e ta// hooll hamers van IERE ILMS DEZE WEEK 9J5 Aurora rit in Dongen reisburo Veertiende algemene volkstelling wordt eind van het jaar gehouden Belangrijke stijging van bromfietsverkoop in 1969 ISPORTAFDELINGI r B.M.W.-show DE TILBURGSCHE SPAARBANK ffels Jazzy Witch op vrijdag Rikcon koers in ’De Vleugel’ Het kost een kouwe neus Concert op De Nemerlaer □□□□□□□□□□□□□□a ZWARTE ZEE Donderdag 19 februari 1970 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER ari 1970 - pagina 6 'UWBURG ingeboden iriftelijk te NOORDERLICHT-THEATER Stoottroepen in de aanval r van de CAMERA-THEATER TF. ouwmees- CHICAGO-THEATER Guns of the magnificent seven ton» »n iMriing- legadigden voor it blad. MIDI-THEATER ■s op vergoe ïteld, Volks De Woestijnratten van Las Vegas n Triplex enz. de Heuvelstraat 50 (hoek Willem ll-straat) BIJNA 280.000 BROMFIETSEN AFGELEVERD AMBASSADE-THEATER een, 1 >iano. Ik geef me aan iedere man >rima salaris N 20098 (25.000) ACCEPTEER DAAROM DIE HOGE RENTE VAN Noordstraat 125, Tilburg RENTE MET INGANG VAN 1 JANUARI 1970 VRIJDAG 'e, algemeen werkperiode, 'iftelijke op- entèle hierbij Gewone spaarrekening 6-maands-termijnrekening 12-maands-termijnrekening Jeugdspaarrekening (Zilvervloot) Ambtenaren-spaarrekening Cursus hoger Veiligheidskundige IN GELDZAKEN MOET U NIET BESCHEIDEN ZIJN Jtreden t en zijn voor wetenschai en bedrijfsleven en Harde oorlogs-scènes en liefdes-roman- tiek wisselen elkaar af in deze met vakkennis gemaakte oorlogsfilm. Toe gang 14 jaar. zeer en 1 broer te wr idngsvörmen te. Drogisterij Guus Franken Leharstr. 104A, Tilburg-N. VAORUFRPÉN □□□mmLlTtJuDan ;int, •ders iheid r van iog ’ns len zal Met de supersnelle llyushin-18 naar de park< zien op d( kome een 1 gezindte, werkkring autobez op ikter zal - bij de ing van de dijkheden ïsinstan- gewun bom. Savoy bekent premini o ïdragen cc )olce tschoten lidema), '.-medewerkers recente waaruit t 20jaar -ninderd deze populaire tweewielers jk zjjn. de speellokalen ij de charmante i regelmatig ont- riendschs n plannen intussen de Skorski Guards neer eenmaal aan het werk 1 gauw bedient zjj rndig - als zij maar Nadere inlichting heidsinstituut, Amsterdam, afdeling Ople ZITTINGSUREN 19.00-20.00 uur DINSDAG DONDERDAG gehele rie en Het jaar, twee mil- weg zal komen. aooi >iuv jciale öptisc aangestreej letbanden 1 daarna op te resultaten rtje’ in onze schouwburg is opgetreden. p Doderer het zo druk heeft met zijn had voor openbare voorstellingen. Meer dat 10 voor de T.V. dat ig 22 avontuur Baronesse vai donker»*-' >ud;roc_ r. gehaakt 1 mud knipt bcntlaarsj angst chatting het 4,8% 6 6,6% 6,6% 6,6% Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209 gehaat uit de Laat de lente gerust wat vroeger komen, mevrouw I Neem nu mooi nieuw behang Onze collectie 1970 Is binnen Jaag de somberheid uw huis uit 't Is nu tijd om licht en gezelligheid te kopen Nieuw behang, dat fleurt de hele kamer op Op dinsdag 24 februari a.s. worden alle oud-deelnemers van de Levensschool (Vormingscentrum voor Jongens) uitge nodigd voor een bijeenkomst in het nieuwe schoolgebouw aan de Dr. Deelenlaan nr. 6. Op deze reünie, die om 8.00 uur begir zullen ook verschillende oud-leide aanwezig zijn, zodat er gelegen! bestaat om de oude gezellige sfeer vroeger (in de Antoniusstraat) nc op te roepen. Aan sterke verhak het dan niet ontbreken. igen verstrekt het Veilig- Hobbemastraat 22, telefoon (020) 736414, leidingen. Het is van belan» ook al wordt daa gebroken, een zo gc krijgt. Daar is wein snijpunt van de S straat. Al vele Noordstrapt 125 Nimrodstraat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leo-school) lintero