I neerlandia Harrie Geelen bedenkt elke maand een Oebele-aflevering i Lezers schrijven I s G. W. M. N. Oomes, deken van het Ned. Laureaat van de Arbeid Kopieerapparaat in Tilburgs Postkantoor Franse Dagen in Tilburg Korvelseweai74 Tel 04250-21697 Film en Foto DE TILBURGSCHE SPAARBANK ITERIJ Collecte EHBO Petrus Donders s CHEM. REI 1X11G EN Tiendschuur organiseert ’Tilburg Press Photo’ voor Middelbare Scholieren lag m E Donderdag 26 februari 1970 - pagina 11 DETILBURGSE KOERIER i 1970 - pagina 10 IN VRIJE AVONDUREN >95.- tl, wa heeft Vrijdaga' gezelschj TILBURGER WORDT 7 MAART ONDERSCHEIDEN zijn tan b; ïbenn.v. Waarde lezer(s), VERZEKERD FA. H. DIELEMANS r Liter l,45 nkoop van ’,25 ssen- ACCEPTEER DAAROM DIE HOGE RENTE VAN r Liter i,95 Noordstraat 125, Tilburg ;makkelijke manier 1SKY ernatlonal fles 95 7lëx3 Kleu renboetiek Behang - Verf - Lak DONA-KNIKNIE DONDERDAG VRIJDAG Tal. 24556 EKLAME E K L AM E E KLAME Gewone spaarrekening 6-maands-termijnrekening 12-maands-termijnrekening Jeugdspaarrekening (Zilvervloot) Ambtenaren-spaarrekening Onderscheidingen voor belangrijke Nederlanders lever :ZOET rgen gratis n huis IN GELDZAKEN MOET U NIET BESCHEIDEN ZIJN Regionale tafeltennis- kampioenschappen in studentensporthal de man van 't vak Noordhoekring 79 EERSTE TILBURGSE BEGRAFENIS-ONDERNEMING Van Os Korvelseweg 219 Tilburg. bied aan de grote wor- cate- de Academie- snniskampioen- de in ij de jare- W.jt.rmarkt 1 Tilburg »w.g n.l. van 2 t/m lijkse huis-aan- De disti >nge lever Schiedamse A ZACHT RKIEZEN ESCJHERMEN IAN-BLINDS i. jaloezieën) van IKENS- CERIJEN 77 - tel. 20435 ratis izinsfles >LA fles UM tRSTE- ODJES IPER ITERIJ ttraat 2 n 21507 waar t ge- met Noordstraat 125 Nimrodstraat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leo-school) tullen ii (Sts en de eer aan ons wjj zeker niet nu n zoeken voor het is mocht gaan. jorj aarsbeurs zal TO van zondag 1 -g 7 maart in de ?roeselaanterrein te opge- jebouw smaal Vrijdagavond komt een klein toneel gezelschap uit Breda met een stuk van Albert Camus deze drie dagen afsluiten. op zeer Nadere door de Het is toch wel aan hem te da er in Tilburg de unieke situati dat er nog bakkers zijl oud-leerlinger liefde voor he 1. Ruim 25 j vaste dier directeur van Hotel loven, de heer N. J. M. uit Eindhoven, Waalre, de hee en: naam, adres, >ol. Het inschrijf- ;n gelijktijdig te selname wordt De Ceiv» Kring) o- februari d zal van 2 ling foto’ zal in de foyer van de lingstelsel voor Noord- M. N. Oomes door de Laureaat van de arbeid geïnstalleerd ‘l en omstreken. Het ig Albert I van België eken, welke personen :heiden en ZITTINGSUREN 19.00-20.00 uur DINSDAG En als ik daar soms eens commentaar op heb kan hij altijd zeggen dat hij met zijn werk bezig is. Want met dat wat hij graag doet verdient hij zijn brood! Wat wil je nog meer? 4,8% 6 6,6% 6,6% 6,6% Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209 te Eindhoven, de opperwacht- van de Rijkspolitie G. S. Slag- mevrouw M. Th. van itijnhouwers uit Son en de heer lin uit Driebergen. Een rijk gezelschap, dat echter een m heeft, namelijk zij hebben als j- - schrijfm te werke op. Ik 1 hijfstraat 8-10 ILBURG 250 - 34840* Vroeger schreef Harrie Geelen zélf ook wel eens de muziek bij de liedjes die hij voor ’Oebele’ gemaakt had. Maar dat is maar een paar keer voorgekomen, ’Oebele’ heeft immers niet voor niets een eigen componist! Voor ’Bah....september’, en ’Op School reis’ heeft hij wél de muziek geschre ven. En dan te weten dat hij in die tijd geen noot muziek kon lezen. De beide musicals heeft hij helemaal moeten voorzingen, waarna Tony Nolte de muziek heeft opgeschreven. ’Op Schoolreis’ heeft hij trouwens alleen maar geschreven ’omdat een LP nu eenmaal twee kanten