I 1 Torremolinos nu toeristenoord bij uitstek aan Spaanse zonnekust 1 Crèche op de Heikant gaat 19 mei van start l |caiQinada| Firma VERMO CENTRALE VERWARMING Voor al uw C.V.-materialen Wassalon Wasco geopend 4 Kroketten Wereldcongres Marxisme ’70 Koekoek in Tilburg Appartementen meer in trek dan hotels Handenarbeid- tentoonstelling in Terra Nova Eksperimentele Pinkster viering in Openlucht theater van Óisterwijk Kees van Asten Stationsstraat 49 TILBURG - TEL. 26392 J^^^WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANïj^^^^^ Interieur- verandering bij Hans Bertens 8 mei 1970 - pagina 16 Oplage 52.200 DUIZENDEN TOERISTEN WEER OP VAKANTIE AAN DE COSTA DEL SOL BELANGSTELLENDEN KUNNEN VÓÓR-KIJKEN Bonanza ’Dei Gerechten Flats en verkeer Verantwoord La Colina 9.- B HOEFSTRAAT 265 TEL. 31353 TILBURG <71 FRITUURBEDRIJVEN Foto Piet Remmers Paletplein 5 - Tel. 35698 Elke vrijdag Een opzet die wel verantwoord is ’EEN HAND VOL VUUR’ RIJWIELEN BROMFIETSEN >llen oen, Donderdag 14 mei 1970 14e jaargang - no.665 Ruim achter 1 toelen, in met heer behalve de een krat 1 Capucijnen. de Guy de besteden p uit de 6de legergroep zich aan de Werk- toe aan naai acht i de sto- cor gen vrijv de Heikant -n kan dan 5rengen. De zijn 19 mei. die voor g™ i zijn, verve _o dan, als deze oot is ineens irmijn een Aan deze mededelingen voegt groep nog enig commentaar openluchttheater door Guy de Lagardistam omdat ze anders de lopen. Moeders hebben liet zo lang tjjd om oog te blijvei en di mei a.s. wordt de ailing iden. snack-bar, Frans restaurant en disco theek. De verwende vakantieganger komt hier ruimschoots aan zijn trek ken. Een voortreffelijk diner kan men in La Colina voor 125 peseta’s (ruim f. 6,—) gebruiken. Tilburg - Voor de doorsnee toerist begint over goed anderhalve maand het vakantieseizoen. Voor vele duizenden Nederlanders betekent dat weer een tocht naar Spanje. In dit Zuideuropese land weet men zich immers verzekerd van zon. Bij de Spanje-gangers is de Costa del Sol, de zonnekust, bijzonder in trek. De vakantieplaats bij uitstek is hier Torremolinos. Dit vakantie-oord lijkt in de zomermaanden meer op een Nederlandse kolonie dan op een Andalusies dorpje. Het lijkt ons goed eens wat over de Costa del Sol te vertellen. Tour-operator FIT uit Eindhoven was zo goed ons een paar dagen de sfeer in Torremolinos te laten proeven. Deze reisorganisatie, die in Tilburg wordt vertegenwoor digd door reisbureau ’Ruys Co.’ wil iedereen van deze Spaanse zonnekust laten genieten. Om het financieel wat aantrekkelijker te maken mag ieder echtpaar dat een reis naar de Bonanza-flats boekt op rekening van FIT een zoon of dochter tot zes jaar) meenemen. ■el ge raat 1.00 tot 8.45 uur een Antilliaanse muziek. Daarna wordt mei openluchttheater vertrokken. i parkeerterrein Harmonie-theater waardebon voor een n de Finse sauna, een waar debon van f. 10,— van Broer de Laat, een ijstaart van Kokkie Patat en vijf porties sjaslick van de Fa. Broeders. De winnaar van de vorige week was de van Zeist uit Óisterwijk, die genoemde prijzen ook nog bier kreeg van de Paters Trimwleltje •J5 PIUSPLEIN 6 \HOl« IMMASTKAAT UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250 - 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Berkel Enschot-Moergestel en Hilvarenbee** MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg Tel. 04250-33484 Vrij toegang ’Een hand vol vuur’ is de toepasselijke naam voor een pinkstergebeuren dat a.s. zaterdagavond om half tien in het openluchttheater van Óisterwijk zijn hoogtepunt