i I i ft I i Niks hoor... 35 K 0» In Middelbeers ook ’s zomers centrum van wintersport ff hamers van hooll BIKINIS BADPAKKEN *1 Helmond Sport bezoekt stadsnieuws zondag Willem II Ons Vios - Tac ’n «Eindeloze» kollektie Met Pinksteren kan iedereen 'P aan wedstrijden deelnemen D 7 Nieuwe frisdrank ’Lift’ werd in Nederland ontwikkeld ISPO RTAFDELING DE TILBURGSCHE SPAARBANK Sarto - Internos Hieronymus- Nevelo H.S.C. Tilburg ontvangt Jeka W.P. Baars en Zn. bouwt fabriek in Tilburg Noord Uno Animo bezoekt Longa Noad B - Roda J.C.-B Eucharistie vieringen radio Pinksteren J.P.S. - Kogelvangers 1179, r$.; MRRTmy«tGls 'F*. Donderdag 14 mei 1970 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER ei 1970 - pagina 8 SKIBAAN KREEG ENORME BELANGSTELLING 3 6 75 enorm ■o, 7 1 zendt EN De skibaan in Middelbeers biedt ruimte genoeg voor allerlei oefeningen. «9 Mooi bosperceel Film camera's Uw films altijd goed Heuvelstraat 50 (hoek Wilem Ikstraat) (ook in huurkoop) ACCEPTEER DAAROM DIE HOGE RENTE VAN Noordstraat 125, Tilburg RENTE VANAF 1 JANUARI 1970 DONDERDAG VRIJDAG WAAR EEN VROUW VAN HOUDT IN GELDZAKEN MOET U NIET BESCHEIDEN ZIJN uur Noordstraat 125 is onze garantie bij complete set Piusplein Tilburg de laar van de scheidsrechter A. t Geertruidenberg. werkelij waar Gv tegemoet in tie- 4,8% 6 6,6% 6,6% waar wed- FOTO DE GROOT Bredaseweg 104 itge- laats d is. vanaf geklopt Roda kamt dan kamj legyl Voor naar het straat ze op 17 mei tot 12 uur c opgeven. De wedstrijden op eerste Pinksterdag va en op tweede Pinksterd: uur. 6,6%^ Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209 chik- ana- >als be- t voor, is 10 pet. Nimrod straat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo XHI-straat (Leo-school) Pinksterdagen lioprogramma een met Nederlandse ZITTINGSUREN 19.00-20.00 DINSDAG Gewone spaarrekening 6-maands-termijnrekening 12-maands-termijnrekening Ambtenaren-spaarrekening Jeugdspaarrekeninq (Zilvervloot) met 10% premie over inleg en rente Al i Door de overwinr op Tac zonde- 1 1 4de klasse L tvu de kanshebbers het sterke Neveiu maandag Hieronymus zeker tracht sukses te verdedi; ter die reeds bei overwinnen, om ook dez einde te brei verzekerd zijn sportcomplex i vele bezoekers zal voldoen. De wed strijd vangt aan om half drie en staat onder leiding 1 v.d. Enden uit -che clubs ioneers u programma, voor- tnpetitie versloeg 3-2 terwijl een wedstrijd tegen Feyenoord jammer genoeg wege het slechte 3 mei werd het >cht, waar een geleden werd sse luchtmacht- Van modieuze schoen, maar hij moet ook gemakkelijk zitten. Aan deze voorwaarde voldoet een CRISTALL-schoen met de naar de voet gevormde binnenzool. Gun 0 een gang aan de Eginhard- waard. VOOR BETERE SCHOER ining van Hieronymus ndag j.l. is de spanning in de E ten top gestegen. Een van s op het kampioenschap, /elo uit Oisterwijk, komt 2de Pinksterdag bij is op bezoek. Nevelo zal iten om hun laatste kans met ligen. Hieronymus ech- eide koplopers wist te zal alles in ’t werk stellen ïze wedstrijd tot een goed jngen. Men kan er van i dat een bezoek aan het aan de Jan Truyenlaan de e viering die geëngageerdhe ra-parochie. De zielz trouwd aan paters 1 Zand kan v vJ en. r. de rollen ;a heeft toen bijzetten ultaat te heeft wel is niet meer nlicht om I.C. met W. P. Baars Zn. N.V. sedert 1923 te Rotterdam gevestigd gaat haar produk- tiebedrijf van Rotterdam naar Tilburg verhuizen. In