Leypark toekomstige plaats van St. Elizabethziekenhuis? ras Schokkend gerucht niet tegengesproken Forumavond in Dongen Firma VERMO CENTRALE VERWARMING Voor al uw C.V.-materialen yjKKiEPatat PARTIJ VAN DE ARBEID LIJST 2 1 4 Kroketten Luxemburgs koor op bezoek in Tilburg Afbraak van zeer bijzonder park moet zeker worden vermeden j^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANtJ^^^^ Hoofdagent L.Gooren 25 jaar in politiedienst filmpost mei 1970 - pagina 16 Oplage 52.200 Van tienduizenden HOEFSTRAAT 265 TEL. 31353 TILBURG FRITUURBEDRIJVEN publi ken in Vergroting teisjes i vrijdi Academisch ziekenhuis Er is nog een ander punt. Wij kunnen J. C. Baggerman Heuvelstraat 50-52 Tilburg Elke vrijdag V. UNION JACK Er bestaan serieuze plannen om het St. Elizabeth ziekenhuis in de toekomst te verplaatsen naar het Leypark. Dit is het gerucht, dat het onderwerp vormt van de hierna volgende beschouwing. Paletplein 5 - Tel. 35698 Korvelseweg 202a- Tel. 34016 r dicht, venhuis c in laar lat zeer nummer was lamseweg 194 DROGIST^ Donderdag 21 mei 1970 14e jaargang no. 666 UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 TILBURG TELEFOON 04250 - 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Lonn op Zand-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek ligger te ve geen Ley, daar PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING tijdelijk tel. 25525 b.g.g. 33370 Onder voorzitterschs P. J. M. den Boer, h«. het ’Weekblad voor Dot maandag 25 mei in de Dongen waarbij Dong»" zullen wij met deze publikatie dus hopen ereiken is, dat degenen, die met dit t uitermate grondig i en in ernst op zoek ieve oplossingen. En '»n zich istige geme id bij wonen. Hieromtrent hebben wij met een aantal personen getelefoneerd, die geacht kunnen worden iets van de zaak te weten, wij hebben ook een paar figuren benaderd, die, als het gerucht op waarheid berust, rechtuit met de zaak te maken hébben en die dus moeten weten, waarover het gaat. Wij kregen overal ontwijkende antwoorden. Geen enkel gezaghebbend MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250 -33484 Vrij toegang Nu er spra Cenakel er eens bij het park betrol den, valt te verwachter taat een zeer speet luchtrecreatie gaat publiek in de nabij te zien, moet Bij 'n overlijden zowel 's nachts U eerst ons, wij n< gen, betreffende van U over R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 25525 b.g.g. 33370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 Trim wieltje 9,75 PIUSPLEIN 6 Bij de foto’s Dinsdagmiddag was onze foto graaf in het Leypark en schoot er zomaar wat plaatjes. Menige stad zou jaloers zijn op zo’n prachtig park. Tilburg moet zich beijveren om dit prachtige stuk ’openbare natuur’ voor de bevolking te behouden. Er is ruimte voor jong en oud. Foto’s Van Aarle op loze geruchten. Er is niets van aan. De schrijver ziet spot geen moment emstij weest. gevi tot wagen, cL. voor te 1 druk betoger Elizabethziel ging naar het I zéér grondig gemc den, willen wij, als ervan overtuigd kunnen worder deze ingreep onvermijdelijk is. Zm. er nu over denken, zijn wij i bovendien menen wij dat 2 sluit niet zo maar een gemeuuw kwestie is, maar minstens g-’ dient te worden in een pu hearing. Dat eist een democratiscl ze van besturen in onze tijd.’ Tuinstraat 2c dé Fotozaak Schotiwbutcp i»ki lO.Tilbiii lurgs Stedelijk Meis Jeugd’ ontvangt de persoon zei: ’Nee, daar is niets van aan’. De alge mene houding was van: ’Ja-maar, wacht nu eensOf: ’Daar is wel iets van aan, maar....’ Op zulke momenten staat een journalist voor een di lemma. Het is onzin zijn zegslieden te citeren; wat zij zeggen betekent alleen maar, dat ook bij hen een gerucht omgaat en het is onzin iemand op te hangen aan een gerucht, terwijl hij er misschien later last mee krijgt. Eveneens is het onzin een gezagvol iemand, die alleen maar zegt ’Ja-maar....’ voor het publiek te slepen, want dat is voor die figuur ver velend en het publiek heeft er niets aan. en in Uw familie» s als overdag, belt nemen al de zor- ae de begrafenis Op democratische manier: in een publieke hearing Misschien verstoren wij een proces, dat in studie is, waarbij de initiatiefnemers het publiek vooralsnog niet willen be trekken. Dan moet men maar duidelij ker zijn, als wij er naar informeren. Misschien gooit een publikatie als deze een hele gang van zaken in de war. Dat kunnen we dan alleen maar hopen. Misschien is het gevolg ook dat men retireert en zegt: ’De publikatie berust Ziekenhuis groeit dicht Dat er iets gebeuren moet met het St. Elizabethziekenhuis is ook voor leken te begrijpen. Het groeit kennelijk De opvattingen over wat een zieke moet zijn, opvattingen, die in het Maria-ziekenhuis in de praktijk ge bracht zijn verschillen ten zeerste van die welke bij de bouw van het St. Elisabethziekenhuis hebben voorop ge staan, in een tijd, willen wij graag er kennen, toen een ziekenhuis als dit al gemeen als model van vooruitstrevend heid gold. En terecht. In de komende jaren moet het ziekenhuis dus worden verplaatst. Het moet in de buurt blij ven. In elk geval ten zuiden van de spoorlijn. Het moet stil gelegen zijn. Het moet goed bereikbaar zijn voor het publiek. Er moet in de buurt accommo datie zijn voor medisch en verplegend personeel. Er moeten bovendien nog tal van andere voorzieningen zijn, die een leek niet ziet, en die hij ook niet te horen krijgt, als hij telefoneert over een hangende kwestie als deze. Uiteraard voldoet het Leypark aan de hier ge noemde punten. In ons hoofdartikel over vakantietrips naar Torre- molinos, met speciale voor delen, van afgelopen week, vermeldden wij slechts één naam waar men voor de reis naar dit aantrekkelijke vakantie-oord kan boeken. Ter completering dient echter vermeld, dat legio Reisbureaux in Tilburg deze speciale FIT-reis in hun Zomer-programma hebben opgenomen. Rustig genietend van het prachtige weer zat deze week dit gezelschap op de meest Tilburgse plaats die denkbaar is, namelijk onder de linde van de Heuvel. Als deze kritisch kijkende heer zich op ons kantoor meldt, ontvangt hij een tientje van de redactie als waardebon, een waardebon van f. 10,— van Broer de Laat, een ijstaart van Kokkie Patat, vijf porties sjaslick van de firma Broeders en een bon voor een heerlijke Finse Sauna. De jongedame uit ons vorige nummer was mej. J. Vermeulen, Schiedamseweg 194 te Rotterdam. Foto Van Aarle chap van de heer hoofdredacteur van ongen’ wordt op le Pauluskerk in ■><’en een forumavond gehouden, ij alle fraktieleiders van de igense gemeenteraad aan het woord en komen. Het is de bedoeling dat er met de bevolking een open discussie ontstaat over de problemen waarvoor Dongen zich gesteld ziet. Ook de toe komstige gemeenteraadsleden zullen de avonc ons voorstellen, dat Tilburg met in het achterhoofd nog altijd de ambitie van ooit een academisch ziekenhuis te krij gen in relatie met een medische faculteit, een plan verlangt dat opnieuw een schoolvoorbeeld moet worden van ziekenhuisbouw. Ook dit is in het Leypark heel goed mogelijk. Wij heb ben het Radboudziekenhuis van Nijmegen in ons hoofd als punt van ver