99 cent \okkie Patat KOFFIE-OORLOG Sportcommissie Heikant boekte opmerkelijke successen 2»» fIJK Zilveren jubileum VACUUM-KOFFIE |caiQinada| voor in de heuvelstraat ALLEEN ZATERDAG OP DE TILBURGSE MARKT illlllllllllllllllllllllllllllll H. de Zeeuw 1 4 Kroketten i LeviSi Ook in de Stadsschouwburg begint het zomerseizoen Wijkbewoners kunnen zelf ook wel komen Kindercrèche Heikant geopend Grondige huis-aan-huis-actie manifesteerde belangstelling Ruiter- oriëntatietocht Old Time Movie Club Tentoonstelling in Den Boogaard l^zisbutzaïi j^^^^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT ’Prins Johan Friso’ brengt plezierige rommelmarkt Medewerking van middenstand NB1V /MSN Nog meer keus bij ’’ESTO-SHOP-CENTER” Willem II B tegen Helm. Sport B ei 1970 pagina 20 Oplage 52.280 REEDS VIER SPORTEN ONDERGEBRACHT Fraaie resultaten De Spaanse Hoer Twee maanden FRITUURBEDRIJVEN .s. zal door Het elk tweede pak Succesvol werk srkope jitend ATTRACTIES OP STOKHASSELT op het Piusplein (4 pakken per klant) VERMO voor al Uw foto Van Aarle Perzische tapijten V. Elke vrijdag s in de stand met de rood-gele vlag Paletplein 5 - Tel. 35698 Korvelseweg 202a- TeL 34016 Donderdag 4 juni 1970 14e jaargang - no. 668 5S veer- n afge- lijn als uit de verte: de leden moeten zelf zor gen, dat ze hun belang gaande houden. geprolc Aanvar DROGIST^ TILBURG (Nederland) Heuvelstraat 75 Telefoon 04250-32174 LEIDEN (Nederland) Wagnerpleln 134 Telefoon 01710-44838 MATARO (Espana) Av. de la Maresma 537 UITGAVE J. DE BEER LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250 - 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Berkel-Enschot Moergestel en Hilvarenbeek v.k geval dat de nt, di zijn, opzot past. Kom eens praten bij ESTO, U kunt er ook boeken. gezegd dat de hij ken lies. V' velen a teren. groep ENCLAVE ilongeerd wegens enorm succes. mg 7.30 uur. ZONDAGAVOND Disco-Dansen Carnaby-Club Telefoonstraat 19 zijstraat Heuvelstraat ZATERDAGAVOND waar de rui st op hun theo- jsuitreiking van zal vermoede- len. De jeugddrumband ’Prins Johan Friso’ organiseert, met het succes van verleden jaar nog in de herinnering, ook dit jaar e sprekers hun ging men over Nlauwstraat 172 (hoak Trouwlaan) Tal. 24754-31553 - Tilburg en geleden ïidde huis je mensen t op tjngs- jestel van CCHtDUSOY MOEKEN Ruige grove rib in typisch „Franse pasvorm" v.o. 35,95 op 30 iheden Werkgroep een aantal mevr. Th. opening lodigden lans, en hier- ,uv.ue stichting en van algemeen nut gemeenschap Hei- MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel 04250-33484 Vrij toegang Met luid vertoon kwam er weer mei een kroon op d van de Stichting Hc Kindercrèche Heikant, ballonnetjes Sloekers-v.d. onder toezicl en belangstel! Mevr. Veer opende de rij van sprekers, namens negen dames uit de wijk, en droeg hiermede de leiding over aan het dagelijks bestuur. In haar toespraak besprak mevrouw Sloekers het probleem, crèches in onze Enige voorbeelden Twee weken vliegen, alles inbegrepen: Mallorca 398,-, Ibiza '410,-, Benidorm 398,-, Roemenië 395,-, Rhodos 595,-, Sitges 425,-, Canarische eilanden 825,-. Hoorde U wel eens van onze speciale reizen als 3 weken kuurbadreis voor rheumapatiënten, speciale Engelandar- rangementen, emigrantenbezoekreizen. ESTO service U kunt elke dag (ook zaterdags!) van 9.00 uur tot 18.00 uur (behalve maandag morgen) per telefoon bij ons terecht, ulc maar wij staan ook aan de balie voor U klaar. Wilt U beslist ’s avonds iets weten, dan belt U 04255-1384 en vraagt U naar helF •"-SB SZ5 Centrale verwarming sz E= Hoefstraat 265. Tel. 31353 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim irumband, waar- plannen heeft; e thans nog lo- voorzien van leker zullen er e