LE. v.d. BERGH ff Kinderspeeltuin groeide uit tot grootscheeps restaurant hamers van hooll FLORYN Goede successen van Tilburgse juist Autospeedway-coureurs ISPORTAFDEUNGI lurg ƒ79, KOOPAVOND FOTO JANS HEUVELSTRAAT f 83,95 f WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL In een houten barak Stichter G.T. Kruissen bewees een juiste intuïtie te hebben Ha fijn... een borrel van floryn! Thach w. ïi vetah. ést 24) AW Café ’De Schouw’ 1970 - pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 14 mei 1970 - pagina 3 ’BOS EN DUIN’ BESTAAT 40 JAAR DOKTERS WEEKENDDIENST en ge iwde St. Josephstraat 12. Tel. 19. Tel. Alle soorten lakken Natuurlijk 1 in de „kleurenboetiek” van Heuvelstraat 50 (Hoek Willem ll-straat) Herenblazers MIDI ’Ik zing mijn lied’ Herenpantalons Herenregenjassen Young-man costuums HULP NODIG? l-man pantalons Samenstelling Trevira - Wol CHICAGO en vakantie! AMBASSADE ’De sex en Eva’ log, NOORDERLICHT Louis de Funes, als taxi-chauffeur Parkeren voor de deur. Nieuwe hoofdtrainer komt voor Noad tot 21.00 uur op vrijdag 15 mei aanbieding Na de Schouwburg Tas Normale prijs 101,90 naar DE SCHOUW nu voor café-bar-dancing-biljart Schouwburgring 190 (hoek Schijfstraat) Hard werken GEMEENTE TILBURG DIENST VAN GEMEENTE-REINIGING EN VERVOER In plaats van 2e Pinksterdag zal het huisvuil worden opgehaald op: DINSDAG 19 MEI. 5IKKENS Zolang de voorraad strekt lt en als 1AAS Zn erh. >-18 Tilburg. aan de start mochten komen tussen Engelse, Belgische, Dui Speciale aanbieding!! Lichtgewicht HERENCOSTUUMS ’Daar is zeker veel voor worden’, overpeinst de i te ïien Herencostuums (o.a. Groninger costuums) Vrijdagavond KOOPAVOND UITSLUITEND IN HET BETERE GENRE Première voor Nederland ’De Hel der Bannelingen’ it te ontstaan zijn gratie niet is is uw eigen 10.00 uur tot VERANDERINGEN GRATIS! I Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. -1648. i in de week van 4 10. OR DE TUIN lANBIEDING an i de Tuinman MTSNIJDER 16 zelfscher- len messen. 13,95 10,75 Joosten, 26462. Kerssemakers, Wilhelminapark 28. Tel. 26632. Maandag 18 mei 2e Pinksterdag Dokters Boelaars, Goirkestraat 185. Tel. 25346. v. Haaien, I’ Ploem, Rinj Bruinsma, 30431. Speciaal aantrekke bezoel en is Goirl Hooft, Tilburgseweg 04247-1765. odlzoouulxjuuljLjod Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek Van den Brink. Tel. 32867. trijden ark te stadje begint Adam, dat zi Inlichtinger Noordhoek Gevonden voorwerpen tot en met 10 mei 197( geplaatst, dat er plaatsen het geval Tot 10.00 uur ’s morgens huisarts beschikbaar. Van zondagochtend 8.00 uur: 1 welke in de met minimaal de kampioei e plaats, C. Verts le derde plaats 1 isring 47. Tel. 24797. zat. en zond, van 12.30 uur en van 17.30 - 18.00 op het >k hier door in de plaats te eindigde zijn zoon ir eindigde Tilbur- van 18 plaats van de vertrek- Busser, -'“•ecteei rle 116c, Goirle. Tel. Tandartsen Schroeder, Gasthuis: Spreekuurtijden: z, 12.00 - 12.30 lichtgrijs lichtbruin in beige groen nachtblauw Young-man pantalor (o.a. Spaans model) ’n aardig verneemt doorgaat. Dan valt oj maakt de stad met de g rovershoofd wordt echt 11 oendgrvangers I lerenmodeadviseur heuvelstraat 133 tilburg isdag 5 mei werden wedstr len in het Gem. Sportpai Goirle Hooft, Tilburgseweg 