NOUD VAN LOON Nationaal Grondbezit bouwt in Hilvarenbeek 24 woningen Unieke muziekbijeenkomst op Hemelvaartsdag VEILIG KOPEN EEN FIETS VOOR NIETS FILMS DEZE WEEK uLUf Fiets prettig-fiets veilig op een betrouwbare fiets! Batavus.- Bato - Batavou - Passan DOEN UW BUREN OOK ZO r GEHEIMZINNIG? L. E. v.d. BERGH ■let uppek Modelwoning werd ingericht door Rikie Wijnant Broekhoven - Essche Boys BEAI S.C. ’t Zand - Oosterhout detilburgse koerier Donderdag 16 april 1970 - pagina 3 970 pagina 2 9DE FESTIVAL VOOR DE WERKENDE JEUGD CAMERA ’Zwijnestal’ is, en lijkt, impii met tmerrie i zand, vrijding kasteel k AMBASSADE Sex met lange tanden 1 f DOKTERS HARMONIE ’Dokter Zjivago’ Programma CHICAGO In dienst van Hare Majesteit Zondag 19 april tot uur NOORDERLICHT 143 hoek Spreken-Fluisteren-Steunen 12. Tel. Tel. Kwaadeindstraat MIDI ’De weg naar de hel’ 19. Tel. van doe het meteen! Brink. Tel. den Goirle Feest op zaterdag TILBURG he Foto Van Aarle. Trots stak hij 'n sigaar op, nam nog 'n borrel, en zei L.E. Toen wisten wij voldoende en wij óók naar L.E. N.V. Wollenstoffenfabriek afd. Herenconfectie St. Josephstraat 127 Tilburg DROGISTERIJ STTCWUZAAI^C^ TILBURG WESlJ BEAMIX Gebruikte wagens Grootste Antiek- en Vlooienmarkt van het zuiden te Apothekers Nieuwland straat vaaraan medewerkt de Popgroep rainbox’. Na de cyclus ’Frankenstein’ dit keer een Franse griezelfilm. Rikie Wijnant: ’Er moet leefruimte zijn.’ Door 2 tussen misschien loven, "rist 11 Geprolongeerd voor de 4e en laatste week. Opvallend is dat vele mensen deze film voor 2de maal gaan zien. Elke dag 2.30 en 8.00 uur. dat de twee zo nodige punten Hulp nodig? BELT 0011 VOOR BRANDWEER, G,G,D. EN POLITIE. KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! Knoeien in huis met cement en zand? /er looft zich hun zoon, in 'n nieuw 3-delig Young man t't weten!). Tel 21673 (ook na kantoortijd! b.g.g. 26025 De wedstrijd be twaalf uur spee V.C.B. 3. Burg. v. d. Mortelplein 57 Tel. 71647 in Tilbi Deze z Toosten, 26462. Kerssemakers, -Wilhelminapark 28. Tel. 26632. 8.00 8.00 uur: WEEKENDDIENST Zaterdag 18 april ^5. Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie ^GEÉFUWMAN 4 GEEN KANS! GEEF HEM- Rasenber Tel. 042. v. Riel, 74590. Dierenkliniek 32867. 4 kg TEX afwasb. muurverf 9,50 Vraagt ont behangstaalboek op het de 350 ïcretariaat zijn woensdag, 6 eater van de te rond eerste ken- feest, ws ’The Bra ipino-Ballet. dit creatieve festival- Frencken, ekuurl weging’. werken eest o.l.v. Hein Kamer Koor Popgroep BZN les de isje en hun vlucht Kent u onze metsel: Kalkcementspecie en Bete de papieren zakken van 2 Ford 12M 4-deurs Ford 12M Combi 1500 cc Ford 15M 4-deurs Ford Cortina 1967- Ford 17M Ford Corsair Audi Super 90 Buick Skylark NSU 1000 TTS Opel Kapitan V.W. Opel Flat I Fiat l jongeman leeft midden in de woes- half verhongerd, in jammerlijke idigheden. ndere Aanvang zater dag Tl uur en zondag 1 uur >egint om half drie. Om eelt Broekhoven 4 tegen Schrader, Tilburgseweg 21, Goirle. Tel. 04247-1250. Elke week hebt U kans op één van de 5 fonkelnieuwe fietsen elk ter waarde van f250,- Ga naar een van onze zaken en vraag naar de gratis-bon die U dan invult met uw naam en adres. Doe het vlug laan. Tel. 72639. Haydnstraat 1 renlaan. Tel. 32880. St. Jozephstraat Op 