te be- nodige sensa- -g 18 jaar. Rol zó uw buikje weg. Rol zó uzelf fit met body-roll slechts Beginnend op 31 at seert het Veiligheids dam wederom dc voor het diploma Hoger Vei kundige. nen is. Als Penny e is, leert zij snel en al de klanten zeer deskur genoeg betalen. De avond begint om negen uur en is toegankelijk voor leden en belangstel lenden. lugustus 1970 organi- Jsinstituut te Amster- le cursus die opleidt ïiligheids- met vermel- leiding enz. Vrijdagavond 20 februari a.s. organi seert de Theatercommissie van het Klein Theater van Kasteel ’de Nemer laer’ weer een concert in het klein Theater te Haaren. Optreden zullen Pieter van Veen, blok fluit en Cécile de Grijs, piano ^et werken van o.a. Leigh, Reizensrein, Voormolen, du Bois, Baur en Dick- mann. door vroegere handlangers, de ouder wordende gangster de gevangenis. zijn veel jongere broer Toni rem voor zich bij hem aan overval te plegen op /agens van de Skorski. Toni termethoden van I van computers, midden op de westermarkt ROEMENIË tilburg tel.04250-72258 3 MEI 15 Dagen v.p. ƒ395,— langs andere weg - ook niet uit de bevolkingsregisters - kunnen worden bijeengebracht. Zo zal de komende volkstelling o.m. gegevens verschaffen over de verouderende bevolking, de vruchtbaarheid van de achtereenvolgen de huwelijksgeneraties, de kerkelijke de scholing, het beroep, de ring, het woon-werk verkeer, het szit, de huisvestingssituatie enz. Het is al weer lange tijd geleden dat ’Swiebert Dat vindt zijn reden in het feit, dat Joop T.V.-werk, dat hij geen tijd over jaar treedt hij reeds als zodanig voor de T.V. op. Wij prijzen ons daarom gelukkig, dat hij bereid is gevonden met zijn nieuwe kolder-avonturen op zondagmiddag 22 februari a.s. naar Tilburg te komen. Aan deze voorstelling getiteld ’Het avontuur op het kasteel’ werken naast Swiebertje o.a. Bromsnor (Lou Geels), Baronesse van Troetel tot Hupschoten (Maya Bouma), Kokky (Bram Biesterveld), Freule Nicolien (Willy Zuidema), Kokadorus de huisknecht (Rob Milton) en vele andere bekende T.V.-medewerkers aan deze serie. Voorwaarden voor deelneming zijn: een h.t.s.-dip lorna, scheikundekennis op ,u”.1 h.b.s.-B-niveau en tenminste twee jaar °p bedrijfservaring in een leidinggevende functie. De kosten van deze cursus bedragen f. 3.000,-. In de Heksenketel in Udenhout wordt aanstaande vrijdagavond de tweede bijeenkomst belegd met de nieuwe jazzclub. Als gasten zullen optreden het trio Jan Asselbergs, in Tilburg reeds lang bekend en in Nederland bekend geworden door de tv-serie A star is Voorts worden verwacht The f Jazzmen uit Eindhoven, die idheid hebben gekregen door hun voortreffelijke prestatie 'van dé' dixie land. Geholpen ontsnapt i GINO uit Gino ziet zijn en hij stelt he te sluiten en een één van de gepantserde wa; geld en goud transporteur SI weigert, daar de gangste zijn broer in deze tijd gesloten circuit TV, alziende ogen, zelfsluitende deuren en zware wapens, verouderd en te gevaarlijl Toni blijft werken in d van Las Vegas, waar hij secretaresse van Skorski 1 moet en met wie hij vriendschap sluit. Gino zet zjjn plannen intussen door en wordt door de Skorski Guards neerge maaid. De dood van Gino treft Toni hij besluit de dood van zjjn wreken. Het zojuist verschenen jaarverslag 1968-69 van de RAI-vereniging houdt rekening met een bromfietsverkoop van 270 a 280.000 stuks. ’Historisch gezien mag 1969 dan een redelijk jaar voor de bromfiets branche worden genoemd’, voegt de samensteller eraan toe, doelende op de schommelingen in de verkopen in de periode 1966-68. Inmiddels is bekend geworden, dat de bij de RAI aangesloten