24.50 MEUBELRAMA is onherroepelijk de voordeligste 695. I hamers van hooll DKO LAAGSTE PRIJS 39 18 59 19 ff I 19 49 DKO SLA UW SLAG MET INTERSPORT 59 18 14 19 MFIIRFB PAIUIA Elzenstraat 51, Tilburg, Tel. 35725 Constance van Terheyden exposeert bij v.d. Brekel DP- VTEN SHOWROOM INADE ILM 5.25 ERGES G.G. 125 in Arnhem S.C. ’t Zand-E.V.V. Modeshow van Westermarkt ERRY ’Baalkampioenen’ VERHUISBAAR PARKET Vreugde in Berkel-Enschot om de zesduizendste Dressuurproef bij Cavaletti Rijwiel- en Bromfietsshow Studiedagen op ’Den Alerdinek’ Handboogsport Tilburg-Gilze - Dongen Ook leeuwenpark in Denemarken S.V.G.- Hieronymus R.K.T.V.V. Rood-Wit 0M- DANT IAS BONS UTE DAS ’Voorbode van de lente’ Donderdag 19 maart pagina 7 naart - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER betere middelen trblik HJN - TOT ZIENS IN ONZE CHTEN Doorlopend VRIJ ENTREE prima a srs gram spelen. aas park an he gram SPORTAFDELING (hoek Willem ll-straat) Heuvelstraat 50-52 Tilburg jrlijke idiening teef; de bo tjes trok Laat U door ons VOORLICHTEN en U krijgt zeker de KWALITEIT die U nodig heeft voor de Laat U niet verleiden door minderwaardige kwaliteiten te kopen want dat brengt alleen veel narigheid istraat 12 >n 26468 jmeentchuis om daar tweede kind. slier) nu ne geldig O maart erflessen voor reu, jong, met vanaf i het jeleef- werk beeld en jks- na zal GRATIS BEZORGD itraat 186 n 30546 WERSPDRIJ 1U gram legen- an de de geluk te rZILJLJI—ILILILIUI 100% IBOTER- EKJE gram alvé i 125 nu detail- JES ttzuur sot is verzot Meijer t t het school- van de van evar drs. ’Het de bt de heer Eimert 1 (Voor opgave Alerdinc'- - 05290-21 viel- en geopend .00 uur, 5 tot 19.00 uur. ran Veen Import aan de Dongenseweg vangt drie en staat onder leiding J. Vader uit Zaltbommel. zond?0 tiefstv Ongetv hebber Zondag E.M.M. gesel schu ioren leggen, in een van shoeve voor de tentoon- s groei, 1970 te "ehou- ucstaan oij van Land- e provinciale de architekt tpark tost hem iet mooi npetitie na de 5t twee over- ook zelf te leggen vanaf f 39,- per m2 dikte van 15 tot 22 mm in blok- en strookmotlef geschikt voor premie- woningen mag In flats gelegd worden vergunning verleend door: Centrale Dienst Volkshuis vesting 0212364' PARKET - SERVICE - TILBURG kapt, rondairestraat 12 - tel. 26621 vrijheid werd eldstad op de SENIOR AANBIEDING racket met r nylon bespannen rackethoes racketpress 3 tennisballen Tennisschoen "de Luxe” Q Qn ook voor de crack, vanaf Springcoud-ventilé tennisschoenen, Franse snit vanaf I f <7W Hk W •'I [üh ni G n^viBli Dit fraaie QUEEN ANNE BANKSTEL met DAMES- en HERENFAUTEUIL, bekleed met ijzer sterke perlon velours, div. kleuren koopt U bij ons voor slechts GRATIS BEZORGD Dagobert Adrianus Gerardus Hendricus Bergmans is donderdag 5 maart 1970 de zesduizendste inwoner van de gemeente Berkel-Enschot geworden. Dat dit een reden voor het gemeentebestuur was om deze gebeurtenis enige luister bij te zetten spreekt voor zich. Om vier uur verscheen de vader van Dagobert, de heer G. Bergmans, Molenbaan 7 en hovenier van beroep, in gezelschap van enige familieleden, in de versierde raadszaal van het gen officieel aangifte te doen van de geboorte van zijn ti U bent de favoriet van de baan in onze tenniskleding. Onberispelijke shirts en shorts, jacks en pantalons voor de matchwinners. De dames kunnen met de mode i Er zijn exclusieve tennisjurkjes, shirts en rokjes en een after tennis broekpak waarmee u een hoge score maakt! Bijgestaan door ons advies kunt u de juiste keuze maken uit onze collectie tennisartikelen met o.a. DUNLOP als topprestatie. DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG T/M 28 MAART kop is inmiddels slechts 4 voor de heden. Om zondag moeten nymus, d van slag ongetwiji weer te revanche willen nemen voor de nederlaag in de uitwedstrijd en betekent heeft Oirschot V< langs aan den lijve ondervonden! Sportpark Kraaivensestraat (Industrie terrein Noord). Aanvang half drie. 