gelegen- üeuwsgie- cen naar wat er op i zal zijn. dan belt U 04255-13- de heer Moolenbel. Over persoonlijke service gesproken: Wanneer U het bezwaarlijk vindt om zelf met koffers en kinderen in de trein en de bus naar Schiphol te sjouwen, wij bren gen U voor dezelfde prijs als de N.S. en de K.L.M. naar Schiphol met een comfor tabele luxe auto. Dit zijn fraaie resultaten voor twee maanden werk. Er zijn nog besprekin gen lopende aangaande voetbal met ’ZIGO’ en over athletiek met ’Kunst en Kracht’. De commissie stelt zich ten doel om de mensen die zich aanmelden zo vlug mogelijk in staat te stellen prak tisch sport te beoefenen. Het is niet de bedoeling, dat de commissie de organi satie blijvend onder zich houdt; zij zet het geval op de been en stoot het, als het blijkt te functioneren, af, hoogstens een waakzaam oog er op houdend van- Ook zondag a.s. zal disc-jockey Bob van Vliet weer achter de platenspeler zitten in De Hoeve bij de Old Time Movie Club. De club zal het seizoen besluiten met het volgende programma: 14 juni The Heating, 21 juni ’The Chums’ en 28 juni The Oscar Benton Blues Band. Voor liefhebbers om reeds te water tanden bij het vooruitzicht. Dit dagverblijf is ingericht in het vroe gere patronaat aan De Schi uit blijkt dat een moderne een oud gebouw, nog kunnen zijn voor de g kant. tie (waardebon) een haantje van de fir ma Tecklenburg, een waardebon van fl.10.- van Broer de Laat, een ijstaart van Kokkie Patat, een waardebon voor roestvrij stalen vleesschotel van de fir ma M.J.V.v.d. Kuip, vijf porties sjasliek van Vleeswarenbedrijf Broeders en een De Sportcommissie van de Stichting Welzijn Heikant beijvert zich van het moment van haar oprichting af met grote toewijding voor het oprichten en coördineren van de mensen, die in deze nieuwe, uit de grond rijzende stadswijk geïnteresseerd zijn in sportbeoefening, en zij heeft daarbij opmerkelijke resultaten geboekt. Zo opmerkelijk, dat het de moeite waard is aandacht te schenken aan de manier waarop dit tot stand is gekomen. Het is namelijk een groot probleem in nieuwe wijken, zeker met veel flatbouw, om de bewoners tot een actieve vorm van samenleven te bewegen. Iedereen heeft daar voordeel van, iedereen betreurt het, dat er zo weinig werkelijk contact tussen de mensen bestaat, sociaal-psychologen buigen zich achter bureaus en op vergade ringen over die materie en er worden organen in het leven geroepen, die met overheidssteun omvangrijke werkschema’s op papier zetten, en vervolgens op zoek gaan naar vrijwilligers om die schema’s uit te voeren. De resultaten zijn doorgaangs bedroevend. Weinig toneelgezelschappen hebben zo’n suksesvol jaar achter de rug als het Zuidelijk Toneel Globe. Dit is dan ook de reden dat er van hun meest sukses- volle stuk een reprise zal worden ge geven. Op 8 juni wordt gespeeld ’De Spaanse Hoer’, een spel over liefde tot elke prijs van Hugo Claus, met in de titelrol Ank van der Moer als Celestina. Een onver getelijk stuk, dat iedere voorstelling ge heel was uitverkocht. Iedereen die het nog niet heeft gezien en diegenen die het voor de tweede keer willen gaan zien hebben hiertoe nu de laatste gele genheid. Regie: Ton Lutz, dekor: Nicolaas Wijn berg. Met Kitty Janssen, Femke Boers- ma, Pleuni Touw, Mart Gevers, Heleen van Meurs, Ineke Cohen, Jeroen Krabbé, Jerome Reehuis, Eric Schutte- laar en Henk Molenberg. Op dinsdag 23 juni a.s. zal door Het Soms proberen grote reisbureau's de indruk te wekken alsof alleen zij goede reizen P6” in elke prijsklasse verkopen. tc>2e* Wij bieden U uitsluitend reizen waarbij U comfortabel reist. Wanneer U iets meer c--“- wilt besteden bieden wij meer luxe. KIEZEN Het kiezen van een vakantiereis is net zo moeilijk als