IM KOPEN LEZEN Ook in het zakenleven is het belangrijk de caloriën te bewaken Geisers stromen in Yellowstone Park Nieuwe zomerzegels uit computer 'EN 1 FOTO c.v. HEROPENT Huisdieren niet langer taboe in Denemarken Door fusie ontstaat nieuw centrum voor huwelijkscontacten MARD )P KILOMETERS- KINDERMODE WILLEMSEN Donderdag 19 maart - pagina 11 DETILBURGSE KOERIER aart - pagina 10 n Fusiepartners Geen schande groei suike Uitheemse specialiteiten Ontbijt Kiezen ’a la carte’ Lunch Wildernis Diner Hoe lid te woiden Zeven meren 4 Bassin Opnieuw kinder wagenshow Beutler de irings VERMO FOTO «n FILM TREFPUNT iolen- Telefoon 23196 Pijlijserstraot 27 nederlani sderen Alle dagen geopend tot 21.00 uur Iedere bezoeker ontvangt een mooi Paasei WAARDEN VOORSTELLING KLEUREN BAR-DISCO Zaterdags gehele dag 12- 8 ct. zwart op geel 15 - 10 ct. zwart op aluminium OPENINGS-AANBIEDINGEN begint met in 45 - 20 ct. wit op aluminium „de KOERIER" YVONNE en JAN De prijs per serie is f. 1,75. Wij openen vrijdag 20 maart '70 ’ZELF NIET SLAGEN IS GEEN SCHANDE’ Stadhuisplein 364 - Tilburg, (naast Heikse kerk) U bent van harte welkom! vanaf 17 uur Clichékosten kent „de Koerier" niet Verkoop begint vrijdag 27 maart BESTERDRING 161 - TEL. 30653 LET VERDER OP ONZE ZEER SPECIALE te calorieën- lie dikwijls elen i en 20- 10 ct. 25 - 10 ct. met de calorische dranken en borrel- gen door ze in de twee jaar lang aan zwart op wit zwart op blauw we tel METAALHANDEL op DONDERDAG 26 MAART ïfruitcocktail soep; lepel ;4è5 „DE SNOTNEUS" music for everybody hor hij kouc S-LINGERIE 'S vanaf 4,90 tsconti bureau, ccontactl Verbond. /stone Park paard - via lengte van ïslaan - en plate ■stelde mer ceuze al i opeuöu< Naar centrur deelde, fusie f antwoor- scheppen partn Gezir .n, ue Kleine auiuiaorieK ui z.uiu-naies, neen- -- n uitgebracht, die met de hand wordt gebouwd. toetswerk van de ’Invader’ zoals de wagen heet, is van glasvezel en de wagen heeft als krachtbron een Ford V6 motor met een inhoud van 3 liter die 141 rem pk levert. De topsnelheid bedraagt 200 km per uur en accelereert in 8.8 seconden van 0 tot 96 km. Kwartzhalogeen lampen behoren tot de standaard uitrusting. nelheid bedraagt kwartzhalogeen la gesteld, honc lieren op vakar Worden lunch en din rant, waar u la carte gebruikt, volgt uit 1 binding iwdbare, profi- velijke ishow van isdanig succes, dat prolon- laam, dan niet noodzakelijk jekend zal het een speciale worden. weinig saus en groente. Wc >ote of t u er vvui oergbe Teton Glets terwijl er t< tochten het g Vana lagen van tot ’s avonds in 10, Tilburg. tydv.. tik van wicht bereik lunvu vu diner in een restau- ar u la carte’ kunt bestellen, dan zouden deze er b.v. als kunnen zien: Met een tekeningetje, dat u uit een fok Jcnipt, vc waarde vertentie Volksgezondheid iviseurs aangewezen ter onze Gilbem, de kleine autofabriek in Zuid-Wales, heeft een nieuwe 4-persoons luxe wagen Het ko Iroog nalen een ongehuwden en niet-meer-gehuwden “nenstaat. de voorzitter van het nieuwe rum, de heer G. J. Hazekamp, mee- ie, is een belangrijk motief voor de geweest de wens om een ver boorde, deskundige voorziening te rr voor de situatie waarin tnerzoekenden verkeren. Ook de viviinsraad heeft gea< ten te bundelen. Ener ring voor het huwel anderzijds zijn de contacten te leggen moeilij worden, zo meende hjj. van hun geboortegrond x den elders slechts functi ten. EREN- 1HEMDEN 7,90 eilijkst is het samenstellen van intwoord menu in het buiten- specialiteitenrestaurant. Jederland mooie kamers, rs of derg. Tex- burg. Te bevr. Tilburg, tussen Tel. 26247. het diner kunt wijn drinken. loop van de ’fï* ’s middags ,vuds nog een met 1 