CONCURRENTEN HEBBEN WIJ NIET? WIJ ZIJN DE GOEDKOOPSTE WANT TIVOLISTRAAT TILBURG DE MEUBEL MEESTERS neerlandia 1 169 Het Rode Kruis Korps, het hart van het Rode Kruis TEAKKASTEN 119. 300. >pen 105 469.- 39.- 109.- SPIRAALMATRASSEN EN AR Gebouw Cash and Carry, naast Conservatorium, op het Smidspad Korvelseweg174Tel 04250-21697 In april minder gespaard 395 59.50 3-zits BANKSTEL 329.- EETHOEK 595 GEEN CONCURRENTIE STOELEN Fieke de Kort opende mooie hondensalon Old Time Movie Club met 18 glazen EETHOEKEN CADEAU 259 CHEIVI. REINIGEN Jazzkwartet Henk Coolen le Pinksterdag bij Nemerlaer Kleurrijke attractie bij v. Nunen-Boes Bij ons 15. 970 - pagina 12 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 14 mei 1970 - pagina 13 collectie HUISKAMERTAFELS NOTENHOUTEN grote zware BUIKKASTJES EIKEN KASTEN 119,- 139,- A-teak GROOT BANKSTEL Hongaarse Eiken DRANKKAST Te kust en te keur - 59,- 69,- 120 x 190 Normale prijs 49.50 Kussens reeds voor 35.- per stel f210,— f250,— f 165,- >edrijf is n- HOEKKASTEN Eiken EIKEN WINDSOR STOEL Manshoogte heel zwaar Eiken Complete oud-Hollandse Dralon velours De clou van de week Ruim 2 meter breed Diverse waarvan enkele stuks voorradig Voor MINDER DAN DE HELFT Groot Eiken SALONMEUBEL 549.- Wederom sloten zich nog 2 fabrikanten aan bij het MEUBELMEESTERS-CONCERN om het te veel gefabriceerde via ons te verkopen. Dat betekent nog meer keus En deze was al zo verschrikkelijk groot. De fabrikanten MOETEN genoegen nemen met 30% minder dan catalogusprijs. Onze bezorgers staan gereed voor U - Alles uit voorraad leverbaar Reünie Oud-welpenleidsters van Tilburg De Grasmaaiers vieren 3e lustrum slier ichts 149,- 18 ✓oor 125,- in regionale ie Roode Kruis jara- oop. Hier z den er srste Pinksterdi 1.00 uur het j ultimo ien tegen XE n.v. 94 raak het ƒ412,— ƒ315,— ƒ350,— 172,— ƒ268,— ƒ350,— slechts 6 stuks Windsor Eiken BANKSTELLEN Men kan zeggen tegen elke prijs zelfs vanaf sorkomen, ire, AT terend is de hulp van het Korps bij sportevenemen- rijeenkomsten, strand scl geboden r.a v in Zierikzee. aanhangwagei standaarduitn verlening van rampen i een bef Gelderla, volgden, van d( I speelde de vrijdagavond zogenoemde lub. Het ver- Italië van de toenmalige kortst hulp werd Een jaarlijl hulpverlenii Rode Krui De boerenkapel Besterd, waar zij gouden brul i hert Omdat de Boerenkapel, 11 februari, dit precies in de carnavalsdagen ben de leden van deze beker valsharmonie de viering i lustrum een paar maands stellen. terende vorm van bijstand van het lens de Vierdaagse twintig leden hou- spitaal posten irig jaar liter Ingelegd werd in april (april 1969: 125 miljoen men 143 miljoen gulden 129 miljoen). Van heel andere aard zijn de diensten die het Rode Kruis Korps verricht ten behoeve van de vakantieweken voor chronisch zieken en invaliden in het Dunanthüis te Zeist, de Valkenberg te Rheden of met het hospitaalschip J. Henry Dunant. Voor de verzorging van de jaarlijkse ongeveer 3500 gasten zijn ongeveer tweeduizend vrijwilligers nodig, van wie tweederde afkomstig is van het Rode Kruis Korps, het hart van het Rode Kruis. Het inleggerstegoed bedroeg april 1970 5640 miljoen guide 5320 miljoen ultimo april 1969. oprichtingsdatum van de el, 11 februari, dit jaar i viel, heb- ïnde cama- van hun derde len uit moeten l 138 miljoen ;n) en opgeno- ïi (april 1969: Bij de Rijkspostspaarbank is in de