het kiezen van een auto. Hoe meer verschillende typen en modellen U ziet, des te minder keus U kunt maken. Wanneer U werkelijk uit alle reisgidsen wilt kiezen: wij hebben ze, ook van de kleinere touroperators, die vaak voor deliger en toch zeer goed zijn. Boven dien hebben wij zelf ook een klein aan tal reizen naar Spanje. Een internationale organisatie als ESTO met 3 vestigingen in 2 landen, heeft men sen aan de balie die zelf veel gezien heb ben, die weten wat reizen is en U met deskundigheid kunnen adviseren. Leuk om te weten dat een apartement in Span je voor 2 personen niet zo duur hoeft te zijn als een all-in reis naar Joegoslavië. Prettig idee om te weten dat U het niet alleen hoeft uit te zoeken, maar dat wij U graag deskundig adviseren en datgene "pzoeken dat het beste bij Uw budget (georganiseerd door Manege Van Mens voort wordt op 7 juni a.s. een oriënta- tierit gehouden te paard. Er is een prachtig parcours uitgezet dat één uur duurt. De eerste combinatie, van twee paarden, zal vertrekken om 10.00 uur ’s morgens, en verder starten om de 10 minuten. Er is een zeer grote deelname. Beginnende ruiters kunnen, naar zich laat begrijpen niet deelnemen. De rit strekt zich uit over 10 km, onderbro ken door controleposten, ters zullen worden getest i retische kennis. De prijs, bekers en andere prijzen, lijk om vijf uur plaatsvindt gever Deel; mibu wasmachines, pruiken, Warmerdam: leijns: naaimachines, artikelen, Lahay: stof tuinartikelen, Vrins: zoetwaren, antiquair en Schreurs: antiquair. Het doel van deze rommelmarkt is uiteraard fondsen te verwerven voor de organiserende jeugddru." mee het bestuur grote r het wil de kinderen, die pen in nood-uniformen, keurige gala-uniformen. Zt veel mensen zijn, die van deze heid willen profiteren en die ni< rig zullen komen kijkt de Stokhasselt te zien weer een rommelmarkt. De opzet is veel omvangrijker dan verleden jaar, er wordt ook nog een middenstandsmarkt aan verbonden. Het evenement grijpt plaats op 6 en 7 juni en zal worden ondergebracht in een tent aan de Stok hasselt en onder kramen daaromheen. Er komen ook enkele kermisattracties, die vooral de kinderen wel zullen inte resseren, terwijl de ouders gaan zoeken of er iets van hun gading is. Er is over vloed van materiaal, het bestuur heeft er vier avonden over moeten doen en heel wat vrachtwagens moeten vullen met van alles en nog wat dat bij gulle •”-"ers werd opgehaald. deelgenomen wordt door de volgende middenstanders: Van Boesschoten: radio’s, t.v.’s, Horvers: mode, Caste- Rianne: baby- >ffen, Rozenhof: Wané: En in elk geval lijkt het van zeer groot belang, dat de sportliefhebbers van de Heikant, die nog niet aan de beurt ge weest zijn, hetzij, dat zij belang stellen in een van de takken van sport, die al geregeld zijn, hetzij, dat zij aan een andere sport de voorkeur geven, nu niet eens wachte, maar zich zelf melden. De heer Strik woont: Elgarstraat 35 en heeft telefoon 33892. Trimwieltje 9,75 PIUSPLEIN 6 HOt« IMMASTlAATy/ die misschien wel het meest effectieve voorkomende geneesmiddel is tegen hartinfarct, trok niet minder dan 70 gegadigden, die zich eerst aan de ver plichte sportkeuring onderwierpen. Voorlopig wordt gemengd getrimd, het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk te komen tot een nog meer effectieve training naar sexe. Speciale aanbieding in grote maten o a Bidjar - Sarouck - Mischkin Baltan - Afghanistan - Hamadan Ghön - enz. Keuze uit meer dan 100 stuks Ook in salonkleden nu speciale aanbiedingen Komt langs en overtuigt U van onze zeer lage prijzen Brabants Orkest o.l.v. gastdirigent Anton Koene het tweede zomerconcert worden gegeven. Gebracht zal worden een Ravel-programma, waaraan de uit Tilburg geboortige pianist Gerard van Blerk solistische medewerking zal ver lenen. IN JULI: 7, 8 en 9 juli the American tribal love-rock musical ’HAIR’! 