IR L fel «1 IJS Unieke langspeelplaat geeft staalkaart van ons gewest Nuttige kindercrèches kunnen worden tot statusinstituten FILMS DEZE WEEK A I ORG di communie N&feda Veranderd leefpatroon eist grondige verantwoording ’De Kleine Parade’ met Leen Jongewaard en Margriet de Groot DEGROOT EEN ONTWIKKELING IN ONGEWENSTE RICHTING Ook uw advertentie ’Onze vrouwen kopen pruiken te nonchalant’ DE KLEINE EWME^ gezellig samen iets geweldigs maken Woensdag 29 april 1970 -pag 13 DETILBURGSE KOERIER >9 april 1970 J The Wild Bunch NOORDERLICHT, vanaf 30 april 1970 Er moeten crèches zijn HARMONIE is niet 3986 ove- De kinderen eruit :N IEPARATIE MIDI THEATER SYSTEEM ’DIT IS NOORD BRABANT De Langste dag Geen medewerking mes 95 7,95 95 5,95 Wat is huishouden? prijslijst! tig kir st tari CAMERA iteld. lige vragen wij ’Asterix en Cleopatra’ nog It dar ffrouw zieningen. AMBASSADE ike or 2IALIST Binnenwerk I. 04250-24822 Brandbaar werktijden 0547 STADSSCHOUWBURG Eiken TILBURG Telefoon 24885 eopend PDN Bit teer Het huishouden is van aard veranderd Rijwielhandel A. van de Put Brabant’. De bedoelir Brabantse amateurs w< van idee 132 >0098, 200*9 22854 ale dag open Kinderwagens raken manier van winkelen iwenste mei nuis, waai in ultl uitbreiding, '.vat waarin een kind boven- sed een TJU’ of Hoe beleeft de mens zijn sexua- liteit? CHICAGO-THEATER vanaf 30 april 1970 /assen worden in voor wollen en Mirror hebben nadeel van het synthetische net iets te opvallende glans sruik is 1 tenkant f 36,50 f 46,50 f 57,35 Inlichtii Noord! sn is zerk echt gezin- Wie rol van r vier of tohn sonneueid. presenteert U weet wel in DEN BESTERD Voor uw Gazellefiets keu- bad- sn en Vrijdag 1 t/m woensdag 6 mei 1970. Aanvang 20.15 uur Bredaseweg 104, Hart van Brabantiaan 731 Het enige haar is de om voor echt te kunnen doorgaan. Er is werkel s_ besten seft een moeder haar eigen kinderen opvoe den tot ze oud genoeg zijn om naar de kleuterschool te gaan. Als gert aanbod den de voorzier veel te duur en i, dat deze LP in oed onthaal zal geen onbekende Een film waarin de sexuele werkelijk heid in allerlei facetten zonder taboes wordt getoond. De film vertoont beel den van zelfbevrediging als eigentijds probleem, opname van ’betaalde liefde’ De enige lijsten be de VW te z VW-kantoren ind mei bij ons an laat verzor- s de zolen, de enken en eurde met te jong waren om naar 1 te worden gestuurd, moeder thuis i niet in de in werden nrCTVONDOJinnnn qdljljuljülXjul mm en is in onze /orden van een i. Dat besluit JUMAC vraagt beschaafde dames Verdiensten van 50,tot 100,zijn geen sprook- jes. U kunt zelf uw tijd indelen. Bel 04903-5082 of schrijf Mevr. M. de Kort, John Davisstraat 31, Geldrop. Als mijn wagentje ’ns kon praten. (The love bug) Verwacht mag worden, onze provincie een go» vinden. Ad Kraamer is ge met dit werk, reeds tal van platen stelde hij samen of verzorgde composities of uitvoeringen, die op de plaat kwamen. Hij is ook bekend als sessiemuzikant bij TV-programma’s en platenstudio’s. met de t l blijft thuis, waar de >ed is erop te passen. auto geen kind plus i meenemen, en met de bus dat nog bezwaarlijken Toegangsprijzen: f 5,—t/m 12,50. Coupons geldig. Paspoorten niet geldig. Kaartverkoop vanaf 2 dagen voor elke voorstelling van 11.00-20.30 uur. Zondags van 12.00-20.30 uur. Telefonisch 04250-32220. beneden vier jaar ongeveer gelijk staat met een ramp, waar de Grote Vergeler niets bij is? kan beter afgedrukt worden maar dan in „DE TILBURGSE