gelijking, en wij menen, dat zulk een model-ziekenhuis heel het Leypark beslag zal nemen. Zoals gezegd: d< zijn wij tegen, en wij hopen, dat zj veel Tilburgers, particulier, bij politieke partijen, in maatschappelijk verband, bij de vakbonden of waar dan ook, eraan zullen gaan hangen en bezwaar zullen maken tegen deze maatregelen. Het Leypark is het enige park van for maat, en in, nagenoeg, volle wasdom, dat onze stad rijk is. Bovendien is het landschapsarchitectonisch beschouwd nog niet zo’n gewoon park: van begin af is er namelijk naar gestreefd een park té maken met een landelijk Brabants karakter, met populierenwanden, slingerende stromen, kleine overgroeide weggetjes etc. Men zal inzien, dat het park zich inderdaad in die richting ont wikkelt. Wij weten, dat het Leypark speelplaats en ontspanning betekent voor tiendui zenden, dat zeer veel moeders er graag met haar kinderen naar toe gaan, dat zeer veel kinderen er door hun ouders naar toe gestuurd worden, in de over tuiging, dat het daar veilig is, dat zeer veel al wat oudere mensen er graag wan delen, dat de omwonenden zich geluk kig prijzen in zo’n open en rustieke om geving te wonen, dat tenslotte Tilburg aan dit park iets unieks heeft, dat in geen vijfentwintig jaar te vervangen is door iets dat er ook maar van verre op lijkt. Wij hoorden flauw verluiden, dat ais het ziekenhuis eenmaal in het Leypark zou liggen, dit park zich zou uitbreiden over de Ley heen, dus daar, waar, naar wij menen, het nieuwe ziekenhuis zou kunnen komen. Daar is het bezwaar tegen, dat dan het park te ver weg ligt van de bewoners, en dat het de" functie krijgt van het voormalige Wandelbos. Maar dat is heel iets anders, dan is er sprake van echt buitenrecre atie, los van omwonenden. Jul. v. Stolbergstr. 15, (centrum), Tilburg. Telef. 04250-31664. Soepele lederen renners-overalls m. rits van voet tot heup, DE dracht voor de motorsportersü 298, Soepele motorvesten rundleder, met veel ritsen 149,75 ƒ175,— Vistram-jaclcs heupmodel, getailleerd 'race'-modelj 39,75. poken. De hele zaak is moment ernstig in overweging ge- t.’ Nu, dat moet dan maar! In elk jeval menen wij, in het publiek belang, t taak te hebben het er maar op te de zaak aan de openbare mening e leggen, en onzerzijds met na- sn: ’Verplaatsing van het St. skenhuis van de huidige lig- Leypark moet wel zeer, jemotiveerd kunnen wor- Is buitenstaande leken, rden, dat Zoals wij j er tegen. En zulk een be- “leenteraads- gebracht publieke löChe wij- irake van is, dat de tuin van het en de voormalige Ijsclub even- okken zullen wor- hten, dat het resul- taculair stuk open worden voor het >ije omtrek. Het valt moeilijk te zien, waarom dit ineens doorbroken moet worden, omdat het St. Elizabethziekenhuis teklein is ge worden en men, blijkbaar zo gauw niet weet waar men er mee naar toe moet. Natuurlijk is de argumentatie te ver wachten, dat het oppervlak van zo’n ziekenhuis lang niet het hele park in be slag zal nemen. Wij vrezen, met nog al tijd het Radboudziekenhuis in ons Wat wij met deze pu te bereiken is, dat de plan rondlopen, het nog eens overwegen gaan naar alternatie': dat de Tilburgers, die er buiten gehou den worden, er op staan dat deze zaak, zo zij voortgang mocht vinden, in een publieke hearing zal worden gebracht, zodat iedereen er een oordeel over zal kunnen geven. En liefst zouden wij heb ben, dat de hele kwestie van de baan ging, en dat er nooit meer over gepraat werd. In Vakbondskringen is de heer Gooren een gewaardeerd medewerker, vooral door zijn langdurige secretariaatswaar- neming