116c, Goirle. Tel. 04247-1765. Noad heeft, i kende Joop hoofdtrainer soon van de ;en Hoofdbureau v. Politie skring, Tilburg. gedaan moeten heer Kruissen. Groot optimisme Het onverwoestbaar optimi. heer Kruissen deed zich gelden, wat bij het 25-jarig feest door iedereen volmon erkend. Dat hij een bleek na de bevrijdir Rotterdam de bouwr, wist te krijg weer op dorpsgenc geprofitee hielp kelde diverse initiatieven van formaat: O.N.A. de vermaarde slipjachten in november nog elk jaar, de jaarlijkse herfstwandelingen het in samenwerking met de streek VVV, Feije de Motorcross op 2de Paasdag, de Hij 1 persoonlijke relaties met reisbureaus hebben niet alleen ’Bosch en Duin’ geen windeieren gelegd, maar de hele ge meente deelt mee in deze toeristentrek. weekend-shirts mode-overhemden polopull’s en coil’s jacks en tricot jasjes zomer-pantalons, shorts zwemslips, mode-ondergoed stro hoeden, zomer-petten door specialisatie meer keus, loop eens binnen! Dona-Kniknie Noordhoekring 79 - Tel. 24556 ipnieuw de bende aan en ad met de grond gelijk. Het wordt echter gevangen ge nomen en ter dood veroordeeld. Adam heeft echter van de gelegenheid gebruik gemaakt om te vluchten maar zijn vrouw is zeer verdrietig resten van de stad achterget verneemt dat Adam volledig verleent. Wanhopig loopt ze puinhopen. Plotseling hooi naam roepen Adam is teruggekomen. Technicolor - Toegang 14 jaar. Er waren in 1930 maar weinig café- speeltuinhouders, die de nieuwe ont wikkeling zagen aankomen, maar onder hen bevond zich in elk geval de heer G. T. Kruissen in Udenhout, die aan de rand van de zandverstuivingen van de Drunense Duinen een houten barak plaatste met daarbij een speeltuin onder de naam ’Bosch en Duin.’ Aan deze gebeurtenis ging een en ander vooraf, dat verklaarbaar maakt hoe dit initiatief is uitgegroeid tot het grote hotel-restau- rant van die naam, met een nationale, en zelfs wel internationale cliëntèle, met een reeks initiatieven waar elke restaurateur naar watertandt en met een hoeveelheid toekomstmogelijk heden, die zich nu al wel aankondigen. Hoefstraat 214. Tel. 22401. igbaan Oost 232. Tel. 20595. Korvelseweg 179. Tel. BELT 0011 VOOR BRANDWEER, G G D. EN POLITIE. Op dins gehouden Hengelo. Na twee tweede plaatsen en een derde in dei manches verscheen hier Adrie v.d. onze Op donderdi speedway prachtige domi manche verover in de 1 op de derde hier als vijfde gse finaliste coureurs. gevecht om iedere meter op een /elke men zelden ziet verspeelde v.d. Oetelaar in de laatste ronde >sitie door een aanrijding met ny Stubbs. Hij ging ie kop doch kwam er lige letsels van af Kleinbeeld camera 51,— Belichtingsmeter 37,15 12,75 Na een i wijze we Berry de kop-pos de Engelsman Tony enkele keren over de «.t. zonder noemenswaard^, en werd toch nog als vierde geklasseerd. op de rokende ™ebleven. Zij idige gratie is ze tussen de jrt ze haar zaterdag 16 mei v. Spaendonck, Lage Witsiebaan 101. Tel. 73467. Pijman, Masenetlaan 1. Tel. 24516. Vesseur, Kruisvaarderstraat 30. Tel. 24982. v.d. Werf, Gasthuisring 18. Tel. 21215. Adrie v.d. Oetelaar reed een prachtige finale en veroverde zijn 2e trofee binnen enkele dagen als prestatie voor zijn 3e plaats. Piet Boor eindigde als zesde. Zondag 2'1 wedstrijde’ van de