14 t/m 18 juli de nieuwe One Man Show van TOON HERMANS, 19 t/m 22 juli een DAVEREND KERMISPROGRAM- MA. Nu de sportcommissie van de Heikant met verbluffende successen-voor de dag komt, zal menigeen nieuwsgierig zijn om er achter te komen, met welke magische middelen zij dan wel heeft gewerkt. De kunstenaar Jan Dijker opent zaterdag 13 juni in het Ontmoetjr centrum Den Boogaard te Moerges een tentoonsteliing van schilderijen i de Moergestelse artiest Pierre Wolfs en de fotograaf Louis v.d. Meydenberg, die werkzaam is bij Studio Van Dusseldorp in Tilburg. De tentoonstelling zal dage lijks geopend zijn tot 19 juni. Machtige collectie Corduroy Jacks en broeken Kies uit ruim 2000 stuks 25 kleuren en 48 maten v.o. 26,75 CANADIAN STOCKS Zonder veel uiterlijk vertoon maar toen met veel feestvreugde vierde dezer da gen de heer A. de Kort het feit dat hij 25 jaar in dienst was van de firma P. de Kort-Maas, Smidspad 32. Dit vanouds zeer gerenomeerde bedrijf - een brood- en banketbakkerij - is sedert mensen heugenis in handen van de familie De Kort. Op de dag werd hij gehuldigd vanwege zijn vele verdiensten voor het bedrijf, verdiensten die hij voornamelijk heeft verworven in de verkoopsector. De heer A. de Kort kent half Tilburg en de andere helft hèm. Wat overdreven d wellicht, maar in de vele jaren e jubilaris zijn werk deed, maakte snnis met zeer veel Tilburgse fami- Wij maken ons graag tot tolk v°" n als ook wij hem hartelijk felivi- Wij vernamen nog, dat de commissie intern een aantal plannen overweegt en dat de organisatie van verdere sporten binnenkort zal worden voorgezet, als voorzien is in de nodige accommodatie. Wij vernamen, dat verder nog op de nominatie staan judo en ballet. Bij dat ballet haalden wij onze wenkbrauwen op. Het werd zo vanzelfsprekend ge zegd, maar voor ons was het nieuw dat ballet zaak zou zijn van een sportcom missie. ’Nee, dat is het ook eigenlijk niet, maar omdat wij hoorden, dat er nogal wat gegadigden voor zijn, meen den we dit ook wel te kunnen onderne men.’ toeristenmenu bij Restaurant De Linde boom te Tilburg. De dame uit ons vori ge cirkeltje was mej. A.Soeters, Min. Goselinghplein 2 te Tilburg. De heer J. W. Striks, Elgarstraat, die de publiciteit van de sportcommissie be hartigt, geeft ons daar een simpel ant woord op: ’Gewoon langs de deur gaan. Als je met redelijke vragen komt geven de mensen redelijk antwoord. Maqr wat mensen niet doen, is enquêteformu lieren die in de bus worden ggfeooid, terugsturen ingevuld en wel. De mensen zijn verwend; ze zijn gewoon, dat z als het om iets van algemeen belang gaat, te worden achtemagelopen. Welnu, wij hebben als sportcommissie de taak aan vaard om onze afdeling in het reine te brengen, en dus zijn ve huis-aan-huis gaan werken. Meteen kregen we alle belangstelling. Het is wel een kwestie van systematisch, georganiseerd, en vooral hard werken, maar dan gaat het ook heel goed.’ Het muziekseizoen 1969/70 sluit Het Brabants Orkest traditioneel af met de z.g. zomerconcerten. Ze zijn lichter van toets en beantwoorden aan de wens programma’s gebracht te zien van een wat uitgebreider samenstelling, waar door ook kortere composities aan bod kunnen komen. Het eerste zomerconcert staat o.l.v. gastdirigent Jan Brussen, de vaste diri gent van Het Overijssels Philharmonisch Orkest. Hij kreeg vooral bekendheid door zijn jaarlijkse tournee’s met Het Nederlands Studentenorkest. Solistische medewerking wordt ver leend door Antoinette Tiemessen (sopraan), die sinds 1965 als eerste sop raan is verbonden aan de Stadtische Bühnen