van St. Michaël afd. Tilburg. Ook heden nog maakt hij deel uit van dit Vakbondsbestuur. In sportkringen kennen wij ’coach’ Gooren bij de Volleybalsport en bij diverse TPSOV- evenementen is de jubilaris nauw be trokken. Jarenlang was hij werkend lid van het Tilburgs Politiemuziekcorps. TENNISSCHOEN „de Luxe”. Licht en buigzaam, met verende binnenzool en speciale noppen- zool voor méér "grip" op gravel-, gras of overdekte banen, alle maten 10,90. [sPORTAF DELINgJ Het zal niet moeilijk zijn a.s. zaterdag de jubilaris en zijn echtgenote hartelijk dank te zeggen voor het vele werk aan de gemeenschap gedaan. De heer en mevrouw Gooren recipiëren van 15.00 tot 16.30 uur in hotel-restaurant ’De Postelse Hoeve’ alhier. Hoofdagent L. G. J. Gooren, die op 16 augustus 1956 vanuit het Venlose politiekorps in dienst trad bij de ge meentepolitie in Tilburg herdenkt zaterdag 23 mei 1970 de dag dat hij voor 25 jaar in politiedienst kwam. Reeds in mei 1957 werd hem de zorg toevertrouwd voor de wijk omgeving Sacramentskerk en daarna enige jaren de wijk ’Jerusalem’ tot aan de 8ste juli 1967 toen hij wederom terugkeerde bij de Algemene Surveillancedienst. Wijkagent Leo Gooren kan terugzien op een zeer prettige dienst in de Pelgrims- wegbuurt e.o. en ook in ’Jerusalem’ was hij een geziene vertegenwoordiger van het Tilburgse Politiekorps. Na dienst bij Recherche en Verkeer kwam hij in maart j.l. weer terug bij de Algemene Dienst van de Tilburgse Politie. Zonder nu bepaald ons te beroemen op het voorzien van alle implicaties menen wij dat er voldoende alternatieve oplos singen te bedenken zijn. Waarom geen nieuw ziekenhuis over het Kanaal, links of rechts van de brug in de Oisterwijk- sebaan. Waarom geen ziekenhuis langs het Kanaal tegenover het Cenakel; daar ;n tal van sportvelden, die misschien eerplaatsen zouden zijn? Waarom i ziekenhuis aan de overkant van de op de voormalige vuilstortplaats; r is ruimte genoeg. hoofd, en bovendien met de parkeer problemen van fietsen en auto’s in de Jan van Beverwijckstraat en de Boer- haavestraat voor ogen, dat deze redene ring even irrelevant zal zijn, als destijds met het huidige St. Elizabethziekenhuis het geval is gebleken. Wij geloven, dat daar geen houden aan is: als daar een ziekenhuis komt kan het publiek vroeg of laat het Leypark wel afschrijven. Bij de televisie, in rubrieken als ’Achter het nieuws’, is dat eenvoudiger; daar kan iemand ter verantwoording geroe pen worden als er iets is gebeurd, en het is verkeerd gegaan. Bij een ontwikke ling, die - volgens de geruchten: met grote waarschijnlijkheid - in gang is, is het minder makkelijk ’verantwoorde lijke lieden’ voor het front te halen. Men kan geen mens verantwoordelijk stellen voor iets wat nog niet gebeurd is. Dit is dan ook de reden, waarom wij in het hiema volgende geen namen noe men en de hele publikatie dan maar voor onze eigen rekening nemen. Het Tilburgs Stedeljjk Meisjeskoor ’Zingende Jeugd’ ontvangt in het weekend de Chorale Enfantine ’Hemecht’ uit Rumelange in Luxem burg. De 36 jongens en meisjes komen donderdagavond aan. Op vrijdag maken zij een excursie in Tilburg, ’s Avonds om half 8 geven zij samen met Zingen de Jeugd een concert in het Parochie huis Noordhoek Acaciastraat, welk concert voor iedereen vrij toegankelijk is. ’s Zaterdags brengen zij een bezoek aan de Efteling, waar zij de gast zijn van de directie en ook daar zullen optreden. Zondagmiddag gaan de zangeresjes en zangertjes weer naar Luxemburg terug. hÓERSPOM

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1