c ff rur hooll Tilburg heeft thans modernste Levensschool van het land IEN hamers van FILMS FLORYN Pruiken straks even gewoon als make-up haar x: i 4 ik AUTO- VERHUUR >p ïren) Willem II zondag op bezoek bij De Graafschap C.C.M. IJSHOCKEY-STICKS Ha fijn... een borrel van floryn! ISPORTAFDEUNGI ■Bar Longa-R.W.B. Donderdag 12 februari 1970 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER 1970 - pagina 2 WETHOUDER DE GROOD OPENDE LEVENSSCHOOL I jroeps- en handvaardigheidsleiders Dit AMBASSADE-THEATER. NOORDERLICHT-THEATER. □CH De leiders RIALBNHANDEL OOGTE' MIDI-THEATER. 262 b.g.g. 26677 Riot (oproer) opro Red Practische uitvoering Introductie noodzakelijk -2* DOKTERS WEEKENDDIENST CHICAGO-THEATER. Het gouden gans-mysterie Zaterdag 14 februari V.W.'s 1300, bestelwagens luxe kleinbusjes, combi's, et UITSLUITEND modellen 1970 Aantrekkelijke prijzen. Zondag 15 februari N.V. Garage Naaijkens Nwe. Bosscheweg 24. Tel. foto Van Aarle Tandartsen Apothekers Jet f 6,50 Cornet f 7,90 Molenbochtstraat 21. Tel. Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. 1966 1969 Brink. Tel. van 3 Goirle 17, Goirle. Tel. HULP NODIG? 21673 Heuvelstraat 50 (Hoek Willem ll-straat) BEGRAFENISSEN Wat doet de Levensschool Betrouwbare gebruikte wagens met schriftelijke garantie Playmaker behandeld met glasvezel f 9,25 jtestraat 13 Ie Vorkensmarkt een uigebreide TOTING. Uit vol TILBURG’S OUDSTE KATH. BEGRAFENISONDERNEMING rogramma. vijftien en woi imotor Jan lariazieken- Onze fotoy Aarle werd de Körvelse KOM KIJKEN NAAR ONZE A-l WAGENS! 1967 1965 1967 1966 1968 1967 voc op de «ij in alles DKOPER Bosch. Venneweg 04257-2134. een lige ver- Iwasse- ST.DIONYSIUS |v/h ROOMS LEVEN Mi etc. en v. J. W. v. Nunen, Ringb. West 273. Tel. 72076. Heydens, 26244. gaan Op gedachtengar beide ploegi pui slee Ta. 24711 Centrum: Tuinstraat 65 PfAwluri 1 Zand: Dr. Ahausstr 2~ t kijken dan at inhalen loetinchem. dag dat ieps- n de ;ing die de op hem ilf dat dit jeelt in de toe- 5 van de jonge npioen die irdt zonder K, om eigen ramma idag j.l. wie dit irtaan AUTOMO<ME<M< J. Th. Knegtel n.v. INRUIL EN FINANCIERING MOGELIJK AFD. OCCASIONS HEUVEL 35 TEL 5 1967-1968 1966 1968 1968 1967-1968 1967 1966 voor stap wordt de toeschouwer “noot van de geheimen van ’De .vïi Gans’, tot aan het slot de rolgt van de myster it moment ongrijj ingenieuze compl liet uitvoeren. Waa „uitverkoren door Prof- en Amateurteams” - j M1S- 24 februari ij zij in de het nieuwe ens is uw eigen in 10.00 uur tot DAG EN NACHT BEREIKBAAR TUINSTR. 65 Tl leien de films van Kolle een zoals o.iq, blijkt uit een gehouden door het (Nederlands Instituut voor ilogisch Onderzoek), naar Kolle’s films. Korvelseweg 225 Telefoon 32062 Op deze wijze tracht de levens school een antwoord te geven op de vraag: wat doen we voor de Rasenberg, Tel. 04251-1648. Van Riel, Postelse Hoeflaan 43. Tel. 74590. Dierenkliniek 32867. men èen 1 Werkt, wisselt, grammapi Aan de op veel zorg aanvaarde voor levensschc die hen g-J- week intensief oe zwarte slee zijn grandioos. Nimmer laltje van auto-rijkunst, en i dat Steve Mc.Queen elf Seed. Toegang 14 BELT 0011 VOOR BRANDWEER, GGD. EN POLITIE. Steve Mc. Queen is de rol van rechercheui Bullitt op het lijf geschreven. Noorderlicht 14jaar Nevejan, Spoorlaan 378. Tel. 25548. Spreekuurtijden zat. en zond, van 12.00 - 12.30 uur en van 17.30- 18.00 uur. Ford 12M 1300 cc Ford 12M Combi Ford 15M Ford 17M Ford Cortina Ford Cortina G.T. Ford Corsair Ford Transit bestelwagen 1967 Fiat 1500 Opel Record Opel Record Coupé Opel Kapitan Renault R8 Audi Super 90 DAF 33 Citroen 2 CV bestelwg. gaat echter niet die sinds kort op zonder bezwaar thu wassen. Hij vezel een nie scheiden materiaal. Deze Carmen Curvy-Bird, past stretch-basis op ieder h< wordt in 10 natuurlijks leverd. ’Voor elck wat w gezegd, zz'.zzz 5“ zz~ “rij: gulden. xardigheidsrui i judozaal, legelegenheic