Boerenleenbank Serie ’Hartzegels’ verschijnt op 28 juli F Cassette met 3 Ip’s brengt geluiden uit Nederland 1945-1970 Gisteren 24 juni om 9 uur opende de Boerenleenbank te Tilburg uitnodigend de deuren van haar 8e vestiging. Het nieuwe kantoor staat in de Amarant st raat, vlakbij het moderne winkelcentrum op het Paletplein. ’Tilburg Totaal’ kan van zich doen spreken door het toerisme BEAMIX kant-en-klare metsel specie. In elke goede hobbyzaak.Voor alle k kleine karweitjes J thuis. 40 - 1 I m is. j 1 Zwemmen Openluchtspel in Oisterwijk voor gehandicapten IN 1969 1970 - paqina 18 Donderdag 25 juni 1970 - pagina 19 DETILBURGSE KOERIER loge A 1 J 36 Propaganda-materiaal 200 tips ir z< Overzicht k EERST ETEN’ tyder racht, «MRLAHO 12c NEDERLAND 23 c van de fraaiste recreatie ve- en die gelijk wij reeds gewest Het idee dat wij willen voorstellen is, dat zoveel mogelijk inwoners van Til burg e.o. zo’n VW-agenda toezenden aan familieleden of kennissen elders in Nederland met een streepje bij de attracties, waarvan de afzender op de hoogte is; dit met de bedoeling de mensen uit te nodigen voor een bezoek bij gelegenheid. Op die manier kan men er zeker van zijn, dat die agenda ook wordt ingekeken. Eeuv le d 03 u u 2 c*ö È6 ra o ID CT) CO CO w 13 juni werden aan de vol- sn'van de oudervereniging eind’ het zwemvaardig- Amarantstraat 70, Tilburg telefoon 26032 kasuren: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 5.00 uur. bovendien vrijdagavond van 6.00 tot 8.00 uur. o.m. het geven van voorlichting iviezen en het houden i geeft van 28 j ag ten bate van loog héél hoera de Schiedam mei 1946) vermoorde Een zonnige opname van de Drunense Duinen, een gebieden van ons gewest. Een nieuw vestigingspunt van een snelgroeiende bank in een plaats vol ontwikkeling. Een modern uitgerust kantoor. Zo vindt U er een kluis met safeloketten, een nachtkluisinstallatie met cassetten automaat en bankpostboxen. Uw vakantiereis of verzekeringen kunt U er rustig met een van onze deskundigen regelen. Kortgezegd: ook in dit nieuwe kantoor kunnen wij U van dienst zijn in alle gevallen waarin U een bank nodig hebt. Op tijden die het beste met Uw mogelijkheden overeenkomen. De nieuwe Boerenleenbah|<- vestiging in de Amarantstraat ging op woensdag 24 juni voor U open. Gemakkelijk om even binnen te lopen als U toch gaat winkelen... Bovendien is de eerste kennismaking extra voordelig tijdens de openingsspaaraktie, die duurt tot en met vrijdag 3 juli. Iedere nieuwe spaarder, die tenminste f 10,- inlegt, ontvangt een gratis spaarinleg van f 5,-. Op zaterdag 1 gende pupiller /Het Zorgenki heidsdiploma B uitgereikt: M. Jansen; E. Couwenberg; ven; H. de Vries; K. v.d. 1 Schaepman; L. Verspeek; Deze diploma’s werden be leiding van Tilburg, door de Van de leidir digheidsdip Mevr. Willems. Voor B: Dhr. A. Collen, voor C: Dhr. Willems, Dhr. Spijkers en Mej. H. W(jd mans, voor D: Dhr. J. v. Noye. de bank voor iedereen ’Hart van Brabant’ bevat in het onder havige nummer tal van bijzonderheden, historische achtergronden, uitgaans mogelijkheden van zeer vele plaatsen in Brabant. De vijfentwintig grootste gemeenten komen met een beoordeling ’HART VAN BRABANT TOONT INVENTARIS over zichzelf, van de hand van de burge meester. in het Land van Heusden en Alten, duinlandschappen bij Drunen en Loon op Zand, bossen en vennen en familie-ontspanning in Oisterwijk, watersport en strandrecreatie in de Beekse Bergen, jachthavens aan de Maas, dierenparken, vogelparken, de Efteling en juwelen van oud-landelijk agrarisch landschapsschoon. grote nieuws. Regelmatig worden frag menten uit de jaarlijkse Troonredes in gelast over de Woningbouw (gesproken door Michiel de Kruijf), een stééds toe nemende regeringszorg... Dit voortdu rend oplezen tussen allerlei merkwaar dige news-items door van die fragmen ten over de Woningbouw krijgt door de taaie monotonie ervan een beklemmend effect - je denkt: het zal in 1980 of 1990 nog wel precies hetzelfde zijn. ’Geluiden uit Nederland 1945-1970’ zijn dus vooral high-lights uit journaals; afgezien van Netty Rosenfelds com mentaar worden ze nog verlevendigd of