11 M Niks hoor... 10 r tica g hk] NOUD VAN LOON LORYN Studentenparochie organiseert in september wereldcongres Dutch Swing College Band in het zilver I 425 1 Old Time Movie Club koA .KAST 32ste Snip en Snap Revue 12,50 KEN Damesrijwiel „FAVORIET" nu 139,75 Albert Heijn in Goirkestraat Balavond voor contact Oud-mariniers Schoenexpo in september Alleen voor Moeders ’Zonder Filter’ cabaret van J.O.K Moederdag- geschenken te kust en te keur lïëmppek rao" BET!^»rrrniï1ïH Kritisch zicht op vernieuwd marxisme in jaren ’70 BOODSCHAPPENWAGEN Ha fijn... een borrel van floryn’ Sportkalender mei 1970 Weekendprogram Stadsschouwburg DETILBURGSE KOERIER Vrijdag 8 mei 1970-pagina 3 1970 pagina 2 TILBURG BLIJFT ZIJN TRADITIE TROUW Eén van de vele modellen BLAUW k iELOTÜ! De gemakkelijke modeschoen L CH DOKTERS WEEKENDDIENST 1HANDEL JOGTF Anti-kapitalisme Deelnemers welkom 12. Tel. 62 b.g.g. 26877 Bredaseweg 253. Tel. Tel. 334. den Brink. Tel. van Landelijk aandacht MUURVERVEN In Amerika Ribana Twee aanbiedingen M 55 d van 149,75 (geldt niet voor herenrijwielen) Deze aanbiedingen gelden tot 10 mei ZUID-NEDERLANDS GROOTSTE TWEEWIELERSPECIAALZAAK □on 23745 DROGISTERIJ SPECIAALZAAK VOOR TILBURGWtST, Jac. Oppenheimstraat 19 - Tel. 71267 - Leharstraat 104 - Tel. 31375 Deze keer Alweer nieuwe kleuren Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie Piusplein Tilburg >is Ier :e*traat 13 Varkensmarkt POON 33401 EFOON 24211 40.00 1,65 8.75 1.35 1.50 1,45 1.35 evens het i ,en, uai ue niet alleen kwaadwilli gs het zodoende tot te maken te zorgen een serie voorstel- ip Revue, onder de uur - Toneel- ~J3roces’ van Herman een waar- le Laat en KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! Tel 21673 (ook na kantoortijd! b.q.g 26025 3.75 1,30 13.20 14.95 18.00 3,50 16,50 4,50 Ziet onze etalage en BEIGE 46.90 HULP NODIG? Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie. Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. 1-1648. in alles KOPER in tgebreide :ring. Goirle Tilburgseweg 21, Goirle. Tel. 50. top-form... enorm Behang - Verf - Lak DONA-KNIKNIE DE MAN VAN T VAK Noordhoekring 79 Tel. 24556 nu bl ten, Dat isitie- >en- Rita Capel J.P. Apothekers ie Markt 8. Tel. 26783. Zand, Westermarkt 7. Tel. ïmber een t kapitalis- 1 ondervin- jgeschool; r het ge- van een of andere menen, dat Tilburg een erezaak dient te dat dit congres goed verloopt. Van zondag u.w ochtend 8.00 uur: Boelaars, Goirkestraat 185. Tel. 25346. van de cabaret- Jijkeren. Zonder gstelling bestaan >e Jongerenvere- 1966 1966 1968 1968 1967-1968 1968 1968 1968 1967-1969 1967 >oi dat ook aaar mensen zaten, op hun manier goed voorhad- jeide in onze sta 5 beweging. TEL. 21470 Onze fotoj ’cirkelop' ’Ziekenhi heeft g-’ geschenk rier, een saunaba debt vijf Tel. ien: zat. en zond, tur en van 17.30 - respec- ialie en Schrader, T 04247-125( van 29,75 Nu voor de ongelooflijke prijs 'g 9 mei op. Het stelt Burg. v. d. Mortelplein 57 Tel. 71647 ;en Super Mart bouwen. Zodra and opstallen zijn gesloopt zal >uw, waarvoor de vergunnin- binnen zijn, worden begon- Bijvoet, Oudt Apoth. ’t 72165. Maandag 11 mei 1970 20.15 uur - De Nederlandse Comedie speelt ’Vrijdag’ van Hugo Claus. Regie: Hugo Claus; dekors: Ralph van der Eist. Met: Fons Rademakers, Elisabeth Andersen, Kitty Courbois en Paul Cammermans (a.g.). geen nienwe meubelen vóór ik de gratis Top-Form catalogus 1970/1971 heb gezien. - f... Ik wacht niet langer, Ik vul deze bon me teen in voor dat prachtige gratis meubelboek met honderden frisse interleurideeën I i isen, die revolutionair denken element wel eens gemakkelijk in Tilburg krijgen ze daartoe cans: een Tilburger laat zich niet lingen waar hij het eind it is een eigenschap waar ie voorvechters van de 1 eens hun in de voor in de JOK-zaal aan de