Zondagsdienst wordt voortaan naar stadswijken geregeld J Men vervoege zich steeds bij geëigende vervangende dokter 1 ZWEM BROEKEN NEMZ /MEN Spectaculair vliegfeest van de RAF bij de Nederlandse grens Hulp voor Siantar-ziekenhuis rOKK/EPatat F MEUBELSHOW VAN DEN NIEUWELAAR HAAREN V. iLeviSi 4 Kroketten [hamers van hooll ’LETTERDOKTERS’ EN ’CIJFERDOKTERS’ H. Hartmis op de Heuvel Sportdag van Hieronymus Patiënten bij voorkeur naar de spreekkamer Wie wordt naaldprinses van Nederland Discussiedienst in Immanuëlkerk Gabelle fietsen fijne fietsen! ^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANïj^^^^^ ’n «Eindeloze» kollektie GAZELLE Letterdokters en cijferdokters Maj van Leest exposeert bij Palet Sedert verleden week vrijdag is de heer Charles Lasée weer terug in Tilburg als eigenaar van Bar Palet aan het Wilhelmi- napark. Deze bar, die door hem werd opgericht, verliet hij enkele jaren gele- caffinada 4 juni 1970 - pagina 16 Oplage 52.280 wie (roep snst vi FRITUURBEDRIJVEN CARNABY CLUB met "SOUND SPECIALS' zaterdagavond a.s. - aanvang 7.30 DISCO DANSEN Autobedrijf ,N.P.' OP 13 EN 14 JUNI, waarbij wij u gaarne onze exclusieve collectie meubelen tonen. MEUBELTOONZALEN KERKSTRAAT 10-Ta. 04117-221 Heuvelstr. 50 (Hoèk WillemUstr.) foto Van Aarle Elke vrijdag Vrijdag en zondag Telefoonstraat 19 zijstraat v. d. Heuvelstr. Paletplein 5 - Tel. 35698 Korvelseweg 202a- Tel. 34011 Condorstraat 13 - Tilburg Telefoon 33126 tram nele ting, ir en :ken. met ring. 69.- Donderdag 11 juni 1970 14e jaargang - no. 669 stalling reparatie uitdeuken spuiten verkoop van gebruikte automobielen DROGIST^ SPORTAFDELING I I Wa< ras, ijft - wor- 4f re zal UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250 - 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek VAPONA VLIEGENSTRIP .PIUSPLEIN 6y \hoek em mast ra aty en gezellen juli a.s. Een 2 tie in c gegaa ochte i altijc tolpei een haantje en een toeris deboom. De heer uit ons vorij tje was H. van I-1, te Tilburg. reke- spon- heeft gaat ding. De noord- pitein Hatteras- iijk, Enschotse- Molenbocht- .-plein, Spoorlaan, ninapark, Hasselt- Verkrijgbaar bij: Kees van Asten Stationsstraat 49 Tilburg - Tel. 26392 Ruim parkeerterrein achter Harmonie-theater Iedereen, ongeacht zijn of haar gezindte of leeftijd, wordt uitgenodigd aanwezig te zijn, Putten, ters Esbac Alle pativ doen het v tijdens het bellen. Is deze afwe antwoord van een hun vertelt welke dokter ze hebben. Het is dan wel nodij lijk, dat men de boodschap, Gi<- Vrij entree Eigenparkeerruimte aanwezig! ding. A de en Schaap- iberg, Van C de dok- lorssen. Machtige collectie Corduroy jada en broeken Kies uit ruim 2000 stuks 25 kleuren en 48 maten v.a. 26,75 CANADIAN STOCKS Gasthuisring, kwartier IV. hebben. Het heeft dokter onderweg bellen; de boodscl doorgegeven. waarmee hij thuishoort in Dus hij moet dokter IV "l geen zin om, als die is een andere op te diap wordt in elk geval vliegdt wordt ge; laire wijze imble’ do e van de firma Tecklenburg istenmenu van Hotel De Lin- heer uit ons vorige cirkel- lersel, Bilderdijkstraat 29 MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel 04250-33484 Vrij toegang opleest, helemaal uitluistert. Er is dus altijd een dokter uit dezelfde letter groep die waarneemt. Men kan dit ook zien op de raambiljetten, die alle hierbij betrokken dokters hebben, hangen. In Amsterdam wacht de winnares een vliegvakantie in Barcelona met een flink zakgeld, aangeboden door Trevira. De tweede plaats is goed voor een kostbare Singer-naaimachine en de derde voor een gouden armband van Optilon. 