4 3 II JbWEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT SSiÊ De aantrekkelijke zijde Ook Tilburg ondervond hinderlijke gevolgen van naar winterweer THE BLUE NOTE GAZELLE E. ROCKX won reis naar Cape Kennedy Nieuwe zaak De Boekanier 70 d 80 krachten per dag extra nodig K.V.P.-jongeren willen vooruit Oecumenische discussiedienst in Emmanuelkerk iding caffinada Gemeente Tilburg gaat zorgen voor enkele aantrekkelijke voorzieningen 1 1970 - pagina 10 ION 20922 OPLAGE 51.950 ex. NIGHTCLUB CABARET - DANCING per stuk Een massa ongemak jnderd suède parti eden, ion 32257 inten, uiteraarc Folkgroup Heating RIJWIELEN - BROMFIETSEN Kees van Asten Stationsstraat 49 TELEFOON 26392 TILBURG ren in Soe. htings- en Donderdag 19 februari 1970 13e jaargang no. 654 zone man c ligt de BenW ïdrag te jeugd 1 kan uitwijst, nieuwtje iger zal z van Anc jk verband en over dit uari 1970 DROGIST^ .de en 25 de UITGAVE J. DE BEER - LID VAN DE N.H.H.P. REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 04250 - 30783 POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek demo- 5d; )U- Verzekering kledingstuk Iedereen die in interkerkelijk wil meedenken en discussiërer thema is van harte welkom vanaf 10 uur. standigheder man pe hoofdwe_ keerplaatsen en speelweide irtokstraat HAMOL ua. 3.50 ^Zwitserse huidverzorging! PIUSPLEIN 6 Xu HOEK EMMASTKAA1 ;en tot fl. 50,- per dag per lid. schijnt in overeenstemming gemeentelijke regelingen in n de 100.000 inwoners.. jaar en/lag verwaarloosde ie hoek van de Tivolistraat en de St. Josephstn gemeente worden klas keerterrein. Daartoe 1 de eigenaresse, Grootel’s normaal geopend. Veemarktstraat 36-38 Telefoon 25287 waarbij een kop *ecte punten zoals: g. Kritische functie en Politiek, enz. aan MEUBELTOONZALEN Koestraat 113 Tilburg lel. 04250-33484 Vrij tovgaitg dat -,n aanrijdingen igloopt. Dat is Men rijdt niet is en men rijdt van r... Klachten over '-gooien of derge- >t dusver niet in gekomen, zich blijk- kant, Nu de winter ons ook in haar greep heeft, lijkt het 2500 ha. grote natuurpark der Loonse en Drunense duinen op vrije dagen en in het weekeinde, een stukje ’buitenland’ waar door jong en oud de wintersport wordt bedreven. Het zomers zo druk bezochte gebied is nu ook voor winters plezier ontdekt en tot ’playground’ gemaakt van midden Brabant door de liefhebbers van sneeuw en de daaraan verbonden vreugden. Bobsleeën bemand met vaders die hun kroost deze heerlijke sport willen ’voordoen' alleen om even terug te kunnen glijden naar hun eigen jeugd, naast sleeën vol joelende kinderen en aspirant skiërs met gehuurde gen; verhouding cultuur-beleid. i een commissie, die de provinciale pro- iciaal vervoer; recrea- iustrie. van een commissie voor tukken op landelijk niveau; leid politieke partijen; v/..^erwjjs; werkende jeugc lingshulp; oost-west verhol AD BERTENS Groothandel in OKAY IJS zoekt nog enilge serieuze particulieren voor de verkoop van OKAY-IJS. In nieuw* wijken zeer goed* verdiensten mogelijk I I I I Sdhrijf of bei ons even, Ad Bertens, Mgr. Verhoevenlaan 47, Oisterwijk, 04242-2510 -"-Tven, gepacht ;s van fl. 1,- per zullen een vijftal ïplaatst en er >r behoorlijke Met het aanbrengen van en alle verdere desalniettemin loeid zijn van zal dan een voor dit braak- in het centrum functie had. terrein naast de aan de Heuvel- passende ■>ereedheid sin te gaan stellen de raad voor - De feestverlichting, die bij openbare plechtigheden de Heuvel pleegt op te luisteren is verouderd. Zij is van 1955 en zowel de stijl ervan alsook de bruikbaarheid van het materiaal