vindt. Naar schatting 400 jongeren uit Midden Brabant zullen daar samen onder leiding van het Coro Canta Antyas, een 48 man sterk Antilliaans koor, rond een groot vuur de Misa Alegro zingen, een Antilliaanse mis vol Zuidamerikaans ritme. In deze mis wordt brood gebruikt dat in het verschillende jongeren onder leiding van de gebakken is. Voor het zover is, is er echter al veel gebeurd. In de grote zaal van de Werkende Jongeren, Korte Tuinstraat 7 te Tilburg, geeft het Coro Canta Antyas van 8.00 tot 8.45 uur een programma van folklorische !t speciale bussen naar het De heren J. Simons, Plant Amsterdam Noord, tel. 020 die vanaf 28 jan. 1945 gediend hebben in 1ste en 2de pioniersgroep compagnie en de 1ste Canadese legergroep of de 21e Canadese legergrot te melden voor een reünie. Alle personen die op deze foto staan wonen in Tilburg en omstreken. Dezer dagen is in de Goirkestraat 26 de nieuwe wassalon geopend van mevr. Molenschot-van Roestel. Het is een gezellige ruimte geworden. Er staan 3 wasmachines van 9 kilo en 4 van 6 kilo. Er is ook een mangel beschikbaar. Wij willen dit commentaar graag onder schrijven. De prijzen, die de Werkgroep vraagt zijn redelijk en de ruimte die zij inricht is ook voor het doel zeker geschikt. Hier is dus inderdaad sprake van inzicht, dat de ontwikkeling in de hand gehouden moet worden, omdat anders er eerst een groot aantal luxe- crêches komt, die voor gewone mensen niet te betalen zijn, vervolgens een hele tijd niets, en dan, als deze generatie al haast weer groot is ineens in paniek en op korte termijn een systeem van overheidswege, waarmee de kinderen per slot ook maar weinig gediend zijn. Wij wensen de Werkgroep Speelzaal Heikant gaarne met haar initiatief succes. er ook een ing werd )t van de ;mber zal WASCO igen voor Tilburg. :t bedrijf opbellen afgehaald en ce die zeker door velen op prijs zal worden gesteld'. Wie meer over deze FIT-vakantie- mogelijkheden wil weten doet er goed aan eens binnen te lopen bij de kanto ren van Reisbureau Ruys Co. Hier kan men natuurlijk ook voor de hotels boeken, maar wie eens wat meer ruimte wil hebben - zeker als de kinderen meegaan - adviseren wij een apparte ment. De middelbare scholieren houden in het Clubhuis van Ontwikkelings samen werking, Goirkestraat, ’Open huis’. elkaar te ontmoeten of zo hier vertrek ren van Kor tn met paard Zij vertrekken iet Kerkplein en zi terugweg aan het pinks ken fa” ontvang ideeën 1 ’Trappaf, een v~” sche groepering 8.00 uur samen in Tr weg. Zo mogelijk woi dans ingestudeerd tocht naar het openlv gemaakt met de be treintjes. ’Groeseind’ komt met een eigen pro gramma om 8.00 uur samen in ’het Schuurke’ en vertrekt daarna naar Óisterwijk. De tochtgenotenbeweging heeft om 8.00 uur een ontmoeting met de Moer- gestelse jongerenbeweging in boogaerd’ te Moergestel. Beide groepei gaan daarna te voet door de bossen naar het openluchttheater. voortrekkers van -distant tenslotte besteden de dag aan het opbouwen van het bakken van stokbrood, mee wil helpen is van Andalusië Wie het centrum van Torremolinos verlaat komt in een wirwar van kronkel- steegjes met wit gekalkte huisjes, kleine paleisjes met overgroeide patio’s, waar tussen hoge platen groeien of fonteinen klateren. Straatjes met trapjes waar men op het strandschoeisel nauwelijks verder komt. Hier leeft Andalusië. Zo ges boi gaan het o De Lagardi zaterdag vuur en het Eenieder die harte welkom. ’Een hand vol vuur’ is ontworpen door de lituigiegroep van de Tilburgse Werkende Jongeren - Telefoonstraat 10 - onder leiding van