KOERIER" Dit grote aantal zal veroorzaken, dat de lasten en kosten, verbonden aan het vormen van crèches veel te hoog wor den, dat de voorzieningen te veel ruim te eisen, en dat die kinderen voor wie de crèches eigenlijk bedoeld waren, er niet, of moeilijk, in terecht kunnen. Zo is het een tijdlang met de kleuterscho len gegaan, en zo zal het ook met de crèches gaan, als degenen, die voor het oprichten ervan ijveren niet zéér goed weten wat zij doen. Als we een generatie terugder ons afvragen, wat toen gebeur kinderen die nog f de kleuterschool dan weten wijdat zij bij mo bleven of door haar, al dan kinderwagen, mee de stad i genomen. KLEURENFOTO'S 6 verschillende briefkaarten borstfoto's van één persoon ƒ12.50 hiervoor modem leuk ovaal lijstje ƒ4.50 foto lag de te horen en te zien ing van de vierde orstelling niet door .dcnherdenking. Chicago-Theater prolongeert de keihar de western The Wild Bunch (De wilde horde). Toegang 18 jaar. Van vrijdag 1 mei tot en met woensdr 6 mei, zal deze musical elke avond in c stadsschouwburg tc 1 zijn, met uitzonderir mei. Dan gaat de voor in verband met de dodenhc tingen: Hoofdbureau van Politie, Ihoekring, Tilburg. Gevonden voorwerpen in de week van 20 tot en met 26 april 1970. B.b. f.25,-; damesbril, tomatenrood; damesbril in bruin etui; kinderbril; poes; zwart lederen map, inh. papieren; dameshorloge met zwart nylon bandje; dameshorloge met gestreept bandje; dameshorloge; herenhorloge; bruin bontje; kinderjas, grijs; panty, donker blauw; grijze jurk; bruine jongensporte- monne; rode damestortemonnee; kinderschoentje, zwart lak; kinder- schoentje, wit, hoog model; diamantje; dameshalsketting, zilverkleurig; witte plastic voetbal; lederen bal; bruine leren aktetas met inhoud; zwarte boodschap pentas; donkerblauwe badtas met in houd; zwemabonnement. Gevonden honden: bruin met zwarte hond, reu, met halsband; kleine bastaard, zwart met lichtbruin, teef; grijs met bruin hondje, reu, met hals bandje; hond, zwart, wit, bruin, teef; bastaard teckel, teef; teckel, reu. Gevonden verzekeringplaatjes: 197;JSB955. dubbelrol heett. Verder zijn er een zeer groot aantal acteurs en actrices voor deze musical aangetrokken, waarvan we slechts Georgette Rejeswky, Marjan Berk, Elly Weller, Els Ingeborg Smits, John Koch, Cor van den Brink, Matthe Verdaasdonk en Joost Prinsen willen noemen. Met hoeveel enthousiasme ook aange pakt, het bleek een ingewikkelde op gaaf. Niet alleen zat de samensteller met de problemen van ensembles, die al onder contract lagen van andere platen firma’s, een groot aantal, maar boven dien bleek Ad Kraamer, dat in Brabant ontzettend veel te doen is op dit ge bied, veel meer dan elders in het land, en ook dat het heel lastig is een reëel overzicht te krijgen van alle, of althans de meeste, ensembles, die zich op dit gebied bewegen. Het is begrijpelijk, dat aan perfectioni- tis leidende huismoeders blijk geven van hun behoefte aan kindercrèches, waar hun peuters, van negen tot twaalf en van twee tot vier of vijf, ondergebracht worden en zodoende niet in de gelegen heid zijn kamer of keuken van hun moeders overhoop te zetten. Maar bij zo’n ontwikkeling wordt de wereld op z’n kop gezet. Vanuit die mentaliteit kan een kind, met alle vertoon van lieftalligheid, dagelijks worden overge dragen aan de gespecialiseerde juffrouw van de crèche en de moeder kan bij het thuiskomen vol belangstelling informe ren naar het plakken en kladverven van haar telg, maar in