El *j KEES VAN EIJK Bromfietsend Nederland blijft de wegen bezetten Postgirodienst vergoedt rente aan particulieren FILMS DEZE WEEK V.W. 1302: Nieuwe, sterkere kever van V.W. De wetenschap vecht tegen de hagel Recepten F KEES VAN EIJK V BESTERDRING 99 TEL. 04250 - 22952 De nieuwste LINDE wasautomaten Men fit URG In tien jaar tijd kreeg de brommer enorme populariteit Noodzakelijk in het gezin 9,95 ff brillen h~n Levers op ’Zigeunerwijze’ :ken ff RIA VAN DIJK FACE tuerfinqs hamers van BEAMIX Donderdag 13 augustus 1970 Pagina 9 tus 1970 - Pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Wij gaan door met stuntprijzen onze ons SCH1ESSER LBURG AMBASSADE ’Het mysterie van het mooie lichaam’ In onze Populariteit MINI-CORNER HARMONIE Medegebruik Heuvelstr. 50 (Hoèk WillemUstr.) CHICAGO Elke dag 2.30 - 6.45 - 9.00 The Magic Christian (geld stinkt niet) CAMERA ’Zoals vogels sterven in Peru’ FA. H. DIELEMANS MIDI ’Duivels van het geweld’ I voor ELEFOON 24215 Kogels voor Gringo. INSCHRIJVING Nuttig en noodzakelijk Ingrediënten: voor de winterlessen vanaf heden' iedere avond van 7 - 9 uur, 'Fr. Bogners ifetraat 216 Dansschool T SPORTAFDELING L-ieu velstr. 50 (Hoèk WillemUstr.J Eigen technische dienst 24-uurs service Jaarlijks onderhoudsbeurt. afdeling bromfietsen periodiek marktonderzoek la ten houden, hetgeen medio 1968 resulteerde in een parkcijfer van 1.825.000 stuks. Dames blouses kleuren: geel - wit - zwart - rood lange mouw. Modern opengewerkt. Bloem motief WASAUTOMATEN koopt veel voordeliger Ad. v. Opstal Zn Koestraat 28 - Telef. 22068 b.g.g. 73545 en 71997 imerkelijke erson), een Opnemen in het buitenland HET MERK IS EEN BEGRIP VOOR SUPERIEURE KWALITEIT. DE PRIJZEN ZIJN UITERST LAAG. Na het ken mi ’De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten’ en van o.a. Jean Pierre Brasseur EERSTE TILBURGSE BEGRAFENIS-ONDERNEMING volgde van van de typen. ebruikers. nomfiets- de utili- t ook de woon- onder richt - e ont- PTIEK dubbelt? Frans. in Duitsland - DM F.Mark; in Frank- in Noorwegen - 200 - 200 Z.Kr. De keve 1302 S SPORTAFDELING 1 I NOORDERLICHT Weekdagen 2.30-8.15 Za. &Zo. 2.30-6.45 -9.00 (Clint lexico van ^9 tijd v.a. 3,25 v.a. 4,95 DE WASAUTOMATENSPECIALIST: AEG - MIELE - ZANKER - ERRES - LINDE - BAUKNECHT EL 25361 I R. LOVEN) I aange- i-avond van >orbeeld een j als een larillo in Over het nen wij l steld we~ lijk zakelijl het rijden Magie Peter f Sri u bij vi langer ronder jiden zij mode h JRG 31720 slijk aan de en, Duits- zegen en lere lan- Sportieve schoolprijzen touder zee cent DÉPOSITAIRE Drogisterij Tivolistraat 136 - Tilburg Telefoon 22345 Jaarlijks worden momenteel 250 a 300.000 nieuwe bromfietsen verkocht, waarvan twee-derde dient ter vervanging van de inmiddels versleten exemplaren en één-derde tot uitdrukking komt in de groei van het aantal bromfietsen in ons land. Een eenvoudige rekensom toont aan dat medio 1970 de twee- miljoenste zou worden bereikt. Zo gezien kan een verdere groei worden verwacht tot ca. 2,5 miljoen bromfietsen rond 1975. 