1 in vier ongeveer a“- loordwest, II noo±u- zuidwest. Men /artier men woont; f ongeval op zater- elk kwartier een ’Jawel’, zal men ’maar als ik nu zowat halver- >n, hoe weet ik dan of of IV woon? Dit volgende indel i loopt over Kapi Lovense Kanaaldij Sumatrastraat, Koestraat, N.S.-pl~ sring, Wilhelmi Kwaadeindstraat,Wandelbos- atenlaan en Spoorlijn. Wie bo- i woont zit in noord, .lijn woont zit in zuid. mis loopt van de Gori- ord, Juliana- lelminapark, ilein, Trouwlaan _jaan Zuid heen, jezin kan volgens deze indeling 1 of het in I, II, III, of IV thuis- n bij het lienst al- s zijn alle- er al van. wijs aan te hun wijk en in de krant te ze hun eigen zondagsdokter zij ge- maken gaat als van zij een waardebon De Tilburgse Koe- van Broer de Laat, tat, een waar- jstalen vlees- v.d. Kuip, Een probleem, waarmee vrijwel iedereen bij tij en ontij - meestal bij ontij - mee te maken krijgt is de zondagsdienst. Het is altijd prettiger voor de mensen om de eigen dokter aan huis te krijgen, dan alles allemaal van voor af aan te moeten uitleggen aan een vreemde. Van de andere kant is duidelijk, dat een dokter evengoed als ieder ander recht heeft op vrije tijd, te meer, daar dokters op gewone dagen eigenlijk vierentwintig uur in dienst zijn. Nu is ziekte of ongeval niet iets dat zich stoort aan weekindelingen en daarom moet, als de eigen dokter vrij heeft een regeling worden getroffen, waardoor collega’s invallen als dat nodig is. De dokterszondagsdienst wordt, gelijk bekend, in de krant elk weekeinde vermeld. Deze regelingen bleken voor de patiënten niet erg duidelijk. Het is daarom, dat Tilburgse artsen ons hebben verzocht de bestaande regeling voor het publiek te verduidelijken, zodat iedereen kan weten, waar hij bij spoedgevallen moet zijn. lag van Hieroi louden op -- *- pnt r Sedert januari 1970 Eigenlijk zijn er twéé regelingen, en dat is natuurlijk enigszins lastig. Men dient echter te begrijpen, dat dokters zelf per slot het recht hebben uit te maken hoe zij zich willen laten vervangen. Onze lezers worden verzocht in het hierna volgende goed te letten op de letter- of cij feraanduidingen. De patiënten van de volgende tien dok ters vallen onder letterregel’ dokters Bruisten, Loeber er veld. B de dokters Woudenl Cottaar en Vemoojj. >ach, Bozon en Van Hc itiënten van deze letterdokters wijste, als zij bij spoedgevallen et weekeinde hun eigen dokter /ezig dan krijgen zij i bandapparaat, dat ze dan moeten □dig natuur- die de band - De jaarlijkse sportdag van Hierony mus wordt dit jaar gehouden op zondag 14 juni. Het programma begint met een damesvoetbalwedstrijd tussen het elftal van Hieronymus en de Oisterwijkse Knuistinnen. Zonder twijfel zal voor deze wedstrijd grote belangstelling be staan. Daarna wordt tussen de Hierony- musleden van oud tot jong gespeeld om de Jucundusbeker, zo genoemd naar de oprichter van de vereniging. Er zijn ver der prachtige prijzen te winnen op het sportterrein aan de Jan Truyenlaan. De toegang is voor belangstellenden vrij. wachten tot de dokter komt. Bij zichtig behandelen zijn patiënten altijd te vervoeren, en zij zijn beter geholpen op de spreekkamer dan thuis. Is er echter van acuut levensgevaar sprake, b.v. verstikking, acute vergifti ging e.d. dan belt men het beste