is achterhaald. Luidens een raadsvoorstel zijn B en W van plan een nieuwe feestverlichting aan te schaffen. De Gem. Energiebedrijven hebben een nieuw ontwerp gemaakt, bestaande uit een aantal elementen, driehoeken, vier kanten en cirkels, die in verschillende combinaties aan de bestaande licht masten kunnen worden bevestigd. De installatie zal fl. 23.000,- kosten. De gemeenteraad moet zich over de plan nen nog uitspreken, maar ons lijkt het een hamerstuk. Naast Kunst- en Antiekhandel Car touche en onder dezelfde leiding werde dezer dagen een nieuwe zaak geopend, die van de heer en mevrouw Spijkers van de naam kreeg De Boekanier. Naast de reeds bestaande antiekzaal zal hier het accent duidelijk liggen op de handel in tweedehandsboeken en tijdschriften. bjj de zal een 175,-; voor de school aan de en voor de Dirigentenlaan schappij NV te Eindhove worden voor de prijs jaar. Op het terrein zi parkeermeters worden gef zal gezorgd worden voor verlichting. verharding en beplanting bijkomende kosten zal i een bedrag gemc fl. 16.235,-. Eindelijk oplossing gevonden zijn liggende stuk grond, dat bepaald geen sierende Het onverharde open Ned. Hervormde kerk straat krijgt eveneens een bestemming. Het wordt in gei gebracht om als parkeerterrein dienen. B en W st daarvoor een crediet beschikbaar te stellen van fl. 26.600,-. ski-latten van een naburig horeca-bedrijf, hobbelen en vallen van het besneeuwde duin. Heeft men geen behoefte aan dit alles, dan vindt ook de wandelaar in dit besneeuwde gebied prachtige paden door de eindeloos lijkende sneeuwvlakte, en wegen gemarkeerd door naaldbomen of gemengde bossen in sterk geaccidenteerd terrein, waar men uren kan toeven. Misschien ontbreekt hier het imposante decor van een door gletsjers bedekt hooggebergte, een groot voordeel staat hier tegen over, de Loonse en Drunense duinen liggen ’naast de deur’ en zijn in een minimum van tijd bereikbaar. Foto Rien Siers. Sportclub Het Zand heeft aan het gemeentebestuur een verzoek gericht om het sportterrein aan de Kraaivense- straat te voorzien van een verlichting, zodat ook in de avonduren getraind kan worden. In hun pre-advies aan de raad geven B en W als hun mening, dat de verlichting van een sportterrein tegen woordig tot de normale accommodatie gerekend kan worden en zij stellen daarom de raad voor het verzoek in te willigen. Met de aanleg zal een bedrag gemoeid zijn van fl. 18.750,—. heden worden dagelijks 60 i 80 personeel extra ingezet om de «vegen, de kruispunten, de par- verder alle bekende stellen. Voor de s school aan de Bar bedrag nodig zijn van fl. 10. T de speelweide bij Mahlerstraat fl. 4.900,- speelweide aan de 1 fl. 13.075,-. - De sneeuw is door veel dichters bezongen, maar het heeft er veel van weg, dat onze tijd nog maar weinig van zulke dichters zal voortbrengen; waar schijnlijk zullen de moderne dichters met evenveel ergernis dichten over de sneeuw als de gew< in de straat erover praat. Vermoedelijk oorzaak van die veranderde houding wel voorname lijk in het feit, dat de mensheid in onze tijd gewend is de natuur naar haar hand te zetten, in plaats van zich in de natuur in te passen, en gewoon gezegd te nemen wat er komt en het daar mee te doen. Onze tijd ervaart sneeuw als een bemoeilijking van de dagelijkse gang van zaken, in vroegere tijden irg en omgeving werd ruari deze eerste prijs de heer E. Rockx, te Tilburg. Hij zal 20 eerste prijswinnaars en, als hoogte- bezoek brengen Op zondag 22 februari a.s. om half elf wordt na enkele maanden onderbreking weer een oecumenische discussiedienst