het pand aan de Waal- In ’De Zingende Kerk’ van 12 mei worden de gezangen van Eerste Pink sterdag toegelicht. een tame tijdsbeste in de wir zich met deze besparen doordat komen al meteen dien ontmoet men doorgewinterde ski-" ling enigszins met c een wintersportcentrum winv/uwu kunnen maken. Het is te verwachten dat velen in het komende seizoen van de baan zullen profiteren. Modieuze Noordstraat 65 - Te De aard van ’De Tilburgse Koerier’ brengt met zich mee, dat particuliere initiatieven, die een of andere vorm van bedrijvigheid ten doel hebben in dienst van het algemeen belang nogal veel aandacht krijgen. Doorgaans gebeurt dat bij het begin van het optreden van het bedrijf in kwestie; er is zelden aanleiding erop terug te komen. Met betrekking tot de skibaan, die naar wij destijds meldden onze stadgenoot G. van den Heuvel in november 1.1. oprichtte te Middelbeers, ligt, menen wij, de zaak anders. De skibaan is een van de twee bestaande in ons land en velen blijken zich met belangstelling af te vragen of dit initiatief in onze stad en omgeving aangeslagen is. jeil van het steeds beter van ONS VIOS gaat jzonder moeilijke wedstrijd i ooral omdat TAC de dit met veel succes toegepaste scoren vanuit een versterkte verdediging, moet verwaarlozen en alles op de aanval zal moeten zetten. Omdat de naaste belager Oirschot Vooruit tegen Gudok ongetwijfeld een overwin ning zal behalen, zal TAC slechts door een overwinning op ONS VIOS de fel begeerde titel kunnen binnenhalen. Op 2e Pinksterdag kan men op het sportcomplex van ONS VIOS aan de Nieuwe Goirleseweg getuigen zijn van dit ongetwijfeld spannende duel. Aan vang van de wedstrijd is 2.30 uur. op de skibaan i vinden plaats /an 10 tot 13 uur lag van 12 tot 16 Nu wintersportbeoefening zo lang zamerhand binnen ieders bereik begint te komeh is deze skischool niet zo maar lelijk extravante vorm van vrij- teding, integendeel, mensen die de winter de bergen in willen kunnen lessen heel wat moeite zij daarginds aange- skiwijs zijn. Boven op de skibaan ‘K^X^-RWB - RKTVV centrum vertrouwd Op maandag 18 mei (2e Pinksterdag) speelt R.K.T.V.V. haar laatste (uit)wedstrijd van dit seizoen tegen R.W.B. in Waalwijk. Supporters en andere belangstellenden kunnen met de bus mee. Leden betalen f. 1,- inch entreekaart, niet-leden f. 2,50 excl. Vertrek van ’de C’ Wilhelminapark om 13.30 uur. Opgeven tot zaterdag bij hotel ’de C’ tel. 24432, of telefonisch 34411 of 76812. A.s. zaterdag 16 mei om 15.00 uur ontvangt de Tilburgse honkbal- vereniging HSC Tilburg het Bredase Jeka op Sportpark Moerenburg (over brug Oisterwijksebaan 2e weg rechts). Jeka leed afgelopen zaterdag een ver pletterende nederlaag (2—29) tegen Tilburg, en komt onder leiding van oud-Tilburg coach A. van Dalsum pro beren revanche te nemen. De bouw van het nieuwe bedrijfspand staat onder architektuur van W. van Driel te Den Haag. Aannemersbedrijf Winters Van Dijk te Breda startte medio maart met de bouw. haven te Rotterdam blijft een afleve- ringsmagazijn gevestigd. Op het nieuwe industrieterrein ten noorden van Tilburg werd een terrein verworven van 12.600 m2 waar thans de bouw is begonnen van een bedrijfs ruimte van ca 4.000 m2. Bij de start van dit nieuwe bedrijf i Tilburg zal de range van isolatie materialen worden uitgebreid en de produktie van Polykon FR - het polyurethaanschuim dat enkele jaren geleden voor het eerst als