bromfietsfabrikanten en importeurs vorig jaar ca 278.300 eenheden hebben afgeleverd. Dit betekent een stijging met rond 13 pet. vergeleken bij het voorafgaande jaar, toen 246.600 brommers een koper vonden. Deze éénjarige cursus omvat twee vijf daagse lesweken in het conferentieoord De Pietersberg te Oosterbeek en 38 lesdagen (woensdagen) in het Veilig heidsinstituut, alsook het doorlopen van een stage van twintig dagen en het schrijven van een scriptie. Van Roberto Dickmann (geb. 1939), een Zwitsers componist, zal Pieter van Veen de première spelen van de aan hem opgedragen compositie ’Solo per Flauto Dolce 1970’ voor sopraan-, sopranino-, alt- en tenorblokfluitsolo. Het concert op Kasteel ’de Nemerlaer’ zal om 9 uur des avond beginnen. De toegangsprijs bedraagt f. 4,50; studeren den f. 2,25. Zoals zoveel jonge meisjes is Penny geen echt bedorven meisje, maar zij wil graag mooie, dure dingen, zonder dat zij er hard voor hoeft te werken. Mooi, maar arm besluit zij haar charmes te gebruiken om haar doeleinden te be reiken. Zij zoekt dan werk via een bemidde lingsbureau voor gezelschapsdames. Als zij solliciteert bij Lola, de directrice, begrijpt zij al gauw, dat het de meeste klanten van dit bureau om sex begon- Het verkoopcijfer van 1969 heeft aan de verwachtingen van de RAI-brom- fietsleveran tiers beantwoord. Reeds medio mei 1969 sprak de voorzitter van de desbetreffende RAI-afdeling, de heer J. R. van den Berg, op een persont vangst over een verkoop van naar schatting 280.000 bromfietsen. Ook voor het komende seizoen is men timistisch gestemd: een prognose van iminste 300.000 bromfietsen! Deze verwachting is gebaseerd op een recente peiling van de marktsituatie, i bleek dat er bij de jongeren tot en bjj jongere vrouwen onvermi vraag naar bestaat. In het algemeen gaat de vraag naar bromfietsen uit naar de uitvoeringen met een automatische versnelling (ruim 70 pet.), waarbij het echter opvalt dat er in verhouding tot het vorige jaar meer versnellingsbromfietsen zijn ver kocht. Dit hangt samen met de toe genomen belangstelling voor de cate- eerstvolgende raadsvergadering zal voorstel van B en W worden deld, dat daar iets aan wil doen, ^treffende stuk grond is Grootel’s Bouwmaatschappij N.V. te Eindhoven, die oorspronkelijk het plan had daar een hoog flatgebouw neer te zetten. Voorlopig gaat dit niet door. De ge meente Tilburg heeft nu deze maat schappij de tijdelijke beschikking over dit perceel gevraagd - volgens de juridi sche vormen: in huur gevraagd voor de huurprijs van één gulden per jaar - en dat komt wel in orde. Als dat besluit eenmaal gevallen is, zal het perceel van gemeentewege verhard worden, en inge deeld tot een efficiënte parkeerplaats, er zal een lichtmast geplaatst worden en bovendien zal de achterwand van een groenblijvende beplanting worden voor zien, Zeker is, dat de aanblik van dit nu zo slordige stuk Heuvel er aanzienlijk op zal vooruitgaan. Zodat elders ver meld zal met de aanleg een bedrag van fl. 16.235,— gemoeid zijn. Deze week zijn door de Directeur Generaal van de Statistiek aan de gemeentebesturen de eerste mededelingen gedaan over de eind 1970 te houden 14e Algemene volkstelling. De uitvoering van de eigenlijke telling zal n.l. zoals gebruikelijk ook weer in 1970 aan de gemeentebesturen worden opgedragen. De volkstelling van 1970 zal de veertiende zijn in de serie van 10-jaarlijkse volkstellingen welke tot nu toe in Nederland zijn gehouden. De vorige telling is nog gebaseerd geweest op de volkstellingenwet van 1879 die vanwege zijn verouderde karak. worden vervangen door een nieuwe. Het nieuwe ontwerp dat