gehouden. Directie van groot bedrijf sinds kort te Tilburg gevestigd zoekt HERENHUIS, BOERDERIJTJE OF ZEER GROTE WONING in de omgeving van Tilburg. Hoge huur geen bezwaar. Br. nr. 3005 T.K. veranderde de dagelijkse gang van zeken door de sneeuw totaal. Sneeuw had een helemaal andere functie. Alle werk buitenshuis lag stil, alle verkeer lag stil, de sneeuw had iets verwarmends, bescher- mends voor de mensen; het was tegelijkertijd een speels en verheven verschijnsel, want het wekte op tot bespiegeling. Wij rekenen met de problemen, die de sneeuw in het dagelijkse leven oproept wel af, maar dat gaat toch met moeite; wij leggen niet de handen in de schoot als het sneeuwt en gaan er naar zitten kijken, we werken door, maar we schelden erbij. traat, zal door de .aargemaakt als par- kan de grond van Bouwmaat- Nog enige getallen ter com pletering. Dit winterseizoen, begonnen eind november, heeft de gemeente Tilburg reeds vele zorgen gebaard. Tot nu toe werd er in Tilburg plm. 9000 km gestrooid op straten en wegen. Hiervoor werd gebruikt 1000 m3 zout, dat wil zeggen 50 treinwagons. Tevens werd er 700 m3 zand gestrooid wat dus ongeveer overeenkomt met 35 treinwagons zand. Wat betreft voorbereiding en strooien, dat kostte 1200 manuren, waarvan 250 uren daadwerkelijk gestrooid werd. Daarnaast reden diverse sneeuwploegen nog 1600 km om straten en wegen die een ’extra behandeling’ eisten (winkelstraten, onderge sneeuwde rijwielpaden etc. sneeuw- en ijsvrij te maken. Voorganger zal zijn: mr. Scholte, burge meester van Andel, Rijswijk Giessen- dam, actief lid van de Anti Revolutio naire Partij. Hij zal een toespraak houden en de discussie leiden over het onderwerp: ’Christen zijn en Politiek bedrijven’. Tijdens de discussie, koffie, komen direc Kerk als beweging van de Kerk, Kerk de orde. „WESTERN FRANJE LOOK" Splitleder jacks - broeken en vesten met franje aan schouders, mouwen, rug en voorpand v.a. 59,75 U.S.A. Corduroy broeken en jacks in 20 kleuren. Alle U.S.A. wereldmerken: Levi's - Lee - Wrangler - Sa lik v.a. 19,95 CANADIAN STOCKS O het leven meekunnen - moeten meer ruimte krijgen en meer tijd om zich voort te bewegen. Meestal is de halve stoep maar schoongemaakt, en dan gaat de regel van rechts verkeer niet meer op. De gewone menselijke wellevend heid schrijft dan voor dat de jongere dan de besneeuwde helft van de stoep kiest ongeacht of die nu rechts of links ligt.’ zwaar tegen. Wel wordt erop gewezen, dat men de sneeuw dan moet vegen naar de rand van het trottoir, en niet eroverheen in de straatgoot. Het is duidelijk, dat bergen sneeuw in de goot bij dooi de riolen verstoppen waardoor de straat een paar dagen blank kan komen staan. Anderzijds wordt ook afgeraden om de sneeuw uit de straat goot weg te vegen, want een bescheiden sneeuwdek verhindert de riolering te bevriezen, wat later bij dooiweer even eens nare gevolgen heeft. voren: de bejaarden. De trottoirs en gaanpaden zijn ongelijk en glad en dat moet jongeren denken geven. ’De meesten’, aldus 'zei men ons bij de politie, ’doen dat uit zichzelf wel, maar het kan toch geen kwaad als deze of gene zich eens voorhoudt, dat op trottoirs passeren bij sneeuw niet hele maal een vanzelfsprekende zaak is. Mensen, die niet meer zo vlug ter been zijn - en dan gaat het niet over gebrekkige of hoogbejaarden, maar over mensen, die gewoon een dagje ouder worden en doorgaans heel gewoon in - De leden van de gemeentelijke stem bureau’s ontvangen sedert 1 januari 1967 een vergoeding van fl. 30,- voor een verkiezingsdag. B en W zjjn van