isolatie materiaal op de Nederlandse markt werd gebracht - worden verdubbeld. De medewerking van de gemeente Mid delbeers is heel gunstig geweest. De baan is gelegen in een prachtig perceel bos, dat men vinden kan door op de weg Middelbeers—Wessem de weg wijzers in de vorm van ski’s te volgen. De borstelbaan, die telkens van een nieuwe bovenlaag wordt voorzien door een nieuwe borstelmachine, die vijftig In een van de zalen van de Postelse Hoeve wordt door de groepering van mr. C. E. A. M. van de Mortel een verkiezingsbijeenkomst gehouden op donderdag 14 mei om acht uur. Iedere belangstellende is hartelijk welkom. De heer Van de Mortel zal dan een nadere uiteenzetting geven over het onder scheid tussen zijn groepering en de aan de raadsverkiezingen van 3 juni deel nemende partijen. De B-elftallers gaan naar de Zaan, ZFC als gastheer optreedt. Elke strijd opnieuw blijft een goede leer school voor het dozijn Willem II-ers dat wekelijks probeert een brokje ervaring rijker te worden met als einddoel voor de geslaagden een vaste of tijdelijke plaats in het eerste elftal. We volstaan met een ’goede reis’. We willen nog even terugkomen op de geschiedenis die Feyenoord dezer dagen schreef. Het was knap werk. Daar willen wij het verder niet over hebben. Wel echter over de enorme eendracht die het kenmerk is van het Rotterdamse legioen, dat waarlijk als één man achter Op maandag 2e Pinksterdag vindt aan de Gilzerbaan het belangrijke treffen plaats tussen Sarto en Internos, met als inzet, het behoud in de derde klasse C. Internos dat zondag kampioenskandi- daat Voab versloeg, zal, wil men zich handhaven in de derde klasse C, volle winst binnen moeten halen, ds Sarto aan 1 punt voldoende heeft om behouden te blijven. jAan sfeer en spanning zal het daarom wel niet ontbreken, en zullen ongetwijfeld vele voetballiefhebbers van dit spannend treffen getuige willen zijn. Een gang naar de Gilzerbaan zeker waard. De wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder leiding van de heer J. R. M. Gruyters uit Oosterhout. Op 2e Pinksterdag wordt op het terrein van ONS VIOS aan de Nieuwe Goirlese weg wellicht de belangrijkste wedstrijd van dit seizoen in de vierde klasse gespeeld. Alle ingrediënten hiervoor zijn aanwezig. Enerzijds moet TAC een overwinning behalen, om zeker te kun nen zijn van de kampioenstitel, terwijl anderzijds ONS VIOS minstens een gelijkspel uit het vuur moet slepen om definitief aan degradatie te kunnen ontkomen. Gezien het spelpe draaiende elftal TAC een bijzo tegemoet. Voc seizoen taktiek, verdedig Op beide KRO/RKK in het radii Eucharistieviering uit i gezangen. De uitzending van Eerste Pinksterdag komt uit de kerk van de HH. Harten te Eindhoven. De uitzending heeft - hoe deze dag - een hetgeen met zich opvallende mo- -ebed om uv«m woord met p is de naam van luijbers. Predica- tot kan het anders op thematisch karakter, meebrengt dat er wat opvauv, menten zullen zijn. Het gel schuldvergeving wordt beantwo de beurtzang ’Onze hulp de Heer’ van Bernard Hu tie en lezingen wordt tot één geheel gemaakt, waarin ook twee liederen functioneren: het bekende ’De Geest des Heren heeft een nieuw begin ge maakt’ en ’De Heer heeft mij gezien’, in een bewerking van Jan Vermulst. Het eucharistische tafelgebed wordt op en kele momenten onderbroken met het keervers uit de beurtzang ’Houdt mij in leven, weest Gij mijn redding’. Op