ’s morgens 11.00 uur tot 's 20.30 uur. Als men een couponboekje voor zich zelf alleen te kostbaar vindt of indien men niet in de gelegenheid is zelf alle coupons te gebruiken, dan kan men ook samen met familie of kennissen één of meer couponboekjes nemen. Ook wordt er steeds meer toe over gaan een couponboekje te koj geschenk, bijvoorbeeld bij e< dag, een verloving, Sinterkla mis of een andere feestelijke gebeurte nis. •U i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 6