iffie en irgerechten waaruit sr dat ze u al te veel zijn: alle soorten verse nder alcohol; een schijf ilakje rauwe ham; 1 met 1 droog toostje; garnalen zonder ventueel een weinig tup en sla). lijstje ikele Jder verhoogt u de van uw ad- 5 olijven 5 blokjes kaas portie chips portie pinda’s Als u zo kies-kev'; bent, als nauwkeurig geeft de hoogste waarde voor ROOD KOPER - GEEL KOPER - LOOD - ALUMINIUM - ZINK - STARTERS - ELECTR. MOTOREN - ACCU'S De Nationale Raad voor Maatschappe lijk Welzijn en de Nationale Federatie voor Geestelijke hebben enkele advis bijstand van het bestuur van Stichting. zullen van 7 april op alle verkrijg- Voorzitter Hazenkamp juichte de rege- ringsplannen toe om een erkenningen systeem voor de eisen, zo zei hij. Denemarken is het eerste Scandina vische land, dat deze voor het vaste land van Europa unieke beperkende invoerbepalingen heeft afgeschaft. Daardoor worden toeristen naar Dene marken weer in staat gesteld, honden, katten en andere huisdieren op vakantie mee te nemen. isometrische projectie van cirkel naar vierkant evenwijdige vlakken in een kubus twee schaalverdelingen overgangsfasen van concentrische cirkels met oplopende diameter vier spiralen eadviseerd de krach- lerzijds is de waarde slijk groter dan ooit, kansen om hechte rilijker aan het Vele trekken weg maar vin- tionele contac- In een uitgebalanceerde voeding kan slechts een matig gebruik van deze dranken gemaakt worden. Het dagelijks menu van de zakenman of -vrouw zou een calorische waarde van gemiddelde 2000-2500 calorieën mogen hebben, afhankelijk van leeftijd, ge slacht, lengte en gewicht. Voor zakenmensen, die een wat te hoog lichaamsgewicht hebben is het verstan dig om een voeding te gebruiken, die wat minder, b.v. 1800 calorieën levert. Over de dag verdeeld zouden de maal tijden er als volgt uit kunnen zien: Neemt u regelmatig deel aan zakenlunches of -diners, dan staat u voor de moeilijke opgave om ondanks deze gedwongen en dikwijls overvloedige maaltijden, toch een evenwichtig samengestelde dagelijkse voeding te gebruiken. Maaltijden in restaurants zijn vaak vrij vet, zodat als hier veelvuldig gebruik van gemaakt moet worden, al gauw een te hoog lichaamsge wicht bereikt wordt. Het inpassen van een wat calorierijke maaltijd in het dagmenu is niet zo’n bezwaar, als de overige maaltijden wat minder calorieën zouden bevatten, zodat een evenwicht verkregen wordt. Het laatste blijkt jammer genoeg niet altijd te verwezenlijken. Dikwijls moet u ’s avonds thuis nog eens een warme maaltijd verorberen, of bent u uitgenodigd bij kennissen, waar u de gastvrouw niet beledigen wilt, door vrijwel niets van de gerechten te nemen. Bovendien wordt zowel bij zakenlunches en -diners, als bij een etentje bij kennissen, meestal vooraf een aperitief gebruikt en wijn of bier bij de maaltijd geschonken. Alcoholische danken zijn rijk aan calorieën en aperitieven bezitten daarenboven nog de eigenschap de eetlust op te wekken. lerpostzegels van >en met behulp van een van R. D. E. Oxenaar. iring van de Eindhoven, Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. wordt er in ’De Postelse Hoeve’ een show verzorgd door Baby-Home Beutler. De kinderwagenshow van afgelopen week was een dusdanig succes, dat gering raadzaam, u<u. ...v. ..vw was. Dit wee’ Mutsaerts-kinderwagenshow geen schande als men partner kan vinden. Men beseffen dat de nieuwe ippelijke situatie nieuwe inia- aagt - bijvoorbeeld een bewuste partner doen via een instelling. Wie wacht, -ENS autover- r Opel Rekord, Ford, Taunus, ?el. 24223. Ste- Tilburg. enkostuums m. 