'orgde zeer Ook de zonne- ikzij Appels in S.V.G. heeft intussen zelf geen steek laten vallen en de achterstand op de die toch lang 10 punten is geweest, dels geslonken tot theoretisch punten. Met nog 9 wedstrijden boeg nog tal van mogelijk- te beginnen zal S.V.G. a.s. deze thuiswedstrijd in winst om i zetten tegen stadgenoot Hiero- die overigens de laatste tijd wat schijnt te zijn en a.s. zondag jfeld zal trachten het rechte pad vinden, al zal S.V.G. zeker geleden wat dat Vooruit on- S.C. ’t Zand heeft de comj lange winter ingezet met winningen resp. op s.c. Irene en het hoog geklasseerde D.I.A. Komende zon dag krijgen de Zandjongens weer een zware opgave om het voor zijn plaats in de kopgroep vechtende E.V.V. uit de Rijen. Maar gezien de huidige vorm van s.c. ’t Zand moeten onze jongens de punten toch in Tilburg kunnen houden. Het belooft daarom een spannend tref fen te worden tussen deze twee goede ploegen. Een gang naar ’t Zand-terrein aan de Kraaivense straat is het zeker waard. De wedstrijd begint a.s. zondag om 14.30 uur. In manege de Hoefslag van de heer C. Hooyen, stonden zondag, 15 maart 1970 een dertigtal gevordede junk klaar om de dressuurproef af te leg] Het was een spannende strijd die u, zeer prettige sfeer gereden werd. De heren M. v. Loon en Bastiaansen, die de Jury vormden, kenden de volgen de prijzen toe: 1Eric Bekker (bekerwinnaar) 2. Jeske van Erven 3. Lilian v.d. Schoot 4. Marion de Roy 5. Sandra van Oers 6. Robby van Oers 7. Fabienne Jansen 8. Nocole Seegers 9. Jac. Obbens 10. Ernest Penners 11Annelies Penners 12. Liesbeth Koenen. Mej. J. v.d. Ven, dankte namens de jeugd en de ouders de instructeur, de heer C. v. Loon voor de vele goede zorgen die hij aan hen besteedt. Dit dankwoord ging vergezeld van een nuttig geschenk. De jonge ruitersport- vereniging mag terugzien op enkele zeer geslaagde wedstrijdzondagen. meest prettige wijze ervaren. De talrijke internationale kontakten werkten al leen maar verrijkend. Verschillende maanden werkte zij voorts in Bretagne, waar zij het leven der insekten ging bestuderen. In een Parijse galerie heeft Constance op het ogenblik een permanente expo sitie met haar insektschilderijen, die in een psychedelische sfeer leven. Haar one-woman-expositie in Parijs is ge pland voor de maand mei. Toch hoopt zij binnen niet al te lange tijd terug te keren naar Brabant om ook hier haar werken te kunnen tentoonstellen. In de Boetiek bij de firma v.d. Brekel kan men echter nu al kennis met haar werk maken. De expositie duurt tot Pasen. Alles in onze maatschappij is er op gericht om iedere vorm van protest te onderdrukken of in het bestaande systeem in te bouwen zodat ze on schadelijk worden. Aldus één van de stellingen van de Duits-Amerikaanse kultuurfilosoof Herbert Marcuse, welke besproken zal worden op een open weekend-bijeenkomst op 11 en 12 april op het vormingscentrum Den Alerdinek te Laag-Zuthem (bij Zwolle). Het thema luidt: ’de eendimensionale mens’; medewerkers zijn drs. C. J. Snijders (sociaal-ethicus) te Utrecht en drs. A. van de Beid (R.U. te Utrecht); kursusleider is drs. W. Struys. Het Provinciaal bestuur van Gelderland heeft besloten een bedrag f. 137.000,- uit te trekken ten bel van een provinciale inzending v tentoonstelling GG 125. Deze te stelling, gewijd aan Gelderlands wordt van 8 t/m 12 september 1! Arnhem in het park Presikhaaf geh< den ter viering van het 125-jarig best; van de Gelderse Maatschappij "ar T bouw. Het