LE.v.d. BERGH Dinsdagse markt verhuist binnenkort naar Trouwlaan Ha fijn...een borrel van floryn! FILMS DEZE WEEK Gacella brengt Spaanse sfeer in The Blue Note I 425 STADSNIEUWS ƒ79, ’De Smidse’ fraaie nieuwe zaak Tilburg is heel wat markten rijk detilburgse koerier 1970 - pagina 2 Donderdag 4 juni 1970 - pagina 3 WEG VAN BURG. VAN DE MORTELPLEIN DOKTERS WEEKENDDIENST Zaterdag 6 juni Tel. 0- Dongen 1ELDTÜ! Zondag 7 juni. 8.00 uur tot maandag- Klottermarkt L 99. Tel. Moergestel Diessen Julianastraat 2, Diessen. Tel. Markten genoeg Dongen De Leeuw, Gasthuisstraat 17, Dongen. Tel. 01623-2777. Vlooienmarkt Tandartsen Vogelmarkt Apothekers Broekhovenseweg 27. Tel. UIT DE GROTE DISTILLEERDERIJ VAN M. DIRKZWAGER-SCHIEDAM Veldhovenring 96. Dierenartsen CAMERA. ’Riten (Het Ritueel)’ HULP NODIG? aren Heuvelstr.50 (Hoek WillemUstr.' JL HARMONIE ’De folterkamer van dr. Fu Manchu’ AMBASSADE MIDI. ’Lesbos: hogeschool der liefde’ DBS ’Patton’ EN VELE ANDERE Lichtgewicht CHICAGO Herenblazers 150, HERENCOSTUUMS ’Help. ik ben nog maagd' Herenpantalons 75,— Herenregenjassen tiet. Deze maand is het Charlotte Young-man costuums NOORDERLICHT 21S73 prijzen. 4de week Samenstelling Trevira - Wol in: Rode lampjes. 35 45,- Herencostuums (o.a. Groninger costuums) Hoofdbureau v. Politie, ring, Tilburg. >p het abatoir een op alle maandag- VERANDERINGEN GRATIS! 1 UITSLUITEND IN HET BETERE GENRE 1943. Generaal Patton brengt generaal Rommel ’n beslissen- dit wordt ter komen di jzaak blijkt te onderzoek inst van in- Na vele ontvoeringen, terreurdaden en moorden lukt het om de dreiging van de wereld af te wenden, maar wordt de meester der misdaden ook gestraft? Toegang 14jaar. toe, en wordt benoemd iant van het 7e leger voor BELT 0011 VOOR BRANDWEER, G G D. EN POLITIE. KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! keer op in Tilbi haar Spaanse er Tal 21673 (ook na kantoortijd! b 9 0 26025 Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie 3 vrijds zes, iterda»' Een st Opal a ring r maar •v/ang. De muzi door het n. Gorp, 22302. v. Gorp-Simonis, Tel. 26234. Louis de Funes, als taxi-chauffeur. Alle leeftijden. Nachtfilm: Rode lampjes. >rgen. Zij heid door °n aan de wal. In de d Spanje, maar in de angstelling geheven er sdien woi ntgome- te trek- Afrika, 1! de Duitse Inlichtingen: Noordhoekrir AUTO MOSIRMU. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 5 Lijst van geve week van 25 Hoopje stuivers; 1 pony; 2 lege kratjes; hout; doos koekjes; s. sleutels van Fiat; hé" overall; heren- of damesvest; sjaal; grijze regencape; grijs- snjack; porte" raagt de privéle- ijzon- □□LJLUULJLJLJLJUl ophef en ontheven 1 commando. Dan loopt ie invasie van Normandië Juten, 04254-33: burg en wijde behoefte zal joede situering van .kelijke interieur en gebruikt zijn om verfraaien zullen irage leveren aan leze nieuwe zaak. Ford 12 M Ford 12 M 4 -deurs Ford Cortina Ford Corsair Ford Zephyr Ford Escort 1100 automatisch Ford Escort NSU 1000 TTS V.W. Een andere markt, werd g het al Wat leidt met stee indertasje; srei; bruine bo< Goirle Schrader, Tilburgseweg 21, Goirle. Tel. 04247-1250. Het schijnt, dat veel Tilburgse huismoe ders niet precies weten, wat er zoal Goeie Vad^rij" Z° n ™secflt Schiedammertje uit de grote Er is zonnige vieux en zuivere jonge van Floryn. Extra zorgvuldig gedistilleerd en mild van smaak. Fijn om puur te drinken. Pittig In longdrinks. Of u hem kort drinkt of lang, u houdt met Floryn een heel goed glas in de hand. Dat proeft u wel. bers, Ger. Majellastraat 46a, Dongen. 1. 