I 4 hooll Tf Alleh Hop’ brengt zaterdag 15 jeugdcircussen naar Haaren Tilburgse studenten werven voor modelboerderijen hamers van MS DEZE WEEi IG FLORY N 20820 :n a Sfeer en gezelligheid ^6 A Klubhuis VAN GILS ISPORTAFDELINGI Bijdragen door eerstejaars in te zamelen Louis Krijnen verkoos met ’Albertville’ de landelijke rust BEL PATS-BOEM Ha fijn... een borrel van floryn! Korvelplein Geen verzending van zeepost DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 3 september 1970 - pag. 3 ier 1970 pag. 2 - HULP - 5,-125,- CHICAGO t De Overgave Zaterdag-nachtfilm 11.45 CAMERA ’De omhelzing’ NOORDERLICHT the blue note AMBASSADE ’Sex in groepsverband’ ST.-OLOF WERKT VOOR AFRIKA DANCE ATTRACTION HARMONIE DOKTERS WEEKENDDIENST ZN. buiten- 24, Dongen. Tel. Kleurenboetiek Antiek groen-oranje-paaaart Nieuw project CDlE Modelboerderij F Beethovenlaan 338. EN VELE ANDERE Brink. Tel. den van Heuvelstraat 50 (hoek Willem 11 -straat! Nightclub - cabaret dancing Veemarktstraat 36 - Tilburg Presenteert voor september Van de fabriek naar consument. Schoenen en confectie. •n wij zijn reeds onderweg DANSSCHOOL Hr. en Mevr. Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie I Striptease JUANA DEL RAFFEZ Striptease LAURA DEL ROSA 5 september morgens is uw eigen i zich inliet setrekkelijke De f diere EERSTE TILBURGSE BEGRAFENIS-ONDERNEMING FA. H. DIELEMANS maakt Lucille kennis loger van Hooi), wiens Door hartstocht verblind. Toegang 18 jaar. ’Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten’ Gevonden voorwe 24 t/m 30 augustu KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! ons trek- Hwft U pech Behang - Verf - Lak DONA-KNIKNIE de man van 't vak Noordhoekring 79 Tel. 24556 en GAY and GO GIRLS ORKEST CARAVELS ZONDAGS GEOPEND 1966 1966 1966 Door schoenen bij te kopen, zul je gemakkelijker en voordeliger lopen. Achterhoefstraat 304 Geopend van 13.00 - 18 00 uur lamp; stof; ntra; jack; da- Ford Escort Ford Cortina Ford Cortina Ford Zephyr- Ford 12M Ford 17M Slmca 1501 Audi Supei VW Var figuur itbode. j voor dat ver- vestigde 1 rtp het een wc gemakkelijk an haar dan haar aan- gewonnen tzel, dit meemaken, worden. B»!«!«!»~L hockeyschoenen sschiedenis herhaalt zich. Zoals ergh destijds over de oceaan vloog ‘arijs, vliegen in deze film over het taar Parijs, allerlei rare ’vliegtui- allerlei landen. Met als inzet 300, aangeboden door ’n kranten- aat. Het testen van de machines t reeksen incidenten, avonturen Vullings, C 01623-309' kui de - óm hun naar de noten, waar alle “jan marton verpen in de week van tus 1970 ligt 140 km g, de hoofd- t^abuluanda- koerier’ wacht KRO, heeft, Het Tilburgs Studenten Coi duktie van de nieuwe leder gericht op ontwikkel» want ook geiten en hoofddoel hun positie Siwasjmeren en (Noord Krir-' lede willen c DAGELIJKS GELEGENHEID TOT inschrijving VOOR DE GEZELLIGE najaarscursus Beginners - Gevorderden - Gehuwden enz. >pen voor >0 en wel- »eed wordt jekt. eerstejaars in de en k gere- onder De slag om de Krim Herfst 1943. Achter het prikkeldraad wordt hard gewerkt; de legers van de nazi’s trachten hun positie op Perekop tussen de Siwasjmeren en de golf van Kirkitinsky (Noord Krim) te verster ken. Hiermede willen de Duitsers het aanvallende Russische leger tegenhou den. jrps St. Olof zal in het kader van de Intro- m binnen zijn vereniging een aktie voeren het doen voortzetten van een reeds vorig jaar begonnen ingsprojekt in Kongo-Kinshasa. Nationaal en Internationaal Gediplomeerd KORVELSEWEG 117 TEL. 30454 Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekeringen. Hilvarenbeek v. Rhijn, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1355. paarden van Tl Grigio’ zijn de enige ren die optreden in ’Alleh Hop’. AFD. C-v HEUVEL 35 Tel. 21673 (ook i b.g.g. Apothekers >des, Schouwburgring 158. Goirle Hooft, Tilburgseweg 116c, Goirle. Tel. 04247-1765. Wat meer dan tien kilometer verwijderd van het drukke Tilburgse opende de heer Louis Krijnen eind juli in Chaam --Geen nachtclub deze keer, maar een landelijke ;rg die al enige jaren een enigszins kwijnend bestaan leed, maar die de aktiviteiten van de heer en mevrouw Krijnen nu al uit haar 1968'69 1968-'69 1968'69 1966’68 1968’69 1968 1967-'68 1967 1967 AUTOMOBIELMIJ. TH. KNEGTEl N.V. Inrull en financiering mogelijk AFD. OCCASIONS - TEL. 21673 t na kantoortijd) HULP NODIG? Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie. gezette aktie behelst het minimaal 6 boerderijtjes i bestaande en zo mogelijk cbokken en fokhanen. De ding tot deze aktie is het 25 september 1970 (precies ie opening van de Tongerlose Stichting Tongerlose Hoeve, >r Van den Eerenbeemt is, wegens de bereikte doel- zich opheft en het verdere- iraagt aan het T.S.C. gelegen aan de weg tussen Alphen en Chaam, :1 natuurschoon en in de direkte omgeving van _s en bungalowparken. Het gebouw van een Frankische boerderij en bij de ixe, maar naar echte het symbool, maar Zaterdag Tot 10.00 uur ’s huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: I Lansink, Westerpark 156, Tel. 73442. II Janssen, Hoefstraat 258. Tel. 20212. III Ploem, Ringbaan Oost 232. Tel. 20595. IV Bruinsma, Korvelseweg 179. Tel. 30431. Elke A-1 auto is door ons grondig geïnspec teerd en gereconditio- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze speciale aanbiedingen: (’71 weer met de j Jongeren vanaf 14 J 24,- hieraan meedoen. ivat, zal wor- >bben jr. lansen, zal ook ed aan moderne v. Dooren, 73717. Spr van Speciale aanbiedingen: Ford Cortina Ford Cortina Estate VW Variant Dongen Jansen, Kerkstraat 24, 01623-2266. De van jongens en meisjes nen volgen staan hoe huiskamers g man die data tijd doet. Er is trouwens nog uit ’Oebele’. Dat is F Tijdens dit proj spreekstalmeeste hij alle nummers aankondigt. schillende nummers zijn Het jeugdcircus uit An met een Chinees nummer; Oss haalt toeren uit op de en Warmond brengen éénwiel □prichter van Tilburgs eerste nacht- The Blue Note verkoos uiteindelijk lelijke sfeer boven het stads- We wensen hem met Albertville Dierenartsen Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek 32867. 1300 cc 1600 cc hyr-6 combi combi Super 90 a riant f A-l \1 'oteauiKTi wacihsJ De resultaten van deze aktie zullen op de avond van vrijdag 25 september wor den bekend gemaakt door Professor Van den Eerenbeemt, welke het geld ter beschikking zal stellen aan de be trokken instantie in het Kabuluanda- gebied. ben.’ Door de week zal het mogelijk zijn Albertville ter beschikking te krij gen voor bruiloften, familiebijeenkom sten en recepties. Rondom de zaak is een zee van ruimte met een gezellig terras aan de achterzijde waar de kin deren volop gelegenheid krijgen vrolijk rond te ’darren’. De heer Louis Krijnen ziet de toekomst met veel optimisme tegemoet. Het nieuwe recreatieoord bij Alphen grenst vrijwel aan zijn zaak en de speelweide ligt op nauwelijks een steenworp afstand. Deze zomer waren er ongeveer 15.000 vakantiegangers in Chaam en het spreekt vanzelf dat Albertville voor velen van hen een ge liefkoosde pleisterplaats was. Vol lande lijke rust, een zeer gezellig interieur, een voortreffelijke kleine keuken en tot slot een man achter de tap, die zonder veel moeite tot een gesprek te verleiden is. De oj club! de lande gewoel. 