Ni in het Goffert-stadion te Gezien het grote aan welke de wedstrijden bijwoont verzoekt het bestuur van racing team Tilburg, zijn leden een half uur voor het vertrek vanaf café Casino om 12.30 uur de reductiekaarten af te halen. Bezeten van motor-techniek Louis de Funes een in zijn taxi geplaatst zijn vrouw i gaan, naar S{ Zijn zwager gaan mee in i bevestigd vakantie situatie in de anc ontstaan zijn moet u zelf zie Als Louis de Funes na vele wederwaar digheden eenmaal gezond en wel weer in Parijs is, kan hij met recht zeggen: ’Wie verre reizen doet, kan veel ver halen’. Toegang alle leeftijden. Sexuele voorlichtingsfilm. De proble matiek van sexualiteit en vrouwelijk heid komt in deze film ter sprake en steeds tegen de bepalende achtergrond van menswaardigheid, zoals puperteit - menstruatie, techniek der voorbehoeds middelen, abortusvraagstuk, tweede jeugd. Een film die de strijd aanbindt met de sexuele taboes. In kleur. Toe gang 18 jaar. Het veertigjarig jubileum zal met gepas te feestelijkheden gevierd worden. De onlangs vernieuwde grote zaal en de nieuwe bar zullen op 7 juni officieel in gebruik worden genomen wat met een receptie en een attractie voor de le gasten gepaard zal gaan. Het r, dat allerwegen grote belang voor dit jubileum zal bestaan, mevrouw Kruissen, en haar thans mevrouw J. van en mee schoots Holl. Herder, reu, teckel, teef, ong. 1 bruingrauw, teef i dwerg poedeltje, rt dwergpoedeltje, ’niel met witte pootjes; teef; teckel, bruin, reu, vitte dwergpoedel, reu, schilden. Toen er nog geen afwas machine was, stond het hele huishou den na een partij van 750 mensen twee dagen lang de borden en schalen af te wassen. Maar het schijnt de gezondheid geen kwaad te hebben gedaan, ik ben er tenminste 73 jaar bij geworden. Maar het wordt toch wel tijd dat ik wat -rdag 7 mei werden auto- wedstrijden gehouden c circuit te Baarlo. Ooi üneerde v.d. Oetelaar jr. dc hes een tweede en derde sren, Berry v.d. Oetelaar laatste manche achter z plaats. Piet Boor dus wederom drie Ti ten in een veld BESTERDR1NG 161 N.V. Wollenstoffenfabriek afd. CONFECTIE ST. JOSEPHSTRAAT 127 TILBURG TEL. 04250-21251 voor vrije tijd Onlangs opende aan de Schouwburgring, hoek Lange Schijfstraat, de heer Max Grauwmans zijn café ’De Schouw’. Na een deskundige verbouwing, naar ontwerp van de exploitant zelf, ziet het interieur er bijzonder aantrekkelijk uit. Het vertrek is heel ruim, er staat een nieuw, bijna zouden we zeggen: deftig wedstrijd-biljart, dat zo is geen mens last van kan hebben, wat maar op weinig I is. Op zondag 3 mei zijn in het stadion ’De Vliert’ in Den Bosch auto-speedway wedstrijden gehouden waaraan werd deelgenomen door 3 Tilburgse coureurs t.w. E. v.d. Oetelaar, A. v.d. Oetelaar en P. Boor. Na enkele ereplaatsen in de manches werden zowel Berry v.d. Oetelaar als zijn zoon Adrie v.d. Oetelaar door domme pech uitgeschakeld. Piet Boor had de moeilijke taak alleen de Tilburgse kleuren hoog te houden en eindigde na een zeer spectaculaire finale waarvoor 16 deelnemers i op een zeer verdienstelijke zevende plaats litse en Nederlandse topcoureurs. zondag 17 mei le Pinksterdag Van zondag 8.00 uur tot maandag ochtend 8.00 uur: Boormans, Baden Powell-laan 56 (hoek Indigolaan). Tel. 72639. De Waal, Veldhovenring 99. Tel. 22722. Ebeling, 20474. Wieggers, Kwaadeindstraat 2. 