geac< plaat hiervan: geboorte zijn gouden keel een commentaar in de hal van I Amsterdam (5 elkaar slaan van ligen, mentaar van burger klinkt prompt ’Op van de 3 Jacksons. Het gehele klankbeeld wordt afgesloten met Bloems gedicht ’Na de bevrijding’, gevolgd door één langgerekte toon uit ’Les enfants d’Hiroshima’ van Pende recki. Het VW-tijdschrift Hart van Brabant’ brengt voor de maanden juli en augustus een nieuwe service: er wordt namelijk aan de toeristen een zo volledig mogelijk overzicht gegeven van alle attracties en beziens waardigheden, niet alleen van Midden-Brabant maar van de hele provincie. Dit is een initiatief, dat alleen maar kan worden toegejuicht en dat de hoop wekt, dat het door de andere VW-voorlichtingsorganen zal worden nagevolgd. Wij zouden hier niet speciaal de aandacht aan schenken, ware het niet, dat hierin een mogelijkheid schuilt voor de inwonders van het stadsgewest Tilburg e.o. om zich praktisch ver trouwd te maken met de actie, die volgend jaar komt: ’Tilburg Totaal’, e gelijk wij reeds gemeld hebben ten doel heeft de image van ons ;t in Nederland en daarbuiten te verbeteren. al. Ons Indië leek gewoon weer een deel van het vaderland, de KLM vlc ver, er werd walvilees gegeten, l Karei Doorman meerde af iri Si en Winston Churchill 11 herdacht in Amsterdam de Joodse bevolking. We hebben nu één plaatkant gehad, maar de volgende 24 jaar worden tot vijf plaatkanten gecomprimeerd - hoog tepunten van hoogtepunten dus uit het iccentueerd door fragmenten van itopnamen. Enkele voorbeelden i: bij de zes aankondigingen van tes der Oranjeprinsen zet Heintje -J—i 1tp.p1 op met ’Mama’. Als we horen van een matroos het Centraal Station van april 1967) over het in i behaarde arbeidsonwil- met in aansluiting daarop com- smeester Van Hall, de woelige baren’ In de Oude- en Nieuwjaars weken wordt in de bioscopen altijd een filmjournaalcollage vertoond van vrolijke en minder vrolijke voorvallen uit het verstreken jaar. De tekst die de commentator erbij opleest, wordt in de ironische sfeer gehouden. Zo wordt voorkomen dat de zaal in snikken uitbarst door de Weemoed van het Definitieve Voorbije, en bovendien wordt objectief afstand genomen van dingen waar we ons tóen vreselijk druk om maakten. In dezelfde geest werd door Philips een album samengesteld, bestaande uit drie LP’s en fotofolder (zwart wit) in een cassette, getiteld ’Over 25 jaarEen geluidsbandencol lage, hoofdzakelijk afkomstig uit het Historisch Archief van de NOS, naar eigen smaak samengesteld door Michel van der Plas (43) en Bob Uschi (58), ironisch aaneengepraat door populaire omroepvrouw Netty Rosenfeld. Ook Netty Rosenfeld had er in 1945 geen idee van, hoe Nederland er in 1970 zou uitzien. Op een paar zonderlinge science fiction geesten na, die het nog mis hadden ook, speculeerde niemand op die onvoorstelbaar verre datum. Een straatvers uit die tijd heette ’Over 25 Jaar’ (zal ik jou nog steeds beminnen) en dat betekent dus: eeuwig. :uwig trouw zworen elkaar in die dol dwaze zomer van 1945 de magere, schamel geklede Trees en haar door voede Canadeze militair van bijv, de Seaforth Divisie, een onvoorstelbaar rijke boy uit een ver Utopia, die nylon kousen, chocola, sigaretten, kauwgom en wat al niet voor wervingsmiddelen weg te geven had. Op de puinhopen van jen te herrijzen Nederland, waartussen het restant van de Duitse Wehrmacht naar vernietigd Duitsland terugwandel de, ging popzanger Albert de Booy het Nederlandse Volk voor in het vers ’Trees heeft een Canadees’. (Intussen werd de Trees die een Duitser had ge had, kaalgeschoren). Dit is het eerste authentieke versje op plaatkant 1, na kapitulatieberichten van Radio Oranje en Radio Herrijzend Nederland, het ge dicht ’Vrede’ van Leo Vroman en radio reportages van de bevrijdingsdag 5 mei 1945. Dan wordt het tijd voor de ernst van het dagelijkse nieuwe leven, struikelstap voor struikelstap naar de welvaartsstaat. Karei Lotsy zegt (12 juli 1945) dat we ons op sportvelden ’eervol’ te gedragen hebben. De prinsesjes arriveerden, de eerste elektrische trein werd van Amsterdam op Haarlem losgelaten, uit het Entrepotdok