LE.v.d. BERGH f89 hooll ZUIVER WOLLEN HEREN- COSTUUMS L M Manus viert Gouden Bruiloft N FLORYN hamers van r HET SPAANS TOE [JANSSENS Willem II gaat zondag naar De Graafschap BIJ INTERSALES GAAT Grootse vlooienmarkt in Diessen 19,75 N. SPECIALE AANBIEDING nen. Autonova N.V. wordt hoofdagent van Toyota Noad- Gooiland inter sales ISPORTAFDEUNGI SCHAATSEN I $er)iscf)e I X tapijten L opruiming! Ha fijn... een borrel van floryn! J.P.S.-B.W.R. R.K.T.V.V.- Rood Wit 970 pagina 2 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 22 januari 1970 - pagina 3 OPRUIM1NGSPRIJZEN Nu 495,00 ^9tT 495, DOKTERS ‘S? J49S" 1340, 'STERK' INI WEEKENDDIENST Kinderschaatsen v.a. 14,90 Damesschaatsen v.a. 29,95 32,50 Noren v.a. IJshockeyschaatsen 35,75 Vierwindenlaan 23. Tel. JANSSENS „SERVICE" Heuvelstraat 50 (Hoek Willem ll-straat) BEL 31532 TANDARTS APOTHEKERS DIERENARTS GOIRLE HULP NODIG? KT. rige ïnodi rde voor - LOOD IS - ELECTR. van evolg jïmpc spoedig een taal spre met de beste methode. Vakkundige bediening EN ALLE MATEN Brengt U de advertentie mee, hij is 2,50 waard. Spoorlaan 360, Tilburg, tel. 04250-32783 Tafeltennis voor Scholieren Trainings- wedstrijden W.C. Pijnenburg Tentoonstelling ’De Gouden Naald’ in Textielmuseum BELT 0011 VOOR BRANDWEER, G.G.D. EN POLITIE. taal - i Intersal PERZISCHE TAPIJTEN v. Meterenstraat 20 Tilburg Kunt U ons moeilijk vinden? VOLDOENDE PARKEERRUIMTE DAGELIJKS GEOPEND Beekseweg lessen. In mohair <n velours 6 prijsklassen MET GEVOERDE PANTALON IN 4 VERSCHILLENDE DESSINS v.d. Bos 04247-2 Bosscheweg 110, Enschot. ■1648 allen I u wacht WTRPTN □□ulLjuulIiJLLiuu SERVICE Veranderingen gratis Herenschaatsen v.a. 43,50 .iropa n dat tonen de id aantal aan Het valt niet te ontkennen: IJF J )T i URG II riaden B.W.R. zal het k namelijk danig lastig ki zodat er een interessante eerwacht mag worden. Zonder vest Zuiver scheerwol Terlenka/wol 4 prijsklassen Toyota 30 pro- ,.„vvuv plaats van auto’s na Volks- Een gel J.P.S. i maken, strijd ve eigen huis ur tot zon- maandaga Voor inlic tot het Museut telefoon 0425 jnd*l lienings indel goedkoper >ch al zeer prijzen receptie sloten kt e blijven: krachten Maar ook Frar U kunt er op ophalen. Wat koploper kunnen te wed- Moet U zakelijk of wilt U louter voor Uw vakantie- genoegens spoedig een taal spreken, begin dan ook meteen met de beste methode. 25 jan. uur tot maandag- Wilh.park71.Tel. 20193 /eldhovenring 99. Tel. 22722 >r, Nwe. Bosscheweg 19. Tel. DAAR ZIJN WIJ 'QTFW INI I In noodgeval klaar terwijl i leerlingen ïr en voort- iurg worden ie Regionale nnis, waarvan ’d Elzenstraat Rasenberg, Tel. 04251-1 op het met de titie kan HERENWINTERJASSEN Effen blauw Effen grijs Lang model Kort model Het gehele voetbal - of men nu speelt in de eredivisie, danwel in een lagere afde ling - is ingesteld op veiligheid voor alles. En dat betekent nu eenmaal een defensieve instelling bij tal van clubs en planken voor de doelen gespijkerd om het maar wat populair te zeggen. Dat dit vaak weinig aantrekkelijk is kan niet voorkomen worden, maar een zo kri tisch geluid, geplaatst tegen de huidige achtergronden, is stellig onjuist. Misschien ook beginnen sommige lieden vergelijkingen te trekken met de jjshockeysport, waar af en toe lekker wordt geslagen, gestompt of gevochten. Een paar minuten ’uitblazen’ op het bankje is de meest voorkomende straf. Bij voetbal zou de helft van het elftal voor langere tjjd naar de kleedkamer