Joannes van Oisterwijkstraat treedt zaterdag de caberetgroep ’Zonder Filter’ o is een cabaret, dat zich scherp stelt op actuele gebeurtenissen, die in humoris tische vorm maar met een uitgesproken ondertoon van ernst worden becom mentarieerd. De leiding v, groep heeft Joost van Eij’ twijfel zal er veel belangsl voor dit initiatief van de niging JOK. ara ten, M. Dobb, Engeland, E. Altvater, West-Duits- ’accho, Italië, R. Dumont, en verm oedelijk prof. V. lerika. Na een inleiding over de problematiek zal kapitalisme in de geïndustrialiseerde landen, imperialisme en strategie in de jaren ’70. Heuvel 51. Tel. 23762. Bredaseweg 253. Rasenberg, Tel. 04251- v. Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek 32867. Wolff, Ver. State G“ Frank, Chili, I land, Em. Ca Frankrijk, Perlo, Ame de geschiedenis van behandeld worden: Nu organiseren zij in septem groot wereldcongres over het 1 me in de zeventiger jaren. Zij c den daarbij steun van de Hoj zij kunnen beschikken over bouw, zij krijgen Euro-instantie een vertaalinstallatie met vertalers, zij zullen vermoedelijk van de gemeente de beschikking krijgen over de Sporthal voor het onderdak brengen van deelnemers van het congres. Mis schien geeft de gemeente medewerking aan een openbare optocht, te besluiten met een receptie. In elk geval het is duidelijk, dat Tilburg als stad dit con gres van harte steunt. Doeiaars, ooirKesiraat iö3. iel. v. Slobbe, Oude Lind 32. Tel. 25949. Taminiau, 1 'r~' Gerbranda, 23242. De onderafdeling Tilburg van het Con tact Oud-Mariniers geeft op 9 mei a.s. een bevrijdingsbal, waarop alle O.V.W.- ers, oud-miliciens en 1665-ers welkom zijn. Donateurs hebben vrij toegang, anderen betalen f. 2,50 per persoon. De avond wordt gehouden in ’De Postelse Hoeve’, aanvang 8 uur. De muziek zal worden verzorgd door het ensemble ’De Pytoens’ o.l.v. G. Schellekens. Elke A-1 auto Is door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd. en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze aoeclale aanbiedingen: ..~urg een conservatieve, of ;n staat onze stad bekend als ie elders wel eens omslaan in lan verder weinig uitkomt. Deze was een van de eerste steden van ;n, in Tilburg begon de katholieke helft van de vorige eeuw en Tilburg van het bijzondt Zondag 10 mei g 8.00 uur tot maandag- Ford 12M combi Ford 12M Ford 12M 4-deurs Ford 15M 4-deurs Ford Cortina Ford 17M Ford Corsair Audi Super 90 Buick Skylark NSU 1000 TTS Opel Kapitan V.W. Opel Kadett Coupé Om enig idee te geven van het belang van dit evenement: tien jaar geleden werd een soortgelijk congres gehouden in de Verenigde Staten, waaraan uit tal van landen personen van aanzien deel namen. Dit zal ook op dit congres het geval zijn. De leiding van het congres ligt in handen van prof. dr. Th. van de Klundert, hoogleraar in de algemene economie te Tilburg, twee andere professoren en twee studenten. De spreekbeurten zullen worden verzorgd door vooraanstaande geleerden: Emest Mandei uit België, H. Gintisuit de Ver. Staten, B. Sutcliffe, Engeland, J. Valier, Frankrijk, B. Rowthem, Engeland, R. Tandartsen Beerens, Beethovenlaan 34543. Spreekuurtijde van 12.00 - 12.30 uu 18.00 uur. Zaterdag 9 mei Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Palmen, Goirkestraat 43. Tel. 20383. Sicking, Haydnstraat 143. (hoek Beethovenlaan). Tel. 32880. Ebeling, St. Josephstraat 20474. Gerbranda, 23242. Gereserveerde hulp Aan de Hogeschool werkt een groep ondernemende studenten, goeddeels scherp-links georiënteerd aan vernieu wing van de samenleving. Zij bemerken, lals andere kritische groeperingen in verleden, dat zij in Tilburg heel goed hun gang kunnen gaan, hun optre den wordt met gereserveerde belangstel ling gadegeslagen en de algemene stem ming in de stad is, dat deze jongeren van