20646. .inde. timisme van de kende Joop de Busser, een nieuwe 11 uiteindelijk hoofdtrainer gecontrecteerd in de per- 3 bestaans- soon van de heer Hans Alleman. De >ndig werd heer Alleman is 33 jaar oud en komt uit i blik had, Dordrecht. hij in Hij heeft een C.I.O.S.-opleiding gevolgd bijeen mét de specialisatie voetbal en onlangs examen gedaan voor het grote A-trai- nersdiploma. Het betaalde voetbal is voor de heer Alleman niet onbekend, want hij heeft zelf nog als semi-prof gespeeld in LA. Bovendien heeft Hans Alleman een jaar als hulptrainer gewerkt bij Haagse ADO onder de huidige jenoordtrainer Ernst Happel. Hij heeft de laatste vijf jaar de Kozak ken Boys onder zijn hoede gehad, die onder zijn leiding zijn gepromoveerd naar de eerste klasse. Ook bij voorgaan de clubs die onder zijn leiding stonden werden sucsessen behaald. De heer Alleman krijgt bij Noad alle spelers onder zijn leiding maar zal zich uiteraard vooral bezig houden met de sectie betaald voetbal. .g op elk 5 branche nog, een hij wist want hij de Kreisen- lout, hij kende t slagersvak en kende de wereld en wist dat van de mens aan meer natuur sterk zou stijgen. In de loop van de dertiger jaren groeide zijn bedrijf dan ook uit. In 1935 werd het café vergroot, in 1938 kwam er een wor bij met enkele logeerkamers en ju voor het eind van 1943, in de oorl<_, werd een nieuwe eetzaal gebouwd, maar die deed weinig dienst want op 27 oktober ’44 lag alles in puin. celijk is het café voor skers van de Schouwburg. Er was, s misschien nog, veel te weinig accommodatie voor mensen, die over een operette of toneelstuk willen na kaarten. Het Schouwburgrestaurant leent zich niet voor elk pub.liek en gaande in westelijke richting is daarna geen gelegenheid meer. Dat blijkt wel uit het grote bezoek na de schouw- tas; diverse sleutels en sleutelbossen. Verzekeringsplaatjes: PDQ 591 en LXL 457. Honden: Poedel reu; ong. 8 mnd.; bruine t jaar; Duitse herder, ong. 6 mnd.; bruin reu; wit met zwart dwei teef; bruine spani kl. takshond, tee ong. 1 jaar; wi.. ong. 6 mnd. 1930 opende’, zo m’, had ik zeven krentenbol. Het maanden later kreeg die er ook iets in za ’Ik weet nog dat we nog geen aardap- pelschilmachine hadden, en dat mijn vrouw en ik en wie er nog meer beschikbaar was uit het gezin niet minder dan dertien zakken aardappelen Apothekers Nieuwlandstraat heeft opgevoerde motor st. Hij besluit met en zoontje op vakantie te Spanje. r met zijn vrouw en dochter i een caravan, die aan de taxi wordt. Met zijn taxi op hij van de ene dolle idere. De situaties, die i niet te beschrijven, die ien. attractie komende gasten gepaard zal g is zeker, dat allerwegen grote stelling voor dit jubileum zal waarbij mevrouw Kruissen, dochter, thans mevrouw Kempen-Kruissen, die lange jarer het bedrijf beheerd heeft, ruimsc in de felicitaties zullen delen. burguren. Dezer dagen zat er zowaar Juliette Greco. De bar is geplaatst in een elegant gebogen lijn, die tegelijkertijd heel efficiënt is uitgekiend, men kan daar op zijn gemak aan zitten, ook als het druk is, zonder door andere bezoekers in de rug te worden gestoten. Achter de bar is een dansvloertje, waar de dames