de GG en GD, die dan zorgt voor transport naar het ziekenhuis. De politie bellen in zulke gevallen, wat ook veel mensen plegen te doen, heeft weinig zin, want dan moet de politie toch weer de GG en GD bellen; dat kan evengoed ineens. Dit weekend wordt voor het Tilburgse publiek een nieuwe weekendregeling voor de huisartsen zichtbaar, die in fei te al functioneerde zonder dat het pu bliek er weet van had. Uit de regeling blijkt dat de artsen het onderling niet eens zijn geworden over de wijze waar op in Tilburg de weekenddienst zou dienen te functioneren. Er zijn twee groepen ontstaan. De ene groep be hoort tot de categorie letterdokters; de andere tot de cijferdokters. In ons be richt wordt nader uit de doeken gedaan wat daaronder verstaan dient te worden en verder hoe de ’nieuwe’ regeling werkt. Voor het publiek wordt het er niet een voudiger op. Men dient vast te stellen tot welke categorie zijn huisdokter be hoort en verder nog (afhankelijk van de categorie) wie men bellen moet en daar voor is het voor wat de cijferdokters betreft nodig te weten waar men woont. Het kost wat tijd en moeite om dat vast te stellen. Is men daar eenmaal achter dan moet men er niet op nen dat de arts die gebeld wordt i taan zal reageren. De ervaring namelijk geleerd, dat het publiek met het weekend wat eerder geneigd is me dische bijstapd in te roepen dan door de week. Dat is heel vervelend, maar er zal weinig aan te doen zijn, omdat voor een juiste beoordeling méér nodig is dan gezond verstand. Tilburg behoeft met deze regeling niet gelukkig te zijn. De artsen demonstre ren geen al te grote eenstemmigheid. Dat is in de eerste plaats hun eigen zaak, maar waar er ook een publieke zaak mee gemoeid is mag er op gewezen worden, dat de huisartsen met deze in gewikkelde regeling demonstreren wat te weinig gevoel op te brengen voor hen die werkelijk menen medische hulp nodig te hebben en die dan zo ongeveer een kompas of toch in ieder geval een zeer goede kennis nodig hebben van de Tilburgse stadsindeling. Voor de nieuw komers in Tilburg is dat niet zo eenvou dig. Misschien zou de GG en GD wat coördinerend kunnen optreden door op te treden als informatiecentrum, maar nog beter zou het zijn als de huisartsen nog eens aan tafel gingen zitten om tot een meer acceptabele regeling te ko men. Zaterdag 13 juni a.s. zal wederom de ’Naaldprinses van Nederland’ worden gekozen. In de afgelopen maanden na men ruim duizend dames deel aan de wedstrijd om deze titel. In deze kracht meting ging het erom eigen kleding te maken en te tonen. Middels 24 voor rondes, welke werden bijgewoond door bijna 10.000 toeschouwers en suppor ters, bereikten 48 dames de komende eindstrijd, welke zal plaatsvinden in het restaurant van Inkoopcombinatie ’Nederland’ aan de Delflandlaan 4 te Amsterdam. Een deskundige jury zal uitmaken welke kandidate zich ’Naald prinses 1970’ zal mogen noemen welke 7 dames haar zullen verge naar de Europese finale op 18 ji in Zurich. De actie-Siantar, ten behoeve van het ziekenhuis op Sumatra, dat de paters Capucijnen op zich genomen hebben te stichten, is op Koningin nedag 1.1. een beetje ten onder gegaan in de kou. Men zal zich het ludieke ziekenhuis nog wel herinneren, dat ter gelegenheid van de Braderie op Korvel was in elkaar gezet en waar zo’n 4200 gulden werd ingezameld. Het heeft alleen maar aan het weer geleden, dat de opbrengst betrekke lijk zo laag bleef, te