heeft! i wi|-u BETER OEDKOPER. •d. D»kkl.d.n- intenfobriak In het kader van de binnenkort in de Tiendschuur van de Tongerlose Hoeve te houden World Press Photo-tentoon stelling organiseert de Tiendschuur een fotowedstrijd voor alle middelbare scholieren. De wedstrijd zal de naam krijgen ’Tilburg Press Photo’ en de bekroonde foto’s zullen op i World Press Photo-tentoonstelling den vertoond. Er zullen in 4 c bij de gedachte te cleine Aan televisiehelden hebben we in Nederland geen gebrek. Swiebertje, Jacob de Uil, Floris, Koen en Aagje; het zijn geen van allen onbekenden meer voor ons. Er gaat bijna geen dag voorbij of één van hen beleeft wel een of ander avontuur. We lachen om de malle streken van Swiebertje en griezelen bij de Tovenaar van Saburac met zijn vreemde gewoonten. Maar meestal sta je er niet bij stil, dat al die belevenissen doo»- iemand zijn verzonnen die je nog nooit van z’n leven op de televisie gezien hebt. Want Juffrouw Ooievaar kan nóg zo’n leuke dingen zeggen, en Bor de Wolf kan zo gek zingen als het maar kan, in werkelijkheid heeft er iemand weken of maanden van tevoren aan gewerkt om die belevenissen op papier te zetten. Om alle teksten op te schrijven die de ’bekende mensen’ voor de televisie moeten brengen. Zo iemand is Harrie Geelen. Elke maand verzint hij een nieuwe aflevering van ’Oebele’. Hij bedenkt wat er in ’Oebele’ moet gaan gebeuren, schrijft alles op wat Koen, Aagje en alle anderen straks zullen gaan zeggen, en maakt de teksten voor een stuk of vijf liedjes. Elke maand opnieuw. En al bijna twee jaar. RENTE MET INGANG VAN 1 JANUARI 1970 in, of een )ds dat oonder mgeveer alles. Op het t hij aan een stripverhaal n ’Studio’ zal ver- is, dat ’Oebele’ i vrijetijd-werk is. ’Ik de avonduren of in ld hij. ’Meestal r dan ben ik er bezig geweest, moeilijkst. Pas )t komt de pas om het uit er niet zo lang -ordat kapper 1 meester ter uit Son, Diest-Latr-’ De Bruin gemêleerd ding gemeei.- allen in hun werk bewezen tot de allerbesten te behoren. De installatie van de nieuwe deken en de uitreiking van de Laureaten zullen worden bijge woond door een groot aantal hoogwaar digheidsbekleders uit binnen- en buiten land. Dynamisch werker met sociaal gevoel De heer Oomes is wat men met recht kan noemen een self-made-man, als Kom hem even proberen met een eigen filmpje. De Fujicascope M 20 van 325.00 bij Mulder voor 247,- ’tcamera^lhuis mulder TlvolHtroot 81 - T.l. 24543 - Tilburg 10 - T.l. 73185 - Tilburg 43 - T.l. 1216 - Gólrl. MULDERS PROFIJT. Een goede projector bespaart u véél ergernis. Deze Fuji projector zit prima in elkaar, hij is gemakkelijk te bedienen en er komt een zee van licht uit. Hij is speciaal voor Super 8 films, heeft automatische filminleg van spoel tot spoel en motorisch terugspoelen. Kortom een projector om te zoenenl Wie een paar uur met Harrie Geelen zit te praten valt van de ene verbazing in de andere. Als je er hijgend van het trappenklimmen binnenkomt, weet je dat je bij een man op visite gaat die héél wat kan. Maar na een tijd babbelen vraag je je werkelijk af wat Harrie Geelen eigenlijk niet kan. Overdag werkt hij bij Marten Toonder, waar hü ideeën maakt voor reclame filmpjes. Maar hij kan ook teksten schrijven voor een stripverhaal, of een stripverhaal tekenen, of voor een ZN. Tel. 22893 - Kantoor: Jan Aartestraat 104. Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematteverzekerlngen. proef wordt genomen in twee trictspostkantoren, namelijk te Arnhem (Janskerkhof) en Maastricht (Vrijthof) en verder in drie steden, w een universiteit of hogeschool is vestigd, omdat verwacht wordt dat i name studenten veel van de gelegenheid tot kopiëren gebruik zullen maken. De steden zijn Eindhoven (Stationsplein), Tilburg (Spoorlaan) en Nijmegen (Schevickhavenstraat). De kopieerapparaten bij de Post wor den ingericht voor gebruik van de gangbare Nederlandse munten; er wordt dus niet gewerkt met penningen. Eén kopie gaat 35 cent (een kwartje en een dubbeltje) kosten. Men kan dus kopiëren zonder tussenkomsvan het postpersoneel. De postdienst zelf zal In 1961 werd het Laureaat van Arbeid door particulier initiatief navolging van landen als Duitsland en Frankrijk ook in Nederland ingesteld. De initiatiefnemers menen met dit Laureaat van de Arbeid te voorzien in een leemte, in de mogelijkheden van het onderscheiden van Nederlanders, die zich op grond van hun arbeids prestatie uitzonderlijk onderscheiden. Zij denken er elk jaar het hunne van als de regering namens H.M. de Koning de jaarlijkse Lintjesregen over de hoofden van de Nederlandse staatsburgers laat losbarsten. De instellers van het Laureaat menen dat vele ’stille wer kers’, die hun werk met ijver en buitengewoon plichtsgevoel verrichten weljjks in de sn die onder- JBIEDINGjX Binnenkort zullen in de hallen van vijf postkantoren kopieerapparaten worden geplaatst, waarvan het publiek gebruik kan maken om zelf foto-kopieën te vervaardigen van brieven, drukwerken, schoolrappor ten, getuigschriften, bladzijden uit boeken en tijdschriften enzovoorts. De PTT heeft tot deze nieuwe service, die voorlopig als proef geldt, besloten omdat bij velen behoefte bestaat aan een gemakkelijke manier om van allerlei documenten zelf afschriften te maken. mans moet dan nog hals over kop de muziek maken. Harrie belt hem altijd op als hij zijn teksten opgestuurd heeft om nog bepaalde bijzonderheden te( vertellen. Maar ze zitten nooit echt met de koppen bij elkaar.’ Vele Nederlanders hebben het Laureaat van de Arbeid al ontvangen. Onder hen zijn een aantal illustere namen, maar een veel groter deel behoort tot het legioen van ’de onbekenden’. Van de bekendste Nederlanders noemen wij auteur Godfried Bomans en de caba tier Toon Hermans. De nieuw te instal leren deken van het Laureaat ontving zijn Laureaat op 16 mei 1969 uit handen van de Deken voor Eindhoven de heer D. J. Lelyveld uit Son. Na de plechtige installatie van de heer Oomes tot Deken van Tilburg, hetgeen door de President van het Laureaat dr. C. L. A. van Uden persoonlijk zal geschieden, zullen nog elf Nederlanders met het Laureaat onderscheiden worden. Onder hen zijn twee Tilburgers namelijk de heer Kluitmans en frater André (W. J. Bos). De overige negen zijn de Burge meester van Made-Drimmelen en dheer C. W. Smits, de heer J. J. v. Meel, directeur van de Algemene Bank Neder land uit Geldrop, de heer A. A. v.d. Dries, directeur van Hotel Royal uit Eindhoven, de heer N. J. M. Francken de heer J. Kessels uit :ër Louis v.d. Winkel, Janken dat tie bestaat zo’n kleine honderd warme jn. In vele gevallen zijn dat °en van hem op wie hij de net vak heeft Weten over te dragen. Ruim 25 jaar is de heer Oomes nu in vaste dienst van de Stichting Vakopleiding en in die tijd zijn er vele boeken van zijn hand verschenen. Be halve zijn werk voor het bakkersvak een vak waarover hij spreekt zoals velen in andere ambachtelijke beroepen met een stuk weemoed maar ook met hoop op een herwaardering va het ambacht en een nieuwe opleving van het ambacht in het algemeen in een tijd waarij de machine de mens steeds meer gaat overheersen, weet de heer Oomes nog tijd vrjj te maken om zich in verschil lende maatschappelijke en kerkelijke functies op een ander vlak ten dienste van de mens te stellen. Onnodig te zeggen dat een man met een dergelijk druk bezet leven een vrouw van for maat naast zich heeft, die hem zoveel als in haar vermogen ligt steunt. Onge twijfeld zal een deel van de glans, van de plechtigheid op haar afstralen, en zal zij volop delen in de eer die deze onderscheiding voor haar man be tekent. ’Ik schrijf érg veel en bovendien snel, maar ik ben geen hit-schrijver’ gaat Harrie Geelen verder; ’Mijn liedjes wor den geen toppers. Ik schrijf trouwens alleen maar als ik zeker weet dat het gebruikt wordt, anders ga ik zitten tekenen of schilderen’, aldus Harrie, en zijn vrouw vult daarbij aan: ’Soms zit hij tot laat in de avond aan zijn bureau. De R.