2e Paasdag verlooft zich hun zoon, in costuum. En wij naar de receptie (ik móést1 Het ging natuurlijk ook over de kosten van zo'n dag. En toen versprak de buurman zich onder het borreltje. Wij noemden vele namen van kledingzaken, maar hij zei steeds nee. ruim 3 3 a alles aangeb,. ""’Ice attributen j -tze is gelegen waar men kor Drie slaapkar sn hebben des I Rekord 125 850 Coupé Escort 1100 stonmortel in ken van 25 en 50 kg? Tilburg dinsdagavond - Steeds meer heeft zich Hilvarenbeek de laatste jaren ontwikkeld tot een typische woongemeente, waar mensen die zich liever in een landelijke gemeente vestigen, maar zich anderzijds het genot van ’de stad dichtbij’ niet willen ontzeggen, graag een huis kopen. Het ziet ernaar uit dat het gemeentebestuur dit beleid stimu leert en deze unieke Brabantse plaats telt thans reeds verschillende mooie nieuwe woonwijken, die erg in trek zijn, bij de forensen, bij hen die willen wonen in de onmiddellijke nabijheid van veel natuurschoon, stille bossen en met zomaar boerderijen, geplaatst in een mooi Bra bants Landschap. Zondag op zijn Essche Boys hoven heeft punt afhar Brabant. Essche I hoven di Dierenartsen lerg, Bosscheweg 110, Enschot. 1251-1648. Postelse Hoeflaan 43. Tel. a.s. ontvangt K.S. Broekhoven i terrein aan de Leyparkweg ys uit Esch bij Boxtel. Broek- ezt zich afgelopen zondag een indig laten maken door Jong Door de wedstrijd tegen Boys te winnen komt Broek- lichter bij de kopgroep. Tandartsen Korvelplein 31. Tel. 22552. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. ZUIDNEDERLANDS GROOTSTE TWEEWIELERSPECIAALZAAK TILBURG: Jac. Oppenheimstr. 19 - Tel. 04250-71267 Filiaal: Leharstraat 104 Telefoon 31375 Al weken gaan zij 's-zaterdags de deur uit, „de stad in". En telkens komen zij terug met een neutrale "draagtas". Prompt de volgende Zondagmorgen hebben zij iets nieuws aan. ’Jeugdproces’ De vrijdag, 8 mei is uitgeroepen tot ’toneeldag’. Wederom is een wisselpro- gramma samengesteld, waarbij weder om de helft van de deelnemers bezoe ken zullen brengen aan ateliers van beeldende kunstenaars óf aan beelden expressie zullen medewerken in het idio-theater o.l.v. de docenten van terwijl alle deelnemers zullen best eden aan vrije Tot 10.00 uur ’s morgens is uw eigen huisarts beschikbaar. Van 10.00 uur tot zondagochtend 8.00 uur: Verwijlen, Hoflaan 3. Tel. 72104. Janssen, Hoefstraat 258. Tel. 20212. Schuerman, Broekhovenseweg 76. Tel. 23812. Serrarens, Merantistraat 10. Tel. 70784. wijzen op de vele facetten, die tijdens het festival aan de orde zullen komen. De beide sprekers worden ingeleid door schouwburgdirecteur Leo N. de Braban der, algemeen organisator van het Festi val. Deze film, bekroond met 6 oscars, en zijn voortreffelijke rolbezetting heeft wederom zijn weg naar Tilburg gevon den. Boris Pasternak verhaalt het meest geliefde liefdesverhaal aller tijden. Toe gang 14jaar. 1968 1966 1968 1968 1968 1966 1967 1968 1963 1966 1967 - 1969 1965 1967 1968 1968 mrgzaal begint op het elschap van Bram Vermeulen le Jonge met het programma jp in bange dangen’. En ja hoor, hij had gelijk. In één woord fantastisch!! Voor elke maat en elke prijsklasse. Deze is ruim 7 1/2 meter lang, gedeelte lijk bijna 6 1/2 meter breed en voor het overige (L-kamer) ruim 3 3/4 meter. In