1 op leven en dood lotoriseerde bendes, e-in, diefstal, moord •egrippen die in deze a ieder een torrijwiel- en estreefd naar jen van de sen, die de ian de con- riing bromfietsleveran- ,-jatstelijk medio 1968) zens verzameld over het be uk van de nu twee miljoen zermarkt heeft met de 1302 en de 5 (met 60 pk, 1,6 liter motor) een interessante uitbreiding gekregen. Om bij de neus te beginnen: door de toepas sing van de - onderhoudsvrije - McPherson-veerpoten kon de koffer- van de efficiency op zijn minst sluiter uit een jning map van buiten, vorm, op de littige plaatwerk, wegmoffelt. rr schoon blijft e-crème, de prijs van -trekjes als :urbinekoeling MARBERT MAKEUP Ondanks het koude voorjaar zijn er de eerste vijf maanden van dit jaar weer meer dan 100.000 brom fietsen verkocht - slechts enkele percenten minder dan in het voorjaar 1969 - met het gevolg, dat medio juni de twee-miljoenste bromfiets in Neder land op de weg is gekomen. Daarmede is een eerder door de R.A.I. uitgesproken verwachting ten aan zien van de verdere groei van het bromfietspark vervuld. De laatste officiële telling - aan de hand van het aantal afgegeven verzekeringsbewijzen - is die van het C.B.S. op 1 maart 1966 en resulteerde in 1.578.000 brommers. Daarnaast heeft de R.A.I.- van de vooraf- ’schelpen’ aan lardoor de Zo beschouwd vervult de bromfiets een uiterst nuttige en in vele opzichten on misbare functie in de hedendaagse maatschappij. Zowel uit een oogpunt van de beschikbare ruimte op de weg als van het beschikbare budget van de vone man, verdient de twee-miljoen- bromfiets in Nederland aandacht en waardering. Het miljoenencijfer bewijst reeds, dat de hedendaagse bromfiets een ge waardeerd vervoermiddel is. Ook voor Wereldoorlog II waren er reeds enkele duizenden gemotoriseerde fietsen in omloop, doch technisch wa ren de frame-constructie en de motor nog niettegen de eisen opgewassen. Met name bleek het niet mogelijk om een compacte, trillingvrije en bedrijfszekere motor met een beperkte cilinderinhoud te ontwikkelen. Gymnastiek schoenen v.a. 3,50 Sportbroekjes Sportshirts l.m. voor scholieren, beginners, gevorderden, gehuwden en aparte clubs boven 20 jaar. Een beroeps ’gunslinger’ Eastwood) rijdt door het Me ken is dit 200 D.Kr.; 100; in Finland - 100 rijk - 200 Fr.frs.; N.Kr.: in Zweden - Zaterdagavond 11.45 voor de 5de week geprolongeerd: Gevangene van haar hartstocht. Toegang 18 jaar. strekking stendervinj. Het streven van de Postgiro gericht de resultaten van ho, ciency en gunstigere rentable te spelen aan de rekeninghouders. In dit verband is er aanleiding om op korte termijn enige rechten voor dien sten aan niet-rekeninghouders, t.w. het stortings- en chequerecht, aan te passen aan de hoge kosten van deze diensten. 1 zijn wzig om door middel van :en en daadwerkelijke ak- tien te bestrijden. ‘te programma’s die uw heeft gezet zijn ondergoed In wit, bleu, blauw ook super slips klein formaat Het Beste gaat dieper in op deze mate rie en verklaart bovendien het ontstaan van een hagelbui. Er komen in de hele wereld naar schatting 45.000 hagel buien per dag voor. Wetenschappelijk onderzoek is dan ook wel zeer gewenst. Het merkwaardige is dat verwoestende hagelbuien nauwelijks in de Poolstreken of boven zee voorkomen, maar juist het meest boven de vlakten, die achter machtige bergketens liggen. Op 16 juni 1966 vielen in Bulgarije hagelstenen met een gewicht van een kilo. Dat de schade door deze vorm van ’neerslag’ zeer aanzienlijk is, is een duidelijke zaak. Uw dealer nHERENMOOE»C5 Noordhoekrlng 63 voor de PCGD een inkom- ig van ca. 5 mln. gulden. ■o is er op hogere effi- liliteit door Reeds enige tijd werden door de PCGD de mogelijkheden verkend van rentever goeding op girosaldi, mede op aandrang van de kant van rekeninghouders. Vooral