-K. Ver. EHBO Petrus Donders houdt de komende week, 8 maart a.s., haar jaarlij huis-collecte. Deze collecte moet bovengenoemde vereniging in staat stellen steeds gratis hulp te bieden aan hen die door een ongeval in huis, op straat of op het isportveld gewond zijn geraakt. Door uw gift, klein of groot, stelt u deze vereniging in staat dit prachtige werk steeds belangeloos te blijven doen. van 200 ha heeft kunnen vinden, maar dat dit terrein nu juist in Tilburg moet komen op gebied dat agrarisch zou blijven, wat, als men het goed begrepen heeft ook door het gemeentebestuur werd toegezegd, toen men in de om geving woningen bouwde. Het blijkt vele Tilburgers te ontgaan dat men in Den Haag andere plannen schijnt te hebben dan de Tilburgers zelf. Wanneer men de zaak eens rustig overdenkt en gaat combineren zou men de conclusie kunnen trekken dat men in Den Haag, midden Brabant, en dus ook Tilburg heeft voorbestemd als gebied voor dienstverlenende bedrijven- recreatie en arbeidsreserve voor het industriegebied Antwerpen-West Bra bant in wording- en randstad Holland aan de ene kant en voor het gel Eindhoven en Limburg in wording de andere kant. Maar zeker niet voor zware industrie. Als men over boven staande zijn gedachten eens laat gaan was het misschien toch beter wanneer Tilburg zich met de meeste energie ging richten tot waarvoor het kennelijk is voorbestemd. Laat ons toch verspillen aan dustrievestigir al vaststaat Tilburg behoudt het e weet filmpje het decor ontwerpei reclame-liedje maken en desnooc liedje meezingen. Bij Marten Tot kan hij zo or ogenblik werkt dat binnenkort in u schijnen. Het vreemde voor Harrie Geelen schrijf ’Oebele’ in i de vrije weekends’ verteld in een dag of twee. Maar d eigenlijk al een hele tijd Het idee is namelijk het je een leuk idee hebt ryfmachine er aan te een, en dan zit ik houd echter nooit op voordat een tekst af is! Harrie Geelen kan ook niet vertellen wat er zich bijvoorbeeld in mei in ’Oebele’ gaat afspelen. ’Ik bedenk ’Oebele’ per aflevering’ zegt hij’Anders zou het onordelijk worden. Ik zou gaan kiezen tussen twee ideeën die ik heb, één ervan zou ik gebruiken en het andere zou ik niet meer leuk vinden. Nee, je moet er één tegelijk bewerken! Dat de teksten van Harrie zo’n succes sen hebben ligt waarschijnlijk aan het feit dat hij niet teveel elfjes en kabou tertjes laat opdraven. ’De meeste kinderverhalen gaan over twee domme boeven met gestreepte pakken of een piratenkoning met een ooglapje; dingen die je normaal nooit zou tegen komen.’ Dat laatste kun je van het werk van Harrie Geelen niet zeggen. Kijk bijvoor beeld maar eens naar de musical ’Bah.... september’ die hij geschreven heeft. Alleen de titel al slaat precies de spijker op z’n kop. Want wie vindt het prettig als de grote vakantie achter de rug is? 1 het eer ie succes voor Harrie Geelen In Nederland werd de musical uitgezonden. Verder ging hij i, Denemarken en Duitsland. jeugdfi ilaat die Tegelijkertijd met de Voc de groep FILM EN FOT( tot en met zaterdag Marijkehal op het Cro Utrecht exposeren. géén tijd noch energie debatten over een in- ing waarvan misschien nu dat deze toch niet in komt en waarvan niemand, lens enkele ingewijden, weet wat eigenlijk voor een bedrijf is. Wie t zijn we