01623-2355 Van zondag ochtend 8.00 uur: Gommers, Wilhelminapark 71. Tel. 20193. De Waal, Veldhovenring 22722. Albregts, Nwe. Bosscheweg 24. Tel 23662. v. Zutphen, Spoorlaan 402. Tel. 20283 JONGE EN VIEUX... RASECHTE SCHIEDAMMERTJES! Speciale aanbieding!! Young-man pantalons (o.a. Spaans model) Elke A-1 auto Ie door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd, en wordt schrifte- lljk gegarandeerd. Kom kijken naar deze aoeclale aanbiedingen: Th. v. Delft, Oirschotseweg 15, Moer gestel. Tel. 04243-204 lichtgrijs lichtbruin in beige groen nachtblauw ou,w Thea en sn bekend ar- jubliek weet niet dat loetelijke drinker en is, die al louding heeft met Fisher. dit wel, maar hij "ig, omdat hij Sebastian ge- Zulk een markt zou geen grote allure hoeven te hebben en op zaterdagmid dag toch wel wat publiek kunnen trek ken. Misschien vindt iemand hier aanlei ding daar eens een initiatief bij te ont wikkelen. Enkele bewoonsters van de wijk toon den zich over deze maatregel teleurge steld. Het is altijd prettig als men een markt vlakbij de deur heeft natuurlijk. Maar een markt kan het nu eenmaal niet alleen hebben van de omwonenden en wanneer verder-af wonenden er geen belangstelling voor hebben, is daar niets aan te doen. Mocht een wat groter aan tal mensen het vervallen van de bedoel de markt betreuren dan is het aan hen daar kennis van te geven, maar dan zal er toch wel een en ander moeten gebeu ren om de belangstelling ervoor weer op een behoorlijk peil te brengen. Reijnen, van de Stichting jort Tilburg, verzoekt ons te dat vrijdagavond half negen, bij Mutsaers in het Zand’ een bij gehouden voor alle Iburg aan de Vierdaag- Nijmegen, resp. aatste week van PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING tijdelijk tel. 25525 b.g.g. 33370 - Zaterdag 6 juni wordt door de ver zamelaars vereniging Tilburg een ruil beurs georganiseerd in de zaal Kwaad- eindstr. 127, Tilburg van 14.00-17.00 uur. Zondag 7 juni wordt weer een internati onale ruilbeurs gehouden door de verza melaars vereniging Tilburg en wel in Hotel Café Rest. ’De Postelse Hoeve’, Dr. Deelenlaan 10, Tilburg. Deze beurs die door vele binnen- en buitenlandse muntenverzamelaars wordt bezocht is een van de grootste en interessantste van Nederland. De zaal is geopend van 11.00-17.00 uur. Voor Gacella, die deze maand in The Blue Note eigenlijk de ’hoofdrol’ speelt, is het niet de eerste maal dat zij in Nederland is, maar zij treedt wel voor de eerste """hurg. De hele maand juni is zij bij The Blue Note en weet daar met ;n Zuid-Amerikaanse songs voor veel sfeer en ritme te zor heeft al een flinke carrière achter de rug, zij kreeg voornamelijk bekendht haar optreden op grote cruises, maar nu is zij reeds enige jaren toeristenseizoenen treedt zij het liefst op in haar geboorteland wintermaanden is zij gaste in Noord West Europa; stripnummer ontbreekt vanzelfsprekend niet. Deze maan l die enkele zeer originele nummers presenteert. Goed verzorgd is haar verschij- uit een schelp van zeer grote afmetingen, waarin zij ook later weer verdwijnt, r, opzien zal vooral baren haar gezelschap in de vorm van een echte, levende lang, waarmee zij voortreffelijk overweg kan. In het begin van deze week werd tog de komst verwacht van een Finse danseres. ziek, van goede kwaliteit, maar voor ons een beetje te hard, wordt verzorgd :t Trio Bruno. Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Sintnicolaas, Wilhelminapark 124. Tel. 20624. Pijman, Massenetlaan 1. Tel. 24516. Taminiau, Heuvel 51. Tel. 23762. Schrader, Vierwindenlaan 23. 72275. 