de Maranatha-studentenparochie in elk geval bij hun streven niet moeten worden gehinderd. Van dinsdag 12 mei af zal in de Stadsschouwburg te Tilburg lingen gegeven worden van René Sleeswijk’s 32ste Snip en Snaj titel: ’Van Toen tot Thans’. Natuurlijk krijgt men ook nu weer de twee groten van de revue te zien: Willy Walden en Piet Muyselaar. Speciale gasten zijn: het Spaanse quintet Los de Lorca, de Franse acrobaten Les Castors en onze Nederlandse vedette Milly Scott. Verder verlenen hun medewerking: Aase Rasmussen, Donald Jones, Lily Kok, Louis Dusée, Diana Floodgate, John Kuipers, de Carden Singers met Ab Heydens, Hans de Jong, Perry Cavello, Henk Flier, Frans Eppink, de Carden Dancers en het revueorkest o.l.v. Co van der Heide Wijma; Wim Bijmoer tekende de decors en de Engelsman Anthony Holland maakte de costuumontwerpen. De dansen en ensembles werden verzorgd door choreograaf George Carden. Op vrijdag 8 mei van 21.10 tot 22.10 uur via Nederland 2 kan men getuige zijn van een uniek jubileum in de Nederlandse amusementswereld, want dan wordt in een programma van de A.V.R.O.-Televisie aandacht besteed aan het feit, dat het internationaal be kende dixielandorkest onder leiding van Peter Schilperoort, namelijk de ’Dutch Swing College Band’, vijfentwintig jaar bestaat. Tijdens dit programma krijgt men enke le historische opnamen te zien van de band waarbij ook enkele oud-leden van de D.S.C.B. herinneringen uit het verle den zullen ophalen. Uiteraard is ook de nieuwe formatie van de D.S.C.B. in de studio present en treden verder op Anneke Grönloh, I Reys en de Koninklijke Mariniers Ki onder leiding van de kapitein J Laroo. 9 mei, Zwartvenseweg, Hockey: Tilburg-H.T.C.C. (kampioenschap v. Ned.); 10 mei, Postelse Hoeve, Kaart- leesrit Tilburgse Automobiel Club; 16 mei, Moerenburg, Honkbal: H.S.C. Til burg-Jeka, 15.00 uur; 22 mei, Gem. Sportpark, Sportdag Angelaschool; 23/24 mei, Zwartvenseweg, Hockey: Waranda Cuptournooi; 24 mei, Stads sporthal, Volleybaltoumooi; 24 mei, Moerenburg, Honkbal: H.S.C. Tilburg-Hazenkamp, 14.00 uur; 25 mei, Gem. Sportpark, Sportdag Koning Willem II Lyceum; 25/29 mei, Postelse Hoeflaan, Wandelsport: Avondvierdaag se, start jun. 18.00 uur, start sen. 19.00 uur; 30 mei, Stadssporthal, Volleybal toumooi. Vrijdag 8 mei 1970 20.15 groep Proloog speelt ’Jeugdpr Manuel van Loggem; regie: Vinck; dekors Maurits Buma. Met: Bart Scheepens, Ton Selter, Jan Comelis Nooteboom en Jochem Rooyaards. De jubilerende D.S.C.B. hoort en ziet men in de volgende nummers: ’Ole Miss, Tigerrag’, ’Dog House Blues’, ’I ain’t gonna give’, ’Strange Peach’, Fidgety feet’, ’King Porter Stomp’, ’The World is waiting for the sunrise’ en ’Memphis blues, Brasil’: Anneke Grönloh zingt ’Won’t you come home Bill Baley’; Rita Reys brengt ’In my' solitude’ en de Koninklijke Mariniers Kapel speelt ’Struttin’ with some barbecue’ en ’Sensation rag’. De presentatie en regie berusten r> tievelijk bij Flip van der Schal Hank Onrust. Van maandag 21 tot en met woensdag 23 september aanstaande wordt door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, in nauwe samenwerking met de Federa tie van Schoenwinkeliersverenigingen in Nederland, de Schoënéxpo 1970 geor ganiseerd. Op bijna 5.000 m2 netto exposit ruimte zullen de belangrijkste schoe fabrikanten en importeurs hun collectie van 1971 tonen. Deze beurs wordt voor het eerst gehouden in het nieuwe Beatrixgebouw van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs en wel op^de parterre en de 2e etage, waar het Schoenencentrum Nederland is onder gebracht. Tijdens de Schoenexpo zal ook de Lederwarenbranche op de 2e etage in meerderheid acte de presence geven. Evenals voorgaande jaren zal deze beurs worden ondersteund door een aantal extra activiteiten. Het is