RADIO CEKO Ifl GAS f n! Blauwe lucht wordt steeds zeldzamer 98 hooll hamers van KLEURENTELEVISIE FLORYN FILMS DEZE WEEK Jonge monteur stichtte in 50 jaar groots, modern garagebedrijf BLAUPUNKT 9 PHILIPS LOEWE OPTA PEN ISPORTAFDELINGI CENT liet llppefc JOT IN HET KORT 1.95 Sportdag Flamingo’s Wedstrijden St. Christoffel Geslaagd voor pedicure-examen Uitslagen L.E.A.O.-examens SI Iffl e® I Ha fijn... een borrel van floryn! ni 1970 pagina 2 Donderdag 18 juni 1970 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER Broekhovenseweg 73 Telefoon 23208 Tilburg 350,— BEGONNEN IN FIETSENHOK Speciale Vaderdagaanbieding. 175,- inte prijzen. 1 i-BOSCH VADERDAG -ESTA Heuvelstraat 50 (hoek Willem ll-straat) B. v. d. Mortelpl. 57 Tel. 70647 Maak vader blij Door specialisatie meer keus NOORDERLICHT ’Jeff, als een rat in de val’ AMBASSADE DOKTERS ‘S* ’Allemaal naar bed’ WEEKENDDIENST Zaterdag 20 juni CHICAGO HARMONIE ’Bankoverval op klaarlichte dag 2e week ’Meisjes intenaa(k)t’ Dongen MIDI ’Whisky ratten’ Zondag 21 juni I Dongen Hilvarenbeek a Restauratie ramma voor deze dag Goirle Tandartsen Apothekers EN VELE ANDERE CAMERA La Fiancee du pirate’ Dierenartsen Brink. Tel.. van HULP NODIG? r DROGISTERU SPECIAALZAAK VOOR TILBURG WESTJ [EL. 31420 35,- 45,— Onlangs sla bur; (E.T Keuze uit honderden geschenken me ari ,e en na de bevrijdir ie maar moeizaam c oeeld op 14.45 en knappe verstand. in de krant '□ers i00,- hier- Een van de ’manieren’ uit de Franse on derwereld. Uit de gangsterfilm ’Jeff, als een rat in de val’. die de argeloze lezer de en, dat het vooral om- KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! of door onze ten opzichte vs 1967-1968 1968 1968 1967-1968 1967 1966- 1967 1967 1968 1967- 1969 1968 1968 Oude Markt 8. Tel. 26783. 't Zand, Westermarkt 7. Tel. tiseert de Tilburgse Christoffel’ behen- nobeert t lukt hem lij het ns half elf ien onder Tel 21673 (ook na kantoortljol b.g.g 26025 Bosscheweg IIO, Enschot. •1648. rijke en aan- jankoverval Voor „JONGE” VADERS onze CHICKEN SHOP >P f sportpet Kerkstraat 10, Goirle. 113. i on- lisde var hij Betrouwbar» gebruikte wagens met schriftelijke garantie KELEN v. Dooren, '73717. Spr van 12.00 - 12.3( 18.00 uur. Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek 32867. Aan de L.E.A.O.-school ’Dr. Ariëns’ Jan Truyenlaan 19 en 21 slaagden de volgende leerlingen voor de 3-jarige op leiding Lager Economisch en Admini stratief i Tilbv»- Fons [Hoender vangers I lerenmodeadviseur heuvelstraat 133 tilbury Parkeren voor de deur Leeuwenberg, Tel. 04247-121 uit igtepunt s-Rood teranen- 5s op dk i komen, liefd op el Als zij Cr I Ford 12M 2-deurg Ford 12M 4-deurs Ford 17M Ford Cortina FORD Cortina GT Ford Corsair Ford Zephyr Ford Escort 1100 V.W. Fiat 850 coupé Vauxhall Viva v. Rhijn, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1355. met een gebreid jasje tricot colbert polo-coll-pull overhemd sportshirt badstof pull sport-jack kamerjas pyjama das met pochet zakdoeken manchetknopen ruitercap hoed of Op 5 juli a.s. organi Automobielclub ’St. L digheidswedstrijden voor automobilis ten op Karting Centrum te Dongen. Vele bekende rijders zullen deelnemen. Het is een open evenement, kan zich opgeven. Verwacht w er ongeveer 200 deelnemers aan zullen verschijnen. Van zondag ochtend 8.00 I Lansink, Westei II Janssen, Hc III v.d. Vas 23225. IV Erlings, St. Annaplein 5. Tel. 20505. v. Dijk, St. Josephstraat 106a, Dongen. Tel. 01623-2277. Uit 1920 dateert ook de vruchtbare samenwerking met de oliemaatschappij Chevron die toen nog Texaco heette. Benzinepompen waren er nog niet en Jansen, Kerkstraat 24, Dongen. Tel. 01623-2266. Elke A-1 auto Is door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd. en wordt schrtfte- lljk gegarandeerd. Kom kijken neer deze soeclele aanbiedingen: iedereen wordt, dat de start Bijvoet, Apoth. 