de badkamer is alles aangebracht wat tot de gebruikelijke attributen gerekend mag worden. Deze is gelegen op de eer ste verdieping, waar men komt via een fraaie open trap. Drie slaapkamers van royale afmetingen hebben desgewenst Teneinde de vermoeidheidsfactor enigs zins te beperken is in het programma van zaterdag een halve vrije dag voor de deelnemers opgenomen. Men is dan vrij om zelf een programma te ontwikkelen, eventueel geschikt voor het die avond te houden festivalfeest. De deelnemers zullen verder aan bewe ging gaan doen, waarvoor een beroep is gedaan op een aantal medewerkers (een tiental) van het Scaj Avonds volgt dan c posthuum onder- die hiervan op de >nge luitenant die zijn p het graf van een on- poneert. Van zondag maandagochtend Boormans, Baden Powell-laan 56 hoek Indigok Sicking, Beethove Ebeling, 20474. Wieggers, 20646. Eucumenische bijeenkomst De festivalleiding heeft de Eucharistie viering in de schouwburgzaal vervangen door een Eucumenische bijeenkomst. Een speciale werkcommissie - waarin ook een aantal vertegenwoordigers waren opgenomen van de Raad van Kerken-Tilburg - heeft deze bijeen komst voorbereid. Als motto is gekozen ’Chaos-Leven’. De gehele bijeenkomst staat onder aus piciën van de Raad van Kerken. Na deze bijeenkomst is een lunch-pauze ingelast, waarna in de schouwbt de laatste festivalvoorstelling (plm. 13.30 uur). Dan treedt Cabaretgezel en Freek de ’Neerlands hooj Elke A-1 auto Is door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd, en wordt schrifte lijk gegarandeerd. Kom kijken naar deze soeclele aanbiedingen: voldoende reserve om er wat leefruimte bij te maken. De grote zolderkamer is van een formaat, dat menige student er zijn ’kast’ met graagte voor zou willen ruilen. In een afzonderlijke ruimte is de cv-unit ondergebracht en natuurlijk is er in de garage plaats voor een auto, die gerust Amerikaanse afmetingen mag hebben. Dan kan hij allerhande karweitjes doen, zonder dat u met rommel zit I BEAMIX IS KANT-EN-KLARE METSELSPECIE Voor allerlei karweitjes in en om het huis. Bespaar u de nachtmerrie van het zelf mengen van zand, cement (en kalk) (U ziet het die man doen NEEM ZO’N ZAKJE BEAMIX IN HUIS Bent u van alles af. Het is onbeperkt houdbaar.En uw man is er blij mee Verkrljgbae goede J hobby- M zaken. Mede daardoor zijn de woningen inder daad opvallend geworden en dat wordt nog geaccentueerd door de zeer fraaie ligging. In de keuken zal de huisvrouw een ruime bewegingsvrijheid genieten en in de woonkamer heeft het gezin een zee van ruimte tot zijn beschikking. Italië 1944. Tweede wereldoorlog. Twee Amerikaanse soldaten, een blanke en een neger, zijn ter dood veroordeeld door de krijgsraad. Een jonge luitenant krijgt de leiding het vuurpeloton, maar een groep Duitse parachutisten overvalt de groep. De twee ter dood veroordeelden en de luitenant weten te ontkomen. Ze komen in een klein Italiaans dorpje waar ze als bevrijders worden ingehaald. Door de hartelijke ontvangst en de goedheid van de dorpsbewoners onder gaan de twee ter dood veroordeelden langzaam een verandering. De liefde van een jong meisje voor de blanke en ge negenheid van een jongetje voor de neger dragen hier ook toe bij. Een paar dagen later wordt het dorpje door de Duitsers aangevallen. De man nen verdedigen het dapper en weten het te behouden voor de geallieerden. Ze worden tijdes de strijd gedood samen met het meisje en het jongetje. Ze had den tijdens hun vlucht hun identiteits- plaatjes verwisseld met die van twee ge sneuvelde militairen. Ze worden later scheiden. De enige hoogte is, is de jong' onderscheiding op h< bekende soldaat depc Op woensdag. 