paedagogische zin is zij haar kind kwijt. Zij heeft in de keus tussen woonstatus en kind de woonsta- tus gekozen en het kind wéét dit en zal daar zijn hele verdere leven mee zitten. De LP is een verschijnsel in de hedendaagse muziekwereld, dat zeker niet verwacht is. Het is gewoon ontstaan uit de behoefte om van één zanger, of auteur meerdere liedjes of nummers op één plaat te brengen. De praktijk heeft echter geleerd, dat men zo’n LP kan componeren tot een soort van autitieve show en daaraan wordt dan ook naarstig gewerkt. Dezer dagen kwam er een LP op de markt over Brabant er deze is bijzonder bekwaam samengesteld. Ad Kraamer, een leerling i het Tilburgs Conservatorium, heeft enthousiast gesleuteld aan een i< van Hans Kellerman, directeur van het Haarlems platenbedrijf, Negram/Delta om een LP te maken onder de titel ’Dit is Noord- Brabant’. De bedoeling was om bij elkaar te zetten, wat er zoal door Brabantse amateurs wordt gepresteerd. uit; de moderne is niet meer dat moeder haar kind en zichzelf aankleedt en er dan enigszins opgedoft mee naar de stad loopt voor boodschappen. De afstanden van woonhuis naar winkel wijk zijn te groot. Moeder gaat in haar tweede auto, of met de bus, of op de fiets en het kind blijft thuis, wai buurvrouw zo goed is erop te pa Men kan in de a kinderwagen of de fiets is Hugo Verhage schreef de liedjes, Wim Sonneveld schreef de muziek, Frigo “fiegersma wist precies hoe lang de skken toen waren en tevens hoe wijd de broekspijpen, Lionel Blair bleek een encyclopedische kennis te hebben van iedere pas en iedere stand uit die tijd en Ruud Bos verdiepte zich in de arrange menten. De algehele leiding en regie zijn in handen van Wim Sonneveld, de talrjjke dekors en kostuums zijn ontworpen door Frido Wiegersma. De voornaamste rollen worden gespeeld door Margriet de Groot en Leen Jongewaard, die een Het heeft een half jaar gekost vooraleer Ad Kraamer met een voor de LP ge schikt repertoire naar Haarlem kon. Maar in dat half jaar zijn dan ook een aantal nummers bij elkaar gebracht die in hun geheel als representatief kunnen gelden voor onze provincie. En het De Nederlandse kappers vinden dat de vrouwen in ons land veel te nonchalant pruiken kopen. Ze hebben geen benul van haarsoorten, van pasvorm en van de manier waarop pruiken moeten worden onderhou den. Het is trouwens, vinden ze, bar slecht gesteld met de voorlichting. Pruiken kopen is plotseling populair geworden in ons land. De prijzen lopen geweldig uiteen: van dertig gulden tot vierhonderd gulden. Die van vierhonderd horen gemaakt te zijn van echt, Europees haar, even fijn als het haar waar we van nature al mee rondlopen. Zo’n dure pruik is gemakkelijk te kappen, maar vergt betrekkelijk veel onderhoud. e instantie, die over bijgehouden jeschikt blijkt het apparaat van zjjn. En van de diverse n kreeg de samensteller dan ook de meeste van zijn gegevens. ’Herbie’ is de naam voor een naar Amerikaanse begrippen vreemd autootje. Herbie is een klein, gedrongen wagentje, maar zijn bescheiden uiterlijk verbergt grootse eigenschappen, ook als Herbie tweedehands in het bezit komt van Jim Douglas, een jongeman, die graag een vermaard coureur wil worden, maar tot nu toe slechts tegenslag op zijn weg heeft ontmoet. Herbie voelt 'direct sympathie voor Jim en besluit zijn uiterste best voor hem te doen, waardoor Jim bij enkele races, waaraan hij met Herbie meedoet, opmerkelijke resultaten boekt. Dit trekt de aandacht van de snobbistische