mening dat dit bedrag niet meer in overeenstemming is met redelijke nor men, nog temeer omdat de leden van ’s morgens half acht tot avonds acht a negen uur in touw moeten zjjn. (Stellen de raad voor dit bec KINDER- en WANDELWAGENS LBDIKANTJES en WIEGEN COMPLETE BABY-UITZETTEN MOOIE KLEERTJES (tot 3 jaar) LEUKE CADEAUTJES EN VOORAL BETAALBARE PRIJZEN BABYWEELDE Heuvelring 57 Tel. 32596 - Enkele braakliggende terreinen in Tilburg Noord, die op het ogenblik veelal in gebruik zijn als illegale vuil stortplaatsen, zullen door de gemeente wellicht worden gereedgemaakt als tijdelijke speelweiden. Uiteindelijk krijgende terreinen wel een andere bestemming, maar dat kan nog geruime tijd duren. Voor het zuiveren en egali seren van de terreinen is geld nodig, maar B en W willen dat - als de raad daarmede instemt - graag beschikbaar Met een particulier oog bezien lijken dit kleinigheden, maar als men zich reali seert, dat die kleinigheden, over een hele stad bij elkaar opgeteld, een massa ongemak kunnen veroorzaken of voor komen, is het voor iedereen reden genoeg om daar eens aan te denken. Het beleid van de gemeente inzake het sneeuwruimen beperkt zich tot de verkeersaders. Al naar gelang de om- Zondag in Club de Hoeve Tilburgs eerste en voortreffelijke Folkgroup HEATING. Deze jongens die na het uitbrengen van hun elpee een grote stap voorwaarts hebben gedaan, hebben be sloten volledig op de Folktoer te gaan werken. HEATING werkt zeer doelbewust aan een zeer uitgebreid Folkprogramma, met o.a. nummers van Dylan, The Golden Gate Quartet en de vroegere Byrds. Ofschoon er in de close-harmony van HEATING niets verandert, gaat men ook in de richting van de Cajun songs en de old time country ballads iets proberen. Aanvang 20.00 uur. Op 12 februari 1970 is de jongeren groepering van de K.V.P. afdeling Til burg in algemene vergadering bijeen geweest. Op deze vergadering is het volgende aangenomen: a. de vorming van een plaatseljjke commissie, die zich bezig houdt met de Tilburgse problematiek: o.a. werkge legenheid; beter woningbeleid; jeugd en jongerenvoorzieningen; verhouding ge meente - bevolking; b. de vorming van zich oriënteert op blemen: o.a. provinc tie; spreiding indi c. de vorming de vraagstL o.a. openheid po cratisering onder ontwikkelir.“h”l ding. Zijn er onderwerpen waar men over mee wil praten dan kan men contact opnemen met de volgende personen: Maria Pulskens, Kasteel Brederodestraat 21, tel. 35721. Ger Kremers, Paleisring 11Tilburg. verhogen Dit bedrag te zijn met steden boren - Het sinds terrein op de St. J In vele grote steden is al bewezen dat hiervoor een grote markt bestaat, zeker als het publiek weet dat men daarvoor terecht kan in een speciaalzaak die een behoorlijke collectie heeft opgebouwd. Vaak zal men hier boeken aan kunnen treffen die niet meer in de normale handel verkrijgbaar zjjn of boeken die aanzienlijk voordeliger in prijs zjjn. Wij wensen De Boekanier goede zaken. De stoep voor het huis Het sneeuwruimen op de stoepen is een tweede punt van overweging. Het is niet helemaal duidelijk of een particulier tegenwoordig nog van overheidswege verplicht kan worden geacht tot sneeuwruimen voor zijn eigen deur. Vroeger was daar een gemeentelijke verordening voor, maar of die nog bestaat werd ons bjj informatie niet helemaal duidelijk. Maar er is in elk geval wel zoiets als burgerzin of medemenselijkheidsgevoel en die schrijven voor, dat er voor geen enkele instantie enig beginnen aan is om in alle straten van de stad de stoep te vegen; als de particulieren het niet doen