1 veel succes. Komende zaterdag is het zover. Dan vindt in Haaren het grootste Jeugd- circus-grand-gala plaats dat ooit in Ne derland is gehouden. Niet minder dan 15 jeugdcircussen, afkomstig uit alle delen van<«het land, zullen aan deze feestmiddag gaan deelnemen. En dat is nog niet alles; morgenavond komen de mensen van de KRO-televisie, om alles in gereedheid te brengen voor een rechtstreekse uitzending zaterdagmid dag. Reken maar dat Haaren op z’n kop staat. Zoals jullie weten kunnen de 15 jon gens en meisjes, die de prijs hebben in onze vakantiepuzz beuren van dichtbij gaat een hele belevenis Zaterdagmiddag rond half drie verwel komen wij de 15 prijswinnaars op redaktiekantoor, vanwaar wij vertr ken naar Haaren. Als we daar aanko men, krijgt iedereen eerst de gelegen heid even achter de schermen van de televisie te gluren, ’s Morgens ’s middags is er in Haaren al druk j peteerd aan het programma, dat Oj de naam ’Alleh Hop’ de lucht in gaat. Maar tegen de tijd dat wij er komen, worden er alleen nog maar wat techni sche dingen doorgenomen. regie van ’Alleh Hop’ heeft Bram Erkel. Hij zorgt er voor dat de - meisjes thuis, alles goed kun- sn. Bram heeft nü al op papier het programma straks in de gaat komen. Hij is ook de tzelfde werk bij ’Oebele’ al- Een jong meisje, Giselle, komt in dienst als hulp in de huishouding bij een rijke jongeman, Michel, wiens stelling het is zijn wil aan anderen op te leggen. Giselle moet hem al spoedig in alles dienen. Michel vereert en verwenst haar, verwent en vervloekt, verleidt en onteert haar. Michel wil Giselle geheel in bezit ne men, zonder met haar verlangens reke ning te houden. Maar in zijn berekening schuilt de fout de wilskracht van het meisje te onderschatten. Haar opvattin gen over de liefde blijken consequenter te zijn dan die van hem. binnenstadverkeer een nieuwe zaak, herbet door slaap is gehaald. Herberg Albertville is i temidden van zeer veel enkele landelijk vermaarde campings is geheel opgetrokken in de stijl v inrichting is zeker niet gezocht naar overdadige lui huiselijke gezelligheid. De open haard is daarvan ook de bar mag er in dat opzicht zijn. Het was met name de voornoemde Professor Van den Eerenbeemt die vo rig jaar het hem door St. Olof - als blijk voor zijn vele verdiensten voor de ver eniging - aangeboden geschenk, besteed de aan de bouw van een model-boerde- rij in Kabuluanda in Kongo-Kinshasa, en er bovendien zelf nog twee aan toe voegde. Het betreft hier een projekt van het bouwen van bescheiden model-boerde- rijen, aangevuld met een opleidings- projekt tot landbouwdeskundigen uit- gaande van de Duitse organisatie ’Misereor’. Het gebied van Kabuluanda p- ten noorden van Luluabourg, stad van de Kasai. Het Kal gebied, dat ongeveer 33.000 inwoners omvat is een van de armste streken van Afrika. Het hoofdmiddel van bestaan voor deze mensen is de landbouw. In- nóg een bekende f- it is Paulus, de postb» □gramma speelt hij t ter, dat wil zeggen En 1 er genoeg! imstelveen komt r; het circus uit ie draad; Hulst slers mee; Zondag 6 september Van zondag 8.00 uur tot maandagoch tend 8.00 uur: I Boormans, Baden Powell-laan 56 (hoek Indigolaan). Tel. 72639. II v. Slobbe, Oude Lind 32. Tel. 25949. III Albregts, Nwe. Bosscheweg 24. Tel. 23662. IV Wieggers, Kwaadeindstraat 2. Tel. 20646. Vrijdag 4 sept. a.s. zal op Korvelplein de instuif heropend worden. Er is de laatste maanden door enkele vrijwilli gers intensief gewerkt om het instuif- lokaal een nieuw aanzien te geven. De instuif begint om 8.00 en kost f. 0,50. -•A-.s. zaterdag 5 sept, organiseert club huis Korvelplein een instuif in het parochiehuis. Da avond wordt verzorgd door een optreden van ’UNIT’. Aan vang 8.00 uur. Entree f. 1,— Clubhuis Korvel start het nieuwe dans- seizoen ’70/’71 weer met de populaire danscursus Jongeren vanaf 14 jaar kun nen voor f.2< De cursus, die 16 lessen omi den geleid door Herman Rot Behalve aan het stijlda aandacht worden besteec dansen. De danslessen zullen gehouden worden op woensdagavond. Tot voor enkele jaren voerden deze stu denten louter en alleen akties ter finan ciering van een nieuwe behuizing, het geen de Tongerlose Hoeve geworden is. Een aktie, voortvloeiende uit een wed denschap met Prof. Dr. H. F. J. M. van den Eerenbeemt, waarin bloed werd af gestaan aan het Nederlandse Rode Kruis, was de eerste maal dat ook het Tilburgs Studen.ten Corps met noden buiten de zo be verenigingsmoeilijkheden. Nu, bij