toen de handelsbanken, het landbouwkredietwezen en laatstelijk ook de spaarbanken overgingen tot ren tevergoeding op transactierekeningen (ook wel genoemd: salarisrekeningen, privérekeningen, lopende rekeningen etc.) stelde de Postgiro er prijs op ook zijn rekeninghouders deze faciliteit te geven. Ruim een half jaar geleden werd dè regering dan ook voorgesteld om evenals de banken bij de Postgiro een rente te vergoeden van 3 1/2 pet. ’n Verbeten strijd tussen twee gemo Verkrachting, Love- en doodslag zijn begrippen moderne, spannende film hoofdstuk innemen. bromfietsen. Dit periodiek onderzoek toont aan, dat de grootste uitbreiding van het bromfietsbezit de laatste jaren moet worden gezocht bij de jongeren tot 20 jaar en de jonge huisvrouwen. De tieners van 16-19 jaar bezaten in 1968 bijna een kwart (24 pct.) van het totaal aantal brommers. Het aantal vrouwen in het bezit van een brommer is in de loop van enkele jaren meer dan verdub beld en bedraagt ruim 30 pct. van alle bromfietsen in ons land (d.w.z. bijna 700.000). 1870. Hij ziet drie bruten een mooie jonge vrouw (Shirley Maclaine) ver krachten. De vrouw die hij redt, blijkt een non te zijn. Maar kleren maken de vrouw niet. Beiden blijken anderen te zijn dan voor wie ze zich voordoen. Hun niet brandschone verleden maakt een vlucht naar Amerika noodzakelijk. Hij heeft een geheime missie. Zij is een bedriegster. Achtervolgd door het Mexicaanse leger en een bende grens- bandieten vinden zij hun weg. Een ho geschool van harde avonturen. Toegang 14 jaar. nieuwe vervoermiddel in het verkeer, de vraag ’fiets of motorfiets’. De toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft in 1953 de definitie van de brommer opgesteld: een rijwiel met hulpmotor, waarvan de cilinderinhoud minder dan 50 cc be draagt en het typenummer in de Neder landse Staatscourant moet zijn gepubli ceerd’. In het alledaagse verkeer werd de bromfiets gelijkgesteld met de fiets en naar het rijwielpad verwezen. Daar op volgde spoedig een snelheidsbeper king van 40 km/u en een technische keuring van de nieuw in de handel ge brachte hierboven reeds over het i de bromfiets. De laatste >rake van een voorkeur voor g te bedienen, door middel van betere vering comfortabele brom- mers, voornamelijk in de prijsklasse van 400-600 gulden. Deze categorie utili- “e t teits- of stadsbrommers nam vorig jaar precies twee-derde (66 pct.) van de to tale bromfietsverkoop voor zijn reke ning. Dit is een gevolg van een wijziging in het karakter van de hedendaagse brommer. Deze tweewieler is nie langer een soort ’status’-artikel van een bepaal de leeftijds- of welstandsgroep, doch e en algemeen gebruiksartikel. De nuttig heid staat thans duidelijk voorop en de ’acceptance’ van het publiek - denk aan de jonge vrouwen - is zichtbaar toege nomen. De R.A.I.-afdeE ciers heeft (laat exacte gegeve zit en gebrui Zeer sterke rolbezettinger Seberg, Maurice Ronet, F en Danielle Darrieux in deze film over het leven van een nymphomane vrouw, die door haar levenswijze de grenzen van het geoorloofde doorbreekt. Een mooie vrouw is het lokmiddel van ’n bende dieven die na een geslaagde overval op een juwelierszaak, hun buit in andermans zakken zien verdwijnen. Het knappe lokaas wordt echter ver liefd op de heler, dus zien de bandieten zich genoodzaakt op andere wijze de man te benaderen. De film houdt van het begin tot ’t einde de spanning