rijke autohande laar en coureur Thomdyke, die besluit een poging te doen om Herbie in han den te krijgen. Hiertoe stuurt hij zijn secretaresse Carole Bennett op Jim Douglas af, maar Carole volgt al spoedig Herbie’s voorbeeld en raakt ook op Jim gesteld. Dit wekt de woede van Thomdyke, die nu allerlei unfaire pogingen doet om Herbie, die een ge duchte concurrent op de races wordt, uit te schakelen. -Er móéten crèches eisen al eveneens mi moeite. Men zou dus zeggen, dus uitdrukkelijk gezegd: de: wing wil geen betoog zijn t~ als zodanig. Werkende moe huwde moeders, moeders en moeders, i keer - een morgen of huis willen voor boodscl naar een museum te gaan, vriendin koffie te drinken 1 hoefte aan crèches en die moeten komen. Maar het gevaar denkbeeldig, dat zij bij hun zoeken naar bondgenoten en medestanders beroep doen op, en bijval krijgen van, de maar al te talrijke jonggetrouwde vrouwen, die van hun kinderen af willen om haar perfectionitis bot te vieren in haar statuswoning. Er is een andere ontwikkeling dien. Een generatie terug det moeder haar huishouden, en dat doet ze vandaag nóg uiteraard. Maar de manier van tegen het werk aankijker totaal veranderd. Huishoudelijk we betekent veel minder dan vroeger echt noodzakelijk werk verrichten. De gezin nen zijn veel kleiner, de inrichting van de huizen is sterk berekend op het vermijden van stofnesten en andere on gerechtigheden, zodat schoonmaken niet zoveel tijd meer eist als vroeger, de was is met de moderne wasmachines veel sneller en grondiger klaar, verstel werk neemt in de verste verte niet meer zo’n omvangrijke plaats in in het huis houden, en de voorbereidingen voor het eten eisen al eveneens veel midner zorg en moeite. Men zou dus zeggen, dat een huismoeder het belangrijk minder druk heeft dan haar moeder. Zuiver wat het nuttige werk aangaat is dat ook zo. Maar het in orde houden van de woning dient te beantwoorden aan heel andere eisen dan vroeger, en dat is niet in elk opzicht een gelukkige ontwikkeling, wat de moeders enkel alleen aan zich zelf te wijten hebben. De huisvrouw van vandaag is niet meer de slavin van haar gezin, maar als zij niet oppast dreigt zij de slavin te worden van een perfectionitis, die geen enkele zin meer heeft, en doel wordt in zichzelf. Als we zien hoeveel zorg en moeite er aan de dag worden gelegd om huis en huisraad te houden in een staat van smetteloos heid, als elk vlekje, elk scheurtje, elk krasje, moet worden bestreden of het de bacil is van een epidemie, als we zien, dat zeer veel woonkamers, J kens, linnenkasten, slaapkamers, 1 kamers en achtertuintjes eruit zier eruit moeten zien als toonkamers van meubel-, textiel-, of sanitairzaken, of foto’s van handelaren in tuinbenodigd heden, dan gaat de vraag rijzen of het resultaat al dat werken wel waard is. Wat heeft men aan een huis, waarin niet geleefd wordt, en, bij uitbreiding, wat heeft men aan een huis zijn- het eten under zorg en «I, dat Het zij deze beschou- tegen crèches loeders, onge- slechtbehuisde die - een enkele een middag van odschappen, om >an, of ojn bij een een hebb De Darryl F. Zanuck’s verfilming van de invasie der geallieerden in Normandië. De voorbereidingen tot de landingen hadden twee jaar geduurd. De uiteinde lijke actie duurde slechts een dag, een lange dag, de langste dag. Duur der film 3 uur. Internationale rolbezetting met sterren als John Wayne, Robert Mitchum, Henry Fonda, Curd Jürgens etc. Themamuziek van Paul Anka, die