ontwerp voor de inzending is verzorgd door d M. Clim Meijer te Amsterdam. Eens deels laat het paviljoen de provincie Gelderland zien anno 1845, in de tijd van de postkoets, anderzijds is aandacht geschonken aan Gelderlands groei op Gelderse grond en de taken van het provinciaal bestuur in deze tijd, terwijl ook getracht wordt een beeld te geven van Gelderland in het jaar 2000. Uiter aard zjjn de verschillende provinciale diensten in deze presentatie van Gelder land betrokken. Het is de bedoeling dat de inzending de GG 125 in Arnhem ook dienst doen op de permanente Landbouw- manifestatie Flevohof bij Elburg. Zoals de afgelopen jaren toonden de winkeliers van de Westermarkt ook dit jaar weer een keur van de nieuwste modellen op velerlei gebied. Dinsdag en woensdag j.l. waren de zalen van de Postelse Hoeve wederom vol ledig bezet. Modehuis ’Lintri’ presen teerde een show die met de beide benen pp de grond bleef, zoals de Maxi-Look, die tracht het Mini-dom omver te werpen. Beide blijven echter overeind, dit toonde ’Lintri’ met ’draagbare’ modellen, toch exclusief en bijzonder juist gekozen modetendenzen, zowel in kleur als lijn. Vulto nam de kindermode voor zijn rekening. Jeugdige modellen, praktisch, uitbundig van kleur, sportief In de boetiek van de firma v.d. Brekel, Kledingmagazijnen in de Heuvelstraat, wordt op het ogenblik een expositie gehouden van een vijftal werken van Constance van Terheyden, oud-leerlinge van de Tilburgse Kunstacademie. Constance, die reeds geruime tijd in Frankrijk woont en werkt, werd in 1946 geboren in de Noord Oost Polder als kind van Brabantse ouders. Zij studeerde twee jaar in Tilburg schreef daarna in voor de Rijl academie in Amsterdam. Deze verliet zij na twee jaar, omdat zij van mening was, dat de verouderde werkwijze van de academie totaal afweek van leven zoals zij dat in Amsterdam be! de. Zij vertrok naar Parijs waar zij v vond op het atelier van een be houwer. Haar grote drang naar v door haar in deze werel In de 4e klasse E is de spanning weer volledig teruggekeerd. Nadat eerst S.V.G. zelf koploper Oirschot Vooruit de eerste nederlaag had toegebracht, was stadgenoot T.A.C. ook zo vrij om j.l. zondag de beide punten voor zich op te eisen en door deze prestatie theoretisch op gelijke voet te komen met Oirschot Vooruit. De kampioenen van de Baarlevluchten zijn dezer dagen bekend geworden 1 Jan Balemans 2 Piet Loure 3 A. Prince. Kampioen duif P. Loure met Ring no. 518155. Zaterdag a.s. voor alle Tilburg' se liefhebbers de laatste vlucht met alg inzet 1000 eieren per gordel niet meet dan 4 seconden. Zaterdag van 9.30-10.30 uur in Café Bar De Valk Korvelseweg 31 JUNIOR AANBIEDING racket met 4"l Ffl nylon bespannen f nil rackethoes |f ||l racketpress «Ifw Jeugdtennisschoen verende binnenzool Inlichtingen: Hoofdbureau v. Politie, Noordhoekring, Tilburg Sleutelbos, met 3 sleutels aan foudraal met opschrift ’Boerenleenbank’; ser- viceboekje van Fiat gekentekend 10-82 AR; grijs slot merk ’BOIJ’; linker suède bruine want; linker kinderhandschoen, wit (van lid van een drumband ver moedelijk); rechter dameshandschoen, maat 7 1/2, d.blauw of zwart; ken tekenplaat 13-71 MJkentekenplaat UB 57-18; l.blauwe astralon damesjurk met oranje bies en een d.blauw jongens petje; blauw met rood gekleurd wind jack, voor jongen van 12 a 14 jaar; l.blauw babyjasje; groene trui, kleine herenmaat; kindertruitje, groen, met iets rood; knijpbeursje, cognackleurig; knipbeurs, geel leer; gouden hangertje; damestrouwring met inscriptie; gouden hangertje met muntje; zwart trainings pak met wit/zwart gestreepte boord; pukkel, inhoud schoolboeken; blauwe vistram damestas; zwarte diplomaten- tas; girocheque. Verzekeringspla; A.s. zondag