nog Tweede Kamer in behandeling is, behelst een uitvoerige regeling v verantwoordelijkheden van de bevolking en der verantwoordelijl en bevoegdheden van de bij de telling ingeschakelde overheids ties. De Nieuwe Magnificent Seven zijn een fraai stel gaaies met allen een speciali teit, die meestal dodelijk is. Met zijn zevenen is het doldrieste plan geboren om Quintero te gaan bevrijden doch alleen voor veel geld. Door gevangenen en geldtransporten te overvallen komen ’The Seven’ uiteindeljjk ertoe Tiet rattenhol’ te overvallen. Uiteindelijk lukt het Quinter, vrijden; dit echter na de nodii tionele belevenissen. Toegang Gevonden voorwerpen in de week van 8 tot en met 15 februari 1970. Inlichtingen: Hoofdbureau van politie, Noordhoekring te Tilburg. Sleuteletui, zwart, met 4 sleutels; b.b. van f. 2,50; b.b. van f. 25,-; b.b. van f. 10,-damesbril - leesbril - doublé montuur; doos met 16 stuks rookwor sten van Unox; bebakeningslamp; notitieboek, zwart/geel; donkerbruin haarstukje, half lang; flitsapparaat, merk Nationaal; zwart leren, rechter dameshandschoen; donkerbruine, linker herenhandschoen; bruine, skai heren handschoen; grijze herenpantalon; grijze regencape; donkergroene porte monnee met inhoud; rood plastic porte monnee; zilver gehaakt knipbeursje, soort buideltje; rood knipbeursje met inhoud; suède bcntlaarsj e; gouden armband-ketting met een gouden tien tje en twee naamplaatjes met inscriptie; gouden kruisje; doublé slavenarmband, smal model; zwarte aktetas, met in houd. Verzekeringsplaatje: LGN 833. Diverse sleutels en sleutelbossen. Honden: klein zwart hondje, met brui ne pootjes, teefje; klein zwart hondje, bruine pootjes, terrier; jonge duitse herder, reu, donkerkleurig; zwart dwergpoedeltje. gen. Een computer zorgt korte termijn vóór de eerste van de telling. Evenals bij vorige gelegenheden zal de volkstelling werderom worden gebruikt voor de controle en de correctie van de gemeentelijke bevolkingsregisters. Speciaal voor dat doel worden op de omslagkaarten van de vragenboekjes door de volkstellers van elke Nederlan der genoteerd: naam, voorletters, ge slacht, geboortedatum en adres. Deze omslagkaart zal meteen bij ontvangst van de ingevulde vragenlijsten van de vragenboekjes worden verwijderd, waar na de daardoor anoniem geworden antwoorden van de bevolking onmid dellijk kunnen worden verzonden naar het C.B.S. De controle van de bevol kingsregisters is verder volledig een aangelegenheid van de gemeenten, die binnen een jaar na de telling zal moeten zijn afgesloten. Voor de in het kader van de volkstelling te verrichten werkzaamheden zal van Rijkswege aan de gemeentebesturen een „»™oeding worden toegekend. ^stellingen hebben niet meer zoals in oude tijden tot doel om de omvang van de bevolking vast te stellen. In Nederland is de bevolking van elke gemeente maand voor maand bekend dankzij een voortreffelijk functioneren de bevolkingsboekhouding. Volkstellingen dienen in moderne tijden om regelmatig op een voor alle gemeenten uniforme wijze een groot aantal gegevens samen te brengen die van belang zijn voor wetenschap, over heidsbeleid en bedrijfsleven en die niet ang, dat de binnenstad, daar veel gebouwd en goed mogelijk aanzien reinig sprake van op het St. Josephstraat-Tivoli- jaren, sinds het afbreken van het café Bellevue, dat velen zich nog zullen herinneren, wordt die punt gebruikt als parkeerterrein. Dat wil zeggen, vele autobestuurders zetten daar hun wagen neer, zoals ze hem kwijt kunnen. Het resultaat is een schots en scheef beeld en bovendien vaak een lastige situatie voor auto rijders, die zich door na hen komende