I üi r Geesje Zoet is Oebele’s eerste kleine zelfstandige VAKANTIE - ze zeggen dat u het verdient Het kinderloze huwelijk Marktgaarder v. Kempen gaat 1 juni met pensioen Aktie ’Moeders voor Moeders’ een unieke organisatie f- Moederdag iiiiiiiiiiüB F 1 14 Bezoekt de CORRIE SCHERDERS JANSSENS Op Moederdag even stilstaan bij: De catacomben van Atlanta opnieuw ontdekt N.V.s riLBURG IIIIIIHIIW Maar moet Jopie blijven zitten waar hij zit? i 1970 - pagina 8 DETILBURGSE KOERIER Vrijdag 8 mei 1970 - pagina 9 ^eniscfje tapijten Speciaalzaak Men. Belangrijke achtergrond Attenties voor deelname Moeder- ’etrouwd gestoj verkocht eidskeuring Grote hoeveelheden Iet :e 'rg 1. NOORDERLICHT Ardennenoffensief 1944 even - CHICAGO Nationale en Internationale Hondententoonstelling op zondag 10 mei in de Brabanthallen Gezondheidssandalen (Veemarkt) te 's-Hertogen'bosch Steun- en gemakschoenen Kinder-correctie-schoenen Veldhovenring 40 - Tilburg - Telefoon 31281 De tentoonstelling is geopend van 9 tot 5 uur. HlUtll BEGRAFENISSEN karw< thuis. Hormoon dat hormoon vervangt k 72-74 22133 Voor deze tentoonstelling zijn ruim 1200 honden ingeschreven verdeeld over 107 verschillende rassen. 25361 LOVEN) 5947,20 ƒ5310,— ƒ5992,— ƒ5350 Gevonden voorwer 27 april tot en met TILBURG'S OUDSTE KATH. BEGRAFENISONDERNEMING DAG EN NACHT BEREIKBAAR ging naar de was: ’dat was r kinderen it vind ik ’dat is i Nederlai inden. /inden van die oorzaak zal erichte behandeling kunnen jonnen. en in de be- riliteit en in lans telt Islag dein inline HARMONIE: 2e WEEK The Love Bug CAMERA: 2e WEEK Asterix en Cleopatra 5499,20 ƒ4910,- ƒ5796,— ƒ5175,- ’s chemi- worden. rerkrij- is tot voor g graag l uit he Zijn kale Zijn activ misser hem „en- Meurig 'u met emon- goud- g en Goirle is dit: Bont-Rondema telplein 113, TILBURG >0-74969 TUINSTR. Centrum: Tuinstraat 65 LfdüI 't Zand: Dr. Ahausstr 2. De opofferii_. moeders vraagt is in feite betrekkelijk klein in vergelijking met het belang, dat er mee gediend is. Immers naast het op zich reeds indrukwekkend medisch be lang, bestaat hier het humaan belang, voor een andere vrouw, aan wie het moederschap ontzegd bleef, de moge lijkheid te scheppen om ook moeder te kunnen worden. ST.DIONYSIUS v/h ROOMS LEVEN I nnnnnnnmmmnr' i nftgFVOiffliOWinnnn □□LILJLJLjULJLÜ De wetenschap vordert en zo wordt thans in 95 van 100 huwe'“' onvruchtbaar zijn, en waarbij n hulp wordt ingeroepen, tenmir oorzaak gevor Pas na het vi met een gei worden bego En het mooie is nu, dat bij de behande ling van enkele van die oorzaken van organi- VOOR Burg. Telefc Voor Tilburg Mevr. A. de B 3. v.d. Morte sfoon: 04251 genoeglijk als te dansen en erpen in de week van 5t 3 mei 1970. Centrale voor Pleegge Brabant en Limburg ’s-Hertogenbosch, 1 /elijken die ij medische linste een De Wilde Horde Wellicht de beste en hardste western ooit vertoond, gaat voor de 3e week in de Chicago - 18 jaar. Wie meer over de aktie ’Moeders voor Moeders’ wil weten kan zich wenden tot N.V. Organon in Oss, telefoon: 04120-8433, of tot het plaatselijk con tactadres. mogelijkheden: ik ïlkem komen en bij laatste heb ik geko- u van uw een paar zijn? adres, sre gewenste informatie kant-en-klare metsel specie. In elke goede hobbyzaak.Voor alle ^kleine karweitjes^ ten, schrij- t eigenlijk nog een ’stad nd in Atlanta. architect Paul leden van het als een toeristi- eerste orde. Hij Velen berusten hier niet in. Dat