TAPPETIJTELIJKE Claassen, Piusplein 50. Tel. 26219 spreekuurtijden zat. en zond, van 12.00 - 12.30 uur en van 17.30 - 18.00 uur Shiraz 122 x 83 Shiraz 80x80 Tabriz kleedje Beloudj zadeltasje Hamadan mat Karatja mat Hamadan 206 x 117 Djorjaghan 195 x130 Kaskay 342 x 225 enz. enz. KOOPT PRIJSBEWUST De enige echte Marokkaanse Berbertapijten, handgeknoopt 4 cm hoog, zeer laag in prijs. Alle maten. Kom gezellig even kijken, ook voor iets leuks in toper en tin zijn 40 ot meer sweg 85-87 opende begin sedrijf Autonova N.V. >orten. Directeur van het bedrijf ;ur G. J. C. v.d. Wegen. gaan optreden als t Japanse automerk tingen van directeur zijn hoog gespannen, rich met ijver een be- s op de Amerikaanse en ct aan het veroveren is. De expositie zal duren tot 31 maart a.s. en geopend zijn: maandag t/m vrijdag: 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 -7.00 uur. zaterdag en zondag: 14.00 - 17.00; ’avond: 19.30 - 22.00 uur. lichtingen kan men zich wenden eum, adres Gasthuisring 23, 250-22241. •“in kan worden >v,r hen die lid maar ook door reniging zijn srtal groepen st de Intersales-talenpraktikum brengt het buitenland bij U op schoot. De ongelovigste Thomas is er nu wel van overtuigd, dat er geen betere en vlottere methode bestaat. >sch, Vennenweg 17, Goirle. Tel. -2134 40 jaar lang heeft hij met zijn vrouw op de markt gestaan, de nu 74-jarige heer C. v. Amelsvoort. Toch zullen weinig mensen zijn eigenlijke naam kennen. HERENKOSTUUMS Effen blauw Effen grijs Blauw streepje Grijs streepje Met vest vertrouwen de komende t kan zien, zal het zijn n geen enkele wijze mo ten. esteld waaraan hun voldoen op het punt /akbekwaam- Door de Nederlandse Tafeltennis Bond worden ieder jaar tafeltenniskampioen- schappen gehouden voor de leerlingen van alle scholen voor lager gezet onderwijs. In Tilbui deze georganiseerd door de Kontaktraad voor Tafeltenr’ het secretariaat is gevestigd 33 te Tilburg. De kampioenschappen worden dit jaar gehouden op zaterdag 31 januari in de zaal van ’Irene’ aan de Boomstraat en beginnen om half twee. Aan de kampioenschappen deelgenomen zowel door zijn van een vereniging, hen die niet bij een verei aangesloten. Er zijn een vien gevórmd, waarbij onder andere met leeftijd wordt rekening gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt f. 0,75 per deel nemer en er kan zowel door jongens als meisjes worden ingeschreven. Dit moet wel voor donderdag 22 januari zijn gebeurd bij de heer P. van lersel, Elzenstraat 33 te Tilburg. Als de tijd het toelaat zal er ook een verliezers- ronde worden gespeeld. In drie maanden is Uw spreekvaardigheid zo groot, dat een buitenlander U verstaat, ook al beperkt Uw kennis van vreemde talen zich nu nog tot: ”Oh, la, la, l’amour - I’m so sorry - caballero - non capito - Fröken - schade.” N.V. Wollenstoffenfabriek afd. CONFECTIE ST. JOSEPHSTRAAT 127 TILBURG TEL. 04250-21251 i een groot .m.W.U., men bestuursleden van andere Brabantse wielerclubs uitge nodigd om hen kennis te laten maken met de vele mogelijkheden die dit prachtige parcours op de Beekse Bergen de wielersport te bieden heeft. GARANTIE Innaai-eti keften Niet goed, geld terug rans, Engels, Italiaans, Zweeds, Duits. de internationale toer Uw talenkennis it geen toer is, Zelfs als U nog niet tot tien kunt tellen - in een andere taal - spreekt U meteen "over de grens” op het Intersales-talenpraktikum. zondag van zondag 8.00 ochtend 8.00 uur: Verwijlen, Hoflaan 3. Tel. 72104 Pijman, Massenetlaan 1. Tel. 24516 Schuerman, Broekhovenseweg 76. Tel. 23812 Serrarens. Merantistraat 10. Tel. 70784 A.s. zaterdag, aanvang 15.00 uur, zal J.P.S. op eigen terrein tegen het Roosendaalse B.W.R. uitkomen, ten minste alsInderdaad, als het gehele voetbalprogramma niet voor de zoveel ste maal van de agenda geschrapt moet worden. Zo langzamerhand raken we er aan ge wend de ene afgelasting na de andere te moeten noteren. Na een aantal weken van inactiviteit wachten we moment dat er een aanvang tweede helft van de competi worden gemaakt. En wie weet is het a.s. zaterdag zover! We blijven optimistisch en houden er dan ook rekening mee, dat de strijd om de kostbare punten a.s. zaterdag een vervolg krijgt. Cloosterhuis, Heuvel 26. Tel. 26352 Sleddens, Korvelseweg 127. Tel. 26834 Wandelbos- Apotheek, Zwartvenseweg 2. Tel. 71489 Zaterdag 24 jan. tot 10 uur ’s morgens is uw e arts beschikbaar. Van 10 uut dagochtend 8.00 uur: Gommers, V de Waal, Ve v. Gooi 21160 Schrader, 72275 Ijs en weder dienende ontvangt R.K.T.V.V. a.s. zondag aan de Dongen- seweg het sterke Rood-Wit. Na een zwakke start bleven de mannen uit St. Willibrord in de laatste 7 competitie wedstrijden ongeslagen. Een blik op de ranglijst toont aan dat de bezoekers, de thuisclub tot op slechts een punt zijn genaderd, zodat een spannende ontmoeting te wachten staat. De wedstrijd vangt aan om half drie. Na zo’n gedwongen rustperiode is het natuurlijk moeilijk zich aan een voor spelling over de afloop van dit duel te wagen. Gezien de resultaten in de eerste helft van de competitie bezit J.P.S. duidelijk de beste winstkansen. Ook in de wedstrijd te Roosendaal waren de Tilburgers veruit superieur. Hoewel J.P.S. met enig strijd tegemoet tegenstander op gen onderschatte In het Nederlands textielmuseum te Tilburg zal op 5 februari a.s. een tentoonstelling van wandkleden ge opend worden die als titel zal krijgen ’de gouden naald’. Deze expositie zal worden opgebouwd naar aanleiding van een handwerkwed- strijd die door het weekblad de Libelle werd uitgeschreven rond november 1969. Voor deze wedstrijd, die lande lijk een groot sukses is geworden, werden ruim 2000 werkstukken inge stuurd. Het laatstgenoemde gaf voor het museum aanleiding de mogelijkheid te onderzoeken een tentoonstelling samen te stellen uit het best gekwalifi ceerde werk dat voor deze wedstrijd werd ingestuurd. De bedoeling van de expositie is niet een tentoonstelling te brengen van beroepskunstenaressen maar van de velen die deze vorm van textiele handvaardigheid een warm hart toedragen en daarvan op indringende wijze hebben blijk gegeven. Na een uitvoerige selektie z inzendsters uitgenodigd één tot dere werkstukken in te sturen. De titel ’de gouden naald’ is MET OPZET gekozen omdat het de bedoe ling is aan een bepaalde inzendster aan het einde van de expositie een gouden naald uit te reiken. Vlak na afloop van de wedstrijd Willem Il-Blauw Wit, die een zeker niet onverdienstelijk gelijkspel opleverde, spraken wij met een oud- Willem II speler, die ons toe beet: ’ik kom nooit meer’! Hij had alle sfeer en doelpunten gemist en dat was juist. Maar een ding vergat hij toch, nl dat hij had kunnen spelen in een Willem II-elftal dat vele jaren geleden over een overmaat aan kwaliteit beschikte en dat het voetbal len toen anders was en... dat de belangen toen ook wel heel wat anders lagen dan vandaag. Toen nl