jes voor de groeps cantoor- en werkn icht in gewicht, tegen vocht. rtiet verschieten, i onderscheiden, orden in diverse >rden met sham- én met haarlak, lekende Carmen rijn verkrijgbaar slechts 59, Bullitt, De genadeloze rechercheur. Frank Bullitt is een keiharde recher cheur die zijn weg moet zoeken door de” van mis- inen, die Red wil vlucht is de Indiaan kennis van het sxico kan helpen. Elke A-1 auto Is door ons grondig geïnspec teerd en gerecondltlo- neerd. en wordt echrtfte- lljk gegarandeerd. Kom kijken naar deze soeclale aanbiedingen: De levensschool wil aan de werkende jongen een rustpunt bieden waar hij zich kan bezinnen en hervinden en waar hij zijn ontplooiingmogelijkheden kan verkennen. Daartoe schept men omgangssituatie waarin de jeugdig keert met leeftijdgenoten en voh nen. De jongens zijn ingedeeld in groepen van ongeveer vijftien jongens, die aan de zorgen van een groepsleider is toevertrouwd. Deze leiders moeten A-ll 'OIBSUIKTI WACIHS) Nog even willen we terugkomen op de wedstrijd Willem II—Fortuna- Vlaardingen, die zondag j.l. wegens terreinafkeuring (gelukkig durven we te zeggen) niet is doorgegaan. De reden dat we nog even hierover iets willen zeggen is de wetenschap dat nog vele tientallen die middag een vergeefse rit hebben gemaakt naar het gemeentelijk Sportpark, te ervaren dat de hekken gesloten bleven. Jammer, maar toch schuld, want elke zondag om half één worden in het radioprograi ’Muzikaal Onthaal’ de afgelastingen bekend gemaakt. Wie zond; op dat tijdstip heeft geluisterd wist dat hij thuis kon blijven; w.. niet deed kwam voor de gesloten deur. Een goede raad dus: voot even de radio aan om half één. allereerst zorgen voor een ontspannen sfeer, waarin wederzijdse openheid en vertrouwelijkheid heersen, zodat de leider zijn jongens vrijblijvend kan bijstaan bij hun menselijke ontplooiing gro° in individueel en sociaal opzicht. De eigenlijke doelstelling zou men kunnen omschrijven als: de jeugdige helpen om zijn nieuwe ervaringen te verwerken; hem helpen om zich te oriënteren omtrent alles wat hij ontmoet, zodat hij tot een werkelijke levensoriëntatie kan komen; de jeugdige enige levensver- Vooral het vak introductie in de nieuwe leefsituatie is een zeer belangrijk onder deel van het programma. Immers een jongen van veertien, vijftien, zestien jaar verlaat de school en wordt werk nemer. In korte tijd maakt hij grote veranderingen mee, die vrijwel altijd van ingrijpende betekenis zullen zijn voor zijn verdere ontwikkeling. Ook de gezinsverhoudingen worden anders als een jongen gaat werken, hij is nu immers kostwinner. Het loon dat hij inbrengt, demonstreert zijn volwassen heid en hij verwacht daarom dat zijn ouders hem nu anders gaan behandelen dan toen hij op school zat. De vrije tijd Tot 10.00 uur ’s morgei huisarts beschikbaar. Van zondagochtend 8.00 uur: Lansink, Westerpark 156. Tel. 73442. v. Slobbe, Oude Lind 32. Tel. 25949. v.d. Vaart, Tuinstraat 85. Tel. 23225. Erlings,(St. Annaplein 4. Tel. 20505. tograaf de heer Conny van rd dezer dagen gehuldigd door prins en voorzien van een fraaie onderscheiding. Voor uw transistor, evenals voor uw batterijen Ledanché: beter muziek, beter licht, een eeuwigheid Voor de uitvoering van het hele pro gramma in een zekere evenwichtigheid is het gewenst dat de jongens twee jaar lang een volle dag, 8 uur, per week naar de levensschool komen. Zo’n dag wordt dan gevuld met drie uur introductie, actualia en culturele vorming, twee uur sport en drie uur handenarbeid. Als het onmogelijk is de jongens een hele dag naar de levensschool te krijgen stelt men zich noodgedwongen tevreden met een halve vormingsdag van vier uur. Aangezien deze vormingsuren in de bedrijfstijd vallen ligt het voor de hand dat de levensschool contacten legt met het bedrijfsleven. Dit is trouwens ook nodig om de situatie van de jongens beter te leren kennen. Om