GROTE VOORJAARSSHOW Bij 798. EffitlïniTïlfSM ...overtuig u llll VAN REEUWUK F r ALLEEN GOIRKESTRAAT 48 -TILBURG - TEL.26893-20536-32304 1 LMÏÏI ZATERDAG VRIJDAG SHOWAANBIEDINGEN SHOWAANBIEDINGEN LD II Pipo de clown vanaf zondag terug op de televisie r HANDELSONDERNEMING Beter... mooier... goedkoper ’8,00 ,75 1,75 IKS 30% korting Diepvrieskisten f 129.- Centrifuges 3000T Wasautomaten 17 merken v.a. f 498,- f 24,95 5-armige Kandelaar f 498,- Vaatwasmachines f 219- ’n kop koffie (gratis) Koelkasten 2,40 VERHUISBAAR PARKET ook zelf te leggen Stijl van oerkasten na studie van jaren herontdekt Zomeravond operaconcert in Stadsschouwburg 1 v.a. f 498,- Donderdag 28 mei 1970 - pagina 17 DETILBURGSE KOERIER 1 i T fc 35, 'n‘»nchet sevveg 56-60 >283 TILBURG - Spoorlaan 340 - tel: 04250-22.3.26 1 3000 MEUBELCOLLECTIES VAN REEUWUK ’In het St- Joriske’ te Oisterwijk in Oeroude stijl van ANTOINETTE TIEMESSEN Zeer solide ileggen NOVA f 169,- Tilburg. f49,- 9 v.a. f 298,- zei 1 Theo Gerritsen heropent zijn toonkamer N V. GARAGE NAAYKENS KORVELSEWEG 225 TILBURG TELEFOON 04250 32062 eens zo’n ’Het heeft foto’s en j ons een Daarom moest een kist 1 zijn met het oog op het exem- >n toch aan de 30-40 1 ZAKIAN- ,.n eigen i kant i de kaste treden. we op ik te ide dag zoenen >gen jt zand en r is nu heeft in Rotterdam gestudeerd en is sinds 1961 Heijn N.V. te Zaan- hoofd van de admi- 1 bijzonder solied t transport op de vanaf f 39,- per m2 dikte van 15 tot 22 mm in blok- en strookmotief geschikt voor premle- woningen mag in flats gelegd worden o vergunning verleend door Centrale Dienst Volkshuis vesting 0212364' PARKET - SERVICE TILBURG kapt, rondairestraat 12 - tel. 26621 - „eganj voorstel verder elke dag op plein’, Korvelplein 30 e Curator school van de gewc uur door Het Brabants Orkest o.l.v. gastdirigent Jan Brassen, soliste Antoi nette Tiemessen, sopraan, een opera concert gegeven. imma: - Ouverture ’La Forza del Des ei 1970 - pagina 16 -- Chique QUEEN ANNE 1 BANKSTEL met losse I kussens.Bekleedmet 1 zeer sterke epingle. i Dit brengt alleen VAN REEUWIJK Bijpassende salontafel f 99.50 Program Verdi - tino’ Verdi - Aria van Aïda uit Aïda: Qui Radames verra Mascagni - Intermezzo uit Cavaleria Rusticana Puccini - Aria van Tosca uit Tosca. Vissi d’arte Verdi - Balletmuziek uit Aïda Verdi - Triomfmars uit Aïda PAUZE Wagner - Siegfried-idylle Tsjaikowski - Fantasie-Ouverture ’Romeo en Julia’ Ditzelfde concert wordt ook gegeven op: 4 juni 1970-in het Turfschip te Breda, 6 juni 1970 in de Stadsschouwburg te Eindhoven, 8 juni 1970 in de Stads schouwburg te Den Bosch. Toeristen en andere g ’In St. Joriske’ de ht recht behalve op dag en zondag opend. I Tuinstraat 2c :hter ook wel een plezier iller Pipo de Clown op- ijnt. Twee protesten Fabeltjes krant Nooit meer^ F zelf mengen en knoeien met cement. Er T.V.’S grundig aristona erres philips TE RIJEN, ZONDAG 31 MEI internationale WIELERRONDE „De Leren Zool" voor beroeps renners en amateurs. Met deélname van o.a. wereldkampioen H. Ottenbros, M. Wagtmans, t. Duyndam, R. v. Looy, W. Seis, enz. enz. Alsmede een sterk veld amateurs met alle streekrenners. Aanvang amateurs 13 u. - Profs 15.30 u. ’s Maandags gesloten. Op koopavonden tot 21 uur geopend. dus, maar voork hart ophak ipo de Clow en het vert Het zal de trouwe fans van de Fabeltjeskrant wel veel verdriet doen dat de brave beestjes uit het Grote