'el. 73780. En wie dan uitgekeken is op alles wat Yellowstone Park te bieden heeft kan per bus, per auto, of zelfs per boot, een kijkje nemen in Grand Teton National Park, dat een kilometer of tien ten zu iden van Yellowstone Park ligt. Grand Teton is weliswaar veel kleiner dan Yellowstone, maar daarom zeker niet minder interessant. Volgens geologen werd het Teton-gebied mil joenen jaren geleden gevormd. De vier levensbeschouwelijke bureaus voor huwelijkscontacten in Nederland hebben zich via een fusie verenigd tot één Stichting Landelijk Centrum voor Huwelijkscontacten. Het nieuwe centrum start met 2800 ingeschrevenen. Het wordt gevestigd op Prinsenlaan 1 in De Bilt. Kort geleden is de stichting officieel gepasseerd en in de Stichting Landelijk Centrum voor Huwelijkscontacten participeren: a. het Katholiek Nationaal Bureau voor Geestelijke Gezondheidszorg; b. de Raad voor de zaken van Kerk en Gezin van de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk; c. het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond; d. de Stichting Raad voor de Gereformeerde Sociale Arbeid. In de bouwvakke veren jubilea tot i heer Harry v.d. Woux 116 te Tilburg, vol ring, want hg zal maart het feit herder geleden in bedrijf J weg. Als daar 127 78 59 73 79 69 68 97 79 52 20 calorieën 25 87 89 305 surig bij uw maaltijden eurig in het zakenleven, zal uw voeding geen extra gewicht in de schaal leggen. Evenmin zullen wij onze limousine be sturen met het hoofd ferm omsloten door een vliegerspet-met-stofbril, diep /eggedoken in volumineuze bontman- els. Dat hoeft nu niet meer en dat kan niet meer. De autosport heeft zich ontwikkeld tot een algemene en moderne bezigheid en daarbij is ook de automode meegegaan. Auto’s zijn er voor iedereen, en de automode óók. Er zijn zelfs tallozen, die geen auto hebben en die toch aan deze oorspronkelijke automode mee doen. Denk maar aan de sportieve, driekwart mantel. Iedereen spreekt van autocoat. De handschoenen met de bekende knokkelgaatjes worden tegen woordig niet meer alleen door autoral- ly-rijders gedragen, een meneer die zijn >nd uitlaat vindt het niet vreemd als j zijn handen tegen de eerste herfst- sude beschermt met autohandschoe- nen. Een meest frappant voorbeeld van de opneming van de automode in de vrije-tijds-kleedgewoonten in de laatste tijd is de yariatie op de overall van autocoureurs. Deze in het Engels ge noemde ’jumpsuit’ wordt (tot nog toe vooral in het buitenland, maar bij ons begint het nu ook te komen) door meer en meer mannen, in het kader van de unisex tevens bij de vrouwen en kinde ren, gedragen in plaats van de bekende weekend-kombinatie van pantalon- met-trai. Het hele gebied is eigenlijk één grote wildernis - waar wilde beren, met hun jongen passerende automobilisten ’aan houden’ om voedsel te vragen. De beste manier om Yellowst< te bekijken is te voet - of te ps de ruwe paden die samen een le maar liefst 1400 kilometer bes. de bezoeker naar iedere bezienswaardig heid leiden, langs koele beekjes en riviertjes waar, zonder vergunning, ge vist kan worden op forellen, die enkele honderden meters verder gekookt kun nen worden in het hete water van de bronnen. Het moei een verar. landse spe In Nederland is dit dikwijls een Chinees-Indisch restaurant, maar ook Griekse, Joegoslavische, Italiaanse en Spaanse eethuisjes zijn in de grote steden geen uitzondering meer. Als de namen van de gerechten, waarin Huisdieren zijn weer welkom in Dene marken, mits ze zijn ingeënt tegen rabies, zo blijkt uit een mededeling van het Deens Verkeersbureau in Amster dam. Het Deense ministerie van land bouw heeft de beperkende maatregel voor de invoer van honden, katten andere huisdieren, die ruim vijf jaar