in Amsterdam werden kerkklokken opgevist, de Wieringer- meer viel weer droog, minister van financiën Lieftinck saneerde het geld (elke Nederlander begon in 1945 in theorie met een tientje), daar zijn de eerste problemen van de Wederopbouw In de WV-gids worden ruim 200 tips gegeven voor de komende twee maan den met vermelding waar het te doen is, wat het kost en bij wie men zich kan vervoegen om informatie. Dan wordt NEDERLAND 45c PTT geeft van 28 juli t.e.m. 22 augustus 1970 drie bijzondere postzegels uit met toeslag ten bate van de Nederlandse Hartstichting. Doelstellingen van deze stichting zijn o.m. het stimuleren van onderzoek naar de oorzaken van hart- en vaatziekten, het geven van voorlichting aan artsen, patiënten en, in het algemeen, het geven van adviezen en het houden van bevolkingsonder zoek in beperkte omvang. De voorstelling op de zegels is een samenvattend beeld van de gekwetste onderde len van het menseljjk organisme: hart en bloed. Het ontwerp werd verzorgd door Marte Röling uit Amsterdam. Waarden en kleuren: 12 plus 8 ct rood, oranje en zwart 25 plus 10 ct rood, rose en zwart 45 plus 20 ct rood, groen en zwart Bijzondere tekst: ’HARTSTICHTING’ alsmede ’UW HART.... UW LEVEN’. De prijs van de serie is f. 1,20. Tenslotte wordt nog gewezen op de mogelijkheid oni individuele tochten aan te vragen, die dan volgens de eisen door de VW worden samengesteld. Dit alles is voor de inwoners van ons gewest even belangwekkend als voor de eventuele toeristen. Men zou van deze bijzonderheden, die in eigen kring niet of nauwelijks bekand zijn, op de hoogte moeten komen en dan zou men onder de indruk komen. We zeiden het reeds: de voornaamste promotoren van Tilburg en gewest moeten de inwoners zelf worden. Hier is een goede gelegen heid om aan materiaal te komen. E. Couwenberg; J. Verhoe- Vries; K. v.d. Velden; A. L. Verspeek; A. Smulders. >ma’s werden behaald onder het Roode Kruis Korps, afd. Het examen werd afgenomen Hr. Bastijn Jr. iding slaagden voor zwemvaar- iploma A: Mevr. Staps en vermeld een uitgebreide reeks auto tochten, fietstochten en wandel tochten, waarvoor men aan alle WV-kantoren de routekaarten kan kopen voor de prijs van één gulden. Speciaal wordt vermeld de ambachten- toer, waarbij automobilisten een te voren geregelde rit kan maken langs de diverse beoefenaren van de oude ambachten in ons gewest: meubels, riet- vlechten, handweven, poften bakken etc. Voor deze tocht is vooral in de Randstad propaganda gemaakt en dit seizoen zijn zijn dan ook al meer dan 1200 deelnemers deze rit gaan maken en werden bij de diverse ambachts lieden gastvrij ontvangen. Het is te ver wachten, dat dit aantal de komende maanden nog zal verveelvoudigen. Nooit meer^W y zelf mengen en r knoeien met zand en’ cement. Er is nu - Zondag a.s. voeren de Verenigde Oisterwijkse Spelers in het Natuur- theater op het volkse stuk van Thom Brouns ’Het Galgemaal van Govert Goedbloed’. Het is voor openluchtspel bewerkt door Jan Jaspers, die ook de regie verzorgde. Het is de laatste maal, dat tijdens dit seizoen dit stuk wordt gebracht, dus liefhebbers van goed openluchttoneel zullen er goed aan doen zondag naar de Oirschotsebaan te gaan. Het verhaal van het stuk behan delt op humoristische manier het gege ven van een man, die in de oude tijd onschuldig was veroordeeld en zou wor den terechtgesteld. De terechtstelling werd opgeschoot om-i dat beulen en publiek eerst moesten gaan eten, waarop de veroordeelde de kans zag er tussenuit te gaan. Dat dit tot dolle verwikkelingen leiden moet zal in het stuk wel blijken. Het is een openhartig volksspel, war- van iedereen naar hartelust kan genie ten op de schaduwrijke tribunes mid den in het bos. Zondag om 14.00 uur ontvangt Tilburg op Sportpark Moerenburg Lijnden uit Badhoevedorp, een niet te onderschat ten tegenstander die enkele jaren gele den nog in de le klasse uitkwam. De stand is nu: 1. Robur 6-12; 2. Donar 6- 10; 3. Tilburg 8-10; 4. Hazenkamp 7- 8. Tilburg mag a.s. zondag dus niet verliezen, anders wordt het contact met de koplopers verbroken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 19