Dierenbos volgende week voorgoed afnokken. Maar hoe menig traantje er ook zal worden weggepinkt, er is niets aan te doen, de beslissing is gevallen. De zo werklustige gebroe ders bever leggen het bijltje er bij neer, juffrouw eh mevrouw Ooievaar gaat haar tetterend snaveltje wat rust gunnen en het praathuis blijft voortaan leeg. Geen prik, geen grenadine meer. Je zult er aan moeten wennen, maar over een paar maanden zijn we de troeteldiertjes alweer bijna vergeten, reken maar! Antoinette Tiemessen werd geboren te Apeldoorn. Zij begon haar zangstudie aan het Amsterdams Conservatorium en zette haar studie daarna voort in Wenen bij Prof. Rado. Van daaruit begon zij haar ope carrière in Augsburg, waar zij tv jaren lang de grootste opera’s zor Verder zonj Münchener l uit werd Nederlands zij vijf jaren 22 grote rollen vertolkte. Zij gaf certen in binnen- en bi radio en T.V. Haar repertoire omvat thans 36 grote rollen. Sedert 1965 is Antoinette Tiemessen eerste sopraan bij de Stadttische Bühnen Krefeld Mönchen-Gladbach. In de Stadsschouwburg te Tilburg wordt op vrijdag 5 juni 1970 om 20.15 >era- waar zij twee grootste opera’s zong. ig zij in München met de Philharmoniker. Van daar- zij gecontracteerd door de Ise Opera te Amsterdam, waar lang als eerste sopraan in opera’s de vrouwelijke hoofd- :rtolkte. Zij gaf ook vele con- raitenland voor Theo Gerritsen, die naar aanleiding van deze ontwerpen reeds zeer veel bestel lingen gekregen heeft stelt dit seizoen specimina van de betreffende meubels ten toon voor de belangstellenden. gegadigden kunnen hele week door te- dinsdag. Ook op zater- is de toonkamer ge- Cabaret op Korvel Onder het motto ’Er loopt een streepje door’ zal een groep jongeren van ’Klub- huis Korvelplein’ in leeftijd variërend van 8 tot 16 jaar komend weekend een bijzonder gevarieerd en boeiend caba- retprogramma op de planken brengen. Het programma dat bestaat uit muziek, volksdans, zang, sketches enz. zal a.s. vrijdag 29 mei opgevoerd worden voor de Korvelse bejaarden-vereniging. Zater dagavond 30 mei volgt een optreden voor ouders en genodigden, en op zon dag 31 mei zal ’s middags en ’s avonds het parochiehuis; waar de opvoeringen plaats zullen vinden, domein zijn van de Tilburgse jeugd. De aanvangstijden ’s avonds zijn steeds 20.00 uur. De be gintijd op zondagmiddag is 14.30 uur. Toegangskaarten zijn op de dag van de ïlling verkrijgbaar aan de zaal, en elke dag op ’Klubhuis Korvel- te Tilburg. 89, De meubels die er nu staan geëxposeerd zijn uniek. Theo Gerritsen, die er altijd naar gestreefd heeft de oude, soliede stijl van het boerenmeubel terug te scheppen in oud eikehout, heeft na jaren van studie voornamelijk uit oude afbeeldingen en ook uit eigen overwe gingen van het vakmanschap van vroe ger eeuwen de stijl teruggevonden van de meubels in de zeer vroege middel eeuwen. Daarvan bestaat op de wereld vrijwel geen enkel onbeschadigd i plaar meer, maar het ontwerp koi worden teruggevonden. Deze oer-oude meubels kenmerkten zich door een bij uitstek sobere stijl. ’Een kast’, aldus Theo Gerritsen, ’is in zijn oorspronke lijk vorm eigenlijk niet anders dan een op zijn kant gezette kist. In de tijd waarin de kasten begonnen te ontstaan trokken de mensen veel meer dan in la tere eeuwen. Dr. C.M. Storm benoemd tot hoogleraar >ren van de Katholieke Hoge- l te Tilburg hebben op voordracht academische senaat