Krefeld/Mönchen Gladbach. Het programma, dat is opgebouwd uit graag gehoorde operaklanken, vermeldt werken van Verdi, Mascagni, Puccini, Wagner en Tsjaikowsky. Vrijdag 5 juni 1970. Met alle hulde aan het adres van deze commissie zouden wij toch de bewo ners van de nieuwe wijk op de Heikant willen aansporen, wat meer aandacht te schenken aan de enquêteformulieren, die tot doel hebben het maatschappe- c verkeer in de wijk van de grond te Ipen. Willem II speelde afgelopen zondag thuis. De belangstelling was behoorlijk en ook de dienstdoende agenten keken met veel interesse naar de match, er hun gemak van nemend! Als deze toe kijkende heer zich op ons kantoor meldt ontvangt hij fl. 10.- van de redac- De grote haast waarmede we naar het einde toe wilden van een seizoen, dat door regen, sneeuw en ijs slechts hor tend voortgang vond en tenslotte wat geïmproviseerd naar het einde werd ge voerd, heeft ons parten gespeeld. We lieten Willem II-B het seizoen beëin digen met de wedstrijd tegen EDO, maar zagen daarbij over het hoofd dat er nog een wedstrijd te spelen over bleef. Dat wordt dan die tegen Helmond Sport zaterdag a.s. om half drie in het Gem. Sportpark. Dat wordt een krachtproef voor de Willem H’ers want de mannen uit Helmond staan wel heel hoog op de ranglijst. Mogelijk een prikkel extra om nog eenmaal fors uit te halen. Het is niet onze bedoeling de compe tentie van de sportcommissie de be- criteren, integendeel. Als zij zich geroe- voelt tot het oprichten van een eelvereniging, van een symphonie- orkest, van een orgaan voor het houden van openluchtexposities, moet zij zich daar zeker aan wijden, want zij heeft tenminste succes, waar tal van andere instanties kennelijk een beetje in de mist roeien. We waren wel benieuwd naar het beroep van de leden van de sportcommissie: er waren verschillende vertegenwoordigers onder, en zij had den ervaring in sportverenigingen. moderne samenleving, en waaruit bleek dat de voordelen ruimschoots opwegen tegenover de nadelen. Nadat verder nog enkele woordje hadden gezegd, ging men over tot het bezichtigen van de ruimte en de speelplaats, en hier bleek wel dat de Werkgroep Heikant de hele zaak zéér modern heeft aangepakt. Nadat enkele glaasjes waren gedronken, en vele gesprekken waren gewisseld waaruit bleek dat vele ouders waren ingenomen met deze crèche, kwam er een einde aan deze feestelijke middag. De commissie is twee maandei aan het werk gegaan, versprei aan-huis strookjes, waarop dt konden invullen voor welke tak van sport ze belangstelling hadden en deel den daarbij mee, dat de strookjes veer tien dagen later zouden worden afge haald. De voorlopige resultaten zijn als volgt: Na twee weken waren er 70 leden voor een op te richten tafeltennisclub. Er werd contact gezocht met de ’Blue Star:, die gemeentesubsidie kreeg om de nieuwe ledenaanwas op te vangen, en thans tafeltennissen de mensen van de Heikant aan 24 tafels. Voor badminton meldden zich 40 le den, die werden ondergebracht bij ’Timo’, eerst werden degenen, die al leen voor ontspanning en niet voor wedstrijden wilden spelen onderge bracht in de Robert Fruinstraat, maar allengs steeg de animo zozeer, dat ook zij verhuisden naar de Boomstraat, waar in wedstrijdverband wordt gespeeld. Er waren 50 gegadigden voor volleybal. Zij ïichtten ten- eigen vereniging op die huisvesting kreeg in ’Het Wit Paardje’, op de Heikant alom bekend. Trimmen. Deze vrijblijvende sport, die van zoveel belang is voor mensen die verder helemaal niet aan sport doen en de werkzaaml ieikant, Met verrichte Eyden, arts, de :ht van diverse gene tellenden uit onze wijl r opende de rij van sprek “gen dames uit de wijk,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1