parkeerders de ’weg naar de vrijheid’ zien afgesneden, en die dan een beroep op de politie moeten doen om er uit te komen. In de eerstvc een behandc Het bet. De komende volkstelling zal niet eerder kunnen worden gehouden dan naar de toestand op 31 december 1970. De datum van 31 mei die bjj de tellingen van 1947 en van 1960 is aangehouden, is voor 1970 niet geschikt omdat de gemeenten rond die datum volledig bezet zjjn met de organisatie van een tweetal verkiezingen. De datum van 31 december, die overigens voor de oorlog in Nederland gebruikelijk was, komt het meest in aanmerking, omdat ook de Beneluxpartners België en Luxemburg op die datum zullen tellen en voorts omdat het gedeelte van de nieuwbouw .B.S. te Voorburg, waarin de ig van de volkstelling zal plaats tegen die datum zal worden tverd. slling sterk t bij - in de gorie zwaardere bromfietsen (750 gul den en hoger), welke ook op de a.s. 60e RAI-tentoonstelling tot uitdrukking zal komen. Veruit de meeste brommers worden echter verkocht in de prijsklas sen tot 550 gulden, die bijna 60 pet. van- de totale afzet voor hun rekening nemen. De lichte stadsbrommer met meer comfort door middel van voor- en/of achterwielvering is de laatste tijd duidelijk favoriet. De bromfietsproduk- tie in 1969 bedroeg ruim 120.000 stuks, waarvan een kleine 20.000 wer den geëxporteerd naar West-Duitsland, België, Denemarken en enkele landen overzee. Het marktaandeel van de Nederlandse bromfietsproducenten op de binnen landse markt daalde in 1969 in lichte mate tot ca 40 pet., tengevolge van een toenemende import. De 180.000 geïm porteerde bromfietsen waren afkomstig uit Frankrijk (ruim 70.000), West- Duitsland (35.000), Italië (27.000), Oostenrijk (25.000) en België (ruim 20.000). Het jaar 1970 wordt voor de g Nederlandse bromfietsenindustrie -handel een belangrijk jaar. waarin naar verwachting de joenste bromfiets op de w~ z Al zijn er vogels, die ’s winters naar warmere landen trekken, omdat ze het hier te bar vinden, een groot aantal soorten kan die tocht niet aan en moet noodzakelijk hier blijven. Soms lijkt het alsof die achterblijvers een winterslaap houden, omdat men ze ’s winters veel minder ziet. Wat dat betreft is een vogel dus niet veel anders dan een mens, die bij winters weer ook niet vaker op straat komt dan hard nodig is. Alleen wordt bij strenge vorst en sneeuw de mens het eten altijd nog thuis gebracht. Melkboer, bakker, slager, kruidenier, groenteman, enz. dwingen vooral ’s winters bewondering af. Vogels hebben geen melkboer, slager enz. nodig zij scharrelen zelf hun kostje wel. Alleen als het vriest en sneeuwt zitten ze beroerd. Dan komen ze uit hun schuilhoeken en bevolken de achterplaatsjes. Het beetje voedsel dat ’s winters nog te vinden is, ligt onder de sneeuw en alle water is bevroren. Vanaf de schutting en het tuinhekje roepen de diertjes om brood en wat drinkwater, 't Is de kunst om ze te horen. Laat daarom ieder voor de vogels op zijn achterplaatsje een beetje voor bakker en een beet je voor melkboer spelen. Kost jes brood en een bakje water op een schoongeveegd plekje is alles wat ze nodig hebben. Het kost een kouwe neus, maar straks is het eerste lentelied van de vogels voor de milde gevers. Beneluxpartners Bel op die datum zulle omdat het van het C.l bewerking hebben, I opgelever: De telling van 1970 is t.o.v. die van 1960 sterk gemoderniseerd. Allereerst wordt bij de voorbereiding ’'an de telling in de gemeenten de mechanisatie van de bevolkingsboekhouding zo vol ledig mogelijk benut. Verder zijn door het C.B.S. met behulp van een aantal proeftellingen in ruim 100 