te verwachten, dat deze kwestie het kernpunt zal worden van het congres, en dat juist daarom, en omdat zoveel vooraanstaande socialistische denkers eraan deelnemen, de belangstel ling voor dit congres zeker over de landsgrenzen zal heenreiken. Wij De organisatoren wensen niet te wor den misverstaan en verlangen dat de deelnemers en andere belangstellenden zeer goed weten, dat het congres als doel heeft het marxistisch denken te bevorderen, in die zin, dat een grondige kritiek op ingeslopen kapitalistische tendenzen en een uitgesproken anti kapitalistische beleidslijn als resultaat worden nagestreefd. Dit marxistische denken gaat uit van enkele grondstel- regels, waarmee iedereen het zo maar niet eens zal zijn. De begrippen Klassen strijd, imperialisme, vervreemding, uit buiting e.d. zullen opnieuw op hun betekenis worden bezien. Maar een merkwaardige uitspraak van, één van de organisatoren trok onze aandacht, om dat zij signaleerde dat er in het links- gerichte marxisme toch iets belangrijks aan het veranderen is. Waar vroeger werd gesteld, dat volgens Marx de economie het beslissende element was in de ontwikkeling van cultuur, spiritu aliteit en maatschappijvormen, zeggen blijkbaar veel linksgezinde marxis- dat deze opvatting achterhaald is. economie, zeker in onze tijd van enorme technische ontwikkeling, een materieel hulpmiddel is, dat zowel op de ene als op de andere manier kan worden aangewend, en dat de keuze van de manier, waartoe de samenleving zich bepaalt, moet worden ontwikkeld aan de hand van ideologieën, die eerder in het vlak liggen van politieke of spirituele keuze. Deze verschuiving van inzicht zal door velen met de grootste belangstelling worden aangezien. AUTOMOBIKMU. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 21673 Er worden ongeveer 1000 deelnemers verwacht, maar Tilburgse geïnteresseer den van elke rang en stand kunnen eraan deelnemen. Weliswaar worden de referaten in Frans of Engels gehouden, maar de vertaalinstallatie zorgt, dat iedereen verstaan kan waarover ze het hebben. De kosten bedragen f. 15,— of f. 10,— naar draagkracht, terwijl wer kende jongeren of studenten f. 7,50 betalen. Wie inlichtingen verlangt kan ze krijgen op de afdeling pers en publi citeit tel. 75302. Er zijn wel enkele manieren, waarop die hulp kan worden verleend. Vanwege het marxistisch, en anti-kapitalistisch karakter van het congres menen de organisatoren niet de voor de hand liggende weg te kunnen bewandelen en de Tilburgse bedrijven om geldelijke bijdragen te vragen. Voor dit bezwaar kan men begrip hebben, al zouden wij ons niet kunnen voorstellen, dat de Tilburgse bedrijven zich door het anti kapitalistische karakter van het congres ervan zouden laten afhouden financiële steun te geven, als zij zo gezind zouden zijn. Maar goed, de organisatoren willen er dan niet om vragen. Zij menen, op goede gronden, dat zij wel een beroep kunnen doen op degenen, die hun doel stellingen gunstig gezind zijn. Zulke sympathiserenden zijn er in onze stad ongetwijfeld nogal veel. Het zou dus een interessante vraag worden, in hoe verre de scherp-links gezinden dit congres zouden willen meefinanciëren. Maar inplaats van daar op te gaan zitten wachten, zouden particulieren in onze stad, die minder in links en meer in de image van Tilburg geïnteresseerd zijn, misschien toch maar beter ineens blijk van belangstelling kunnen geven. Hun giften worden gaarne ingewacht bij Stichting Congres Capitalism in the Seventies - Amrobank Tilburg 70071. De Old Time Movie Club brengt 4 zondagavond ’The Oscar Benton Blues’ uit Haarlem. Deze band verwierf de tweede plaats op het Loosdrechtfestival in 1968 met ’Chicago Blues Sound’. Zij maakten twee LP’s ’Feel so good’ en ’The blues is gonna rock my life’. De band bestaat