van kracht zijn geweest na de hondsdolheid- epidemie in Duitsland, verzacht, waar door toeristen hun huisdieren weer op vakantie kunnen meenemen. - De leden van St. Christoffel zijn uitgenodigd voor een exclusieve leden vergadering, die gehouden zal worden op vrijdag 20 maart in de bovenzaal van Hotel De Lindeboom. Een lid van het hoofdbestuur, de heer Wienen, zal een aantal sociale en arbeidsrechtelijke facetten van een dienstverband toe lichten. Ook inde kindermode is de invloed van de autosport te zien. Misschien rijdt de knaap op deze foto af en toe in een skelter, of misschien is hij een ouder wetse zeepkister, maar in dit autopak van dralon jérsey komt déze jónge sportieve ling aardig voor de dag. Geopend op de showd; ’s morgens 10.00 uur t~* 22.00 uur, Dr. Deelenlaan werkwijze en mogelijkheden zjjn om schreven. Alle instanties voor maatschappelijke dienstverlening, alsmede priesters, pre dikanten, geestelijke raadslieden en andere verwjjzers, zullen binnenkort uitvoerig van het nieuwe centrum op de hoogte worden gebracht, opdat zij bij voorkomende gelegenheid belang hebbende op het bestaan kunnen at- tenteren. Een uitvoerige publiciteits campagne via de pers zal ervoor zorg dragen, dat de ongehuwden ook direct van het bestaan van het Landelijk Centrum kennis kunnen nemen. Men wordt lid door een inschrijvings formulier aan te vragen bij Prinsenlaan 1, De Bilt, waarbij men tevens een inlichtingenbrochure ontvangt, waarin De auto’s van nu zijn niet te vergelijken met de automobielen van toen. Dat is bekend. De waggelende schicht met de waxinelampen en de houten banken onderscheidt zich in alles van de ge stroomlijnde en komfortabele zelfbe- wegers van vandaag. Een sportcoupé met rammelende en uitstekende spatborden, met een flap perend windscherm en een hand-uit- klapbare richtingaanwijzer kunnen wij in deze tijd misschien alleen verwachten van een slecht geïnformeerde doe-het- zelver. Het idee om de zome 1970 te ontwerpe computer, stamt De groep numerieke bestui Technische Hogeschool in verleende medewerking. De structuren die de computer tekende, moesten aan bepaalde eisen voldoen. Zo moesten de contouren in de lijn structuur herkenbaar blijven opdat identificatie van de zegels onderling mogelijk was. Ook de relatie tussen de sterk ruimte lijke, grafische werking van het ontwerp en de doelen waar het comité voor de zomerzegels geld voor inzamelt, mocht niet uit het oog worden verloren. De zomerpostzegels tot en met 23 mei 1970 Nederlandse postinrichtingen baar zijn. In Grand Teton Park zijn maar liefst zeven meren te vinden die ontstonden uit gletsjers en waar het goed vissen is. Voor bergbeklimmers is een trip via het :tsjer Pad niet te versmaden, tal van interessante wandel- i gemaakt kunnen worden door gebied. ^zelfsprekend kan in beide parken naar hartelust worden gekampeerd, ter wijl er dagelijks tal van excursies naar bezienswaardigheden worden georgani seerd Tot nu toe was Denemarken taboe voor huisdieren. Ze werden alleen toegelaten nadat ze zes weken in quarantaine waren geweest. Dit betekende in de praktijk, dat toeristen hun huisdieren niet op vakantie naar Denemarken konden meenemen. Het Deense ministerie van landbouw heeft thans besloten dat honden, katten en andere huisdieren de Deense grens mogen passeren als ze minstens vier maanden oud zijn en minstens vier weken en maximaal twaalf maanden geleden tegen rabies zijn ingeënt. perswereld behoren zil- de uitzonderingen. De uw, Kraizemuntweg >rmt zo’n uitzonde- op donderdag 26 snken dat hij 25 jaar dienst trad bij Aannemers- J. Naber N.V. op de Rielse- Is veertienjarig jongetje stapte hij kort na de Tilburgse bevrijding binnen als leerling timmerman, die door iedereen Harrieke werd genoemd. Thans heeft hij de functie van uitvoer der. Een bewijs dat de jubilaris zich met veel ambitie op de bouxwakladder omhoog heeft gewerkt. Bij de N.V. heeft men het plan er eens flink om te( feesten en wie de heer v.d. Wouw wil komen gelukwensen, kan dat doen op die donderdag van 13.00 - 14.00 uur iri Café-Restaurant ’Boschlust’, op de Goirleseweg. 