straks nog blij dat het er nooit gekomen is want als het een bedrijf is dat luchtverontreinigend werkt zitten we met dat ding aan de Westkant van Tilburg wel op de meest beroerde plaats want de wind komt meestal uit die hoek. Het zou voor Tilburg wel onaangenaam zjjn na het debacle van de medische faculteit opnieuw in de Nederlandse pers te verschijnen als de gemeente die weer eens voor een grote vestiging is afgewezen. Laten wij zo mogelijk zelve houden en laten v al zondebokken gaan geval dat het wéér mis ’Toch schrijf ik geen teksten meer voor mezelf’ zegt hij’Ze komen er altijd om vragen. Waarschijnlijk omdat ik een van die hun werk met ngewoon plichtsgevoel doordat ze niet of nauwe’1 publiciteit kwamen buiten v scheidingen zijn gehouden terwijl hun verdiensten vaak niet onderdoen voor die van de wel onderscheiden personen. de weinige tekstschrijvers ben die de moeite neemt, me voor werk voor de jeugd uit te sloven. Ik schrijf vrijwel altijd in lange lengten en vergeet de helft van de tijd dat het een kinder programma is waar ik mee bezig ben. Want waarom zou ik heel simpel gaan schrijven? Dat is alleen maar vervelend om naar te luisteren. En geloof me, als het de kinderen vervelen zou, zou het mij ook vervelen! Leuk om te weten is, dat Harrie Geelen zijn liedjes-teksten wel eens schrijft op een bestaande melodie. Dat vertelt hij dan niet aan Joop Stokkermans, die er natuurlijk een heel andere muziek op gaat maken. ’Veel overleg tussen Harrie en Joop is er niet’ vertelt mevrouw Geelen, die onder haar eigen naam (Imme Dros) voor elke ’Oebele’-uit- zending een verhaaltje schrijft; ’Dat is ook niet nodig, want het zijn allebei gewoon vakmensen. Harrie is meestal laat met zijn teksten. Joop Stokker- Ongeveer 15 deelnemers zullen op een totale netto-standoppervlakte van circa 2100 m2 hun produkten tentoonstel len. Deze beurs is niet alleen voor de vakfotograaf en de handelaar een boeiende expositie maar ook de amateur, die op de hoogte wil blijven van de nieuwste snufjes, vindt hier alles op het gebied van de cinematografie en de fotografie. Tijdens de beurs zullen in een speciaal voor dit doel ingerichte filmzaal be kroonde films worden vertoond van leden van de Nederlandse Organisatie van Amateufilmclubs (NOVA). eveneens van de apparaten gebruik kunnen maken. Het muntenmechanis- me wordt dan buiten gebruik gesteld. Op zondag 22 maart a.s. worden in de Studentensporthal aan d laan de Regionale Tafeltei schappen gehouden. Daar de persoonlijke scholierenkam pioenschappen in februari door omstan digheden niet zijn doorgegaan worden deze nu gelijktijdig met de Regionale Kampioenschappen verspeeld. Deelname is mogeljjk voor hen die geen lid zijn van de Nederlandse Tafeltennis- bond en in Tilburg op school gaan. Inschrijven tot en met 4 maart a.s. de Heer P. van lersel, Elzenstraat alhier. Men gelieve op te gevei geboortedatum en schoo geld f. 1,25 gelieve men voldoen. Op grote deel gerekend. Zaterdag 7 maart om 3.00 uur ’s middags Stadsschouwburg de consulent van het leerlii Brabant, Zeeland en Limburg de heer G. W. P, president van het Nederlands worden als deken van het Laureaat voor Tilburg Laureaat van de arbeid werd in 1929 door koning ingesteld. Het doel van het Laureaat is te onderzoeken, welke zich door hun arbeidsprestatie uitzonderlijk hebben onderscl deze ongeacht hun status te onderscheiden voor die prestatie. üercle Francais te Tilburg (Franse organiseert van 25 tot en met 27 ri drie ’Franse dagen’, ’s Middags 12 uur tot 7 uur een tentoonstel- te bezichtigen zijn met affiches, >’s, biografieën en chansonteksten de voor het ogenblik belangrijke chansonniers en chansonnières van Frankrijk, onder meer Julliëtte Gréco, Fran?oise