die laatste reden worden ook contacten onder houden met de ouders van de jongens. meer vrouwen aan de pruik. Ook oma, die een dagje uit gaat. En de moeder, de werkende vrouw, de tiener en de twen. Voor iedere leeftijd is er wel iets passends te vinden in de talloze moge lijkheden, die de pruikenmode zo lang zamerhand biedt. Gedurende de afwezigheid van de zeer strenge directeur in een Amerikaanse staatsgevangenis breekt er een ernstig oproer uit. De leider van de groep is Red Fraker, die met een paar ver trouwelingen onder het mom van een demonstratie tegen onleefbare omstan digheden, het plan heeft opgevat een ontsnappingspoging te doen. Cully Briston, een bokskamj vijf jaar moet opknappen, wor< dat hij zelf eigenlijk wil, opgenomen in de groep. De muiters nemen enkele cipiers en de plaatsvervangende directeur alsmede de gevangenispsycholoog als gijzelaars ge vangen. Een van de marine" meenemen bij zjjn Viuc Joe, die met zijn 1 bergland hen naar Me? HARMONIE-THEATER. Uw vrouw, het onbekende wezen Zo luidt de titel van OSWALT KOLLE’s 3e kruistocht tegen het onbe grip en de taboes, welke om de sexuali- teit nog altijd bestaan. Dit keer richt hij de schijnwerper speciaal op de vrouw. In de vorm van drie voorbeelden gaat hij nader in op het gevoelsleven van de vrouw, vooral daar waar het betrekking heeft sexualiteit. Toch spek grote rol, onderzoek N.I.S.S.O. (1 Sociaal Sexuoloj aanleiding van K< 1 TEL 23542-25783-33387 u.g.g. «n '•nachts: tel. 33286 MODERNE AUTO'S ZEER VERZORGDE UITVOERING Stap deelgeno Gouden ontmaskering volgt van de mysterieuze en tot op dat moment ongrijpbare figuur, die het ingenieuze complot in elkaar zette en liet uitvoeren. Waarmee dan een eind komt aan een meer dan anderhalf uur plezierige opwinding en boeiend mysterie. Een film voor vele liefhebbers. Toegang 14 jaar. Vrijdagmiddag 6 februari om 3 uur heeft wethouder Ed de Grood het nieuwe, riante gebouw van de levensschool voor jongens aan de Dr. Deelenlaan 6 in Tilburg officieel geopend. Een heuglijke gebeurtenis, waarvan de directeur de heer P. J. v.d. Burgt zegt: ’Eindelijk is er dan na ruim zes-jaar een einde gekomen aan het wachten op een betere accommodatie. Als je hier nu werkt in wat ik zonder overdrijving de modernste levensschool in Nederland durf te noemen, dan vraag je je af hoe je ooit hebt kunnen werken in een zo miserabele behuizing als wij in de Antoniusstraat hadden. Tegelijkertijd krijg je een diep respect, voor wat groeps- en handvaardigheidsleiders desondanks hebben gepresteerd.’ Van zondag 8.00 uur tot maandag ochtend 8.00 uur: Palmen, Goirkestraat 43. Tel. 20383. van Haaren, Hoefstraat 214. Tel. 22401. Albregts, 23662. v. Zutphen, Spoorlaan 402. Tel. 20283. Als de Carmen Curvy-Bird is gewassen, door hem eenvoudigweg in een koud shampoosopje te leggen en hem daarna grondig te spoelen, kan hij gewoon in de kamer worden neergelegd om te drogen. Daarna even de borstel er doorheen en hij kan weer op alle mogelijke manieren worden opgekamd. jonge mens, die midden in zijn puberteit de ervaringen te verwer ken krijgt die het gevolg zijn van zijn binnentreden in het bedrijfs leven van de volwassenen? In deze situatie wil de levensschool een opvoedkundige begeleiding geven, die door geen andere in stantie in voldoende mate ge boden kan worden. Een hand reiking aan de werkende jongere die in deze situatie niet alleen mag blijven staan. Wordt het idee, een pruik te dragen vanzelf door meer en meer vrouwen geaksepteerd en spelen door de dalende prjjzen de financiën ook niet meer zo’n grote rol, dan is er altijd nog het onderhoud van de pruik, dat voor sommige vrouwen een belemmering zou kunnen vormen. Wassen en opmaken van een pruik kan nu eenmaal beter aan een kapper worden overgelaten, omdat een doe-het-zelver-ster in sommige ge vallen het risiko loopt, van wat eens een glorieuze pruik was slechts een