72165. Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie. In april 1920 begon de negentienjarige Eduard Lepelaers ’voor zich zelf zoals dat heet. Na zijn leerjaren o.a. bij Garage Frans Bogaers, vond hij de tijd gekomen om op eigen benen te gaan staan. Het gezegde dat alle begin moeilijk is gold ook voor de jonge Eduard, toen hij zich vestigde in het washok van zijn ouderlijke woning. Onder primitieve omstandigheden repareerde hij daar fietsen en motorfietsen op een oppervlakte van nauwelijks 5 m2. Het is nu, na vijftig jaar, bijna on voorstelbaar dat daar de basis werd gelegd voor de verdere uitbouw van het zakelijke succes dat de heer Lepelaers heeft bereikt. Vicky, die intussen gekomen, zoekt coi die manier meer Met het resultaat dat zij ver- elkaar worden.... Jrown met Erwin confronteert, leidt dit echter tot niets. Ofschoon Vicky de dader is, ks Thomas Crown wil nog bankroof organiseren. Vi hem er vaaf te brengen, haar niet. Ze spreken af c zal ont: geld in Toch licht Vi met naar blijkt dat want hij zelf al he I. G. U. M. L. J. M. W. Heijden, F. M. A. De examens van genomen in ’Spot aan de Boomstraat de opleiding is gehuisvest. De examens hadden een duur van ’s morgens tot ’s avonds zes uur en stonde medisch toezicht. Het was dan ook een groot moment toen om zeven uur de voorzitter de heer W. Puffius uit Den Dolder met een toepasselijk woord de 5 geslaagden de zo fel begeerde diploma’s kon uitreiken. Een candidaat werd afge wezen. De docent van de geslaagde can- didaten was onze stadgenoot de heer P. F. Beljaars. dag 20 juni a.s. organiseert de miging ’FLAMINGO’S’ haar sportuitwisseling met de ting ’Rood Wit’ (België) niet als hoog wedstrijd, Flamingo’s- rafgegaan door een vete ’Flamingo’s-Rood Wit. strijden worden gespe terrein. Aanvang 14 i, Johan Amoud van Marianne i, Prof. Gimbrérelaan 53. Tel. jreekuurtijden: zat. en zond. 10 uur en van 17.30 - f zeker weet dat Crown tan ze niets bewijzen, één keer een ricky prot maar dit dat Vicky ptmoeten op de plaats waar hi iii ontvangst zal nemen. t licht Vicky de politie in. Samen inspecteur Eddy Malone gaat ze de afgesproken plek, maar daar t Thomas Crown haar door had stuurt een ander en is intussen iet land uit.... De vraag is of de vernietiging van de wereld zal worden veroorzaakt door de atoombom, of door onze eigen onver schilligheid ten opzichte van de natuur. De kans dat de mensheid aan lucht- en waterverontreiniging ten gronde zal gaan is aanzienlijk groter. I geleverd in kisten van iter elk. De benzineom- toen zo’n 2 kisten per i 1924 maakte de jonge grote sprong: hij verhui sscheweg, waar achter de rijwielzaak van Vorselaers een schuur in gebruik werd geno- lonteurs werkzaam wa- Rol zó uw buikje weg. Rol zó uzelf fit met body-roll slechts Thomas Crown, een zeer rij! trekkelijke man, heeft een bs ““'■‘’•ganiseerd op klaarlichte dag, met srs die hem èn elkaar nog nooit ezien. De overval slaagt voor- en Thomas brengt het geld iet op een re- leider van een bende tsontziende gangsters, ;enieuze overval, enige imanten te bemachti gen. In Brussel zoekt hij naar een heler terwijl de bende wacht in een sport kaal. Dagen gaan voorbij zonder taal teken van de leider. De ongeduldig er spel. Ze besh en veranderen naars met de h de gangstc ’nouvelle ve end wordt r De motorisering van Nederland ging met sprongen vooruit en Autobedrijf Ed Lepelaers volgde deze