deed men door een pot bier en mogelijk een briefje van vijfen twintig - onder de tafel toegeschoven - evenveel, zo niet meer dan vandaag in het betaalde voetbal. Het kardinale punt ligt echter in de strijd om het zijn of niet zijn. Vroeger was degraderen of verliezen natuurlijk ook een nare zaak, maar nu niet meer of minder dan een halszaak. Dat wordt maar al te gauw vergeten. JLIL 5-10-15% extra op Janssens to< redelijke Een Perzisch tapijt kopen is een zaak van vertrouwen. En vóór dat vertrouwen staat Janssens en achter dat ver trouwen staat uw ganantie- certificaat en natuurlijk van groot belang is ook: blijvende service een jaar recht op ruilen garantiecertificaat geen veilinggoederen kleden op zicht bij u thuis exclusieve collectie KOM EN OVERTUIG U: 145,00 98,00 27,50 32,50 35,00 55,00 The proof of the pudding is in the eating. Neem voor tien gulden een proefles. Dat tientje ontvangt U terug, want U wordt zó enthousiast, dat U direkt begint. Tenslotte moet het dit jaar in Uw vakantie Spaans toegaan, nietwaar? Of Engels, of Zweeds of FransOh, la, la! de Diéssenaren vanaf de preekstoel gevraagd om nieuwe voorraad en de netto opbrengst bedroeg op die zondag ruim 11.000 gulden. Een dergelijk fabelachtig succes zal moeiljjk te evenaren zijn, maar toch hopen de organisatoren dit jaar weer een gunstig resultaat te behalen. Er zal voor vélen wat te vinden zijn op het ’Waterlooplein’ van Diessen. Vele artikelen zijn belachelijk goedkoop en vooral doe-het-zelvers vinden wel iets van hun gading. Naast het veilen van antiek wordt er ook gezorgd voor een mogelijkheid om iets te gebruiken, terwijl er ook voor de kinderen het een en ander te doen zal zijn. En dat alles gebeurt niet buiten, maar in de goed verwarmde vertrekken van de oude kleuterschool aan de Molenstraat en in het pas geopende Gemeenschapshuis waarvan de bouw kon worden gerealiseerd door de eerste vlooienmarkt. Woensdagmiddag 21 januari zullen de tractoren weer door Diessen rijden om bij de Diessenaren de overblijfselen van hun zolderopruiming op te halen. De vlooienmarkt zal geopend zijn op zater dag 24 januari van 10 uur ’s morgens tot 9 uur ’s avonds en op zondag 25 januari van 12 uur tot alles weg is dat wil zeggen omstreeks 5 uur. Zij die menen iets belangrijks voor de veiling te kunnen bieden kunnen zich in verbin ding stellen met de zakelijk leider de heer A. Snels, Beekseweg 13 telefoon 04254-424 in Die Inlichtingen: Hoofdbureau van politie, Noordhoekring,Tilburg. Gevonden voorwerpen in de week van 12 tot en met 18 januari 1970 bankbiljet van f. 10,- en van f. 25,-; damesbril; donkerbruine herenbril; wit te gans; grijs gestreept poesje; alarm pistool; doos met batterijen; mo'torbril; Poppel gasaansteker; zwarte linker dameshandschoen; zwarte linker heren handschoen; witte wollen dameshand schoen; bruine gebreide das; bruin bontmutsje; rode damesparaplu; bruine en zwarte herenportemonnaie; geel en zwart damesportemonnaietje; knip- beursje; groene pukkel; bruinsuède linker kinderschoentje; gouden dames- ring; 2 bruine boekentassen; reserve wiel; diverse sleutels en sleutelbossen, bruin pinchertje; lichtbruin keeshondje; bastaard pincher. Zondag 25 januari organiseert de Til- burgse Wielerclub ’Pijnenburg’ op het parcours van de Beekse Bergen de eerste trainingswedstrijd voor leden van Wielerverenigingen aangesloten bij district III Noord Brabant. De wedstrij den voor de categorieën