zielig klittenbundeltje over te houden. Er zijn weliswaar nu ook spuitbussen in de handel met een speciaal pruiken- maar het fijnere werk cman. Dit neemt niet weg, dat Willem II naar het oosten gaat en hopelijk met een paar puntjes terug komt. Het zal niet gemakkelijk gaan, maar een al te zware opgave is het nu ook weer niet. Nog sterker: we rekenen op de volle buit. De Reisvereniging laat weer bussen lopen en vertrekt zondag om 11.45 uur vanaf het Lievevrouweplein 10. Daar (reisbureau De Toerist tel. 21732) en in de Wethouder Goyaertsstraat 6 kan men terecht voor alle informaties. De reizigers missen dit keer proi van Arendonk, die in het Ma huis werd opgenomen. Deze medede ling gaat ook zijn ’totoklanten’ aan. Hij wordt vervangen, maar graag toch een beetje medewerking ten behoeve van ruiming^te helpen vinden, zodat hij wordt uitgenodigd en uitgelokt om buiten zijn vaak nauwe leefwereld te treden en nieuwe dingen te ontdekken; hem helpen bij zijn streven naar grotere zelfverwerkelijking, zowel voor zijn individuele als voor zijn sociale moge lijkheden. De levensschool tracht deze doelstelling te verwezenlijken middels een programma, waarin 5 hoofdpunten zijn te ontdekken. Deze 5 hoofdpunten zijn: actualia, culturele vorming, han denarbeid, sport en introductie in de nieuwe leefsituatie. Het prachtige pand omvat 3 groeps- lokalen, 3 handvaardigheidsruimten, een sportzaal een judozaal, kleed lokalen met douchegelegenheid, een aula, kantoortjes voor de groepsleiders en een aantal kantoor- en werkruimtes, waaronder de stafkamer en directie kamer. De inrichting en uitrusting is uitgevoerd met de laatste snufjes en zo volledig als maar enigszins mogelijk is. Voor oud-deelnemers aan de lever school-cursus wordt er op 2 een reunie belegd, waarbij gelegenheid worden gesteld 1 pand te komen bewonderen. xet op voor de pruik, o de markt is, en die thuis kan worden ge- is gemaakt van caralon- iet van echt haar te onder- pruik, de dankzij de loofd en hij ;ke kleuren ge- wils’ werd eens 1, zeker bij een prijs van maar 59 meedogenloze rioolwereld dadigers en moordenaars. Hoogtepunten uit de film zijn: een adembenemende race in super-snelle auto’s door de straten van San Fran cisco en de bloedstollende achtervol ging op een vliegveld. De achtervol- gings-scènes tussen de mustang van Bullitt en de zwarte slee van de moordenaars rij~ zag u zo’n staaltje dan te bedenken het stuntwerk zei jaar. In het programma-, dat in de levens scholen wordt uitgevoerd is de eigen groepsleider de centrale figuur. Hij begeleidt de groep gedurende de hele dag en hij verzorgt zelf de programma onderdelen actualia, culturele vorming en introductie. Hij is ook aanwezig bij handenarbeid en sport, vakken die door speciaal getrainde deskundigen worden gegeven. Groepsleider, handvaardig- heidsleider en sportleider vormen het leidersteam van een bepaalde groep en dragen samen voor deze groep de verantwoordelijkheid. Bovendien vor- i alle leiders van een school opnieuw team dat nauw met elkaar samen ervaringen bespreekt en uit plannen voor bepaalde pro- punten opstelt en uitwerkt, opleiding van dezejeiders woj-dt •g besteed. Zodra zij hun functie den, zijn zij verplicht de training 'loolleiders te gaan volgen geduren;e drie jaar één dag per tensief oefent voor hun taak. Hot girls - alleen voor mannen. Dit is de eerste z.g. ’nudy-film’ met een volwaardig budget gemaakt. De op namen werden gedeeltelijk in Engeland en gedeeltelijk in Amerika gemaakt. Zes maanden duurde het voordat kon worden begonnen, omdat men met de uiterste zorg de locatie voor de buiten opnamen zocht en de decorbouw zo nauwkeurig mogelijk verzorgde. De oor zaak hiervan was dat alle meisjes die aan de film meewerkten voor het eerst geheel naakt in een film zouden op treden. Bij de meesten leverde dit nogal wat bezwaren op van de zijde van ouders, echtgenoten en verloofden, maar uit eindelijk kreeg de producent, tevens één van de belangrijkste Londense modekoningen, Pete Walker, van alle betrokkenen toestemming. die plaatsvervangers. Voor de patiënt namens al die' relaties: spoedige beter schap. De Supportersvereniging gaat ook naar Dogtinchem en vertrekt om kwart over elf vanaf Pas Buiten. Inlichtinger Reisbureau De Lux, Lochtstr. i Grobbendonkstr. 