blijkt uit het feit, dat naar schatting één op de zeven van alle Nederlandse echtpa ren de hulp van medici inroept om tot zwangerschap En vaak met 1 sche hulp blijkt van alle gevallen ze ook voor hun kinderen van een vakantie iets leuks kunnen maken. Zo’n vakantie kan het internaat een kind nooit geven. Jopie loopt het risico dat aan wie ileef, de moj ook moeder Hoewel de gaslampen hersteld, behoeft de b zonder modem comk aardgas - levert te verwarming en Wie wil luister jazz, een ’buffalo steak’ spoorwegen van 100 bestuderen, 1 ving die de comfort van nu heeft. jen en et zand en Er is nu .ring, die de aktie van a.s. raagt is in feite betrekkelr'- rgelijking met het belang, g» liend is. Immers naast het indrukwekkend medisch Jopie woont niet thuis. Hij woont in een internaat. Dat is niet zijp schuld. Er mankeert niets aan die jongen. Maar hij is een kind uit een ’probleemgezin’. Zo’n gezin van ouders die tegen de normale problemen van het leven niet opgewassen waren en die hun kinderen geen goede opvoeding konden geven. Inlichtingen Hoofdbureau v. Politie, Noordhoekring, Tilburg. 1968 1969 1966 1967 1968 1969 Nooit meer r zelf meng< knoeien met cement. F ““gezinnen in Noord- urg, Buitenhaven 7, s-nenogenooscn, OF BEL METEEN EVEN OP: 04100-33647. de Majt tige Daar het s Iedereen kent in zijn omgeving wel een echtpaar dat geen kinderen heeft. Is dat huwelijk nog jong, dan staat men er in deze tijd van gezinsplan ning niet bij stil. Maar in vele andere gevallen zouden wij er eigenlijk wèl even bij stil moeten staan. Vooral op een dag als Moederdag. Want hoewel er in Nederland ongeveer elke 2 minuten een kind ter wereld komt, kan één op elke tien gehuwde vrouwen nooit zeggen: mijn kind, dat is ons kind’. 10 pct. van alle huwelijken in md blijft ongewild kinderloos. 1 te komen. succes, want goede medi- "kt in 30 tot 40 procent ■en succes te hebben. paar weken en dan breekt voor de meeste mensen weer het feest aan dat vakantie heet. Dan worden wij voor een tijdje verlost uit het leven van alledag. Ze zeggen dat wij het verdienen. In elk geval hebben wij het gevoel, dat wij er weer hard aan toe zijn. Jopie van D. heeft dat gevoel ook. Hij heeft een zwaar schooljaar gehad: zesde klas met ’opleiding’ - als het een beetje wil gaat hij naar de Mavo. De laatste weken hoort hij zijn vriendjes steeds meer over vakantie praten. Bob gaat met pa en ma, zijn zusje en zijn broertjes twee weken naar een vakantiehuisje vlak bij het Zeeuwse strand. Paul gaat logeren bij zijn tante in de Achterhoek. Jan mag naar een zeilkamp in Friesland. En Jopie? Jopie praat niet mee. Hij heeft nog nooit een fijne vakantie gehad en hij durft er niet op te rekenen dat het dit jaar anders zal zijn. JANSSENS^* BEL 31532 - V. Meterenstraot 20 - Tilburg Gunt u hun die kans? Wilt gezin voor deze kinderen weken lang ’vakantie-pleeggezin’ Laat het dan gauw weten aan het waar u alle verder kunt krijgen: n weer in ere zijn bezoeker het niet ifort te doen. Het s dat de lampen doet branden tevens de energie voor de centrale ■n airconditioning. teren naar oorspronkelijke k’ wil eten of de jaar geleden wil kan dat doen in een omge- 5 sfeer van vroeger en het Op een paar winkeliers, artiste vers en historici na, vergat iedereen daarna dat er n onder de straten’ bestom Totdat in 1968 de jonge Muldawer de mogelijkhe vergeten stadsdeel zag sche attractie van de kwam met het voorstel in