Vincent Kroese. Aan alle activiteiten kan door iedereen deelgenomen worden. In geval van regen wordt uitgeweken naar de kerk op de Lind in Óisterwijk, vlak bij het openluchttheater. Zaterdag kan vanaf 2 uur nadere informatie ingewonnen wor den via telefoonnummer 34049. Voor de goede sfeer hangt koffie-automaat. De verbouwii uitgevoerd door de echtgenoot eigenaresse. In septerr' iets nieuws gaan breng Men kan dan naar het en dan wordt de was a thuisbezorgd. Een service De cirkelfoto van deze week is opgeno men tijdens de rust van de damesvoet- balwedstrijd, die zondag 1.1. werd ge speeld op de camping van de Beekse Bergen. De omkranste dame kan aan ons bureau f. 10,- komen halen, voorts De Werkgroep Speelzaal Heikant deelt ons mede, dat de opbrengst van de collecte ten bate van de kindercrèche, die in ons blad destijds is aangekondigd, f. 606,06 bedraagt. Onder toezicht van de schoolarts, dr. Sloekers, wordt een deel van het patronaatsgebouw aan de Schans thans verbouwd tot een aantrekkelijk verblijf voor de kinderen, die in deze crèche zullen worden ondergebracht. Het grasveld naast het gebouw wordt zodanig afgezet, dat het een fraaie speelwei wordt. onze beschouwing over crèches van enkele weken terug. Zij miste namelijk in ons artikel de vermelding van de problemen, ontstaande voor flatbe woners in verband met het verkeer. Een kind van onder de vier jaar, aldus de Werkgroep, kan nergens meer veilig spelen. Ook een flatgalerij is niet ideaal. De gemeente plaatst wel zandbakken, die voor oudere kinderen prettig zijn, maar kleuters onder de vier jaar kunnen niet in een zandbak worden gezet zonder toezicht, weg op kunnen 1c nu eenmaal niet zo lang tjjd voortdurend het oog te blijven houden op de kinderen, en dus nemen zij haar kinderen weer mee naar boven, als zij nog lang niet zijn uitgespeeld. Hierin kan een crèche dus voorzien. De Werk groep heeft de gemeente Tilburg ge vraagd bij de crèche aan de Schans eenzelfde zandbak te plaatsen als bij de flatwoningen, en een garantiebedrag beschikbaar te stellen zodat de kinde ren aan deskundige en betrouwbare leiding kunnen worden toevertrouwd. vrage nog in i speelgoed, steps, 16 mei zal de e bezichtigen z De organisatoren vragen om onge bruikt, maar nog in redelijke staat verkerend speelgoed, steps, fietsjes, e.d. Zaterdag 16 mei zal de speelzaal voor iedereen te bezichtigen zijn. De meeste belangstelling zal wel uit de wijk komen, maar wij kunnen ons voorstel len, dat ook uit andere wijken mensen zullen willen weten, hoe op d< de crèche is ingericht. Men meteen het speelgoed meebr“ officiële openingsdatum zal zi Wie iets meer wil uitgeven, maar een luxueuse vakantie wil hebben moet eens de LA COLINA-appartementen boeken. Deze appartementen zijn bij zonder luxe en sfeervol ingericht. De meer verwende Nederlander vindt dit thuis nog niet. La Colina ligt aan het zandstrand, dat met een privé-toegangs- weg te bereiken is. Ook hier een 50-meter zwembad, met kinderbad, twee tennisbanen, een manege, grote tuin en verder lounge, terras, bar, deze ook is. Deze appartementen - in Torremolinos zijn er tientallen - bestaan uit een hall, een - soms zelfs zeer luxe - gemeubileerde zitkamer, twee slaap kamers, een zonneterras met ligstc een compleet ingerichte keuken o.a. koelkast en een badkamer met toilet en bidet. Deze flats worden dagelijks schoongehouden. De inschrijvingskosten bedragen per kind f. 2,50 per halve dag, f. 5,- per hele dag. Per uur f. 1,- en per week f. 22,—. Men kan zich laten inschrijven bij mevr. Raaphorst, Mendelssohnstraat 