weinig mensen hadden toen zin om de deur uit te gaan. De missieprocuur van de Capucijnen hoopt echter, dat de thuis blijvers van toen zich zullen willen revancheren. Op 15, 16 en 17 juni zullen in Tilburg huis-aan-huis brieven worden bezorgd, waarin de noodzaak van gulle hulp aan dit ziekenhuis nog eens duidelijk wordt uiteengezet. Bij de brief is ingesloten een girokaart, waarop men het bedrag kan invullen, dat men aan de actie wil schenken. Wij vermelden dit vervolg van de actie-Siantar in de bedoeling, dat onze lezers deze brief van de Capucijnen niet ongezien in de prullebak gooien, maar er wel degelijk aandacht aan schenken. Cijferindeling We komen nu aan de indeling met cij fers. Daar vallen de patiënten onder van alle dokters, die hierboven niet vermeld zyn. Volgens deze indeling wordt de stad onderverdeeld in vier ongeveer ge lijke stukken: I noordwest, II noord oost, III zuidoost en IV ga dus na in welk kwa in geval van ziekte of dag en zondag is in dokter, die waarneemt, zeggen, wege de stad woon ik in kwartier III of volgens de v< zuidlijn straat, I straat, straat, Gasthuisr straat, K laan, Stat ven die lijn beneden die.l. De oostwestgrei chemsebaan, Ringbaan Noor park, Goirkestraat, Wilhe Gasthuisring, St. Annapk en dwars over de Ringbs Ieder gezin kan volgens deze indel bepalen of het in I, II, III, cf IV th; hoort. In de krant staat voortaan 1 dokterslijstje voor de zondagsditi.oi. tijd een cijfer. Wie in kwartier III woont, moet dus de dokter hebben, bij wie een III staat; belt hij de dokter van II of IV dan loopt de boel in de war, want de betreffende dokter kent na tuurlijk niet alle straten van de stad uit zijn hoofd. Stel: iemand woont in de Olmenstraat; hij woont dan ten zuiden van de Kwaadeindstraat en westelijk van de Onze lezers, dienen - dit is de moraal van dit verhaal - zich er dus goed reken schap van te geven of zij een letter dokter’ of een ’cijferdokter’ hebben. De patiënten van de letterdokters maal ingelicht, dus die weten e De anderen doen er dus letten op kijken of kunnen vinden. Ten overvloede zegd, dat deze regeling niets te ■heeft met apothekers; dat ouds. CO9DUKOY MOEKEN Ruige grove rib In typisch „Franse pasvorm" v.a. ƒ35,95 Degene, die in Luzem met de hoogste eer gaat strijken, keert naar huis terug met een gloednieuwe Fiat 124 special, een geschenk van het blad ’Neue Mode’. Wat de dames in de selectierondes heb ben getoond, doet het beste voor ons land in Luzem verwachten. - Nu de jaarlijkse H. Harthulde reeds geruime tijd tot het verleden behoort ontwikkelt het secretariaat van het Ge bedsoffensief te Tilburg het initiatief tot het vieren van een H. Mis van Eer herstel voor de groeiende ontrouw aan het H. Geloof. Deze H. Mis zal worden opgedragen zondagmiddag 14 juni om vier uur ’s middags in de parochiekerk van de Heuvel. De liturgische gezangen zullen geheel in het gregoriaans worden uitgevoerd. Tijdens de H. Mis zal een predicatie worden gehouden door Mag. Prof. Dr. J. P. M. van der Ploeg O.P. Zondag 14 juni a.s. houdt de Oecume nische Groep Immanuël haar laatste dis- cussiedienst van dit seizoen. Deze dienst zal d.m.v. liederen, lezin gen, gebeden en discussie worden opge bouwd rond het thema, ’Het gezag’. Ds. P. Polvliet zal deze experimentele dienst coördineren. De plaats van samenkomst is zoals ge bruikelijk Immanuël, Gasstraat 30 (Besterd), de aanvang is om half elf. Gestreefd zal worden naar