er in. t op verzoek van de beide betrok- linisters met de directie van De Nederlandse Bank gepleegde overleg, zal de PCGD, evenals de meeste banken 2 1/2 pet. rente per jaar gaan vergoe den. Gratis giroboekjes Tot nu toe betaalt de rekeninghr voor een overschrijvingskaart twee (f. 1,00 per boekje van 50 kaarten! Sedert 1 augustus is dit gratis. Het over- schrijvingsverkeer via de Postgiro is dan geheel kosteloos, immers: gratis enve loppen, geen porto-kosten, gratis toe zending van dagafschrift en nu óók gra tis formulieren. Naar schatting betekent de gratis ver- Het opnemen van de buitenlandse valu ta aan de buitenlandse postkantoren door middel van de betaalkaart is voor de rekeninghouders geheel gratis. De daaraan verbonden kosten neemt de Postgiro voor zijn rekening. De wetenschap wendt al haar kennis en vaardigheden aan om de aarde te bevrij den van hagelbuien - een van de mysteries van de natuur - die in vele streken van de wereld grote verwoestin gen aanrichten. Van het Amerikaanse Midden-Westen tot in de Kaukasus zijn wetenschaps mensen druk bezij onderzoekinger tie de hagelbuie De wetenschappelijke men hiervoor op toui vérstrekkend. Men wil, zo meldt Het Beste door het ’inzaaien’ van wolken met chemicaliën hagelvorming voorkomen. Het is namelijk de bedoeling dat ver sneld zachte hagel, natte sneeuw of regen neerslaat voordat zich grote ver woestende hagelstenen hebben kunnen vormen. De schade die door hagel wordt richt is enorm. Op een juni- het vorige jaar veegde bijvooi hagelstorm een kwartier lang luchtbombardement over Ama de Amerikaanse staat Texas. Er vielen hagelstenen met de omvang van een grapefruit met grote dreunen naar be neden en vernielden de oogst. De stuk ken ijs beukten op vijfentwintigduizend huizen en gebouwen. De totale schade bedroeg honderd- miljoen gulden. Nu kijken wij terug op ruim twintig jaar produktontwikkeling, welke een enor me technische vooruitgang te zien geeft. Reeds in 1950 verscheen de eerste brommer met verende voorvork op de weg en enkele jaren later uitvoe ringen met voor- en achterwielvering (voor duo-passagiers) en meer-versnel- lingsmotoren. De sport- en toerbrom- mers - de zwaardere typen - maakten hun entree en daarmede ontstond te vens het probleem van de plaats van dit Behalve een vervoermiddel voor jonge mensen heeft het R.A.I.-onderzoek uit gewezen, dat de bromfiets vooral in ge bruik is bij handarbeiders en scholieren. Bijna 1 op elke 2 handarbeiders bezit een brommer, 1 op elke 2 schoolgaande jongens van 16 jaar en ouder en ca. 1 op elke vier schoolgaande meisjes van die leeftijd. Bromfietsbezit komt in an dere beroeps- en leeftijdsgroepen in ver houding minder voor: bij de huisvrou wen 9 op elke 100, bij hogere employ ees en vrije beroepen 14 en overige handarbeiders 11 op de 100. Bovendien zijn er in ons land ca. 200.000 perso nen, die geen eigen bromme ;bezittën, doch wel geregeld gebruik maken van een bromfiets van een medegezinslid. 