6 mei a.s. begint in de Tilburgse Stadsschouwburg het Negende Festival voor de Werkende Jeugd. Het is met het - eveneens in Tilburg georganiseerde Festival voor Plattelandsjongeren - een van de weinige festivals, die nog in ons land worden gehouden. Het Festival is speciaal bestemd voor de werkende jeugd van Nederland in de leeftijd van 16 tot en met 23 jaar en beoogt een brug te slaan tussen deze werkende jeugd en de cultuur en de kunstenaar. In de loop van de laatste 4 jaar is het festival geëvolueerd van een receptief naar een creatief festival, tenminste voor zover het dagprogramma betreft, ’s Avonds blijven een aantal receptieve evenementen, in de vorm van theatervoorstellingen, op het programma staan. De deelnemers worden op v mei a.s. in het Studio-thes Tilburgse Stadsschouwburg 18.00 uur verwacht voor de ee nismak ing. Kort daarna begint in de schouwburg zaal de openings-zitting, waarbij als eer ste het woord zal voeren Prof. J. E. A. M. van Dijck, die als voorzitter vanhet Stichtingsbestuur het Festival officieel zal openen. Daarna houdt Wil bert Bank, dramaturg van het Zuidelijk Toneel ’Globe’ een algemene inleiding, waarin hij ondermeer de deelnemers zal Enkele maanden geleden hij 'n prachtige winterjas. Vlak na carnaval zie ik hem in 'n juweel van 'n regenjas. Op le Paasdag hij 'n exclusief costuum en zij 'n mantelpakje. Voor Rikie Wijnant, die van Nationaal Grondbezit haar opdracht kreeg dank zij een met succes ingerichte model woning in Valkenswaard, was het in ieder geval een leuke opdracht, die haar de gelegenheid geeft haar beroep eniger mate te presenteren bij het publiek. De bouw van de woningen vindt ondertus sen gestaag voortgang. Over enkele weken zijn de eerste helemaal gereed; de laatste worden opgeleverd in de herfst. HILVARENBEEK op 18 en 19 april Gemeenschaps huis In een dorpje ergens in Frankrijk wonen vier welgeschapen zusters, waar van wordt beweerd dat het vampieren zijn. Ze worden door de boeren van de streek gevangen gehouden in een oud kasteel. Thomas, een jonge psychoanalyticus, gaat met een bevriend echtpaar, naar het dorp. Hij gelooft niet in het bestaan van vampirisme en wil dit gaan be wijzen met de genezing van de vier zus ters. Ook de verhalen van de Kasteel heer - die nu in het dorp zelf woont - kunnen hem niet van zijn voornemen afbrengen. Ongelovige Thomas komt met zijn twee vrienden op het kasteel aan. Als eerste stap naar hun bevr:J’ gooit hij alle kruizen die om het koo.w. heen staan op de brandstapel. zijn gedrag ontstaat er tweespalt i de zusters. Twee willen Thomas - tegen beter weten in - ge loven, terwijl de beide anderen zich juist heftig verzetten. Bij het rituele schermduel waarin dit conflict wordt uitgevochten komt een van de meisjes om het leven. Hoezeer Thomas dit ook betreurt, tegelijk sterkt het hem in zijn zelfvertrouwen. Vampieren kunnen im mers niet sterven! Toegang 18 jaar. Een tijn, omstanc Een andere jongeman woont in West- Duitsland in een weelderig landhuis, en hoewel hij gelukkig en levenslustig E,.