Jeugd en Adspiranten beginnen om 10 uur ’s morgens. Om 11 uur starten de Nieuwelingen en daarna de amateurs en tenslotte de professionals. Aan deze trainingswedstrijden in districtverband zullen naar schatting 300 renners deel nemen. Voor deze wedstrijden zijn aantal officials van de K.N.V sen van radio en tv en t Aan de Bredasew januari Autobec haar poort is de heer Autonova N.V. zal hoofdagent voor het Toyota De verwachti Van der Wegen omdat Toyota zi langrijke plaats Europese markt Woensdag 28 januari is de heuglijke dag die begonnen zal worden met een gezongen H. Mis om 10.00 uur ’s morgens. Van half twaalf tot half een is er dan een receptie voor de bewoners van het Nieuwe Sint Jozef, waarna de familie zich voor de rest van de dag vestigt in Boerke Mutsaerts waar van zes tot half acht een receptie gegeven wordt voor de talrijke vrienden en bekenden van het echtpaar. Na deze zet de familie het feest in he rring nog een paar uurtjes voort. -De autoband van de toekomst zal sterk verschillen met het huidige pro- dukt, volgens Goodyear banden technici. De grootste verschillen, aldus deze experts, zullen optreden in de bestanddelen, prestatie en de wijze waarop de band zijn taak zal moeten verrichten. Goodyear voorspelt verder dat alle ingrediënten voor de "band van de toekomst’ uit reageerbuizen zullen komen. Alhoewel het merk Toyota in Eur< nog lang niet het begrip is geworden het in andere werelddelen is, t cijfers aan dat een groeienc Nederlanders hun vertrouwen Toyota hebben geschonken. Zij scharen zich daarmee onder de 1.400.000 mensen die dat in 1969 hebben gedaan en die ervoor hebben gezorgd dat Toyota na General Motors, Ford en Volkswagen op de vierde plaats van de wereldranglijst van autofabrikanten kwam te staan. Op de Amerikaanse markt staat na een omzetstijging van bijna cent in 1969 op de tweede plr de geïmporteerde wagen. Deze sterke omzetstijging is niet in de laatste plaats het gevolg van het uit roepen tot beste geïmporteerde auto van het jaar van de Toyota Corona Mark II door de Amerikaanse auto bladen. De verkoopcijfers van Toyota in Nederland zijn dan wel niet zo massaal als in de V.S. maar procentueel gezien is de opmars even indrukwek kend. In 1968 werden er 2200 Toyota’s verkocht en in 1969 3100 ook bij ons dus een stijging van bijna 30 procent. Dat> het dit Japanse merk ernst is met het veroveren van een belangrijke plaats op de Nederlandse markt moge blijken uit het feit dat ofschoon de prijzen van nagenoeg alle automobielen omhoog zijn gegaan de prijs van de Toyota’s zelfs aanzienlijk gedaald is. Tenslotte heeft de fabriek een zwaarder pakket van eisen samenges agenten dienen te vc van service, inrichting en va heid. In het weekeinde van 24 tot 25 januari wordt in Diessen voor de tweede maal een vlooien- en antiekmarkt georgani seerd waarvan de baten bestemd zijn voor de Stichting Gemeenschapshuis Diessen. In oktober 1966 werd in Diessen voor de eerste maal een vlooien- en antiekmarkt gehouden. Het succes was overweldigend want meer dan 7000 mensen bezochten de markt terwijl op zaterdagavond al alle antiek was uitverkocht. Zondagmorgen werd Manus echter is een begrip in het Til- burgse marktwezen en ongetwijfeld zullen vele oud-collega’s aanwezig wil len zijn om het gouden paar te felici teren met dit heuglijke feit. De markt- handel in galanterieën is inmiddels over genomen door hun dochter tegen woordig mevrouw C. Abrahams, maar