ontvangt R.K.T.V.V. het sterke Rood-Wit. W. uit St. Willibrord. Rood-Wit, dat na een zwakke start, uit de laatste 8 wedstrijden 13 punten verzamelde, is nu een der serieuze gegadigden geworden voor de bovenste plaats in de 2e klasse B waar de onderlinge krachtsverschillen zo miniem zijn dat men bij wijze van spreken in veertien dagen van kam- pioenskandidaat kan terug vallen tot de groep welke voor degradatie moet strij den. De wedstrijd tegen Rood-Wit is dus voor R.K.T.V.V. van het grootste be lang. De tegenvaller van afgelopen zondag toen enigszins onverwachts van R.A.C. werd verloren moet tegen Rood-Wit goed gemaakt worden wil men nog blijven meetellen in de kopgroep. Naast een grote inzet zal ook de besluitvaardigheid voor het doel moe ten worden opgevoerd wil men tegen Rood-Wit succes hebben en dan te bedenken dat de tegenstander van a.s. dag met 25 doelpunten de produk- ste is in de 2e klasse. twijfeld zullen vele voetballief- srs van dit spannend treffen ge tuigen willen zjjn. De wedstrijd aan om half i van de heer respectievelijk f. 60,— en f. 100,- aan geboden. De inwoners van de gemeente, die per vlugschrift en geluidswagen uitgenodigd vierden de hele avond in ’De Schalm’ groot feest. Gangmaker was hier de bekende t.v.-acteur Ab Hofstee en de eigen Boerenkapel zorgde voor de vreugdeklanken. De voorzitter van de middenstanders, de heer Traa, het de gelukwensen vergezeld gaan van een fraaie fruitmand De Trappisten lieten nog vele liters bier brengen teneinde de feestvreugde nog meer te vergroten. Door het gemeentebestuur werden nog talrijke prachtige prijzen onder de aan wezigen verloot. Vermelden we nog dat de Harmonie Concordia diezelfde avond nog een serenade bracht aan het huis van de jonggeborene. De loco-burgemeester J. Vugts verwel komde het gezelschap, waaronder dhr. Tombrock, die de bevalling heeft ver richt, waarna de gemeentesecretaris lieer L. Jongen de geboorte-akte voorlas en ter ondertekening voorlegde. De neer Jongen maakte van de gele~n- heid gebruik om als ambtenaar van uv Burgerlijke Stand de vader en overige familieleden van harte wensen. De heer Vugts gaf in zijn toespraak een overzicht van de snelle groei van de gemeente. Deze groei is veelzeggend. In 1859 was het inwonertal der gemeente 1000. Na 70 jaren werd de 2000 bereikt. Na twintig jaren 3000 en in 1963 werd de 4000ste geboren, in 1968 de 5000ste en, na anderhalf jaar dus, werd de 6000 volgenaakt. Namens het gemeentebestuur overhan digde de heer Vugts een spaarboekje waarop 6000 centen waren inge schreven, welk bedrag door de plaatse lijke Boerenleenbank werd verdubbeld. Ook door de Amro-Bank en de bank F. van Lanschot werd een spaarboekje van Op 28, 29 en 30 maart houdt de fa. A. Spijkers Zn Leo XHI-straat een Paas- show van de meest bekende rijwi bromfietsmodellen. De show is gec op zaterdag van 10.00 tot 20.CC op zondag en maandag In samenwerking met Vs Kreidler zal om 8 uur ’s avonds een anderhalf uur durende film worden gedraaid over de belangrijkste motor races in het afgelopen seizoen. Boven dien is gedurende genoemde dagen de Kreidler wereldkampioenbromfiets te zien (Utah USA: 210 km/u). Er is een grote keus te zien van zware en lichte bromfietsen, fietsen, vouwfietsen en minifietsen in alle prijsklassen, en be halve Kreidler zijn er ook de nieuwste modellen Batavus, Motom, Honda en Vespa te bezichtigen. Er zal dus zonder twijfel veel belangstelling zijn.' en vlot op uitstekende wijze gebracht en naar ieders beurs. Appels parfumerieën verze vakkundig de make-up. brillenafdeling was dan! vertrouwde handen. We mogen stellen dat ook Horvers kapsalon er met zijn moderne, char mante kapsels een niet te overschatten aandeel in had. Banketbakkerij De Bever zorgde voor gebak en in de pauze voor bittergarnituur en koffie. Firma Van Kerckhoven toonde een juweelcollectie schoenen in een groot gamma van kleur en vormgeving. De meest modieuze schoenen, zowel klas siek als modem, hadden een juiste plaats ingenomen. Deze samenbundeling van kracht op modegebied had een uiterst geslaagde show ten gevolge en zal in de toekomst wederom vele reacties opleveren. 