Hardy, Barbara, Georges Brassens, Jacques Brel etc. etc. Dit is natuurlijk maar een zeer kleine greep uit de grote hoeveelheid artiesten die in bovengenoemde vorm op de tentoon stelling aanwezig zullen zijn. Deze tentoonstelling zal gehouden wor den in het parochiehuis T Heike’ aan de Oude Dijk 2, achter de schouwburg, ’s Avonds zullen andere activiteiten georganiseerd worden; n.l. woensdag avond zal Fran?oise Flöre haar reper toire Franse chansons ten gehore bren gen, dit zal een soort overzicht worden avn de geschiedenis van het chanson vanaf de middeleeuwen tot nu. bakkerszoon geboren in 1915 in Oos- terhout. Na de lagere school en de mulo ging hij werken in de bakkerij van zijn vader. Daar heeft hjj de liefde voor het bakkersvak opgevat, een vak waaraan hjj zijn hele leven in allerlei functies gewerkt heeft. Nog steeds spreekt de heer Oomes met respect over de kunde van zijn vader. ’Van hem heb ik het vak geleerd en vooral ook geleerd dat je in dat vak een enorme fantasie kwijt kunt.’ Het is nauwelijks een jaar ge leden dat de heer Oomes met veel spijt en door zijn drukke werkzaamheden gedwongen de zaterdag niet meer ge bruikt om in de ouderlijke bakkerij in Oosterhout, die nu door zijn broer gedreven wordt, brood te gaan bakken. Met al dat krantengeschrijf en gepraat over een industrie vlak bij het wandel bos begint men aardig de gedachte te krijgen als zou een kleine groep be woners van het plan Wandelbos bij machte zijn een voor Tilburg belang rijke industrievestiging te voorkomen. Deze gedachte lijkt toch wel wat al te eenvoudig. Jarenlang heeft men in Tilburg industrie-terrein ontworpen, waarvan grote gedeelten ook al geruime tijd op industrievestigingen liggen te wachten. Desondanks blijkt men nu plotseling nog géén terrein van 200 ha te kunnen aanbieden en moet met kunst en vliegwerk een en ander bjj elkaar onteigend worden. Hoe is het mogelijk dat men in één der randgemeenten van Tilburg geen terrein Overigens is ’Bah...september’ ste grote geweest. twee keer ui naar België, Hij won een prijs op een jeugdfilm- festival en een grammofoonplaat die er van gemaakt is werd onderscheiden met een Edison, een kostbaar beeldje dat werd toegekend omdat de jury vond dat ’Bahseptember’ de beste kind LP van het jaar was. En morgenavond is het wéér zover. Want de liedjes uit ’Oebele’, die op enkele LP’s verschenen zijn, zijn even eens met een Edison bekroond. Harrie Geelen, die ruim een maand geleden 31 geworden is, vindt het allemaal maar gewoon. Hij heeft er nooit spijt van gehad dat hij met zijn studie aan de universiteit is houden, (’Ik was meer om het gebi dan er in’) en vindt het ook aller niet erg dat er vaak weinig vrije tijd overblijft. gorieën foto’s kunnen worden ingezon den te weten: 1) Tilburg als stad, 2) de Tilburger zoals hij leeft en werkt, 3) sport in Tilburg, en 4) actualiteit in Tilburg. Deelnemers mogen maximaal 2 foto’s ter beoordeling inzenden op een minimum formaat van 5x7 cm. Het inschrijfgeld bedraagt f. 2,—, maar daar voor verwerft men dan tevens het recht om de World Press Photo-tentoonstel ling gratis te bezoeken. Voor elke categorie is de hoofdprijs een foto camera terwijl er verder nog een groot aantal begerenswaardige zaken te win nen zijn zoals het pas verschenen Tilburgse Fotoboek, het Boek van de World Press Photo, fotomaterialen enz. De Tiendschuur beoogt met deze foto wedstrijd een daadwerkelijke bijdrage te leveren aan de creatieve vorming van de middelbare schooljeugd in Tilburg. Er is haast bij want de World Press Photo-tentoonstelling komt korte termijn naar Tilburg, inlichtingen worden verstrekt directies van de scholen en door de heer F. Vroom in de Tiendschuur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 11