de komst van de nieuwe eerste- jaars-leden der vereniging, wordt dan - geheel los van eigenbelang - een aktie georganiseerd die tot doel heeft het voortzetten van een reeds begonnen projekt in een ontwikkelingsland. het circus uit Eindhoven doet een oli fantennummer; Groningen komt kun sten uithalen op grote houten ballen; Goes heeft een paar uitstekende clowns; Alkmaar zorgt voor acrobaten; en zo kunnen we nog wel even door gaan. In totaal zijn er ruim 100 jongens en meisjes bij het programma betrok ken. Naast de plaatsen die we al noem den komen er kindercircussen uit Oude- nbosch, Veendam, IJsselsteyn, Hoge- veen, Leeuwarden en Haaksbergen. Al deze circussen zijn te gast bij Tl Grigio’ in Haaren, en daarom zijn zij de enige die twee nummers gaan brengen. Dat zijn een paardenummer (waar Tl Grigio’ om bekend staat) en een gevaarlijk stukje acrobatiek, waarbij een meisje in de nok van het circus met haar hoofd naar beneden in lussen loopt. Al met al een boeiend programma dus. Het eerste deel van ’Alleh Hop’ duurt van 4 uur tot omstreeks kwart voor vijf. Dan is er ruim een kwartier pauze, waarin de kijkertjes thuis naar een toneelstukje kunnen kijken. Tijdens die pauze zullen de 15 prijswinnaars kun nen kennismaken, met niemand minder dan Paulus uit ’Oebele’, die hen per soonlijk zal komen begroeten. Het gedeelte nd de pauze duurt nog ongeveer een half uur. Voor de mensen thuis is het dan afgelopen, maar de 15 jongens en meisjes van de ’De Kinder- In een herberg moet je ook iets kunnen eten. In Albertville is dat mogelijk en vandaar dat het de naam petit restau rant met ere verdient. ’Een uit keuken hebben we hier niet’, heer Louis zoger brengen zondag zellig menu’s dustrie is er niet. Deze landbouw is bijna uitsluitend gericht op eigen onder houd, want handel is er nauwelijks. De voornaamste produkten zijn maniok, soja en maïs. Ook is er grote behoefte aan fokbokken en fokhanen, voor het vee (voornamelijk kippen) geldt dat vlees het 1 is. De bedoeling nu is dat de meest voor uitstrevende jonge mensen, nadat ze op geleid en geschoold zijn, in zo’n boerde rijtje gaan wonen en zo als een soort infrastructurele gangmaker fungeren. De nu op touw toevoegen van aan de reeds 3 1 een aantal fokl direkte aanleidir feit dat op 1 jaar na dt Hoeve) de 1 waarvan Professor voorzitter ir stellingen zich ophef beheer geheel overdra St. Olof. Professor Van den Eerenbeemt toen onze aandacht nog eens op u« vorig jaar begonnen projekt, en ver zocht mee te werken aan de verdere uitbouw, hetgeen heeft geresulteerd in bovenvermelde aktie. Het Tilburgs Studenten Corps St. Olof verzoekt eenieder om medewerking aan deze bijzonder zinvolle aktie. Daartoe staan de volgende mogelijkheden open: - Donderdagavond 3 september 1970 tussen 8 en 10 uur zullen de eerste- jaars-studenten van St. Olof zoveel mogelijk Tilburgse gezinnen bezoe ken om een bundel met werken van Brabantse dichters te verkoj een prijs van minimaal f. 3,5( ke opbrengst geheel bestee< aan bovenomschreven proj< Buiten Tilburg zullen de De ges Lindbet_ naar Parijs, vliegen Kanaal naar Parijs, gen’ uit a 10.001 magnaa» brengt 1 en chrashes te weeg die ononderbroken op de lachspieren werken, maar ten laatste zijn 14 machines startklaar voor de eindinspectie en gaan er 12, min of meer onbeschadigd, de lucht in op weg naar Parijs. Parijs is enthousiast, en de luchtacrobaten worden uiterst hartelijk verwelkomd. Het geheel is een zeer leu ke film die u 2 uur lang zal bezighou den en uw lachspieren erg op de proeg zal stellen. gedurende enkele week-ëfids de aktie voortzetten met het fraaie fotoboek van de Tongerlose Hoeve en andere boekwerken, waarvan de opbrengst uiteraard ook bestemd is voor dit projekt. een verrassing. De - touw gezet ;viaal voor onze ik cadeautje in 'cregen hebben, □pen. Tegen half, in Tilburg terug Volgens Generaal Enekke kan het Rus