22 maart zal op de banen van Riel de 3e en laatste wedstrijd “»ochoten worden tussen de hoogste ^nutters van Tilburg-Gilze en Dongen. In Dongen wonnen de Tilburgers met 76 punten, in Gilze met 89 punten. De voorsprong met 165 punten zullen de Tilburgse schutters wel weten te hand haven en daardoor de trofee te winnen die door de Tilburgse bond is beschik baar gesteld. De volgende schutters komen aan de mee. Voor Tilburg om 14.00 uur: C. Floris, Jac v. Pijenbroek, A. v. Gorp, A. Hendriks, C. Aart en H. Siewert, reserve A. v.d. Hout. Voor Gilze L. v.d. Ouweland, C. v. Dorst, J. v. Dorst, C. Oprins, Jos Hendriks, Jan Lips, reserve J. v. Hoek. Om 16 uur: voor Tilburg: L. v. Berkel, W. v. Dongen, L. v. Zon, Jo Raaymakers, W. Smolders, A. v. Geel, reserve A. v. Hest. Voor Dongen: J. Krol, J. Wiersma, J. Huis, C. Valk, J. Vrijssen, A. de Hoogh, reserve H. Vermeeren. In navolging van Arnhem en Tilburg heeft Denemarken nu ook een leeuwen park, waar automobilisten op safari kunnen gaan. Het eerste Deense leeuwenpark telt 33 leeuwen en bevindt zich in Givskud nabij het Jutse stadje Vejle. Het leeuwenpark is aangelegd in een mooi bebost heuvelgebied. De streek rondom het mooie fjordenstadje Vejle heeft met dit leeuwenpark een nieuwe trekpleister toegevoerd aan de reeks toeristische attracties. Het speelgoedstadje Legolang in Billund, opgebouwd uit de bouwsteen van het bekende Lego-speelgoed, tot nu toe het meeste bekijks. Een week eerder staat het lekentoneel en kreatief spel in het brandpunt van gesprek en expressie. Over rijke en arme landen gaat het op 18 en 19 april. Inleider is dan dr. H. M. de Lange te Den Haag (auteur van het boek ’Rijke en arme landen’), die de huidige situatie rond de ontwikkelings samenwerking zal analiseren. Op zon dag vindt actie-planning plaats. De leiding heeft de heer K. Tuk. Op 18 en 19 april is er een cursus over de mens met als thema ’De (on )mogelijkheid van de mens’. De film Teorema van Pasolini wordt ver toond en met filmkritikus dr. H. S. Visscher besproken; de yoga-lerares mevr. L. M. F. Kik-van Exter leidt het thema ’menswording’ in; op zondag gaat dezelfde mevrouw Kik met de deelnemers een aantal yoga-oefeningen doen. De leiding heeft dr. J. D. Pienter. Ouders en onderwijsmensen tenslotte gaan op 25 en 26 april praten over bijbel en godsdienstige opvoeding in en gezinsverband. Een overzicht nieuwe theologie geeft drs. L. der Molen, docent aan het vrjj- mgelische seminarium in Utrecht, en s. A. B. Lam, auteur van het boek t gegeven woord’, zal spreken over jijbelvertelling. De leiding berust bij t Pruim s en inlichtingen: Den ïck, post Laag-Zuthem (Ov.), tel. ■284.) .igsplaatjes: DZP 641 - PBH 396 - GBW 373 - LXL 961. Honden: bruin-witte boxer, teef; kl. zwart hondje, witte vlek op de borst, bruine pootjes, reu; kl. zwart hondje, bruine oortjes duitse herder, bruin-zwart; zwarte bouvier, vrij teef; bruine pekinees. Diverse sleutels en sleutelbossen. Grote kollektie EIKEN SALONKASTEN reeds vanaf 395,- Als voorbeeld deze schitterende salonkast liefst 240 cm. br en 195 cm. hoog. Voorzien van veel luxe gerief W 3 minuten van het station schuin achter de Noordhoekse kerk vru toegang TILBURG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 7