1 glas tomatesap; meloen met 1 plakje rauwe ham; kopje bouillon; gegrilleerde biefstuk; snijbonen (2 lepels); 1 klein gekookt aardappeltje; klein stukje Hol landse of Franse kaas; 1 cracker. Een van de oudste - en zeker ook een van de grootste - parken in de V.S. is het Yellowstone National Park in de staat Wyoming, dat een oppervlakte beslaat van bijna 8000 vierkante kilometer. Het gebied werd in 1872 tot nationaal park verklaard ’voor het vermaak van het gehele volk’ en sindsdien heeft het nationale en internationale bekendheid verworven - hetgeen niet in de laatste plaats te danken is aan de vele honderden geisers, moddervulkanen en warme bronnen die over het gehele terrein verspreid zijn. De afdeling speurwerk en ontwikkeling van de Ford Motor Company in Duton (Zuidoost-Engeland) heeft een stadsautootje ontworpen dat een snelheid van 72 km per uur kan halen en twee volwassenen met hun ’boodschappen’ vervoeren en speciaal is bedoeld voor dicht bevolkte gebieden. Het wagentje is 152 1/2 cm lang en 76 cm breed, rijdt op drie wielen, waarvan er zich twee aan de kant van de bestuurder bevinden en de derde aan de kant van de passagier, en wordt aangedreven door een 150 cc. motor met een vermogen van 6 rem pk. Het grootste voordeel van het autootje is de wendbaarheid; het kan parkeren in een ruimte die slechts 2 1/2 centimeter groter is dan zijn eigen lengte en kan om zijn eigen middelpunt draaien. Daardoor wordt een ’achteruit’ versnelling overbodig. Het wagentje, waarvan alleen nog het skelet is ontwikkeld, zal met platen van kunststof worden afgewerkt. Dit model is het eerste praktische resultaat van het plan van Ford om veelbelovende jonge Britse ontwerpers aan te moedige gelegenheid te stellen op het Royal College of Art in Londen tv onafhankelijke projecten te werken. 1 bruine boterham, dun besmeerd en belegd met kaas; 1 glaasje sinaasappel sap; 1 kopje koffie of thee met melk en 1 klontje suiker. Gaat u zonder ontbijt de deur uit, dan is er een kans, dat u zich later op de dag ’vergrijpt’ aan een te zware lunch, of een calorierijk hapje bij de borrel. Het is daarom niet zelf een moet slechts maatschap-’’- tieven vraa^,. stap naar een gespecialiseerde wordt vergeten. De nieuwe directeur, de heer J.C. W. van der Linden, noemt twee pijlers waarop het bureau rast: zorgvuldigheid en eigen keuze. De zorgvuldigheid be staat hieruit dat alle ingeschrevenen persoonlijk kennismaken met hun advi- suer in kun omgeving. De vrijheid van eigen keuze wordt gegarandeerd door dat men contactmogelijkheden heeft men alle ingeschrevenen. Er wordt niet ’gekoppeld’. Men kiest zelf. Tot nu toe slaagde bij de vier bureaus 49 procent van de heren, 31 procent van de dames (in totaal trouwden plm. 550 mensen per jaar). blijkt 79 pct. van de onge huwde vrouwen en 60 procent van de ongehuwde mannen te willen trouwen. De heer van der Linden voorziet een goede toekomst voor het nieuwe cen trum. De in totaal 3000 hete bronnen en geisers die Yellowstone Park telt zijn te vinden in een zestal zogenaamde bas sins, waarvan het Norris Geiser Dal wel een van de grootste is. Volgens geologen zijn de meeste geisers gevormd op plaatsen waar vroeger vulkanen