van de heren, die aan het biljarten zijn, op haar manier vertier kunnen zoeken. He geheel is luxueus in hout uitgevoerd, de sfeer is prettig zonder opdringerig te zijn. Hetzelfde kan worden gezegd van de muziek. Kortom het is een café waar iedereen kan komen. Sinds de opening zijn dan ook al veel bezoekers een kijkje komen nemen. Enkele vereni gingen hebben ’De Schouw’, al tot hun home gekozen, en nog meer andere zijn daarover in gesprek. Toen ik op 7 juni vertelt de heer Kruisser stuivers op zak en een 1 liep, en een paar maanden later kreeg ik een concurrent, die er ook iets in zag. Hij schreef een bord ’HIER FIETSEN STALLING GRATIS’ en vroeg vijf cent minder voor een glas limonade dan ik. Prompt kondigde ik aan: ’Fietsen stalling 5 cént’ en ik maakte mijn limonade vijf cent duurder. Een tijd later was hij failliet. Zó makkelijk is hét namelijk niet.’ Vierkleuren balpoint; b.b. van f. 10,— en b.b. van f. 25,-; 6 kalveren; melk bus, nummer 686; rozenkrans met bruine kralen; plastic zak van V D inh. handschoenen en poncho; bruine lederen handschoen; linker dameshand- schoen, bruin stof; doublé heren horloge; dameshorloge; doublé dames horloge; bontjas, halflang, bruingrijs; lichtblauw astralon vest; licht groen meisjes vest; dames jack, wit met capuchon; dralon sjaal, lang; rode damesportemonnaie; bruine heren- portemonnaie; groene knipporte- monnaie; rode dames knipbeurs; bruine portemonnaie; paar oude tennisschoe nen, grote maat; schotsruiten tasje, kindertasje; zwart plastic dameshand- Het tekent de vastberadenheid van de heer Kruissen, en de solidariteit van zijn echtgenote en zijn gezin, dat in 1946 ’Bosch en Duin’ er weer stond, groter en fraaier dan tevoren. Het milieu had weinig begrip voor zijn ambities en begreep niet, wat hij daar veraf in de hei toch meende te zullen vinden. Het zou dan ook naast de waarheid zijn beweren, dat alles zo maar van een lek dakje is gelopen; iemand die niet wist wat hij eigenlijk wilde, had dat nooit voor elkaar gekregen. In 1949 werd het herrezen bedrijf verrijkt met een apen zaalgebouw, in 1954 werd de eetzaal uitgebouwd, in 1958 werd er een bovenzaal aan toegevoegd. kalmer aan ga doen. Daarom heb ik het beheer van de zaak overgedaan aan mijn jongste zoon, Martijn; mijn oudste zoon heeft een eveneens geslaagd bedrijf in Gemert.’ 24 mei worden auto-speedway jen gehouden in de woonplaats Nederlandse kampioen ’68-’69 :e Nijmegen, intal supporters bij woont verzoekt toom Korte inhoud: Jaar 1840. Australië is een strafkolonie. Een onschuldig ver oordeelde, Adam Beecher, ontsnapt 2 maal. De eerste keer krijgt hij 200 zweepslagen, maar de tweede maal, nadat hij weer gevangen genomen wordt, wordt hij ter dood veroordeeld. Adam komt in contact met de milde gouverneur, die progressieve plannen koestert. Hij laat Adam een meisje tussen de gevangenen uitzoeken en geeft hem een stuk grond. Adam werkt hard om een goed leven te kunnen leiden. Een roversbende brandt na enige tijd echter zijn zelfgebouwde boerderij af. Enige tijd later komt de gouverneur op bezoek en vraagt Adam om met hulp van een aantal gevangenen een stad te bouwen, hij belooft Adam zijn uiterste best te zullen doen om gratie te verkrijgen. Enige tijd later wanneer er Oetelaar als