ontwikkeling. In april 1963 werd een tweede hal aan de Ringbaan Oost in gebruik genomen en steeg het personeelsbestand tot 70 personen. De laatste grote uitbreiding kwam in 1965 tot stand door de vesti ging van een bedrijf aan de Tobias Asserlaan in de nieuwe stadsuitbreiding van Tilburg, waarmee gezegd kan wor den dat Ed Lepelaers de snelle groei van Tilburg aardig weet bij te houden. In 50 jaar van 5 naar 4600 m2 van 1 naar 90 werknemers van 7 naar 1250 auto’s per jaar en van 600 naar 3.000.000 liter brandstof per jaar geven een beeld van hoe alles kan groeien. tien jaar had een jonge gepresteerd een garagebe- P’ond te krijgen met kraan- nepomp, dat al een seri- it betekende. In 1929 Lepelaers ook erkenning it hij voor het eerst offi cieel dealer wordt van een bekend auto- lerk, te weten Studebaker. Op 1 janu- ri 1931 werd E. Lepelaers benoemd tot General Motors Dealer voor het merk Opel in aanwezigheid van Fritz von Opel persoonlijk. Nu bijna veertig jaar later kan gezegd worden dat dit een voor beide partijen gelukkige greep is geweest. In 1937 onderging het pand van de Bosscheweg een uitbreiding van circa 250 m2. Het doorknippen van het lint bij de opening werd gedaan door Eduard Lepelaers junior. De oorlogs jaren zetten alle autoactiviteiten op een laag pitje en na de bevrijding kwam de economie maar moeizaam op dreef. 8.00 uur tot maandag- uur: ürpark 156. Tel. 73442. Hoefstraat 258. Tel. 20212. t aart, Tuinstraat 85. Tel. jaar een restauratie ind aan de Bosscheweg gerea- ■no-raam maar zeker namen de seds grotere vlucht en in ook het ogenblik zeker larop de heer Lepelaers ische bedrijfsuitbreiding igbaan Oost or de bouw jropper- 3 april /e van de ig werd om- in Oost 276 ïrruimte ge- AUTOMO«I«.M1.I. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 21673 de benzine werd 6 blikken a 10 lit zet bedroeg t week. In mei 19- dememer de g- naar de Bossc huidige houten men en waar 3 mc ren. In dat jaar wordt ook gestart met de reparatie en verkoop van automo bielen. Dat eerste jaar bedroeg de ver koop 6 auto’s. In 1929 in de maand mei wordt een droom van de heer Lepe laers werkelijkheid. Hij betrekt dan n.l. een nieuwe vestiging met woonhuis aan de Bosscheweg met een bedrijfsopper- vlakte van 350 m2, een showroom en een personeelsbezetting van 9 personen. Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: I Palmen, Goirkestraat 43. Tel. 20383. II Sicking, Haydnstraat 143. (hoek Beethovenlaan) Tel. 32880. III Albregts, Nwe. Bosscheweg 24. Tel. 23662. IV v. Zutphen, Spoorlaan 402. Tel. 20283. Boven Tokio hangt een met roet bezwangerde mist en dat is de reden dat er regelmatig mensen zijn die zich afvragen of het wel zin heeft om een auto te kopen, terwijl er geen blauwe, frisse lucht meer is om onder te rijden. De propere Zwitsers stellen zich soortgelijke vragen. Het mee van Genève en het Bodenmeer worden voortdurend donker der door het vervuilde afvalwater van steden en fabrieken. In Italië wordt het huisvuil netjes in plastic zakken opgehaald om vervolgens als confetti over het landschap te worden uitgestrooid. De legendarische fjorden van Noorwegen zijn niet meer zo kristalhelder als vroeger; er drijven stinkende koeken vast afval rond. De vervuiling schijnt geen grenzen te kennen. laagde voor het ’Eerste Til- >urgse Academie Chiropody’ V2.T.A.C.