de instellingswoorden volgt het gezongen gebed uit de ’Didaskalia’. De uitzending van Tweede Pinksterdag komt uit de kerk van de Goddelijke Verlosser te Drachten. Dit wordt een eenvoudige viering die getuigt van de kerkelijke geëngageerdheid in een jonge diaspora-parochie. De zielzorg is hier toevertrouwd aan paters Minderbroe ders. ’Artiestenpalet’ brengt zaterdagmiddag 16 mei, aanvang 1.30 uur, in het Noodgebouw aan de Componistenlaan 1 een ontspanningsprogramma voor bejaarden uit de wijk Stokhasselt. Medewerking verlenen: accordeonist Will Couré, zangeres Marjan Kampen met haar gitarist Gerard van Bommel, De Pardo’s, goochelaar-entertainer Haurini en The Gibama Hawaiians uit Tilburg. Produktie: Wim de Vos. de tnodeschoen met voetbed KOESTRAAT 143 IEL 2» «70 Na een twee-jarig verblijf in de eerste klasse, gaat Tilburg in de 2e klasse trachten het verloren terrein te herwin nen. Het verloor in de afgelopen 2 jaar R. Kloeten en international B. de Brouwer, die momenteel deel uitmaakt van de pitchersstaf van landskampioen Sparta, maar hoopt dit verlies enigszins te hebben gecompenseerd door de komst van de ex-Forward spelers T. van de Wouw en N. Donders. De wedstrijd van zaterdag voor een internationale waarin Tilburg hi de twee sterkste Tevens zal de export sterk worden uitgebreid. De spektakulaire ontwikke ling van het bedrijf is het gevolg van de snelle overschakeling in de bouw en chemie van de orthodoxe isolatie materialen op de modernere Polykon FR. Dit blijkt inderdaad het geval. In Be afgelopen winter werden tweehonderd cursisten in twaalf lessen opgeleid in de kennis van de elementaire skiën. Luidens de resultaten die de deelnemers naderhand in de bergen bereikten zijn de lessen in Middelbeers bijzonder vruchtbaar geweest. De kaarten uit wintersportplaatsen zien er erg enthou siast uit. Al met al mag worden geconcludeerd, dat hier werkelijk sprake is van een behoefte, waar de skibaan aan blijkt te zijn 1 gekomen. De gezamenlijke Bottelaars van Coca- Cola zullen met ingang van 20 april a.s. een heel nieuwe frisdrank ter bescl king van de huisvrouw stellen, ’Lift’, een vruchtenlimonade die nas- en grapefruit-sap bevat. (Zoa kend schrijft de Nederlandse Wet vooi dat vruchtenlimonades minstens vruchtensap moeten bevatten.) De smaak van deze vruchtenlimonade is gebaseerd op uitvoerige onder zoekingen, die o.a. met medewerking van grote warenhuizen konden worden gehouden onder het winkelende publiek. Ook zijn smaaktests gehouden bij enkele grote bedrijven waar ’Lift’ (uiteraard als ongeëtiketteerde drank) in de frisdrank-automaten aanwezig was en direct van het begin af als verfrissing zeer in trek bleek. Daarnaast zijn op grote schaal smaak tests gehouden onder groepen consu- menten-gezinnen, die een doorsnee van het Nederlandse publiek vormen. De smaak ananas/grapefruit is geheel nieuw. Ook in het assortiment fris dranken dat door The Coca-Cola Com- Tweede Pinksterdag krijgt Willem II Helmond Sport op bezoek, dat stilaan de faam heeft verworven een waarlijke reuzendoder te zijn. Jongste slachtoffer: promotie-kandidaat Excelsior. Dank zij deze stunts hebben de Helmondenaren zich na een tijdlang heel benauwd te hebben ’geleefd’ praktisch in veilige haven gevoetbald. Dat de heren van aanpakken weten heeft Willem II zelf al eerder een paar maal kunnen ervaren; getuige de krappe overwinningen, die doorgaans