„, is het toch slecht met hem gesteld. Zwervend door de woestijn ontmoet de hongerige jongeman een soldaat. Hij valt hem aan, doodt hem, en kan de verleiding niet weerstaan het lijk te ver slinden. De jongeman uit het landhuis wordt door een meisje bemind, maar deze lief de is niet wederkerig. Hij verbergt een gruwelijk geheim voor haar: hij koestert een liefde voor varkens. ’Nationaal Grondbezit heeft mij hele maal vrijgelaten. Ik heb zelf kunnen be palen hoe ik deze modelwoning (Elsak- kerstraat 1) wilde inrichten’, zegt Rikie Wijnant als zij ons de woning laat zien. ’Je kunt met deze ruimte eigenlijk doen wat je wilt. Er zijn ontzettend veel mogelijkheden. Het gaat er mij met mijn keuze niet om dat ik voor wil schrijven hoe zo’n woning ingericht móet worden, maar vöbral hoe ze inge richt kén worden. Een binnenhuisarchi- tecte is er niet voor om alleen maar aan te geven waar welk meubel-moet staan, maar je moet met de ruimte als gegeven een interieur weten te scheppen. Er moet leefruimte zijn. Alles wat hier staat kun je zo kopen. Als de bezoekers met een ’model-interieur’ geconfron teerd worden zullen zij er vaak het per soonlijke accent dat zij willen in mis- S.c. ’t Zand dat het deze competitie zo voortreffelijk doet (en op het moment de eerste plaats voor zich opeist in hun afdeling) wacht a.s. zondag weer een zeer moeilijke wedstrijd n.l. tegen s.c. Oosterhout. S.c. Oosterhout neemt wel een beschei den plaats op de ranglijst in maar dat het een moeilijk te bestrijden tegenstan der is heeft ’t Zand n.l. zelf ondervon den daar het de uitwedstrijd met 3-1 verloor. Natuurlijk is dat voor de Zand- jongens een stimulans om er eens extra hun best voor te doen, hard voor de promotie ""burg blijven. zeker zeer spannende wedstrijd begint a.s. zondag om 14.30 en wordt gespeeld op het Zand-complex, Kraai- vensestraat. Gemiddeld hebben de afgelopen 8 jaar rond de 450 jeugdige werkende jongeren het festival meegemaakt, zodat in totaal 3600 jongeren geprofiteerd hebben van het afwisselende programma, dat in Tilburg werd gepresenteerd. Verwacht wordt, dat dit jaar ruim 400 jongeren naar Tilburg zullen komen. Deze verwachting is gebaseerd feit, dat op het ogenblik rond aanmeldingen bij het sec (Stadsschouwburg-Tilburg) binnengekomen. sen, maar bij een modelwoning kan dat nu eenmaal niet anders Waar het mij bij het inrichten van zo’n modelwQning vooral om gaat is bij de mensen een be wustwordingsproces op gang te brengen, zodat zij kritisch gaan denken. Zij zullen dan met meer zorg en beleid hun interieur gaan verzorgen.’ Nationaal Grondbezit is op het ogen blik bezig met de bouw van een 24-tal woningen in het plan Elsakker. De woningen, die werden ontworpen door Architect A. Heerkens uit Tilburg worden vrij op naam verkocht in een prijsklasse tussen de f. 62.000,— en f. 65.400,-. Daarvoor krijgt men nogal wat terug, want de architect die naast een fraaie vormgeving veel oog heeft ge had voor een aantrekkelijke ruimtelijke indeling, is niet karig geweest met het opnemen van veel luxe in zijn plannen. de c Stuc ’Het Duvelhok’, terwi een halve dag zuutll expressie. Deze