als de omstandigheden het even toe laten doet de heer van Amelsvoort zijn boodschappen nog graag op de markt en maakt dan een praatje met vele vrienden die hij uit zijn markttijd heeft overgehouden. De laatste jaren komt dat er niet zoveel meer van want zijn vrouw is nagenoeg haar hele gezichts vermogen kwijt en dus volledig aan gewezen op haar echtgenoot. Gelukkig laat de gezondheid van het paar niets te wensen over zodat zij zich vol overgave in de feestvreugde kunnen storten, die er rond hun gouden brui loft in het bejaardentehuis het Nieuwe Sint Jozef en in Boerke Mutsaerts is georganiseerd. De monteurs van Autonova hebben of zijn nog bezig met het volgen van een speciale training op deze auto’s. Tilburg weet nu in ieder geval waar het terecht kan voor de aanschaf van een Toyota. verhuizen, met alle nasleep van dien. Hoe het ook zij; er wordt gewoon door gevoetbald; met of zonder doelpunten, maar altijd weer om de knikkers. Zondag gaat Willem II naar de Graaf schap, dat op eigen terrein ongetwijfeld zal weten hoe de gasten aan te pakken. De Doetinchemse club staat heel laag op de ranglijst, maar juist daarom is elk puntje broodnodig. De Willem II-ers weten dus wat kan worden verwacht. Toch moet er winst uit deze ontmoe ting komen. De supporters gaan weer in groten ge tale mee. De reisvereniging vertrekt om kwart voor twaalf van Lievevrouwe- plein 10 (Reisbureau De Toerist). In lichtingen aldaar (ook telefonisch onder no 21732) en Wethouder Goyaerts- straat 6. De leden van de supportersvereniging reizen om kwart over elf af met dezelf de bestemming maar vanaf Pas Buiten. Inlichtingen etc. bij ’De Lux’, Lochtstr. 16 en Grobbendonkstr. 18. Om nog even aan het reizen te Willem II-B gaat zaterdag zijn k meten met RBC-B in Roosendaal. Dat wordt lastig, dachten we. Tenslotte nog iets over het rikconcours van de ’Vrienden van Willem II’ in Pas Buiten. De beide achterliggende avonden zijn succesvol verlopen en de derde is gepland op 27 januari; ook om acht uur. A.s. zondag zal NOAD op het gemeen telijk sportpark aantreden tegen Gooi land. Na de nederlaag van j.l. zondag bjj Velox hebben de geelblauwen nog een en ander goed te maken. Zij hadden weliswaar het spel maar de punten moesten zij in Utrecht laten. Indien de gedwongen rustpauze als excuus mocht worden aangevoerd, dan hebben zij nu de gelegenheid de waar heid aan te tonen. In elk geval zijn de doelpunten beslissend en die zullen er moeten komen. Gooiland dat op papier de zwakkere tegenstander is moet niet worden, onderschat. Ook zij komen in het- veld om de benodigde punten te verzamelen. Als de voortekenen niet be driegen kan zondag een spannende wed strijd worden verwacht. Indien het elftal de eerstkomende wed strijden ongeslagen blijft zullen zij daadwerkelijk meehelpen de sfeer op het carnavalsbal van 9 februari te ver hogen. NOAD B gaat zaterdag een reis onder nemen naar Z.f.C.-B om daar te pro beren haar plaats in de kopgroep te handhaven. -Bijna alles wat nodig is voor het onderhoud van de auto kost geld. Maar iets wat geheel gratis is, LUCHT. wordt nog door veel automobilisten over het hoofd gezien, aldus Goodyear- bandenexperts. Onvoldoende aandacht voor het handhaven van de juiste spanning in de band betekent extra bandenslijtage, slippen op een nat weg dek, moeilijk sturen en in het algemeen minder rijcomfort.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1970 | | pagina 3