de catacom ben van Atlanta een serie boetiekjes, restaurants en kleine, theaters te bou wen, waarbij de nadruk gelegd moest worden op de historische waarde van ’Underground Atlanta’. Nog een grote De onderlinge voetbalwedstrijd op Koninginnedag is voor de Boerenleen bank een traditie geworden. Evenals vorig jaar op Koninginnedag werd ook dit jaar op 30 april een ’duel’ gehouden tussen senioren en junioren, die eindigde met een gelijke stand n.l. ’even lens - bekaf - en koud’, maar... een onvergetelijke gezellige dag. Voor deze mensen betekent deze dag een dag zonder cijfers en codes. MIDI ’De Burcht in de Ardennen’ Hoofdrolspeler majoor Falconer (Burt Lancaster) wordt met een kleine groep Amerikaanse soldaten ingekwartierd tij dens de winter van 1944 in ’n kasteel in de Ardennen. De soldaten zijn oorlogs- moe. De bewoner van het kasteel is impotent en moedigt zijn jonge vrouw aan ’n verhouding te beginnen met de 1963 1964 ZZ3 1965 Voor Tilburg is dit: Mevr. Zr. E. J. Pijnenburg-Rustige Prof. Cobbenhagenlaan 26, TILBURG Telefoon: 04250-72771 Als hulp in zuuce gevallen geen uit komst biedt worden de kinderen in hun eigen belang in een ’tehuis’ geplaatst. Honderden Nederlandse kinderen zijn goed bezorgd in zulke tehuizen. Ze komen niete te kort. Behalve dan al die fijne dingen, die je als kind alleen maar temidden van een gewoon goed gezin kunt krijgen; in zo’n kleine, gezellige levensgemeenschap met een vader en een moeder, die het heerlijk vinden als Vele duizenden a.s. moeders in Neder land doen aan deze inzameling mee, velen voor de tweede of derde maal. In 1969 waren er ruim 32.000 deelneem sters! Doorgaans om-de-dag worden bij haar aan huis de kleine plastic contai ners, waarin zij de urine verzameld heb ben, door een bestelauto opgehaald. Slechts korte tijd kan de a.s. moeder aan de aktie meedoen. De genoemde stof komt namelijk slechts ongeveer maximaal 13 weken, en wel in het begin van de zwangerschap, in voldoen de mate in de urine voor. ’Ze hadden gewoon behoefte aan ene Ceesje Zoet in snoep en lekkers en daarvoor heeft regisseur Bram van Erkel me gevraagd’, vertelt Marjan Berk als je haar vraagt hoe ze in Oebele terecht is gekomen. ’Mijn voorkeur voor lekkere hapjes heeft misschien wel een rol gespeeld want vaak heb ik het gevoel dat de teksten me op het lijf geschreven zijn.’ Iedereen zal zich ongetwijfeld nog die Oebele uitzending van twee maanden geleden herinneren waarin Geesje voor het eerst Oebele binnenstapte in gezelschap van twee andere dames in een soort Dolle Mina-aktie (dames, heft de plu! Geesje bleef achter toen de twee dames op het eind van de uitzending weer verdwenen, opende een snoepwinkeltje en werd zo Oebele’s eerste ’kleine zelfstandige’. Dat was voor het eerst na bijna twee seizoenen dat de vaste Oebele-kern van volwassenen, die tot dan toe alleen bestond uit Koen, Aagje, Paulus en Augustus, werd doorbroken. ’Daar moet ik me zo goed mogelijk zien in te passen’, vindt Maijan Berk. ’Of de kijkers het geslaagd vonden is nu nog niet na te gaan. Ik heb nog maar weinig reacties gekregen, eigenlijk alleen van kennissen en collega’s en die vonden het wel leuk. Ja, en dan natuurlijk van Peter (15), Martijn (13), Marleentje (11) en Ruud-Jan (6), mijn kinderen. Die zijn dol op Oebele, maar kijken wel erg kritisch. Als ik iets verkeerd doe dan hoor ik dat thuis meteen.’ Inderdaad is het succes van Oebele het tweede seizoen mogelijk nog groter ge weest dan het eerste. Dat blijkt wel uit de vele briefjes die de K.R.O. ontvangt. Het is gewoon het beste jeugdprogram ma van het ogenblik. Of de rol van Geesje Zoet in snoep en lekkers als vijfde volwassene in Oebele nu wel zo’n goed idee was weten we niet. Maar als het succes van de ’kleine zelfstandige’ tegenvalt, zal dat beslist niet aan Marjan Berk liggen. De stof, waar het in dit geneesmiddel om gaat is het hormoon H.C.G., dat wordt geproduceerd door de moeder koek (placenta), waarna het in de bloedbaan van de zwangere komt om tenslotte via de nieren in de urine te worden uitgescheiden. Het H.C.G. in de urine kan langs sche weg daaruit geëxtraheerd w Op andere wijze is het niet te ver gen. Synthetische vervaardiging is op heden niet gelukt. geeft me inspiratie als ik mensen zie die het op mijn gebied erg goed doen. Daarom wip ik een keer of twee per jaar over naar Londen om daar een goede produktie te zien. Dat geeft me een kick. Als ik rijk was zou ik het vaker doen, dan zou het een hobby van me zijn, net zoals lezen en muziek.’ In het dagelijks leven ziet ze er erg onopvallend uit. ’Dat is de reden dat ik niet zo vaak herkend wordt. Maar owee, als ik mijn mond opendoe, dan heeft iedereen meteen zingen. Jammer dat we alweer toe zijn aan de laatste Oebele van dit seizoen. Die wordt Efte- ling was werd ik door een paar herkend als Geesje Zoet. Dat helemaal niet vervelend. Dat is leuk.’ majoor met de bedoeling het nakome lingschap te verzekeren. Het wordt ech ter buiten zijn bedoeling werkelijke lief de. Dan doen de Duitsers hun laatste uitval en de majoor besluit het kasteel te verdedigen. De strijd ontbrandt met alle primitieve middelen die het kasteel en de dorpsgemeenschap kan bieden - 18 jaar. Deze alles overtreffende film in groot beeld en kleuren, loopt nog een week, in een 3 uur programma - 14 jaar. nen. Al deze duizenden liters moeten per auto aan huis worden opgehaald bij die a.s. moeders, die aan de aktie deel nemen. De verwerking van deze hoe veelheden geschiedt in Oss. Een vijftig tal bestelwagens en vrachtauto’s zijn uitsluitend voor het vervoer van urine dagelijks in Nederland op de weg. Verwen Moeder met een echte pers waar zij over tien jaar nog stralend naar kijkt. Doen. Tabriz Mat ST 45,— Karatja Mat 55 Shiraz 125 x 80 165,— Anatol 120x 50 JfiS" 118,— Grote-Collectie OUDE KLEUREN SALON-HUISKAMERTAPIJTEN Tinnen Fruitschaal 32,50 Tinnen Borden uitz. 12,50 Tinnen Asbak 12,50 OVERTUIG U: Een van de vaders zei: ’Er zijn mis schien mensen genoeg die wel duizend gulden zouden uitgeven als ze een bepaald kind in Biafra met doktershulp en eten van de dood zouden kunnen redden. Maar als ze zo’n kind niet kennen gooien ze hooguit een tientje ide collectebus. Een kind uit een tehuis komt bij je thuis, je kunt er persóónlijk goed aan doen - en daarom doe je het ook zo graag’. Dit is de enige kans voor de jongens en de meisjes in de inter naten om er ook eens ’eeji paar weken tussenuit’ te kunnen. concoursen. Naast muzikale activiteiten wijdt de heer Van Kempen zich reeds sedert zijn tiende jaar aan de sport en reeds op jeugdige leeftijd behoorde hij tot de kleine selecte groep van keurtur- ners. Nog iedere dag trekt hij wat tijd uit gymnastiek en hij laat zich daarbij begeleiden door de frisse klanken het ochtengymnastiekprogramma. kinderen hebben zowel zijn muzi- als sportieve aanleg