-12 juni 1954) voor het diplo ma pedicuur/algehele voetverzorging/ massage de volgende candidaten: Mej. van Belkom, de heren Beerens, L. F. van de A. J. M. Erkeland en J. Meester, allen uit Tilburg. de E.T.A.C. werden af- -ortakademie Beljaars’ aat alhier waar genoem- De robuste Amerikaan Jim Doyle wordt weggebracht naar dystrafge- ingenis van Vail, U.S.A. Daar maakt ij kennis met zijn medegevangenen. De eerste nacht van zijn opsluiting weet hij het slot van zijn celdeur te forceren en bevrijdt hij zijn collega’s. Na een hevig gevecht met de bewakers weten zij te ontkomen. Zij gaan uit el kaar en spreken een verzamelpunt af waar zij elkaar weer zullen treffen.... Wanneer zij daar weer zijn verzameld onthult Doyle de ware toedracht... hij heeft hen bevrijd 3, moeder begraven. Het armoedige meisje ontpopt zich als een vrouw en wordt omdat hij hen - c specialisten der misdaad speciaal werkje nodig heeft, hoofd van een der grootste ^organisaties zijn grootste itschakelen, die zich heeft Jigd oud het klooster en het bol- onthult Doyle jecteur van van van georgar helpers hebben gez treffelijk e naar Zwitserland en zet he kening onder nummer. De politie en de verzekering staan voor een raadsel. De verzekering zet haar al lerbeste detective in: Vicky Anderson, een jonge, buitengewoon vrouw, met een heel scherp Vicky zet een advertentie waarin zij vraagt of één van de helpe zich tegen een beloning van S 25.000 wil melden. Inderdaad krijgen ze h»< door een zekere Erwin te pakken. op Thomas’ spoor is intact met hem, om over hem te wetete Op zaterdz Sportverer..0. traditonele sportverenigii Herenthals (E de voetbalwedstrijc Wit, vooraf wedstrijd ’F Deze wedst het AaBe 1 15.30 uur. Het officiële progra ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Ontvangst van de Belgische gasten aan de grens 10.30 uur: Serenade in clublokaal de ’C 11.00 uur: Receptie in clublokaal de ’C 13.45 uur: Bijeenkomst clublokaal ’C, waarna gezamenlijk vertrek per autobus of op eigen gelegenheid naar voetbalter- rein AaBe voor de bovenvermelde wed strijden. Na de wedstrijden zal er voor de gasten en genodigden een koffietafel worden 'aangeboden en de rest van de avond in een gezellige sfeer worden doorgebracht met diverse attracties. Het is daarom nuttig dit soort zaken in de pers doorlopend te signaleren, iets dat het maandblad Het Beste in een zes pagina’s groot artikel deze maand zeer duidelijk doet aan de hand van feiten en cijfers. Biologen hebben al jarenlang gewaarschuwd tegen de aktiviteiten die de mens jegens de natuur meent te ’mogen’ ontketenen. In de Verenigde Staten worden per jaar bijvoorbeeld vierhonderdduizend hectaren zuurstof producerende bomen eenvoudig wegge asfalteerd. Trieste feiten, indruk zouden kunnen gever toch allemaal wel meevalt, vi dat het bovenstaande beeld vooral op het buitenland betrekking heeft. In ons land echter besteedt de industrie veel geld aan wetenschappelijk onder zoek ter beperking van de vervuiling en aan de bouw van hoge schoorstenen. Afgelopen zondag vond in de Stads schouwburg het zesde waarderingscon- cert plaats voor Tilburgse harmonieën. Hieraan namen acht muziekgezelschap pen deel. De jury bestond uit de heren Sj. van Balkom, M. Ogier en P. Stal- meier. Harmonie Willem II verwierf het waarderingscijfer 7 en ontvangt derhal ve een subsidie van f. 600,-, Vogelen zang 7 eveneens f. 600,-, Heikant 6, goed voor f. 500,-, Tilburg ook een 6 en ook f. 500,-, l’Echo des Montagnes 8, f. 700,- PTT 9, f. 800,-, Orpheus 8, f. 700,-, Volt 9, f. 800,-. In totaal ver strekt de gemeente aan deze gezelschap pen een bedrag van f. 5.200,-. De PTT-harmonie en de Volt-harmonie werden beide gedirigeerd door S. J. v.d Wiel. Binnen tien jaar In nog geen Tilburger het drijf van de groni wagen en benzine euze concurrent vindt de heer in het feit dat Zeer bescheiden opgezet, doch gedre ven door grote energie en kunde met daarnaast