afgelopen maand een ontsparing opge treden van 5 miljoen gulden. In april 1969 was er een ontsparing van 4 miljoen. Op eerste Pinksterdag zal ’s middags vanaf 4.00 uur het jazzkwartet Henk Coolen voor het eerst optreden in het Klein Theater van kasteel Nemerlaer in Haaren. Het kwartet bestaat uit Jan Kothuis, altsax, klarinet; Bert Abell, bas; Jeroen Ophoff, drums en Henk Coolen, piano. Het is de enige groep amateurmusici, die zich is blijven bezig houden met onversneden moderne jazz .na de ineenstorting van de plaatselijke, destijds beroemde jazz-sociëteit van Eindhoven. Alle andere musici uit die stad uit de jaren 1950-1960 hebben hun heil ge zocht in dansorkesten of zijn opge houden met musiceren. Naast een kleine groep jongeren, die de ’free-jazz’ beoefenen, vormt het kwar tet Henk Coolen de hele moderne jazz-scène van Eindhoven en omgeving op dit moment. In café-galerie Het Wiel groep tot zomer 1968 elke en bouwde daar een nieuwe Eindhovense jazzch trek naar bassist Wim Coolen maakte hieraan een eind. direct voldaan. Zo werden vorig jaar bij de verhuizing van twee ziekenhuizen alle patiënten vervoerd, werden zieken en bejaarden geëvacueerd bij de demon tage van een bij graafwerk aangetrok ken onontplofte vliegtuigbom, werd geholpen bij de identificatie en op- baring van de slachtoffers van de busramp in Dinant, werden twaalf Biafraanse oorlogsgewonden vervoerd, werden schipbreukelingen van een ge- ichip verzorgd en werd hulp na de ontploffing van een mijn '1 is begonnen op de zij vaak werden gevraagd voor gouden bruiloften, voor verbouw de en heropenende zaken en bij andere festiviteiten, zoals de Ronde van de Besterd en het Boerenkapelfestival. De boerenkapel heeft een belangrijk aan deel gehad bij het ontwikkelen van de openbare carnaval in Tilburg. Acht jaar geleden koos de kapel de naam ’De Grasmaaiers’ en van die tijd af raakten zij verbonden aan de carnavalsvereni ging ’De Steunzolen’ als hofkapel. Zo wel Café ’Extase’ als ’De Steunzolen’ hebben voordeel gehad van hun relatie met ’De Grasmaaiers’ want door deze kapel nam de belangstelling voor beide instellingen voortdurend in omvang toe. Het jazzkwartet roept alle gelijkgestem de musici op om ook in sessionverband een fijne jazzambiance op te bouwen. Op jazzgebied is de Nemerlaer in Haaren een begrip aan het worden als vast huis van de Storyville Jazzclub, van de band Four City Seven - One, van de Classic Jazz-society en nu dan ook van het jazzkwartet Henk Coolen. Het Rode Kruis Korps wordt wel het hart van het (Nederlandse) Rode Kruis genoemd. Tot de voornaamste taken van het Rode Kruis moet immers het verlenen van hulp aan slachtoffers van rampen worden gerekend. En het is het Rode Kruis Korps - met twaalfduizend vrijwilligers(sters) en grote hoeveelheden materieel - dat daarvoor zorg draagt. Verspreid over geheel Nederland zijn er op het ogenblik ongeveer 250 plaatselijke colonnes Rode Kruis Korps. Het vele materieel is aanwezig bij deze colonnes, rampenmagazijnen en -depots, terwijl het Nederlandsche ook over een groot centraal magazijn en een voertuigenpark beschikt en tenslotte nog het hospitaalschip J. Henry Dunant als rampenschip kan inzetten. Zo werd de Dunant eind februari van dit jaar van zijn winterligplaats Rotterdam naar Gorkum gedirigeerd en werden ook leden van het Rode Kruis Korps gealarmeerd om bij een