88, tel. 35282 en mevr. Donders, Brahmsstraat 30, tel. 36145. Ieder is daar vanaf 7 uur welkom om te discussiëren, maar. Ook hier vertrek per bus. De Jongeren van Koningshoeve gaan daarentegen met paard en wagen Óisterwijk. Zij vertrekken goed uur vanaf het Kerkplein en zullen op weg aan het pinkstervuur ontst fakkels meevoeren. Deelnemers igen een boekje met gedachten en i ter discussie. vrij jonge maar dynami- g in Óisterwijk komt om Trappaf, Terburcht- ordt een tematische voor bij het vuur. De luchttheater wordt lekende toeristen- De tentoonstelling - die gehouden wordt in de grote zaal, Nieuwlandstraat 46 van 19.00 tot 21.00 uur, is voor iedereen gratis toegankelijk. Steeds meer toeristen geven de voor keur aan een appartement boven een hotel. Naar onze mening verdient een appartement ook de voorkeur. Men heeft dan immers een ruime flat ter beschikking en dat is nog heel wat anders dan de hotelkamer, hoe fraai Nog even iets over de streek. De Costa del Sol leent zich uitstekend voor het maken van excursies. Daarover weten de FIT-hostess alles te vertellen. Men kan een uitstapje maken naar Tanger (1 dag met de boot) of naar Granada, Gibraltar of de Serra de Nevada, het indrukwekkende bergengebied. Wie Torremolinos tot vakantieplaats kiest verveelt zich beslist niet. PETER GONS Dinsdag 19 mei a.s. zal de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren partij welke in Tilburg aan de gemeen teraadsverkiezingen zal deelnemen, een propaganda-avond beleggen in Hotel ’De Lindeboom', des avonds om 8.00 uur. Zo mogelijk zal hij vergezeld zijn van de heer A. Nuyens, lid van de Tweede Kamerfractie van de B.P. Iedereen is welkom. Torremolinos Hoewel Torremolinos een drukke vakantieplaats is geworden ademt het nog steeds de sfeer van een Andalusies dorp. In het centrum vindt men tien tallen bars en nachtclubs. De winkeltjes en de alleraardigste boutiques zijn tot laat in de avond open. In Torremolinos kan men in de open lucht dansen op een klein binnenplaatsje achter een van de vele bars. Wie volgens Nederlandse gewöonte ’s avonds een frietje of een broodje hamburger wil eten ziet in Torremolinos geen verschil met een drukke Nederlandse toeristenplaats. Loop eens in een typisch Spaans café binnen, waar men voor 15 cent een heerlijk glas wijn of een likeurtje drinkt, zo uit het vat getapt. De prijs leest u op de toonbank. Öf geniet van de heerlijke visgerechten die men in al deze zaken kan krijgen. De luchthaven voor de Costa del Sol ligt even buiten Malaga, enkele kilome ters van Torremolinos. Het toerisme heeft deze streek geen windeieren ge legd. Dat bewijst de nieuwe luchthaven van Malaga. Toen wij vier jaar geleden deze streek bezochten was er niet meer dan een gebrekkig ingerichte air-port. De grote stroom luchtreizigers kan nu op de nieuwe luchthaven vlot worden verwerkt. Wie een FIT-reis naar deze streek heeft geboekt vindt direkt op de luchthaven een FIT’hostess die de ’bleekneusjes’ uit Nederland naar de bus brengt. Iedereen wordt voor de deur van het hotel of appartement afgeleverd. De Stichting Wereldcongres Marxisme ’70, die in september a.s. in de gebou wen van de Hogeschool een groot internationaal congres organiseert, ge lijk wij reeds gemeld hebben, deelt ons mede, dat deelnemers zich onder meer aan kunnen melden door een kaart te schrijven aan de Stichting met als adressering: ’Antwoordnummer 145 - Tilburg’. De kaart kan ongefrankeerd worden verzonden. Voorts verzocht men ons te rectificeren, dat het initia tief tot het congres niet