ook het zo nodige zakelijke fortuin, geven aanleiding op het bedrijf van Eduard Lepelaers de historische woorden van toepassing te brengen: Siet wat Couragie Vermag. De eerste garage Lepelaers, die gebouwd werd aan de Bosscheweg op het terrein van de vroegere hoefsmid Vorsselaars, die al in 1929 voor het moderne verkeer moest wijken. Allemaal naar bed is een verslag van de reacties van een aantal mensen op een advertentie waarin amateurmodellen voor een sex-comedie worden gevraagd. In feite komt de film neer op een re constructie van werkelijk gebeurde fei ten. Men heeft voor deze Nederlandse productie een aantal mensen geïnter viewd naar hun opvattingen over sex. Hun ideeën zijn in beeld en geluid opge nomen. Twee armoedige vrouwen, moeder en dochter, komen zonder papieren aan in het dorp Tellier. Ze vinden een even armzalig onderkomen in een hut buiten het dorp. Op zekere dag wordt de moe der door een wegpiraat overreden en daar de papieren ontbreken, verlenen de dorpsautoriteiten geen medewerking aan haar begrafenis. De dochter besluit haar moeder te wre ken en nodigt de dorpsgemeenschap uit voor een drinkpartij. Als de mannen veel gedronken hebben, krijgt ze hen zover, dat ze haar moeder begraven. Op vrijdag 19 juni wordt in de aula van het instituut van de Stichting voor Hoger Beroepsonderwijs de diploma- uitreiking gehouden aan de geslaagde studenten. De bijeenkomst begint om half vijf. stuk voor stuk - voor een Hij wil als dranksmokkelor concurrent uit», gevestigd in een zwaar verdedi klooster. Als de aanval op met veel listigheid gelukt werk wordt vernietigd, zijn ware identiteit, (inspe politie, belast met de opsporing dranksmokkelaars - ’drooglegging’ Amerika - Zijn medegevangenen krij gen amnestie en met een fikse beloning vervolgen deze hun kronkelige levens pad. /enlaan 19 en 21 slaagden de leerlingen voor de 3-jarige O"- Lager Economisch en Admiiu- Onderwijs: jurg: Ad Beerens, Nanny van Berlo, is de Boeck, Bert van de Braak, Joost de Corti, Gerard van Deutekom, Hennie Diepenhorst, Carina van Don gen, Jeroen van Erk, John van Gastel, Gerry Goris, Philia Grimmink, Frans Hanssen, Helma Hobbelen, John van Huygevoort, Ine van lersel, Annie Im- rtrens, Marion de Kok, Riaj/afl Körven, Hans van Krieken, Fieh van. Lieshout, Peter van Luyck, Ella Mohammed Joenoes, Ernst Mohammed Joenoes, Joost Mutsaers, Ingrid Peeters, Ankie van de Pol, Bep van de Put, Geert van Raak, Ans van de Sande, John van de Sanden, Rob Schots, Jos Staps, JÓs Verkooyen, José Wouters. Berkel-EnschotHans Wolfs. Breda: Ferry Witkamp. Dongen: Guus van Rosmalen. Gilze-Rijen: Jan Bink, Johan Hesemans. Goirle: Antoinette van Amelsfoort. Haaren: Sjef Nooijens. Hilvarenbeek: Genie Adriaansen, Bressers, Theo de Bruin, Oirschot, Peter Oving, Souwen, Josef Zigenhom. Middelbeers: Marian Basten. Toch werd in dat van het par liseerd. Langzas zaken een stee 1952 was dan ook aangebroken waa^’ voor een drastische bedrijfst een stuk grond aan de Ring kocht en opdracht gaf voor van een grote hal met een vloer vlakte van 1400 m2, die op 1954 geopend werd. Ten gerieve steeds groeiende klantenkring streeks 1958 aan de Ringbaar een tankstation met parkeer bouwd. OgCIluilA. heer Lej Jeff (Alain Delon) gevaarlijke en niets weet door een inger miljoenen aan diam In Brussel zoekt de bende wacl jrtlo- ji gaan voorbij zonder taal of de leider. De bende wordt - ?n verdenkt Jeff van dubbel -Juiten hem te achtervolgen in koelbloedige moorde- uc buit voor ogen. Spannen- terfilm met een typische vague’ inslag, dus een happy niet gegarandeerd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3