1967-1968 1968 1967-1968 1966- 1967 1969 1968 1968 1967- 1969 Bij 'n overlijden in Uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt U eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis van U over R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 2S525 b.g.g. 33370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 N.V. Wollenstoffenfabriek afd. CONFECTIE ST. JOSEPHSTRAAT 127 TILBURG TEL. 04250-21251 Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek Van den Brink. Tel. 32867. zijn. Daarom lier overzicht. isdagmarkt gebeurt 'achten. Op op het Bester- zijn dat eigenlijl oentemarkt, c ulerhande-mai In vergevorderde staat van overweging is een besluit van de gemeente om de wekelijkse markt op dinsdag, op het Burgemeester van de Mortelplein te verplaatsen naar de Trouwlaan. Het is gebleken, dat de marktkooplieden weinig verdienen aan de bezoekers van het eerstge noemde plein, daardoor loopt het aanbod achteruit, waardoor weer het publiek vermindert, wat een vicieuze cirkel is gaan vormen, en dus nu is uitgelopen op het opheffen van de markt. Gezien de grote belangstelling voor klein antiek en oude gekke dingen, zo als de jeugd zegt, was het misschien de moeite waard te overwegen of Tilburg - mogelijk op het binnenpleintje bij de kapel van O.L. Vrouw ter Nood - geen plaats kan bieden aan een officiële lui zen- of vlooienmarkt, waaraan dan eventueel een kunst- en ambachtmarkt ware te verbinden. JI—JL de nederlaag tot commands de invasie van Sicilië. Het lukt hem vóór Generaal Mont ry zegevierend Palermo binnen t< ken.. Hij maakt echter een fout door een soldaat wegens lafheid om de oren te slaan. De pers maakt hierover veel het resultaat is dat Patton wordt van zijn na enige tijd de vast en men doet wederom een beroep op de grote veldheer. Hij behaalt de ene overwinning na de andere, dringt diep in Duitsland door. Daar krijgt hij opdracht zijn offensief te stoppen en de Russen de eer te gunnen Berlijn als eersten binnen te rukken. Patton spuugt publiekelijk zijn gal uit en verhult zijn haat voor de Russen totaal niet. Deze keer wordt de veelom streden figuur Patton voorgoed van zijn, commando ontheven. Zijn overtuiging, dat hij was ’voorbe stemd om de oorlog te winnen’ bleek waar te zijn, maar het lot is een zwaard dat aan twee kanten snijdt. Patton ziet ten lange leste in, dat hij eigenlijk de geijkte 16e eeuwse militair is, geplaatst in de 20ste eeuw wereld die hem niet meer nodig heeft De geniale, gewetenloze misdadiger Fu Manchu (Christopher Lee) heeft een uitvinding gedaan, waarmee hij de hele wereld in zijn macht kan krijgen. Scot land Yard heeft dan de taak zijn lugu bere acties te doen stoppen. voor markten in Tilburg geven wij hier een summi Wat er met de dins:' moeten we dus afwachten. Op woens dag is er markt op het Besterdplein. Historisch gezien zijn dat eigenlijk twee markten: een groentemarkt, opgericht in 1910 en een allerhande-markt opge richt in 1912; op die markt werden, en worden nog boeken, plaatwerken, schil derijen en kunstwerken verkocht. Op donderdag wordt markt gehouden op de Westermarkt sinds 1959. Op een ter rein aan de Tartinistraat in Tilburg Noord is een markt op vrijdagmiddag ’s zomers van twee tot zes, ’s winters van één tot vijf. De zaterdagse markt van het Piusplein is wel aan elke Tilbur- ger bekend, zij bestaat sinds 1926, toen het Piusplein nog Het Ven heette. De vrijdagse markt van het Piusplein heeft een verre historische achtergrond. Zij werd oorspronkelijk op zaterdag gehou den en wel op de markt voor de Heikese kerk, bij decreet van Philips II van Spanje in 1574, in welk jaar de Republiek der Verenigde Nederlanden met Spanje in oorlog was. Tilburg was toen bezet gebied. Lodewijk Napoleon verzette deze markt van zaterdag naar vrijdag in 1804, en de gemeenteraad van Tilburg verplaatste haar in 1935 naar het Piusplein. Maar het is dus nog altijd dezelfde markt van 1574. Verleden week werd in het pand Noordhoekring 19 een voor Tilburg unieke zaak geopend onde; de naam ’De Smidse’. De heer en mevrouw Ver- hoevan-Roestenborg hebben aan het in terieur, voorheen was in het pand een textielzaak gevestigd, een zeer bijzon der karakter weten te geven. Gezien de aard van de artikelen die worden ge voerd