een sluitings tijd van (max.) 12.00 uur. Groot-Brittannië’s aanzienlijke bijdrage aan de NAVO zal het thema zijn van het grootscheepse vliegfestijn dat de Royal Air Force in West-Duitsland op 5 juli a.s. cp de RAF vliegbasis Wilden- rath, vlak over de Nederlandse grens bij Roermond, zal organiseren. Vrijwel alle typen vliegtuigen die dienst doen bij de RAF, waaronder Phantoms, Harriers en Buccaneers, waarmee de RAF in Duitsland over ongeveer een jaar zal worden uitgerust, zullen deelne men. den om zich in Baarle Nassau te vesti gen, doch thans is hij weer terug in Tilburg. Evenals in het verleden zal hij regelma tig jonge kunstenaars in de gelegenheid stellen in Palet te exposeren. Op het ogenblik is er een tentoonstelling van Maj van Leest, een expressionist, die doeken en etsen tentoonstelt. Maj van Leest is aangesloten bij de Westerbra- bantse kunstenaarsvereniging. In de maand juli zal er hoogstwaarschijnlijk een tentoonstelling zijn van Jos Boetz- kes. In de tropische hitte van deze week zochten velen verkoeling bij het zwem bad en deze konden de drukte nauwe lijks aan. Onze fotograaf was in het zwembad bij de Zouavenlaan en schoot er deze plaat. Als deze dame zich bij ons meldt ontvangt van een tientje van rier, een van f. 10,— een ijstaart van Kokkie Patat debon voor een roestvrijst schotel van de firma M. J. Naar de spreekkamer Tijdens een onderhoud met een der doktqren verzocht hij ons door te ge ven, dat de indruk bestaat, dat de mensen op zaterdag en zondag eerder menen een dokter nodig te hebben dan door de week. Zonder hoe dan ook invloed te willen uitoefenen op het oor deel van de mensen of ze een dokter nodig hebben of niet - per slot moet ieder dat zelf met een leke-oog beoor delen, en het is begrijpelijk, dat men maar liefst aan de veilige kant blijf mag er toch wel eens aan gedacht w den, dat het voor iedereen veel makke lijker is, als de patiënten naar de dokter komen dan wanneer de dokter de patiënten af moet. Doet zich dus een plotseling ziektegeval oor, dan is het wijzer, als men telefonisch een afspraak maakt om even met de patiënt langs te rijden, in plaats van thuis te gaan zitten 2 1/2 uur durende vliegdemoastra- de middaguren zal worden vooraf- «ooaan door een mini-vliegshcw in de wvutend, waaraan vliegtuigen teams van de meeste van Groot-Brittannië’s deelgenoten in de NAVO met die van de RAF een bijdrage zullen leveren. Op de grond zal een groot aantal vlieg tuigen een overzicht geven van de mili taire luchtvaart. Verder zijn er tentoon stellingen en vermaakevenementen voor de kinderen. De grote vliegdemonstratie die ’s middags wordt gegeven en die op spectaculaire wijze zal worden geopend met een ’scramble’ door vier grote RAF Vulcan bommenwerpers, zal het hele scala van strategische en tactische rollen laten zien die de RAF moet vervullen. Het hoogtepunt hiervan wordt een ge- vechtsdemonstratie die wordt opge voerd met behulp van het leger. Grote aantallen grondstrijdkrachten, 10 Vassex hefschroefvliegtuigen, Canber- is, Hunters en Harriers zullen hieraan deelnemen met ondersteuning van transportvliegtuigen van de types Her cules, Belfast en Andover. De Falcons zullen een demonstratie ge ven van hun verbijsterende nauwkeurig heid bij het parachutespringen met vrjje val. Het stuntteam de Red Arrows zal zijn staaltjes van adembenemende luchtacrobatiek vertonen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1