gebeurt het gewoon niet. Nu is, zei men ons bij de gemeentereiniging, wegzout en uitstekend middel, dat bjj een 70 a 80 adressen in de stad te koop is, dankzij het initiatief van een firmant ter stede. Er zjjn bezwaren tegen de verpakking; het wegzout is alleen maar te krijgen in hoeveelheden van 20 kg tegelijk, en dat is wel wat veel. Er zal dan ook naar gestreefd worden in volgende jaren te zorgen voor verpak kingen van 4 a 5 kg, maar daar moet dan wel bij begrepen worden, dat deze verpakking de prijs hoger zal maken. Wat daarvan zij, daar hebben we dit jaar niets aan. Afgeraden wordt om keuken zout te strooien, want daardoor kan de normale distributie van zout misschien in gevaar komen. Er zjjn ook veel mensen, die de sneeuw wegvegen, in plaats van wegzout te gebruiken. Daar is uiteraard geen be- Deze wat hoogdravende inleiding is enigszins op haar plaats nu Tilburg en omstreken weer eens een keer flink in de sneeuw liggen. Dat gebeurt zo gemiddeld eens in de tien jaar, en naar de weerberichten op een wat langere afstand suggereren kan dit sneeuwweer nog wel enige tijd aanhouden. Begrijpelijkerwijs gaan we dan zo’n beetje na, wat daar allemaal aan pro blemen bij te pas komen. En daarom trent hebben we dan ons licht ook links en rechts wat opgestoken. Naar de overheidsinstanties vertellen, valt het met de problemen nogal mee. Eén punt komt telkens meteen naar knelpunten berijdbaar te houden. Meer kan men niet doen. Aan woonstraten kan men niet beginnen, daar is noch materiaal, noch personeel voor. Als voordeel kan dan gelden, dat de j hierbjj eens aan haar trekken komen, ofschoon de ervaring dat ook voor de kinderen het van de sneeuw er gauw af is. De verkeerspolitie heeft vastgesteld, het aantal ongelukken en aanrijdin) bij sneeuwval sterk teruj dan ook te verwachten. 1 meer dan hard nodig nature voorzichtiger, baldadigheid, ruiten ingo lijke zijn bij de politie tot verontrustende mate binnen De Tilburgse jeugd gedraagt baar voorbeeldig. Van de andere zo wordt gezegt, moeten volwassenen willen inzien, dat sneeuw kinderen nu eenmaal aan het spelen zet en dat daar enige ruimte voor moet gelaten worden. ’We zjjn per slot allemaal jong geweest’, moet het adagium blijven. Ook van boven De meeste overlast geeft de sneeuw in dakgoten. Daar wordt zelden aan ge dacht, maar ook in een dakgoot werkt wegzout uitstekend. Wordt hiervan tijdig gebruik gemaakt, dan kan men de voorbijgangers een heel eind bescher men tegen overlopende dakgoten, zo rond de middag, als de zon warm wordt. En voorts zouden flatbewoners er iets op moeten vinden om een regeling te treffen, waardoor ook daar de stoepen beloopbaar blijven, maar dat is een typisch modem probleem waarvoor zo vlug geen oplossing zal zijn. Kortom, sneeuw geeft last, maar als iedereen het zijne doet om een stuk van die last op te heffen, valt het met de gezamenlijke last nogal mee. Uit meer dan 104.000 inzendingen hebben 21 uitverkorenen een 16 daagse reis naar de Verenigde Staten gewonnen in een nationale wedstrijd die door Peek en Cloppenburg ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan werd ge organiseerd. Voor P C Tilburg op vrijdag 13 februi aangeboden aan i Beneluxlaan 167, samen met nog 2C naar Amerika vliegen punt van de reis, een aan Cape Kennedy. De reis die o.a. ook naar New York, Niagara Watervallen, Miami Beach Washington zal leiden, begint op april a.s. en wordt verzorgd door eveneens jubilerende KLM. Degenen die de reis niet kunnen maken ontvingen f. 1.000,-.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 1