eventuele overstroming van de Bommelerwaard direct hulp te kunnen bieden. getrimd. Daar- nlijk het verwij- haar. De speciale e in de handel zijn, s en evenals bij een lensenkapper’ zijn er verschil- waaruit de klant kan tot tijd komen er ook i bij. Fieke de Kort is dat ze het druk zal in Midden-Brabant zeer De sfeer, die momenteel groeiende is in de Nemerlaer-omgeving bracht het kwartet ertoe om op de zondagmidda gen te gaan musiceren in deze club, met ingang van eerste Pinksterdag. belangrijk, want zonder dat kun je het in de praktijk nooit helemaal goed voor elkaar krijgen, maar nog belangrijker is een behoorlijke praktische ervaring. Daarom heb ik twee jaar in Eindhoven bij mevrouw Van Wijngaarden gevolon- taird, waar ik erg veel geleerd heb.’ In een goede behandeling gaat nogal wat tijd zitten. Met een kleine hond is Fieke de Kort al gauw twee uur bezig; een grote hond kost drie uur behande- lingstijd. Sommige honden moeten wor den geknipt en andere g onder verstaat men eigenl deren van dood h hondenshampo’s die geven het haar glans gewone ’mensenkappi lende modellen, kiezen. Van tijd t nieuwe modellen ervan overtuigd krijgen. Er zijn i weinig gediplomeerde trimmers en de belangstelling is groot. Dat blijkt wel uit het feit dat zij voor de eerstkomen de weken reeds is volgeboekt en daar om is het gewenst tevoren een afspra te maken. Ook in dat opzicht lijkt 1 dus op een kapsalon. Wij wensen Fieke de Kort heel veel succes in haar praktijk. In de speelgoedzaak van Van Nunen- Boes in de Heuvelstraat staat momen teel voor de kinderen een attractie opgesteld, die hen in staat stelt om zelf moderne kunstwerken te vervaardigen. Het gehele apparaat berust op de middelpuntvliegende kracht. Op een draaischijf wordt een blad tekenpapier bevestigd waarop de artiest-in-de-dop uit verfbussen met verschillende kleu ren naar hartelust verf kan dej Lan „vim uv draaischijf door van een motortje enige tijd draaid. Het resulta», wu deling over het vlak, waarop zelfs Karei Appel c.s. nog jaloers zou zijn. Voor zien van een passepartout kost het hele grapje maar twee gulden. Voor wie het zelf thuis ook wil doen, zijn er ook dozen met dezelfde appa tuur in een kleinere uitvoering te koe Wie veronderstelt dat men zich honden- trimster mag noemen als men weet hoe een tondeuze vast te houden komt bedrogen uit. Fieke de Kort weet er veel over te vertellen. ’We hebben in onze opleiding van alles over honden moeten leren. De vele soorten en rassen, het dekken, het een en ander over erfelijkheidsleer, huidverzorging en wat al niet. De theorie is natuurlijk zeer Door een aantal oud-welpenleidsters is het plan opgevat om een reünie te organiseren voor alle welpenleidsters die vóór en tijdens de oorlog in Tilburg als zodanig in funktie waren. Aan alle leidsters, waarvan de namen bekend zijn, is een uitnodiging hiervoor wegge stuurd. Natuurlijk, aan zoiets is niet te ontkomen, zijn er nog dames die zulk een uitnodiging niet ontvingen, omdat of het adres niet bekend is of buiten de stad woonachtig zijn of bij de organise rende dames door het hoofd geschoten. Deze ’vergeten’ dames kunnen zich telefonisch melden onder de nummers 04250-22345 en 24666. In het kort komt het programma er als volgt uit te zien: Bijeenkomst op zaterdag 23 mei om 14.00 uur vóór het station in Oister- wijk; gezamenlijk naar de pleisterplaats ’Klein-Speijck’; gebruik van een heerlijk kopje thee of koffie met gebak; op rakelen van oude herinneringen; com fortabel tochtje door Oisterwijks dreven en langs de prachtige vennen; na een gezellig borreluurtje gebruik van een echte Brabantse koffietafel, waarna nog een tijdje samenzijn. zijn uiteraard kosten aan verbon- en deze werden geraamd op onge veer f. 15,—. Diverse plaatselijke RKK-formaties be schikken voor het vervoer van zieken en gewonden over ambulances, die van een adequate uitrusting zijn voorzien, en het daarvoor benodigde personeel. Sedert 1968 worden plannen verwezen lijkt om colonnes uit te rusten met :ens met een geneeskundige trusting, ten behoeve van de. hulp aan slachtoffers van n en ongelukken. Daarmee werd >egin gemaakt in de provincie rland, waarna andere provincies Thans wordt over ruitachtig leze aanhangwagens met uitrusting beschikt, terwijl in de naaste toekomst zeker nog een veertigtal zal volgen. Zeer belangrijk ook is het werk va- ambulances langs de autosnelwegen, die tijdens de weekeinden en op feestdagen paraat zijn. Op het ogenblik zijn het er zes (voorzien van mobilofooninstalla- ties en bemand met vrijwillig RKK- personeel), maar in de loop van dit jaar komen er nog drie bij. Dat deze posten in een grote behoefte voorzien, blijken uit het feit dat in 1969 t ongevallen aan 126 slachtoffers in de mogelijke tijd daadwerkelijk verleend. ijks terugki sning is de uis Korps tijde te Nijmegen. Hondertv den een week lang wwn noodhosj: en een aantal wisselende hulppc langs de marsroute in bedrijf. Vorig werd 16 km kleefpleister en tien jodium gebruikt, werden 6463 blaren behandeld en werden 1881 massages verricht. Steeds terugkt Rode Kruis K ten, massale bijeenkomsten, in strand- posten e.d., maar ook in incidentele van de gevallen wordt aan verzoek om hulp Groot was de belangstelling deze week dinsdag bij de opening van de nieuwe hondensalon van Fieke de Kort, die met haar 16 jaar zeker behoort tot een van de jongste hondentrimsters in Nederland. Enkele weken geleden behaalde zij het daarvoor benodigde officiële diploma en daaraan vooraf had zij een jaar lang theorielessen genoten in Amersfoort en twee jaar praktijk bij mevrouw Van Wijngaarden, St. Roggestraat 40 in Eindhoven. De hondensalon is gelegen achter de zaak van de familie De Kort, Smidspad 15, en is zo modem ingericht als men van een hondensalon maar verwachten mag. De inrichting i‘ zeer hygiënisch en dat moet ook, want dit begrip staat hoog geno Indien u als oud-welpenleidster aan deze reünie wenst deel te nemen dan moet u zich vóór 15 mei opgeven en het bedrag van f. 15,— storten op girono. 1259623 t.n.v. W. G. A. M. v.d. Dries, Postelse Hoeflaan 26B, Tilburg. Het kan ook contant bij mej. Ria van Dijk, Tivolistraat 136, Tüburg (Drogisterij). Maandagavond a.s. treedt in de Old Time Movie Club ’De Hoeve’ ’The Dimension’ op uit Bergen op Zoom. De pan wor<jt de draf groep heeft naam gekregen door haar optreden in de Veronica Drive-in Show. Op het Kokobal in de Pellikaanhal traden zij naast de Hearts of Soul op. Zij baseren hun stijl op werk van Fleetwood Mac en John Mayall. Ze treden maandag op begeleid door de heavy sounder Rob van der Vliet, die achter de disco staat. jponeren. >r middel snige tijd snel rondge- taat is een kleurver-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 13