met collega-zanger Fabian ’n rol speelt in de reconstructiefilm van de grootste militaire operatie uit de geschiedenis. LEEK JHNCIWAA» D en «AKceu: r i»i: wht Het binnenwerk van de pruik is bijna nog voornamer dan de buitenkant. Bij een echt-haren pruik moet men er ter dege op letten of zij wel perfect past. De meeste synthetische pruiken hebben een stretch-basis, die aansluit rond elk hoofd. De echt haren pruiken zijn handgeknoopt, machinaal of halfmachi- naal vervaardigd. De handgeknoopte herkent men aan de binnenzijde. De haren vormen dan aan de binnenkant een geheel. De machinale bestaat uit over elkaar genaaide strookjes. Deze kunnen pijnlijk zijn voor de hoofdhuid. Het probleem van de kindercrèches staat in deze tijd bijzonder sterk in de belangstelling. Reeds verschillende malen kregen wij inzendingen, die op dit onderwerp betrekking hadden, en daarbij was in verschillen de gevallen sprake van tarieven, waarvan wij met onze oren klapperden. Het werd ons duidelijk, dat zich* op dit gebied een ontwikkeling aftekent, die toch wel aandacht verdient, wil onze generatie met haar voorziening van crèches niet een instituut lanceren, dat in de toekomst heel ongewenste gevolgen kan hebben. Daarom willen wij onze lezers confronteren met een reeks overwegingen, die zelden aan de orde komen, als het over dit onderwerp gaat. Wanneer de aandrang om overal crèches te stichten die ontwikkeling zou bevor deren, en het is te vrezen dat dit het geval kan zjjn, dan mag wel eens ernstig worden overwogen of op die manier geen toekomst wordt geschapen, waarin geen terug meer bestaat en waarin ge zinsleven in de traditionele vorm totaal zal hebben afgedaan. Als er crèches moeten komen, en dat is om andere redenen onvermijdelijk, dan zal er op moeten worden toegezien, dat de ont wikkeling, die wij hier schetsen, niet wordt bevorderd. Er is geen denken aan, dat politieke partijen, die zich verantwoordelijk voe len voor de goede opvoeding van de komende generaties, er middels over heidssubsidies aan zullen meewerken, dat crèches in die zin er komen. En hiermee wordt dan de crèche en parti culier winstobject. Als wij horen van tarieven, waarbij voor een kind voor een halve dag f. 4,50 moet worden be taald, dan kan een handige juffrouw, die het klaarspeelt om met een hulpje vijftien a twintig kinderen per dag bezig te houden, met tariefsverhoging tijdens de weekeinden, een aardig inkomen bij elkaar vegen, en goeddeels nog belas tingvrij ook. De vraag wordt dan, wie zulke prjjzen betalen kan. Vermoedelijk niet degene, die werkelijk behoefte heeft aan een crèche. Waarmee we dus een ontwikkeling in gang zetten, die hoogst ongewenst is. ’Dolle Mina’s’ dringen één op van overheidswege gefi nancierde crèches, en daar hebben zij in het algemeen gezien geen ongelijk in. Maar dan zal er toch een selectie- systeem moeten worden uitgedacht dat uitmaakt welk kind wel en welk kind niet in een crèche thuishoort. moet gezegd Brabant komt daarbij goed voor de dag. Er is werkelijk niet geselec teerd op de besten of op de meest aparte, de LP geeft gewoon een goede staalkaart van wat in Brabant te doen is, en zoals gezegd, het is een heel opwekkend peil. Er zit één professioneel ensemble bij, het Brabants Barok Ensemble, bestaan de uit leraren van het Brabants Conser vatorium, dat regelmatig concerten geeft voor de radio, en dat op de plaat een Trio Sonate in F-dur van Telemann ten gehore brengt. Voorts speelt Gerard Dekker uit