18. Iedere vrouw interesseert zich voor haarmode. Al zijn er altijd nog onder HMBh hen, die deze mode slechts volgen in lllnllla het damesblad’ de krant> biJ de kapper, hi i'iB Om er naar te kijken. Zelf beginnen ze er niet aan. Vooral niet aan de belang rijkste tendens in het haar van vandaag: de pruik. Dat is voor fotomodellen en mannequins, vinden zij Toch zal het niet zo lang meer duren, of het bezit van een pruik is net zo normaal als het gebruik van make-up en sieraden. Voor iedereen. Door het stijgende gebruik van haarstukken en prüjken worden deze goedkoper. En goedkopere pruiken betekent: nog Als we nu vooruit kijken dan ziep we dat Willem II gaat inhalen tegen De Graafschap in Doetinchem. Het is trouwens helemaal een dag van restan-<, ten. Niet onmogelijk is dat er nog wat aan het voorlopig programma moet worden gesleuteld om nog wat meer kwijt te raken van de achterstand. Zoals de zaken nu staan is Willem II-B vrij en wordt er zelfs zondag in Tilburg hele- maal geen betaald voetbal gespeeld. krijgt een heel andere betekenis voor de jongen die gaat werken. Hij heeft weliswaar minder vrije tijd als toen hij op school zat, maar deze vrije tijd krijgt een veel zwaarder accent. Het werk kent vrij strakke, zakelijke normen en verhoudingen en zal vaak weinig een beroep doen op eigen vindingrijkheid jen verantwoordelijkheid. In heel veel gevallen zal de jongen routinewerk moeten doen, dat weinig ruimte laat voor eigen initiatief en dat hem nauwe- lijks aanspreekt. Bovendien heeft hij schap zijn gedachten onmiddeUyk laten ^ei me door meer zakgeld en groter zelfstan- gaan in de richting van een gehjk spel. mi^ digheid nu ruimer mogelijkheid om zich Op de standenlijst afgaande is deze dujii voor ue vaxi in zijn vrije tijd te bewegen. Daarbij ziet gedachtengang volkomen verklaarbar hij zich geplaatst tegenover de groeps- beide ploegen behaalden immers 1 normen van zijn leeftijdgenoten en de punten uit elf wedsti «"■ootscheepse exploitatie-poging die de slechts theorie en iet ieme vermaaksindustrieën op hem weet dat werkelijl richten. Het spreekt wel vanzelf dat dit zÜn- Daar komt i alles een grote rol speelt in de toe- capricieus te werk komstige ontwikkeling werknemer als mens. Ter gelegenheid van deze feestelijke opening, heeft prof. J.A. Stalpers een rede uitgesproken over de levensschool in 1970 en de ontwikkelingen van streek- centra zoals door de minister zijn bedoeld. Het gebouw dat bijna 1 miljoen gulden heeft gekost is een ontwerp van de architect J. A. L. v. Poppel en werd uitgevoerd door de Verenigde Maatschappijen Coppelmans N.V. Zondag a.s. komt het Baardwijkse RWB aan de spoorbrug op bezoek. De objec tieve waarnemer zal bij deze weten- ichten onmiddellijk laten ting ilijst cojnen verklaarbaar; raaiden immers 10 trijden. Dit is echter sdere voetbalkenner jkheid heel anders kan nog bij dat RWB zeer rk kan gaan en onver wacht hard kan toeslaan. De grote vraag zal echter zijn, wie van de twee het best heeft ’overwinterd’. Ruim twee maanden is er bij de amateurs al niet meer gevoetbald, zodat nu meer dan ooit de krachtsverhoudin gen onduidelijk zijn. Voor beide ploegen geldt echter dat een overwinning nodig is om enigszins van de staartgroep los te komen. Daar men ovef> en weer dus niet voor elkaar zal willen wijken, is een spannende partij voetbal te verwachten. De wedstrijd begint om 2.30 uur en staat onder leiding van de heer Kruis man.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3