gemeenten, waarbij ruim 60.000 Nederlanders basis van vrijwilligheid zjjn get nieuwe soorten vragenlijsten ontwik keld. De vragen zijn n.l. verwerkt in boekjes die zijn samengesteld uit pons kaarten en kunnen overwegend worden beantwoord door het aanstrepen van hokje onder het antwoord dat van iassing is. De boekjes worden zo mogelijk na de telling uiteenge haald, zodat losse ponskaarten ont staan. De ingevulde ponskaarten wor den daarna door snelle kaartlezers ge voerd die in staat zjjn om behalve de geponste informatie, door middel van een ingebouwde speciale Optische lees- inrichting ook de aangestreepte ant woorden op magneetbanden te bren- Op wijkhuis ’de Vleugel’ Laurens Kosterplein 7, gaat een rikconcours gehouden worden op vrijdag 20 februari a.s. om 8 uur ’s avonds, wordt zes vrijdagavonden gerikt. Er zijn diverse leuke dagprijzen winnen. Ook zijn er drie hoofdprijzei Om mee te dingen naar de hoofdprijze moet men vier avonden komen rikkei Zij die vijf of zes avonden komen mogen de punten van de vier beste avonden bij elkaar tellen. Hoofdprijzen t.w.v. f. 90,-, f. 45,-, f. 25,- en een pechprijs van f. 10,- welke door de winkeliers van de Heuvelstraat beschikbaar worden ge steld; deze prijzen in de vorm van waardebonnen welke men in de winkels van de Heuvelstraat kan besteden. Het is de bedoeling om van de op brengst een soort bar in te richten in de vorm van een vrijdagavondcafé voor volwassenen. Het begin van het winter-trimester op een Engelse kostschool. De jongens komen terug van vakantie en nemen hun taken weer op terwijl de nieuwe lingen leren hoe ze zich hebben te gedragen in deze jongensgemeenschap. Ze moeten zich volkomen onderwerpen aan de willekeur van de vier uit de oudste leerlingen gekozen prefecten (de ’whips’), die vaak misbruik maken van deze macht. Zij worden vooral door drie gezworen kameraden hoogste klas, Mick, Johnny en Wallace. Om een voorbeeld te stellen worden Mick, Johnny en Wallace in het Gym nastieklokaal afgeranseld door de pre fecten. In een gebaar van protest sluiten ze een bloedverbond. Tijdens de mili taire oefeningen schieten ze op de anderen en Mick richt zjjn bajonet op de kapelaan. De directeur wil hun nog een kans geven.... een klassieke straf is voor hen ’Het Voorrecht Te Mogen Dienen! Ze moeten alle rommel op ruimen uit de kelder, waarbij ze een vergeten wapenvoorraad ontdekken. In samenwerking met een aantal regio nale dealers, waaronder Automobiel bedrijf Renova uit Tilburg, wordt door de Algemene Import Maatschappij Alirnpo NV, in Breda een grote BMW autmobielshow gehouden in ’Het Turf schip’ aan het Chasséveld te Breda. Het gehele BMW programma zal op deze show te zien zijn. Als bijzondere attrac ties zullen o.a. te zien zijn een BMW formule II racewagen, waarmede de fabriek dit jaar met 5 exemplaren aan de wereldkampioenschappen zal deel nemen en een BMW dixi 1928/32, het eerste BMW-autotype. Een nieuw competitiejaar begint weer. Alle oude cijfers zijn teruggezet op nul, zodat voor 1970 iedereen zijn best weer kan doen om het hoogste aantal punten te behalen om zich op het eind van 1970 kampioen te noemen van onze vereniging. De eerste rit zal verreden worden a.s. zondag 22 februari. Ook niet leden van onze vereniging kunnen aan deze rit deelnemen. De rit is uitgezet door de heren H. Broeders en Klijssen, en gecontroleerd door de heer P. van Loon. Alle wegen zjjn weer goed berijdbaar en uitgezet volgens het K.N.M.V. reglement. Lengte der rit ca. 40 km. Inschrijving bij Café-Rest. ’AURORA’ vanaf 13.0u uur. Start 13.30 uur. I w ’«JP

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 7