ligt dat ook min of meer in de lijn, want het betreft voornamelijk met de hand gesmede voorwerpen, die ver vaardigd zijn bij de firma Roestenborg en Zn., waarover wij onlangs een artikel publiceerden. Alle artikelen die worden gepresenteerd worden verkocht met het waarborg dat zij ’echt’ zijn. In deze zaak dus geen fraaie namaakartikelen, maar kunstzinnig handwerk dat met liefde vervaardigd is. Naast de vele ar tikelen die bij de firma Roestenborg zijn gemaakt kan men bij ’De Smidse’ nog veel meer kopen. Bij alles echter ligt duidelijk het accent op exclusiviteit en het merkwaardige is, dat de prijzen zeer veel meevallen. Koperen en tinnen artikelen, kleine Perzische tapijten, vachten en huiden uit Ijsland en deco ratieve meubelen completeren de col lectie. In de zaak zijn enkele originele sierschouwen tentoongesteld, die opval len door hun originele uitvoering. Deze zijn leverbaar in vele verschillende soorten en kunnen desgewenst ook op maat worden gemaakt. Zij zijn te instal leren voor gebruik met haardvuur, maar zij zijn ook zeer geschikt voor plaatsing op flats en ruimtes zonder schoorsteen aansluiting. De heer Verhoeven is ervan overtuigd dat er steeds meer vraag naar deze sierschouwen zal komen. Nu in steeds meer huizen centrale verwarming komt missen veel mensen toch het ge- zelligheidselement dat een haard hen gaf. Deze schouwen zijn een aantrekke lijke vervanging daarvan en zij zijn al verkrijgbaar vanaf f. 450,—. Voor de opening van De Smidse be stond zeer grote belangstelling. Het is een zaak die in Tilburg i omgeving zeker in een voorzien. De zeer goed de zaak, het aantrekke’1 de ornamenten die gel ook het exterieur te ve zeker een goede bijdi een vlotte start van de eurde en z i bij een bar bovendien nog igen heeft gevraagd, gesteld te zijn, maar t min dat hij met Hans, Thea later nog een afzon houd wil hebben. Tijdens deze onderhouden vra~-‘ rechter echter teveel over hun priv ven en dit maakt de drie mensen hijs der kwaad, dit wordt nog versterkt als ze er achter komen dat de overtreding slechts bijzaak blijkt te zijn en dat de rechter ’n onderzoek instelt naar de be weerde obsceniteit van een hunner nummers. Ze nodigen de rechter uit voor een privévoorstelling, die dan niet alleen obsceen maar zo luguber wordt dat het de rechter te machtig wordt. Hij sterft aan een hartverlamming. De politie constateert een natuurlijke doodsoorzaak. Het drietal vervolgt zijn tournee door Zweden. Toegang 18 jaar. Lammerts-v. Bueren, Torteldreef 11a Tel. 72671. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00 - 12.30 uur en van 17.30 - 18.00 uur. Film van Ingmar Bergman. Hans Winkelmann, zijn vroi Sebastian Fisher vormen eer tiestentrio. Het pul Fisher een onverbe Thea een hysterische vrouw jaren een verhouding l Hans Winkelman weet berust in deze verhoudinj ondanks alles op Thea en 1 steld is. Als zij tijdens een van hun tournees in Zweden zijn, krijgen zij een oproep om voor rechter Abramsson te verschijnen. Hij vertelt hen, dat er een rapport is binnengekomen van de Nederlandse po litie omtrent het feit, dat zij zich aan een overtreding van dé maximumsnel heid hebben schuldig gemaakt. Bij hun aanhouding heeft Thea zich beledigend en obsceen gedragen, terwijl zij nagela ten hebben de boete te betalen. Hans Winkelmann geeft een verklaring ve het gebeurde en zegt dat de boete i middels bij een bank is gestort. De rech ter, die bovendien nog allerlei persoon lijke dingen heeft gevraagd, schijnt te vreden gesteld te zijn, maar zegt niette- dat hij met Hans, Sebastian en inderlijk onder- - De heer P. Wand elspo melden, ds ’Boerke 1 eenkomst wordt deelnemers Uit Till sen van Apeldoorn en I de voorlaatste en de las juli. De Stichting Wandelsport Tilburg zal ook dit jaar weer de verzorging op medisch