uit Oscar Benton, zang, Lonesome Tanny Lant, drums, H. J. B. Hawkins, sologuitarist en Barrelhouse Baily, piano. Aanvang acht uur. Zondag 10 mei 1970 13.30 uur-Caba ret ’Neerlands Hoop in Bange Dagen’ met Bram Vermeulen en Freek de Jonge. Een jonge cabaret-groep al furore-makend op weg naar de top. De Studentenparochie heeft al meer malen getoond dat zij niet terugschrikt van een grootscheepse aanpak en reeds verscheiden initiatieven heeft zij tot een goed einde gebracht. Het ligt in de rede, dat Tilburg hen bijspringt waar moge lijk, opdat landelijk het gezag van deze groepering nog toeneemt. In dit zicht heeft onze stad altijd een scherp politiek besef getoond. Het lijdt geen twijfel of dit zal deze keer weer het geval zijn. jgraaf maakte deze week zijn >pname’ op het terrein van het ihuis op Korvel’. De omkranste geluk want behalve het gewone enkenlijstje: f. 10,- van De Koe- en ijstaart van Kokkie Patat, een >ad in de Finse Sauna, e >on van f. 10,- van Broer de vijf porties sjaslick van Vleeswarenbe- drijf Broeders, krijgt hij van de missie- procuur der Capucijnen ook nog een kratje bier, dat hij daar kan gaan halen. De winnaar van de vorige week was het bruidspaar, de heer en mevr. M. Haans uit de Tobias Asserlaan, die inmiddels hun prijzen al hebben gekregen. Niemand zal kunnen beweren, dat Tilbui reactionaire stad is. In studentenkringei gangmaker bij kritische bewegingen, dit zuivere protestbetogingen, waar d; image is traditioneel. Tilburg i Nederland, die industrialiseerdei emancipatiebeweging in de eerste helft van de vorige altijd een voorvechter geweest op het gebied v onderwijs. Er heeft, een generatie terug, in onze stad een neiging bestaan om op de lauweren te gaan rusten en het met de ontwikkeling verder wel te geloven. Dit heeft funeste consequenties gehad, met lastige gevolgen, met name voor de werkgelegenheid, waarmee we nu nog zitten. Men is dan ook snel gaan inzien, dat een stad er met een roemrijk verleden niet is, en zo zien we dan ook, dat in onze stad de vernieuwingen de laatste tien jaar niet van de lucht zijn. Maar er is een andere kant aan de Tilburgse traditie, die door mensen, die het allemaal graag spectaculair en vlug willen zien gebeuren, niet altijd op de juiste waarde wordt geschat. Tilburg heeft altijd vernieuwingen voorgestaan op een leefbare manier. Het gaat niet alleen om zo maar ontwikkeling, er moet sprake zijn van een ontwikkeling, waar de mensen, die op dit ogenblik leven, iets aan hebben. Albert Hein zal aan de Goirkestraat in Tilburg ee de bestaai met de boui gen reeds b> nen. Het nieuwe A.H.-filiaal, de zesde vesti ging van het bedrijf in Tilburg, krijgt een totaal vloeroppervlak van 1.200 m2, waarvan beschikbaar voor de ver koop 750 m2. Er zal parkeerruimte zijn voor ca. 100 auto’s. Het ontwerp is van het architectenbu reau E. F. Groosman N.V. te Rotter dam. -Op vrijdag 1 mei vierde de heer F. van de Sande, Casper Houbenstraat 15, de dag dat hij 50 jaar werkzaam was bij de Meubelfabriek P. Kennis Zoon N.V. Niet alleen door zijn ijver, maar ook door zijn vakbekwaamheid gaf hij een goede stimulans voor de jongere krach ten in het bedrijf. Door mens wordt dit e vergeten; weinig kaï forceren naar di niet van ziet. Dit is een eigenschap vooral destijds de voorvechters va katholieke vakbeweging nogal tenen aan gestoten hebben. En vechters van andere vakbonden nog meer. Het socialisme in zijn oude vorm heeft in Tilburg nooit veel voet aan de grond gekregen. Alleen naarmate de socialistische politiek vermenselijkte, in die zin, dat zij ging inzien, dat de tegenpartij toch werkelijk maar bestond uit duivelse gen, maar dat ook daar mensen zaten, die het den, groe voor die er gou^ tad de waardering

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3