overgenomen. echtgenote, die hem voor zijn vele tiviteiten vaak node heeft moeten en, zal zeker delen in de hulde die de komende dagen gebracht wordt. Op tweede pinksterdag wordt in parochiekerk van St. Gerardus jella aan de Wassenaarlaan een plech- mis opgedragen uit dankbaarheid, irbij zal het Tilburgs Kamerkoor met Paulusorkest een uitvoering verzor- van de Missa in Es van Schubert, dirigent zal optreden de heer J. Jansen. Tegen zijn pensionering ziet de heer Van Kempen bepaald niet op. Er wachten hem nog veel activiteiten, waarbij zijn werk in de parochie zeker niet op de laatste plaats zal komen. Ook wij wensen hoofdbode/marktgaar- der Van Kempen een genoeglijke oude dag. Het op het eerste gezicht wat merk waardig aandoende verzoek om urine, zoals dat door de aktie ’Moeders voor Moeders’ wordt gedaan, heeft een be langrijke achtergrond. Het is namelijk gebleken, dat uitsluitend de urine van a.s. moe UW SPECIAALHUIS voor Marjan Berk (nu 37) toneelschool toen ze 21 wel vrij laat, maar eerst heb ik een paar jaar op het gymnasium gezeten en daar na in de verpleging. Ik wilde al wel graag naar de toneelschool maar mijn vader zag daar niet zoveel in. Die vond het beter als ik eerst eens een ’nuttig’ diploma haalde. Wèt ik eigenlijk precies wilde worden toen ik naar de toneel school ging wist ik nog niet, maar al gauw bleek dat ik het meest voelde voor cabaret. Ondertussen was ik getrouwd met Ruud Bos, de man die de muzikale arrangementen verzorgt voor o.a. Wim Sonneveld, en ik kreeg mijn eerste zoon nadat ik een jaar op de toneelschool had gezeten. Ik ben met de studie ipt omdat dat moeilijk te combine ren was met mijn gezin. Toen waren er twee m< kon bij de hoorspel Wim Kan, en dat h Atlanta, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Georgia, die tot op heden alleen nog maar bekendheid genoot door reusachtige wolkenkrabbers en andere grote gebouwen, heeft er een nieuwe attractie bij: een stad onder de grond, ook wel genaamd ’Underground Atlanta’. Deze nieuwe toeristische trekpleister is eigenlijk een heropening van het originele Atlanta, dat meer dan honderd jaar geleden werd gebouwd als het oostelijke eindstation van de spoorlijn naar Chattanooga. Gedurende de Burgeroorlog werd het station door brand verwoest en in de periode tot 1890 werd druk gewerkt aan de wederopbouw. Met de komst van de auto werden ook in Atlanta de verkeersproblemen steeds groter en de bouw van een netwerk van viaducten werd noodzakelijk. Omstreeks 1922 was er een ’verdieping’ gebouwd op het oude stadsdeel. De winkelpuien en kelders van de oude gebouwen bleven behouden, maar de winkeliers verhuisden naar boven Muldawer’s idee werd enthousiast be groet door zakenmensen die er wel brood in zagen en een compleet plan werd uitgewerkt dat voorzag in meer dan 100 lokaliteiten, die allemaal wor den gevestigd in de bestaande gebou wen onder het netwerk van viaducten. Nu reeds heeft men 48 bars, boetieks en theaters verhuurd en dit aantal zal binnenkort tot 100 stijgen. een zwangere vrouw een belangrijke rol kan spelen. Wij doelen hierbij op een unieke 01 satie, de AKTIE ’MOEDERS V MOEDERS’. Deze aktie doet een doorlopend beroep op aanstaande moeders om in de eerste zwangerschapsmaanden urine af te staan als noodzakelijke grondstof voor de bereiding van een geneesmiddel. heeft eindeloze variatiemogelijl Ik vind haar meesterlijk. He rijke achtei en, dat 1 