werden meegebracht vanuit Helmond. Wat de strijd van komende maandag betreft; deze is volkomen open en krijgt wellicht iets van een ouderwetse Brabantse derby met derhalve grillig voetbal en een handvol spanning. Laten we zeggen een leuke wedstrijd te verwachten. Vroegkomers kunnen bij de hoofdklassejeugd wedstrijd Willem II—RKTW (aanvang 12.00 uur) gaan kijken, waarin voor de tricoloren niet minder dan een kampioenschap op het spel staat. Eén punt is genoeg, maar men kan nooit weten. Daarom is een stevige aanmoedi ging wel op zijn plaats, dachten we. We wensen de Willem II-ers alle kracht en succes. Gunstig ontwikkeld Het is prettig, dat het met deze skibaan goed gaat. Aanvankelijk bestond het plan om na Pinksteren te sluiten tot september, maar er kwamen zoveel verzoeken om tenminste een paar dagen in de week open te blijven, dat de heer Van den Heuvel daaraan tegemoet is willen komen; in de zomer zal de baan op zondag en donderdag opep zijn, al worden er dan ook geen cursussen gegeven. De initiatiefnemer is over de ontwikkeling uiteraard tevreden, al heeft de drukte hem de afgelopen winter zich wel eens doen afvragen waar hij eigenlijk zo tevreden over was; de meeste dagen zat hij meer dan twaalf uur per dag op de baan en dan twaalf uur van lesgeven! Zijn zoon is echter onlangs uit militaire dienst gekomen en helpt nu zijn vader mee. geldt tevens competitie, haar krachten meet met ,e Belgische clubs, Inter national Oil en Bell Pioneers uit Ant werpen. In het oefenpr afgaande aan de com; Tilburg PSV met 6—5, verloor met van Geldrop, te hoofdklasser Fe. niet door kon gaan vanwe' weer. Van 30 april tot 3 i Duitse Baden-Baden bezoc eervolle 6—1 nederlaag tegen het sterke Canades team 4 Wing Raiders. Op dinsdag 5 mei begon de competitie met een thuis wedstrijd tegen het Rotterdamse Euro Stars; na verwoede strijd met goed slagwerk aan beide kanten bleven de 2 punten jn Tilburg (15-12). A.s. zaterdag, aanvang 16.15 uur, zal J.P.S. op eigen terrein uitkomen tegen Kogelvangers uit Willemstad. Deze wed strijd is voor beide ploegen de laatste van het seizoen 1969-1970. De beslis singen om de boyenste plaatsen zijn intussen gevallen. Ondanks de vooraanstaande rol die de Tilburgers het gehele seizoen gespeeld hebben, zijn zij beslag te leggen o plaatsen. Maar ni plaats een Kogelvangers redelijk seize al meermalen tot opvallende Redenen genoeg dus om te verwachten, vooral nu bei vrijuit zullen kunnen spelen. zijn club staat. Toen dachten we - hoe kan het anders - aan de supporters van Willem II, ten getale van iets meer dan honderd, ’samengebundeld’ in twee el kaar nauwelijks aankijkende vereni gingen. De leden reizen apart; ze ver trekken apart en lopen daarbij op enkele tientallen meters glashard langs elkaar heen. Het is allemaal zo on wezenlijk, zeker als we bedenken hoe veel nuttig werk door individuele leden van beide organisaties op verschillend gebied voor Willem II wordt verricht. Helaas zit er uit een nu welhaast zeer grijs verleden oud zeer, dat eindelijk om een waardige begrafenis vraagt. Boven dien: eendracht pleegt nog altijd macht te maken. Mogelijk is deze aangelegen heid er een die de betrokkenen eens uitputtend kunnen bespreken de komende weken nu het seizoen ten einde loopt. Een frisse en eendrachtige aanpak kan voor iedereen van groot belang zijn; ook voor Willem II. meter per uur produceert, beantwoordt aan