een van de favorieten aan de start in de finale. Na een enerverende strijd laatste ronde werd beslist n verschil, eindigde de kampioen A. Kleingeld op de le plaats, C. Vertangen op de 2e en op de derde plaats Berry v.d. Oetelaar, welke zijn zoon Adrie toch nog wist te kloppen en naar de vierde plaats verwees, terwijl Piet Boor de voor hem niet onbekende 7e plaats voor zich opeiste. Zowel Berry als Adrie v.d. Oetelaar mochten beide een prachtige beker mee naar Tilburg nemen. Het mag voor de 17-jarige Adrie een prestatie worden genoemd dat hij reeds in zijn derde wedstrijd een mooie trofee veroverde. Het lag ergens in de lijn van de verwachtingenPlatenonderscheidingen, t.v.-optredens, kleine filmrol. Nu een hoofdrol voor Heintje, de mini-Caruso. De inhoud kan men smart- lappelijk omschrijven als het verhaal van de weesjongen die na vele avontu ren en omzwervingen eindelijk het ware geluk vindt. Tandartsen Schroeder, Gasthuisring 47. Tel. 24794. Spreekuurtijden: van 12.00 - 12.30 uur en van 17.30 - 18.00 uur. Apothekers Vanaf 8.00 uur: Cloosterhuis, Heuvel 26. Tel. 26352. Sleddens, Korvelseweg 127. Tel. 26834. Wandelbos apotheek, Zwartvenseweg 2. Tel. 71489. Dierenartsen Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot. Tel. 0451-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek Van den Brink. Tel. 32867. De gedachte dat Midden Brabant nog eens een toeristencentrum van landelijk belang zou worden, lag in het begin van de dertiger jaren niet voor de hand. Er was Oisterwijk, dat op dit gebied een traditie had en over geëigende accommodatie beschikte, maar verder was ons gewest zuiver agrarisch. Wel trokken de mensen in die tijd met hun talrijke kinderen meer de natuur in dan tegenwoordig, met bussen, met fietsen of te voet, maar dat was eerder een stuk opvoedkunde dan toerisme: kinderen moesten nu eenmaal leren wat een boom was, wat voor planten er zoal groeiden buiten, en wat er in heggen en struiken aan vogels huisde. Natuurlijk hadden die wandelingen hun rustpunt in een of andere uitspanning met speeltuin, zoals er in die tijd rond Tilburg heel wat waren. Maar dat was heel iets anders dan het toerisme dat we vandaag kennen, haast zou men zeggen: het tegenovergestelde. Allerlei ervaring De heer Kruissen had ervaring gebied, dat bij deze zo nieuwe te pas kwam: hij was, en is grote natuurkenner en jager, veel van het café-bedrijf, exploiteerde zelf een café in molestraat in Udenhc hout, hij kende het bovenal hij ki de behoefte het 25-ji ;reen voh een ruime blik had, ling, toen hij in /materialen bijeen jgen om zijn vernielde bedrijf r te bouwen. Verschillende loten hebben van dit initiatief :erd, want de heer Kruissen anderen waar hij kon. Hij ontwik- diverse initiatieven van formaat: slipjachten in november irlijkse herfstwandelingen ing met de streek VV'" op 2de Paasdag, aties met reisbure De heer Grauwmans is geen onbekende in de caféwereld; hij is de zoon van de door iedereen gekende figuur van Cor Grauwmans, die jaren lang ober geweest is bij de N. Kon. Harmonie en hij kent uitgaand Tilburg dan ook grondig. Dit garandeert, dat café ’De Schouw’ wel de voor een café zo belangrijke sfeer zal weten te scheppen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3