actief waren. Het is een fantastisch gezicht om koel water uit een beekje in een onderdeel van een seconde getrans formeerd te zien in een stomende kokende massa waaruit even later een straal heet water komt, die soms wel 40 tot 70 meter hoog kan gaan. Een van de grootste geisers in Yellow stone Park is de Giant Geyser, langs de oevers van de Firehole River waar in totaal zeventig geisers borrelen en prut telen, waardoor dat gebied de bijnaam ’kokende onderwereld’ verkregen heeft. Behalve een bezoek aan de geiserbassins is er veel meer te genieten in Yellow stone Park, waar de dieren- en planten wereld eigenlijk nog ongerept is en waar jagen streng verboden is, maar waar de amateurfotogrf films en tijd tekort komt om al het natuurschoon op de gevoelige plaat vast te leggen. Verkiest u de snellere plate-service boven hei zelf samengestelde menu, dan wordt een juiste keuze al iets moeilijker. Uit de verschillende schotels kunt u het beste een maaltijd kiezen met vlees of vis, weinig saus en gekook te aardappelen en groente. Wordt bij het gerecht compote of appelmoes geserveerd, dan doet u er goed aan om hiervoor in de plaats wat sla te bestel len. Compote en appelmoes zijn geen groentes. Zij zijn vrij calorierijk door de suiker die ze bevatten. 1 droge sherry; grapefruit uu, (zonder alcohol); kopje heldere i portie kip; 2 lepels kerriesaus; 1 gekookte rijst; 1 lepel doperwtjes; nootjes gember zonder room. Bij de lunch zowel als bij I u een glas rode of rosé Verder kunt u in de ochtend een kopje koffie, een kopje thee en ’s avonds kopje koffie gebruiken, elk r klontje suiker en wat melk. Kof thee zonder suiker en melk en mineraal water leveren geen calorieën en kunnen onbeperkt gebruikt worden. Zou u voor de lunch 2 sherry’s ged ken hebben, bij het hoofdgerecht tweede glas wijn, bij de kaas nog een glaasje en bij de koffie een glas cognac en bovendien nog een toostje en 2 stukjes stokbrood met boter gegeten hebben, dan kunt u uw avondmaaltijd beter laten staan. Drankjes, brood en boter leveren samen n.l. evenveel calo rieën als de gehele lunch. Vet en alcohol zijn de grote leveranciers voor hen, di buiten de deur eten. dikwijls uitheemse ingrediënten ge bruikt zijn, u weinig zeggen, verdient het aanbeveling uitleg aan de gérant of kelner te vragen. Meestal betreft het hier uit vele ingrediënten samengestelde gerechten. Een schotel waarin veel groente en vlees verwerkt is verdient de voorkeur. Van de bij het gerecht behorende rijst, erwten, bonen, mie of spaghetti hoeft u slechts één lepel te nemen. Ook in deze restaurants kunt u het beste een heldere soep bestellen en als dessert het liefst verse vrachten nemen. Enkele klassieke vooi u kunt kiezen zondei calorieën leveren r fraitcocktails zone, meloen met 1 pl plakje rauwe ham i wat krab, kreeft of mayonaise (eve tomatenketchup i Tot slot een waarde van enl hapjes: calorieën per standaardglas pilsner bier port sherry vermouth cognac oude jenever jonge jenever witte wijn rode wijn jus d’orange tomatesap De fuserende partners zijn: het R.K. huwelijkscontactbureau, het Her vormde bureau, het Gereformeerde en huweljjkcontactbureau van het Huma nistisch Verbond. Dankzij de fusie wordt het aantrekkelijker voor mensen die geen levensbeschouwelijke hebben en toch van de betroux open bemiddelingswijze willen p teren, die de levensbeschouwe groeperingen destijds hebben willen scheppen. Men kan intussen te kennen geven binnen welke groeperingen men wel of niet contacten wenst, zodat deze nieuwe dienstverlening echt voor alle nederlani lederlam 2551 ■(||((|«iiiiiilill|ïl|l

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 11