zelfde acteurs en actrices komen ’s avonds in de schouwburg terug met een opvoering van ’Jeugdproces’ van Manuel van Loggem. Dit toneelstuk is door de festivalleiding speciaal gekozen omdat men de deelnemers wil confron teren met een hedendaagse auteur. ’De Kleine Parade’ Als eerste avondvoorstelling, als een groot warming-up, zullen de deelnemers geconfronteerd worden met het begrip ’musical’. Hiervoor is gekozen ’De Klei ne Parade’ geschreven naar het gelijk namige boek van Henriëtte van Eijk en geregisseerd door Wim Sonneveld. De beide hoofdrollen in deze musical wor den vertolkt door Leen Jongewaard en Margriet de Groot. nnnmmnmmmr i □rfiïEBÖMHMnmn VÓOWWN □□□mmULTtJÖUaa Inlichtingen: Hoofdbureau van Politie, Noordhoekring, Tilburg Gevonden voorwerpen in de week van 6 april tot en met 12 april 1970. Bankbiljet van f. 10,— bankbiljet van f. 5,-; herenbril (bruin montuur); herenbril (lichtkleurig montuur); kin derwagen; rozenkrans; baal wol; flesje medicijnen (inhoudende witte capsu les); dameshorloge met zwart lederen bandje; dameshorloge met doublé schakelbandje; wollen meisjessjaal; zwart knijpbeursje; jongensportemon- nee; paar zwarte damesschoenen met blokhak; wit babyschoentje; kettinkje met horloge; gouden trouwring; gouden armband met munt; zilveren schakel armband met bedeltjes; gouden arm band met munt met opschrift; zilveren kinderbedelarmbandje met bedeltjes; passer in etui; boodschappentas met wasgoed; boodschappentas met inhoud en sportspullen. Honden: Grote zwarte langharige hond, lange oren, korte poten; zwarte hond, platharig, reu; Dalmatier, wit met zwar te stippen, teef. Diverse sleutels en sleutelbossen Muziekbijeenkomst Het dagprogramma van Hemelvaarts dag, donderdag, 7 mei, staat gedeelte lijk in het teken van de eigen creativi teit. Er is daarvoor een wisselprogram- ma opgesteld, waarbij de deelnemers ’s morgens of ’s middags aan mime gaan doen onder leiding van een aantal me dewerkers van het Pantomime Gezel schap van Jan Bronk, terwijl als tegen- programma voor ’s morgens en ’s mid dags de deelnemers of bezoeken gaan afleggen bij beeldende kunstenaars in hun ateliers of zelfs creatief bezig zul len zijn in het Studio-theater op alle ge bieden van de beeldende expressie. Voor de avonduren is een uniek pro gramma samengesteld m.m.v. de com- ponist-musicus Bernard van Beurden. Als thema is gekozen ’De Beweging’. Aan dit muziek-programma mee Het Brabants Orke Jordans, het Tilburgse o.l.v. Jan Jansen en de I 'uit Volendam. Het gehele programma zal voor latere uitzending worden opgenomen door de VPRO-radio. Het bijzondere van deze muzikale hap pening is verder, dat Het Brabants Or kest normaal op het podium zal plaats nemen, terwijl het Tilburgs Kamerkoor en de Popgroep BZN een plaats «uilen krijgen op de beide eerste balkons. Daardoor wordt een stereo-effect ver kregen. Deze Japanse sexfilm beoogt geen voor lichtingsfilm te zijn, doch laat de uit wassen zien van de tegenwoordige huur kazernes. Het bij elkaar wonen in kleine ruimten met dunne muren en geeft drie mensen een gevoel van spanning die vooral op sexueel gebied een uitweg zoekt. Vol wassenen. AUTOMOeiHMIJ. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 21873

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3