benoemd tot zoon hoogleraar dr. C. M. Storm te Castricum, met als ïeeropdracht ’be drijfseconomie’. De heer Storm (33) economie gestudeen in dienst bij Albert 1 dam; hij is daar nu 1 nistratie. In 1966 promoveerde hij aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de economische wetenschappen op een proefschrift over ’Marketing en distri butie’. - Met de Pinksterdagen is Oisterwijk de Kunsthandel Tn St. Joriske’ weer opengegaan bij het begin van het toeristenseizoen. Tijdens de wintermaanden heeft het destijds in de historische vorm gerestaureerde huisje aan de Lind huisvesting verleend aan de ’Gale rie Nemerlaer’, die door de beruchte brand in het kasteel zon der onderdak was komen te zit ten. Daar is inmiddels in voorzien en nu neemt de heer Th. Gerrit sen de winkel weer in eigen be heer. kant-en-klare metsel specie. In elke goede hobbyzaak.Voor alle K kleine karweitjes A thuis. Er is wel een accentverandering. Lag de twee afgelopen jaren het accent voor namelijk op kunstnijverheid en klein antiek, in het vervolg zal Tn St. Joriske’ véél meer de nadruk gelegd worden op de stijlmeubeleh, die vervaardigd wor den in het atelier voor Ambachtelijke Kunst van Theo Gerritsen. En voor die twee seizoenen schreef mijnheer Wim Meuldijk meer dan 500 afleveringen van 5 minuten. Onder tussen is hij goede maatjes geworden met mijnheer Witschge. Hij vertelt vaak aan hem hoe hij het allemaal bedoeld heeft, en omgekeerd heeft mijnheer Witschge wel eens goede ideeën voor mijnheer Meuldijk, die ze dan weer op papier uitwerkt. Ideeën waren trouwens erg welkom, want het is geen kleinig- gang is kan ik toch wel op zo’n brieven rekenen. Ik heb er trou wens mijn handen vol aan want iede reen verwacht natuurlijk antwoord. Er zjjn soms hele leuke bij. Als ik op een of andere manier in moeilijkheden kom te zitten krijg ik van alle kanten hulp aangeboden. In de serie ben ik ooit door de Dikke Deur uit mijn ’huis’ ge zet. Kreeg ik prompt een briefje van iemand dat er nog wel een kamertje vrij was.’ Mijnheer Witschge vindt het overigens best leuk om beroemd te zijn. Maar van de andere kant vindt hij het ook wel prettig dat de kijkertjes hem niet her kennen. ’Vroeger stonden er wel eens kinderen aan de deur die naar Pipo vroegen, terwijl ik zélf opendeed. Ik zei dan maar dat Pipo niet thuis was en gaf ze een foto mee. Nooit had iemand in de gaten dat Pipo al voor hun neus stond. Ik heb ook eens in een trein- coupé gezeten waar een paar mensen over Pipo zaten te praten. Die hadden er ook helemaal geen erg in dat die tegenover hen zat. Nu moet ik trouwens bekennen dat ik vind dat het net is alsof ik naar iemand anders zit te kijken als ik mezelf als Pipo op de televisie zie. En wat wil je: het schminkwerk maakt me totaal on herkenbaar.’ Dat schminken alleen al (rode neus en mond, streepjes boven en onder de ogen, hoge wenkbrauwen, zonnetje enz.) duurt overigens totaal bjjna een uur. En dat moest een paar jaar geleden elke dag gebeuren. ’We hebben per sei zoen 250 filmpjes opgenomen’ vertelt mijnheer Witschge weer; ’Dat was bjjna 8 maanden werk, want over één filmpje van vijf minuten deden we ruim een halve dag. Meer tijd hadden we niet, want de spelers die er aan mee deden moesten ook ’s avonds nog in het land optr Ikzelf las ’s avonds in de bus, als i weg waren om ergens een toneelstul spelen, mijn tekst voor de volgend door. En zo ging