het ensemble een werk van de Engelse componist Henry Purcell. Een belangrijk onderdeel van het reper toire wordt ingenomen door het bij- elkaar-gegroeide kinderkoor van Den Bosch onder leiding van Ben Muller, een groep, die eigenlijk ontdekt werd verleden jaar op 27 oktober bij het Bevrijdingsfeest op de markt. Het bleek, dat deze kinderen zo goed zon gen, of dat Ben Muller ze zo goed kon lèten zingen, dat er vier liedjes van op de LP terecht zijn gekomen: ’Hertog Jan’ natuurlijk, en verder: ’Wilhelmus’, ’Den Bosch’ en ’Joris Opschepper’. De voorkant van de LP-hoes is aan deze kinderzang gewijd. Verder treden op de Heineken Fanfare uit Den Bosch met ’Highschool Cadets’ en ’Riff Interlude’, het mandolinenor- Tcést’Estralita 'Le Trotteur Mars’ en ’La Danseuse’, de ’Indeps’ met ’My back Pages’ van Bob Dylan, het gemengd zangkoor ’Zang en Vriendschap’ o.l.v. 5 Henk Nieuwkoop met de psalm ’Men- s sen geeft elkaar de hand’, het ’Bartjes- koor’ uit Den Bosch met ’Communie- lied’ en het slotlied uit de door Anusch- 1 ka Smulders geschreven jongerenmis, j ’De Trommelaeren van Roosendaele’ met de ’Kees Laros Mars’ en tenslotte orgeldraaier Ten Kate met ’Daar is de i Orgelman’ gespeeld op het Labre-orgel. en het huiselijke samenleven van homo fielen en twee lesbische meisjes wordt onder de loep genomen. metalen borstel gebruiken. Alleen het korte pruikje kunt u zelf inkrullen, maar doe dat niet met natte rollers - dat is zinloos. Dit kan alleen met krullers die verwarmd zijn. Daarbij moet men wel op de uiterste puntjes letten. Als die niet goed worden ingedraaid, kan men ze alleen nog maar afknippen. En dan blijf je bezig. Evenals Aziatisch haar heeft het Euro- pese pruikenhaar een paraffmebehande- ling gehad om het vetgehalte op peil te houden. Wassen met wasbenzine, dat paraffine oplost, is dan ook volstrekt verkeerd. Het resultaat zal dan zijn dat uw tweede haardos hard en onhanteer baar wordt. De drogist levert speciale shampoos, uitermate geschikt voor het wassen van deze soorten pruiken. Aziatisch haar wordt in Nederland het meest gebruikt voor ’echte’ pruiken. Het is vrij grof van draad en niet zo gemakkelijk hanteerbaar, doordat het niet zo poreus is. Het is bovendien moeilijk, het van model te veranderen. Ideaal is dit soort haar voor tienerprui- ken, lang en los. Overigens kan het Aziatische haar door zijn dichtheid gaan broeien en irritatie van de hoofd huid veroorzaken. De Sunday beweert proefondervindelijk te 1 vastgesteld dat met name het Chinese haar uiterst brandbaar is, De Nederland se kappers zeggen daarentegen dat Azia tisch haar alleen kan schroeien. rekend wordt naar het spontane 1 van kinderen voor crèches wor- sningen veel te wijdlopig, n natuurlijk veel te traag. Immers hoe moeilijker een zaak wordt gemaakt, des te langer zal het duren vooraleer zij wordt aangepakt. Laten zij, die propaganda maken voor kinder - chêches zich dus zeer goed rekenschap geven van de waarde van de bijval die zij hier krijgen. Het vou wel eens kun nen, dat te veel bijval de ontwikkeling eerder bemoeilijken dan bevorderen SMYRNA ORLON D’ORIENT Reeds gesneden 1,35 per pakje DE WOLKAST PIUSPLEIN 55 Toen Henriette van Eijk in 1933 ’De Kleine Parade’ schreef, werd het boekje op slag een best-seller. Want zij stelde op humoristische, maar zeker niet zachtzinnige wijze de bespottelijkheid van het standsverschil aan de kaak. Een standsverschil, dat in die dagen van krisis en werkeloosheid wel heel scherp op de