ieders in de allereerste vier maan den van de zwangerschap een stof be vat, waarmee men een zeer belangrijke geneesmiddel kan maken, dat o.m. .toe gepast wordt bij de medische behande ling van bepaalde vormen van onvrucht baarheid van de vrouw. Ook kan het een onvervangbare rol spelei handeling van manlijke sterf de voorkoming daarvan. De toepassing van dit preparaat ligt uitsluitend ter beoordeling van artsen. Fabrikant van het geneesmiddel is een Nederlands pharmaceutisch bedrijf, N.V. Organon te Oss, dat een der zeer weinige producenten van dit geneesmid del ter wereld is. Kortom het ’Ondergrondse Atlanta’ is geheel afgestemd op de wensen van de moderne toerist, die in steeds grotere getale dit stukje levend geworden histo rie bezoekt. 65 TEL 23542-25783-33387 b.g.«. «n (nacht*: tal. 33286 MODERNE AUTO'S ZEER VERZORGDE UITVOERING De heer Van Kempen komt niet alleen op veel markten, hij is ook van veel markten thuis. Veel verdiensten heeft hij verworven voor het muzikale leven in de stad. Reeds vanaf zijn vijftiende jaar speelt hij een actieve muzikale rol. Ruim 47 jaar was hij werkend lidvan de inmiddels opgeheven Harmonie Excel sior, waarvan tien jaar als secretaris/vi- ce-voorzitter. Thans maakt de heer Van Kempen deel uit van het Tilburgse Politiemuziekcorps en speelt hij in het symphonie-orkest van het Paulus- lyceum. Alsof dit nog niet genoeg was werd regelmatig een beroep gedaan op hem als commissielid voor concerten en Marjan Berk is duidelijk wég van Oebele. Ze vertelt dat ze het een mach tig programma vindt. Het is een spon tane happening, waarin van alles kan gebeuren terwijl het toch allemaal goed doordacht is. Daaraan is volgens haar een groot deel van het succes te dan ken, evenals aan het vakmanschap van regisseur Bram van Erkel, de teksten van Harry Geelen en de muziek van Joop Stokkermans. ’De sfeer is zo ontzettend al die kinderen beginnen te zingen. Jammer dat we alweer toen zijn aan de laatste Oebele van dit sei zoen. Die wordt op 16 mei uitgezon den. Gelukkig gaan we, vanwege het grote succes, in het najaar weer gewoon door.’ hij moet blijven zitten waar hij zitHij heeft maar één kans.... Vorig jaar hebben enige tientallen ge zinnen in Brabant en Limburg de hand over het hart gestreken voor Jopie en Japie en andere kinderen in tehuizen. Met als motief: ’Onze kinderen hebben een fijne jeugd. Zoveel andere kinderen hebben het minder goed getroffen. Waarom zouden wij zo’n kind niet een fijne fakantie willen geven? zen. Ik was toen 22 en daarom sta ik nu precies vijftien jaar op de planken.’ In de loop van die vijftien jaar heeft Maijan Berk veel gedaan, vooral op het gebied van cabaret en musical. Zo heeft ze bijvoorbeeld gewerkt voor Rudi Carell, Jaap van de Merwe en Tom Manders, bij de Nederlandse Komedie en Lurelei. Ze had een rol in de Stunt en deed tussendoor ook nog het een en ander voor radio en televisie, zoals de presentatie van het programma ’Monitor’ op de zondagmiddag. ’Ik vind het leuk om toneel en televisie af te wisselen. Het grote nadeel van de televisie is, dat alles voorbij is zodra het lichtje op de camera uitgaat. Het is wel een geweldig controlemiddel, maar ik vind het vreselijk om mezelf op de buis te zien. Dan zit ik meestal angstig en ellendig in een hoekje te kijken. Op het toneel heb je veel meer contact met het publiek en dat is erg boeiend: ik hou van applaus. Op het ogenblik speel ik in de musical ’De kleine Parade’ en die heeft veel succes. Voor de jeugd heb ik in de afgelopen vijftien jaar ook wel eens wat gedaan. Bij toneelgroep Arena heb ik in ’School voor heksjes’ de rol gespeeld van (hoe kan het anders) een heks. Ik was toen in verwachting van één van mijn zoons en heb altijd de indruk dat hij daar nog een heksenlach- je van heeft overgehouden.’ Op haar terrein is Maijan Berk het meest geboeid door Adèle Bloemen- daal: ’Adèle heden. bankbiljet van f. 100,— herenbril, bruin montuur met goudkleurig tussen stuk; meisjesbril, bruin gevlamd mon tuur, vlindermontuur; herenbril, doublé montuur en groen getinte glazen; witte brillenhoes met sleutel; metaalkleurig zakmes; draagbare radio; plastic zak me’ archeologische artikelen, o.a. schedels en gebit; 5 contactdozen; doos met drop; 7 waterpompmeters; leren zwarte dameshandschoen; donkerblauw kinderjasje met goudkleurige knopen; beige jongens- of meisjesjack met capu chon; kort lichtbruin suède damesjasje; donkergrijze damesjas met twee rijen knopen; donkergrijze jongensjas van tweed met in een van de zakken een dictee; bruin bontje met drukker; donkergroen damestruitje; rode regei jas; bruin jongenspetje; crèmekleuri damesparaplu; beige damesparaplu hoes; zwarte en bruine herenportemoi nee; zwart damesknipbeursje; kleurige herenring; studieboek. Gevonden honden: middelslag poedel zwart, reu; beige/zwarte hazewind, reu; klein bruin jachthondje, reu; Duitse herder, teef; Hollandse herder, teef; bastaard Duitse herder, reu; middelslag poedel, teef; wit poedeltje, teef; klein grijs jong hondje; grote geel/bi hond; bruin klein hondje (op 28-4-1970 aangereden); lichtbruine Schotse Collie. Gevonden verzekeringsplaatjes: HLD 650; QXH 672. Diverse sleutels en sleutelbossen. Op 1ste pinksterdag, 17 mei, wordt de heer A. M. van Kempen, Pastoor Vromansstraat 19 te Tilburg 65 jaar en per 1 juni gaat hij met pensioen. Op zich zou dat slechts enkele krantenregels waard zijn, ware het niet dat het hier gaat om een alom gerespecteerd burger, die meer dan 30 jaar doorbracht in dienst van de gemeente Tilburg, waar hij thans de functie van hoofdbode/marktgaarder bekleedt en aldus uitgedost bekend is op alle markten. Op het stadhuis wordt afscheid van hem genomen op maandag 1 juni en om half één zal het publiek de gelegenheid krijgen de hand van de scheidende functionaris te drukken. Zeker zullen velen daarvan gebruik willen maken, met name de talrijke marktkooplieden die hem in de loop van zijn langjarig dienstverband hebben leren waarderen als een sympathiek gemeenteambtenaar, die met veel tact en vriendelijkheid zijn werkzaamheden verrichtte. Tienduizenden liters urine zijn nodig om slechts een kleine hoeveelheid van het gezochte hormoon te kunnen win- Hoewel de medewerking doorgaa: graag belangeloos gegeven wordt ste de aktie Moeders voor Moeders toch een aantal attenties voor de deelneming ter beschikking. Zo ontvangt de a.s. moeder het boekje ’Wordend schap’ van de Amsterdamse gynaeco loog prof. G. J. Kloosterman, waaruit zij zeer veel kan vernemen met betrek king tot haar eigen leefregel tijdens de zwangerschap. Naast enkele andere passende attenties ontvangt zij nog een financiële tege moetkoming als blijk van waardering voor de dagelijkse moeite gedurende de periode dat zij haar medewerking heeft verleend aan de aktie.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 9