500 gram lever, 50 gram vet, 1/2 liter water, 15 gram zetmeel, 2 uien, 500 gram bananen, zout, citroensap, rode wijn. De lever in reepjes snijden en deze met meel bestrijken. Daarna even in vet laten braden, vervolgens water toevoe gen en vijf minuten laten koken. De saus met zetmeel binden. De gesnipper de uien in het warme vet goudgeel braden, daarna de in plakjes gesneden bananen bijvoegen en eveneens gaar stoven. Uien en plakjes banaan tenslot te bij de lever voegen en de saus naar smaak kruiden. Een nuttig, maar bovendien een nood zakelijk vervoermiddel. Om van huis naar werk of school te gaan gebruikt 40 pet van de jongeren (16-19 jaar) de bromfiets, 35 pet de fiets, 10 pet. het openbaar vervoer en 3 pet de auto. Dit betekent, dat de brommer bij de jonge lui reeds het meest gebruikte vervoer middel is. Deze conclusie wint aan be tekenis, wanneer wij weten dat van de grote groep bromfietsers, die met hun tweewieler naar werk of school rijdt, de helft geen gebruik kan maken van enig openbaar vervoer. Anders gezegd: voor deze honderdduizenden is er geen alter natief vervoer beschikbaar. Met name op het platteland en tengevolge van de verdergaande stadsuitbreiding komt deze situatie veelvuldig voor. hamers van hooll t gebruik van de brommer kun betrekkelijk kort zijn. Vastge- zerd, dat de bromfiets voorname- telijk wordt gebruikt, d.w.z. voor rijden van huis naar werk (46 pet), voor het rijden van huis naar schooi (10 pet) en in het dagelijks werk (4 pet). Van de overige doeleinden kunnen wor den genoemd het doen van boodschap pen, het afleggen van bezoek, terwijl dit vervoermiddel ook van veel belang is voor de recreatie en vrijetijdsbesteding en het vervoer in de vakantie. ZN. Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekerl ngen. Sedert 1 augustus vergoedt de PCGD rente op particuliere postreke ningen. De rente bedraagt 2 1/2 pet. en wordt berekend over het laagste saldo per halve maand. Het saldo is rentegevend tot een bedrag van f. 10.000. Particuliere postrekeningen zijn rekeningen op naam van een natuurlijk persoon of echtpaar, al dan niet gevolgd door de aanduiding van een bedrijf, beroep of functie. De PCGD is doende op de afrekeningen van alle rekeninghouders die als particulieren worden beschouwd voor het postrekeningnummer een sterretje te plaatsen. De rekeninghouders kunnen dan zelf zien of hun rekening rentegevend is. Van de ruim 2 mln. rekeninghouders zullen er naar schatting ruim 1,7 mln. rente krijgen. De rentebijschrijving vindt jaarlijks plaats op 1 december en zal de rekeninghouders worden medegedeeld op het moment dat een dagaf schrift moet worden toegezonden. De verwachting is, dat de rentevergoeding voor de PCGD op jaarbasis ca. 35 mlp. extra lasten meebrengt. Door extra saldo-toevloed en door een voortdurende bewaking van de efficiency bestaat echter goed vertrouwen dat de exploitatie op zijn minst sluitend blijft. 1302. Meest opmerkelijke punten aan deze auto zijn een nieuw veer- systeem (McPherson), een homokinetische achteras, 120 liter meer kofferruimte, een verkorte draaicirkel (9,6 meter). De voorzijde van de WV 1302 is langer geworden. Bovendien heeft de 1302 de verbeterin gen van de bestaande 1300 kever. De voornaamste daarvan zijn: tien procent meer motorvermogen, achterruit-verwarming, uitbreiding van de ventilatie-mogelijkheden mèt openingen voor de luchtafvoer, verbe terde ruitensproeierinstallatie met vergroot reservoir en sleep-ogen vóór en achter. Dit alles is standaard. Het is deze in overleg met de R.A.I.