voorgrond trad. Want over het algemeen vond de klasse van de veel beter gesitueerden de werkeloos heid van de ’lagere luitjes' gewoon aanstellerij. Henriette van Eijk’s boek sloeg de spijker dan ook precies op de kop en toen Wim Sonneveld het in mei 1968 herlas met het idee er een musical van te maken, werd iedereen wéér enthousiast. Ook Henriëtte van Eijk, die zich met geestdrift op de dialogen wierp en toen was plotseling ineens alles in volle gang. Synnthetisch haar De synthetische pruiken hebben in Amerika - volgens Carmen - al 90 pet. van de markt veroverd. Mocht deze schatting wat aan de hoge (subjectieve) kant liggen, dan blijft toch het verbij sterende feit, dat het korte synthetische pruikje een omzet van 1 miljoen gulden per maand haalt. Alleen al in Neder land. Deze synthetische pruiken zullen de komende maand in zes verschillende lengten op de Nederlandse markt ko men. De prijs ligt tussen de 59 en 79 gulden. Het synthetische haar moet beslist koud of handwarm gewa een goed wasmiddel vc synthetische stoffen. De lichte krul in de langere syntheti sche kapsels is blijvend; dus ook be stand tegen wasbeurten. Niet föhnen, maar op kamertemperatuur laten dro gen. Voor model maken moet men een ’Ardennenoffensief 1944’ Begonnen in de vroege ochtenduren van 16 december 1944, was Hitler’s laatste poging een wig te drijven in het geal lieerde front. Het heeft er heel even op geleken dat hij zou slagen. De start vanuit de Siegfried-linie met verse troepen, nieuwe en goede wapens, overrompelde de niets vermoedende, meest Ameri kaanse troepen. Over een front van 185 km van Monchau tot Echternach en die door liep langs de Maas in de richting Luik en zich bijna uitstrekte tot onze Neder landse grenzen. In de slag zelf verloren de Duitsers 120.000 manschappen waarvan 16.000 doden, 61.000 gewonden en 43.000 gevangenen. Verder verloren zij 600 tanks, 1600 vliegtuigen en 6.000 rige voertuigen. De verliezen aan geallieerde zijde waren 77.000 manschappen, waarvan 8.000 doden, 48.000 gewonden en 21.000 gevangenen, alsmede 775 tanks, 961 vliegtuigen en 3.800 overige voertuigen. Ardennen-offensief 1944 is de ver filming van een wereldberoemd ver haal... over wereldberoemde mannen en de meest emotionele en heldhaftige oorlogs-episode die de wereldgeschiede nis ooit gekend heeft. Toegang 14 jaar. Tekenfilm van Asterix, de Gallische held. Julius Caesar heeft de woede van Cleo patra opgewekt en dit veroorzaakt natuurlijk de nodige paniek, zodat Asterix met zijn slimheid en Obelix met zijn domme kracht nodig zijn om wrede piraten en andere lastige figuren te weren. Moeder gaat in haar tweede auto, of met de bus, of op de fiets en het kind blijft Het krijgen van kinderer samenleving een zaak gewo bewust genomen besluit, impliceert, dat een vrouw zich dan ook wjjdt aan de opvoeding van haar kinde ren, en die opvoeding houdt volgens huidige paedagogische normen in, dat zij haar kinderen een jaar of drie vier rond haar benen heeft, de hele dag. Wie daar niet aan wil, moet geen kinderen krijgen, en kan zich beter wijden aan de bestrijding van de overbevolking. Dat getrouwde vrouwen gaan werken is in onze tjjd heel natuurlijk, maar niet in de periode, dat ze met kleine kinderen zitten. Of er moet iets bijzonders aan de hand zijn, zoals een studie die niet onderbroken kan worden. Of als de moeder zelf voor haar inkomen moet zorgen. Maar in gewone gevallen moet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 13