dat twee seize achterelkaar! Het zal velen ecl doen dat ons allr nieuw op het scherm verschiji jaar geleden moest hij - onder f - het veld ruimen voor de I krant en nu gaat hij diezelfde weer opvolgen. De afleveringen van Pipo de Clown, die vanaf zondag tot sep tember’elke dag zullen worden uitge zonden, zijn allemaal al eens eerder op het scherm verschenen. Maar de kleuters van nü stonden in die tijd nog in de box met Pipo-piep-poppen te spelen, dus voor hun is alles nog nieuw. En het is toch eigenlijk speciaal voor hun bedoeld, al wordt dat nogal eens*- vergeten. Maar de jongens en meisjes die het allemaal al eens gezien hebben zullen zo’n herhaling nog best nog eens de moeite waard vinden. Want door de jaren heen - Pipo kwam in 1958 voor het eerst voor de televisie - is de beken de clown met zijn zonnetje en zijn veel te grote flapperdeflapschoenen populair gebleven. Mijnheer Cor Witschge (44) die nu al twaalf jaar achter het clownmasker schuil gaat, had zich niet kunnen voor stellen dat Pipo de Clown nog nationale held zou worden. ’I me plakboeken vol artikelen, 1 brieven opgeleverd’ vertelt hij beetje trots; ’Het aantal loopt in de duizenden. Er wordt weleens gezegd dat ik wel 100 brieven per week krijg, maar zo erg is het nu ook weer niet. Maar straks, als de serie weer eenmaal lompe wagens en de zeer moeilijk be gaanbare wegen. Werden de kisten dus in zeer zwaar eikehout uitgevoerd, bij de eerste kasten was dit precies zo. Al len moest zo’n kist-op-z’n-kant op slof fen geplaatst worden anders kon het deksel niet open. Daarom hebben die sloffen, en ook de inkepingen, die men er altijd in ziet, wel degelijk een func tie. De oerkasten werden weinig of niet versierd, maar zij kenmerkten zich door een. traditionele lijn, die van ouder op kind werd overgeleverd. Het is opmer kelijk, dat diè lijn beter past in de moderne binnenhuisarchitectuur dan de stijl van latere meubels.’ heid om elke dag een nieuw verhaaltje te bedenken. Geen wonder dus, dat we de laatste tijd niet zo veel meer gehoord en gezien hebben van mijnheer Meuldijk. Maar dat wil niet zeggen dat hij al die tijd heeft stilgezeten. Er ligt al weer een spiksplinternieuwe serie klaar om uitgezonden te worden. We moch ten nog niet verklappen waarover die zal gaan, maar geloof maar dat het weer leuk en tegelijk spannend gaat worden. Het nieuwe vervolgverhaal gaat in okto ber van start. Nog even wachten dus, maar voorlopig kan iedereen zijn hart ophalen met de avonturen van Pipo de Clown, ook al zal bij de meesten het vertrek van de Fabeltjeskrant wel hard aankomen. Vooral bij hen die de krant niet konden missengeen dag! Tentoonstelling Suriname niet verlengd Voor de meeste tentoonstellingen in het Natuurhistorisch Museum is de be langstelling steeds van dien aard dat deze verlengd moeten worden. Voor de tentoonstelling ’Suriname’ is verlenging echter uitgesloten omdat een gedeelte van het expositiemateriaal el ders in Nederland nodig is. Op 15 juni sluit de tentoonstelling dan ook onher roepelijk. Het aantal bezoekers is de 5.000 intus sen reeds gepasseerd. De tentoonstelling is nog tot 15 juni dagelijks (ook op zondag) te bezich tigen van 2-6 uur in het museumge- bouw aan de Kloosterstraat, achter de stadsschouwburg. Op geregelde tijden worden films en kleurendia’s over Suriname vertoond. ITILBURG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 17