uitgaat van de studentenparochie Maranatha, maar van een onafhankelijke groep studenten en hoogleraren aan de Hogeschool, van wie er wel enkele bij de studentenparochie betrokken zijn, maar dat is dan ook de hele relatie. geweest. Die korte tijd werd benut om het interieur van de zaak grondig te wijzigen en geheel te moderniseren. De toonbank is nu verdwenen. In de plaats daarvan zijn twee leuke zitjes gecreëerd, waar de klant op zijn gemak het advies kan krijgen waar hij om vraagt. De wanden werden voorzien van een witte, geluiddempende kunststof en het pla fond werd voorzien van witte, onbrand- bare vezeltegels. De grote etalage heeft plaats gemaakt voor twee vitrines en de Uf\etalage aan de zijkant werd van binnen- af onzichtbaar gemaakt. Een lichte vloerbedekking completeert het geheel, dat nu enigszins een boetieksfeer heeft gekregen. De wat verouderde wijze van zakendoen over de toonbank is bij de firma Hans Bertens nu verdwenen en daarvoor in de plaats kwam een lichte, >vi. wwwvw gezellige sfeer. Korvelseweg 202a- Tel. 34010 wij wensen de firma Bertens goede zaken. DROGIST^ halen. Denkt men een feeststoet te zien aankomen, dan blijkt bij nadere be schouwing dat een inwoner ten grave wordt gedragen. Het is een wonderlijke wereld aan de Costa del Sol. Op vrijdag 15 jaarlijkse handenarbeidtentoonstel van de Stichting Terra Nova gehouc Op die avond kan men werk zien van leden van de kinderhandenarbeidklubs (6-8, 9-11, 9-13, 12-13, 13-15, 16 jaar en ouder), en van enkele volwassenen- groepen, o.m. boetseerwerk, produkten van pitriet, raffia, hout, email, enz. Vergeet de bekende volksschotel niet: de gaspacho. Dit is een zeer koud opgediende soep, bereid uit vele soor ten groenten. Een ander zeer populair gerecht is de vissoep. Heerlijk zijn ook de gebakken visjes, de pescaillo frito. Bij een gals sherry smaken de ’chanquettes of de ansj o visjes heerlijk. Over wijn gesproken, behalve de Jeres wijnen, droog zowel als zoet, wordt er veel manzanilla (droog met een herlijke geur) of de zoete Malaga-wijn gedron ken. Wij namen een kijkje in twee apparte menten. Allereerst het Bonanza- implex. Deze FIT-appartementen lig- m iets buiten Torremolinos en bieden Jwel iedere vakantieganger datgene waarnaar zijn of haar speciale wensen uitgaan. Het Bonanza-complex beschikt over een groot zwembad met ligweiden, een manege, midget-golfbanen, een ten nispark en een speeltuin. Aan het strand dat 10 minuten lopen ligt kan men waterskiën of waterfietsen huren. Het Bonanza complex omvat verder een restaurant, een lounge en bridge-kamer. Ook is er een supermarkt. Wie een appartement huurt (voor 14 dagen inclusief vliegreis bij 4 personen: v.a. f. 370,- per persoon) moet zelf voor het eten zorgen. Daarvoor staat een keuken ter beschikking. Voor wie geen zin in koken heeft is er een restaurant waar de FIT-reizigers voor f. 6,— een goed verzorgd diner en lunch met een karaf wijn wordt voorgezet. In het Bonanza-complex is een dependan ce van FIT gevestigd, zodat taalpro blemen niet voorkomen. In Torremo linos werken in de zomermaanden negen FIT-hostess. Echtparen die voor een Bonanza-appartement boeken mogen dus geheel gratis een kind tot zes jaar meenemen. ziet men de vuilnisman met een grote draagmand op zijn hoofd het afval j en A. de Jong, Lichterstraat 62 le oudgediende oorlogsvrijwilligers. Dezer dagen werd zonder veel officieel vertoon de zaak van de firma Hans Bertens aan de Veldhovenring weer voor het publiek opengesteld, nadat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1