- bromfietsleveranciers ontwikkelde typekeuring (1 maart 1957) die de grondslag heeft gelegd voor dyhuidige positie en populariteit van de brom fiets. Ettelijke malen daarna werden de keuringseisen ten aanzien van o.a. het voortgebrachte geluid, de maximum remvertraging en de snelheidsbeperking verscherpt, waardoor de wettelijke sta tus van het nieuwe vervoermiddel kon worden gewaarborgd. Deze voorafgaan de keuring bood en biedt politie en justitie de gelegenheid met kracht op te treden tegen degenen, die aan de origi nele uitvoering van hun brommer knoeien met alle ongewenste gevolgen vandien. Ook in produktie-technisch opzic dit is uiteraard een internationale wikkeling - heeft de bromfietsindustrie grote vorderingen gemaakt. In grote lij nen onderscheiden wij twee uitvoerin gen; die met één of automatische ver snelling en de meer-versnellingsmotoren met naar keuze twee, drie of meer ver snellingen. De uitvoeringen met auto matische koppeling worden tegenwoor dig als ’stadsbrommers’ aangeduid. Zij zijn in het bijzonder populair bij vrou wen en jongeren, die een simpele bedie ning en een minimaal onderhoud weten te waarderen. Sedert eind 1968 zijn er uitvoeringen met kleinere wielen in de handel, de zgn. mini-brommers, die door uitvoering en kleur appeleren aan de modieuze smaak van de get Hoewel twee-derde van de br verkoop betrekking heeft op teits- of stadsbrommer vervult versnellingsmotor in de toer- en sport- brommers een belangrijke functie voor langere tochten (recreatie, werkverkeer, platteland) en zwaardere omstandigheden. De aan wezigheid van versnellingen maakt een volledig gebruik van het beschikbare motorvermogen mogelijk. Juist in de laatste tijd verheugen de zwaardere toer- en sportbrommers zich opnieuw in de belangstelling. In het kader van de EEG en het interna tionaal bureau van de motc bromfietsindustrie wordt ges uniforme eisen ten aanzie bromfietsconstructie. De eiser Nederlandse overheid stelt aai structie en de uitrusting van de brom mer - mede uit een oogpunt van ver keersveiligheid - zijn de meest stringen te in West-Europa. Rekeninghouders die over gegarandeer de betaalkaarten beschikken kunnen binnenkort geld opnemen in het buiten land. Voorlopig is dit al mogeli postkantoren in Denemarker land, Finland, Frankrijk, Noorwe; Zweden. Met verschillende ander den wordt nog onderhandeld. Daartoe zullen in de toekomst de be taalkaarten worden voorzien van een talige tekst nl. Nederlands en Op de achterzijde zal worden vermeld in welke landen en tegen welke bedragen zij aan de postkantoren verzil verbaar zijn. De rekeninghouders ont vangen deze nieuwe kaarten automa tisch nadat hun huidige voorraad is uit geput. Teneinde de periode, dat nog kaarten ’oude stijl’ in omloop zijn, te overbrug gen, zal alle rekeninghouders die girobe taalkaarten gebruiken een voorbeeld- kaart worden toegezonden. Op vertoon van deze voorbeeldkaart en een geldig paspoort kan dan in het buitenland de betaalkaart worden verzilverd. Per betaalkaart kan een afgerond be drag worden opgenomen. In Denemar- Het ’fietsen zonder trappen’ werd na de Tweede Wereldoorlog populair, toen in 1948 het eerste ’rijwiel met hulpmotor’ (de Solex) in ons land werd geïntro duceerd. Met behulp van de Franse moederfabriek slaagde de Eerste Neder landse Autorijwiel Fabriek (ENAF) er in een lichte en eenvoudig te bedienen motor te ontwikkelen, die het voorwiel aandreef d.m.v. roloverbrenging. Dit type tweewieler, dat in de volksmond al gauw ’brommer’ heette, kreeg snel na volgers en medio 1950 waren er reeds 55.000 bromfietsen geregistreerd. Wij kunnen het bromfietspark nu in twee grote groepen verdelen: de jonge mensen - mannen en vrouwen - onder de 25 jaar met 