gebied op zich nemen van de deelnemers in samenwerking met de af deling Tilburg van het Rode Kruis. Tij dens de bijeenkomst zal de film over de vierdaagse van verleden jaar worden ver toond, terwijl verder diverse regelingen ter sprake komen. afgeschafte markt is de vee- die heel vroeger op de Heuvel l gehouden, later verhuisden naar ibatoir en in 1949 werd opgeheven, nog wel bestaat, en een taai leven is de ’klottermarkt’ op surprise- avond. Ook deze markt is al eeuwen oud. Zij bestond om de wevers in de gelegenheid te stellen persoonlijk hun inkopen te doen voor vrouw en kinde ren, iets waar zij normaliter vanwege de eindeloos lange werkdagen niet toe ifl de gelegenheid waren. In 1962 werd bepaald dat zij voortaan op 4 december zou worden gehouden. In december maand valt ook de kerstbomenmarkt, die tien dagen voor kerstmis begint en al die tijd voortduurt. Over de auto markt, die opgericht werd in 1948 is veel te doen geweest. Thans verloopt zij, sinds 1959 vredig oj de Lovense Kanaaldijk avonden;. Een andere wekelijkse markt, die vooral in de belangstelling staat van de kinde ren is de ’veugeltjesmarkt’, die nog al tijd zo heet, ook al worden er sinds 1911 ook andere dieren verkocht, tot 1965 ook honden en katten, wat in dat jaar werd afgeschaft vanwege de mis bruiken. Deze markt is elke zaterdag op het Willemsplein, of wat daar nu in de buurt ligt. Een historische markt is ook de kermis- jaarmarkt, afstammende van een stelsel van kwartaalmarkten, ook goedgunstig Een doldwaze sex-comedie in kleuren die u laat zien hoe zelfs een knappe vrouw moeilijkheden heeft met het vin den van’Haar eerste man’. Toe gang 18 jaar. zonden voorwerpen in de tot en met 31 mei 1970. b.b. f. 10,-; Shetland :tjcs; plank van vuren- staaf ijzer; contact- aerenhorloge; kinder- erall; heren- of damesvest; wollen al; grijze regencape; grijs-blauwe regenjas; lichtbruin herenjack; bruine portefeuille; bruine portemonnee; bruine damesportemonnee; leren porte monnee inh. o.a. treinkaartjes; groene pukkel; zwarte dameshandtas; wit babyschoentje, rechter; bruin linker jongensschoentje; gouden armband; zilveren kinderarmbandje; gouden kinderringetje; zilveren damesarmband; zilveren kinderringetje met steentje; bruin schooletui; rood kindertasje; brui ne aktetas inh. eetgerei; bruine boeken tas inh. eetgerei. Gevonden honden: zwarte poedel, reu; zwarte hond, gladharig, reu; zwart dwergpoedeltje, reu; Schotse collie, reu; Fox-terrier, teef; jonge jond; jonge Duitse herder, teef. Gevonden verzekeringsplaatjes: 172-FLX 787-MMV 964. Diverse sleutels en sleutelbossen gevon den. Een jong en gelukkig echtpaar komt in moeilijkheden, als de man na ’n zaken reis bemerkt dat hij impotent is. Hij vindt een minnaar voor zijn mooie vróuw die haar lichamelijke bevrediging moet geven en hoopt toch haar liefde voor hem te behouden. Als de rendez-vous ’n feit is, wordt de echtgenoot door jalouzie bevangen en lokt een vechtpartij uit met de minnaar. Hij wint en wordt weer de oude zelfver zekerde man van vroeger, waarmee de dreiging voor hun huwelijksgeluk is af gewend. Toegang 18 jaar. verleend door Philips II van Spanje. Eeuwenlang werd elk kwartaal resp. Kouwmarkt, Palmmarkt, Jansmarkt en Baas-, of Baafsmarkt gehouden, namen die oude Tilburgers nog wel kennen. Op deze markten kwamen echte standwer kers en naar ons heugenis werden ze op de Heuvel gehouden. In de vorige eeuw groeiden ze uit tot maandmarkten, maar na de tweede wereldoorlog liepen zij sterk in de belangstelling terug. In 1962 werden ze opgeheven op de Jans markt na, die sindsdien wordt geh den op maandag in de kermisweek. Zeer uitgebreide collectie dames bikini’s en badpakkeji Jongens en meisjes badkleding I sportafdel i ng

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3