sische leger versterkingen niet door breken en daarmee de Krim niet her overen. Men laat ons de authentieke gebeurte nissen in de 2de wereldoorlog zien bij de herovering van de Krim door het Russische leger in 1944. Ondanks zware verliezen wisten de Russische soldaten de vijandelijke versterkingen op Pere kop te doorbreken. Vechtend voor hun onafhankelijkheid wisten de Russische legers de overwin ning te behalen. Toegang 14 jaar. Twee vriendinnen, rijk getrouwd, ont moeten als de beide mannen op reis zijn, ’n kunstschilder die hun voorstelt kennis te maken, met de commune waarin hij leeft. Ze laten zich na enige aarzeling overhalen en raken verrukt van het vrijgevochten leven in de com mune. Nog nog een bezoek aan de instenaars gebracht te hebben komen dames erachter dat het de mannen 1 geld te doen is. Ze keren terug 5 werkelijkheid en hun echtgè- wederom in hun eigen wereld les zoals vroeger is. Bankbiljet van f. 10,-; voorzetzorme- klep in etui; zwart-witte’ damesbril; schilpad; windscherm; auto pechk zak wasgoed; 6 vellen leder; rol 1 steeksleutel; herenhorloge merk Cent herenhorloge merk Ruhler; kinderja rode damesportemonnee; zwarte 1 mesportemonriee; groene etui inhou dende diverse bescheiden; rode kinder- sandaal; plaatarmbandje; double plaat- armbandje; rode bal; bruine boekentas; zwarte laktas; bruine diplomatentas; zwarte aktetas; badtas met inhoud; oude weekend-tas met brood; hand- ddoek; witte damestas met autopa pieren; bruine boekentas met brood trommel; boekentas met boeken van Academie. Gevonden honden: bruin/wit hondje; herdershond; zwart hondje met bruine poten; zwarte halfslagpoedel; zwart hondje; grijs/zwarte poedel; bruin/witte hond soort jachthond. Gevonden verzekeringsplaatjes: BFD-237; JJB-673. Diverse sleutels en sleutelbossen. nog die ’Alleh Hop’ op tc neen, heeft namelijk speciaal winnaartjes nog een leul petto. Maar als ze dat gekr is het toch echt afgeloper zeven worden ze weer iu verwacht. En wie weet, staan er dan wel vriendjes te wachten die iemand in het program ma gezien hebben. Want met zo’n boel camera’s om je heen kun je best eens in beeld genomen worden! logelijk stit rest; ritgebreide iet’, aldus de Krijnen.' ’We hebben een ïnaamde kleine kaart, maar wat we 1 is 100 pet. Mensen die op een of op zomaar een dag eens ge- willen eten zonder in de dure ’s te vervallen, zijn hier hartelijk welkom en in dat opzicht zitten we hier uitstekend. We beginnen nu al bekend heid te krijgen met onze biefstuk en deze winter zullen we zeker snert en zuurkool met worst op het menu heb- Tandartsen Prof. Gimbrérelaan 53. Tel. -preekuurtijden: zat. en zond. 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Dongen Glorieux 82, Dongen. Tel. VANWEGE STAKING De staking in de havens van Amsterdam en Rotterdam is er oorzaak van, dat de verzending van- zeepost naar het buiten land voorlopig is gestagneerd. Klijsen Hoe Tel. 25333. Klijsen-Mauritsz, Tel. 32081. Kevenaar, Tilburgseweg 116a, Goirle. Tel. 04247-1390. Lucille (Catherine Deneuve) is 25 jaar en zij is de maitresse van Charles (Michel Picolli) 45 jaar, een welgestelde zakenman die gemakkelijk leeft en weinig vraagt var wezigheid thuis. Op een feestje met Antoine (R<_ enige luxe bestaat door en voorkomt uit zijn verhouding met Diana (Irene Tune) en hierdoor wordt de rust van Lucille verstoord. Een crisis tussen hen beiden ontstaat, als Lucille zwanger blijkt,’ maar de financiële middelen mist om de opera tie door een ander te laten verrichten dan door een onhandige medische stu dent. Lucille maakt een afspraak met Charles, die haar geld geeft. Maanden later ontmoet Lucille Charles opnieuw. Zij kan geen weerstand bie den aan zijn tedere aanhankelijkheid en het comfort van zijn huis. Z(j geeft zich voor de zoveelste maal over aan haar sterkst werkend instinct. Toegang 18 jaar.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3