alle eisen van een oefenbaan en reageert met dezelfde meegaandheid als sneeuw. De planologische dienst is ervan overtuigd geraakt, dat deze baan gerekend moet worden tot een speciaal stuk buitenrecreatie en heeft het tot stand komen ervan dan ook naar vermogen bevorderd. geen nieuwe meubelen vóór Ik de gratis Top-form catalogus 1970/1971 heb gezien^, FJkwachtnletlanger.IkvuJdezebonmeteeninvoor dat prachtige gratis meubelboek met honderden frisse Interleurldeeën - I top-form... Bk epnrm w* I J Naam: Adres:. A.s. zaterdag om half 3 zal NOAD B zich opmaken om de laatste loodjes van de competitie betaald voetbal af te werken. Nu Noad B zelf geen kampioenskansen meer heeft schijnt zij zich van deze druk bevrijd te hebben en kan vrijuit spelen. Een bewijs hiervoor leverden zij afgelopen zaterdag toen Limburgia in eigen huis met 2—1 werd -’-lopt. ia J.C. daarentegen ipioenskansen en het NOAD’s sportieve plic ipioenskandidaat Roda J. handen huiswaarts te sturen. >r voetballiefhebbers is een st sportcomplex seker de moeite i Zondag a.s. komt Uno Animo bij Longa strijden voor het behoud van het tweede klasserschap. De ploeg uit Loon op Zand moet winnen om de kans te hebben zich te handhaven. Men kan er dus van verzekerd zijn, dat een geladen Uno voor een sfeervol duel zal zorgen. Longa is sinds vorige week in veilige haven en ziet de wedstrijd aanzienlijk minder bezorgd tegemoet. De Tilbur gers zullen zich echter kwijten van hun sportieve plicht. In Loon op Z men zich dit levendig voorstelk Vorig jaar immers waren de precies omgekeerd en Longa werkelijk alle zeilen moeten t om tot een acceptabel resul komen. Wederom staan de zwart-witten dus tegenover een kat in het nauw. Over de uitslag valt dus weinig te voorspellen. Het enige wat vaststaat is dat ons een spannende wedstrijd te wachten staat. Aanvang 2.30 uur. zij er niet in geslaagd op een der promotie- niettemin is de derde bijzonder eervolle. Ook rs kan terugzien op een izoen. Het kwam dit seizoen wallende prestaties. i goed voetbal beide ploegen pany in heel de wereld wordt uitj bracht, neemt ’Lift’ een unieke plat in, daar Nederland het eerste land waar deze drank op de markt wordt ge bracht! ’Lift’ is in Nederland ontwikkeld, dus geheel gebaseerd op de Nederlandse smaak, en bevat weinig koolzuur, zgn. ’mini-prik’. Skiwedstrijden Met Pinksteren wordt het skiseizoen ook in Middelbeers gesloten met een serie skiwedstrijden waaraan elke ge gadigde kan deelnemen. Zij bestaan uit een reeks testen waarvoor een jury, de heren Otto Zoetelief, Bart Oord, en Ge van den Heuvel, allen leraren N Ski V, punten zal toekennen. Men kan daarbij winnen de bronzen, zilveren of gouden ’De la Colline-speld’. De skitesten bestaan uit: Brons: klimmen in Treppenschritt - Spitzkehre, Schneepfhig - Schneepflug- bogen. Zilver: klimmen in Gratenschritt - Spitzkehre, (op de helling, gericht naar dal en berg) Schneeplugbogen - Stem- mbogen - Stemmschwung. Goud: klimmen in voorwaartse Trep penschritt met Spitzkehre - Schwung zum Hang - Parallelschwung zonder stokinzet - Parallelschwung met stok- inzet - Kurzschwung - Slalom in Parallelschwung met tijdopname. Dit is een reeks opgaven, waar zowel beginnende als gevorderde skiërs eer mee kunnen inleggen. Er mag dan ook worden verwacht, dat er veel inschrij vers zullen zijn. Men kan zich uiterlijk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 9