45 procent en de zoveel grotere groep volwassenen boven 25 jaar met 55 procent van alle brommers. Onder de ouderen zijn het, behalve de huisvrouwen, vooral de hand- en hoofd arbeiders, die deze gemotoriseerde tweewieler voor het dagelijk woonver- keer benutten. Wjj mogen wel zeggen, dat de brommer bij de jonge generatie ’in’ is. Het tijdstip is aangebroken, dat meer dan de helft van de 2 miljoen bromfietsen wordt bereden door jonge ren onder 25 jaar. Gek? Nee, stapel gek! The Christian met als hoofdrolspelers Sellers en Beatle Drummer Ringo tarr, laten ons al direct voelen, dat in deze film heel wat af te lachen valt. Het zou te ver voeren Alle grapjes van Sir Guy (Peter Sellers) en zijn zoon (Ringo Starr) hier te vermelden, doch als zelfs de Oxford-Cambridge roeirace voor hen niet meer veilig is, dan ja dan zult u na het zien van de film moeten toegeven dat The Magic Chris tian uw lachspieren op de proef heeft gesteld. Toegang 14 jaar. ruimte met 120 liter vergroot worden (zie fotocombinatie). Hetzelfde sys teem zorgde ervoor dat de draaicirkel tot 9,6 meter (was 11 meter) beperkt kon blijven. In combinatie met de homokinetische achteras en met tot 1379 millimeter vergrote spoorbreedte vóór werden uitstekende wegliggings- en veereigenschappen bereikt. Verder werd een nieuw type veiligheidsstuur- stang gemonteerd met twee kinkken en twee kruiskoppelingen. De VW 1302 wordt aangedreven door de versterkte 1,3 liter motor, die eveneens te vinden is in de 1971-versie van de 1300. Zij levert tien procent meer vermogen (44 DIN-pk, was 40 DIN-pk, ofwel 52 SAE-pk bij 4600 t.p.m.). Deze winst werd onder andere bereikt door toepas sing van een andere carburateur en een gewijzigd inlaatspruitstuk (met vorkvor mige vertakkingen direct naar de inla ten), een garantie voor een betere cilin- dervulling. Het reservewiel ligt horizon taal in de voorste bagageruimte. In S-uitvoering wordt de 1302 geleverd met een 1,6 liter motor met 60 SAE-pk bij 4400 t.p.m. en 50 DIN-pk bij 3800 tot 4000 t.p.m., en schijfremmen op de voorwielen. De frontpartij is bij beide wagens, ook al doordat zij 7,5 centi meter langer zijn dan de bestaande ke vers, ronder geworden. Verder onder scheiden zij zich uiterlijk gaande modellen door de weerszijden van de auto, wat afvoer van de lucht plaats vindt. Wij spraken 1 gebruik van jaren is er sprt de eenvoudig Tijdens de wasautomatenshow de beroemde 170 Ltr Linde koelkast van f 469.- voor f 359.- In die veel bezongen goeie ouwe tijd, tóen vliegen nog een gewaagde onder neming was, kwam ook de autosport de aandacht opeisen. En bij autosport valt natuurlijk direct de magische formule: De Monte Carlo Rally. Een bonte verzameling fanatici en hun even fanatieke grillige voertuigen treden tegen elkaar in het strijdperk over dui zenden kilometers, op de slechtste wegen en in het slechtste jaargetijde dat Europa kan opbrengen. Er zijn ongeluk ken aan de lopende band, intriges en heldenmoed, diskwalificaties en misver standen - en pas in de laatste seconde zal een geplaagde official in Monte Car lo, dronken van het toasten met cham pagne op telkens weer een andere win naar, de begeerde beker aan het recht hebbende team uitreiken. Het is een meer dolkomische dan tragische film. zelf mengen e knoeien met zand cement kant-en-k I •cie. In elke goede •nbyL deine karweitjes rzaak.Voo' .i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 9